^fdï-s/ Ar* i ISii m Advies- 7Ügï^ine AGENDA Het beste is goed genoeg amper V VAN HOUTEN'S PUDDINGPOEDERS Eigenaardigheden T U L I 1941 H A" A" REE M'S DAGBEAB laarlemsche Orkest-Vereenigmg. 5de Zomerconcert )e violist Wim Noske werkte als solist mee en in duceerde bij de H.O.V. het Vioolconcert van Rudolf ngelberg, dat hier vroeger wel eens op een Bach- icert gespeeld is. Noske's keuze zal misschien door in violistisch opzicht goede eigenschappen van dat owerk bepaald zijn: voor het overige schijnt het zeer belangrijk. De het meest onmiddellijk tot de orders sprekende gedeelten herinneren aan Lalo's mphonie espagnole en aan Glazounow's Vioolcon- •t; het eerste hoofddeel, het Allegretto capriccioso ïft gemakkelijk herkenbare Spaansche allures, ske's kwaliteiten als violist kwamen in dat werk stekend tot hun recht. Violisten van professie ver- nderen er zich wel eens over, dat de althans voor oog bestaande nerveuze gedwongenheid van ske's speelmanier hem toelaten alles er uit te krij- een feit. is het echter dat hij het er uit krijgt en volkomen zekerheid ook. Elke intonatie, elke geolettoon, elke streek lukt en Is af. Alleen zijn irato schijnt vaak overdreven en daardoor onge- ïd. tan het Vioolconcert ging Hendrik Andriessen's mphonie no, 1 vooraf. Rud. Mengelberg en Hendr. driessen zijn in hetzelfde jaar, 1892, geboren. Maar driessen toont zich reecis in deze jaren geleden ;omponeerde Symphonie heel wat moderner dan mgelberg. Andriessen schreef tot dusver drie Sym- onieën. Voor mijn gevoel is daarvan de tweede we- is haar meesterlijke thematische bewerkingen en ;loten eenheid de meest geslaagde. In zijn eerste men felle oplaaiïngen voor maar over het geheel de stemming er van triest en niet rijk aan weldadige lenstellingen. )ie zijn er wel in Brahms' Eerste Symphonie. Ook gaat het bijwijlen stormachtig toe of heerscht er duistere stemming. Maar dat is voorbijgaand, eds in het eerste Allegro brengen liefelijke episodes st. Het Andante sostenuto is een aaneenschakeling n heerlijke momenten, gebaad in een zee van klank- ïoonhcid: de eenvoudige, vriendelijke aard van het legretto blijft trots de ietwat vertroebelende orkes- itie niet verborgen en de Finale is als een gang n duistere diepten tot hoogten, waar slechts licht en jheid heerschen en de stralende glans der stretta n het einde is niet alleen een unicum in het oeuvre n Brahms, maar ook in de overige litteratuur zelden enaard. üarinus Adam dirigeerde met de zaakkennis en de ïwkracht, die zijn leiding kenmerken. Zijn leiding Mengelberg's Vioolconcert paste zich uitstekend de solopartij aan. Enkele gedeelten in Brahms' Symphonie stel ik me ders voor dan hij ze geeft, speciaal in het Andante de overgang naar de stretta der Finale. Maar er 't geheel werkte zijn vertolking meesleepend, en n uitbundige ovatie volgde er op. Ook de violist Wim Noske werd hartelijk en lang- irig toegejuicht. K. DE JONG. De Haarlemsclie financiën. Ongunstig beïnvloed dool de gas- en electriciteitsrantsoeneering. De gemeentefinanciën worden natuurlijk ongun- ig beïnvloed door de gas- en electriciteitsrantsoe- ïering, want de winsten uit de bedrijven zijn daar- >or achteruit gegaan. Vooral komt dit sterk tot iting in gemeenten waar de winsten uit de bedrij en belangrijke posten op het budget vormen. Zooals en weet behoort daartoe ook Haarlem. Toen in het najaar van 1940 de Haarlemsche be- rooting voor 1941 werd opgesteld, kon nog geen ikening gehouden worden met de verplichte rant- lenëering van gas en electricitéit, omdat die pas op Januari 1941 is ingegaan. In het