Optreden van het Duitsche luchtwapen aan het Sovjetfront. Jk ik een paris/enne was". de Gr®®t O^adia vtogxauuiia ZATERDAG 28 JUNI 1941' H X A R E E M'S D A 'G B E A' Aanvallen op spoorlijnen, stations en treinen. Duitsche troepen diep in de Sovjetlinies doorgedrongen. Het zwaartepunt van de gevechtskracht van het Duitsche luchtwapen kon, naar het D.N.B. verneemt, in den veldtocht in het Oosten reeds na vijf dagen gelegd worden op de ondersteuning der operaties van het leger, gezien de groote successen welke de eerste dagen reeds op het Sovjet-luchtwapen be haald werden. In nog grooteren omvang dan tot dusver werden op 27 Juni de Duitsche ge vechtsvliegtuigen en duikbommenwerpers ge bruikt voor de vernietiging van spoorlijnen, stations en rijdende treinen. O.a. werden op een station 45 wagons vernietigd. Elders ach ter het front werden verscheidene spoor treinen in brand geschoten. Een rijdende trein ontspoorde door een bomtreffer. Een reeks stations werd verwoest. Volgens door het D.N.B. ontvangen berichten zijn de Duitsche eenheden op 26 Juni bij de ge vechten in het Oosten tot diep in de linies der Sovjettroepen doorgedrongen en hebben zij de bolsjewisten zware verliezen aan gepantserde ge vechtswagens toegebracht. Behalve een aantal totaal vernietigde pantserwagens kon een groot aantal onbeschadigd worden binnengebracht. Op een plaats heeft een enkel stuk Duitsch geschut niet minder dan vijftien gepantserde Sovjet ge vechtswagens totaal vernietigd. Op een andere plaats ontmoetten Beiersche bergjagers een vijandelijke pantserdivisie. In hevige gevechten sloegen zij de bolsjewistische strijdkrachten uit elkaar en maakten een groot aantal stukken ge schut buit. Tijdens verbitterde gevechten van man tegen man hebben deze bergjagers meer dan honderd vijandelijke gepantserde gevechtswagens vernietigd. Uit een anderen sector wordt gemeld dat een geheele Sovjet-divisie, versterkt door een pant serregiment, welke het contact met andere bols jewistische formaties had verloren, na hardnek kige gevechten van man tegen man totaal in de pan is gehakt. De verliezen van den vijand aan zware pantserwagens, stukken geschut en auto's waren hier bijzonder zwaar. VLIEGVELD BESTOOKT. Het D.N.B. meldt voorts: Formaties van het Duitsche luchtwapen hebben op 26 Juni aan de Roemeensch-Sovjet-Russische grens vliegvélden van het Sovjetluchtwapen gebombardeerd. Eén enkele formatie vernielde daarbij 21 vliegtuigen op den grond en joeg een colonne auto's uiteen. Bij nadering van het bevolen doel, een vliegveld van het Sovjetluchtwapen, meldde de waarnemer van den formatiegezagvoerder een colonne auto's, die bij de nadering der Duitsche machines met verhoogde snelheid trachtte te ontkomen naar een langs den weg gelegen bosch. Het gelukte de colonne echter niet meer den Duitschen aanval te ontwijken. In scheervlucht ronkte de formatie over de colonne heen. Zij raakte in volkomen ver warring en in dezen chaos vuurden alle boord- wapens. Auto's vielen om, rolden in de sloot langs den weg en vlogen in brand. Toen de for matie haar eigenlijke doel naderde, zagen de vlie gers reeds uit de verte een groot aantal vlieg tuigen, die deols gecamoufleerd, deels open op het vliegveld stonden. In de opgestelde Sovjet machines kwamen de projectielen van de boord- kanonnen en de machinegeweren neer en ont ploften de bommen van alle kalibers. Steekvlam men en rookwolken 'schoten omhoog tot aan de Duitsche machines. Splinters en vliegtuigdeelen werden de lucht in geslingerd. Sovjetjagers trachtten den Duitschen toestellen den weg terug af te snijden, de afweer uit de machinegeweren der Duitsche boordschutters liet hen echter niet tot vuren komen. Zonder eigen verliezen konden de Duitsche toestellen naar hun standplaats te- rugkeeren. 