BOUI-FIX LrauM«ii BOUI-FIXRaa* Zomer. Eigenaardigheden OENSDAG' 9 JU EI 1941 H A A R E E M'S D A G B E X P Gas" en KI cctri ei trits rantsoen. De gewaarborgde minima. ons nummer van Maandag namen wij de mede- ing op ontleend aan een publicatie van offi- |e zijde dat de gewaarborgde minimum-rantsoe- met 20°'o verminderd weiden. Daar die bekend- ing misverstand kon doen ontstaan, hebben wij e inlichtingen ingewonnen. directie van het Centraal Kolenburcau in den deelde ons mede, dat de Gas- en Electriciteits- ibutie van het begin af van de overweging is •gaan, dat de menschen een zekere hoeveelheid tof (gas of electriciteit) noodig hebben om te omdat anders een goede voedselvoorziening in kan komen. Wie met electriciteit kookt, krijgt periode van 2 maanden 150 K.W.U., wie op :ookt 60 M3. Aan die minimum-rantsoenen is dan [niet getornd. ir verlichting en huishoudelijk gebruik was ook ■minimum-rantsoen electriciteit toegewezen. Daar- een korting van 20"'» toegepast Het is bekend, Iemand in het algemeen thans niet meer gas en •iciteit gebruiken mag dan 75'/« van het ver- :te in dezelfde periode van verleden jaar, maar ;orting op de minimum-rantsoenen electriciteit verlichting heeft men, om de kleinste gebruikers tegemoet te komen, wat lager genomen, ir dc 4e, 5e, en 6e periode (elk van twee maan- dit jaar is het verlaagde rantsoen thans vast- feld op 18. 36 en 52 K.W.U. of 24. 46 en 52 K.W.U. hangt van het tijdstip van de meteropneming af of nd in de eerste of in de tweede groep valt. In het neen geldt de eerste periode voor de maanden en Augustus, de tweede periode voor September Ictober en de derde voor November en December. het tijdstip waarin de eerste periode begint valt et tijdvak 15 Juni15 Juli, omdat bij het ingaan de gas- en electriciteitsrantsoeneering op 1 Janu- de laatste meteropneming ook viel tusschen 15 mber en 15 Januari. Indien de meteropneming plaats vindt vóór 15 Juli geldt het rantsoen van 1652 K.W.U., als de meteropneming later is wordt 24—46—52 K.W.U. Ie gas- en electriciteitsverbruikers zullen van de ijven kaarten ontvangen waarin voor de komende ide hun rantsoenen zijn opgegeven. extra rantsoenen gas en electriciteit die de be ien in den loop van het verstreken half jaar aan ruikers hebben toegestaan in verband met ver- rde gezinsomstandigheden, enzoovoort, moeten deelde men ons in den Haag mede ook met •erlaagd worden. DE BEZUINIGING OP GAS TE HAARLEM. i heer J. A. A. Ochtman, directeur van de gas- |iek te Haarlem, deelde ons mede, dat in de laatste In de bezuiniging iets gaat lijken, maar er wordt nog niet genoeg bezuinigd. De directeur heeft het [nemen nog eens aan te zien hoe de Haarlemmers bezuinigen voor er te Haarlem zal worden [gegaan tot het invoeren van gaslooze uren dag. Ik zou gaarne zien zoo vervolgde keer Ochtman dat dc Haarlemmers zich vrijwil- loo veel mogelijk schikken en bezuinigen wat noo- [is, dan kan de overheid volstaan met zoo min mo- dwingende maatregelen te nemen. HET VASTRECHT. ons vorig nummer gaven wij voorbeelden welke en electriciteitsgebruikers te Haarlem thans na •erscherpte rantsoeneering goed zullen doen hun ■echt op te zeggen, omdat dit voor hen geen 'eelen meer oplevert. it electriciteit betreft wees de directeur van het er op, dat een bewoner van een huis met een ende oppervlakte van 120 M2. nog voordeel kan ien van het vastrechttarief ook al gebruikt hij niet dan de toegestane minimum K.W.U. per jaar. it de mededeelingen over het vastrecht voor gas left verzoekt men ons nog er op te wijzen dat tarief 0 cent vastrecht per maand en 7 y2 cent per M3.) alleen geldt voor kleine verbruikers onder de ar- ers maar ook onder de middenstanders. De keuze hen tarief A en B voor het vastrecht van gas is el vrij en