Flinke* I DROOGSCHEER- DEMONSTRATIES S.J. de Goede, Edego ten otuzexklanten^ scheidt ons: 135 t&gg* HUISMOEDER.... Adv&tfeeitr aankemend naaister HANDWAGEN STEMPELS Rhythmisch Typen INST.PONT ZWOQC Heeft U de PHILIPS al bezocht? Alléén Zijlstraat b|j de Brug Vermaat's Boerenbrood Vermaat's Moderne Bakkerijen WOENSDAG 2 JULI 1941 HAARDE M'S D A "G B' C A D Het werkloosheidsprobleem. Beschouwing van het N. V. V. De persdienst van het N.V.V. zendt ons een be schouwing waaraan het volgende ontleend is: Bij een beschouwing van het werkloosheidspro bleem dient men zich op het oogenblik rekenschap te geven van twee dingen, die dit probleem thans een bijzonder aanzien geven. In de eerste plaats moet men het werkloosheids probleem thans zien als een voortvloeisel van een snel wisselend bedrijfseconomisch leven; een be- drïjfs-economisch leven, dat in een tijd van oor logsomstandigheden aan zeer groote schommelin gen onderhevig is. Het is immers zoo, dat op het oogenblik de werkloosheid in sterke mate wordt beïnvloed door wisselend grondstoffengebrek en wijzigingen in import- en export mogelijkheden. In de tweede plaats moet men rekening houden met het feit. dat zich thans in het sociale leven groote veranderingen voltrekken. De opvatting die door velen vertolkt wordt, dat zij. die zich niet los kunnen maken van het oude, van hetgeen historisch gegroeid is, van het traditioneele in het politieke en maatschappelijke leven, hun lu-achten verspillen aan dingen die in feite als afgedaan beschouwd kunnen worden is naar onze meening juist. Het is zoo, dat de besten onder ons volk, die zich reeds jaren lang bezig hielden met sociale vraagstukken, zich thans als het ware plotseling te zamen gebracht zien door de gedachte: wij moeten ons voorbereiden op een nieuwe orde van zaken, die hoe zij er ook zal uitzien positief als ken merk zal dragen, dat de kapitalistische productie wijze als verouderd en voor den arbeider onwaar dig. voor een groot deel ter zijde zal worden ge steld. De arbeidende mensch zal doel der produc tie worden. Het rijksarbeidsbureau wordt thans georgani seerd als het centraal orgaan van arbeidsbemid deling en werkloosheidszorg. De organisatie van het Rijksarbeidsbureau vormt een deel van de oi'de- ning van den arbeid in de staatsgemeensehap. Eén der taken van het Rijksarbeidsbureau zal zijn voor lichting bij beroepskeuze alsmede vak- en leerlin genopleiding. Naast het in den arbeid brengen van den mensch staat het in den arbeid houden, waarvoor noodig zal zijn een registratie van den werker en wel zoo danig. dat daaruit zijn aanleg en vakbekwaamheid, alsmede zijn ontwikkeling duidelijk zullen blijken. Naar onze meening zal deze registratie neerkomen op de invoering van het arbeidsboekje. De bemiddeling moet het monopolie worden van het Rijksarbeidsbureau, hetgeen wil zeggen, dat plaatsing van arbeiders, die rechtstreeks voor werk gevers door middel van advertenties of eigen be middelingsorgaan wordt verworven, uiteindelijk goedkeuring zal behoeven van het Rijksarbeids bureau Teneinde de arbeidsmarkt te overzien, zal ieder een verplicht zijn zich bij werkloosheid te laten inschrijven bij het Rijksarbeidsbureau en het Rijks arbeidsbureau zal zich regelmatig bij het bedrijfs leven orïenteeren omtrent te verwachten terug gang, respectievelijk opvoering van het aantal dei- in die tak tewerk gestelde arbeiders. WERKVERRUIMING. Zelfs in den meest normalen tijd zal door wisse lingen in de economische verhoudingen en storin gen door het toepassen van technische verbeterin gen werkloosheid blijven optreden. Wanneer ech ter die werkloosheid tot een minimum kan worden beperkt, dan rest nog