Haarlem's Dagblad Duitsche en Roemeensche troepen rukken Bessarabië binnen aximumprijzen voor zeep vastgesteld Russen trekken terug op de Dnjestr-linie Operaties tegen het Sovjetleger verloopen volgens het krijgsplan F 40.000 boete voor houthandel. 8e JAARGANG No. 17795 igave Lourens Coster, Maatschappij voor Courant- igaven en Algem Drukkerij N.V Bureaux: Groote lutstraat 93, bijkantoor Soendaplein 37. Postgiro- enst 38810. Drukkerij: Zuider Buiten Spaarne 12. lefoon: Directie 13082, Hoofdred. 15054, Redactie {00, Drukkerij 10132, 12713. Administratie 10724, 325 Soendaplein 12230 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM, Heemstede Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM DINSDAG 24 JUNI 1941 Abonnementen per week 0.26, per maand 1.15, per 3 maanden 3.42, franco per post 3.73, losse nummers 6 cent per ex. Advertentiën: 1-5 regels 2.elke regel meer 0.40. Reclames 0.65 per regel. Regelabonnementstarieven op aanvraag. Vraag en aanbod 1-4 regels 0.70, elke regel meer 0.17%. Groentjes zie rubriek GRAVENHAGE, 24 Juni. In de Staatscourant gisteren werd een beschikking gepubliceerd, ten aanzien van zeep nauwkeurige voorschrif- bevat. i deze beschikking worden, zooals de gemach- |e voor de prijzen mededeelt, herziene maxi- mprijzen vastgesteld. Een stuk toiletzeep van 75 m mag ten hoogste 12"/2 cent kosten. Voor huis- idzeep mag men maximaal 13 cent per dubbel (240 gram) betalen, voor een enkel stuk 6Vi j. Zachte zeep, die door den fabrikant is ver- t in hoeveelheden van 1 kg. of minder, mag ten gste 38 cent per kg. kosten. Is de zeep onver- t, dan is de prijs 34 cent per kg. Ie beschikking bevat enkele bepalingen waarin eischen worden vastgesteld waaraan de samen- ling moet voldoen. Zoo zal huishoudzeep 45 of oct. vetzuren moeten bevatten, zachte zeep 30 of pet. De vulstoffen, die in de zeep worden ver- kt, moeten eveneens aan bepaalde eischen van aliteit voldoen. )e beschikking verplicht den fabrikant zijn ver- ipprijs zoo vast te stellen, dat voor grossier en ikelier procentueel dezelfde winstmarge over- ft als op 9 Mei 1940. Hetzelfde gledt voor den ssier t.a.v. den winkelier. Waar z.g. marge-con- :ten van kracht zijn, voorziet de nieuwe regeling de instandhouding daarvan. )e beschikking en daardoor dus ook de nieuwe ft als op 9 Mei 1940. Hetzelfde geldt voor den rking. Uitreiking distributiebescheiden te Haarlem. WOENSDAG DE LETTERS N. O. P. Q. T. oor de uitreiking van de diverse distributie-beschei- is het Woensdag de beurt aan de letters N. O. P. T. De Persoonsbewijzen. Moeilijkheden voor vacantiegangers. alle gemeenten gaat de uitreiking van de soonsbewijzen regelmatig voort, n Haarlem is nu de letter G aan de orde. Iet programma voor de komende maanden ziet als volgt uit: Laatste deel van Juni: G le helft van Juli: H. 2e helft van Juli: I, J, K. le helft van Augustus: L, M. 2e helft van Augustus: N, O, P, Q. September: R en S. le helft van October: T, U, V. 2e helft van October: W, X, Y, Z. ruit kan elk die met vacantie gaat zien of er kans dat hij zijn oproepingskaart van het Haarlem- e gemeentebestuur, om in het gebouw van den otestantenbond te komen om zijn persoonsbewijs orde te laten maken, in de brievenbus kan ver- ehten als hij juist afwezig is. laar het is niet de bedoeling zoo werd ons zekerd dat men vastgestelde vacantieplannen het hoofd zet. Natuurlijk is het aan te raden, zoo eenigszins mogelijk is, ook in den vacantietijd komen voor zijn persoonsbewijs. Maar wie ver huis is doet goed als hij, na zijn vacantie geno- te hebben, weer in Haarlem komt, naar het ge- iw van den Protestantenbond te gaan om mede deelen waarom hij aan de oproeping geen gevolg geven. Dan zal hij wel opgaaf krijgen op wel- dag hij dan kan komen. iaat iemand niets van zich