21 Sovjetvliegtuigen en een auto colonne meldde de commandant als vernietigd. AANZIENLIJKE BUIT. BERLIJN, 27 Juni (D.N.B.). Nadat in de suc cesvolle gevechten van het Duitsche leger in het Oosten reeds in de eerste dagen een belangrijk aantal gevangenen was gemaakt en groote hoe veelheden oorlogsmateriaal buit gemaakt waren, zijn volgens de bij het D.N.B. ontvangen berich ten de laatste 24 uur de aantallen gevangenen en de hoeveelheden buit aanzienlijk gestegen. De troepen van het Duitsche leger worden door de grensvolken, die door de Sovjets waren onder drukt, overal als bevrijders verwelkomd. Volgens berichten uit de verschillende sectoren van het front, van de Zwarte Zee tot aan de IJszee, leg gen talrijke leden van nationale minderheden de wapens neer en loopen naar de Duitschers over. Zoo zijn bijv. 25 Juni een Litausche batterij en op een andere plaats een afdeeling kozakken van 200 man gesloten overgeloopen naar de opruk kende eenheden der Duitsche Weermacht. Japansche nationale groepen verlangen doeltreffende maat regelen. TOKIO, 27 Juni (D.N.B.) De bekendste leiders van de nationale groepen, onder wie admiraal Soe- Jetsoega. generaal Hajasji. generael Adatsji. admiraal Nakamoera en kolonel hasimoto, alsmede de leiders van de politieke partijen, zijn heden in een tweede vergadering bijeengekomen. Zij besloten de regeering te verzoeken „doeltreffende maatregelen te nemten, ten einde de toepassing van de Japansche staatspoli- tiek te bespoedigen." De generaals Hajasji en Adatsji willen morgen als adviseurs van het kabinet dit besluit aan den minis ter-president voorleggen. Sovjetvliegtuigen boven Finland. Luchtmijnen op Ekenas. Uit Helsinki meldt het (D. N. B.): In den loop van Vrijdag hebben Sovjetvliegtuigen geen noe menswaardige vluchten boven Finsch gebied ge maakt. De berichtencentrale der regeering deelde gisteravond mede dat tot 17.00 uur slechts uit Ekenas (ten Noordoosten van Hangö) bericht was ontvangen van een luchtaanval. Deze aanval vond plaats om ongeveer 10.00 uur, toen twee Sovjet vliegtuigen acht luchtmijnen op de stad neerwier pen. Een persoon werd gedood. Enkele schuren en woningen raakten in brand. VERKLARING DER FINSCHE LEGATIE TE TOKIO. De Finsche legatie in Japan heeft in een officieele verklaring vastgesteld dat Finland niet den oorlog aan Sovjet-Rusland heeft verklaard, maar zich be schouwt als in staat van oorlog, aangezien het luchtwapen der Sovjet-Unie. ondanks herhaalde protesten, talrijke Finsche steden heeft gebombar deerd Overigens zoo. wordt in de Finsche ver klaring gezegd heeft Sovjet-Rusland reeds in November van het vorige jaar het voornemen ge had Finland in te nemen. Finland handelt dus Slechts uit zelfverdediging. Berlijn trekt conclusies uit den militairen toestand. Voornemens van de Sovjets tot aanval bewezen geacht. Het D.NB. meldt: Ten aanzien van den militairen toestand ln het Oosten zijn naar van welingelichte Militaire zijde te Berlijn wordt medegedeeld, drie punten bij zonder opmerkelijk: 1. De op 22 Juni aangevangen slagen aan de grens' zijn systematisch tot ontwikkeling gekomen. Voor de verdere ontwikkeling van den toestand zijn beslissende successen te verwachten. 