JjCmschouw de Gr®et De Boschloop Den Hout. Uw Radio defect? Litteraire Kantteekenmgen. PREDIKBEURTEN ZATERDAG 21 JUNI 194f jH A X R E E M'S DAGBEAD 8 Moord in Parkstraat 13. Een scène uit ..Moord in Parkstraat 13". (Foto Tobis) De moord in Parkstraat 13. Dat moet dus Evelyn beleven: terwijl haar gasten dansend zweven, terwijl men in haar woning danst, een glaasje drinkt, een hapje schranst, wordt plot seling daar een moord bedreven. Wie heeft dien moord op zijn geweten? Zoo wordt er links en rechts gekreten. Dat geeft natuurlijk veel misbaar (een moord ver- eischt een moordenaar). Maar wie, wie heeft zich zóó vergeten? Terwijl de gasten aldus kermen en braaf nerveus dooreenen zwermen, wijl ieder van den aanslag ijst, imaat de politie reeds een lijst van wie er vallen in de termen. Moet men den émi- gré verdenken? Of aan den boef zijn aandacht schenken, die in den maalstroom van het feest schoon ongenood hier is geweest? Ofwel d'acteur onnoodig kren ken? Of kan de barones verklaren iets naders van haar wedervaren? Het spant wel even. (Kort ge zegd: haar alibi is hooploos slecht). Maar toch ontzeilt ze de gevaren. Want onder een onschuldig glaasje blijkt ('t geeft natuurlijk een tapage) dat deze moord het werk is van een op het oog fatsoenlijk man) Al is hij ook op 't eind het haasje! Frans Hals Eva uit het paradijs der vrouwen. „Het Paradijs der Vrouwen", geen enkele vrouw zal daarover in twijfel verkeeren, is een modesalon, waar de meest exquise toiletten worden ontworpen, vervaardigd, door elegante mannequins gedragen, door opgetogen vrouwen gekocht en, zooals het in dit filmparadijs helaas geschiedt, door toornige echtgenooten heel dikwijls niet betaald. En juist dat laatste feit maakt, dat het er in het Paradijs zoo leelijk uit gaat zien, want daardoor kan de zaak de wissels, die gepresenteerd worden, niet hono- reeren en als dat veel voorkomt, dan dreigt een failliet. De kersversche eige naar van de zaak weet niets van die dreiging en uit sympathie en misschien wel wat meer voor hem, spant de ge- heele vrouwelijke bezetting zich in om een goede oplossing te vinden. Eva, het duivelstoejagertje, een lief argeloos meiske, wordt opgedragen om het ontworpen plan uit te voeren, en daar zij, zoo goed als de andere meisjes, ook verliefd op den baas is, doet ze haar uiterste best. Ze wil slagen, ter wille van hem. Hortense Rahy speelt Eva als een grappig be schroomd meisje. Maar. als het zoo uit komt, weet ze zich te weren en niet zuinig ook. De „baas" is Ivan Petrovitch. Leo Slezak is een muzikale boekhouder en Georg Alexander, de rijke vriend, die moet helpen in den nood. Daar het een filmoperette is, wordt er nogal in gezongen en daar de muziek van Robert Stolz is, zijn het vlotte prettige melodietjes, die heel ge makkelijk mee- en nagezongen worden. Het is een film die prettige ontspanning geeft en waar men zoo nu en dan hartelijk om kan lachen. voor Ilona. Paul HÖrbiger is echt het type van den verstrooiden goedigen professor. Deze rolprent werd geregisseerd door V. Tour- janski. In het voorprogramma o.m. een aardig filmpje over hengelsport onder den titel „Van hier en daar uit Nederland". Droommuziek. In het Rembrandt-Theater kan men nog een week var. „Droommuziek" genieten. Deze vlotte film met de aardige mu ziek van Peter Kreuder zal wel weer belang stelling trekken. In het voor-programma trekt een frisch filmpje van een zeilopleidingskamp voor meisjes de aandacht. Rembrandt Nieuwe films. Tobis zal binnenkort een aantal .nieuwe films in Nederland brengen. In de eerste plaats