hooren, dan is er kans hij later niet één, maar twee gulden voor zijn rsoonsbewijs moet betalen. )e chef van het bureau Bevolking en Burgerlijke nd rekent er op, dat aan het einde van October 000 van de 100.000 Haarlemmers van 15 jaar en der in het bezit van het persoonsbewijs zullen )nder de 10.000 achterblijvers zullen ook de in- ïden en zieken zijn, alsook de arbeiders die in Werkverschaffing werken. Daarvoor zal een af- iderlijke regeling gemaakt worden. November zal dan met de tweede ronde een fin gemaakt worden om ook de achterblijvers nog aan een persoonsbewijs te helpen. TE HEEMSTEDE )e uitreiking van de persoonsbewijzen te Heem- de gaat ook vlot, aldus werd ons verzekerd. Er 1 slechts weinig menschen, die verzuimen op het >r hen vastgestelde uur te verschijnen. Blijkt dat daarvoor geen geldige reden bestond, dan ook hier de kans groot, dat zij, die daarvoor in imerking komen, het dubbele bedrag moeten be en. Het komt; slechts enkele malen voor, dat nschen terug gezonden moeten worden omdat met hun foto niet heelemaal in orde is. Ook in emstede doen de menschen verstandig, onmid- llijk na terugkeer van hun vacantie even te in- meeren, of in die dagen hun letter aan de beurt geweest. Dit kan niet van te voren bekend zijn. nt de data voor alle letters zijn nog niet vastge- id. Hel kan nog eenige maanden duren, eer de tste letter van het alphabet aan de beurt is; op oogenblik is men nog steeds met de letter B TE BLOEMENDAAL Bloemendaal is op het oogenblik de letter D de beurt. Ook hier bestaat geen reden voor chten meer. In den beginne ging het met de 's niet al te best. maar dat gaat nu veel beter. Juli komen de letters F, G, H. I, J en K. aan de irt: in Augustus volgen de letters L en M. Zij. met vacantie gaan, kunnen dus zelf zien, wan- zïj moeten verschijnen. Valt hun letter er juist dan doen zij er goed aan. even naar de Secretarie gaan om dit te melden; dat zal daar zeer op prijs 'den gesteld en men zal de vacantieplannen niet de war sturen. De mensehen, die dit verzuimen, okkenen aan de ambtenaren veel last. Tegen hen len dan ook maatregelen worden genomen. Ver- edelijk zullen zij dan dubbele leges moeten be- MELKPOEDER. CACAO EN TOILETZEEP IN BESLAG GENOMEN. De politie te Haarlem heeft proces-verbaal op- naakt tegen een 47-jarigen koopman te Haar- wegens overtreding van de Distributie wet en de Prijzen-beschikkïng. In beslag werden ge nen: een aantal doozen en losse pakken melk- eder. een aantal pakken cacao en een hoeveel- toiletzeep. iEZONDHEID IN DE GRAFISCHE VAKKEN. afdeeling Haarlem van de Vereeniging tot be- rdering der gezondheid in de grafische vakken Jdt Donderdagavond a.s. haar jaarvergadering in Munniks Lunchroom aan de Groote Markt. De A .T. A. Starre, secrcaris van het Centraal be- ur. houdt een inleiding over het onderwerp: „Pro- inda in dezen tijd". De strijd aan het Oostelijk Front. Foto van de eerste Russische krijgsgevangenen. (Telefoto HoffmannStapf) Weer een groot aantal Sovjet-vliegtuigen vermeld Het D.N.B. meldt: Duitsche en Rocmeensclic troepen zijn op 22 Juni Bessarabië binnen gerukt. Hun opmarsch beweegt zich in de rich- tin van de grens tussclien Roemenië en de Sovjet-Unie van vóór de inlijving van Bes sarabië bij de Sovjet-Unië. Alle te Boekarest ontvangen particuliere in lichtingen over het verloop van de militaire operaties aan de Rocmeensch-Russische grens maken melding van een zonder tegenstand terugtrekken der Russen op de Dnjestr-linie. Het Duitsche Iuchtwapen heeft Maandag sedert de eerste morgenuren zijn aanvallen op de vliegvelden van het Sovjetlegcr met groot succes voortgezet. Bij het groote aantal Sovjct-vlicgtuigcn dat reeds op den eersten dag werd vernietigd, kun nen thans als resultaat van den tweeden dag nog talrijke vernielde