2 Het feit dat om de beide steden Lemberg en Bialystock twee gr ->t veldslagen zijn ontbrand geeft aanleiding tot. zeer bepaalde conclusies. Wan neer de Sovjets namelijk, zooals zij beweren, geen aanvalsbedoelingen hadden gehad, maar alleen troepen ter verdediging aan hun Westelijke grenzen hadden geconcentreerd, zou het juister zijn geweest aan de grens een aaneensluitend verdedigingsfront te vor men. Een blik op de kaart nu loert dat de beide genoemde steden. Lemberg in Galicié en Bialystock aan den Boven-Narew, bijna in 't middelpunt van een naar het Westen zeer voorspringende grenssector liggen. De concentratie van opeengehoopte strijd krachten juist in deze sectoren bewijst duidelijk aanvalsvoornemens van de Sovjets jegens Duitsch- land. 3 De strijd van het Duitsche luchtwapen tegen het Sovjet-luchtwapen gaat dagelijks met dezelfde ver nietigende uitwerking voort. Wanneer daartegenover de Sovjets hun luchtaanvallen voornamelijk richten oo Roemeensch gebied, geschiedt zulks klaarblijke lijk omdat zij gelooven daar een zwak punt en ge- ringen weerstand te vinden. In den strijd hier mee moet worden geconstateerd dat ook deze lucht aanvallen geen successen hebben behaald en dat, bo vendien de afweer van de verbondenen aldaar zoo doeltreffend is dat- reeds in verscheidene gevallen alle aanvallende vliegtuigen volkomen konden wor den vernietigd. Bommen op Hongaarseh gebied. Geringe materieele schade. BOEDAPEST, 27 Juni..Het Sovjet luchtwapen heeft vanmiddag een nieuwen aanval gedaan op Hon gaarseh souverein gebied, Drie gevechtsvliegtuigen wierpen op het plaatsje Talaborfalva ten Oosten van Chust. verscheidene bommen neer. die slechts geringe materieele schade aanrichtten. Er vielen geen slachtoffers. (D.N.B.) zegt Puntje „zou ik het ih Haarlem bést kunnen uithouden. Een Parijsch vrouwtje mag nóg zulke geraffineerde toiletjes weten te beden ken, als ze bij De Groot komt snuffelen, vindt ze werkelijk alles wat ze noo- dig heeft. Wie handig van oud nieuw kan maken, ziet bij De Groot altijd iets dat ze kan gebruiken: een- vlotte ceintuur, een paar enorm flqtteerende knoo- pen of een origineel cor sage dat geen drie dames in het land dragen. Wer kelijk: U moet. eens bij De Groot gaan kijken'. CR. HOUTSTRAAT 98 HAARLEM - Tel. 16772 IN HET OORLOGSGEBIED RONDOM TOBROEK. De commandeerende generaal van het Duitsche Afrika-corps bezichtigt een in de nabijheid der stad buitgemaakte Engelsche pantserwagen. (Foto Orbis-Holland) „Diplo" over Europa's kruistocht tegen het bolsjewisme. Duitschland's medestrijders. In een overzicht van de houding der Europee sche volken in den oorlog tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie constateert de „Deutsche-Diplomatisch- Politische Korrespondenz" dat de strijd van Duitschland tegen de Sovjet-Unie een kruistocht is van Europa tegen het Bolsjewisme. De vrienden, neutralen en zelfs de volkeren, waarmee Duitschland nog voor kort de degen gekruist heeft, zien thans in, dat hier de zaak van Europa op het spel staat. De „Korrespondenz" herinnert er aan hoe aan de zijde van Duitschland en het fascistische Italië, Fin land, Roemenië, Slowakije reeds in den oorlog met Moskou zijn. Ook Zweden heeft zich aan de ge meenschappelijke taak niet onttrekken en Denemar ken heeft de betrekkingen tot Moskou reeds verbro ken. Noorsche eenheden marcheeren in de ..Standarte Nordland" tegen het boljewisme en de Baltische volken begroeten in den Duitschen soldaat den bevrijder van de bolsjewistische onderdrukking- In de „Standarte Westland" hebben zich de Neder landers, Vlamingen en Walen vereenigd. Ook de solidariteit van Bulgarije in dezen oorlog spreekt van