Britsche duikboot tot zinken gebracht- Port Said gebombardeerd. Aan het Kanaal 12 Spitfires neergeschoten. MAANDAG 14 JULI 1941 HAARLEM'S DA G B E A O S Duitsch weermachtsbericht van Zaterdag. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FtiHRER. 12 Juli (D.N.B.) Het opperbevel der weermacht maakt bekend: De operaties der verbonden troepen aan het Oos telijke front verloopen volgens de plannen. Bij gewapendt verkenning tegen Groot Brittanje bracht het luehtv.apen ten Zuidwesten van Ply mouth een duikboot tot zinken en ten Westen van Fortreath een koopvaarder van 20GC b.r.t. In het gebied van de Middellandsehe Zee hebben Duitsche gevechtsvliegtuigen militaire installaties van Tobroek met succes aangevallen. In den afgeloopen nacht is het Britsche steun punt Port Said aan het Suezkanaal gebombardeerd. Bij luchtgevechten aan de kust van het Kanaal verloor de vijand twaalf jachttoestellen van het type Spitfire. Enkele Britsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht in het Noordwest Duitsche kustgebied een gering aantal bommen neergewor pen. De schade is onbelangrijk. BERLIJN. 12 Juli (D.N.B.) Op het weermachts bericht van vandaag heeft het D.N.B. de volgende toelichting ontvar^'en: Het weermachtsbericht der Sovjets is thans te rughoudender geworden. Terwijl het Duitsche weer- maehtbericht echter dagelijks op voortschrijdende successen wijst, beweren de Sovjets, dat zij den Duitschen aanval tot staan hebben gebracht. In tegenstelling hiermede wordt van Turksche zijde, die als neutraal beschouwd kan worden, via radio- Ankara met nadruk verklaard, dat dc Duitschers groote successen hebben behaald en tot ver in het land van den vijand zijn doorgedrongen. Het is doelmatig den toestand in het Oosten eens weer te geven, zooals die thans aan het einde van de derde week van strijd is. Hierbij blijkt het vol gende: 1. De door de Sovjets met de sterkste strijdkrach ten beraamde aanval op Midden-Europa is versla gen. Groote deelen van de oorspronkelijke Sovjet armeeën bestaan in het geheel niet meer, daar zij zooals b.v. in den dubbelen slag van Bialystok en Minsk totaal in de pan gehakt zijn. Alle overige Sovjetformaties hebben zich al strijdende terugge trokken op de Stalinlïnie. 2. De Duitsche aanval, die met groote kracht werd ondernomen, kon ondanks den hardnekkigen tegenstand van de Sovjettroepen tot voorbij de dooi de Sovjet-Unie veroverde randgebieden tot op het oude gebied van de Sovjet-Unie worden gebracht. 3. De in de jaren 1939 en 1940 door de Sovjet- Unie in bezit genomen gebieden: Bessarabié, de noordelijke Boekowina, Galicië, het Noordoostelijke deel van het voormalige Poler. met Bialystok en Wilna, de voormalige landen Litauen en Letland, alsmede een deel van Estland zijn bevrijd van de Sovjetheerschappij, waarvoor de bevolking jegens de Duitsche soldaten haar bijzondere dankbaarheid heeft betuigd. r» 4. Terwijl aanvankelijk alleen Duitsche, Rnc- meensche ên Finsche strijdkrachten voor den strijd tegen de Sovjets stonden opgesteld, is mtusschen het Europeesche fronj door de oorlogsverklaring van Italic, Hongarije en Slowakije, alsmede door de vorming van Scandinavische, Spaansche en Kroatische formaties vrijwilligers uitgebreid. Van week tot week komt meer tot uiting, dat de strijd tegen het bolsjewisme beschouwd wordt als een Europeesche noodzakelijkheid en dat derhalve de beste strijdkrachten van Europa zich in dezen strijd kameraadschappelijk in een front scharen met de Duitsche