Arie van Vliet weer algemeen sprintkampioen. Zwak veldwerk van Blauw-Wit bezorgde Haarlem de overwinning Schoten speelde zwak tegen E.D.O. H.H.C. verloor volkomen verdiend van Ajax Euwe staat op winst tegen Bogoljubow. Ned Voetbalbond Haarlem verbetert het Nederlandsche record 4 x 1500 M. Goed rijden van Cor Bijster. MAANDAG 2X JU Cl OTT Honkbal Blauw Wit heeft Zondagmorgen tegen Haarlem niet veel te vertellen gehad. Het totale aantal runs der Zebra's werd reeds in de eerste innings gemaakt. Alle volgende beurten gingen voorbij zonder runs op te brengen. Reeds in de eerste slagbeurt van Blauw Wit had De Mon al drie maal succes met drie slag. Maar voor het zoover was, was het veldwerk van Haarlem even van streek. De bal werd eenige keeren onbesuisd heen en weer geworpen en daarvan maakten Wilders en Van Heeswijk, die respectievelijk door een honkslag en door vier wijd op de honken waren gekomen, ge bruik door het thuishonk te stelen en Blauw Wit de twee runs te bezorgen. Haarlem antwoordde met een beurt van drie. Wel had Wilders ook drie maal succes met drie slag, maar daar tusschen door sloeg Hunik raak en kreeg Fer ment vier wijd. Toen ook Langereis den bal goed raakte konden twee man de thuisplaat passeeren. Langereis profiteerde even later van een doorgescho ten bal en scoorde het derde punt. Vooral door toedoen van Wilders kreeg Haarlem hierna slechts weinig kansen meer. Als er echter eens raak geslagen werd of Wilders bereikte geen drie slag, zoodat het veldwerk er bij te pas kwam, was het mis met Blauw Wit. Een aantal van acht fouten is wel wat erg veel! Een verontschuldiging ligt in het feit dat Blauw Wit met drie a vier invallers uitkwam. Vooral dit zwakke veldwerk heeft Haarlem de overwinning bezorgd. Na die slechte eerste beurt heeft Haarlem nog slechts twee maal een fout gemaakt, die boven dien beide nog geen run tengevolge hadden. Daarin was Haarlem dus beter. Verschil in slagprestaties was er niet. Beide partijen leverden vijf honkslagen, waar onder een tweehonkslag van Wilders. Ook de werpers ontliepen elkaar niet zooveel. De Mon bezorgde twin tig spelers een nul, waaronder veertien met drie slag; Wilders zeventien, waaronder veertien met drie slag. De cijfers der innings zijn: Blauw Wit: 200000000 2. Haarlem: 31000021* 7. Van de ontmoeting tusschen deze negentallen valt weinig goeds te vertellen. Vooral het spel van Schoten was bepaald zwak. In de eerste beurt vielen de eerste en tweede nul wel ttrij spoedig, maar toen zag Hogendijk langen tijd geen kans de derde te noteeren Die bleef uit totdat Wille langs Hogendijk sloeg en deze kans zag hem op het eerste honk uit te maken. Ondertusschen was Wille de veertiende man, die in deze beurt aan slag kwam! Zoodoende bracht deze beurt aan E.D.O. al tien runs op. Hogendijk wierp hierna nog een beurt maar vijf spelers achter elkaar raakten hem. Wel werd De Smidt uitgevangen en haalde Schijvenaar het eerste honk niet, maar wel werd bewezen dat Hogendijk weinig ontzag onboezemde. Na hem versdheen Hetem op de werpplaat. Die boek te geen succes en maakte plaats voor De Kleyn. Nadat er al twee nullen genoteerd waren, werd hij zoo ge ducht geslagen dat E.D.O. nu weer, mede dank zij de fouten in het veldwerk van Schoten een beurt van negen runs maakte. Na hem trad Geurts als werper op. Tot drie slag kwam hij in drie beurten slechts één enkele maal, maar nu had het Schoten-veldwerk ook wel eens succes en werd niet elke fout meer met een run ge straft. Pas bij den stand 210 kwamen de eerste