eerste half jaar an 1941 zullen de bedrijven nog wel goed „geboerd" ebben, want toen was het al'gemeene rantsoen im- lers gelijk aan het verbruik over 1940, terwijl er ovendien nog wel tienduizend verbruikers waren ie in verband met bijzondere gezinsomstandighe- en een verhooging van het rantsoen gekregen ebben. Nu is het voor het tweede half jaar van 1941 heel nders. Nu moeten de rantsoenen (alleen de mini- lum rantsoenen voor koken uitgezonderd) me' 5 pCt. naar beneden. Misschien is het mogelijk dat e achteruitgang, in verband met de gegarandeerde lïnimum rantsoenen beperkt blijft tot 20 pCt., maar aarmee is absoluut het allergunstigste gezegd. Trou- rens de bedrijven krijgen ook jjiet meer dan 80 pCt. an him steenkolenverbruik over het afgeloopen aar, zoodat zij niet rneer aan gas en electriciteit unnen leveren. Dit beteekent voor de gemeentebe- rijven te Haarlem een verminderde omzet die niet eel ver onder de 25 pCt. zal liggen. Die achteruit- ang zal zich natuurlijk ook afspiegelen in de be- rijfswinsten. Het zou zoo verzekerde een des- undige op dit terrein te optimistisch zijn te amen dat de winsten van die bedrijven nu ook met liet meer dan 20 of hoogstens 25 pCt. naar beneden uilen gaan. Het is een algemeene ervaring dat ie winst uit een bedrijf veel sterker daalt dan het iercentage van den achteruitgang van don omzet, let is trouwens heel verklaarbaar, want de pro- uctiekosten verminderen immers niet veel. Uitga- en voor personeel zijn vrijwel hetzelfde, alleen de teenkolenrekening wordt wat lager. Maar dat is bij iet electriciteitsbedrijf (dat de grootste winst af- Een lezeres heeft mij geschreven, Dat 's op zich zelf een aardig plan, Eilacie twijfel ik wel even, Of ik haar waarlijk helpen kan. Want het advies dat zij komt vragen Komt hierop neer: wat moet ik nou, Ik haat die al te heete dagen Wat doe ik In de (warmte) kou? Mevrouw, u hebt in deze hitte Toch 'stellig 't prettige gevoel, Er waarlijk warmpjes in te zitten Al is het dan maar in een stoel. Lees in een boek waarin ze schrijven Van reizen naar een tropisch oord, Want daar moet u nu koud van blijven, Dat helpt u dus weer even voort. En komt ook dit u niet te stade, Of lokt dit middel u niet aan, Dan kan ik u maar één ding raden, Dat 's: ijskoud naar den kelder gaan. werpt) van minder beteekenis dan bij de gasfabriek, omdat in verhouding voor het fabriceeren van gas meer steenkolen verbruikt worden dan bij het op wekken van electrischen stroom. Als zoo verze kerde onze zegsman de omzet van de bedrijven met 20 a 25 pCt. daalt, gaat het winstcijfer zeker met 30 a 40 pCt. achteruit. De gemeente Haarlem zal dan ook voor het twee de halfjaar van 1941 met een belangrijke daling van het winstcijfer rekening moeten houden. Ongetwij feld zal die verlaagde winst ook nieuwe zorgen op leveren bij het opmaken van de gemeentebegrooting voor 1942. Eenige weken geleden hebben wij mede gedeeld. dat het voorbereidende werk voor die sa menstelling ten Stadhuize begonnen was. Voor 1941 werd als winst voor het electriciteitsbedrijf ge raamd 878.000 en voor het gasbedrijf 108.300. Als de verlaging van de winstcijfers inderdaad 300.000 a 350.000 bedraagt zal dit verlies zoo mogelijk opgevangen moeten worden door andere inkomsten of anders zal het tekort dat de begrooting aanwijst met dat bedrag verhoogd moeten worden. „schele hoofdpijn" maken be hoorlijk werken onmogelijk! Neem een "AKKERTJE", even liggen. Daarna weer frisch. EXAMENS. ACADEMISCHE OPLEIDING. Gepromoveerd aan de Gem. Universiteit van Amsterdam tot doctor in geneeskunde op proef