soldaten. j 5. Op het oogenblik worden in het gebied der Staiinlinie. die, zooals bekend, de eenige in vredes tijd voorbereide doorloopende verdedigingslinie in het Europeesche gebied van de Sovjet-Unie vormt, beslissende gevechten geleverd. Neutrale waarne mers zooals de Turksche generaal Erkilet, verkla ren. dat de Staiinlinie zeer lang is en talrijke zwak ke punten bezit. Zij zullen tegenover dc superieure Duitsche technici niet lang stand houden. Deze op zichzelf weinig voordeelige totale positie tracht de leiding der Sovjets te compenseeren door een nieu we opstelling der verdediging. Zij stelt daarbij in de drie verdedigingssectoren van het front aan het hoofd de drie populairste generaals, waarover zij beschikt, n.l. Worosjïlow. Timosjenko en Goed- jenny. Het zal blijken dat ook deze den totaal on- gelukkigen toestand thans niet meer meester kun nen worden. Jtaliaansch weermachtsbericht van Zaterdag Aanval op Malta. Nog steeds strijd op het Tobroek-front. ROME, 12 Juli (Stefani) Weermachtsbericht no. 402 luidt als volgt: Onze formaties jagers hebben gistermiddag het vliegveld Mikabba op Malta in een stoutmoedige en felle actie aangevallen met scheervluchten. Tal rijke vijandelijke vliegtuigen werden op den grond vernield, vijf gingen in vlammen op. Tijdens ver bitterde gevechten met vijandelijke jagers werden vier Engelsche toestellen vernield. Tijdens dezelfde actie is een Aviso buiten Malta onder mitrailleur- vuur genomen. Al onze toestellen keerden terug met eenige gewonden aan boord. In Noord-Afrika aanzienlijke activiteit, van de ar tillerie aan het front van Tobroek. Italiaansche en Duitsche vliegtuigen hebben stellingen en batte rijen der sterkte en haveninstallaties gebombar deerd. Andere formaties vliegtuigen trolfen het station Foeka en vliegvelden ten Oosten van Mersa Matroeh. Twee vijandelijke schepen werden aange vallen ten Noorden van Solloem. In Oost-Afrika zijn Italiaansche strijdkrachten, die uitgetrokken waren voor een verkenning van een der veldschansen in Amhara, gestuit op afdee- lingen van den tegenstander, die zij op de vlucht dreven. Jtaliaansch weermachtsbericht van Zondag: Aanvallen op Cyprus. Gevechten in Noord-Afrika en Abessinië. ROME 13 Juli (Stefani) Het 403e communique van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „In het Oosten der Middellandsehe Zee hebben onze afdeelingen vliegtuigen herhaalde malen de Vijandelijke basis van Famagosta op Cyprus aan gevallen. In Noord-Afrika zijn in den sector Tobroek vijan delijke aanvallen, die werden ondernomen met tanks en gesteund door krachtig artillerievuur, afgesla gen met zware verliezen voor den vijand. In de Egyptische woestijn hebben onze bommenwerpers vooruitgeschoven vijandelijke luchtbases getroffen, alsmede stellingen en opslagplaatsen te Mersa Ma troeh, waar brandstofvoorraden in brand geraakten. Tusschen Sidi el Barrani en Boegboeg hebben jagers gemechaniseerde Britsche strijdkrachten met ma chinegeweervuur bestookt. Verscheidene gepantser de auto's werden onbruikbaar gemaakt en vernield. De vijand heeft luchtaanvallen gedaan op Benghasi en Derna. In Derna werd een militair hospilaal getroffen. In Oost-Afrika wederzijdsche bedrijvigheid der artillerie in den sector Wolsjefit (Gondar). Tenge volge van de vijandelijke luchtaanvallen, die onlangs op Tripolis zijn gedaan, zijn 22 menschen, onder wie 14 Italianen, omgekomen en 54 personen, onder Vie 34 Italianen, gewond. Intusschen voert de Duitsche