slechts de vraag, wat er met dit minimum kan gebeuren. Voor dit restant werk- loozen moeten er twee dingen ten dienste staan, nl. een arbeidsreserve en een werkloosheids-verzeke ring. In de huidige reorganisatie van de werkver ruiming zien wij dan ook inderdaad iets meer dan een verandering van loonen alleen. Wij zien daarin een verwerkelijking van de ar beidsreservegedachte. De cultuur-technische 'wer ken leenen zich nl. bijzonder voor uitvoering in wisselend tempo, hetgeen dus wil zeggen, dat men ten aanzien van het gereed komen van die wer ken, niet aan een bepaalden tijd gebonden is. Wanneer wij de werkverruiming bekijken van haar" sociale zijde en daarbij uitgaan van de ge dachte, dat ieder mensch recht heeft op arbeid en iedere arbeid behoorlijk beloond dient te worden, dan is het volkomen duidelijk, dat de loonen en plaatsingsvoorwaarden het karakter krijgen van die van het vrije bedrijf, met andere woorden: dat de werkverruiming aan de steunsfeer onttrokken wordt. Toch zal het. nog mogelijk blijken, dat zelfs na reorganisatie van de arbeidsbemiddeling en de werkverruiming vooral tijdelijke spanningen op treden ten gevolge waarvan de arbeider voor een korte periode verstoken zal zijn van productieven arbeid. Voor de overbrugging van deze periode moet er komen een goede werkloosheidsverzeke- De werkloosheidsverzekering moet onttrokken worden aan de steunsfeer, met andere woorden, de uit te keeren bedragen mogen in geen geval lagei zijn dan de thans geldende steunnormen. In dit licht bezien, zal er voor den mensch, die tot werken in staat is, geen steunverleening en geen armenzorg meer noodig zijn. Natuurlijk moet er overheidszorg komen voor hen, die niet meer tot werken in staat zijn. Excursie- en St. Nicolaasvereeniging „Haarlem". Door het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging werd op 14, 21 en 28 Juni een excursie geor ganiseerd, waaraan ruim 1300 kinderen deelnamen, Wegens het groote aantal moest deze excursie in drie gedeelten geschieden. De tocht was dit jaar wederom naar den speel tuin „De Zoete Inval" bij Halfweg. Per extra trams vertrokken dc kinderen van de halte Tempeliers straat naar <len tuin. In een minimum van tijd werden de toestellen door hen bezet. Zij hebben volop genoten en wer den onthaald op een paar glazen ranja. Met opgewektheid werd de terugtocht naar Haarlem te 5.45 weer aanvaard Het was voor de kinderen een onvergetelijke dag. Bestuur, leidsters en leiders hebben zich op voortreffelijke wijze van hun taak gekweten. Deze excursies konden plaats hebben, doordat door den Procureur-Generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam en door B. en W. van Haarlem aan de vereeniging toestemming werd verleend daar voor eind 1940, onder auspiciën van Winterhulp Nederland, te collecteeren. Gevr. door gep. wed. 2 ongem. Kamers m. kookgel. ook Bl'daal. Br. on der no; 5768 bur. v. d. blad. Tentoonstelling „Voeding in dezen lijd-, Bij den brand, die in den nacht van Zaterdag op Zondag in de „Harmonie" in Groningen heeft gewoed, is ook de tentoonstelling „Voeding in dezen tijd", welke door het Rijksbureau voor de voedsel voorziening in oorlogstijd ls georganiseerd, verbrand. Deze tentoonstelIng heel't in Den Haag zeer veel belangstelling getrokken. Groningen was de eerste plaats in het land na Den Haag, waar het Rijks bureau de expositie had opgesteld. Het tentoonstellingsmateriaal is weliswaar vernie tigd, doch het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning heeft besloten met volle kracht den wederop bouw der tentoonstelling aan te vatten. Vele maatre gelen zijn in dit verband reeds getroffen. De tournee, welke de tentoonstelling