wordt alleen beheerscht door de vraag, reel men verbruikt. Tarief B. is f 2 vastrecht per nd en cent per M3. it gewone tarief voor gas is thans 9'/2 cent per M3. Jitspraken Arrornl. Rechtbank. Inbrekers krijgen zware straffen. eertien dagen geleden stonden voor de Haarlem- e Rechtbank terecht de Utrechtenaren P. C. van en L. de B., die sedert Mei 1940 in alle deelen het land hadden ingebroken. In totaal hadden hch samen aan honderd vier en twintig inbraken uldig gemaakt en bovendien waren zij nog af- der op pad geweest, waarbij de acht en twin- jarige Van O. twee en twintig en de zevenen- ntig jarige De B. vijf en twintig inbraken pleeg- In Velsen zijn zij tenslotte tegen de lamp ge ien. ien verdachten waren twee inbraken in de ge- nte Velsen ten laste gelegd. In overleg met ambtgenooten in andere arrondissementen had Officier van Justitie beiden alleen voor de Haar- sche Rechtbank gedagvaard, doch bij het be en van den eiseh had hij rekening gehouden met geheele reeks diefstallen, welke het tweetal had leegd. Tegen beiden eischte hij een gevangenis- J van zes jaar. linsdag deed de rechtbank uitspraak. Zij ver deelde Van O. tot vijf jaar en De B tot drie jaar angenisstraf. NA H€T ROOK6N OF 6€N BORREL klein tabletje Or'c.c.cele rallies 10 ct Meiaien doosjes 25 cl van labak ol alcohol. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA Heden: WOENSDAG 9 JULI. h-ans Hals Theater: „Geld is niet alles", 2.30, 0 en 8.45 uur. -uxor Theater: „Moederlied", 2.30, 6.30 en 5 uur. tembrandt Theater: „De geprolongeerde echt- loot", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. 'alace: „AttentieSpionnage!", 2., 6.30 en uur. loemendaal: Concert H.O.V. in het Bosch, 0 uur. DONDERDAG 10 JULI. ïemeentelijke Concertzaal: Concert H.O.V., 8 ïroote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Suiderkapel, Zuiderstraat 15: Rede Ds. C. J. ekendijk, 8 uur. Jioscooptheaters: Voorstellingen des middags en avonds. Nachtdienst Apotheken. De volgende apotheken te Haarlem zijn van des onds acht tot des morgens acht uur (ook op ndag) geopend: Firma C. G. Loomeijer en Zn., Barteljorisstraat Tel. 10175. Park-Apotheek. Kleverparkweg 13. Tel. 11793. Teyler Apotheek, Teylerplein 79, Tel. 17946. Ie Heemstede is geopend: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206. Tel. 28320. Wat een zomer. Niet zoo'n vroege Maar nu dubbel raak; och arm Weet u nog wel hoe we kloegen: Waneer wordt het ooit es warm? Dat is nog niet lang geleden, Maar je hoort alweer geklaag Slechts de tekst is anders heden: Wat 'n warm weer weer vandaag. Geef ons ijs is de verzuchting Van den mensch in dezen tijd, Kort gelee klonk vol verluchting: Eindlijk zijn we 't ijs toch kwijt. En de moegewerkte menschen Die nu met vacantie zijn, Konden 't zich niet beter wenschen, Wat een uitgezocht festijn. Ik doe vast niet mee met klagen Maar ik teeken enkel aan, Strakjes, nog maar een paar dagen Mag iJc met vacantie gaan. Als je zooiets kon bespreken Nam 'k de telefoon: hallo Reserveert u voor twee weken Het voor mij ook nog maar zoo. P. GASUS. Zomer-concerten op de Groote Markt te Haarlem. He*- programma. Vanwege het gemeentebestuur zullen op de Groote Markt de navolgende concerten worden gegeven: op Donderdag 10 Juli a.s. door het Christelijk Fanfarekorps „Arti et Religioni"; op Woensdag 16 Juli a.s. door de muziekver- eeniging „Harmonie Crescendo"; Op Dinsdag 22 Juli a.s. door de Haarlemsche Politie Muziekvereeniging; op Woensdag 30 Juli a.s. door de R.K. Harmonie ,St. Caecilia"; op Dinsdag 5 Augustus a.s. door Harmonie Apollo"; op Woensdag 13 Augustus a.s. door de Haar lemsche Politie Muziekvereeniging; op Woensdag 20 Augustus a.s. door de muziek vereeniging „Harmonie Crescendo"; op Woensdag 27 Augustus a.s. door de R.K. Har monie ..St. Caecilia"; op Woensdag 3 September a.s. door het Christelijk Fanfarekorps „Arti et Religioni". De concerten vangen aan om acht uur 's avonds, behalve dat van 3 September a.s., hetwelk om half acht aanvangt. Het programma van het eerste concert, te geven door het Christelijk Fanfarecorps „Arti et Religi oni" op Donderdag 10 Juli a.s.. onder leiding van den heer F. A. Dekker Jr., luidt als volgt: 1. Festjubel, marsch, H. L. Blankenburg. 