Verrassende zege van Slijkhuis op de 1500 m. paxt en Sjpel V.V.G.A. kwam tegen de Mon niet op slag Goed veldwerk van Quick bracht Schoten in gevaar Schijvenaar was niet op dreef Ned. Voetbalbond H. F. C. degradeert Ned. Voetbalbond - MAAN DAG 14 JUL'I 1941' TT A A REE M'S DAGBEAD 8 Honkbal Haarlem wint met 8-2 De Gemeente-Ambtenaren hebben Zaterdag vrijwel geen enkele kans gehad. Als voorbeeld van De Moris macht over de mannen aan slag moge gelden dat in de eerste, tweede, vierde en zesde innings der Amster dammers niet anders voor kwam dan drie slag. In enkele andere beurten kwam er dan nog wel eens een benutte vangkans of een fout in hét veldwerk In voor. De enkele honkslagen. die V.V.G.A. produceerde, in totaal waren het er slechts vijf, kwamen alle pas in de laatste drie innings. Toen kwSm V.V.G.A. ook in het bezit van twee keer één run.. Zes innings waren voor bijgegaan met in totaal slechts twee spelers op het eerste honk en geen enkel punt. In de zevende begon Pronk met een honkslag en een keurige driehonkslag van Nottrot stelde hem in staat het eerste punt te scoren. In de achtste beurt deden honkslagen van Smoorenburg en Alders samen hetzelfde werk, zoodat V.V.G.A. nu in het bezit van twee runs was. Haarlem had er alleen in de eerste beurt al meer. Dat was voor een groot gedeelte het werk van de honkslagen van Langereis en Veenhof, maar voor een grooter deel van een foutenserie in het V.V.G.A. veld werk. In de volgende innings is Haarlem echter zoo fortuinlijk niet meer geweest. Nadat Langereis in de derde beurt een homerun had geslagen en De Mon den eersten keer vier wijd had geïncasseerd, werd Nottrot als werper vervangen door Meenhorst. Die heeft echter maar drie spelers teegnover zich gezien en liet toen de werpersplaats aan Lammers. Wel ont ving Langereis hem met een honkslag maar verder is er heel weinig meer op hem geslagen Alleen Veenhof raakte hem ook nog een keer. De laatste slagbeurt van Haarlem begon, zelfs toen er al twee nullen waren, gevaarlijk erg op die slor dige eerste beurt veldwerk van V.V.G.A. te lijken. Het werd echter wat minder erg en Haarlem moest te- weden zijn met twee runs. In totaal waren er toeu acht bijeen. De cijfers der innings zijn: V.V.G.A.: 000000 1 10 2 Haarlem: 311010002 3 Schoten slaagden er desondanks in te zegevieren Het zag er langen tijd naar uit dat deze wedstrijd geen overwinning voor Schoten zou worden Quick toch behaalde in twee beurten zes runs, waar Schoten er pas in de derde beurt één tegenover stellen kon. Het was niet zoozeer het werpen van Geestman dat Scho ten belemmerde te scoren, doch meer het goede veld werk van Quick. Hierdoor brachten zelfs de honk slagen van Van Hetem en van De Kleyn geen vruch ten op. Bij Quick daarentegen was in deze periode elke tik raak. Nadat Vonk met vier wijd op het eerste honk gekomen was, sloeg P. Holewijn een homerun, die dus twee punten opbracht. En nadat Van Pareren en De Bruin door een honkslag loopers waren geworden kon den de tikken van Reinshagen en P. Holewijn elk wéér twee man over de plaat heipen. De vijfde slagbeurt bracht voor Schoten de verande ring. Begonnen met den stand 16, eindigde hij met 66. Plotseling konden de Geelzwarten op het werpen van Geestman wél slaan. Van Hetem en Geurtz kwa men door een honkslag op de honken en Verkerk (drie honkslag), Zandstra en Van Leeuwen hielpén hem en volgende loopers over de thuisplaat. Ondanks het feit dat Hoogendijk één maal vier wijd wierp en door Van Pareren en De Bruin geslagen werd, wist Schoten door goed veldwerk verdere score van Quick te voorkomen. Na vijf innings was dc stand dus 6—6. Ook in de volgende beurten wist Schoten Quick voor nul aan den kant te zetten. Enkele keeren had Hoo gendijk succes met drie slag, maar meestal moest het veldwerk toch het gevaar bezweren. Schoten daarentegen maakte nog een paar goede beurten. Verkerk, Hoogendijk, Zandstra, Van Hetem, Geurtz en nog eens Zandstra zorgden voor honkslagen. Geestman wierp wel eens vier wijd en Van Pareren wierp één maal zoo ver naast het eerste honk dat ook dit Schoten een run opbracht. Schoten klom tot acht runs en behoefde de negende beurt