Nette Meisjes GOUD GELD Aduetleetl Wij zoeken Lintzagerijen. N.V. HEES Co. Het gaat om Europa's beschaving. KOOPT NO! STOK's Tandarts W. ARPAD gevraagd Kamer-Werkmeisje J. de Slegte TINO ROSSI VICTOR SILVESTER RICHARD CROOKS VERSCH VLEESCH V R I.T D X G 18 J U r I 194T HÏÏEEEM'S DAGBEAD 2 £aatste ^Betichten Ambulance voor het vrijwilligers legioen Nederland. Oproep van luit.-gen. b.d. H. A. Seyffardt. 's-GRAVENHAGE. 18 Juli. Luitenant-gene raal b. d. H. A. Seyffardt, oud-chef van den gene- ralen staf. commandant van het Nederl. Vrijwilli gerslegioen. verzoekt opneming van het volgende communiqué: „Tijdens de oorlogen in Abessinië en Finland hebben Nederlandsche ambulances onmiddellijk hun medewerking verleend bij de verzorging der gewonden. Ook thans worden door het Nederland sche legioen voorbereidingen getroffen om een am bulance samen te stellen, teneinde aan het Oost front geneeskundige hulp en bijstand te kunnen geven. Hei Vrijwilligerslegioen Nederland doet derhalve een beroep op de medewerking van medici, ver plegend personeel en hulpverpleegsters. Zij die wen- schen opgenomen te worden in de Nederlandsche ambulance worden verzocht zich S'c h r i f t e 1 ij k te melden bij het hoofdkwartier van het Vrijwilli gerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22, Den Haag, onder vermelding: afdeeling ambulances. Nadere mededeelingen omtrent de definitieve sa menstelling der ambulance zullen in de pers wor den bekend gemaakt". de aanvallen op engeland. STOCKHOLM, 18 Juli (D.N.B.) Het Britsche ministerie van Luchtvaart heeft, volgens een bericht van Reuter, medegedeeld dat de acties van de Duit- sche luchtstrijdkrachten boven Groot Brittannië in den afgeloopen nacht bijna geheel gericht waren op een stad in het Noordoosten van Engeland. Deze stad is levendig aangevallen. Eenige schade is ver oorzaakt en een aantal branden is ontstaan. Ook op eenige andere plaatsen in het land zijn bommen neergeworpen. Lord Halifax over IJsland. LOS ANGELES. 18 Juli (DNB) De Britsche ambassadeur Lord Halifax, heeft volgens Associated Press tegenover vertegenwoordigers van de pers verklaard dat de Britsche troepen IJsland niet ter stond zullen verlaten maar alleen naar mate zij vervangen kunnen worden door de Amerikaansche troepen. Er zal voorloopig geen massale exodus van Britsche troepen uit IJsland komen, zoo zeide de ambassadeur woordelijk. Verder kon hij niet zeggen, hoe lang het aflossingsproces zou duren. Lord Halifax heeft een bezoek gebracht aan den eerste burgemeester van Los Angeles. Toen hij het raadhuis verliet, werden anti-Engelsche betoogin gen gehouden. Borden met opschriften werden al en aan gedragen met den tekst: „Ontwaak Amerika, de Engelsche zijn hier" en „Naar Halifax met Hali fax". Voetbalverbod ook voor niet bij den N. V. B. aangeslotenen. De secretaris-generaal van het departement van Opvoeding. Wetenschap en Cultuurbescherming maakt bekend, dat het door het bestuur van den Neaerlandschen Voetbalbond in overleg met het col lege van gevolmachtigden voor de sport uitgevaar digde voetbalverbod tot 1 September 1941, even eens geldt voor vereenigingen, die niet zijn aangeslo ten bij den N.V.B. SUBSIDIEERING IERKELDERBOUW. 