runs voor Schoten los. Honkslagen van Kessens, Geurts en Ho gendijk haalden drie man over de thuisplaat. Een nog betere beurt maakte Schoten in de achtste innings want die bracht vijf runs op Nu was het echter meer zwak spel van E.D.O. dan eigen kracht. Alleen Hetem wist in deze beurt een honkslag te plaatsen. De achterstand was echter zoo groot dat deze vijf runs ook geen verschil meer maakten en met 249 nam E.D.O. revanche voor de op 11 Juni j.l. geleden nederlaag. De cijfers der innings zijn: Schoten: 000031050 9. E.D.O.: 10 2 0 9 2 0 1 0 24. DE OVERIGE UITSLAGEN. Quick* 201010200 6 V.V.G.A.: 0 2 4 0 01 3 0 0 10. The Catchers: 010300000 4. H.C.K.: 100211030 8. X-F.C. II: 1 0 1 4 I 0 1 1 9. H.H.C. II: 4 5 2 0 0 3 1 2 17. Schoten II: 010110005 8. D.W.S.010011800 11. T.H.B.: 10028006 17. Quick II: 3 7 4 1 1 1 1 2 20. V.V.G.A. 1 R.C.H. II: Haarlem IV: 84380000 23. Spaernevogels: 00034221 12. Schoten IV: 0 0 1 5 1 5 5 - T.Y.B.B. II: 0 0 3 3 0 2 2 3 - H.H.C IV: 8 12 6 4 0 R.C.H. III: 10 16 0 15- Haarlem III: 042200021 H.H.C. III: 000003510 - R.C.H. IV: 7 3 3 6 2 Schoten 111: 1 3 2 0 2 - Sphoten IV: 1 3 6 2 8- E.D.O. IV: 1 3 0 5 1- Spaarnevogels: 48112010 17. E.H.S. II: 7 9 0 2 6 3 2 0 29. T.Y.B.B. II: 5 2 9 1 8 2 27. Zeemeeuwen: 0122001= 6. R.C.H. III: 7 8 3 12 2 32. E.D.O. V: 2 1 4 0 2 9. Verder verloor H.C.K. met 25—7 van V.V.G.A. II en verzwakte R.C.H. haar positie door met 1017 van E.D.O. II te verliezen. Z.R.C. bleef met 128 de meerdere.van E.H.S. en WatergraafsmeerHaarlem II werd gestaakt wegens een aan den speler Dijkhuizen overkomen ongeval. Deze kreeg n.l. een geworpen bal in het gezicht en heeft daarbij vermoedelijk een jukbeen gebroken. .1UNIORES-COMPETITIE. Liep de Juniores Competitie al eenige weken, thans is zij ook in Haarlem begonnen. Twee negentallen van Schoten speelden al tegen elkaar waarbij Schoten a met 123 won. Voor Maandagavond is vastgesteld H.H C. jun. Schoten a jun. en voor Woensdagmiddag Schoten b jun.Haarlem jun. Ajaxieden sloegen veel beter Hoewel Pijnakker persoonlijk meer resultaat had van zijn werpen dan Blomvliet, heeft H.H.C. volkomen ver diend verloren. Het voor H.H.C nadeelig verschil zat zoowel in het zwakkere veldwerk der Haarlemmers als in het beter slaan der Ajaxieden. Blomvliet c.s zagen kans de Haarlemmers zeven keer achtereen voor nul aan den kant te zetten. In vijf van die zeven beurten kwamen van H.H.C. telkens maar drie man aan slag. In de vijfde beurt werd het één man meer doordat Weppner te laat startte en daardoor een vangkans miste. In de zevende beurt kwam H.H.C zoover, zij het dan door toedoen van Ajax, dat er drie hinken bezet raak ten. De hoop ging echter weer verloren daar Noordhof op drie slag uitging en Pijnakker met zijn tik het eer ste honk niet bereikte. In de achtste beurt was H H.C gelukkiger. Doordat Verwev van een fout van Bloem profiteerde en Hom- merse en Hartog vier wijd kregen kon Baas met zijn honkslag twee man over de plaat halen en daarmede H.H.C. de eerste runs bezorgen. Mulder sloeg hierna den bal het verre veld in, werd zelf wel uitgevangen, maar eer de bal teruggespeeld was. was ook Hartog over de plaat. Ook Panman liet de bal in het verre veld ver dwijnen. Maar Rotgans deed daar zijn plicht en hier mede was de tweede kans, die H.H.C. in dezen wed strijd kreeg, weer verkeken. Nadat Ajax in de tweede beurt al twee keer van een fout had geprofiteerd, zonder'dat dit runs op bracht, genoot Zij van dit voorrecht in de derde beurt nog eens. Bovendien gaf Pijnakker vier wijd aan Bosboom en werd hij door Blomvliet. Beuraer en Weppner ge slagen. De tik van Weppner stichtte eenige verwarring in de H H.C.