weermacht ook aan de andere fronten een waakzame en geheel en al offensieve verdediging. Een doorslaggevend bewijs hiervoor zijn de in dc afgeloopen twee dagen on dernomen Duitsche luchtaanvallen op het Suez kanaal. Met de succesvolle aanvallen op Port Said en Xsmaila heeft het Duitsche luchtwapen zonder twijfel de gevoeligste plek van het Britsche Afrika- front getroffen, omdat daar de ravitailleering voor het Britsche front, die door de Middellandsehe Zee niet meer mogelijk is, uitmondt. De oorlog in West-Europa. LA LINEA DOOR ONBEKEND VLIEGTUIG GEBOMBARDEERD. MADRID, 12 Juli (DNB) De aan Gibraltar grenzende Spaansche stad La Linea is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag door 'n vliegtuig van onbe kende nationaliteit gebombardeerd. Verscheidene huizen werden vernield. Vijf personen werden ge dood. Onder de Spaansche bevolking heerscht een groote verontwaardiging over het feit, dat de Brit sche luchtafweer, welke anders bij het geringste gevaar uit de lucht in actie komt, bij dezen aan val niet de geringste aanstalten heeft gemaakt de vijandelijke vliegers af te weren. Na een nauwkeurig onderzoek en volgens de verklaringen van luchtvaartdeskundigen wordt vermoed, dat deze aanval op La Linea een Brit sche provocatie is geweest. De deskundigen in La Linea en Algeciras hebben aan het motorgebrom kunnen hoeren dat het een Britsch vliegtuig moet zjjn geweest. De Italiaansche ambassade in Madrid deelt mede, dat het totaal uitgesloten is, dat Ita liaansche vliegtuigen bij vergissing La Linea zou den hebben gebombardeerd. BRITSCHE DUIKBOOT VERNIELD BERLIJN, 12 Juli. (DNB) Gisteren, zoo verneemt het DNB, is een Britsche duikboot ten zuidwesten van Plymouth door Duitsche gevechtsvliegtuigen ontdekt en aangevallen. De duikboot kreeg in half- gedoken toestand vier zware treffers, waarop een felle explosie ontstond. Korten tijd later verscheen een steeds grooter wordende olievlek op de opper vlakte, die er op duidde, dat de duikboot was ge zonken. DE AANVALLEN OP ENGELAND BERLIJN, 12 Juli: (DNB) Over de aanvallen van Duitsche gevechtsvliegtuigen in den nacht van 11 op 12 Juli vernemen wij nog, dat ook Britsche vliegvelden en schijnwerperstellingen in Zuid-En- geland met succes werden aangevallen. DE BESLAGLEGGING OP DE ITALIAANSCHE SCHEPEN. WASHINGTON, 12 Juli (DNB) De minister van financien, Morgenthau, is Vrijdag begonnen met de formeele beslaglegging op 17 Italiaansche vrachtschepen en de Duitsche tankbooten Pauline en Friedrich. De kustwacht, die de schepen tot dusver had bewaakt, droeg ze over aan de douane, die zooals bekend is, onderMorgenthau ressorteert. Het ministerie van justitie heeft, volgens Associa ted Press, aan Morgenthau medegedeeld, dat waar schijnlijk redenen aanwezig zijn om de schepen zonder compensatie in' beslag te nemen, aangezien inbreuk is gepleegd op de wet van 1917, die sabo tage in Amerikaansche havens verbiedt. De strijd in Syrië gestaakt. Nog geen definitieve wapenstilstands- overcenkomst. Uit Vichy meldde het D.N.B. Zondagmiddag: Naar het ministerie van Oorlog mededeelt, hebben de onderhandelingen tussschen den Franschcn hoogen commissaris in Syrië, generaal Dentz en den Brit- schen opperbevelhebber, generaal Wilson, tot den wapenstilstand geleid. De vijandelijkheden in Syrië zijn Zaterdagmiddag om 3 uur gestaakt. Later vernam het D.N.B.: In welingelichte kringen te Vichy wordt meegedeeld dat generaal Dentz de Britsche wapenstilstands voorwaarden aan den minister