's-GRAVENHAGE, 17 Juli. In verband met de opvoering der voedselproductie heeft de regeering besloten den bouw van ierkelders te stimuleeren door middel van subsidieering. Alleen ierkelders welke van metselsteen zijn ge maakt komen voor deze subsidieering in aanmer king, met dien verstande dat het deksel, en in uitzonderingsgevallen bij hoogen grondwaterstand en zachten bodem, de geheele kelder van gewapend beton mag zijn. De geheele constructie moet van solieden aard zijn en voldaan zal moeten worden aan eischen van luchtdichte afsluiting. De subsidie zal, indien de aanvrage en de bouw door den rijkslandbouw- consulent van het betrokken ambtsgebied is goed gekeurd, 1 3 deel der totale bouwkosten bedragen met een maximum van f 7 per M3 kelderinhoud. Voorlichting omtrent de constructie wordt op verzoek gegeven door het instituut voor landbouw werktuigen en gebouwen te Wageningen. Aanvragen om subsidie moeten worden gericht aan den rijkslandbouwconsulent in het betrokken ambtsgebied. Aangezien het totaal beschikbare bedrag beperkt is en slechts gebruikt kan worden tot 31 December 1941 is het gewenscht de subsidie aanvragen ten spoedigste in te zenden. (ANP) GRATIFICATIE VOOR TRANSPORT ARBEIDERS. AMSTERDAM, 18 Juli. De persdi^lp». van het N.V.V. meldf In afwachting van de totstandkoming van een collectieve arbeidsovereenkomst waarover thans on derhandelingen worden gevoerd tusschen werk gevers en werknemers, is op 4 Juli j.l. overeen stemming bereikt tusschen de commissie voor so ciale aangelegenheden van het Nederlandsch bin- renvaartbureau en de samenwerkende transport arbeidersorganisaties over de uitbetaling van een gratificatie ten bedrage van een week loon. Het college van Rijksbemiddelaars heeft op 10 Juli j.l. zijn toestemming verleend. De samenwerkende organisaties van werkgevers en werknemers in de binnenbeurtvaart hebben zich thans met een schrijven tot alle beurt vaartonder nemingen gericht, waarin zij verzoeken van deze toestemming gebruik te maken en tot uitkeering van deze gratificatie over te gaan. Onder deze gratifi catieregeling vallen ook de losse arbeiders, voor zoover zij tusschen 1 April en 30 Juli 1941 op meer dan 25 dagen arbeid hebben verricht. Zij heeft be trekking op eon 1000-tal ondernemingen. Het dragen van padvindersuniform verboden. - 's-GRAVENHAGE, 18 Juli. De Höhere SS- und Polizeiführer, commissaris-generaal voor het Veiligheidswezen, deelt mede: Op grond van de bepaling van den commissaris- generaal voor het Veiligheidswezen van 2 April en 17 Juli 1941, waardoor de Nederlandsche pad vindersorganisaties zijn ontbonden, wordt er op gewezen, dat voormalige leden van deze ontbon den organisaties verboden is: le. Het dragen van uniforme kleeding, deelen van de uniform, kampmessen, e.d. 2e. Het dragen van padvindersinsignes, (bijv. de „witte lelie") op de burgerkleeding. 3. Het houden van gemeenschappelijke betoo gingen. marschen. tochten enz., zoowel in uniform als in burgerkleed ing. De politie heeft opdracht met kracht op te tre den tegen iedere overtreding. Hoofdredacteur: It. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. Filmjournaal over den veldtocht in de Sovjet-Unie. Het A.N.P. meldt uit Den Haag: „Het filmjournaal, dat van heden af in de voor naamste bioscopen vertoond wordt, bevat interes sante opnemingen van den opmarsch in de Sovjet- Unie. verduidelijkt door een kaart, welke de vor deringen aangeeft. Bovendien wordt een uitge breide, aangrijpende reportage van de gruwelijke gebeurtenissen in Lemberg vertoond, welke een schril licht werpt op den toestand in de Sovjet- Unie en waardoor men zich een beeld kan vormen van de behandeling, die de Oekrainers van hun bolsjewistische „bevrijders" moesten onder-vinden". BLOEMENDAAL RAADSVERGADERING. Donderdagmiddag kwam de gemeenteraad van Btoemendaal in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van Burgemeester Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. installatie nieuw lm Het nieuw gekozen raadslid de heer C. D. van R ij