2. Die beiden Blinden, ouverture, E. H. Méhul. 3. La Parade des Soldais de Bois, L. Jessel. 4. Baudouin IV, Concertmarsch, G. Cornez. 5. Abendgesang, paraphrase, E. Ruh. 6. Grande Marche, Héroique. Fr. Frangois. 7. Die Miihle im Schwarzwald, R. Eilenberg. 8. Bouquet d'airs choisis, potpourrie, N. Ge- notte. 9. Finale. LANGS DE STRAAT. De Nette. Het gebeurt op een goed bezet café-terras, eenige rijen stoelen diep, te Amsterdam. Alleen de stoelen van de voorste rij, die in de zon staan, zijn leeg, omdat het zoo warm is, dat de menschen het zon netje liever mijden dan trotseeren. Nadert een meneer van wat meer dan middel baren leeftijd, met de handen op den rug. Hij draagt een deukhoed en een eenvoudig grijs pak en maakt den indruk van iemand, die geen vlieg kwaad zal doen en volkomen tevreden is met zijn plaats in de maatschappij. Als hij bij het terras gekomen is, blijft hij even staan en neemt een overzicht van het geheel. Dan loopt hij naar een van de leege stoelen, die wat uit het gelid is geraakt en zet hem keurig recht. Zoo gaat hij de geheele rij langs. Alle stoelen, die niet precies staan alsof hun plaats met duimstok en liniaal bepaald is, krijgen een beurt. Dan tikt hij even aan zijn hoed en zegt tot den kellner: „Goed zoo, hè? Ja: ik houd van netjes!" „Best hoor!" antwoordt de kellner, vrij onver schillig. „Dank je wel!" „Dat gaat iederen dag zoo", zegt hij dan tegen een meneer, die de evoluties van den zeer orde lijken man met belangstelling heeft gevolgd. „El- ken dag komt hij hier een paar keer langs en dan zet hij stoelen recht. Hij houdt ook het trottoir schoon. Let u maar eens op. Straks komt hij vast weer terug!" En inderdaad, na een kwartier is de ordelijke er weer. Hij komt nu van den anderen kant en zet niet alleen alle stoelen, die er voor in aan merking komen, in den goeden stand, maar hij wijdt ook biizondere aandacht aan de straat vóór het terras. Elke ongerechtigheid, die hij daar vindt: een nvop napier, een leeg sigarettendoosje, een peukje sigaar, schopt hij van het trottoir af en den rijweg op. En de kellner zegt weer: „Dank je wel!" Dan kijkt hij den gast, die zoo belangstellend de bewegingen van den ordelijke had gevolgd, schou derophalend aaa. Er wordt wel eens gezegd dat onze daden voor een deel beheerscht worden door wat wij in een vroegere incarnatie verrichtten. Wat zou deze gedienstige geest toen geweest zijn? J. C. E. in Haarlem en omgeving Een woning zonder een gezellig zitje aan het raam is niets. Een hoekje aan den haard moge zijn bekoring hebben, men wil- ook wel eens aan het venster zitten om vandaar te zien naar den gaanden en komenden man en al wat het straat tafereel verder moge opleveren. Zulk een gezellig zitje ziet ge hierboven, alleen het is er een uit den graventijd en het is hier geen woning met een erkertje, waar men zoo gauw het tafeltje omgooit of een huis met stalen ramen, die zoo heelemaal niet tochten, maar een kasteel met muren van meer dan twee meter dik, waar het Óen vensternis in de ruïne van het kasteel van Brederode. (Foto De Haas) maken van gezellige zitjes andere eischen stelde dan in de twintigste eeuwsche huizen. Om 't pre cies te zeggen: we zijn hier in den bouwval van het eertijds zoo glorierijke kasteel Brederode, op welks