zelf. Dc jonge weermacht van Kroatië sluit zich bij het Duitsche leger aan. In Spanje hebben falanx en leger besloten contingenten vrijwilligers naar Oost-Europa te sturen en in Portugal heerscht even groot begrip voor de zedelijke noodzakelijkheid van dezen strijd als in het bezette en onbezette Frankrijk, welks nieuwe staatsbestel in de scherpste tegenstelling staat tot het bolsjewisme. Aan den anderen kant staat echter Engeland dat, zooals de „Korrespondenz" verklaart, met zijn overval op Duitschland en de blokkeëring van Europa slechts in de kaaft speelde van het Bolsje wisme. Thans reeds zou Engeland niet in staat zijn, aan den bolsjewistischen bondgenoot de Europeesche buit later weer te betwisten. Engeland zou zich cynisch op zijn eiland terugtrekken en Europa in el lende achterlaten. Ook de Amerikaansche oorlogs ophitsers zouden niet anders kunnen handelen. In stinctief vereenigen zich daarom de Europeesche volken rondom dat centrum van kracht, dat alleen in staat ls het eeuwenoude conflict tusschen de krachten der vernieuwing te regelen. (D.N3.) (Adv. Ingez. Med.) Storm teistert Japan. Verscheidene slachtoffers. Het. Japansche persbureau Domei deelt mede: Het Westelijk deel van Japan met inbegrip van het Noor delijk deel van Kyoeshoe is Woensdag geteisterd door een storm, zooals de laatste 36 jaar niet meer is voor gekomen. De storm hield in onverminderde sterkte aan tot den volgenden morgen. 26 personen werden gedood. Duizenden huizen werden overstroomd. De aangerichte schade is aanzienlijk. In de prefectuur Foekoeoka werden tien personen gedood, terwijl er zestien werden vermist. 196 huizen werden over stroomd. In de prefectuur Saga werden zestien per sonen gedood. Tienduizenden huizen kwamen onder water te staan. Door de hevige regens werden de we gen vernield en de spoordijken ondermijnd, zoodat het spoorwegverkeer in het geheele noordelijke ge deelte van Kyoeshoe moest worden gestaakt.In de prefecturen Saga en Foekoeoka is meer dan "1.000 acres bouwgrond door het water overstroomd. Het Duitsch-Turksclie vriendschapspact. Oordeel van den Turkschen ambassadeur te Berlijn. De Turksche ambassadeur te Berlijn Gerede, heeft gisteren de vertegenwoordigers der Duitsche pers ontvangen, aan wie hij o.a. het volgende ver klaarde: Het tusschen Duitschland en Turkije gesloten verdrag is de uitdrukking en de politieke bevesti ging van een vriendschap, die sedert eeuwen be staat en die niet op uiterlijke en van voorbij gaanden aard zijnde belangen berust, doch in de harten van beide volken wortelt. Zooals de beide groote en vereerde leiders van het Duitsche en Turksche volk, vol van begrip en ver vooruitziend, deze nieuwe bevestiging van dez$, vriendschappelijke verhouding hebben bevorderd, zoo heeft ook mijn collega en vriend, ambassadeur Von Papen, op de meest doeltreffende wijze en onvermoeid mijn po gingen gesteund. Uit alle deelen van Duitschland en uit alle kringen van het Duitsche volk, vooral van de oude trouwe wapenbroeders heb ik dank betuigingen en gelukwenschen ontvangen. Ik .zou thans de gelegenheid niet voorbij willen laten gaan, zonder nog eens ,'mijn oprechten dank voor deze bewijzen van vriendschap te willen betuigen. Ook voor het Turksche volk is het vriendschapsverdrag met Duitschland een reden tot dankbare vreugde. Het verwacht voor zichzelf en de bevriende natie de gelukkigste resultaten van de opnieuw bezegelde vriendschap. Vervolgens sprak de ambassadeur den wensch uit dat de pers-vertegenwoordigers van beide lan den in nauw persoonlijk