niet te slaan. De cijfers der innings zijn: Quick: 240000000 Schoten: 0 0 10 5 3 0 2'= 11 Dat nu de werpers eens niet overheerschten blijkt al uit deze vijfers: Geestman bereikte slechts slechts drie maal drieslag, gaf vijf keer vier wijd en kreeg dertien honkslagen tegen zich. Voor Hoogendijk waren deze cijfers: tien keer drie slag, zes keer vier wijd en tien honkslagen. E.D.O.'s veldwerk echter beter dan van H.H.C. Hoewel E.D.O. gewonnen heeft, was Schijvenaar niet de beste werper van de twee. Pijnakker won het van hem. Hij wist vijftien maal een speler met drie slag uit te schakelen, tegen Schijvenaar slechts negen keer Zij wierpen resp. zes en zeven keer vier wijd. Ook het aantal honkslagen was vrijwel gelijk. E.D.O. sloeg er zeven, H.H.C. zes. Een van die zes was een driehonk slag van Mulder. In het veldwerk was echter wel groot verschil. Daar in kwamen bij H.H.C. liefst acht, bij E.D.O. slechts twee fouten voor. Door een fout van Bronkhorst, ge voegd door één van Hommersen kon E.D.O. haar eer ste run scoren. In dezelfde beurt miste Bronkhorst ook nog een vangkans. Fouten van Siepel en Hartog zorgden er, met de twee keeren vier wijd, die Pijnakker in deze beurt wierp en de honkslagen van Van der Putten en Hof- stra voor. dat de E.D.O. score met drie runs tegelijk steeg. Zoo was de stand na vijf innings 42 voor E.D.O. Veel kans om dezen achterstand in te loopen heeft H.H.C. niet meer gehad. Maar het geluk was ook niet met de Roodwitten. Zoo eindigde de zesde slagbeurt van H.H.C. dank zij een gedwongen loop van Pijn akker met nul runs en drie man op de honken Alleen in de zesde ging het een ietsje beter Hartog kroeg vier wijd en met oen forschen driehonkslag bracht Mulder hem meteen thuis. Dank zij een doorgeschoten bal kwam Mulder zelf oolc nog over de plaat. Hierna was het totaal van de H.H.C. score bereikt. En daar honk slagen van Schijvenaar en Hofstra E.D.O. in de zeven de beurt aan nog een punt helpen, veranderde de door H.H.C moeizaam verkregen stand 44 weer in 45. Schijvenaar, KI Zandstra en Kr Zandstra zorgden er voor dat H.H.C. geen kans meer kreeg Dit ging des te gemakkelijker daar in de laatste inning de slag beurt van Mulder ongebruikt voorbijgaat. Als dan nog Hommersen ver voorbij het eerste honk gooide. Pan man den bal ophaalde en hem ver voorbij het thuis- honk wierp, haalde E D.O. nog een run en verloor H.H.C., voornamelijk door onvoldoende veldwerk met 4—6. De cijfers der innings zijn: H.H.C.: 010100200 4 E.D.O.: 010030101 6 DE OVERIGE UITSLAGEN Blauw-Wit: 01211050* 10 Ajax: 020020000 4 A.F.C.: 00006101* 8 R.C.H.: 0 0 1 0 0 0 0 0 1 2 H.C.K.: 21113050* 13 Zeeburgia: 031002120 9 E.D.O. II: 1 2 0 4 3 0 0 0 10 D.O.S.: 110111004=9 E.H.S.: 3 5 6 4 1 19 A.F.C. II: 0 4 1 3 0 8 T.Y.B.B.: 1055406 21 Kruisster: 0100430 8 Haarlem II: 1 6 0 0 5 3 4 18 T.H.B.: 21200001= 6 R.C.H. II: 2 5 1 0 0 0 1 3 12 Watergr.meer: 000001026 9 Laakkwartier: 020002 4 H.H.C. III: 7 10 3 5 2 3 30 Celeritas II: 0272013 15 H.C.K. III: 7220018 20 E.H.S. II: 10010302*=7 Schoten III: 0 00031 101 6 E.D.O. V: 10053 9 R.C.H. Ill: 1 7 1 6 3 18 Schoten V: 0000002= 2 T.H.B. II: 3 6 0 2 4 5 8 28 Haarlem II: 0 1 1 0 0 4 12 0 18 R.C.H. II: 000000 61=7 Celeritas II: 3 1 5 2 2 7 18 H.D.M.: 9 0 0 6 10 25 H.C.K. Ill: 24 112222 16 H.H.C. Ill: 0 0 10 0 5 2 5 4 26 E.D.O. III: 122002200 9 Haarlem IV: 0 1 1 0 0 1 1 3 6 =13 T.Y.B.B. II: 0 0 4 4 0 1 3 12 E.D.O. IV: 3 1 0 1 2 0 2 =9 Schoten V: 3 10 3 3 9 28 H.H.C. V: 5 6 5 3 4 23 Schoten III: 000031101 6 E-H.S. II: 10010302" 7 H.H.C. IV: 4 7 4 1 1 1 6 24 E.D.O. V: 1224023 14 R.C.H. IV: 4 0 0 6 2 12 E.D.O. III: 4 21 8 0 0 33 H.H.C. IV: 1 5 1 2 0 21 30 Schoten IV: 9 8 1 0 6 2 1 27 E.D.O. VI: 5 5 2 2 1 1 0 16 H.H.C. V- 4820362 25 Verder verloor H.C.K. II met 10—28 van O.V.V.O. en won Haarlem III in Den Haag met 16—7 van H.D.M. WEDSTRIJDEN VOOR SCHOOLNEGENTALLEN. De uitgestelde wedstrijd Gymnasium—2de H.B.S. B III werd door het Gymnasium met 145 gewonnen. Lawn ten nis Mr. M. C. Wijt wint het „GroenendaarMoiirnament. Mej. A. Timmers zegeviert bij de dames. Zaterdag en Zondag werden de laatste wedstrijden an het tournooi te Groenendaal gespeeld. Tijdens