puinhoopen het zoo i'omantisch mijmeren is. Puin- hoopen van muren, zooals wij ze tegenwoordig niet meer kennen. Menig hedendaagsch vertrek haalt in de lengte of breedte weinig meer dan de dikte van zulk een kasteelmuur. In die kasteelmuren moesten natuurlijk hier en daar vensters zijn en zie nu met hoeveel practisch vernuft die middeleeuwsche bouwmeesters het ver stonden, de nis, die voor het aanbrengen van zulk een venster noodig was, te benutten voor een ge riefelijk zitje, knus en toch niet te bekrompen.... „Wat men maar geriefelijk noemt!" zegt hier een critische geest. Ja. stil maar, zóó lijkt het niet veel, die steenen banken en dat open venstergat. Maar zóó primitief was het nu niet. Er was glas. Glas in lood, dikwijls gebrandschilderd en schoon voor het oog. En de steen was bekleed met hout en allicht zullen op die houten banken een paar kussens ge legen hebben, smaakvol geborduurd met zinvolle wapens of schoone arabeskenen nu hebben we nog maar een edele jonkvrouw noodig of een edelman in huiskleedij of een page, die droomt van een roemvolle toekomst om een tooneeltje van middeleeuwsch kasteelleven ons voor oogen te tooverenik zeide u toch, dat hier de plaats voor romantisch mijmeren is? Geen water verspillen. Een waarschuwing van het P. W. N. Het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord- Holland heeft verbruikers van leidingwater in het voovzieningsgebied van het P. W. N. herinnerd aan het feit, dat het ten strengste verboden is om water te verspillen of te gebruiken voor een ander doel, dan waartoe een abonnement is aangegaan. Met na me wordt er gewezen op het ongeoorloofde van tuinbesproeiing zonder abonnement voor die be sproeiing. De Directeur van het P. W. N. doet voorts een beroep op de medewerking van de abonnenten om het waterverbruik in het algemeen en de besproei ing van tuinen in het bijzonder tot het strikt noo- dige te beperken en die besproeiing bij voorkeur alleen met gieters te doen geschieden. ALLE-DAG-KERlv HAARLEM Op Maandag 14 Juli, des avonds 7 uur wordt een bijzondere muzikale dienst aangekondigd in de Groote Kerk door de Alle-Dag-Kerk. Uitgevoerd zal o.a. worden Cantate No. 84 van Joh. Seb. Bach, voor sopraan solo, die gezongen zal worden door Mej. Fien Schut. Medewerking wordt verleend door enkele muziek-studeerenden. Voorganger van den dienst is Ds. I. P. van der Waal. De dienst wordt gehouden in het Koor der Groote Kerk. Toegang en plaatsen zijn kosteloos. Ingang Klokhuisplein. DE BESCHADIGINGEN* AAN HET SLAGSCHIP RODNEY. BERLIJN 8 Juli (D. N. B.) In verband met de zware beschadigingen, die net Britsche slagschip Rodney in den strijd met de Bismarck heeft opge- loopen, wordt nog gemeld, dat de twee voorste zwa re torens vernield zijn. Bovendien bedraagt net aantal dooden thans definitief 208 en dat van de gewonden 300 De bekende karakteristieke sluis aan dc Zes Wielen, onder den rook van Alkmaar, zal wegens kanalisatie-werkzaamheden binnenkort verdwijnen. .(Foto Pax Holland m) DE INLEVERING VAN METALEN TE HAARLEM. Vermoedelijk wordt 21 Juli begonnen. Over de wijze waarop en wanneer de ingezetenen van Haarlem de metalen moeten inleveren heeft men ons ten Stadhuize eenige nadere inlichtingen verstrekt. De gemeente zal in 26 wijken worden verdeeld. Er komen dus 26 plaatsen, waar de metalen kun nen worden ingeleverd. Voor overheidsbedrijven, magazijnen en winkels komt er een afzonderlijke inleveringsplaats. Daar de inleverinssplaatsen meestal in scholen zullen worden gevestigd en de scholen eerst 19 Juli vrij komen, kan met de inlevering eerst Maandag 21 Juli worden begonnen. Hierop zullen 3 a 4 uitzon deringen zijn: daar zullen, zoo mogelijk, de werk zaamheden a.s. Maandag of Dinsdag beginnen. Het ligt in de