vliegtuigen worden opge teld. Sovjetlinies doorbroken. In afzonderlijke acties heeft de Duitsche in fanterie op talrijke plaatsen de versterkte linies van de Sovjettroepen doorbroken, aldus meldt het D.N.B. Zoo heeft een compagnie infanterie na een gevecht van twee< uur vijf bunkers bestormd en versterkte veldstellingen op strategisch belang rijke plaatsen veroverd. In een dikken ochtendnevel rukte deze compagnie over weiden en velden, verdeeld in afzonderlijke stoottroepen, tegen de versterkte stellingen van den vijand op, die klaarblijkelijk een strijd in het open veld wilde vermijden. Hij had zich gedeeltelijk in de huizen van ,he't plaatsje verschansd. Onder dekking van mitrailleurs en zware infanterie- wapens drongen de stoottroepen dit plaatsje bin nen, waarop zij den eenen haard van tegenstand na den andere uitrookten. In het centrum van het plaatsje kwam het lot een hevig straatgevecht met een vrij grooten troep, die totaal in de pan werd gehakt. Daarna concen treerde de rest van den vijand zich rondom een bunker aan den uitgang van 't plaatsje. Doch ook deze laatste poging tot tegenstand werd door ccn Duitsch pantserafweerkanon gebroken, terwijl de bunker buiten gevecht werd gesteld. Het grootste deel der bemanning gaf zich ovcer. Do rest vluchtte naar de omliggende bosschen, war zij later opge jaagd en eveneens gevangen genomen werd. Optreden van het Duitsche Iuchtwapen. Het Iuchtwapen der Sovjet-Unie heeft zijn vluchten naar het Oost-Duitsche grensgebied en het gouvernement generaal met zware vreliezen moeten boeten. Het D.N.B. heeft een bericht ont vangen over een luchtgevecht van 22 Juni waarbij van 35 Sovjet-Russische bommenwerpers 32 door Duitsche jagers werden neergeschoten, toen zij, be schermd door jagers, een kleine stad in het gouver nement-generaal trachtten aan te vallen. Duitsche Messerschimdtjagers haalden met reusachtige snel heid de vijandelijke formatie in en wierpen zich bliksemsnel op de groote machines, zoodat reeds na de eerste salvo's acht Martin-bommenwerpers neerstortten. Terwijl een deel van de Sovjet machines trachtte van koers te veranderen, bonden eenige Russische jagers van het type Rata den strijd aan. Zij werden terstond door lichtspoor granaten gepakt en vielen als brandende fakkels in de straten van een kleine, buiten de stad gelegen nederzetting. Daarop namen de Duitsche jagers de achtervolging van de vluchtende bommenwerpers terhand. Elk der Messcherschmidtjagers dreef ver scheidene Roode vliegtuigen voor zich uit. De boord- wapens doorboorden de draagvlakken, de motoren en machines van de vijandelijke toestellen. Reeks- gewijs stortten de toestellen brandend neer. Ter wijl de uit nood neergeworpen bommen ontploften, zweefden talrijke neergeschoten piloten aan hun vierhoekige valschermen naar omlaag. Zij werden gevangen genomen. Steunpunten van de Sovjet-Unie gebombardeerd. Formaties van het Duitsche Iuchtwapen hebben op 22 Juni ondanks sterken afweer oorlogshavens en steunpunten van de Sovjet-marine gebombar deerd. Een Sovjet duikbootbasis aan de Zwarte Zee was het doel van bijzonder hevige aanvallen. De Duitsche vliegtuigen naderden in scheervlucht de haven. Iedere afzonderlijke landtong stak dui-, delijk af tegen den donkeren grond van de zee. Zeer dichtbij en duidelijk lagen de bevolen doelen voor de Duitsche vliegers, n.l. werven, docks, machinewerkplaatsen en silo's. Zonder zich van de wijs te laten brengen dor het hevige schieten der luchtdoelartillerie wierp elk van de aankomende vliegtuigen zijn bommen neer. Door de waarnemers en bommenwerpers der Duitsche vliegtuigen kon worden waargenomen, dat aan werven en doek- installaties schade was toegebracht en dat in de olieopslagplaatsen in de havens- groote branden woeden. Alle in