door ons land zal maken, blijft ongewijzigd Verwacht mag worden dat zij te Enschedé reeds te 11 Juli a.s. zal kunnen worden opengesteld. Vervolgens komen de andere plaatsen in ons land aan de beurt. Gedurende de twee dagen, dat de tentoonstelling te Groningen voor het publiek was geopend, is de be langstelling bijzonder groot geweest, (A.N.P.) FIJNWASSCHERIJ HAAK, Mi*. Cornelisstraat 33—35, na 5.30 u. Iepenlaan 5, Bloemendaal, vraagt Sorteerster, Mangelster en nette Meisjes Van de Amsterdamsche Beurs. Voor de effectenbeurs zijn er op het oogenblik niet veel aanknoopingspunten, welke met betrekking tot de beoordeeling van het koerspeil als maatstaf kun nen worden genomen. De ontwikkeling van de inter nationale politieke situatie wordt natuurlijk met groot£ aandacht gevolgd. Maar reeds eenigen tijd valt op te merken, dat de effectenbeurs te Amsterdam zich van de politiek miriVIer aantrekt dan voorheen het geval was. Natuurlijk kan hier te allen tijde ver andering in komen en ongetwijfeld zullen t.z.t. evene menten van diep ingrijpenden politieken aard op de markt niet zonder uitwerking blijven, maar op de beurs speelt de politiek momenteel niet de hoofdrol. Daar er echter weinig factoren zijn die als richtsnoer kunnen worden gekozen, houdt het beleggende publiek zich wat de aandeelenmarkt betreft op den achter grond. Daartegenover wordt echter goede belangstel ling aan den dag gelegd voor dc beleggingsafdeelingen. Vooral de Nederlandsche staatspapieren hebben zich den laatsten tijd in de goede gunst van dc beleggers mogen verheugen. En dit is zeer verklaarbaar, omdat alles er op wijst, dat de rentostandaard zich nog in een benedenwaartsche richting beweegt. Dc ruimte op de geldmarkt blijft bovendien aanhouden en de cijfers van den jongsten weekstaat van de Neder landsche Bank. die is opgemaakt per 30 Juni en de ultimo spanningen dus goed kan weergeven, hebben doen uitkomen, dat dc overgang van de achter ons liggen de maand naar de nieuwe geen moeilijkheden heeft opgeleverd. Dat de ruimte aan geldmiddelen onver minderd blijft aanhouden en de schatkist b.v. geen moeilijkheden heeft met de financiering van haar verplichtingen, kan wel hieruit worden afgeleid, dat ondanks de groote bedragen welke de staat der Neder- tanden per 1 Juli had te voldoen het rentelooze voor schot van de Nederlandsche Bank aan hot Rijk, dat op den voorlaatsten bankstaat nog 15 millioen gulden beliep, thans is verdwenen en plaats heeft gemaakt voor een tegoed. De situatie wordt hiermede toch wel bijzonder goed belicht. In dit verband zou het dan ook geen verwondering behoeven te verwekken, indien de vraag naar eerste klasse bclcggingsmatcriaal blijven aanhouden, niet het minst omdat per 1 Juli weer groote bedragen aan dividenden en lossingen in de circulatie zijn gekomen. (A.N.P.) OFfCIKELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Heffingsregeling ten aanzien van de productie en aflevering van consuinptlcinclk, zuivel- en melkproducten. Do Sccretaris-Ccnoraul van het Departement van Landbouw en VisscheriJ maakt bekend, dat de Nederlandsche Zuivelcentrale op grond van het „Zulvelboslult 1941 (Heffingen)" voor consumptienielk, zuivel- en melkproducten de volgende heffingen heeft vaatgestold. Consumptiemelk. Wat betreft do lndoeling van ons land in klassen en groepen wordt nvezen naar do offlcieele publicatie van het Departement* van Landbouw en Vlsaeherlj t.a.v de nieuwe prijsregeling voor OQnsump- tlemelk, zuivel- en melkproducten. De heffingen zijn voor afleveringen, welke met ingang van 3 Juli 1941 plaats hebben, bepaald op: voor de gemeenton volle melk gestand Verloofd: 4 Juli 1941 ERNA S. VAN