de eindstrijden op Zondag was het gelukkig niet zoo heet als in de afgeloopen week. Het hecrenenkelspel leverde een overwinning op voor Mr. M. C. Wijt. die echter in de finale nog groote moeite had met W. L. Beynes, die uitstekend en vrij wel evenwaardig partij gaf. De score 97, 8—6 duidt wel een minimaal krachtsverschil aan De eindstrijd van het damesenkelspel gaf een span- nenden strijd tusschen mej. A. Timmers en mej K. Mos, waarvan tenslotte mej. A. Timmers zegevierde met 6—3, 46, 7—5. Het heeft echter aan een zijden draadje gehangen als men rekent, dat mej. Timmers óór heeft gestaan met 4—0, vervolgens 51, daarna 55 gelijk en bij 65 eerst op het zesde matchpoint de beslissing kon brengen. De prijsuitreiking geschiedde na afloop door Jhr. v. d. Poll. wethouder van Heemstede en bestuurs lid van de Stichting „Heemsteedsche Sportparken", waartoe ook het tennisbanen-complex behoort, daar bij tevens van de gelegenheid gebruik makepde om den wedstrijdleider, den heer -T A. Plak, voor prettige leiding en goede zorgen te bedanken. De laatste uitslagen luiden: Heerenenkclspel, derde ronde: C. BorgerdingW. G. ten Houte de Lange 61, 64. P. Dickmann—J. II. Kuiper 75, 5—7, 6—3. Mr. M. C. Wijt—G. Hooyen 6—0, 6—2. Halve eindstrijd: W. L. Beynes—C. Borgerding 8—6, 6—0. Mr. M. C Wijt—P. Dickmann 6—0. 4—6, 6—2. Eindstrijd: Mr. M. C. Wijt—W L Beynes 9—7. 8—6. Damescnkelspel. halve eindstrijd: Mej. A. Timmersmej. E. Jongeneel 61. 06, 63. Mej. K. Mosmevr. v. Eckelt 6—3, 6—2. Eindstrijd: Mej. A. Timmers—mej. K. Mos 63, 46. 75. Gemengd dubbelspel, halve eindstrijd: Mevr. H. C. Soutendijk en W. L. Beynes—mej. D. M. v. Haar en Dr. Th. dc Crnuw 64, 46, 63. Mej. K. Mos en P, Josso—frl. R. v. d. Poll en H. Saarberg 26, 64, 63. Eindstrijd: Mej. K. Mos en P. Jossomevr. II. C. Soutendijk en W. L. Beynes 61. 64. Heerendubbelspel, halve eindstrijd: W. L. Beynes en H. Saarberg—Jhr. A. v. d. Poll en C. A. Schipper 75, 75. W. Andre de la Porte en Mr. M. C. WijtW. G. ten Houte de Lange en W. Bitter 46, 64. 86. Eindstrijd: W. L. Beynes en H Saarberg—W Andre de la Porte en Mr. M. C. Wijt. 61, 63. Damesdubbelspel, halve eindstrijd: Mej. H. Henning en mej N. Henning—mej. P. Vlug en mej. R. Smoorenburg 62, 61. Mej. K. Mos en mevr. Kramer—mevr. v. Eckelt en mej. Wildeboer 61, 64. Eindstrijd: Mevr. Kramer en mej. K. Mosmej. II. Henning en mej. N. Henning 62, 63. Hecrenenkelspel Juniores, halve eindstrijd: T. de BoovCh. de Beaufort 62. 60. Eindstrijd: T. de Booy—W. Viëtor 6—3, 6—3. Damcsenkelspcl Juniores, eindstrijd: Mej. L. Posthumus Meijjesmej. I. Alofs 5—7, 61, 6—4. Hengelen De hengelsportvereeniging Het Baarsje, afd. Haarlem A. H. B., hield Zondag J.l. een onderlingen wedstrijd op baars, in de Ringvaart tusschen Bennebroek en Hillegom In het clubhuis reikte de voorzitter, de heer H. Veen. de prijzen aan den wonuaars uit. No. 1. N. Vernout, 2. B. Veen. 3. P. Berghuis. 4. C. F. van Anenberg, 5. A. van Wageningen, 0. B. Hoek, 7. A. Provoost, 8. P. Bloemeri. naar de derde klas. De Volewijckers winnen met 41 H.F.C. heeft in Amsterdam den Volewijckers tot een gelijken eindstand met Elinckwijk laten ko u-en. Er was voor de Haarlemmers aan dezen wed strijd weinig meer gelegen: er was dan ook een vreemd contrast tusschen het juichende enthou siasme van de Volewijckers en het onbewogen, maar desondanks uit voetbal-oogpunt nog niet zoo erg onverdienstelijke spel van H.F.C. De Good Old heeft ongetwijfeld een afscheid van de tweede klasse genomen dat haar reputatie handhaafde. Iets dat ook wel blykt uit het feit. dat de nederlaag geleden werd terwijl de Amsterdammers van een kwartier voor rust af met 10 man speelden: de midvoor was er namelijk na een half uur uitge stuurd, naar het scheen op eenigszins dubieuze gronden, maar naar later bleek vermoedelijk van wege te groote vrijmoedigheid tegenover den scheidsrechter. Over den wedstrijd zelf valt weinig te zeggen; Drijver maakte vlak na het begin al een goal en het leek er op alsof de Volewijckers nog groote moeite zouden hebben met hun overvéinning. Dat viel echter wel mee; het stond al spoedig 2—1. Toen werd de midvoor naar de kleedkamer ver wezen en