-geléderen en het gevolg was dat alleen door dien tik al drie man over de plaat kwamen. In totaal bracht deze beurt Ajax vijf runs op. Van toen af speelde Ajax dus met een voorsprong. Wel werd die in de achtste innings teruggebracht tot 53, maar toen in de negende beurt de honkslag van Weppner nog eens twee man thuisbracht, was het 7—3 en H.H.C. zag in haar laatste' beurt geen kans daar nog verandering in te brengen. Waar het aan schortte, blijkt wel hier uit: Ajax maakte twee fouten en gaf zeven honkslagen, H.H.C. maakte zes fouten en gaf drie honkslagen. Aan Pijnakker lag het niet want hij wierp vijftien keer drie slag, tegen Blomvliet twaalf keer. De cijfers der innings zijn: Ajax: 005000002 7. H.H.C.000000030 3. Schaken Nog een kleine kans op remise. KARLSBAD, 20 Juli. (A.N.P.) Hedenmiddag vond te Karlsbad de eerste ontmoeting plaats tus schen onzen schaakkampioen Dr. Euwe en den Duitschen kampioen Bogoljubow. De Duitscher (wit) opende met e2e4. Hij trachtte tevergeefs met e6 tot den aanval over te gaan, rekening, houdend met de voorzichtige ver dediging van zijn tegenstander. Bij den ,25en zet dwong onze landgenoot Bogolju bow tot koninginneruil daarna verloor Bogoljubow nog een paard en slaagde dr. Euwe er in, pionnen- winst te verkrijgen. De partij werd na den 41en zet afgebroken. Er bestaat een kleine kans, dat de Duitscher er in slaagt toch nog remise te bewerken. »*cht tijdens den twccdaagschen cricket wedstrijd Rood en WitH.C.C., die door de Haagsche club met innings werd gewonnen. (Foto De Haas) De Volewyckers promoveert. Dank zii een 31 zege op Elinckwijk zal de Am- sterdamsche voetbalclub „De Volewijckers" het volgende jaar de plaats van H.F.C. in d*e tweede klas innemen. Wedstrijden van Gemeentelijke Reinigingsdiensten. Haarlem wint den eersten prijs. Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan der Voet bal Vereeniging Reiniging „Alkmaar", werd er een voetbaltournooi georganiseerd, waaraan verschillende Gemeentelijke Reinigingsdiensten in Noord-Holland deelnamen o.a. Alkmaar, Haarlem en Zaandam. Het Amsterdamsche Stads-Reinigingselftal was door werk zaamheden verhinderd te komen. Als vierde club werd ingelascht een elftal van ambtenaren der Alkmaarsche Gemeentebedrijven. Deze wedstrijden werden gespeeld Zaterdagmiddag in het Gemeentelijk Sportpark te Alkmaar. Voor den aanvang der wedstrijden vond er een huldiging plaats, de aanvoerder van het Haarlem- sche Reinigingselftal de heer G. Bijstgr overhandigde met een korte toespraak, een bloemenmand aan den voorzitter der V.V.R. „Alkmaar". In de eerste ronde kwam Haarlem uit tegen Zaandam. Het einde kwam met een 62 overwinning voor Haarlem. In de finale kwam Haarlem tegen het Gemeente Elftal van Alk maar. Beide partijen wogen goed tegen elkaar op, de rust ging met 2—0 voor Haarlem in, na de hervatting scoorde P. Hut met een schitterend vleugelschot het derde doelpunt voor de Haarlemmers. Even voor het eindsignaal klonk, maakte deze zelfde speler het laat ste doelpunt voor Haarlem. Athletiek De Nederlandsche estafette kampioenschappen. Voor de eerste maal werden dtt jaar de Nederlandsche estafette-qampioenschappen geheel gescheiden van de per soonlijke kampioenschappen verwerkt. Zij werden ditmaal gecombineerd met de juniores-kampioenschappen, zoodat het programma op het eerste gezicht niet onaanzienlijk aandeed. Toch meenen wij dat de proefneming niet ge slaagd mag heeten. Juist de organisatorische moeilijkheden, die verbonden zijn aan een programma waarin vele estafettenummers zijn opgenomen, vergen veel van het geduld van het pu bliek. dat, zooals dezen middag het geval was. te lang op een volgend nummer moet wachten. Slechts bij een enkel estafettenummer moest feilen strijd geleverd worden, in de meeste gevallen echter was de superioriteit van een der clubs zoo groot dat de laatste man reeds als overwinnaar startte. 