P.v.d.MM UL GASDRUKVERLAGING Kinderjuffrouw Hand Naaimachine Haarlem verliest van Sparta Rood en Wit's 500ste eerste klasse wedstrijd volledig Pension B.H.MEIJBOOM Lampekappennaaisters dagmeisje Goed tehuis gezocht INWONING H. H. Schilders! Tjeetje... wat had van den Brul ook weer gezegd Fijnwasscherij G. RHEE Zn. OORSPRONKELIJKHEID MAANDAG 7 JU tl 1941 HAARDE M'S DAGBEAÖ Cricket Nederl. Cricketbond Zwak batten de oorzaak Ondanks fraai bowlen van v. d. Bergh (9-66) en goed veldwerk, waarbij vooral de jeugdige Myer op cover point uitblonk, heeft Haarlem het niet kunnen bolwerken tegen Sparta. Zwak batten der Haarlemmers op den niet al te lastigen aanval van Sparta was oorzaak van deze nederlaag. Na den toss gewonnen te hebben koos Kleefstra eerst batten en trok met Voogd naar de wickets, waar zij samen een stand van 27 opzetten voordat Voogd l.b.w. ging voor 14. Even later moest ook Kleefstra vertrekken voor 15, eenigszins dubieus uitgegeven voor een bal op de beenen. Geheel on- noodig vielen daarna 2 wickets, zoodat het er voor Haarlem met 39 voor 4 niet al te best uitzag, maar de Lugt met 21, Peschar met 10 en Goossens met 18 brachten eenige verandering in den toestand. Peschar werd fraai met éen hand uitgevangen door Grondhout, juist toen hij een beetje aanvallender begon te spelen. Het totaal was inmiddels opgeloopen tot 94, en aangezien de laatste batsmen zonder een run te scoren uitgingen, kwam Haarlem niet hooger. Sparta had 5 bowlers noodig om Haarlem uit te gooien: L. de Bruyn 4-29, F. Schïlthuis 2-18. J. Sonneveldt 1-14. J. Donker 1-17, en H. la Gro 2-11. Het wicketkeepen van v. d. Avoort was uiterst so lide; vooral aan de legside wist hij meermalen den bal goed te stoppen. Het openingspaar van Sparta, Sonneveldt en Donker, bracht het tot 22, op welk totaal eerstge noemde met een fraaie legbreak door v. d. Bergh voor een goede 14 gebowld werd. Regelmatig vie len nu de wickets en met een stand van 43 voor 5 scheen Haarlem een goede kans op de zege te heb ben. L. van Reenen en Grondhout stonden daarna uiterst nutig te batten en sloegen de hoop dei- Haarlemmers den bodem in. Pas op 87 kwam dt scheiding toen Peschar in het verre veld met een fraaien vang een einde maakte aan de innings van Van Reenen (17). Grondhout en v. d. Avoort gingen op dezelfde wijze voort en namen, na het Haarlem-totaal gepasseerd te hebben het bowlen duchtig onder handen. Op 115 sloeg Grondhout een bal van v. d. Bergh de lucht in eii werd voor een harde 57 uitgevangen. Aan dezen batsman heeft Sparta de overwinning voornamelijk te danken ge had. v. d. Avoort hield daarna nog stand en viel pas als laatste man als slachtoffer van v. d. Bergh na 30 runs gescoord te hebben. Het totaal van Sparta sloot op 144. Zooals reeds vermeld veroverde v. d. Bergh 9 wickets voor 66 runs; de Lugt nam het resteerende voor 20 runs. De andere bowlers hadden geen suc ces: W. Peschar 0-15, O. Abendanon 0-20, v. Tig- gelen 0-4, Hartog 0-12 en Goossens 0-1. Haarlem verloor dus met 50 runs. HAARLEM H—AJAX (A) Gewonnen door Haarlem II met 67 runs op de le innings. Haarlem II scoorde 148. waarvan R. Buis sink 25, J. de Boer 26, W. Schornagel 29, C. v. Vreeden 15, P.Mulder 23, A.Stoete 13. Bowlingcij- fers Ajax: Grilbling 1-30, Tiepen 6-22, Schoevaart 2-41, Dukker 1-43. Ajax bracht het tot 81. Schoevaart 23, Pil 13, Dukker 17 not out. Bowlen: R. Ton 5-26, J. de Boer 2-20, Buissink 2-23. Haarlem II. 2de innings 48 voor 2: opgegeven door Ajax. Buissink 17 not out, Ton 23. Bowlen: Schoevaart 1-4, Pil 1-7. Een fraaie overwinning op H.C.C. 2 Begunstigd door uiterst mooi cricketweer heb ben Zondag op het terrein van het Kennemer Ly ceum de zeer vele toeschouwers kunnen genieten van prachtig cricket met spannende en wisselende momenten, waarbij tenslotte Rood en Wit een welverdiende zege van 25 runs boekte. Eén bijzondere prestatie leverde Willem Kra mer die als derde batsman op de mat verscheen en al zijn partners de een na den ander weer even spoedig zag verdwijnen (L. Sodderland 9, R. Kramer 6, W. v. Rossem 8 en J. Nijhuis 9). totdat hij prachtig steun kreeg van Max Gobets voor het laatste wicket. Bij de lunchpauze waren er reeds 7 wickets neer voor 68 runs, waarvan Kramer er toen 31 had geboekt. Na de hervatting vielen er spoedig weer twee wickets en toen kwam Gobets op de mat om er niet te verdwijnen voor en aleer Willem Kramer zijn glorieuze innings had beëindigd. Het ging toen razend snel, de runs spoten als het ware van zijn bat en Gobets hield op buitengewone wijze hei scoren geheel aan zijn partner overlatend, zijn wicket voor hem op. Dit werd éen van de allerbeste innings door een cricketer op de Haarlemsche velden opgebouwd. Onder zeer moeilijke omstandigheden, in een uiterst hachelijke situatie, vergaarde Kramer tien tal na tiental runs; het ging in een geweldig snel tempo, niettegenstaande het zeer slecht onderhou den terrein, waarbij het scoren van een boundary door lang gras met kuilen en hobbels ten zeerste werd belemmerd. In 40 minuten scoorde de Rood en Wit batsman 66 runs! Met een fraaie vier bracht hij de 100 op en naderde hoe langer hoe meer zijn zeer zeker verdiende century, doch mocht jammer genoeg dit succes niet boeken, toen één fout in zijn onberispelijke innings Planten in staat stelde met een fraaien vang een einde aan zijn innings te ma ken. Op een normaal veld waren het zonder twij fel 150 punten geworden. Kramer noteerde 6 vie ren en één 6. J. A. Dubru had van de Haagsche bowlers het beste resultaat geboekt met 6 wickets voor 42 runs. De innings van H C. C. II viel aanvankelijk zeer tegen: Nijhuis en Sodderland hielden radicaal op ruiming onder de Haagsche batsmen, zoodat nog voor de theepauze 6 wickets neer waren voor slechts 47 runs, waarbij ,W. Kramer, G. Duetz op eigen bowlen voor 12 runs ving. C. Bultman ving P. van Riemsdijk, die zeer goed cricket speelde, voor 11 runs op Sodderland en Teeuwisse ging voor 9 l.b.w. op denzelfden bowler. Nijhuis nam de 3 andere wickets voor zijn re kening, waarbij hij aanvoerder A. v. Manen in zijn tweede over fraai door v. d. Togt in de slips ge vangen kreeg, in de volgende Rekkers wist 'e bow len. terwijl Gobets ten slotte achter de palen zijn plicht deed en Niks voor 5 runs ving. Na de thee werd de H. C. C. innings met 60 runs voortgezet door Planten en Dankelman, welke laat ste na een stand van 36 runs door Nijhuis werd gebowld voor 11. O. Planten speelde een uitsteken de innings en wist het totaal van de Hagenaars van 60 op 100 te brengen. Na een prachtige score van 44 runs ving Rolf Kramer hem tenslotte na een bal van zijn broer op een totaal van 111- Eén run daarna maakte Sodderland er een eind aan door F. Laboyrie voor 9 te bowlen en H. C. C. was in het gezicht van de haven gestrand. W. Kramer nam 2 wickets voor 27'runs en hielp bovendien Nijhuis door een prachtigen vang in de slips aan diens vijfde wicket. Het bowlen van L. J. Sodderland, die wederom deze geheele innings onafgelost doorwerkte, was zeer accuraat en het is aan hem te danken, dat het H. C. C.