bedoeling, 21 Juli op drie plaatsen in Haarlem te beginnen, namelijk in de gemeente lijke zwemschool aan de Houtvaart, in de Jan Pie- tersz. Coenschool en in het gymnastieklokaal te Spaarndam. Volgens de voorschriften roept de burgemeester de hoofden van gezinnen of alleen wonende perso nen, zoo mogelijk, schriftelijk op. Men krijst dus een oproepingskaart thuis. Maar ook al krijgt men geen kaart, moet men toch de metalen op de inleve ringsplaats inleveren. De burgemeester maakt daarom tevoren bekend voor welke straten de be woners op een bepaalden dag moeten inleveren. Zij die een kaart ontvangen, vinden op die kaart aan gegeven, hoe laat en waar moet worden ingeleverd. Voor een vlotte bediening is het gewenscht, dat de opgeroepenen zich stipt aan hei opgegeven tijdstip houden. Doet men dit niet, dan kan lang wachten daarvan het gevolg zijn. Bovendien moet men er aan denken de oproepingskaart mede te brengen. Wel kan men op de inleveringsplaats een kaart krijgen, b.v. als men geen oproepingskaart zou heb ben ontvangen, of als de kaart in het ongereede mocht zijn geraakt, doch het is in het belang van het publiek door het medebrengen der kaart de werkzaamheden te vereenvoudigen, opdat men vlugger geholpen kan worden. Komen moet het hoofd van het gezin of iemand die hem vertegenwoordigt. Ook wanneer men niets zou hebben in te leveren. Men denko er om tevens zijn identiteitsbewijs of persoonsbewijs bij zich te hebben. Het gedeelte der oproepingskaart. dat men terug ontvangt, moet men zorgvuldig bewaren, ook om dat later daarop de vergoeding wordt uitbetaald. Door verlies van dat bewijs vervalt de aanspraak op vergoedin. Een dubbel wordt in geen geval ver strekt. AFSTAND VAN DE VERGOEDING. Men kan ook afstand doen van de vergoeding, waarop men récht heeft. Men moet dit bij de inle vering mededeelen. Hiervan geschiedt op de kaart aanteekening. Maar ook al heeft men van de ver goeding afstand gedaan, moet men toch het deel van de oproepingskaart. dat terug gegeven wordt, zorgvuldig bewaren, omdat dit strekt tot bewijs der inlevering. INVENT ARISSTAAT. Zij die een groot aantal artikelen hebben in te leveren, kunnen bij de inlevering een inventaris- staat overleggen. Deze wordt dan gecontroleerd en van het gemeentestempel voorzien. HET OPHALEN VAN DE IN' TE LEVEREN GOEDEREN. Zij die meer dan 10 K.G. metalen moeten inle veren, kunnen den bm-gemeester verzoeken de goe deren af te halen. Het staat echter niet vast, dat aan dat verzoek zal worden voldaan, omdat de ge meente niet tot ophalen verplicht is, zoolang het totaal gewicht niet meer dan 20 K.G. bedraagt en ook dan alleen op verzoek. Wie prijs stelt op het ophalen der goederen, moet het verzoek daartoe tijdig aan den burgemeester inzenden. HOOGERE VERGOEDING DAN DE METAALW AARDE. Meent iemend voor een of meer voorwerpen aan- süraak te kunnen maken op een hoogere vergoe ding dan die, berekend naar de metaalwaarde, dan moet men die voorwerpen op de gewone wijze in leveren. Hij moet dan bij de inlevering overleggen een met redenen omkleed verzoekschrift, alsmede een taxatierapport van een beëedigd schatter. Niet ider een kan als schatter optreden. De kosten der taxatie zijn voor rekening van hem, die de goede ren wil laten taxeeren. Voor elk onderzoek en het daaromtrent op te maken rapport mag de schatter niet meer dan f 5 in rekening brengen. Binnen acht dagen na de inlevering neemt de burgemeester een beslissing op het verzoek om een hoogere waarde te vergoeden. Van die beslissing wordt aan den verzoeker een afschrift gezonden. Op vertoon van dat afschrift wordt later het daarin genoemde bedrag, eventueel verminderd met de metaalwaarde, zoo die reeds werd vergoed, uitbe taald door den gemeente-ontvanger. Heeft iemand