n legde de bij de wet vêreischte eeden af, De Voorzitter wenschte hem met zijn benoe ming geluk en hoopte dat hij in het belang van de gemeente werkzaam zal mogen zijn. De heer Van R ij n dankte voor de vriendelijke woorden. gymnastiekzaal kennemer lyceum Ingewilligd werd een verzoek van het bestuur der Vereenïging Kennemer Lyceum om op een gedeelte van het sportveld ten westen van het schoolgebouw een gymnastiekzaal te laten bouwen. ontheffing bepalingen bebouwings voor schriften. Ontheffing van bepalingen der Bebouwingsvoor schriften werd verleend aan L. Warmerdam te Aer- denhout, voor het maken van een diepkoelinstalla- lie voor de melkerij „Mariënbosch" aan den Boe- kenroodeweg. Ontheffing werd geweigerd aan J. Maks te Aer- denhout, voor het bouwen van een broeikasje aan perceel Aerdenhoutsduinweg 9b, omdat de voorge nomen aanbouw een overschrijding van de voor gevelrooilijn van den Schulpweg tengevolge zou hebben: aan G. A. Veldhuyzen te Bloemendaal, voor het bouwen van een wagenbergplaats met schaft lokaal op een terrein achter perceel Alb. Thïjm- laan 5, aangezien het te bebouwen terrein niet aan het bepaalde in art. 28 der Bouwverordening vol doet en aan G. Gruner te Aerdenhout, ten aanzien van de voorgenomen bebouwing van het terrein, ge legen aan den Zwarteweg en den Slingerweg, ten Zuiden begrensd door de trambaan Haarlem- Zandvoort, uit overweging, dat een te intensieve bebouwing wordt beoogd. uniform commissaris van politie. Zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen een voorstel, aan B. en W. een crediet van 350 te verleenen ter tegemoetkoming in de kosten van eer ste aanschaffing der uniformkleeding voor den com missaris van politie en om daar jaarlijks een bedrag van 150 voor uit te trekken. overuren politiepersoneel Tengevolge van verschillende omstandigheden kon dit jaar niet worden overgegaan tot de benoe ming van de vier tijdelijke agenten aan het Noord zeestrand. aldus schreven B. en W. aan den raad. De dienst van dit personeel wordt thans waarge nomen door de vaste agenten. Hierdoor wordt door deze agenten gedurende de zomermaanden een be langrijk aantal uren per week meer dienst gedaan dan normaal, waarbij zich nog voegt de omstan digheid, dat een tweetal vacatures als agent sedert geruimen tijd onvervuld moest blijven. Niettemin komt het. den Burgemeester gewenscht voor. den thans bestaanden toestand voorloopig te handhaven. Ook bij het personeel zelf bestaat te gen den langeren diensttijd in het algemeen geen bezwaar, doch daarbij is hem verzocht te willen bevorderen, dat een betere -regeling voor de beloo ning van het overwerk tot stand komt. Het desbetreffend voorstel werd goedgekeurd. de bornwater school Zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen een voorstel van B. en ,W, den Burgemeester te machtigen, van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrie ken te Eindhoven tegen een huurprijs van 625.— per drie maanden voor de gemeente ter huisves ting van de Bornwaterschool te huren, ingaande 1 Mei 1941, het kantoorgebouw Korte Kleverlaan 1-3 tc Bloemendaal, zulks voor den tijd van zes maan den of zooveel langer als noodzakelijk zal blijken. hamerstukken De volgende agendapunten werden zonder hoof delijke stemming goedgekeurd: Wijziging verordening Gemeentepolitie. Verpach ting gedeelte strand aan P. Witkop en K. Paap. filmavond rudolphstichting. Onder auspiciën van de Diaconie der Gereformeer de Kerk te Bloemendaal vond gisteravond in het kerkgebouw aan den Vijverweg een vertooning plaats van de film der Rudolphstichting te Achterveld, een inrichting tot verzorging van