RAVENSWAAY en DR. B. M. DE LAAT Haarlem, Floraplein 19. Utrecht, Gerard Doustraat 25. Ontvangdag: 3—5 uur 5 Juli 1941, Haarlem. Algemeene kennisgeving. Heden overlc 1, plotseling, tot onze diepe droefheid onze lieve Man, Vader en Behuwdvader Johan Hendrik Soesman in den ouderdom van 59 jaar. L. G. SOESMAN— CATH Den Haag: G. N. DE HEER- SOESMAN W. A. DE HEER Beverwijk: L. F. SOESMAN Deventer: J. W. SOESMAN Heemstede, 1 Juli 1941. Heemsteedsche Dreef 87. De crematie zal plaats hebben op Vrijdag 4 Juli a.s. te Driehuis-Westerveld, na aankomst van treii\ 14.46 uur. Heden overleed na een korte ongesteldheid in den ouderdom van 70 jaren, zacht en kalm mijn lieve Vrouw, onze lieve Moeder en Grootmoeder Judith Geertruid Tjeenk Willink Namens allen W. A. C. WHITLAU. Haarlem, 1 Juli 1941. Spaar en Hout. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 4 Juli a.s. te 2.30 uur op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. Getrouwd: MR. F. VAN BLERKOM en A. C. KNUYT die hartelijk dank zeggen voor de zeer vele blijken van belangstel ling, bij hun huwelijk ondervon den. Haarlem. 2 Juli 1941. Toekomstig adres: Prinsesse- kade 53, Haarlem. GEVRAAGD omgeving Haarlem, Overv., Bloe mendaal, Zit- en 2 Slaapkamers met gebr. van keuken van 12 Juli t.m. 10 Aug. Br. met prijsopg, Beekman, Admiralengi*acht 232-3 Amsterdam. Bij zoon hitte geeft deze flesch heer lijke Eau dc Cologne „Rede Ié", bevattende 90° alcohol, de gewensch- te verlrissching. Inhoud 150 gran Ook verkrijgbaar gepar fumeerd „Lavendel" of „Aux fleura"...*! ,35 W. E. de Ruiter Chirurg Lorcntzplcin 35 Waarn. Dr. J. Ph. Joosten Hattink Middenlaan 51 of St. Elisabeths' Gasthuis. ZÏEKENVERVOER deskundige bediening, bill, tarieven, lste klas Auto's op elk gebied. Garage BOUCKAERT, Tel. 14903 Bleekheid en slechte eet lust bij kinderen, trage stoelgang, slecht gebit, zenuwstoornissen: dat alles houdt verband met de voeding. Die moet zorgen voor véél calo rieën en vitaminen. Geeft daarom de kinde ren nu en dan Funke's roggebrood: Dat is rijk aan calorieën èn aan eiwit. Want één rogge broodje van 400 gram gemerkt met den naam FUNKE, bevat evenveel eiwit als 4 eieren! En. het bevat vitaminen A en B, die ander brood mist! Maar neem Fun ke's roggebrood: al een eeuw lang het beste! Rogge broodfabriek SPAARNWOUDERSTRAAT 39 HAARLEM - TELEFOON 11062 in DIT blad Op het atelier wordt gevraagd: Pers. aanm. tot 6 uur. N.V. C. H. VOGELZANG, Gr. Houtstraat. 'iano te koop gevraagd Br. met opga'af van prijs en merk no. 5758 bur. van dit blad. Flinke handwagen te koop gevr. HOOY, Wijnhandel, KI. Houtstr. no. 57. Correct gekleed MAATCOSTUUMS nog kleine voorraad wollen stoffen, des- ge wenscht abonnement. Br nr 5367 Bur van dit Blad Vlug Goed Goedkoop Boelch. VEKO Zijlstraat. 2e huis vanaf 't Stadhuis leeren met behulp van speciaal daarvoor ver vaardigde gramofoon- platen. Deze week aan vang d.nieuwe cursussen Prosp gratis. Oude Gracht 71 MUZIEKSCHOOL Tetterodestraat 53 Gevraagd: AANKOMENDE PERSER voor pers- en loopwerk. Niet beneden 16 jaar. Smedestraat 29. STRIJKSTER en FLINKE MEISJES gevraagd. WASSCHERIJ BEELEN, Bleekers- vaartweg 13, Heemstede. ullende onder: Klasse 1, per 100 liter... Klasse II, per 100 liter... Klasse 111, per 100 liter... Klasse IV. per 100 liter Klasse V, por 100 liter.. Groep A, por 100 liter, Groep B, per 100 liter 2.