voorwerpen, welke een hooge wetenschappelijke, geschiedkundige of kunstwaarde hebben of die als antiquiteit en als handwerk als waardevol vollts- goed zijn te beschouwen, dan moet hij dit op dag en uur, waarop hij tot inlevering van metalen is opgeroepen mededeelen aan het inleverings bureau. Die voorwerpen behoeft hij niet mede te brengen. Het inleveringsbureau teekent zijn mede- deeling aan op de oproepingskaart en stelt hem een formulier ter hand. Dat formulier moet door hem worden ingevuld en onderteekend en binnen acht dagen na de verstrekking worden ingediend bij den burgemeester. Deel van het formulier ontvangt men daarna terug. Later worden de voorwerpen ter plaatse onderzocht door een door den secretaris generaal van het departement van Opvoeding Wetenschap en Cultuurbescherming aangewezen deskundige. Oordeelt de deskundige, dat het voor werp niet voor inlevering in aanmerking komt, dan deelt hij dit aan den burgemeester mede, die de be slissing tegen ontvangstbewijs aan belanghebbende uitreikt. Is de deskundige van oordeel, dat het voorwerp moet worden ingeleverd, doch dat hei voor een hoogere vergoeding dan de metaalwaarde in aan merking komt, dan geeft hij daarvan door tusschen- komst van den burgemeester aan belanghebbende een met redenen omkleede verklaring af, met op gaaf van de geschatte waarde. Voor deze verkla ring worden geen kosten in rekening gebracht. Bij de inlevering moet dan een verzoekschrift worden overgelegd om de hoogere waarde vergoed te krij gen en daarbij moet bovengenoemde verklaring worden overlegd. Meent de deskundige, dat het voorwerp moet worden ingeleverd en dat er geen hoogere waarde voor behoeft te worden vergoed, dan moet het voorwerp worden ingeleverd. In dit geval krijgt men geen enkele vergoeding ook niet die van de me taalwaarde. MUSEUMSTUKKEN (COLLECTIES). Hieronder kunnen ook vallen aan particulieren behoorende verzamelingen van ten minste 50 stuk ken (hieronder valle nniet handelsvoorraden van antiquairs en kunsthandelaren). Voor die particu liere collecties is dan een erkenning noodig door den hoofdmuseumdeskundige. Om die erkenning te verkrijgen moet men vóór 15 Juli 1941 bij den burgemeester een aanvraag doen door ndiening van een ingevuld formulier. Van de genomen beslis sing wordt door den burgemeester aan aanvrager mededeeling gedaan. INLEVERING VAN METALEN DOOR HET BEDRIJFSLEVEN. Hiervoor wordt evenals voor de inlevering in het algemeen verwezen naar de officieele richtlijnen voor de bevolking inzake de inlevering van metalen. BUREAU VOOR INLICHTINGEN. Het ligt in de bedoeling, in de Vleeschhal voor korten tijd een bureau te vestigen voor het gev... van inlichtingen. Dit bureau zal vermoedelijk 15 dezer geopend worden. Bij het vragen van inlichtin gen moeten geen voorwerpen worden meegebracht. 3 Ste GH&l SauS, ddls v&teAiuS vewcuufc. f Heft veeJL ■ifflAStaciq/de Jvurduót. UIM.UH TI.VII: $nbeé venSctuMznde SpfyuZtl' IlSZmSB l-/rvT-TT'H Koninginnesoep Selderij soop i.T-n.TPm mkhrir-HI Chtfie. tfcmwijz ftafi GROSSIERSADRESSEN OP AANVRAAG. Depót voor winkeliers te Haarlem: WELTEVREDENPLEIN 53. (Adv. Ingez. Med.) Haarlemsche Kantonrechter Geweigerde schadevergoeding. Op 17 April van dit jaar kwam een auto aan rijden te Haarlemmermeer op het erf van een krui denier aan den Aalsmeerderdijk. Het was toen een uur of één. De twee inzittenden stalden de auto daar en gingen wat glaasjes bier en kinawijn drin ken bij „Tante Pietje", een caféhoudster. Om half zeven kwamen zij weer terug. Zij schenen toen niet geheel brandschoon te zijn volgens de verklaring van den kruidenier, die als getuige werd gehoord. Hij zeide, dat bij het wegrijden een stuk van een betonnen regenbak was afgereden en een ijzeren spijl van een