-totaal geen hooger cijfer vertoonde. Tn 16Va over nam hij 3 wickets, doch er werden slechts 29 runs op hem gescoord d.i, 1 3/4 runs per over! Zondag a.s. Haarlem aan de Spanjaardslaan! Roeien. DE ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN HET SPAARNE. De onderlinge wedstrijden van Het Spaarne, die we gens het zeer groot aantal inschrijvingen over vier da gen verdeeld moesten worden, zijn weer volkomen ge slaagd. Beter weer hadden de Ijverige organisators zich niet kunnen wenschen en de regeling was zoo goed, dat eiken dag het programma prompt op tijd werd afge werkt. Aeht-en-zevenig kampen weiden verfoeid, eer aantal veteranen trok ook nog een baantje cn er was een mooi pretnummer, waarin heerenleden een verras sende begaafdheid in het stijlroeien voor dames toonden, met het altijd geliefde waterballet tot besluit. Het roeien op deze onderlinge wedstrijden toonde in het algemeen goede kwaliteit en een vooruitgang bij vorige jaren vergeleken: zoo niet steeds in snelheid, dan toch in techniek. Het gehalte van het stijlroeien voor dames was bijzonder goed cn in het nieuw-ingevoerde nummer stijlsnelvier weid dapper gestreden, ofschoon overnaadsehe vierrlemsgleken zeker niet het ideale boot type voor snelheidswedstrijden door dames zijn. Dc mixed-vieren leverden den gebruikelijken feilen strijd over 400 M. en de ploeg die tenslotte na vele heats won had dit zeker verdiend cn een bijzondere begaafdheid voor starten en hoog tempo aan den dag gelegd. Het aardige roeien van vele beginnelingen, zoowel in dames- als in heerennummers, bewees dat er goede aan dacht aan hun roeilessen was besteed. Op de belde eerste avonden waren er weinig spannen de ontmoetingen, maar naarmate de finales dichterbij kwamen werd dat beter en de eindstrijden op Zondag gaven dikwijls zeer goed roeien te zien. Er werd niet steeds goed gestuurd maar merkwaardigerwijze gaven de skiffeurs, die het In dit opzicht altijd het moeilijkst hebben, daarvan juist uitstekende staaltjes te zien. De finale van het skiffnummer juniores was zelfs een voor beeld van zuiver sturen op een lastige baan door beide roeiers en tevens een der spannendste races. Die span ning werd in de finale der senior-skiffeurs nog over troffen. De vier juniores bewees opnieuw dat roeien niet in de eerste plaats krachtsport is, zelfs niet tegen wind, want de jongste en lichtste ploeg won heel ver dienstelijk. In de twee en vier seniores, evenals In de twee juniores, werd bijzonder goed roeien te zien ge geven; de prestaties van de jongste roei^s beloven veel voor de toekomst van Het Spaarne. Aan een clubdiner deelde de voorzitter, Ir. F. M. G. Cohtus, Zondagavond de prijzen uit. Onder de aanwe- gen tijdens de door een talrijk publiek bijgewoonde wed strijden waren de beschermheer der vereeniglng Jhr. J P. W. van Doai-n, burgemeester van Heemstede en de hoofdinspecteur van politie van Heemstede de heer Be- rentsen. De secretaris-penningmeester van den Neder- landschen Roeibond, de heer w. Jongejan, gaf zijn mede werking als jurylid cn bovendien op Zondagmiddag zijn indrukken van de wedstrijden (per luidspreker). De uitslagen der finales waren: Heerennummers: Vier seniores: 1. J. Steeman (boeg). A. Starink, H. de Komngh, J. van Leer (slag), A. Bruyning (stuurman): 2. H. van Riet—Paap (boeg), P. van