vermelden wij de nieuwe Veit Harlan-film „Der Grosse Kónig", welke ons het leven en den strijd schildert van koning Frederik II, beter bekend onder den naam van Frederik de Groo- te of „der alte Fritz". De bekende acteur Otto Gebühr speelt de figuur van dezen genialen staatsman, onversaagden bevel hebber en grooten eenzamen mensch en hij heeft deze 'zware en moeilijke opgave op een indrukwekkende en gave wijze weten op te lossen. Kristina Söderbaum, wier prachtige spel wij ons nog allen herinneren uit haar films Jeugd, Het On sterfelijke Hart, Zonsopgang, en Vervaagde Sporen, speelt de rol van de molenaarsdochter Louise, wier vader en moeder bij den groote nederlaag van Ku- nersdorf gevlucht zijn en nu geheel alleen bij het uit elkaar geslagen Brandenburgsche regiment ach terblijft. Gustav Fróhlich zien we in een geheel ander type rol dan wij tot nog toe van hem gewend waren, nL die van den ruigen maar sympathieken sergeant Treskow, die zijn hart aan de knappe Louise ver loren heeft. Verder werkten mede: Hans Nielsen, Hilde Körber, Franz Schafheitlin, Otto Wernicke, Elisabeth Flickenschildt. Paul Henckels, Paul Wege ner, e.v.a. „Frau Luna" is een vroolijke en amusante ope- rette-film uit den tijd van omstreeks 1900, waarin wij kunnen genieten van de onsterflijke melodieën van den grooten operette-componist Paul Lincke. Theo Lingen is de regisseur en vervult tevens de hoofdrol. Will Dohrn speelt de rol van den theaterdirecteur Knoppe, terwijl Günther Lüders de rol van zijn ver legen en schuchteren secretaris speelt en wel een treffend contrast met zijn door den wol geverfden chef vormt. Georg Alexander speelt de rol van Lüdecke, voor zitter van een vereeniging, die de zedelijkheid ten strengste voorstaat en door zijn onbesproken levens wandel, welke hij aan een uitstekend gecamoufleerd dubbelleven te danken heeft, dit eerbare baantje ge kregen heeft Karl Schönböck is in deze vroolijke comedie, de muziekuitgever Paul Rüdiger, die met een lieftallige jonge dame uit de beste familie verloofd is. Tevens vermelden wij nog de pittige en tempera mentvolle actrice en chansonière Lizzi Waldmüller (ons allen nog bekend uit haar films Bel Ami en Traum-musik) die de rol van operette-zangeres speelt De film „Vijanden" geregisseerd door Viktor v. Tourjanski behandelt het onderwerp der verdrukte Duitsche minderheden in Polen. In deze uitermate spannende en sterke film worden wij getroffen door het prachtige en diep ontroerende spel van de groote actrice Brigitte Horney, terwijl Willi 1 Birgel de andere hoofdrol vervult waarin zijn schitterende spelcapaciteiten tot volle ontplooiing komen. De vrouw met den blauwvos. Luxor Zarah Leander. (Foto U.F.A.) Eenige jaren geleden draaide deze film in Haar lem met veel succes en nu wordt er in het Luxor- Theater een reprise van gegeven. Ilona Paulus keert naar Boedapest terug en ont moet onderweg een zekeren Tibor Vary,*een vlie ger, die haar in zijn auto thuis brengt. Dr. Stephan Paulus, later professor Paulus gaat zoo op in zijn visschenstudie, dat hij voor zijn vrouw (zij zijn pas een jaar getrouwd) geen tijd heeft. Hij is voornamelijk ge trouwd om rust en geen last meer te hebben van de vrouwen. Het ont breekt Ilona aan niets, maar de liefde, waaraan een vrouw met haar temperament behoefte heeft, ontbreekt haar ten eenenmale. De aanvankelijk als een spelletje begonnen flirt tusschen Ilona en Tibor wordt diepe ernst, maar Tibor wil Stephan, die zijn beste vriend is, niet bedriegen en strijdt tegen zijn gevoelens voor Ilona. De professor merkt daar