schrift getiteld: „Bloedingen bij pasgeborenen", G. A. Fehmers, geb. te Rotterdam, op proefschrift ge titeld: ..Hepatische osteoporose", mevr. H. de Roe ver-Bonnet, geb. te Amsterdam en op proefschrift getiteld: „Anatomische beschouwingen naar aan leiding van twee gevallen van gekruiste cerebro- cerebellaire atrophie" G. C. F. Brinkbok, geb. te Warschau. Geslaagd voor doet. ex. geschiedenis J. Meilof Yben en J. Meilink, voor cand. ex. econom. we tenschappen R. W. Hollenkamp, J. H. S. Cleer- din en H. C. van Straaten en voor cand. ex. rech ten H. A. Daendels, H. W. van Ree en H. W. Rol- danus. Geslaagd voor doet. ex. Engelsche taal en lette ren de dames C. C. Schoemaker, I. Becker, J. C. Mulder en A. de Bruyne. Voor doet. ex. sociografie mej. E. W. v. d. Klift, voor het cand. ex. econom. wetenschappen L. van Kranendonk, J. Pen en W. Lak, voor het doet. ex. id. E. H. v. d. Beugel, voor doet. ex. Nederl. taal en letteren, mevr. J. J. van Gogh-Konijn en voor het doet. ex. geschiedenis Sj. de Vries, voor het cand.ex. wis- en natuurkunde mej. L. M. v. d. Eyk en R. N. Los, J. F. Brondijk, F. A. Haak en P. Kretfger, voor doct.ex. biologie W. J. Maan. Aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen is bevorderd tot doctor in de landbouwkunde de heer ir. J. Doeksen, geboren te IJmuiden, op proef schrift met stellingen, getiteld „bijdrage tot de ver gelijken morphologie der thysanoptera". H. B. S. Donderdag slaagden voor het eindexamen der le H.B.S. b te Haarlem van Groep IV: N. A. Beets, mej. Anna C. Boot, R. O. Calisch,A. van Eden, R. van Erpers Royaards, A. Friedhofx, B. J. Fris, J. W. Goeting, mej. Kitty Chr. Hollander en F. J. Hoogewoning. Geen enkele candidaat werd afgewezen. Het examen duurt voort. Mulo-examens. Donderdag slaagden voor de Mulo-examens te Haar lem voor diploma A: J. van den Ham, J. van Latum, O. Stern, H. W. Kuling, D. Questra, M. W. C. Visser, A. Koen, N. M. Uittenbosch, G. Graaff en E. P. Knibbe, allen te Haarlem; A. Kamstra te Santpoort: E. W. Strang, R. Stoffer en A. M. Klerk, allen te Bloemen daal; M. Overeynder te Bentveld en A. J. van der Velde te Overveen. Voor het B-diploma: L. J. Dijkhoff, A. Blauw en H. W. Brakel, allen te Haarlem: J. Kort te Alkmaar; C. Groeneveld te Purmerend; J. Kool te Medemblik; K. Meurs te Opperdoes; J. J. Zwart te Beverwijk: Th. Messie en B. J. Klein, beiden te Velsen; G. Gaik- horst te Heemstede; C. H. J. Lindeman te Haarlem mermeer; A. Henkes en D. J. van Dijk, beiden te IJmuiden. DIVERSE. Bij de examens slaagde voor het Schooldiploma Eenvoudig Sier- en Reclameschrit L.O.: J. B. Alders, C. F. Balm, H. Ch. Booms, A. T. de Bruin, J. M. Delver, Th. M. Damstra, C. A. Dijkzeul, A. W. de Groot, J. M. Inneke (met lof), C. L. M. Koster (met lof), M. M. Schoem, Fr. M. Schoo- ten, C. H. Ruigrok, C. M. Verhappen, C. M. Vosse (met lof), J. C. Hoogland, M. L. de Vries en H. v. Maris en voor het School-diploma Eenvoudig Sier- en Reclameschrift U.L.O.: J. M. Broke (met lof), A. G. G. Dijkzeul, C. J. M. Janus, B. v. d. Zwan. Dit zijn leerlingen van de St. Philomena- school te Haarlem. (Adv. Ingez. Med.) Hede n: VRIJDAG 11 JULI. Groote Kerk: Kerkconcert Jo Vincent en George Robert, 8 uur. Luxor Theater: „Mirandolina", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: Annie van Ees in „Boefje", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Haar eerste avontuur", 2.30, 18.30 en 8.45 uur. Palace: „De vrouw zonder verleden?" 2, 6.30 jen 8.45 uur. Zandvoort: Concert Residentieorkest in Hotel Groot Badhuis. 