contact met elkaar zouden treden en dat het uitwisselen van studenten nog meer bevorderd zou worden. (DNB) DUITSCHE TROEPEN OP BALTISCH GEBIED. <AAR7 VAN PELT Op dit kaartje zijn de Baltische staten aangegeven, o.a. Litauen, Letland en Estland, de door de Sovjets bezette gebieden. Van Oost-Pruisen uit is het de Duitsche troepen gelukt in het Baltische gedeelte ver door te dringen. De voor naamste zeehavens, strategische punten en spoorwegknooppunten zijn op deze kaart aangegeven. „Strijd tegen den gemeenschappe- lijken vijand". Beschouwing der Wilhelmstrasse. Het A.N.P. verneemt van welingelichte zijde uit Berlijn: Met de officieele mededeeling van Boedapest, vol gens welke Hongarije zich tengevolge van de herhaal de in strijd met het volkenrecht ondernomen lucht aanvallen van de Sovjet-Unie op Hongaarseh territo riaal gebied in staat van oorlog met de Sovjet-Unie beschouwt, wordt naar men in politieke kringen al hier verklaart, het Europeesche front verder geslo ten in „den strijd tegen den gemeenschappelijken vijand". Europa, zoo zeide men Vrijdag in de Wilhelmstrasse, dat nog kort geleden in vele kampen was gesplitst sluit zich thans onder de leiding van de spilmogend- heden aaneen en strijdt gemeenschappelijk tegen de bedreiging door het bolsjewisme. Behalve het feit dat Duitschland. Italië, Hongarije, Roemenië, Finland en Slowakije openlijk in staat van oorlog verkeeren met de Sovjet Unie stelt men hier vooral ln het licht, dat een groot aantal andere Europeesche landen in- tusschen hun wensch hebben uitgesproken door het ter beschikking stellen van contingenten vrijwilligers deel te nemen aan den oorlog van Europa tegen de Sovjet Unie. Onder hen hecht men hier bijzondere beteekenis aan de houding van het met Duitschland bevriende Spanje en men constateert dat behalve in dit land ook in Noorwegen en in Nederland het op stellen van formaties vrijwilligers aan den gang is Naar men hier van bevoegde zijde vernam heeft thans ook Kroatië de rijksregeering er kennis van ge- geren dat het zijn bijdrage wil leveren ln den strijd met het bolsjewisme en voor den strijd om een nieuw Europa. In Portugal, dat naar men hier met nadruk verklaart nooit diplomatieke betrekkingen met de Sovjet Unie heeft onderhouden, kan eveneens een golf van geestdrift' waargenomen worden voor de maatregelen die Europa op het oogenblik neemt om zich te bevrijden van het bolsjewistische gevaar. In hetzelfde licht ziet men in Berlijnsche politieke krin gen het feit dat ook in Frankrijk bewegingen gaande zijn die het raadzaam laten schijnen deel te nemen aan dezen „Europeeschen solidaritoitsoorlog". De Donderdag door de Deensche regeering afge legde verklaring, dat zij daar diplomatieke betrekkin gen met de Sovjet Unie thans verbreekt en het be sluit van Zweden toestemming te geven tot passage van Duitsche troepen van Noorwegen door Zweedsch gebied naar Finland, beoordeelt men van Duitsche zijde in denzelfden zin. Europa geeft daarmee zoo zeide men gisteren in de Wilhelmstrasse uitdrukking aan zijn gevoelens en zijn overtuiging dat het zich aaneensluit tot een gemeenschappelijk strijdfront tegen het bolsjewisme. Deze strijd, waaraan ook de kleine en kleinste volken deelnemen, toont, zoo voegde men hieraan toe. dat zij allen den wil hebben mede te werken aan den opbouw van een nieuw Europa. Tegenover dezen spontanen en verheffenden Euro peeschen opmarsch doen alle pogingen van Londen volgens de opvatting van politieke kringen alhier, nog slechts aan als „randverschijnselen". „Wij zijn op het