echter in zijn verstrooidheid niets van en amuseert zich met Lisi, het nichtje van zijn vrouw, die zich z.g. voor zijn visschen interesseert. Na heel veel strubbelingen komt het eindelijk tot een echtscheiding en Tibor vertrekt met Ilona per vliegtuig nar Rome, waar zij het geluk vinden. Zarah Leander is een filmactrice van een boeien de schoonheid en haar donker getimbreerde stem (ze zingt ook eenige liederen) heeft een groote charme. Ze speelt haar rol met veel gevoel en ex pressie terwijl Willy Birgel uitstekend spel geeft, te zien als haar minnaar, die lijdt onder zijn liefde Tentoonstelling Frans Halsmuseum. Verlengd tot en met 29 Juni. Zooals men weet wordt op het oogenblik in het Frans Halsmuseum te Haarlem een tentoonstel ling gehouden van werken van beeldhouwers uit Kennemerland. Deze tentoonstelling zou tot 22 Juni geopend zijn. Naar wij vernemen wordt de expositie echter nog een week daarna voortgezet en dus 29 dezer gesloten. mc/e vakschool was' zegt Puntje, was het al m'n grootste genoegen om iets leuks te improviseeren. Ik teerde een oude japon om te too- veren tot een nieuwe, met behulp van een lintje, een strikje, een corsage of een ceintuur. Dat was nog eeris dankbaar werk: je voelde je echt voldaan over je eigen zuinigheid Toen waren we alleen zui nig met kleedgeld... tegen woordig ook met punten! Meer dan ooit zeg ik daarom nu: dames ga toch eens naar De Groot. Met al die èénige fournituren zult U héél wat oude klee ding kunnen modernisee- ren! CR. HOUTSTRAAT 98 HAARLEM - Tel. 16772 (Adv. lngez. Med.) Athletiek Athletiek de kern van alle sporten. De voorzUter der H. A. V. Haarlem, de heer H. A. v. d. Mey schrijft ons: Opgezet in 1939 als bescheiden onderdeel van de Haar- lemsche Sportweek, begint er thans zichtbaar belang stelling te komen voor den Boschloop „Den Hout", m. v. er zijn teekenen die er op wijzen, dat zoowel de sportbeoefenaars in en om Haarlem als het publiek zich, r mate de wedstrijdatum nadert zich meer voor dit athletiek-evenement gaan interesseeren. Dc ziel van de organisatie de heer W. Duiker, kan zich daarom bij vc baat van een sportief sueces verzekerd wetende deelneming is meer dan bevredigend. Onder de tientallen deelnemers bevinden zich behalve de daadwerkelijke athleten (w.o. verschillende prominen ten) ook zeer vele beoefenaars van andere takken van sport, die in een aparte afdeeling, de zoogenaamde D- klasse. zijn ondergebracht. De strijd onder hen kan dan ook als volkomen „open" worden beschouwd. Wat Is athletiek? Athletiek is sport, de sportkern athletiek is meer, is leven. Neemt zij niet de allereerste plaats in onder die sporten, welke zich op de meest sim- Bel op 14609 RADIO-MOORS N.V. KRUISSTRAAT 38 VAN OUDS BEKEND (Adv. lngez. Med.) Facade. Roman door Dleuke Bois- sevain. Leiden. A. W. sythoff's XJ.M. Zooals wel te verwachten was. is de eerste roman van deze schrijfster: „Discrete dood", verleden jaar een succes geweest. Facade zal eveneens goed op genomen worden, daarvoor staat de gemakkelijk loo- pende een even gemakkelijk aansprekende verhaal trant dezer schrijfster borg, die bovendien in de keuze harer milieux, waarin zij het verhaalde zich laat af spelen, iets interessants weet te brengen en het al te vaak reeds vertelde vermijdt. Ditmaal voert zij ons binnen in de arbeidssfeer.van haar held Tjerk Vlas. die eigenaar en directeur is van een groot reclame-adviesbureau, met al wat daaraan verbonden is. Een interessant bedrijf en een even interessante figuur, deze Tjerk. Hij is een nog jonge man, die zich geheel van onder