actie zijnde vliegtuigen keerden naar hun steunpunten terug. Slechts enkele vlieg tuigen hadden door granaatsplinters van de lucht- doelartillerie lichte beschadigingen opgeloopen. Voorts meldt het D.N.B.: Aan het Oostelijk front hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen in den nacht van 22 op 23 Juni met groot succes militaire en voor den oorlog belangrijke doelen in de voornaam ste gevechtssectoren aangevallen. Een groot aantal vliegvelden werd gebombardeerd. Vliegtuigen, hangars, werkplaatsen en kwartierruimten werden vernield of in brand geworpen. Belangrijke marschroutes van de Sovjettroepen die gedeeltelijk door colonnes en voertuigen waren verstopt, werden met bommen bestookt en met de boordwapens beschoten, evenals verscheidene strategisch belangrijke spoorweglijncn. Duitsche vliegtuigen hoven Engeland. Bommen op East-Anglia en Zuidoost- Engeland. BERLIJN, 24 Juni. (DNB) Het Britsche minis terie van luchtvaart heeft medegedeeld dat de vij andelijke luchtactie in den afgeloopen nacht in hoofdzaak gericht was op East-Anglia en Zuid-Oost Engeland. Daar zijn bommen gevallen, waarbij schade is aangericht. EENIGE NACHTELIJKE ACTIVITEIT VAN ENGELSCHE EN RUSSISCHE VLIEGTUIGEN. BERLIJN, 24 Juni (DNB) Het Britsche Iucht wapen heeft vannacht met vrij zwakke strijd krachten West-Duitschland aangevallen. In woon wijken ontstond schade aan gebouwen en onbetee- kenende materieele schade. Nachtjagers schoten een vliegtuig neer. De Sovjet-luchtmacht kwam slechts met uiterst zwakke strijdkrachten opdagen zonder succes van belang .te behalen. Duitsch weermachtsbericht: In de Oostzee vijf Russische schepen tot zinken gebracht. Vliegvelden bestookt. in Noord-Schotland BERLIJN, 23 Juni (D.N.B.) Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: In het Oosten verloopen de gevechten van het leger en het Iuchtwapen tegen het Roode Leger volgens het vastgestelde plan en met succes. In het Oostelijke deel van de Oostzee drongen torpedo motor booten tot de kustwateren van de Sovjet Unie door en brachten een kustvaartuig en vier vijandelijke koopvaardijschepen met tezamen 5.950 b.r.t. tot zinken. In de Zwarte Zee werd een ge mengde Duitseh-Roemeensche formatie van lichte zeestrijdkrachten bij een verkenningstocht zonder succes door een Russische kustbatterij beschoten In den strijd tegen Groot Brittannië brachten duik- booten in het Noordelijke deel van den Atlantischen Oceaan en Westelijk van Afrika zes vijandelijke koop vaardijschepen met tezamen 26.500 b.r.t. tot zinken. Het Iuchtwapen vernietigde in het zeegebied om En geland drie vrachtschepen met tezamen 11.000 b.r.t. en plaatste bomtreffers van zwaar kaliber op twee andere groote koopvaardijschepen. Gevechtsvliegtuigen ondernamen vannacht aanval len op havenwerken aan de monding van de Theems. Vliegvelden in Noord-Schotland en militaire doelen aan de Engelsche Zuidoostkust werden met goed re sultaat aangevallen. Bij een vlucht van afzonderlijke Britsche gevechtsvliegtuigen onder bescherming van jagers naar de kust van het Kanaal werden in lucht gevechten overdag elf, door luehldoclartillerie en door Houtprijzen opgedreven. Een houthandel te 's-Gravenhage beschikte bij het uitbreken van den oorlog over groote voorra den van verschillende houtsoorten. De directeur der naamlooze vennootschap, de heer P. P. L., liet het hout tegen veel te hooge prijzen verkoopen. Voor Amerikaansch eikenhout bijv. vroeg hij 230. per m3„ terwijl die prijs niet hooger mocht zijn dan 165. De inspecteur voor de prijsbeheersching te 's-Gra venhage, die een vervolging instelde, rekende ver dachte L. zijn overtredingen zwaar aan. Daar hij veel winst maakte op de oude voorraden, l«on hij ook tegen veel te hooge prijzen hout inkoopen. Hierdoor berokkende hij