kinderen, uitgaande van de Gereformeerde Diaconieën in Nederland. Nadat de heer J. de Haan namens de Diaconie een kort inleidend woord had gesproken, en het Gerefor meerd Evangelisatiezangkoor eenige zangnummers har laten hooren, werd de vijfdeelige film vertoond, toegelicht door den heer H. Mulder uit Amersfoort. Voor een groot gedeelte in kleuren opgenomen, toont de film op boeiende wijze den omvang van het schoone werk op de Rudolphstichting. Duidelijk komt naar voren, dat het devies der stichting „Gestichtsverple- ging in Gezinsverband", tot een groote eenheid leidt van eigen pupillen en verleegden, zonder eenig onder scheid. Dit komt ook tot zijn recht in de verschillende bedrijven: den arbeid op den akker, in de tuinen, in de werkplaatsen en zelfs in de wasscherij. Ds. Joh. C. Brussaard onderstreepte in een slot woord de idealen, die door de leiding van de Ru dolphstichting worden nagestreefd en wekte op tot het betoonen van liefde en offervaardigheid voor dit mooie sociale en geestelijke werk. HEEMSTEDE massakamp st.-bayo—district zaanstreek Zondagmiddag zal er in het R.K. Vereenigingsge- bouw een treffen plaats vinden tusschen een 20-tal sterke spelers uit het district Zaanstreek en St.-Bavo uit Heemstede. concert in groenendaal. Zondag 20 Juli a.s. des namiddags van 3—5 uur zal R.K. Harmonie „St.-Michaël" directeur de heer H. W. Hofmeester een concert geven in het wan delbosch Groenendaal waar het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. Festjubel-marsch, L. H. Blankenburg. 2. Die beiden Blinden, ouverture, E. H. Mehul. 3. Mein Traum, wals, E Waldteufel. 4. Heinzelmannchens Wachtparade. K. Noack. 5. Le Postillon dc Longjumeau. Fantasie. A. Adam Pauze. 6. Lc Royal Vainqueur, marsch, J. Volant. 7. La Poupée dc Nürnberg, ouverture, A. Adam. 8. Grande Marche Heroïque, Fr. Francois. 9. Carmen Sylva, wals, J. Ivanovice. 10. Finale. OVERVEEN sportwedstrijden julianaschool. Het schooljaar van de Julianaschool is besloten met vaardigheidsproeven op Dinsdag j.l. onder leiding van den heer Van der Laan en met zwemwedstrijden in Stoop's Bad op Donderdagmorgen onder leiding van de heeren Kok en Bongertman, geassisteerd door het personeel. Donderdag na afloop der wedstrijden deelde het hoofd der school, dc heer W. A. Jansen dc prijzen uit en dankte allen voor de groote medewerking. De heer S. Huynink, chef afd. onderwijs woonde een gedeelte der wedstrijden bij. Nederlanders, neemt deel aan den kruistocht te- een de Sovjet Unie en meldt u aan bij het vrijwil ligerslegioen Nederland. De strijd tusschen twee werelden is in alle felheid ontbrand. Eindelijk heeft het nationaal-socialisme het communisme aangegrepen en het jonge, krach tige Duitschland heeft zich opgeworpen om den belager der Christelijke menschheid een krachtig halt toe te roepen op het moment, dat het Sovjet monster gereed lag zijn prooi te bespringen. Die prooi is Europa, die prooi is ook ons land! Maar al te graag had de Sovjet-Unie gebruik ge maakt van een door strijd verzwakt Europa; maar al te graag had zij de roodc vlag met sikkel en ha mer in het Westen willen planten, had zij ook hier kerk en kruis willen vermorzelen onder haar logge voeten. Reeds had de Sovjet-Unie haar millioenen legers aan de Oostgrens van Europa saamgetrokken Het Duitsche leger heeft weer op het juiste mo ment toegeslagen en heeft in zegevierenden aanval bres op bres geslagen in de Sovjet-legerscharen. De Duitsche weermacht heeft daarbij het spits afge beten voor Europa Ook voor ons land heeft zij zich ingezet, ook voor onze cultuur en beschaving heeft zij dezen titanen- kamp