— 1.50 melk ƒ1.50 1.50 1.50 2.00 2.00 karne melk 0.35 0.35 0.75 1.10 1.10 tapte melk nihil nihil nihil nihil nihil De heffingen dienen in het algemeen te worden betaald door het bedrijf dat de melk van den veehouder ter verwerking heeft ontvangen (standaardisatiebedrijven of fabriekmatige bedrijven): indien de mol It door eon grossier of slijter van den veehouder wordt ontvangen, dient de grossier dan wel de slijter de heffing te betalen; indien de veehouder de melk zélf uitvent is de heffing .door dezen, verschuldigd, aas. melkpoeder cu gecondenseerde melk. Ton aanzien van kaas. melkpoeder en gecondenseerde melk zijn de Hieronder vermelde heffingen bepaald; deze dienen te worden betaald door de producenten over deze producten, welke met ingang van Donderdag 3 Juli 1941 worden bereid. Voor wat betreft kaas moeten de heffingen worden berekend over het gewicht dor kaas bij een ouderdom van 12 dagen. Herringen. Kaas. per 100 k.g. netto 40kaas in Edammervorm met Rijkscontrölemerk begin nende met de serielettors NH 6. b. 40 kaas ln Edammervorm met Rijkscontrölemerk begin nende met de serieletters HB S. c Overige 40-f knus ln Edummervorm ƒ10. d 40+ kaas ln andere dan Edammervorm mot Rijkscon trölemerk beginnende met de serieletters NH 8. 0. 40+ kaas in anderen dan Edammervorm met Rijkscon- trölemork beginnende mot de serieletters HB 10.— f. Overige 40+ kaas ln andere dnn Edammervorm, met uit zondering van de onder n. en o. vermelde soort 12.— g. 20+ kaas ln Edummervorm met Rijkscontrólomerk begin nende mot do serieletters NH 0. h. 20+ kaas ln Edammervorm met Rijkscontrölemerk begin nende met do serieletters HB ƒ10. 1. Overige 20+ kaas in Edammervorm 12. J. 20+ kaas in andoren dan Edammervorm met Rijkscon trölemerk boglnnende met do serieletters NH ƒ11. k. 20+ kaas in anderen dan Edammervorm met Rijkscon- tróiomerk beginnende met do serieletters"*HB ƒ12.— 1. Overige 20+ kaas in andere dan Edammervorm mot uit zondering van do onder p. en q. vermelde soorten 14.— m. Magere kaas 3.— n. 40+ Frlesche nagclkaas, voorzoover deze beantwoordt aan door de Nederlandsche Zuivelcentrale of een andere daar toe bevoegde Instantie gestelde voorwaarden en eisohen ton aanzien van vorm. bereidingswijze en vochtgehalte f 1.— 0. 40+ Frlescho kanterkaas, voorzoover deze beantwoordt aan de door de Nederlandsche Zuivelcentrale of een andere daartoe bevoegde instantie gestelde voorwaarden en elschen ten aanzien van vorm. bereidingswijze en vocht gehalte f 3.50 p. 2t'+ Fabrioks Leidsche kaas, voorzien van het opschrift „Leidsohe kaas" en Frlesche nagelkaas, voorzoover deze beantwoordt aan door de Nederlandsche Zuivelcentrale of een andere daartoe bevoegde Instantie gestelde voorwaar den en elschen ten aanzien van vorm, bereidingswijze Sn vochtgehalte 3.50 q. 20+ Friesöho kantor kaas, voorzoover deze beantwoordt aan door do Nederlandsche Zuivelcentrale of een andere daartoe bevoegde instantie gestelde voorwaarden en eischen ten aanzien van vorm. Bereidingswijze en vocht gehalte 6. 1. Voorzoover de onder d. t.m. f. genoemde kaassoorten zijn bereid in Goudsch model tot een gewicht van maximum 1 k.g. worden de desbetreffende heffingen met 3per 100 k.g. verlaagd. 2 Indien in de onder a t.m. m genoemde kaassoorten komijn Ie verwerkt,, worden de desbetreffende heffingen met f2.50 per 100 k.g. verlaagd. Mocht naar de beoordeelingen der Nederlandsche Zuivelcentrale volgens normaal handelsbegrip niet kunnen worden gesproken vnn komljne kaas, dan wordt deze heffingsverlaglng niet toegepast. Melkpoeder per 100 k.g. netto a. magere melkpoodcr: 1. Hatmakc-i' ƒ11.50 2. Spray of Kt'ftuse ƒ10.00 b. Karnemelkpoeder 1. Niet kunstmatig bereid f 10.— 2. Kunstmatig bereid15. c. Weibrakken. weipoeder, welbloem f13.— Gecondénsóerdc magere melk 2.30 Kaas bereid door bocrcnfcnasproduoenten. Voor boerenkaas. zoowel met als zonder rljksmerk. zijn de volgende heffingen bepaaft: per IOO kg netto a. Volvette en 40+ boerenkaas 6. b. Booren Leidscho en Delftsohe kaas 3.