zoo'n enorm kabaal barstte los, voor een deel bestaande uit gefluit en voor een ander deel uit geschreeuw dat bescheidengeaccompagneerd werd door handgeklap, dat. de 10 overgeblevenen fel genoeg werden om HF.C. nog met twee tegen- goals op te schepen, hetgeen na de rust geschiedde. En nu is H.F.C. 3e klasser; zoolang als het duurt. En dat is hopelijk niet lang; moge het hier uitge sproken vertrouwen dat H.F.C. volgend jaar in de tweede klasse zal terugkeeren gerechtigd blijken. De derde klasse is voor een der oudste clubs uit den lande te laag. Verder zullen de Volewijckers tegen Elinckwijk een beslissingswedstrijd moeten spelen en de Am- sterdamsche club is al zoovele malen in haar pro motiewedstrijden gestrand, dat wij haar nu toch op Elinckwijk een overwinning toewenschen. RANGLIJSTJES PROMOTIE DERDE KLASSE. Volewijckers 6 4 l 1 22— 8 9 Elinckwijk 6 4 1 1 22—19 9 H. F. C. 6 13 2 14—17 5 Rapiditas 6 0 1 5 10—24 1 PROMOTIE. EN DEGRADATIE WEDSTRIJDEN DER DERDE KLASSERS. Santpoort blijft ongeslagen. Het pas gepromoveerde Santpoort besloot een uit stekend seizoen met de veertiende overwinning in successie; sedert 1 December van he* vorige jaar werd geen nederlaag meer geleden en slechts in den uitwedstrijd tegen D.E.M. op 23 Maart j.l. werd nog één punt verspeeld. Met de vier promotiematches medegerekend boekte de club de volgende resul taten: Santpoort 24 20 2 2 100—44 42 De roodblauwen kunnen dus inderdaad trotsch zijn op hun prestaties, waaruit overduidelijk blijkt, dat zij het tweede klasseschap ten volle hebben verdiend. De voorhoede, die gemiddeld ruim vier goals per wedstrijd scoorde en in totaal precies honderd keer het vijandelijk net ovist te vinden, dankt haar productiviteit voor een niet gering deel aan middenvoor Bakkum, een der hardste en zui verste schutters, zoowel links als rechts, in het Ne- derlandsche voetbal. Van de honderd doelpunten nam hij er niet minder dan 60 voor zijn rekening: dat beteekënt dus een average van 2y2 per match. Ook de verdediging kan over haar werk tevre den zijn; de drie gebroeders Nijssen vormden een hechte en goed op elkaar ingestelde defensie, wat trouwens ook uit het naar verhouding geringe aan tal tegenpunien blijkt. Zij hebben, zooals trouwens het geheele elftal, zeker een pluimpje van den enthousiasten voorzitter, wethouder Nijssen, ver diend. De strijd tegen Q. S. C. had in een voor voetbal olkomen ongeschikte temperatuur plaats, doch gelukkig bracht de steeds krachtiger wordende wind nog eenige welkome verkoeling. De thuisclub had eerst het nadeel van dien wind en boekte aanvan kelijk een 30 achterstand, die echter nog voor de pauze door Bakkum werd verkleind. Na de hervatting scoorde Wijker met een kopbal welk voorbeeld door den spil C. Tromp uit een hoekschop werd gevolgd, waardoor de stand dus 33 gelijk was. Laatstgenoemde speler wist ten slotte met een ver schot het honderdste doelpunt van het seizoen en tegelijkertijd het winnende in deze match te maken, zoodat Santpoort met 4-3 in de meerderheid bleef. Drukbezochte receptie van E. D. O. In de concertzaal van hotel „De Leeuwerik" heb ben bestuur en spelers van E.D.O. Zaterdagmiddag ter gelegenheid van het heroveren van het eerste klasseschap een receptie gehouden, die zeer druk werd bezocht. Eens te meer bleek, dat deze ver eeniging in het sportleven van onze stad een groote plaats inneemt en dat zeer velen zich over de ein delijk met het gewcnschte succes bekroonde po gingen der roodzwarten verheugen. Doch niet al leen in ons rayon, ook ver daar buiten heeft E.D.O. een goeden naam, getuige hel aantal persoonlijke en schriftelijke felicitaties en de hartelijke woor den, door dt vertegenwoordigers van clubs uit de diverse afdeelingen gesproken. Menige gelukwensch ging van een bloemstuk vergezeld. Het volledige eerste elftal, dat in de nabijheid van het bestuur aan een gemeenschappelijke tafel was gezeten, heeft uit de loftuigingen kunnen op maken. dat hun prestaties gedurende het afgeloopen seizoen op de juiste waarde worden geschat; pres taties, die voor een niet gering deel te danken zijn aan het werk van oefenmeester C-orsten, die dan ook herhaaldelijk en