8 uur. ZATERDAG 12 JULI." Groote Houtstraat 93: Aandeelhoudersvergadering Lourens Coster Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeente Drukkerij N.V., v.m. 11 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Nachtdienst Apotheken. De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Firma C. G. Loomeijer en Zn., Barteljorisstraat 11. Tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13. Tel. 11793. Teyler Apotheek, Tevlerplein 79, Tel. 17946. Te Heemstede is geopend: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206. Tel. 28320. De inlevering van metalen. Uitzonderingen voor kunst, antiquiteiten en volkskunst. Het A.N.P. meldt: Dr. H. E. van Gelder, die als ondervoorzitter der rijkscommisie van advies inzake de musea belast is met de leiding van de keuring van metalen voor werpen van kunst-, historische of wetenschappelijke waarde, welke niet behoeven te worden ingeleverd, geeft de volgende aanwijzingen. A. Wat moet de particulier doen? 1. Zijn bezit aan koperen, bronzen en tinnen voorwerpen voor zoover deze niet nagelvast zijn of grootendeels uit ander materiaal bestaan, of in gebruik en onvervangbaar zijn nagaan, om te zien, a) welke voorwerpen moeten worden inge leverd, b. of hij voorwerpen bezit, die wel moeten worden aangemeld doch niet behoeven te worden ingeleverd, c) of hij voorwerpen bezit, welke zoowel van aanmelding als van inlevering vrijgesteld zijn (zie d.). 2. Wachten op de oproeping door den bur gemeester om voorwerpen te komen inleveren. 3. Heeft hij stukken onder zich, behoorende tot de onder 4 genoenlde soorten, dan behoeft hij deze niet met de andere in te leveren, maar dan vraagt hij, als hij verschijnt op de oproeping van den burgemeester, een formulier II. Hierop vult hij thuis deze stukken in, met opgave van de reden waarom hij meent, dat zij vrij van inlevering zijn. 4 Voor vrijheid van inlevering komen in aanmèr- king: a. Zaken van kunstwaarde (oud en nieuw); b. Zaken van geschiedkundige waarde (oud en nieuw), c. Zaken van wetenschappelijke waarde (oud en nieuw); d. Antiquiteiten, dat wil zeggen: voorwerpen van cultureele waarde, ouder dan circa 75 jaar. e. Naai' kunstenaarsontwerp of onder kun- stenaarstoezicht uitgevoerd handwerk van jonger datum. f. In brons of ander metaal gegoten beeld houwwerk (ook bijzondere penningen) van bekende kunstenaars, g. Waardevol volksgoed, volkskunst, h. Waardevolle oude en niet Europeesche (o.a. In dische) kunst en volkskunst. 5. De ingevulde formulieren moeten binnen acht dagen bij den burgemeester worden terugbezorgd. 6. Daarna wacht hij af, tot de beslissing van den museumdeskundige die het recht heeft om bij den aanvrager de aangemelde voorwerpen te komen bezichtigen bij den burgemeester in ont vangst kan nemen. 7. Voor inlevering komen dus wel in aanmerking, namaakantiek, fabriekmatige niet door kunstenaars ontworpen voorwerpen en vaak ten onrechte als kunstnijverheid beschouwde, Indische, Chineesche of Japansche bazaar-artikelen en dergelijke. Ook natuurlijk oude voorwerpen zonder cultureele waarde. B. Waf moeten musea, verzamelaars, Gods- en huizen doen? 1. Als zij zijn vermeld in het bekende gele boekje: „De Nederlandsche Musea", uitgegeven door het departement van Onderwijs. Kunsten en tyeten- schappen (1938) dan zijn zij van aanmelding vrij- 2. Musea, die daarin niet zijn vermeld kunnen aanstonds bij den burgemeester een for mulier IV aanvragen en dat bij dezen ingevuld terugbezorgen, ten einde zoo mogelijk te worden „erkend". Zij wachten de beschikking daarop af. worden zij niet erkend, dan handelen zij gelijk on der A is voorgeschreven voor particulieren. 