oogenblik". met deze woorden eindigde men in de Wilhelmstrasse voor vertegen woordigers van de pers onder spontanen bijval van de aanwezige buitenlandsche journalisten de gegeven uiteenzettingen „trotsch op onze en op de Euro peesche geschiedenis". Vergeldingsactie van de Hongaarsche luchtmacht. BOEDAPEST, 28 Juni. (D.N.B.) De cbef van den Honvedgcneralen staf meldt Vrijdagavond o.a. dat ter vergelding van den gisteren door het Sovjet luchtwapen gepleegden aanval op Kasjau. Vrijdag ochtend sterke formaties 'van het Hongaarsche luchtwapen militaire doelen in de Sovjet-Unie met succes gebombardeerd hebben. De uitwerking van de brisant- en brandbommen was duidelijk te onder scheiden. Alle Hongaarsche vliegtuigen zijn op hun bases terugkekeerd. Vrijdag ondernam het Sovjet luchtwapen met zwakke strijdkrachten verschillen de vluchten naar Hongaarseh gebied, zonder echter bommen te laten vallen Roosevelt over de kwestie der hulpverleening. Het D.N.B. deelde gisteren mede: Op de persconferentie in Hydepark heeft pre sident Roosevelt verklaard dat hij nog in den loop van den dag telefonisch met den plaatsver- vangenden staatssecretaris over de kwestie van de hulp aan de Sovjet-Unie zou spreken. Het is in ieder geval nog niet zeker of de Sovjet-Unie hulp zal worden verleend op grond van de wet tot hulp aan Engeland. Voorts deelde Roosevelt mede dat op het oogenblik de kwestie wordt be studeerd of Amerika aan Ierland geweren zou kunnen leveren. Het leveren van munitie komt in geen geval in aanmerking, omdat hier te lande een schaarschte aan munitie bestaat. Ook het leveren van ander bewapeningsmateriaal is nog zeer dubieus, dtf.ar de Vereenigde Staten hierover niet in voldoende hoeveelheden beschik ken. In ieder geval blijft het leveren aan Ierland afhankelijk van de toezegging dat Ierland zich tegen een „Duitschen aanval" zal verdedigen. Op de vraag wanneer Amerika in den grootsten om vang bewapeningsmateriaal zou produceeren, gaf Roosevelt een ontwijkend antwoord. De vraag of de Vereenigde Staten met Ierland hebben onderhandeld over de mogelijkheid van het gebruiken van Iersche steunpunten, ant woordde hij ontkennend. Typeerend voor de groote droogte is, dat de jonge boomen langs de wegen in West-Friesland een extra rantsoen water moeten h,ebben, (Foto Pax Holland) Eden ontvangt den Finschen gezant. LONDEN. De minister van buitenlandsche za ken Eden heeft den Finschen gezant Gripenberg ontvangen. Buitenlandsche waarnemers zijn van meening dat de betrekkingen tusschen Finland en Engeland niet lang meer zullen kunnen blijven be staan. De Zweedsche gezant in Engeland Björn Pritz is Vrijdag uit Stockholm teruggekeerd. (United Press) ZONDAG 29 JUNI 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 B. N. O. Nieuwsberich ten. 8.45 Gramofoonmuzlek. 10.00 Uitzending voorbereid door de Christ. Radio Stichting, a. Kerkdienst (10.00). b. Zang met orgelbespeling (11.40). 12.00 Omroeporkest. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten, f.00 Neder- landsch Verbond voor Slbbekunde: Iets over de oude archieven. 1.15 Zang met pianobegeleiding. 2.00 Amuse mentsorkest en soliste 2.45 Herdenking van den tocht Chattam In 1687. 3.30 Gevarieerd middagprogramma. 5.30 Voor de Jeugd. 6,00 Gramofoonmuzlek. 6.15 Reportage. 6.30 Gramofoonmuzlek. fl.50 Toonkunstkoor Amsterdam, Concertgebouworkest en solisten, (opn 8 00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Omroep orkest. 9.30 Berichten, Engelsch. 9.45 B. N. O. Nieuwsbe richten. 