af heeft moeten opwerken en die op een fancy-fair in aanraking komt met een jong meisje uit een artistocratische fa milie. dat verlieft op hem raakt en ondanks zijn aarzelingen een engagement doorzet. Niel dat Tjerk het meisje niet aardig vindt is de oorzaak dier aarzelingen: het tegendeel is immers het geval, maar Tjerk heeft, wat voor een reclame-man misschien wat vreemd lijkt, in dit bijzondere geval last van een minderwaardigheidscomplex, dat hem voortdurend doet vreezen voor in de toekomst moge lijke conflicten met -Fee's ooms. tantes, neven en nichten, die in hem. meent hij. altijd den geslaagden burgerman zullen willen zien. die in hun kring is bin nengedrongen. En dat verdraagt juist zijn hoog moed als geslaagd en gefortuneerd koopman niet. Het komt echter tusschen Tjerk en Fee toch tot een ver loving en wat later tot een huwelijk Geheel onge grond zal zijn vrees dan niet blijken, vooral van een neef. Frank Rosoy van Hoeckmale, die nog wel op zijn kantoor een ondergeschikte van hem is. zal hij vaak iets moeten slikken terwille van de goede ver standhouding in de familie, terwijl zijn handen jeu ken om dien arroganten knaap ter deune uit te wer pen. Doch tusschen hem en Fee kunnen die onaan genaamheden geen verwijdering te weeg brengen en Dieuke Boissevain zorgt er voor dat alles op zijn pootjes terecht komt, al is er tusschen hen beiden vrij vaak een gevoel van onzekerheid en onrust. Tjerk weet soms niet aan welken kant zijn vrouw staat en Fee begrijpt haar man niet immer, als zij meent dat hij zich te vlug op zijn teentjes getrapt gevoelt. Zij zijn heel eenvoudig op de keurige en smaakvol ingerichte flatwoning van Tjerk begonnen. Maar al spoedig wenscht Tjerk zich ruimer te installee- ren en liefst buiten te wonen. Hij koopt een groot, verlaten buitenhuis met park en vijver, een bezit ting die jaren heeft leeggestaan omdat er geen lief hebbers voor dat omvangrijk, in eenigszins vreem den Italiaanschen stijl gebouwd geval te vinden wa ren. Hem heeft het aangetrokken omdat het hem aan' iets uit zijn jeugd, een plaatje uit een prenten boek van het leelijke jonge Eendje, herinnerde. Tjerk is niet alleen een knap koopman, maar op zijn' tijd ook romanticus, zooals hieruit blijkt. Maar als hij met Fee over zijn plannen gaat praten en het huis gaal kijRen en hij daarbij door haar enthousiasme in een gelukkige stemming geraakt, overvalt hem weer plotseling die overbodige zorgelijkheid wat „de fa milie" er wel weer van zeggen zal. Ze zullen hem nu wel een prots, een opschepper enz. vinden. En zoo bederft hij telkens zijn eigen genoegens in zijn privé-leven terwijl hij in zijn kantoor en zakenle ven voor niets en niemand uit den weg pleegt te gaan. De „familie" blijft, tot aan het blijde slot van het ver haal, altijd voor dien toch zoo sterken en wilskrachti- gen man een te omzeilen klip, waarover hij zelfs niet spreekt met Fee die er weinig van vermoedt of begrijpt en er dus niet toe komt hem over die moei lijkheid heen te helpen. Zoo kan het gebeuren dat Tjerk in een boozen droom zijn zaak, zijn slagen en zijn huis als iets onwezenlijks ziet, als iets waarvan alleen de facade, de voorgevel bestaat; met niets er achter. Er is een schok, iets ergs voor noodig om de lucht te zuiveren en daarvoor zorgt neef Frank met den mooien naam en de mooie praatjes^ die tenslotte blijkt met de reputatie en de duiten van Tjerk aller zonderlingst te hebben omgesprongen. Dan pas wordt alles tusschen Tjerk en Fee geheel en al goed en lijkt het wel heel tersnede wat de oude advocaat tot Fee zegt. als