hek. Een en ander behoorde hem toe en hij wendde zich dus tot den verdachte, die ach ter het stuur zat, met een verzoek om schadever goeding. Bij die gelegenheid constateerde hij dat de adem van verdachte naar sterken drank rook. Bo vendien sloeg hij. zei getuige, wartaal uit. Hij zei o.a.: „Ik ben technicus en u bent technicus". Wat, althans wat getuige betrof, heelemaal niet klopte, want getuige was kruidenier. De schadevergoeding werd geweigerd, ook nog toen de kruidenier verklaarde, dat hij genoegen zou nemen met f 2.50. Tante Pietje had aan de politie verklaard, dat de beide inzittenden van de auto elk 7 glazen bier ge dronken hadden, maar zij kwamen zelf tot hoogstens 2 a 3 glazen bier en 2 glaasjes kinawijn. Een getuige a décharge kwam o.a. verklaren, dat de breuk in den regenbak een oude breuk was. Deze getuige de andere inzittende van de auto had bovendien bij het wegrijden van de auto totaal geen schok gevoeld, zoodat hij zich niet kon voorstellen, dat verdachte bij het wegrijden van het erf ergens tegen op gereden was. Het O.M. achtte het noodzakelijk een nader onder zoek in te stellen o.a. naar den graad van dronken schap van verdachte en ook Tante Pietje persoonlijk te hooren. De zaak werd dus aangehouden tot 10 September a.s. te 10 uur. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V. Amsterdam). Uitgesproken: 2 Juli: W. van der Oost, meubel handelaar Waddinxveen, Kerkweg 6, R. C. Mr. F. G. Schalkwijk. Cur. Mr. J. T. van Doorninck. Gouda. 3 Juli: G. Sietsma, schipper Kolhorn, gemeente Barsingerhorn. R. C Mr. J. Krabbe. Cur. Mr. D. H. Buiskool. Hoorn, Gr. Noord 25. 3 Juli: G. Arden, Rotterdam, Nozemanstraat 72. R.C. Mr. F. G. Schalkwijk, Cur. Mr. J. A. Roest van Limburg, Rotterdam. SURSEANCE VAN BETALING. Door de commanditaire Vennootschap J. van den Berg and Sons, bloembollenkweekerij en -handel te Breezand gemeente Anna Paulowna, van welke ven nootschap de beheerende vennooten zijn Cornelis van den Berg en Johannes Cornelis van den Berg, beiden blocmbollenkweeker te Breezand, ge meente Anna Paulowna, is op 18 Juni 1941 een ver zoekschrift ingediend strekkende tot het verkrijgen van verlenging voor den duur van ten hoogste zes maanden van de surséance van betaling aan die ven nootschap en haar beheerende vennooten verleend, en nadien reeds eenmaal verlengd, d.d. 19 Juni 1941 bepaald. Het verhoor zal plaats vinden op Zaterdag 13 September 1941 ter raadkamer der Arr-Recht bank te Alkmaar. Bij het verzoekschrift is een ontwerp-akkoord gevoegd. Bewindvoerder is Mr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar. UITGESPROKEN: 15 Juni. H. J. Reijncn—van Hooff. koopman in manufac turen ,St. Anthonis. gem. Oploo. Recht. Comm. Mr. W. H. Ariëns, Cur. Mr. L. E. H. Rutten, Hinthamerstraat 92, den Bosch. 25 Juni. P. vioet, radiohandelaar. Oploo (N. Br.). Recht. Comm. Mr. W. H. Ariëns, Cur. Mr. J. Brans Woltering, Vughterweg 68, te den Bosch. 4 Juli. K. P. Raasveld, monteur, wonende te Rijswijk fZ.H.). Sparrelaan 22. Recht. Comm. Mr. G. H. B. van den Boom, Cur. Mr. B. P. Smeele, Voorburg. 4 Juli. c. G. Coucke. fabrikant, wonende te Den Haag. Verdistraat 35. Recht. Comm. Mr. L. Vliegenthart, Cur. Mr. J. M. C. Romeijn. Den Haag. VERNIETIGD DOOR HET GERECHTSHOF TE DEN HAAG. 26 Juni: N.V. v.h. A. J. Vos Co. Scheveningen. GEDEPONEERDE UITDEELINGSLIJSTEN. 28 Juni: L. Hegewind. wasscherij-ondernemer. Apeldoorn. Geëindigd door het verhinderd worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. nihil aan conc. cre diteuren. 2 Juli: Aalbert Knibbe, lanbouwer, Zuidzande. Idem der eenige untdeelingslijst. In de week van 30 Juni t.m. 5 Juli 1941 werden in Nederland 17 faillissementen uitgesproken.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5