van oorlog heeft doen toekomen om zijn opvatting omtrent enkele aangele genheden van technischen aard te vernemen. Men constateert dat er nog geen wapenstilstandsovereen- komst is onderteekend, dat daarentegen uitsluitend door een vertegenwoordiger van generaal Dentz, ge neraal Verdilhae, een overeenkomst is geparafeerd over het neerleggen van de wapenen. De overeen komst over dc definitieve bijlegging van het Syrische conflict zal waarschijnlijk door generaal Dentz wor den onderteekend, doch de Fransche regeering zal, nadat zij haar standpunt in het antwoord op de eerste wapenstilstandsvoorwaarden heeft uiteengezet, deze overeenkomst niet ratificeeren. Bij de bijlcgging van het Syrische conflict betreft het een operatie van locaal, militair karakter, die niets te maken heeft met de politiek der Fransche regeering. Generaal Dentz bevindt zich eenvoudig in de positie van een belegerde, die zich niet meer kan verdedigen. De verhouding van de Fransche regee ring tot de Britsche wordt hierdoor evenmin geraakt als de politieke verhouding tusschen de Fransche re geering en het mandaatsgebied Syrië. Overigens geeft men in welingelichte kringen te Vichy uiting aan de overtuiging dat de nieuwe Brit sche wapenstilstandsvoorwaarden zich tot zuiver militair gebied beperken. Overeenkomst tusschen Engeland en de Sovjet-Unie. Berlijn acht het van weinig beteekenis voor de militaire situatie. Het D.N.B. meldt: Naar de omroep te Moskou meldt is het tusschen Londen en Moskou gesloten accoord een „overeenkomst over gemeenschappe lijke handelingen der regeeringen van de Sovjet- Unie en Engeland tegen Duitschland". Het is op 12 Juli geteekend. Voor de Sovjet-Unie door den plaatsvervangenden voorzitter van den raad van volkscommissaris en volkscommissaris van bui- telandsche zaken. Molotof, voor Engeland door den ambassadeur te Moskou, Sir Stafford Cripps. De contracteerende partijen zijn overeengekomen dat de overeenkomst onmiddellijk van kracht wordt en geen ratificatie behoeft. Nader meldt het A.N.P.: Het thans door Enge land en de Sovjet-Unie tegen Duitschland geslo ten officieele oorlogspact qualificeert men in po litieke kringen te Berlijn, als zonder eenige be teekenis voor de militaire situatie. Men weet dat een val niet voorkomen wordt, aldus wordt ge zegd. als twee, die reeds wankelen, zich aan elkaar vastklampen. In politiek opzicht acht men evenwel deze overeenkomst tusschen Londen en Moskou in zooverre de aandacht waard als hiermee het anti- Europeesch eenheidsfront van Engelsche pluto cratie en bolsjewisme openlijk ten overstaan van de geheele wereld wordt bewezen. Men heeft in politieke kringen van de Duitsche hoofdstad nimmer betwijfeld dat Churchill te allen tijde bereid is Europa aan het bolsjewisme te verraden. Gelukkigerwijs is de situatie evenwel ï'eeds lang zoover gevorderd dat evenmin twijfel kan bestaan aan de gerechte straf in den vorm van volkomen vernietiging zoowel van de Engelsche plutocratie als ook van het bolsjewisme. Volgens Retuer is te Londen officieel mede gedeeld dat Engeland en de Sovjet-Unie zich wederkeerig verplicht hebben geen afzonder lijken vrede te sluiten en elkander alle hulp te verleenen. HOE DE BOLSJEWISTISCHE DIVISIES IN DE PAN WERDEN GEHAKT. Overal langs de wegen in het Oosten vindt men de overblijfselen van de gemotoriseerde afdeelingen der verslagen legers. (Foto Orbis-Holland) Terwijl de opmarsch der Duitsche troepen in het Oosten onweerstaanbaar voortgaat, zorgen