aangebonden. Wij Nederlanders mogen niet werkeloos blijven toezien. Gelukkig leeft in ons volk nog een strijd bare geest. Wij zijn niet gewend anderen de kastan jes uit het vuur te laten halen. Europa's eer is ook onze eer. Wanneer onze zonen later zullen vragen „vader waar stond gij, toen Europa optrok om zijn heiligste goederen te verdedigen", dan moeten wij kunnen antwoorden: „schouder aan schouder met de andere cultuur-volkeren daar waar de klappen vielen." Nederland let op u saeck! Nederlanders meldt u aan bij het VrijwilligérsleKioen Nederlandi Koninginnegracht 22. 's Gravenhage. De „Ergaenzungstelle Nordwest" maakt békend: Voor het „Vrijwilligerslegioen Nederland" worden keu ringen verricht op de volgende data en plaatsen: 18 Juli: 10—18 uur In Groningen. Concerthuls. Poele straat 30; 9—13 uur In 's Hertogenbosch. Prins Hendrik- kazerne; 15—19 uur in Eindhoven. Huize Maria. Kruis straat 53. 19 Juli: 1013 uur In Meppel. hotel V/esterbeek, Wold- straat; 15—19 uur in Coevorden, café Abel. Markt; 10—13 uur In Roermond, Swalmerstraat 61; 15—19 uur in Maas 'richt, hotel Momus, Vrijthof 20 Jult: 1018 uur In Zwolle, school aan de Turfmarkt, 10—13 uur in Tilburg, Werkliedenver. Tuinstraat 68: 15—19 uur In Breda, restaurant Modern. 21 Juli: 9—13 uur in Deventer, Parkweg 2; 15—19 uur ln Hengelo, Deutsches Haus; 1019 uur ln Rotterdam, Deut- ches Haus. Volkspark. 22 Juli: 10—18 uur ln Amsterdam, school Iepemveg 13 10—19 uur in Den Haag. Koninginnegracht 22. Aangenomen worden Nederlandsche onderdanen van 1? tot 40 iaar, die wel of geen militairen dienst hebben ver richt. met een minimum lengte van 1 65 meter. Voor offi cieren bestaat geen leeftijdsgrens Voor de gezinsleden van de aangenomenen wordt ge zorgd. voor zoover het kostwinners betreft. Behalve bij deze bureaux kunnen aanmeldingen ge schieden op de volgende adressen: Amsterdam, hotel Van Gelder. Damrak 34. Heerlen, hotel Du Nord, J. Pommé, Stationsstraat 17. Groningen. Rademarkt 23a. Arnhem, hotel Keizerskroon, Markt 32. Breda, Boschstraat 67 Deventer, hotel van Wely, Keizerstraat l. Utrecht, hotel Thalia, Stationsplein 9. Den Haag, Koninginnegracht 22. Een vrijbiljet voor de reis van de woonplaats naar het keuringsbureau kan afgehaald of aangevraagd worden bij het „Vrijwilligerslegioen Nederland" Den Haag, Konin ginnegracht 22, resp bij de hierboven genoemde bureaux Een vrijbiljet voor de terugreis wordt bij de keuring - onverschillig of de candidaai wordt aangenomen of niet uitgereikt". jApansch protest te moskou. TOKIO, 18 Juli (D.N.B.) De Japansche ambas sadeur in Moskou, Tatekawa, heeft de Sovjetre- geering in opdracht van zijn regeering naar de Yo- mioeri Sjimboen uit Moskou zegt te hebben ver nomen, een scherp protest overhandigd tegen het uitroepen van de Japansche Zee en de wateren rondom Kamsjalka tot gevarenzone. Deze maatregel van de Sovjet Unie bedreigt de Japansche scheep vaart en de belangen van Japan. Kinderen met vacantie naar Duitschland. Het A.N.P. meldt: „Dc Nazional Sozialistische Volkswohlfahrt der N.S.D.A.P. heeft een voortreffelijk initiatief geno men. Dezen zomer worden op geregelde tijden Ne derlandsche en Duitsche kinderen in de gelegenheid gesteld een vacantie van 5 weken in de schoonste stre ken van Duitschland door te brengen. Deze week is het eerste transport jongens en meisjes naar Wurt- tembergHohenzollern gezonden. 