10.00 B. N. O. Engelsche uitzending (tot 10.15). HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 Gramofoonumuzlek. 8.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuzlek. 9.00 Uitzending voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomlté. a. studio- Vroegdienst (9.00). b. Voor de kinderen (9.30). 10.00 Geva rieerd programma. 12.00 Cyclus „Eens Chrislen's reize naar de Eu wigheid in dezen tijd" (opn.). (Uitzending voorbe reid door de Christelijke Radio Stichting). 12.15 Bach- cantatc. 12.35 Guainofoonmuziek. 12.45 B. N. O. Nieuws- en eeonomsiche berichten. 1.00 Muslquette. 1.35 Gramo foonmuzlek. 2.00 Causerie ,,U en de muziek". 2.15 Gramo foonmuzlek. 2.30 Resldentle-orkesf, solist en gramofoon muzlek. 4.00 Wijdingswoord (Uitzending voorbereid door de Christelijke Radl9 Stichting). 5.30 Sportuitslagen A. N. P. 5.35 Musette-orkest „Les Gars de Paris" en soliste. 6.00 Declamatie. 6.10 Klaas van Bceck en zijn orkest 6.45 Sport van den dag. 7.10 Cabaretprogramma. 8.00 B. N. O. Nieuws berichten. 8.15 „Bastlaan en Bastiane". opera. 9.25 Radio- tooneel. 9.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 10.00—10.15 „Bij de knorhanen cn bij de beesten. Bent U vanmiddag prettig uitgeweest?" MAANDAG 30 JUNI 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuzlek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening (Voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomlté). 8.25 Gewijde mu ziek (gr.pl.) 8.40 Gramofoonmuzlek. 9.15 Voor de huls vrouw. 9.20 Gramofoonmuzlek. 10.00 Orgelconcert. 11.00 Molto Cantabile. 11 25—11 45 Declamatie. 12 00 Cello met pianobegeleiding en gramofoonmuzlek. 12.40 Almanak. 1245 B. N. 0. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Piano- voordracht. 1.30 Gramofoonmuzlek. 2.00 Ensemble Amende. 2 40 Gramofoonmuzlek. 3.00 Voor de vrouw. 3.45 Gramo foonmuzlek. 4 45 Voor dc Jeugd. 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 5.30 Omroeporkest en soliste. 6.30 Russisch orkest „Slawa" en solisten. 7.00 B. N. O. Economische vragen van den dag. 7.15 Voor de kleu ters. 7.25 Gramofoonmuzlek. 7.30 Politiek weekpraatje. 7.45 Gramofoonmuzlek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 De Kamermuziekspclers en gra mofoonmuzlek. 9.30 Berichten. Engelsch. 9 45 B. N. O. Nieuwsberichten. 10.00—10.15 B. N. O. Engelsche uizending. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gramofoonmuzfek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuzlek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonumuzeik. 10.00 Morgen dienst (voorbereid door de Christ. Radio Stichting). 10.20 Gramofoonmuzlek. 11.00 Declamatie. 11.20 Zang met plano begeleiding en gramofoonmulzek. 12.00 Berichten. 12.15 Orkest Malando en solist. 12.45 B. N. O. Nieuws- en econo mische berichten. 1.00 Amusementsorkest en pianospel. 2.00 Haarlemsche Orkestvereeniging. solist en gramofoon muzlek 4.00 Rococo-octet. 4 30 „J. P. Sweelinck", vraag gesprek (met gr.pl.). 5.00 Causerie „Een oud Christelijk hulsgezin" (voorbereid door de Christelijke Radio Stich ting). 5 15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberich ten- 5 30 Haarlemsch trio. 6.00 Cursus „Lichamelijke en geestelijke gezondheid" (Voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomlté). 6.15 De Ramblers. 8.«5 Repor tage. 7.00 B. N. O. Frlesch praatje. 7.15 Hobo. vlooi en plano. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmu zlek. 8.30 Ons Schemeruurtje. 9.20 Voor den boer. 9.45 B, N. O. Nieuwsberichten. 15.00—10.15 Gramofoonmuzlek,

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 11