3. Een particulier, die uit wetenschappelijke of kunstoverwegingen een „verzameling" heeft bijeen gebracht, welke meer dan 50 stuks omvat, kan even eens aanstonds een formulier IV vragen, waarna hij handelt als onder B 2 is aangegeven. Voor stukken die niet tot de verzameling behooren, handelt hij als alle anderen. Hij levert ze in, tenzij zij onder D vallen. Voor zoover zij voor vrijstelling in aanmer king komen, vraagt hij daarvoor als hij voor in levering wordt opgeroepen, een formulier II. C. Wat moeten antiquairs en kunsthandelaren doen? 1. Zij leveren evenals andere winkeliers bij den burgemeester een staat van hun winkel voorraad in. 2. Zij specificeeren die naar: a. antiquiteiten, b. kunst van de 19de en 20ste eeuw, c. waardevol volksgoed, volkskunst, d. exotische kunst, e, datgene wat noch kunst, noch waardevol volksgoed of exo tische kunst is. 3. Zij geven van de onder e. genoemde voorwer ken de inkoopswaarde op. 4. Voor hun persoonlijke bezittingen (verzame lingen en huisraad) handelen zij als de particulieren (zie A). D. Geheel vrijgesteld van aanmelding en in levering zijn de volgende voorwerpen: 1. Openbare monumenten en gedenkteekenen. Hieronder worden mede begrepen gedenkplaten e.d. 2. Kerkklokken. Hieronder worden mede be grepen torenklokken en carrillons. 3. Voor den oeredtenst bestemde gebruiks- en andere voorwerpen in kerken en kapell'en. 4. Orgels en hun onderdeelen. 5. Hetgeen behoort tot eenige volksdracht Hier onder worden mede begrepen bestanddeelen van tuig van last- en trekdieren, voor zoover daaraan uit een oogpunt van volkskunde bijzondere be teekenis moet worden toegekend. 6. Ordeteekenen en eereteekenen. Hieronder wor den mede verstaan gedenk- en eerepenningen, voor zoover deze een bijzondere historische of kunst waarde hebben. 7. Gangbare munten. 8.Wetenschappelijke instrumenten en leer- en hulpmiddelen, in gebruik en onvervangbaar bij la boratoria, scholen, inrichtingen voor kunst- en nijverheidsonderwijs, kunstaarsateliers, ziekenhui zen, sanatoria, artsen, inrichtingen voor tandheel kunde, studenten enz. Tenslote zij nog vermeld, dat het aan het depar tement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuur bescherming (Oosterduinlaan 2 te 's-Gravenhage, tel. 116390 intercom. MMM) gevestigde bureau onder leiding van dr. H. E. van Gelder uit sluitend inlichtingen aan burgemeesters en andere autoriteiten verstrekt. RADIOCURSUS ZWEEFVLIEGTUIGBOUW. In samenwerking met de Nederlandsche Ver- eeniging voor Luchtvaart geeft de Nederlandsche Radioomroep Woensdag 13, Zaterdag 16, Woensdag 20 en Zaterdag 23 Augustus, telkens van half acht tot kwart voor acht, een radiocursus in model- zweef vliegtuigbouw. (A.N.P.) HOE WARM HET WAS. Voor de bloemen en planten van het Vondelpark te Amsterdam moest de speciale tankwagen gerequireerd worden, om ze van water te voorzien. (Foto Pax Holland m) Dal is Je maatstaf, die voor U en voor ons geldt. Voor ons bij de samenstelling van onze puddingpoeders en voor U bij bet inwisselen van Uw kostbare bon 55 en bij bet gebrnik van Uw melk. Slecbts een halve liter melk en een pakje Van Houten s puddingpoeder zijn voldoende voor een beerlijken pudding voor 4 personen. amandeltjes, vruchten 17H ets sinaasappel, citroen, caramel, frambozen 15 ets chocolade, vanille ets Bon nummer 55 voor 2 pakjes £f| |ffl Ifffi I5'f Ifil (Adv. Ingez. Med.) Crematie Dr. F. P. van der Voorde. Onder zeer groote belangstelling heeft Donderdag middag in het crematorium op Westerveld de crema tie plaats gehad van het stoffelijk overschot