terecht in de hulde werd betrokken. De N. V. B, sprak bij monde van den heer J. Kruyver zijn vreugde uit over den terugkeer der roodzwarten in do eerste klasse, een terugkeer, die overigens al vele jaren eerder een feit zou zijn ge weest, als de automatische promotie niet al dien tijd tot de vrome wenschen der kampioensclubs was blijven behooren. Namens de onderafdeeling Haarlem van den N. V, B., die zoovele lagere elftallen van E.D.O. in haar midden telt. maakten de heeren van der Aart. Kluit. Boeree, Vrugt en Scheen hun opwachting. Eerstgenoemde vertolkte op de hem eigene wijze de gevoelens van het afaeelingsbestuur. De heer A. Cassee deed dit namens District I en als voorzitter der vereeniging voor tweede en derde klassers; de heer J. van Gessel sprak als lid van de sub-com missie Amsterdam van den N. V. B. en de heer E. Bleesing uitte hartelijke woorden als voorzitter van den Nederlandschen Honkbal Bond. Koolhaas was er voor de W.E.K. en Ajax, verge zeld door Elzingn; Blauw Wit liet zich door Schin- cieler, den bekenden doelman uit vroeger tijden, ver tegenwoordigen, Blocmendaal door Potharst, T. Y. B. B. door Slenders, H. B. C. door Mulders, de Po litie Sportvereeniging door Visser en Hofland, Xerxes door Van Koetsveld en Haarlem door Van Balen Blanken en Drs. Kleefstra. De Volewijckers, R.C.H., 't Gooi, H.B.S., Hilversum en verschillende oud-spelers en oud-bestuursleden der gepromo veerde vereeniging lieten zich evenmin onbetuigd. H.F.C. gaf eveneens van haar belangstelling blijk. De heer Frans Pigge maakte zich als steeds ver dienstelijk, ditmaal door het aankondigen van de diverse sprekers, die in onafgebroken rij voor de bestuurstafel verschenen. De zoo talrijke bewijzen van medeleven, die op deze genoogehjke en uit stekend geslaagde receptie zijn betoond, zullen voor de club van Luyken een aansporing zijn om in het volgend seizoen het beste beentje voor te zetten en zoo mogelijk wederom het kampioenspad te be wandelen. Geslaagde athletlekwedstrijden van Haarlem Als de vele aantrekkelijke nummers van het program- ia dat dc H. A. V. „Haarlem" Zondagmiddag op het kurkdroge terrein aan den Rijksstraatweg den athletiek- liefhebbers aanbood, reeds in liet vergeetboek geraakt zijn, zullen de meeste bezoekers zich ongetwijfeld nog de prachtige race over de 1500 M. herinneren: den revanche- wedstrijd van Dc Ruyter (Quick) tegen De Roode, die op dc laatste tien meters gewonnen werd door den achttien jarigen comingman Slijkhuis! ens fraaie overwinning werd dc verrassing van den alleszins geslaagden sportmiddag, waarop het publiek an tal van ioopnutnmers heeft kunnen genieten. Het was muisstil, toen starter Willink voor de 1500 M. wij kunnen gerust zeggen het hoofdnummer van het programma het schot loste en de titanenstrijd tusschen De Ruyter en De Roode een aanvang nam. Getrokken door drie B klassers, die met een voorgift van honderd meter startten, ging De Ruyter van meet af aan den kop en gaf het tempo aan. De Roode volgde zijn rivaal als een schaduw en nam na ongeveer 400 M. de leiding over. Om beurten gingen de Quickman en de Haarlemmer voorop, terwijl Slijkhuis met opvallend gemak zijn groote voor gangers op de hielen kon blijven. Na het luiden van de bei voor de laatste ronde achtte De Roode het oogenblilc ge komen om de leiding te nemen en zoo mogelijk te be houden. De Ruyter reageerde echter direct en slaagde n om ongeveer honderd meter voor den finish den Haarlemmer te passeeren. Nog gaf De Roode zich niet gewonnen. Hij zal De Ruyler. die met lange passen op zijn einddoel afging, goed op de hielen, toen plotseling de jeugdige Slijkhuis, een bekend spreekwoord van honden met een been indachtig, op het psychologisch juiste mo ment een spurt inzette, die zelfs De Ruyter verraste. Met een tijd van 4 min. 5.6 sec. ging de jonge athleet als te door den finish, spontaan toegejuicht door het enthousiaste publiek, dat zijn bewondering voor deze ver rassende overwinning niet ondei stoelen of banken stak. De Ruyter, voor wien een tijd van 4 min. 7.1 sec. ge noteerd werd, en De Roode bleven beneden hun kunnen. T. Becker ging als eerste B klasser over den