andere houtfirma's die zich wel aan prijsvoorschriften hielden, groot nadeel. Daarenboven leidden de hooge inkoopprijzen van het bedrijf er toe, dat het prijsniveau van verschil lende houtsoorten in het algemeen belangrijk werd opgeschroefd. Op grond van deze overwegingen en van de ge maakte onrechtmatige winst, werd verdachte ver oordeeld tot een boete van 40.000.en tot publi catie van het vonnis. (A.N.P.) PASFOTOGRAAF OVERTREEDT PRIJSVOORSCHRIFTEN De pasfotograaf J. H. te Vlissingen werd wegens overtreding van de prijsvoorschriften door den in specteur voor de Prijsbeheersching tc 's-Gravenhage vervolgd en gestraft. In de afgeloopen maanden had hij n.l. bij herhaling op bestelling pasfoto's ge maakt en afgeleverd voor den prijs van f 0.80 per 3 stuks. Op 9 Mei 1940 rekende hij echter 0.75 per 6 exemplaren. Voor deze eigenmachtige prijs- verhooging werd hem een boete opgelegd van 300.terwijl tevens openbaarmaking van de tuchtbeschikking werd gelast. (A.N.P.) Het punteren in Giethoorn is weer toegestaan. De eerste, die er van profiteerde, was een trouwstoct (boven), doch ook de boeren maken in dezen hooitijd weer dankbaar gebruik van dit specifiek vervoermiddel. (Foto Pax Holland) een patrouillevaartuig twee Britsche vliegtuigen neer geschoten. In Noord-Afrika vielen gisteren Duitsche en Ita- üaansche vliegtuigen vijandelijke stellingen en op slagplaatsen bij Tobroek aan. In den slag bij Solloem van 15 op 17 Juni werden 237 Britsche pantserwagens vernietigd. Bovendien konden twaalf voor het ge bruik gereed staande pantserwagens, tien stukken geschut. 74 vrachtauto's alsmede talrijke handvuur wapenen en munitie worden buitgemaakt. Verschei dene honderden Britten werden gevangen genomen. Een sterke formatie Duitsche gevechtsvliegtuigen be stookte in den nacht van 22 op 23 Juni de Britsche luchtbasis Alexandrië met bommen van allerlei ka liber. In het havengebied werden aanzienlijke ver woestingen aangericht Britsche gevechtsvliegtuigen wierpen in den afgeloopen nacht een gering aantal brisant- en brandbommen in het Westelijk rijksgebied. In Bremen en andere plaatsen ontstond schade aan gebouwen ln woonwijken, nachtjagers en luchtdoel artillerie schoten drie van de aanvallende vliegtuigen omlaag. Het Roode Iuchtwapen wierp met zwakke strijdkrachten bommen in Oost-Pruisen zonder noe menswaardige uitwerking. Luitenant-kolonel Mölders behaalde gisteren zijn 72e overwinning in de lucht" Aanvallen van het Sovjet- Iuchtwapen. Bommen op steden in de Noordelijke Dobroedsja. SOFIA. 23 Juni (DNB.) De steden Dobritsj en Baltsjik in de Noordelijke Dobroedsja zijn gisteren door een Sovjetvliegtuig met bommen aangevallen De aangerichte schade is niet groot. Enkele personen werden gewond. Duitsche pers over de actie tegen Rusland. Duitsch-Russische pact als camouflage der Sovjets. BERLIJN, 24 Juni. (DNB) De pers houdt zich heden uitvoerig bezig met de redenen welke tot het besluit geleid hebben om tegen de Sovjet Unie op te treden. In de „Völkischer Beobachten" geeft rijkslei der Rosenberg een historisch overzicht van het Russische verraad. Hij schrijft dat de regeerders in het Kremlin met de onderteekening van het Duitsch-Russische pact slechts een anderen beter gecamoufleerden weg naar de wereldrevolutie heb ben betreden. In de vertraging van den oorlog, met voortdurende verzwakking niet alleen van Duitsch- land, maar ook van Engeland en alle andere staten, he^ft de Sovjet Unie haar groote kans gezien. Vol gens Sovjet-ervaring zijn n.l. alleen sterk verzwakte volken rijp voor de bolsjewiseering. Thans heeft het uur van wereldhistorische beteekenis in het Oosten geslagen. Duitschland heeft de taak op zich genomen het bolsjewistische denkbeeld omver te werpen en de historische vraagstukken van dit