er door Frank's toedoen misère dreigt en zij bij dien ouden vriend van haar vader om raad aanklopt, omdat Tjerk op reis is en zij van het geheele geval niets begrijpt: „Tja het kan soms zoo moelijk zijn, dengene die we het meest liefheb ben dat ook te toonen Met dat al is Tjerk Vlas, zooals schrijfster zich hem gedacht heeft, een vreemde tweeslachtige na tuur. Een dergelijk zakenman is natuurlijk mogelijk, maar zal wel een uitzondering zijn. Over dat bedrijf van Tjerk Vlas vertelt de schrijfster alleraardigste dingen. Of dat nu wel altijd zoo toegaat als zij het voorstelt is een tweede en doet er ook niet veel toe. Die conferenties over het op zetten van een reclame-campagne voor een verbruiks artikel voor alle volkslagen zijn kostelijk beschreven' en geestig toegespitst. En ook het intermezzo met dien invaller-teekenaar-artist op Tjerk's bureau is prachtig uitgebuit als vulling en kennelijk op ver haalde ervaring gebaseerd. En zoo is er meer in dit boek, dat zonder vermoeienden diepgang te demon- streeren luchtig-weg, op beschaafden toon, van een veelzijdige belangstelling blijk geeft in leven en da den der menschen die rondom ons leven en die met de noodige blijmoedige ironie weet te beschrijven. De naam dezer schrijfster brengt niet voor niets dien van een onzer eerste groote journalisten in de her innering. Haar talent zou men als fantastieke journa listiek kunnen omschrijven: al bindt zij het tot een boekdeel samen, het heeft er de bewegelijkheid, de onderhoudendheid, den glimlach en den beschaaf den vorm van. Dewelke tezamen niet zijn een looze fagade, doch een kunstvorm die vooral bij onze vrou welijke auteurs te weinig in de gratie schijnt te staan. Als zoodanig wil ik deze Facade huldigen. J. H. DE BOIS. pele w(|ze aan ons lichaam aanpassen? Athletiek is de kern van schier alle andere sporten. Noem één sport de athletiek vormt er In zekere mate het klokkehuis Ons geheele beweeg trouwens is athletieken daarom is athletiek leven! Juist daarom verheugt het mij zoo voor de ijverige Commissie, dat vele voetballers,» korfballers, turners, zich als deelnemers voor dezen Boschloop hebben aange meld. Want de heeren Duiker, Veniet en Klaase (allen zelf oud-athleten) beoogen ln de eerste plaats met dezen sportieven kamp de athletiek te brengen bij hen, die haar nog niet kennen. Het is immers voor een stad als Haarlem, sportstad bij uitnemendheid, niet voldoende dat eenige tientallen jongelui, deel uitmakende van de H. A. V. „Haarlem", de athletiek beoefenen, het moeten er honderden worden. En als ze komen, zou ik hen den raad willen geven: „Houdt uw wedstrüden ln eere en blijft trainen". Door de wedstrijden bereikt ge het publiek, maakt ge propaganda, brengt ge dus »w sport opnieuw bij hen, die haar nog niet kennen en die gij wellicht öf als beoefenaar óf als enthousiasten behoudt. Uw training behoeft gij voor uw wedstrijden en voor de verbetering van het peil uwer sport. Roeien. De Nederlaiulsclie Kampioen, schappen. Voor de lustrumwedstrijden van Triton, die Zaterdag en Zondag te Utrecht zullen worden gehouden bestaat groote belangstelling. In het programma zijn nog enkele wijzigingen gekomen. De Poseidon skiffeur Loggen zal niet uitkomen. Laga heeft echter alsnog ingeschre ven met een stuurmanlooze twee en vier. Voor de kampioenschapsnummers zullen de stuurman looze twee en de stuurmanlooze vier op Zaterdag worden verroeid, terwijl Zondag aan de te verroeien oude vier, oude acht en oude twee de kampioentitels zullen worden verleend. De samenstelling van de Spaarneploeg voor