eindstreep, met een voorsprong van slechts drie-vijfde seconde op den Amsterdammer Evers. De beste sprinters van ons land, te welen Osendarp, Van Osta, Nota, Houtman, en Grljsseels, startten op de 10' M. en hoe jammer het ook was, dat de Haarlemmer Schaap in dit milieu wegens een spierblessure verstek moest laten gaan, de prachtige strijd, dien de prominen ten in de finale leverden, vergoedde weer veel. Osendarp startte prachtig en veroverde reeds op de eerste meters een voorsprong, dien hij niet meer afstond. In 10.7 zegevierde hij op de 100 M. en in 22.4 sec. liet hij Van Osta, Grijsseels cn Nota achter zich op de invitatie-race over 200 M. W. Lenselink zorgde voor een fraaie ,.HaaiTem"-zege op de 800 M. voor B klassers. Van Goch, Van Wijngaarden Koel gaven aanvankelijk den toon aan, doch zakten op de laatste honderd meters af. Lenselink had nog voldoende spirit voor een eindspurt, waarmede bij in 2 min. 5.7 sec. de overwinning uit het vuur sleepte. W. van Goch en J. mans zorgden er voor, dat de H. A. V. ook op de derde en de vierde plaats beslag legde. De 800 M. juniores was voor den Leidenaar J. Knop- perts, die ongeveer driehonderd meter voor den finish den kop nam en in 2 min. 12.9 sec. als winnaar over de streep kwam. Op de 1000 M. voor C klassers onderscheidde zich de Haarlemmer Walgien. Hij won op fraaie wijze in een tac tische race zijn serie en kwam ook in de finale zoo ver rassend opzetten, dat de A. V. A.'er De Moor de grootste moeite had om zijn voorsprong te behouden en met een tijd van 2 min. 51.3 sec. als eerste over den eindstreep te gaan. Met een verschil van slechts een tiende seconde werd Walgien eervol tweede. Zoowel in de A klasse als in de B klasse van de race over 3000 meter gaven de loopers van „De Volewijckers" •an „Haarlem" den toon aan. Bij de A klassers moesten A. Paap en J. Koopman voor de H. A. V. den strijd aan binden tegen J. Meyer en Walther, beiden van „De Vole wijckers". Laatstgenoemden namen den kop. Paap raak te vrij spoedig leelijk achter, doch Koopman hield de Amsterdammers goed bij. Een oude spierblessure nood zaakte Meyer den strijd halverwege te staken, zoodat Walther en Koopman verder moesten uitvechten, wie de zegepalm zou behalen. De Nederlandsche kampioen gaf zich ten volle en voerde het tempo zoodanig op, dat Koop- afzakte. Walther won onbedreigd in 9 min. 13.5 sec. met een voorsprong van 7.6 sec. op Koopman. Van de B klassers had Bouber van „De Volewijckers" de beste papieren. De Amsterdammer liep zeer goed. doch kon het niet houden tegen onzen stadgenoot Hagtlnglus, die zich op het juiste oogenblik naar voren werkte en den strijd in zijn voordeel besliste. Jordens (Haarlem) snoepte Gaarenstroom (De Volewijckers) de derde plaats af en leverde met een tijd van 9 min. 56.4 sec. eveneens een >er goede prestatie. De beste niet N. A. U. leden van de jongste Boschloop vonden elkaar Zondagmiddag op het Haarlem-terrein terug voor een grasbaan-krachtmeting over 2000 Meter. Brijs en Van Balen Blanken, die tijdens de Boschloop espectieveiijk als tweede en derde aankomende in den ,fuik" werden opgevangen, gaven ook nu den toon aan. Brijs werd eerste in 6 min. 29.9 sec. en de roodbroek tweede in 6 min. 30.6 sec. De bekende voetballer M. Vis- van „Haarlem", die de Boschloop als tiende eindigde, ging nu 'na 6 min. 30.3 sec. als derde over den eindstreep. Terwijl de talrijke loopnummers van het begin tot het einde de aandacht van het publiek gespannen hielden, werden op het middenterrein de nummers polsstokhoog springen en discuswerpen voor verschillende klassen afge- kt. De V. en L. athleet De Bruyn was in de A klasse met een discusworp van 44.76 M„ waarmede hij ongeveer ..:ee meter onder zijn record bleef, heer en meester. Bij het polsstokhoogspringen gaven Verkes en Lamoree van „Haarlem" elkaar wederom heel weinig toe. Verkes was bijzonder goed op dreef en haalde met zooveel gemak de Osendarp in de sprint weer ongenaakbaar De Uitslagen. AFDEELING I. Promotie derde klasse. Santpoort—Q. S. C. Elinckwijk—Rapiditas De Volewijckers—H. F. C. AFDEELING IV. Promotie tweede klasse. Standaard—R. B. C. AFDEELING V. G. R. C.