'Zoo b.v. in de finale 4 x 100 M. heeren. waarin Houtman als eerste man van A. V. '23 reeds dadelijk een voorsprong op den Indischen sprintkampioen, den Trekvogels-looper Pen. veroverde, een voorsprong die voor Van Beveren, Martini en Peters en een verkeerde wissel der Trekvogels zoo vergroot werd. dat zelfs een Osendarp, 'als laatste Trekvogel, kansloos was. Groot was de belangstelling voor de 4 x 1500 M. door Frits dc Ruyter kreeg Quick een kolossalen voorsprong, doch Haarlem en de Trekvogels liepen op de overige Quick-tahleten snel in. Toen de Roode als laatste Haarlem- looper aan den kop lag, was er natu.urlUk van strijd geen sprake meer. Desondanks bleek dat de Haarlemploeg het Nederlandsche record met 1.9 sec. had verbeterd. Het spannendste nummer was oe 10 x 100 M. heeren, hier leidde aanvankelijk Vlug en Lenig, maar alweer door Houtman en Van Beveren, kwam A. V. '23 aan den kop. Boersma bracht A. A. C. weer in den strijd, maar Luteraan en Brün wisten de kleine voorsprong van A. V. '23 te behouden. Later bleek echter, dat A. V. '*23 door een ver keerden wissel tusschen Peters en Oostermeijer, gedls- qualifiseerd moest worden. De 4 x 400 M. werd door de Trekvogels gewonnen door den derden looper van Osta. die met een meter achterstand op Bouman stratte. Tot aller verbazing eindigde van Osta met een kleinen voorsprong op den A. A. C.-crack, zoodat Osendarp, als laatste man der Trekvogels, eenvou dig werk te doen had. De dames-estafettes gaven een volledige superioriteit der Zeeburgathleetjes te zien. Op alle nummers weiden zij De kampioenschappen der juniores brachten wel ge- animeerden strijd, doch geen grootsche tijden. De voornaamste uitslagen luiden: Finale 4x100 meter dames: 1. Zeeburgia, Amsterdam 50 9 (dames Zijlstra. Timmer. Schuiirmans. Adema); 2. Sagitta, Amsterdam 52.1; 3. A. D. A.. Amsterdam 52.5. Finale 4 x 1500 meter heeren: 1. H. A. V. 1, Haarlem 17.2.3 (nieuw Nederl. record), (v. Gog. Hagtingius, Koop man, De Roode); 2. Trekvogels, Den Haag 17.29.1; 3. H A V. 2, Haarlem 17.35.8; 4. Pro Patria, Rotterdam 17.36.1. Finale 4x100 meter estafetten heeren: 1. A. V. 1923, Am sterdam 42.7 (Houtman. Van Beveren, Martini, Peters): 2. Hellas 1 43.8; 3. Vlug en Lening. 10x100 meter estafette heeren' 1. A. A. C., Amsterdam 1.52.fi; 2. Vlug en Lenig, Den Haag 1.54.4; 3. Hellas, Utrecht. Korfbal ADSPIRANTEN SERIE-WEDSTRIJDEN VAN „AURORA". In navolging van andere vereenigingen vormde Auro ra ongeveer een half jaar geleden een commissie, welke zich meer speciaal met het adspirantenwezen zou bezig'houden. En dat Aurora goed gegrepen heeft heb ben de heer H. de Vries en zijn medewerkers Zondag j.l. wel bewezen. Niet minder dan 20 twaalftallen van clubs uit de Haarlemsche afdeeling namen deel. Alleen de adspi- ranten van de Hillegomsche Zwaluwen en van T.H.B., welke laatsten elders speelden, ontbraken. Met veel enthousiasme werd er om de prijzen in vier afdeelingen op drie velden gespeeld. Veel korf balvreugd werd beleefd, en veel korfballeed geleden, zooals