van dr. F. P. van der Voorde, leeraar in de Engelsche taal aan de 2e H.B.S. b te Haarlem. Aanwezig waren dr. J. Thie, directeur, de heer P. de Jong, w.n. directeur en ongeveer alle leeraren en leeraressen dezer school; dr. G. Ras, conrector an het gymnasium; drs. A. J Borggreve, J. A. v. d. Boom, R. Prosée en R. W. Lieve, leeraar aan de H.B.S. A, laatstgenoemde tevens namens de Vereeni- ging van leeraren aan gymnasia en H.B.S.; mej. C. Land, leerares aan het gymnasium. Verder wa lt er vele leerlingen van de 2e H.B.S. b., oud-leer lingen en vrienden. Van het bestuur der Vereeniging van Vrijz. Her vormden te Haarlem, waarvan de overledene deel uitmaakte, waren aanwezig mevrouw J. Mazee, Harmsen, mevrouw A. Steenhuis—Polman en de hee- ren dr. T. Popma, P. Harder, M. J. Lürsen en E. Hey- danus. Dr. J. Thie zei dat de laatste dagen zijn ge dachten vaak waren teruggegaan naar den tijd van twintig jaar geleden, toen hij den overledene had leeren kennen als jong leeraar. Aan spreker waren toen opgevallen zijn enthousiasme en liefde voor zijn vak. „Hij vroeg zich af, wal hij zijn leerlingen kon meegeven, dat hen later helpen kon en hij was geluk kig, wanneer bleek, dat zijn onderwijs vrucht had gedragen. Hij was van die jonge school een der steun pilaren, altijd vriendelijk en behulpzaam". De laatste jaren kon spreker zijn werk weer van nabij gade slaan en die eerste indrukken werden toen bevestigd. Spr. genoot van het enthousiasme waarmede hij doceerde. Tot de laatste dagen deed hij, wat hij kon. Namens de leerlingen dankte Dr. Thie den over ledene hartelijk voor alles wat hij voor hen had ge daan en namens de collega's voor de vele bewijzen van kameraadschap. Het gementebestuur van Haarlem dat door omstandigheden niet vertegenwoordigd kon zijn, had aan spreker verzocht, den overledene te dan ken voor alles, wat hij voor het middelbaar onderwijs en in het bijzonder voor de 2e H.B.S. b had gedaan. Prof. dr. P. N. U. Harting, hoogleeraar aan de Am- sterdamsche universiteit, sprak uit naam van de examencommissie Engelsch M. O., waarvan de over ledene en goed lid was; die werkte met grooten ijver en accuratesse. Spr. wilde hem echter vooral her denken als vriend. De drie weken in Utrecht ieder jaar waren steeds een tijd van genoegen voor dr. Van der Voorde; hij gevoelde zich daar thuis; allen hadden groote waardeering voor zijn persoon en karakter. Hij zal als een goed mensch in dankbare herinnering blij ven. Mevrouw Joustra-Kuiper sprak als oud-leerling en zei zeker uit naam van alle oud-leerlingen te spreken, wanneer zij den overledene hartelijk dankte voor de prachtige wijze vani doceeren, voor zijn hulp en steun en voor zijn lichtend voorbeeld als goed mensch. De heer E. Kaleveld sprak namens de leerlingen der 2e H. B. S. b woorden van dank en zei dat de over ledene voor hen onvergetelijk zal blijven. Dr. W. Banning, voorganger der Vereeniging van Vrijz. Hervormden merkte op, dat naar menschelijk oordeel de overledene te vroeg was heengegaan. Spr. zei hoe geliefd de overledene was bij de jeugd op zijn school, maar ook bij de Vrijz. Christelijke jeugd; hij sprak woorden van dank voor wat de overledene voor de Vereeniging van Vrijz. Hervormden was geweest en citeerde het lievelingslied van den over ledene „Leidt Gij mij, Heer", van kardinaal Neuw- man en besloot met den Oud-Testamentischen zegen. De organist speelde bij het dalen van de kist dit kerklied op muziek van J. B. Dijkes, De heer M. J. Bleeker dankte namens de familie voor de belangstelling. Verkoopingen te Haarlem. De resultaten van de