de oude acht is: H. M. de Bilt bg. G. H. J. Schnitger. H. W. Riet Paap, A. G. Dapper. W. P. v. d. Berg. W. van Ree Jr., Kg. G. d- Engelbronner, J. Stapcnsca sl„ ir. D. Wester- veld st. Dammen HOOFDKLASSE KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM Maandagavond a.s. de laatste ronde. Maandagavond a.s. wordt in het clublokaal der Haar- lemsche Damclub, bovenzalen Restaurant Munniks, de laatste ronde gespeeld van den eindstrijd om het per soonlijk hoofdklasse kampioenschap van Haarlem en om streken. Het programma voor deze ronde luidt als volgt: J. B. Sluiter Jr. (Heemstede) tegen Chr. Gerritsen (Ben- nebroek) P. J. van Dartelen (Zandvoort) tegen H. G. Tcunisse (Haarlem); J. W. van Dartelen (Heemstede) gen A. de Jong (Haarlem); Y. de Jong (Haarlem) tegen w. Lensink (Haarlem). De eerstgenoemde spelers spelen met wit. Hieronder een overzicht van de door de deelnemers dit tournooi behaalde resultaten: No. Spelers 12345678 pt. 1. P. J. van Dartelen x 2 2 1 1 2 2. Y. de Jong 0x12 212 3. A. de Jong 0 1 x 12 1 4. J. w. van Dartelen 1 0 x 0 2 0 2 5. W. Lensink 1 2x1 6. H. G. Teunisse 0 10 x 2 1 7. J. B. Sluiter Jr. 0 l o 2 l o x 8. Chr. Gerritsen 0 10 1 x Wielrijden H. R. C. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield Woensdag en Vrijdag avond Irainingsritten over een afstand van 40 K.M. De uitslagen waren: Woensdag: 1. C. de Gier; 2. M. Taverne; 3. H. v. Es; 4. W. Fennis; 5. B. Fennis. Vrijdag: 1. Ch. Schelfaut; 2. M. Taverne; 3. J. West broek; 4. H. v. Es; 5. B. Fennis; 6. J. Smit (pech).; 7. T. Jansen. Jun.: l. Evers; 2. Bakhoven; 3. Evers. Zondag vindt een clubontmoeting plaats tegen De Jonge Kampioen. BOSCHLOOP 1941. De H. R. C. Excelsior heeft ingeschreven met ongeveer 12 leden voor den Boschloop Den Hout. Opgaven van Predikbeurten, die Vrijdagmiddag 6 uur niet in ons bezit zijn, kunnen niet meer worden opgenomen. ZONDAG 22 JUNI HAARLEM N. H. KERK. Coil, voor de Oosterkerk in alle diensten, behalve in de Noorderkerk en de Oos terkerk. GROOTE KERK, Gr. Markt. 10: Ds. Be ker. 7: Ds. van der Waal en Prof. G. van der Leeuw, te Groningen. NIEUWE KERK, Nw. Kerks plein. 10.30: Ds. van der Waal. OOSTERKERK, Zomerkade. 10: Prof. W. J. Aalders, te Groningen Bed. H. Doop. NOORDERKERK, Velserstr. 10.30: Ds. J. J. Stam, te Rotterdam. Collecte voor het Spreekbeurtenfonds. BAKENESSERKERK, Vrouwesteeg. geen Kin- derkerk. ALLE-DAG-KERK in het koor der Gr. Kerk, ing. Klokhuisplein. Godsdienstoefening, eiken werkdag beh. 's Zat. des avonds 77.30. Voorg. en Pred. van alle Prot. Kerken van Haarlem en Omgeving. Toegang en zitplaatsen vrij. Vrijdag geen dienst. BROEDERGEMEENTE, Parklaan 34. 10.30: Ds. Bielke. STADSEVANG. L. Heerenstr. 6. 10: Bouwmeester. 12: Kinderbond Hosanna. 5: Opwekkingssamenk. A. Bouwmeester, Hazerswoude. Dinsdag 2: Dameskrans Bid en Werk. 8: Zang repetitie „Eben Haëzer". Woensdag 8: Vergadering. Vrijdag 7.45: Bijbellezen en bidstond. EVANG. SAMENKOMSTEN, Zuiderstraat 15. 10: Geen dienst wegens tentcampagne. TENT-EVANGELISATIE. Standplaats tent Soen- daplein n. tramremise. Zaterdag 8: J. Sevensmi Evangelist te Amsterdam. Chr. Geref. Kinderkoor. Zondag 10: J. Kits, Zeist en Ed. W. Pera den Haag 3.30: Jeugdsamenkomst. 7.30: Zangdienst. 8: Evan- gelisatiesamenk. Sprs. J. Kits en Ed. W. Pera. Verder iederen avond 8: Evang. samenk. Sprs. Ds. D. Henstra, Ds. C. J. Hoekendijk, Bussum, J. Kits, Zeist en J. Sevensma, Amsterdam. Donderdag 3: Vrouwensamenkomst, Spr. J. Se vensma. Woensdag en Zaterdag 3: Kinderbijeenkomst. VRIJE EVANG. GEMEENTE, gebouw Jansweg 34. 