— Deze heffingen zijn door de boerenkaasproduoenten verschuldigd over alle afleveringen, welke met Ingang van Donderdag 3 Juli 1941 plaats vinden. Bij dc Inning der bedragen zullen de kaashandelaren A en B. worden ingeschakeld, waaromtrent mededeellngen aan belang hebbenden zullen volgen. Nadere mededeellngen omtrent de betalingswijze der heffingen en eventueele verdere voorschriften hieromtrent zullen door de afdeellnc Zulvelcontrölo der Nederlandsche Zuivelcentrale per circulaire aan belanghebbenden worden verstrekt. Maak nu zonder kosten, zonder verplichting, kennis met de prettigste en nieuwste manier van scheren dc electrische methode zonder mes, zeep of kwast! Hanteer zelf eens de Philips „PhiliShave" 6merk op, hoe snel ge met dit ap paraat vertrouwd raakt.., hoe grondig en gemak kelijk ook de stugste stop pels worden verdreven! JONGENS DIE EEN GOED VAK WENSCHEN TE LEEREN kunnen zich opgeven als LEERLING-MACHENEBREIER. Leeftijd 16—20 jaar Aanmelden: Kousenfabrieken HIN N.V., Zijlweg 142, van 9—6 'of na telef. afspraak. ZONDER bon en ZONDER punten. Nooit STUKKENDE zolen of SCHEEVE hakken, als Uw leeren schoenzolen beschermd zijn door onze NIET TE VERSLIJTEN canvaszoien en L'w leeren hakken beschermd zijn door onze 2 x te gebruiken gummi hakken. Deze geldbesparing kunt U ook NA den oorlog gebruiken. ONTVANGEN nieuwe zending HARD HOUTEN sandalen in verschillende maten en kleuren met LEDEREN riempjes. „Sinds wij cliënt van U zijn zitten wij weer met genoegen aan tafel en eten met smaak onze boterhammen. Uw brood is altijd goed gaar en ziet er steeds smakelijk uit. Vooral Uw BOERENBROOD vinden wij buitengewoon lekker en ook voedzaam. Zelfs vorige week met die warme dagen was Uw brood nog even frisch. Van zuur of leng was in Uw brood niets te bespeuren. Steeds zullen wij Uw brood bij onze ken nissen aanbevelen." HET MEEST VOEDZAME BROOD: Het kostaan de carrier 17 ct. winkel 16 et. PAUL KRUGERKADI 51 TELEF. 114*6 OFTICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VtSSCHERIJ. HANDEL. IN HOOI EN STROO. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening In Oorlogstijd maakt het vol- gendo bekend. Het ligt in de bedoeling een regeling te treffen dat de handel In hooi en Stroo voortaan alleen zal zijn toegestaan aan handelaren, die als zoodanig zijn aangesloten bij de stichting Nederlandsche Inkoopcentrale van Akkerbouw- pioducten (N. I. C. A.), Bezuidenhout 15. te 's Gravenhage. Daarbij zal voorlooptg onderscheid worden gemaakt lusschen 4 groepen, le weten: a). Landhandelaren. d. w. z. handelaren, die koopen van telers, al of niét met Inschakeling van commisslonnairs. en verkoopen aan groothandelaren. b). Groothandelaren, d. w. z. bandelaren, die koopen van den landhandel en verkoopen aan den detailhandel. c). Detailhandelaren, d. w. z. handelaren, die koopen van den groothandel en verkoopen aan den verbruiker. d.) Exporteurs, d. w. z. handelaren, voorkomende In een der groepen a, b Of c en weHte als exporteur door de N. I. C. A. worden erkend. Daartoe heeft de N. I. C. A. aan verscheidene adressen een aanvraagformu-* lier voor aansluiting toegezonden. Dogenen. die dit formulier niet hebben ontvangen gelieven zoo spoedig mogelijk een dergelijk formulier bij de N. I. C. A. afd. Erkenningen aan te vragen. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat alleen zij die zich regelmatig bezig houden met den handel ln hooi en stroo voor aansluiting als bovengenoemd bij de N. I. c. A. in aanmerking tullen komen. Zij dienen daarbij te ver melden. in welke groep zij naar hun meening bchooren te worden Ingedeeld,

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3