Amelrooy, A. Branden burg, G. Schnitger (slag), W. van Ree (st.m.). Vier Juniores: 1. J. Fuhri Snethlage (boeg), T. Volleer, L. de Haan, H. Wijntjes (slag), P. Fuhri Snethlage (st.m.); 2. E. Smit (boeg), H. Broekema. P. Zwager, T. T. Loman (slag), mej. A. van Amelrooy (st.v.). Twee Seniores: 1. H. Friedhoff (boeg), W. van Ree (slag). J. Fuhri Snethlage (st.m 2. T. Thoman (boeg). H Broe- Kema (slag), mej. A. van Amelrooy (st.v.). Twee Juniores: 1. J. Bosman (boeg), T. Bosman (slag). J. Muysken (st.m.); 2. K. v. Beaumont (boeg), A. Kruyt (slag), B. F.Idenhorst (st.m Skiff Seniores: 1. W. van Ree; 2. N. Dijkstra. Skiff Junores: 1. J. Muysken; 2. S. de Vries. Beginnelingen Vier- 1. Lohmann (boeg), P. Muller. J. Bosman, T. Bosman (slag). J. Muysken (st.m.). Mixed Vier: 1. Mej. T. van Zoelen (boeg), F. Sillem. N. Dijkstra, mej. P. Haandi'ikman (slag), mej. E. van der Laaken (st.v,); 2. mej. B. Göransson (boeg). A. Starink, R. Kirschbaum, mej. T. Schïlthuis (slag), mej. L. Ynte- ma (st.v.). Damesnummers: Stijlsnelvier: 1. Mevr. L. Veth (boeg), mej. J. van Zoe len. mej. T. van Zoelen. mej. W. Grondhout. (slag), mej. E. van der Laaken (st.v.); 2. mej. E. Winterink (boeg), mej. J. van Os. mej. G. Knuyt. mej. W. van Rijswyk (slag), mej. M. van Santé (st.v.). Vier Juniores (stijl): 1. mej. L. Baiger (boeg), mej. L. Yntema, mej. T. van Ingen. mej. B. Göransson (slag), mej. T. van Zoelen (st.v.): 2. mej. J. van Walen (boeg), mej. W. van Walen, mej. J. Eekhardt, mej. B. van Walen (slag), mej. W. van Rijswijk (st.v.). Beginnelingen Vier (stijl); 1. mej. B. van Egmont (boeg), mej. C. Zaalberg, mej. W. Joustra, mej. C. Dorsman (slag), mevr. I. Molanus—Polderman (st.v.). Skiff Seniores (stijl); 1. mej. M. Toepoel; 2. mevr. Beuk- man—Kop. Skiff Juniores (stijl); 1. mej. I. Crolia; 2. mej, N. Jonker. Zwemmen Sportieve prestaties van de Haarlemsche schooljeugd. Zwemwedstrijden waaraan honderden kinderen deelnamen. De Haarlemsche lagere schooljeugd kan zijn sportieve prestaties de laatste dagen wel ten toon spreiden. Waren het enkele weken geleden de vaardlgheidsproeven, die voor de leerlingen van de hoogste klassen de aandacht vroegen van 1200 meisjes en jongens. Zaterdagmiddag waren het de zwemwedstrijden van de Afdeeling Haar lem van den bond van Gymnastiek leeraren om het Wijlen Dr. W. E. Merens diploma en het H. O. Z. diploma, die honderden meisjes en jongens naar het steenen bad aan de Houtvaart lokten. De belangstelling voor deze beidé Haaarlemsche sportevenementen bij de schooljeugd was buitengewoon groot en ook nu weer was er door 58 meisjesploegen van 3 en 36 jongensploegen van vier inge schreven. In beide categorieën waren de lagere scholen en de opleidings- en zevenjarige scholen in aparte groe pen gesplitst. Bij de jongensploegen van de lagere scholen gaven drie scholen elkaar heel weinig toe. Met slechts een gering vesrehil plaatsen zich de Linnaeusschool niet l min. 45.4 sec. als eerste, de Lorentzschool met 1 min. 45.8 sec. als tweede en de Linschotenschool met 1 min. 46,8 sec. als derde. Veel sneller gingen de jongens van de opleidings scholen en de zevenjarige scholen door het water. De ploeg van de Eerste Doopsgezinde school, die in totaal met dertien meisjes en jongensploegen had ingeschreven, zegevierde In den tijd van 1 min. 18 sec., twee seconden voor de Floraschool. die met 1 min. 20 sec. de tweede plaats bezette. De Prins Hendrik school kwem met l r 29 sec. op dc