10 en 5: Ds. D. J. D. du Fossé. 10: Kinderkerk. Woensdag 8: Bidstond. CHRISTIAN SCIENCE SOC., Jansstr. 74. 10: In de Ned. taal. 11.15: In de Eng. taal. Den lsten en 3den Woensdag van iedere maand 8: in de Ned. taal (getuigenis-bijeenkomst). DEUTSCHE EVANG. GEMEINDE, Parklaan 34. Kindergottesdienst um 11.30 Uhr. Pfarrer Illing. EVANG. LUTH. GEM. 10.30: Ds. C. H. Brandt. Extra collecte C. C. B. VER^ DOOPSGEZ. GEM. 10.30: Ds j G Frerichs. 10.30: Mej. C. A. Schepers, Jeugdkerk. REM. GEREF. GEM., Wilhelminastraat. 10.30: Dr. P. D. Tjalsma. Rem. Pred. te Rotterdam. VRIJZ. HERV., Jacobstraat 6. 10.30: Dr. W. Banning GER KERK. KLOPPERSINGELKERK. 10: Ds. J. v. d. Linden. 5: Ds. A. M. ^Boeijinga. Zondag 43. WILHELMINAKERK. 10: Ds. L. Hoorweg. 5: Ds. J. W. Siertsema. Zondag 43. ZUID-OOSTERKERK 10: Ds. J. W. Siertsema. 5: Ds. J. v. d. Linden. Zondag 44. GEREF. GEM., Lange Molenstraat 22. 10 en 5: Leesdienst. Dinsdag 7.30: Ds. Honkoop van den Haag. GER. KERK in H. V., Begijnhof 6. 10 en 5: Ds. G. W. van Deth. 10: Kinderdienst, ing. Jansstraat 59. CHR. GER. KERK, Raaks. 10 en 5: Ds. Laman. BAPTISTEN-GEMEENTE, Bakenessergracht 65. 10 en 5: Ds. L. de Haan. 8: Jeugddienst. Dinsdag 8: Ds, L. de Haan, Bijbellezing en Bidst. J. VAN SCHOONHOVEN ACCOUNTANT en BELASTINGADVISEUR. RECHTHUISSTRAAT 17. TELEF. 22792 HAARLEM (Adv. lngez. Med.) PINKSTERGEM., N. Kruisstr. 14. 10 en 6: Open bare samenkomst. 10: Zondagsschool. Maandag 7.30: Zangles. Dinsdag 7.30: Bidstond. Woensdag 7: Zendingskrans. Vrijdag 7.30: Bijbelklas. GEM. DES HEEREN, Wolstraat 7. 10 en 6: Dienst. ONAFH. RELIG. GEM., Oranjeplein 9. 7.30: Ds. A. R. de Jong. KERK v. J. CHR. v. d. H. DER LAATSTE DAGEN Parklaan 106. 10.3012: Zondagsschool en Ouder klas. 56.30: Avondmaalsvergadering. Dinsdag 2.304: Zusterhulpvereeniging. VERG. v. GELOOVIGEN, Ged. Voldersgracht 15. 10.30: Samenkomst. (Broodbreken). NED. STICHTING v. BUITENKERKELIJKE RE LIGIE. Remonstr.huis, Wilhelminastr. 22. 10.15: C. Merkus, van Utrecht. VRIJE KATH. KERK. Popellaan. Kinheimpark. 10.30: Gezongen H. Mis. Woensdag 7.30: completen en Lof. HERST. APOST. ZENDINGSGEM., Wilhelminastr. 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. HERST. APOST. ZENDINGSGEM, Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. HAARLEM-NOORD N. H. KERK. Julianakerk, Kloosterstraat. 10: Ds. van der Voet. 5: Ds. D. Kuilman, te Leiden. Jeugdd. IMMANUELKERK, van Egmondstraat. 10: Ds. Drost. N. H. GEM., te Haarlem-N. (Spaarndam-West) in de Gym-zaal der Kon. Emmaschool, ing. Raaf straat 2. 10: Br. Haveman, Extra collecte voor de lijders aan vallende ziekte. 12.30: Zondagsschool in de Kon. Emmaschool Roerdompplein. VRIJZ. PROT., Berkenstraat 10. 10.30: Mevr. Dr. A. Mankes-Zernike, Doopsgez. Pred. te Rotterdam. LEGERS DES HEILS, Ceramstr. 4. 7.30: Bidstond. 10: Heiligingsdienst. 7.30: Openbare Heilsbijeenk. Leidsters: A. Boekhout en S. Fleg. Dinsdag 2: Gezinsbond. 7.30: Soldatenmeeting. Donderdag 7.30: Heilsbijeenkomst. GER. KERK, Noordschoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. L. Hoorweg Zond. 44 CHR. GER. KERK, Floresstr. 10 en 5: Ds. Henstra. HEEMSTEDE N. H. KERK, Wilhelminaplein. 10: Ds. Barger. KAPEL NIEUW-VREDENHOF, Joh. v. Oldenbar- neveltlaan. 10.30: Dr. W. C. van Unnik. In beide diensten coll. v. geestelijke verzorging van Prot. Nederlanders in buitenland. GER. KERK. Koediefslaan. 10: Ds. Dondorp, H. Av. 5: Dezelfde. H. Av. en Dankzegging. Camplaan. 10: Ds. v. d. Born H. Av. 5: Dezelfde. H. Av. en Dankzegging. AERDENHOUT N. H. WIJKGEBOUW. 