speciale afdeelingen der weermacht voor het onderzoekings werk der gehuchten, die van verscholen Sovjets gezuiverd worden. (Foto Scherl-Holland DE OPMARSCH VAN DE DUITSCHE TROEPEN IN HET OOSTEN. Op den achtergrond een der brandende dorpen. (Foto Orbis-Holland) Uit en over de Sovjet-Unie. MOSKOU NA HET UITBREKEN VAN DEN OORLOG STOCKHOLM, 12 Juli. (DNB) Een Hongaarsch koopman, die na het uitbreken van den Duitsch- Russischen oorlog enkele dagen in Moskou heeft doorgebracht en dezer dagen in Ankara is aange komen, heeft, naar Göteborgs Morgenposten uit Ankara meldt, een aantal belangwekkende gege vens verstrekt over de stemming in de Russische hoofdstad. Een of andere golf van nationale geestdrift heb ik nergens kunnen opmerken, zoo vertelde hij, veel eer nain de massa de mededeeling van het uitbre ken van den oorlog met een apathische onverschil ligheid op. Toen ik Moskou verliet, was de Russi sche kerk, voor zoover zij nog bestaat, volkomen passief. Het officieele Atheïstische dagblad „De godlooze" voerde zijn anti-godsdienstige propaganda met de grootste intensiteit verder. De uitdrukking „fascistenhonden" wisselde in dit blad af met „Christelijke honden uit het Westen". Verder verklaarde de koopman, dat de eenige vrij groote godsdienstoefening in Moskou de zui verste grap is geweest. Het was geen bijeenkomst van een aantal geloovigen, doch een tooneelstuk voor een filmconcern, dat nauwe betrekkingen on derhoudt met de Russische regeering. Naderhand is dan ook gebleken, dat deze godsdienstoefening is opgenomen met massale medewerking van figuran ten voor Amerikaansche journals. AMERIKA EN ULSTER. NEW YORK 11 uli (D. N. B.). De New York- sche middagbladen publiceeren het standpunt van het Britsche ministerie van Buitenlandsche Zaken omtrent de werkzaamheden aan een basis in Noord- Ierland. Dit communiqué eindigt met de verklaring, dat alle arbeiders in dienst van den Britschen staat staan. Volgens Associated Press hebben de Londensche avondbladen gisteren onder zware koppen berichten uit New York gepubliceerd, dat vierhonderd Ame rikaansche technici werkzaam zijn aan den bouw van een vloot- en luchtbasis. De in Ulster verschijnende bladen Northern Whig en Belfast Post hebben in hoofdartikelen de opvat ting geuit, dat de inrichting van Amerikaansche bases in Noord-Ierland wellicht dichterbij ligt dan men aanneemt. De Belfast Telegraph schrijft, dat men, voor het geval dat de door Taft aangeduide bezetting van Noord-Ierland mocht geschieden, moest hopen dat dit een deel van den „Agressie ven veldtocht" van de zijde van Engeland en de Vereenigde Staten zal vormen. Door dezen veld tocht moet men het vijanadelijke land en zijn lucht macht in het Westen zware slagen toebrengen, nu de tegenstanden door aanvallen in het Oosten nog zoo zeer is gebonden, dat hij niet zijn volle kracht in den strijd kan werpen. De steunpunten. DE BEZETTING VAN IJSLAND. STOCKHOLM, 12 Juli. (DNB) „De Vereenigde Staten in Europeesche wateren". Onder dit op schrift schrijft Stockholms Tidningen betreffende de bezetting van IJsland door de Amerikaansche troepen, dat, wanneer ooit een staat een positie heeft gekozen met het besliste doel in den oorlog te worden betrokken, dit hier het geval is. Roose- velt heeft zijn volmachten en zijn positie als opper ste bevelhebber ertoe gebruikt, om het congres te passeeren. De Vereenigde Staten bevinden zich thans in Europeesche wateren. Alle sporen van iso lationisme zijn weggevaagd uit de politiek