derde plaats. Bij de meisjesploegen van dc ..hoogere scholen" legde het drietal van de Junoschool beslag op den eersten priji in l min. 8 sec. gevolgd door de eerste ploeg van de E. D. S. in 1 min. 10.7 sec. en de Prins ITendrikschool in 1 min. 11.2 sec, Grooter verschil in kracht was er tusschen de zwemstertjes van de lagere scholen. De leerlingen de Mr. Bruchschool leverden de beste prestaties door met 1 min. 10 8 sec. als eerste aan te tikken. Het verschil mei de tweede aankomende was bijna vijf seconden, terwijl de Teylerschool nog weer zes seconden later .aankwam. De wedstrijden, die na een weifelend begin In een vlot tempo werden afgewerkt, werden besloten met een de monstratie van de zwemslagen door eenige leden van D. W. R. en den kampioen van Nederland Merkenstein, waarna de wedstrijdleider de heer Marsman dc prijzen uitreikte. Vele jongens, die geweldig hun best hadden ge daan en gedacht hadden met een tweede of derde plaats nog wel voor een prijsje in aanmerking te komen, mi ten met leege handen vertrekken. Wij weten wel. er wordt niet gezwommen voor de prijzen, maar toch waren de wedstrijden van vroeger, toen er soms een vijfde en een zesde prijs waren, voor de jongens nog aantrekke lijker. Een subsidie of een particulier initiatief In dezen kunnen de Afdeeling Haarlem een ruimeren armslag geven. Beschaafd echtpaar, vraagt voor spoedig, gedurende een maand, waarvan heer op dieet. Wordt verlangd zit- en slaapkamer, met gebruik van bad en keuken, in rustige boschrijke omgeving. Br no. 5794 bur. v. d. blad. In plaats van kaarten. Verloofd: GERDA KRAAY en A. TELGER Jr. Zandvoort, 7 Juli 1941. Zandvoortschelaan 20. Oranjeflat 43. Eenige en Algcmeene Kennisgeving. Hede* is onverwacht na een langdurig lijden over leden Mej. Geertruida Helena Punt, in den leeftijd van 53 jaar. J. VOLGER— WIEDEMEIJER Exc. Test. Haarlem, 5 Juli 1941. Voorhelmstraat 58. Verzoeke geen rouwbeklag. De verassching zal plaats hebben op Woensdag 9 Juli in het Crematorium te Drie- huis-Westerveld na aan komst van trein 13.45. Ver trek van het Diaconessen- huis te pl.m. 12.15. Heden is van ons heenge gaan onze lieve Man, Vader en Zoon Dr. Frans Pie ter van der Voorde in den leeftijd van 51 jaar. J. J. VAN DER VOORDE- VAN DER SLIKKE PIET VAN DER VOORDE P. VALKIER. Haarlem, 7 Juli 1941. Verspronckweg 88. Het stoffelijk overschot staat opgebaard in een der rouwkamers Zijlweg 63. Be zoeken alleen aan de rouw kamer van 912 en van 26 uur. Geen bloemen. De crematie zal plaats hebben op Donderdag 10 Juli a.s. te Driehuis-Wes- terveld, na aankomst van trein 14.46 uur. Arts. PRAKTIJK HERVAT. gevraagd voor direct. Aanmelden na 8 uur. De Lichtbron, Gen. Gronjéstraat 109. Noorderbad, Zandvoort vraagt voor direct Hulp voor de keuken NOODHULP Voor direct flinke Noodhulp ge vraagd van goede get. voorzien. Mevr. BEERKENS v. LIEMT Julianastraat 5, Haarlem. Gevraagd te Bennebroek bij 2 kleine meisjes (extern) van 8-7 uur, om den Zondag vrij, v. g. g, v. Aanmelden Maandag en Dinsdag na 8 uur. Willinkl. 5, Tel. 290. Mevr. SCHRöDER, Raamsingel 16 vraagt een van 8-3 uur. Zondags vrij. Aanm. 