10.30: C. A. F. van Stipriaaa Luiscius. BLOEMENDAAL N. H. KERK. 10: Prof. Dr. S. H. F. J. Berkelbach v. d. Sprenkel, Utrecht. GER. KERK, 10 erl 5: Ds. J. C. Brussaard. Radio-uitzending op golflengte 245.9 Meter. Geb. Vijverweg 16. 11.15: Kinderdienst o. 1. v. J. Hogenbirk. OVERVEEN N. H. KERK. 10: Ds. Ch. de Beus. H Avondmaal. GER. KERK. (Hulpkerk Croesenstraat). 10 en 5: Cand. D. van Swigchem. HAARLEMMERMEER N.H. KERK. HOOFDDORP 10 en 3: Ds. J. C. Sal- verda. VIJFHUIZEN. 10 en 6.30: A. C. Brörens. NIEUWEMEERDIJK. 10: J. F. Grim, A'dam. AALSMEERDERWEG. 10: W. F. J. Koudstaal. i BENNEBROEKERWEG, 3: W. F. J. Koudstaal. LIJNDEN. 10: P. van den Berg. BADHOEVEDORP. 11: J. H. Boerlijst. HOOFDDORP, OUD-GER. KERK. 10 en 3: Ds. L. Franke. HALFWEG N..H. KERK. 10 en 4: Ds. Molenaar. Noodcollecte, HILLEGOM N. H. KERK. 10 en 5: Ds. Chr. Eerhard. GEREF. KERK. 10 en 3: Dienst. CHR. GER. KERK. 10 en 5: Leesdienst. HERST. APOST. ZENDINGSGEM., v. d. Endelaan 18. 10: Godsdienstoefening. BENNEBROEK N. H. KERK. 10: Ds. Lekkerkerker. 5: Ds. P. J. de Jong, te Amsterdam. Jeugddienst. SPAARNDAM N. H. KERK. 10: Ds. A. Snethlage. N. H. GEM., te Haarlem-N. (Spaarndam-West) in de Gym-zaal der Kon. Emmaschool, ing. Raaf straat 2. 10: Br. .Haveman. Extra collecte voor de lijders aan vallende ziekte. 12.30: Zondagsschool in de Kon. Emmaschool Roerdompplein. EVANGELISATIE. 10: H. Wagter, van Beverwijk. Dinsdag 7: Bijbellezing. ZANDVOORT N. H. KERK. 10: Ds. D. Tromp. NED. PROTESTANTENBOND, gebouw Brugstr. 15 10.30: Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eysinga, van Bloemendaal. GER. KERK, in H. V., Brederodestraat 31. 10: Ds. P. van der Vloed. SANTPOORT N. H. KERK. 10.30: Ds. K. H. Oldeman. Lit. IV. N. H. KAPEL. 10: Ds. A. D. Meeter, Watergraafs meer. 4: Dr. A. H. Edelkoort, Amsterdam. GER. KERK in H. V., Wustelaan. 10: C. Redert, van Zeist. IJMUIDEN N. H. KERK, Kanaalstraat. 10: Ds. L. Lagerwey. 5: Ds. L. W. Eerdman. BETHLEHEMKERK, James Wattstraat. 10: Jeugd dienst. S. Zevenhuizen. HERV. EVANG., Oranjestr. 8. 10 en 5: Leesdienst. GER. KERK. Geen opgave ontvangen. CHR. GER. KERK. 10 en 5: Ds. A. Zwiep. DOOPSGEZ. en PROT. BOND, Helmstraat 9, 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATH. KERK. 10: H. Dienst. 7 Vesper. GELOOFSGEMEENSCHAP LEGER DES HEILS, Edisonstraat. 10 en 7.30: Leider H. Lodder. I3MUIDEN-OOST N. H. KERK, Goede Herderkerk, Velserduinweg. 10 en 5.30: Ds. G. F. Callenbach. VRIJZ. HERV., gebouw Tolsduinerweg. geen dienst VEREENIGINGSGEBOUW, Kalverstr. 10: Jeugd samenkomst. GER. KERK, Velserduinweg. 10 en 5: Ds. E. G. van Teylingen. LUTH. GENOOTSCH., Herv. Vereen, geb. Kalver- straat. 10.30 Geen dienst. STADSEVANG., Willemsbeekweg Geen opgaaf ont vangen. BAPTISTEN-GEM.. Willemsbeekweg 22. Woens dag 8: Ds. L. de Haan, pred. te Haarlem. HERST. APOST. ZENDINGSGEM., Willebrordstr. 10. 10: Godsdienstoefening. VRIJE EVANGELISATIE, IJmuiderstr.weg 52. 10 en 5: Van Essen en Staalman. VELSEN N. H. KERK. 10: Ds. Johs. Bronsgeest. Nam. 7: Avondstilte m. m. v. h. Mannenkoor „De Eendracht". BEVERWIJK N. H. KERK, Kerkstraat. 10: Ds. J. de Vries. DOOPSGEZ. GEM., Meerstraat 10: Ds. L. Bonga, uit Leeuwarden. VRIJZ. HERV., Parklaan. Geen dienst. EVANG. LUTH. GEM., Koningstraat. 10.30. Ds. J. Ph. Haumersen. GEREF. KERK, C. H. Moensplein. 10 en 5: Ds. H. Holtrop. VRIJE EVANG. „MARANATHA". Koningstr. 41 9.30: Bidstond. 10: A. Besselaar Sr., uit Amster dam. 12: Zondagsschool. Dinsdag 7.30: Zangvereeniging. Donderdag 7: Me dewerking in de tent te Haarlem. Vrijdag 8-9: Bidstond.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 10