525 kinderen, waarvan meer dan de helft Nederlandsche, vertrok ken van het Centraal Station te Amsterdam. Intusschen is reeds het bericht van hun aankomst in Wurltemberg ontvangen. De kinderen hebben een prachtige reis gehad en zij zijn met hun Nederland sche en Duitsche begeleiders op het platteland onder gebracht. Zij zijn hartelijk ontvangen, het ontbreekt hun aan niets en er wacht hun een heerlijke tijd. Binnen zeer korten tijd gaat een tweede trans port vacantiegangers naar Duitschland en dit trans port zal nog belangrijk grooter zijn. Maandag 21 Juli vertrekken 27 Nederlandsche en vijf Duitsche kinderen voor hun gezondheid naar het kindertehuis te Sachsa in de Harz. Dit zijn zwakke kinderen, die onder geneeskundige controle staan. Zij zullen een kuur van vijf weken doormaken in een der gezondste streken van Duitschland, in die streek welke men het groene hart van Duitschland noemt. Ongetwijfeld moet men de N. S. V. dankbaar zijn voor het prachtige initiatief en men moet bewondering hebben voor de organisatie, die zulk een initiatief in oorlogstijd weet uit te voeren." HAARLEM, 18 Juli. Bevallen: 16 Juli. M. C. Jonquiére-Poser, z. C. J. Stange-Vogelaar, d. 17 Juli: S. M. van Zanten- Eeftinck Schattenkerk, z. F. Kobs-Oosterhout, z. E. G. W. Bijnsdorp-Schrader, z.'G. F. C. Vis-Küthe, z. C. Jansen-Ammerlaan, z. 18 Juli: J. Oudendijk- Janssen, z. W. Brouwer-Kaars, d. Overleden: 17 Juli: C. J. van der Aar, 78 jaar, Berckheijdestraat, T. Bouma. 81 jaar, Hasselaers- plein. J. Waalewijn, 59 jaar, A'damschevaart. A. van der Wcrff-Kohner. 56 jaar, Stuyvesantstraat. J. C., 3 d z. v. J. C. Fietoor, Gasthuislaan. K. van der Woude, 68 j.. Pegasusstraat. 18 Juli: J. van der Lin- den-Kuyl, 62 jaar, Kamperlaan. M. C. Verheijde- Longepee, 84 jaar, Schotersingel. FAMILIEBERICHT*'V t— ERSCHILLENDE BLADEN. Getrouwd: H. C, van Efferen en P. H. Burgers, Hillegersberg; H. B. Bodifée en J. van Loon. Roo sendaal; E. A. J. M. Mulder en A. C. M. van der Maas, Amsterdam: Z. M. C. M. Kavelaars en W. T4 H niikshoom, Rotterdam. Bevallen: H. van der Meer-Krevkamp, d„ Hil versum: Kuipers-Van Dijk, z„ Eindhoven; T. M. van Stekelenburg-Winde, d„ Loosduinen; C. E. Sandberg-De Vlieger, d„ Wassenaar; H. L. Nie- mann-Symons, z,, Den Haag; D. D. Bakker-Baart, d„ Kampen. Overleden: G. Ph. Rath, 81 j„ m. Veghel; P. A. J. baron de Smeth van Alphen, m„ 84 j„ 's-Graven- hage; A. R. Kramer, m„ 46 j„ 's-Gravenhage; A. Koopmans-Gorter, v., Leeuwarden; J. Appels, m., 51 jaar, Nieuw Beerla; W. J- J. Jacobs, m., 31 j., Rotterdam. Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon bernard C. H. OUDENDIJK en J. OUDENDIJK— JANSSEN Haarlem, 18 Juli 1941. Roemer Visscherstraat 191. Tijdelijk Beatrix kliniek. Heden overleed onverwacht tot onze diepe droefheid onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader Tjalke Bouma oud-onderwijzer aan dc strafgevangenis in den leeftijd van 81 jaar Uit aller naam: J. T. BOUMA. Haarlem, 17 Juli 1941. Hasselaersplein 3. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 21 Juli a.s. te 12 uur op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. Geen bloemen. Na een langdurig, doch geduldig lijden is heden van ons weggenomen onze geliefde Zuster, Behuwd zuster en Tante Jacoba Waalewijn in den ouderdom van 59 jaar. M. G. WAALEWIJN W. E C. WAALEWIJN J. WAALEWIJN— MIDDELBEEK en Kinderen. Haarlem, 17 Juli 1941. Amsterdamschevaart 96. Op verzoek geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 21 Juli a.s. te 11.30 uur op de Algemeene Begraaf plaats, ingang Kleverlaan. Met leedwezen geef ik ken nis van het overlijden van mijn schoonzuster Mejuf frouw Jacoba Waal e wijn Bijna 8 jaren was de thans ontslapene mijn huis genote en is steeds mijn getrouwe verzorgster ge weest. 