—L. S. C. 2-6 1—2 H. F. C. derde klasser. Zooals te verwachten was is H.F.C. Zondag naar de derde klasse gedegradeerd. Een van de oudste voetbalclubs van 011s land en tevens een van de bekendste zal dus thans het volgende sei zoen in de derde klasse uitkomen. Men kan zich zoo voorstellen hoe de talrijke oud-H.F.C.'ers dit bericht zullen opnemen. Hoe het zoover gekomen is en waardoor H.F.C. er maar niet meer in kan slagen een behoorlijk elftal op de been te bren gen zijn vragen, die bij ieder zullen oprijzen. Het heeft niet veel nut daar thans diep op in te gaan. Maar wel kunnen we zeggen, dat H.F.C. de zaken anders aan zal moeten pakken dan tot dusver, want anders zal ze nog moeite hebben zich op den duur in de derde klas te handhaven laat staan dat er dan kans op promotie bestaat. Een flinke systematische training en bovenal een volledige overgave van alle spelers is daar om noodïg. Juist nu kunnen de jongere H.F.C.'ers bewijzen dat de geest nog hetzelfde kan zijn als een halve eeuw geleden. Er zal echter het volgend sei zoen aangepakt moeten worden en hard ook! Wielrijden De H. R. C. Excelsior hield Zondag voor haar leden den Sden wedstrijd der Zomercompetitie. De A- en B-klassers reden 40 K.M. C-kl. 37l/(, K.M. en de Junioren 20 K.M, De totaaluitslag werd als volgt: 1. M. Taverne 6 pnt..; 2. L. Schelfaut 5 pnt.; 3. C. de Greef 4 pnt.; 4. J. Smit 3 pnt.; 5. Ch. Schipper 2 pnt.; 6. B. Fennis 1 pnt.; 7. J. Jouby; 8. J. Lassehuit; 0. J. Westbroek; 10 B. Kleinhout allen 1 pnt. C-kl.: 1. van der Dool 6 pnt.; 2. G. Evers 5 pnt.; 3. B. Boersma 4 pnt. Junioren: 1. J. Bakkenhove 6 pnt.; 2. J, Evers 5 pat. 3.80 M„ dat hij alle mogelijke moeite deed om ook O' 3.85 M. te komen. Hoewel dit niet gelukte, zegevierde hij oven zijn clubgenoot L.amorée, die dezen middag op 3.8! M. af sprong. De belangrijkste uitslagen waren: 400 M. hardloopen (klasse C): 1. K. Kraanwinkel (Ajax) in 55.3 sec.; 2. H. Menema (A. P. G. S.) in 55.4 sec. en P. van Leeuwen (De Volewijckers) in 55.7 sec. 800 M. hardloopen (klasse B) 1. W. Lenselink (Haarlem) in 2 min. 5.7 sec.; 2. D Koel (Meteoor) in 2 min. 6.1 'sec.; 3. W, van Gog (Haarlem) in 2 min. 7.8 sec. en 4. J. Her mans (Haarlem) in 2 min. 9.8 sec. 800 M Juniores: 1. J. Knopperts (Holland) in 2 min. 12.9 sec.: 2. Bodewes (St. Lodewijk) in 2 min. 13.4 sec.; 3. P. van -t Hof (A. V. 1923) in 2 min. 15.8 sec. 1500 M. hardloopen (A klasse): 1. W. Slijkhuis (K. N. A. U.) in 4 min. 5.6 sec.; 2. F. A. de Ruyter (Quick) in 4 min. 7.1 sec. en 3. II. de Roode (Haarlem). Idem (B klasse): 1. T. Becker (Sparta.Dordrecht) in 4 min. 5.2 sec. (met 100 M. voorgift); 2. J. Evers (A. V. 1923) in 4 min. 5.8 sec. 100 M. hardloopen (A klasse): 1 T. Osendarp (Trekvogels) in 10.7 sec 2. Van Osta (Trekvogels) in 11 sec.; 3. J. J. Houtman (A. V. 1923) in 11 sec. en 4. J. Grijsseels (P. P.). 200 M. invitatie: 1. T. Osendarp (Trekvogels) in 22.4 se 2. Van Osta (Trekvogels) in 22.5 sec.; en 3. J. Grijseels (Pro Patrla) in 23 sec. 1000 M. hardloopen (klasse C): 1. W. de Moor (A. V. A.) in 2 min. 51.3 sec.; 2. J. Walgien (Haarlem) In 2 min. 51.4 sec.; 3. P. Tuilenaar (Holland) in 2 min. 51.6 sec. en 4. L. Rijndorp (A. P, G. S.) in 2 mm. 52.3 sec. 3000 M. hardloopen (klasse B): 1. D. Hagtlnglus (Haar lem) in 9 min. 42.7 sec 2 B. Bouber (De Volewijckers) in 9 min. 45.4 sec.; 3. D. Jordens (Haarlem) In 9 min. 56.4 sec. 2000 M. hardloopen (klasse D): 1. J. Brijs in 6 min. 29.9 sec.; 2. Van Balen Blanken tn 6 min. 30.6 sec.; 3. M. Visser in 6 min. 30.8 sec.. 4. H. Kraay in 6 min. 33.8 sec. en 5. J. Kooiman in 6 min. 34.2 sec. 3000 M. hardloopen (A klasse): 1. J. Walther (De Vole wijckers) in 9 min. 13.5 sec.; 2. J. Koopman (Haarlem) in 9 min. 21.1 sec. en 3. A. de Ruijter (V. en C.) in 9 min. 31.1 sec. Discuswerpen: 1. A. de Bruijn (V. en L.) met 44.76 M.; 2. H. Enklaar (V. en L.) met 38.64 M. Discuswci'pen (klasse B): 1. H. M. Kluft (Haarlem) met 36.75 M.; 2. T. Oreel (A. P. G. S.) met 34.63 M. en 3. A. J. Mulder (Haarlem) met 34.32 M. Polsstokhoogspringen (A klasse): 1. J. Verkes (Haarlem) met 3.80 M.; 2. C. Lamoree (Haarlem) met 3.75 M.; 3. W. Mosies (Trekvogels) met 3.20 M. Polsstokhoogspringen (B klasse): 1. W. Kaptein (D. E, M). met 3.40 M. en 2. J. A. Noordenbos (Holland) met 3.30 M. Polsstokhoogspringen (C klasse): 1. G. Booij (Zaanland) met 3.25 M. en 2. A. Carlier (A. V. '23) met 2.90 M„ evenals A. Ter Voort (D. E. M.) Afd. Haarlem OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Diploma's Seizoen 19411942. Met het gereed maken van de diploma's voor net seizoen 1941—1942 kan een aanvang worden gemaakt. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het Bondsbestuur onmiddellijk na het tot stand ko men van de fusie o.m. besloten heeft voor allen, die een functie bekleeden bij den N.V3. en/of een var. de Afdeelingen. het persoonlijk lidmaat schap van den N.V.B. verplichtend te stellen. Ter verkrijging van een diploma als bonds- official zende mén aan het Bondsbureau van den N.V.B. 1. een duidelijke opgave van naam en voor letters; 2. het Juiste adres; 3. een opgave van de functie (s), welke men bekleedt; 4. een onopgeplakte, behoorlijke, doch niet gebruikte, pasfoto; 5. een bedrag ad /0.50 voor bondscontributie, hetzij in postzegels, per giro (nr. 58928 's-Gra- venhage) of per postwissel, indien men althans geen lid van een toegelaten vereeniging Is. Indien men lid van een vereeniging is. gelieve men op te geven van welke vereeniging. in welk eeval dus niet nog eens bondscontributie ver- ichuldigd is. zy, die vóór 1 Augustus 1941 aan bovenstaand verzoek geen gevolg hebben gegeven, kunnen niet als Bondsofficial worden gehandhaafd, noch Dy den N.V.B. noch bij een van de Afdeelingen. Dc gevraagde gegevens, foto en eventueel het bedrag van de contributie, zende men recht streeks aan het Bondsbureau van den N.V.B.. a. Spiegelstraat 21 te 's-Gravenhage en dus niet aan de afdeeling Haarlem. Royementen. Geroyeerd door Halfweg en overgenomen doo» de afd. Haarlem: J de Bree. Burgwal 14 zw. te Haarlem. H Jongsma, Essenlaan 41 te Zwanenburg. Overschrijvingen. Aangevraagd: No. 1219 B Berkenkamp van RCH naar SV 34. No 1220 H. Th. Plevier van Schoten naar Kennemerland Verleend: Kampioenschap Afd. Haarlem. D.C.O.-Terrasvogels 12; Terrasvogels Kam pioen afd. Haarlem. Scheidsrechters. Aanmelding nieuwe Scheidsrechters. Aan hen, die zich voor het a.s. seizoen als scheidsrechter beschikbaar willen stellen, wordt verzocht zich schriftelijk aan te melden by den Secrptarts der Scheidsrechterscommissie, den heer N J. Twlsterling, Badhuisstraat 24. Haarlem. Zy, die reeds aan het einde van het vorig sei zoen een verzoek tot toetreding hebben inge diend, behoeven dit nu niet te herhalen. Er is dringend behoefte aan een groote ult- uiciding van het scheidsrechterscorps; zou deze uiet tot stand komen, dan is een vlot verloop der competitie niet eewaarborgd. Geeft U daarom spoedig op! „Zevenkamp-Dag." De datum van den a.s. „Zevenkamp-Dag" 1» vastgesteld op Zondag 3 Augustus 1941 (des middags, vermoedelijk om i2 uur) en wel op d« terreinen van R.C.H. (Heemsteedsche Sportpar ken) De „Zevenkamp" bestaat uit 80 M. hardloo pen, doelschieten, verspringen, inwerpen, ver* trappen, 10o M baldribbelen en „raak de paal met als slot 4 100 M. vereenigings-estafette. De Inschrijving is opengesteld voor alle le den der afd. Haarlem van den N.V.B (dus ook de N V.B.-spelers>. met Jonger dan 16 jaar. Deelnemers moesten zich vóór of op Woensdag 23 Juli 15> 11 opgeven by hun vereenigingssecretaria onder opgave van adres en bijvoeging van 0.25 inschrijfgeld. Dit bedrag wordt op den wedstrijd- lag aan lederen opgekomen deelnemer na afloop gerestitueerd H.H. Vereer.igings-secretarlssen vorden beleefd verzocht dc collectieve opgaven de ;nschrhfgelden uiterlijk Donderdag 24 Juli a.s. in te zenden aan den heer N. J. Twlsterling, Badhuisstraat 24, Haarlem. Voor dezen „Zevenkamp" zyn ook nu weer aersooniyke en vereenlgingsprijzen beschikbaar gesteld. Chronologisch overzicht, puntentelling en wedstrijdreglement zullen t.z.t. vla de veree lt ïglngssecretarissen aan de deelnemers worden toegezonden. „Zevenkamp"-Commlssle. Vergadering der ,Zeverikamp"-Commlssle op Dinsdag 14 Juli a.s.. des avonds om 8.30 uur oj> het Bondsbureau. - -W

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8