der re geering der Ver. Staten, ofschoon het isolationisme geenszins dood is of gedaald tot minder beteekenis bij de Amerikaansche bevolking. De Monroeleer wordt uitgelegd op een manier, die zacht „elas tisch" kan worden genoemd. Kleine neutrale staten hebben alle reden ongerust te worden, wanneer zij toevallig voor de Ver. Staten belangwekkende ge bieden bezitten. ENGELSCHEN EN AMERIKANEN OP IJSLAND NEW YORK, 12 Juli. (DNB) De democratische senator Bone, die lid is van de marinecommissie van den senaat, heeft verlangd, naar Associated Press uit Washington meldt, dat de Engelschen on middellijk hun troepen van IJsland zullen terug trekken. teneinde de Amerikaansche troepen niet bloot te stellen aan het gevaar van een Duitschen aanval. Hiertoe zijn de Duitschers volgens het oor logsrecht gerechtigd. De gemeenschappelijke bezet ting van IJsland door de Engelsche en de Ameri kaansche soldaten brengt gevaren met zich mede. Hoe eerder de Britsche troepen van IJsland ver trekken, aldus de senator, des te beter is het voor de Amerikanen. AMERIKAANSCHE PERSSTEM NEW-YORK, 11 Juli. (DNB) In tegenstelling tot de beweringen van verscheiden Amerikaansche bladen omtrent stilstand van den Duitschen op marsch in het Oosten betoogt de New York Post, dat de Sovjet-legerberichtcn niet ernstig opgevat kunnen worden, want de vertrouwelijke mededee- lingen luiden geheel anders. Volgens dit blad heeft de Sovjet-regeering het diplomatieke corps te Moskou aangeraden zich gereed te houden voor een spoedig vertrek naar Swerdlofsk (Jekaterinen- burg.) Voorts schrijft het blad, dat het in ingewijde kringen bekend is, dat de Sovjets de eerste tien dagen geweldige hoeveelheden vliegtuigen en ge motoriseerd oorlogstuig hebben verloren en dat de Duitsche berichten blijkbaar kloppen. Volgens de betrouwbaarste gegevens beschikken de Sovjets nog slechts over omstreeks 2000 moderne gevechts vliegtuigen. Dit feit wordt ook bevestigd door de haast, zoo schrijft het blad. waarmee Londen plot seling oorlogsmateriaal aan de Sovjet-Unie levert. Ook de bekendmaking, dat Roosevelts leveringen voor de Sovjét-Unie gereed liggen voor verzending, schijnt den ernst van de situatie der Sovjets te be vestigen. Het tuchthuis van Dubno, waar 528 Oekrainers den dood vonden onder Bolsjewistische handen. (Foto Orbis-Holland) REGISTRATIE VAN .MIJNWERKERS IN ENGELAND NEW-YORK. 12 Juli. De Britsche autoritei ten hebben gisteren bevel gegegven. zoo wordt uit Londen gemeld, dat alle Engelsche mijnwerkers tus schen de 20 en 60 jaar, die sedert 1935 minstens 6 maanden in mijnen gewerkt hebben, doch tha.is andere betrekkingen hebben, zich moeten laten in schrijven voor arbeid in steenkoolmijnen. Dc handel in konijnen en geiten. Op prijsopdrijving zal gelet worden. Het ANP meldt: De bijzondere omstandigheden hebben in den laatsten tijd aanleiding gegeven tot het ontstaan van een levendigen handel in konijnen en geiten. Hierbij worden vaak buitensporige win sten gemaakt. De handel strekt zich zelfs uit tot pasgeboren nestkonijnen,die vroeger nooit als han delswaar in aanmerking plachten te komen. De gemachtigde voor de prijzen deelt mede. dat hei hier een ernstige overtreding van de prijsvoor- schriften betreft. Zoolang voor konijnen en geiten geen afzonderlijke regeling tot stand is gekomen, gelden in dit opzicht de algemeene bepalingen v ke verkoop tegen een hoogeren prijs dan op 9 Mei 1940 verbieden. De controle op de naleving der prijs voorschriften door de inspecties voor de prijs- beheersching zal zich ook met dit gebied bezig houden. Men zjj dus gewaarschuwd. GEMEENSCHAP NAAR IIET Ml'IDERSLOT 'AMSTERDAM. 