4 G. ZWEERS. Haarlem, U Juli 1941. Amsterdamschevaart 96. Bij vonnis der. Arrondisse- ments-Rechtbank te Haarlem, van den lsten Juli 1941, is ver klaard in staat van faillissement: a. Marie Louise Smits, wed. Th. Klauwers, wonende te Sant poort, Bloemendaalscheweg a 51, b. Petrus Hendrikus Bruno Marie Klauwers, wonende te Santpoort, Bloemendaalscheweg no. a 51, tezamen handelende onder 'den naam Kleerbleekerij Middenvaart firma Wed. B. Klauwers; met benoeming van den E. A. Heer Mr. E. J. W. Top, lid van gemelde Rechtbank, tot Rechter commissaris. van Mr. J. van IJsendoorn, kantoor houdende te Heemstede, Mauvestraat no. 7, tot curator. De curator, Mr. J. VAN IJSENDOORN Dr. M. J. Heering PRAKTIJK HERVAT Stelt niet uit Levering uit voorraad ELECTR. WASCHMACHINES met onder- en bovenaan- drijving. GASFORNUIZEN. GASCOMFOREN. - KA CHELS voor alle brand stoffen. KEUKENKACHELS met 3 kookgaten MAGAZIJNEN KAMPERVEST 1 HAARLEM Telef. 17916 AMSTERDAM: 5 ZAKEN Desgew gema. betaling OVERBEEK betaalt belangrijk meer voor goud, zilver en juwee- len, dan ieder ander. Overal te ontbieden. JANSYVEG 59 Tc lef. 13256. Staten Bolwerk 8 Spoedgevallen: Tandartsen Keur en J. v. d. Noordaa. door vernhout van sluijters Bakencssergracht 3. Hotel „Beau Site" Zandvoort vr, voor terstond een Pers. aanmelding. HULP i. d. HUISH. gevr. v. g. g. v. Tijdelijk. 1 a 2 mnd. Platanenlaan 57, Bl'daal. Flink meisje gevr. als noodhulp. Aanmelden na 7 uur. Ripperdapark 31. NET MEISJE gevr. 15-16 j. P.G. van 8.30-14.30. Aanm. na 7. Timorstr. 28, Hst. Reiziger gezocht voor bestaand rayon Levensmid delenbranche in Haarlem en Om streken op provisiebasis. Br. met ref. en leeftijd no. 5856 bur. van dit blad. nette loopjongen gevr. Vermeulen. Gr. Hoütstr. 170 Gevraagd: Nette loopjongen Leeftijd pl.m. 15 j. van Vessem's Bakkerij, Kleverparkweg 10. Ter overname aangeboden goed beklante chocolaterie zaak (centrum). Adres te vem. bur. van dit blad. Weggeloopen lichtgrijs poesje witte bef, witte voetjes, 6 mnd. oud) luistert naar „Beertje", omg. Dietrichsrt. Teg. bel. ter. te bez. Dietrichstr. 38. Jongste bediende (m.) gevraagd op effectenkantoor te Haarlem. Brieven no. 5859 bur. van dit blad. Te koop gevraagd: 1 draaistroommotor voor 220 en 380 Volt. 6 a 9 P.K. 960 of 1420 omw. i draaistroommotor 10 tot 15 P.K. 960 of 1420 omw. 1 draajstroommotor van 22 P.K. 960 of 1420 omw. Brieven met opg. van fabrikaat en onderdeelen no. 5854 bur. van dit blad. VEEL OUD vmGOUD ZILVER GROOTE H0UTSTR.109 NAAST CIN-PALACE TEL. 13700 Toen ik Russisch Grootvorst was door Grootvorst Alexander van Rusland. De memoires van den ex-Grootvorst Alexander, zwager van Czaar Nicolaas II, een der weinige Romanoff's die de re volutie overleefden. 336 blz. in keurige band gebon den slechts f 0.95. Alleen verkrijgbaar bij .dia Boekhandel Gr. Houtstraat 134, Haarlem. Giro 120646, Amsterdam. 0.17Vs porto. Kruisstraat 33, Tel. 13507 Onregelmatige aanvoer brengt sommige Dames in ongelegen heid betreffen de Corset, Cor selet of Buste houder. Wij zijn uitste kend ingericht voor Maat werk en Co- p i e e r e n van bovengenoem de artikelen. Ook voor cor- oulente figuren. Gr. Houtstraat 10 - Haarlem in dit blad voor massa-artikel eenige De kans is groot, dat het voor geruimen tijd is. Gegadigden gelieven zich spoedig te richten tot de ZAANLANDSCHE HOUTHANDEL, Hooger- woerdstraat 812, Telef. 22730. Kleermaker biedt zich aan voor het KEEREN van DAMES- en HEERE*NKLEEDING. Net werk en niet duur. Br. onder nr. 5857 Bureau van dit Blad. j (zonder bon) voor hond en kat; dagelijks versch per y2 K.G. 30 ct., per K.G. 15 ct. GEBRS. VEENINCA, Naturalisten JACOBIJNESTRAAT 10—18.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2