's avonds van 7-8 uur. Gevraagd per 1 Aug. in ld. gezin net zelfst. Meisje van 8.308. Zond. vrij. Jeroen Boschlaan 14. H'stede. Nette Jongen gevr. in Kruideniersbedr. BOUMA, Rustenburgerlaan 49. voor Iersche Setter. Te bevr. na 20 uur. Heussensstraat 52. en prettig tehuis aangeboden, door alléén-won. dame (wed.) op len stand te Haarlem (omgeving Kleine Houtweg). Brieven onder no. 5793 bur. van dit blad. Wij kunnen aan elke aanvraag, van niet te groote omvang vol doen. Dit betreft alle Verfwaren I. O. Lakken en Vernissen. Te vens maken wij U attent op onze prachtige muurverven, welke prima resultaat waarborgen. Fa. v. Herwerden Gcd. Oudegracht 95, Haarlem. Tel. 16507 „Hang Uw kleeren zorgvuldig weg", zegt van den Brul, IVetjes op 'n hanger. Broek in de vouw! En niet altijd-door hetzelfde pak aanhouden: wissel eens van costuum, „om-en-om"gedragen kleeren blijven véél langer goed! Laten we afspreken: we zullen voortaan zuiniger op ons pak zijn, óók als we zoo'n degelijk van den Brul-costuum dragen! AMSTERDAM, NIEUWENDIJK 184, tegenover de Beurspassage. DEN HAAG, GRONINGEN, LEEUWARDEN. HILVERSUM, HOORN. ARNHEM. AANBESTEDING De Directeur van het Gemeen telijk Woningbedrijf zal, namens het Gemeentebestuur van Haar lem, op Maandag 14 Juli 1941 des v.m. te 11.30 uur ten Stadhuize aldaar, in het openbaar aanbe steden: Het verrichten van verfwer- ken ten behoeve van de ge meentewoningen, nader in het bestek opgegeven. Bestekken zijn verkrijgbaar bij den portier van het Bouw- en Woningtoezicht, Kruisstraat 45, tegen betaling van f 0.50 p. stuk. Drie Snelwegers te koop gevraagd. Brieven onder no. 5796 bur. van dit blad. NIET ALLEEN UW ZEEPBONNEN ook Uw textielpunten vertrouwt U aan anderen toe, als U buitenshuis laat wassehen! Als U Uw wasch door Was- scherij RHEE laat be handelen kunt U volko men gerust zijn. Wij hebben uitstekende waschmiddelen, 'n juiste temperatuursregeling. moderne machines en., een èeuwenoude erva ring. Laat ons eens een proefwasch halen! BLEEKERSVAARTWEG 55 TEL. 28201 HEEMSTEDE Van particulier ter overname gevraagd. Klein de fect geen bezwaar. Brieven on der no. 5786 bur. van dit blad. NETTE MEISJES GEVRAAGD bij de Haarlemsche Cartonnagefabriek. Leeftijd van 1416 jaar. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Aanmelden in de poort, Kleverlaan 28, na 5 uur Junoplantsoen 1. Ververij en Chemische Wasscherij vraagt voor direct AANKOMENDE WINKELJUFFROUW. Eigenhandig geschreven brieven met leeftijd, inlichtingen ond. nr. 5797 aan het Bureau van dit Blad. BEKWAME STRIJKSTERS GEVRAAGD. Aanmelden vóór 17.30 uur, Stoomwasscherij ..EDELWEISS", Z, B. Spaarne 30. NETTE MEISJES en SORTEERSTER GEVRAAGD. - Wasscherij „DE RIJZENDE ZON", Brouwersstraat 1 en 3. GEMEENTELIJK GASBEDRIJF, HEEMSTEDE. Met ingang van DINSDAG 8 JULI 1941 zal de gasdruk te HEEMSTEDE, BENNEBROEK *en VOGELENZANG vanaf 20.— uur tot 5.30 uur worden VERLAAGD. De firma SWAALF beschouwt het als een onderscheiding, dat haar werk vooral naam heeft gemaakt om zijn oorspronkelijkheid. Een eigen ontwerp afdeling waakt voortdurend voor het persoonlijk cachet van ieder monument. C. A. SWAALF Toonzaal Kleverlaan 58, (IJmui- den Kennemerlaan 3 c.). Tel. 10298; Electr. Steenhouwerij Judith Leys- terstraat 1921. OFFICIEEI.E PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ DISTRIBUTIE VAN JAM. STROOP E. D. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en VIsschertJ maakt ten aanzien van de voorgenomen distributie van Jam. stroop e. d nog het volgende bekend: Ten einde de detaillisten in staat te stellen zich te voorzien van voldoende voorraad jam e. a. om gedurende de eerste distnbutlcperiode aan dc vraag van het publiek te voldoen, zullen zij op aanvraag een voorschottoewijzing van den plaatseltjken distributiedienst ontvangen. Zij kunnen zich onge acht hun codenummer op do door den plaatselijken distributiedienst nader bekend te maken tijdstippen tot dezen dienst wendën, ter verkrijging van voorschottoewijzingen. De grossiers zullen, ten einde hen in staat te stellen aan de vraag van hun afnemers gedurende de eerste distributieperiode te kunnen voldoen, op basis van hun omzet worden bevoorraad door de fabrikanten. In verband hier mede is gedurende de week van 7 Juli tot en met 13 Juli a.s. het. betrekken van jam e. d, door grossiers van fabrikanten nog toegestaan, zonder dat daarbij toewijzingen worden Ingeleverd. De nadruk wordt er in dit verband op gevestigd, dat deze faciliteit, uitsluitend geldt voor de aflevering door fabrikant aan grosster. doch niet voor de aflevering door fabrikant aan detail list of door grossier aan detaillist. Met ingang van Maandag 14 Juli mag ook aan grossiers uitsluitend tegen afgifte van toewijzingen jam e. d. worden afgeleverd. Hotels, cafés, restaurants e. d„ welke bij het centraal distributiekantoor zijn ingeschreven, dienen zich ie wenden tot den plaatselijken distributie dienst ter verkrijging van een aanvraagformulier. Op het formulier, dat uiterlijk 12 Juli a s naar waarheid ingevuld bij den plaatselijken distributie dienst moet worden ingeleverd, moet opgave worden verstrekt van het ver bruik van jam. stroop, honing en dergelijke boterhamsmeersels over het jaar 1939. Indien de instelling in dat Jaar nog niet bestond, moet opgave worden gedaan omtrent het verbruik van de bedoelde artikelen over de laatste drie maanden van het jaar 1940. Cantines, dineruitzenders en z.g. broodjeswinkels komen niet ln aanmer king voor een toewijzing jam. Deze behoeven dus geen aanvrage in te dienen. De instellingen, welke niet bij het centraal distributiekantoor zijn inge schreven, dienen een aanvrage ter verkrijging van rantsoenbonnen voor jam, e d. te richten tot den plaatselijken distributiedienst. Ziekenhuizen, kindertehuizen, sanatoria en voorzoover noodig gevangenis sen. zullen toewijzingen van het centraal distributiekantoor ontvangen zonder dat daarvoor aanvragen behoeven te worden ingediend. Banketbakkers en jamverwerkende industrieën dienen zich ter verkrijging van jam tot de Nederlandsche Meelcentrale. Riouwstraat 176 te 's Graven- kage te wenden. Voor de aankoopen door de leden van de Dultsche Weermacht zullen spe ciale „Wehrmachtmarken" ln gebruik worden gesteld. Deze bonnen, welk® geelgekleurd zijn, dragen ln zwarten opdruk het opschrift: Deutsche Wehrmacht ftv Marmelade 125 Gramm MarkeiNiederlande. Deze „Werhmachtmarken". welke recht geven op 't koopen van 125 gram Jara e d.. mogen niet op opplakvellen worden geplakt, niaar moeten door de win keliers, die deze in ontvangst genomen hebben, bij den plaatselijken distri butiedienst worden ingewisseld tegen Nederlandsche rantsoenbonnen voor jam. DISTRIBUTIE VAN AARDAPPELEN. 's GRAVENHAGE 7 Juli. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherlj maakt bekend, dat de plaatselijke distributie- diensten in het vervolg in verband met de verhooging van het aardappel- rantsoen van anderhalf kilogram op twee kilogram, een rantsoenbon voor aardappelen zullen uitreiken per acht Wehrmachtsmarken. in plaats van per zes Wehrmachtsmarken, zooals tot dusverre het geval was. De Wehrmachts marken blijven recht geven op het koopen van een kwart kilogram aard appelen.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3