12 Juli. (ANP) Zaterdagmiddag heeft de Nederlandsch-Duitsche Kuituur gemeen schap een boottocht georganiseerd naar het Mui- derslot. Evenals voor de lezingen en voordrachten, welke reeds door deze cultureele vereeniging zijn georganiseerd, bestond er ook nu voor dezen tocht naar het historische kasteel groote belangstelling van Duitsche en Nederlandsche zijde. Aan dezen tocht, welke een succes werd voor de Nederlandsch-Duitsche Kuituur gemeenschap, na men o.m. deel: de Beauftragte van den rijkscom missaris voor de stad Amsterdam, senator dr. A. Böhmker, wethouder dr. J. Smit, wethouder ir. C. J. Neiszen, de Kreisleiter der N. S. D. A. P., W. Paustian, dir. van de Deutsche Oberschule, dr. C. Kniffler, de secretaris van de Nederlandsche bank, J. Robertson, de commissaris van de Nederland sche bank, dr. Bühler en prof. K. Gerth, hoog leeraar aan de gemeentelijke universiteit van Am sterdam. Ö\,adlo wqxamma DINSDAG 15 JULI 1941. HILVERSUM I, 415A M. 6.45 Gramotoonmuziek. 6 50 Ochtendgymnastiek. 7 0# Gramotoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten, h 15 Schriftlezing en meditatie (voorbo- reid door de Christelijke Radio Stichting). 8.25 Gramo toonmuziek. 9.15 Voor de hulsvrouw. 9 25 Gramofoonmu- zlek. ïi.oo Declamatie. 11.20 Orgelconcert. 12.00 AmuR mentsorkest. 12.25 Het kwartier van den arbeid. 12 40 Almanak. 12 45 B N. O. Nieuws- en economische berich ten. 1 00 Pianovoordracht 1 20 Sprankelende middagklan ken. 3.30 Zang met pianobegeleiding. 4 00 Cursus „Ons ge loof en ons werk" (voorbereid door het Vrijzinnig Pro- testantsch Keikcomlté). 4.20 Gramotoonmuziek. 4.45 Sport en spel voor de Jeugd. 5.15 B. N. O Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 De Mandollnlsten. 6.00 Causerie ..Ons planetarium". 6.15 Vroolijk programma. 7 00 B. N. O. Vragen van den dag. 7.15 Zang met planobegeleiding. 7.4» Voor den boer. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Amusementsorkest en solist. 9.30 Be richten, Engelsch, 9 45 R, N. O. Nieuwsberichten. 10.00— 10.15 B. N. O. Uitzending in de Engelsche taal: Economie News from Holland". HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gramotoonmuziek. 6 50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramotoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramotoonmuziek. 10.20 Zang met pianobegeleiding. 10.40 Declamatie. 11.00 Molto Cantabile en pianomelodiön. 12.00 Berichten. 12.15 Orkest Malando en solist. 12.45 B N. O Nieuws- en economische berichten. 1.00 De Ramblers. 1.30 Gramotoonmuziek. 2.00 De Haar- lemsche orkestvereenlglng en gramotoonmuziek. 3.30 Voor de zieken 4 00 ..Muziek langs de oevers van den Congo", causerie «net gramotoonmuziek). 4.30 Gramotoonmuziek. 5.15 B. N. O Nieuws-, economische- en beursberichten. 5.30 Ensemble Jonny Kroon. 6.00 Garmotoonmuzlek. 6.15 Cyclus „Land en landschap" 6.30 Pianospel. 6.45 De jeugdsportclub. 7.00 B. N. O. Vragen van den dag 7.15 Causerie ..Sport en lichamelijke opvoeding voor de vrouw" 7.30 Gramotoonmuziek. a.oo B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramotoonmuziek 8.30 Radiotooneel. 9 25 Gramotoonmu ziek. 9.45 B. N. O Nieuwsberichten. 10.00 Avondwijdinf (voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerk- comité). 10.05—10.15 Politiek weekpraatje.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 7