reusachtige gebied op te lossen. De „Berliner Börsenzeitung" vermeldt nogmaals het Duitsch-Russische pact en schrijft: „Men kon toen met de mogelijkheid dat Moskou het eerlijk meende des te meer rekening houden, aangezien de samenwerking met het Groot-Duitsche econo mische gebied aan de Sovjet Unie een constante en van crisis bevrijde economische ontwikkeling be loofde. Thans echter weten wij dat Moskou naar andere doelen streefde. Het had nooit de eerlijke bedoeling tot overleg, doch enkel en alleen 'het voornemen zich een alibi te verschaffen, tot den dag, waarop het Duitschland den dolk in den rug kon stooten. De Sovjet-regeerders handelden dus streng in den geest van den richtsnoer van Lenin, volgens welke ook met „kapitalistische landen" ver dragen kunnen worden gesloten, wanneer daardoor de mogelijkheid geschapen wordt den tegenstan der onschadelijk te maken De „Berliner Nachtausgabe" spreekt van een „Linie New York-Londen-Moskou, die steeds het front van den strijd der Joden tegen het nationaal- socialisme heeft gevormd". Duitschland, zoo schrijft het blad verder, is met de gansche kracht van Europa en met zeer ver gaande toestemming ook van de Europeanen, die tot dusver den grootsten prijs stél den op hun neutraliteit, in den aanval tegen deze linie. Men vergisse zich niet. Er wordt niet alleen een oorlog gevoerd tegen Sovjet-Rusland en het bolsje wisme, want wie tegen Rusland oprukt, rukt op tegen Engeland. Met den kruistocht tegen het bolsje wisme wordt het laatste wapen der verdediging der plutocratie op het vasteland vernield. DE „DIPLO" OVER DE SAMENWERKING LONDEN-MOSKOU. De „Deutsche Diplomatisch Politische Korrespon- denz" bespreekt hei feit dat Engeland en de Sovjet- Unie reeds sinds het uitbreken van den oorlog samenwerkten. Zij herinnert er in het bijzonder aan dat in den herfst van 1939 wekenlange besprekingen der Engelsch-Fransche militaire deskundigen te Mos kou zijn voorafgegaan aan het Engelsch-Fransche ul timatum in de kwestie Dantzig. Wanneer de Duitsche diplomatie er toen op het laatste oogenblik in geslaagd is, zoo merkt de „Diplo" op, die nauw contact onderhoudt met de Wilhelmstrasse, de beide mogendheden, die zich wilden aaneensluiten ter gemeenschappelijke ont ketening van de Europeesche revolutie, weer te scheiden, dan bewijst dit slechts de bekwaamheid van deze diplomatie. Het bewijst niet dat Duitsch land zyn verzet tegen het Russische bolsjewisme heeft opgegeven. Nooit en op geen enkel oogenblik heeft men zich te Berlijn aan de illusie overge geven dat daarom de latente vijandigheid van de bolsjewistische Sovjet-Unie tegen het feit van de Europeesche wedergeboorte voorbij was. Het feit dat Engeland en de Sovjet-Unie het toch niet eens kon den worden, is naar de meening van de „Diplo" aldus te verklaren dat de Sovjet-Unie zich daarbij van Engeland als werktuig dacht te bedienen, terwijl Groot-Brittannië Rusland wilde gebruiken als zijn degen tegen Duitschland. Het bondgenootschap tus- schen deze beide mogendheden kon verhinderd wor den omdat geen van beide zich door ne andere wilde laten overtroeven. Zoo speelde de Duitsche politiek het klaar het gevaar der omsingeling van Europa af te wenden. De volken van Europa doen er echter goed aan te bedenken dat er tusschen den oorlog tegen Groot-Brittannië en den oorlog tegen den Sovjetstaat, den afweerstrïjd der Europeesche re volutie tegen de liberalistische, plutocratische wereld van het Westelijke kapitalisme en dien tegen de bolsjewistische anarchie van het Oosten, geen ver schil bestaat. Beide moeten overwonnen worden, omdat alleen zoo de onvergankelijke waarden van Europa gered en de toekomst van zijn volken be veiligd kan worden. HEDEN; 8 PAGINA'S

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 1