verkoopingen, die Donderdag in het Verkooplokaal te Haarlem plaats hadden, wa ren als volgt: een pakhuis met erf en bovenwoning Berckheydestraat 9, zwart en rood, G. P. Gcukers f 3650; de gronden bestemd voor bouwterrein na bij den Rijksstraatweg te Haarlem-Noord, groot tezamen 1 H.A. en 75 c.A., opgehouden voor f 17. het winkel- en woonhuis met bovenwoning, pakhuis en erf Schotersingel 37 zwart en rood, G. P. Geu- kers f 7700; het heerenhuis met garage, erf, voor- en achtertuin en grond. Julianalaan 6 te Overveen, E. J. Poster qq. f 13.660; een winkelhuis en erf met bovenwoning Kloosterstraat 61 zwart en rood, N.N. f 6660; een huis en erf met tuin. Da Costastraat 66, W. de Wit f 4150; het huis met erf Krom 33, R. Burger f 910; de villa „Wilhelmina" met erf en tuin De Ge- nestetweg 12 te Bloemendaal, opgehouden voor f 11.000; de villa met garage en tuin Clematislaan 1 te Aerdenhout werd niet geveild; het heerenhuis met erf en tuin Rustenburgerweg 21 te Bloemendaal, J. A. de Groot f 11.410; het heerenhuis met erf en tuin Rus tenburgerweg 23 te Bloemendaal, opgehouden voor f 10.500: het heerenhuis met erf en tuin Rustenbur gerweg 25 te Bloemendaal. A. de Graaf f 10.500. het heerenhuis met erf en tuin Rustenburgerweg 31 te Bloemendaal. J. H. Baggerman qq. f 10.075; het woonhuis met erf Duinlustparkweg 70 te Santpoort. N.N. f 5000. in Haarlem en omgeving. DE EIGENAARDIGE BOERDERIJ IN HAARLEM-NOORD. (Foto De Haas) Hierboven geven wij een afbeelding van de Zwitsersche boerderij in Haarlem-Noord. Wie zijn wandelingen wel eens uitgestrekt heeft tot de landelijke omgeving achter het ,.Haarlem"-terrein, zal ongetwijfeld door den schilderachtigen. aanblik dien deze boerderij biedt, getroffen zijn. Het is de bedoeling dat die boerderij in de toe komst gespaard zal worden. De gemeente is daar begonnen met het aanleggen van park- en sport terreinen. Een deel van het ontworpen complex is gereed, als de overige terreinen die daarvoor noodig zijn ook eigendom der gemeente zijn, zal tot uitbrei ding worden overgegaan. Het plan bestaat de Zwitsersche boerderij dan te bestemmen tot uitspfanningsplaats, waar de dorstige wandelaar zich kan verkwikken met een koelen dronk. Natuurlijk komt een gebouw dat als boer derij gebouwd is het meest tot zijn recht als het door een landbouwer gebruikt wordt, als de koeien op den stal staan en de boerin op de plaats de melkbussen schuurt, maar ook als uitspannings plaats zal dit eigenaardige gebouw het wel doen. In elk geval blijft het behouden. DE H. L. O. PROEVEN. De groep Marechaussee die deel zou nemer* aan de H. L. o. proeven is door onvoorziene omstandigheden verhinderd. NEDERLANDSCHE JONGEREN ORGANISATIE. Woensdagavond bezocht de Algemeene Middenstands Jongeren Organisatie te Haarlem, onder leiding van den heer G. A. Luitingh. de Groote Kerk. in aansluiting op een lezing door den heer Luitingh 19 Juni gehouden De deelnemers aan deze excursie toonden groote belangstel ling voor hetgeen zij zagen en volgden de toelichting met aandacht DE RUBENSCANTATE OVER DE RADIO. Heden, Vrijdagavond om 8.25, gaat over den zender Hilversum II een radio-uitvoering van twee deelen van de Rubenscantate van Peter Benoit. Uitvoe renden zijn: het H.O.V.-koor, het knapenkoor van „Deo Gratias". alhier (Kleverparkkerk) en het Om- roep-Svmphonie-orkes:hel geheel onder leiding van Jos. de Klerk. Bij talloozen zal deze uitzending aan gename herinnering opwekken aan de succes volle uitvoering van dit werk op onze Groote Markt, in den zomer van 1936.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5