alleen jonge enthousiastelingen dat kunnen lij den envergeten. De groote deelneming bewijst de geweldige aanwas der adspiranten afdeeling van welhaast alle clubs, maar ook het vertoonde spel in bijv. de A-afdeeling bewijst, dat ook de capaciteiten in de afgeloopen maanden nog hebben gewonnen. In verschillende wed strijden werd door de jeOgd zeer behoorlijk korfbal gedemonstreerd. Deze A-afdeeling had bovendien een zeer spannend slot, daar hier de laatste wedstrijd de beslissing moest brengen voor le en 2e prijs. In een zeer goeden wedstrijd wist Oosterkwartier A over den tweede klasse kampioen Animo Ready A met 20 te zegevieren. In de B-afdeeling legde Oosterkwartier B beslag op den eersten prijs, terwijl de derde klasse kampioen Oosthoek A hier een heel goed figuur maakte door den tweeden prijs te veroveren. In de beide lagere afdeelingen speelden veelal meisjes en jongens die pas sinds korteren tijd het spel beoefenen. Aurora B behaalde in de C-afdeeling den eersten en Oosterkwartier C den 2den prijs; in de D-afdeeling Oosterkwartier D. den eersten en Haarlem C den 2den prijs. ff De Haarlemsche Kanovereeniging hield Zondag nationale pagaaiwedstrijden op het Noorder Buiten Spaarne. Op de foto ziet men de nieuwelingen bij het eindpunt. (Foto De Haas) Wielrijden Cor Wals behoudl zijn titel. Het duizendkoppige publiek, dat het Amster damsche Stadion bevolkte, heeft Zondag ongetwij feld volop kunnen genieten. In de eerste plaats was het al een heel ding, dat het droog bleef, waar door het programma vlot kon worden afgewerkt; een programma, dat inderdaad „elck wat wils" bood. Daar was de sprint in de drie categorieën, daar was de achtervolging twee nqmmers, waar in ons land op den voorgrond treed en tenslotte was er voor het eerst in dit seizoen een race achter de groote motoren. Verrassingen in den zin van onverwachte resul taten zijn er niet geweest, of het moest dan zijn, dat Klink op den eersten dag in de achtervolging door Van der Voort met gering verschil werd ge klopt. Voor het overige verliep alles volgens het „vormboek"; dat wil dus zeggen, dat Van Vliet, Remkes, Arie van der Linden, Van der Voort en Cor Wals met de titels gingen strijken. Maar wel waren er eenige verrassende presta ties van jongere renners, die eigenlijk hun carrière nog moeten maken. Van hen noemen we dan aller- NED. VOETBALBOND. Afdeeling Haarlem. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Geen voetbalwedstrijden van 10 Juli tot. 1 September. Tri overleg met het dollege van Gevolmachtigden voor de Sport heeft het Bestuur van den N. V. B. besloten, dat met ingang van 10 Julr tot 1 September 1941 geen toe stemming zal worden gegeven voor het spelen van serie- wedstrijden en vriendschappelijke ontmoetingen Voor de enkele nog te spelen promotie- en degradatie wedstrijden, welke helaas door samenloop van omstandig heden verlaat zijn, geldt dit verbod niet. Dit besluit houdt dus in, dat alle verleende toestem mingen voor het houden van seriewedstrijden van heden af zijn ingetrokken. Nieuwe vereenigingen. Vereenigingen, welke tot het verband van den N. V. B. wenschen te worden toegela ten, moeten het verzoek daartoe schriftelijk tot den N. V. B. richten via de Afdeeling onder overlegging in twee voud van gewaarmerkte afschriften van de Statuten en het Huishoudelijk Reglement: zij moeten voorts alle op- Mven en inlichtingen verstrekken, welke door of namens den N. V. B. zullen worden gevraagd. De Afdeelingen dienen het Bestuur van den N. V. B. van advies te dienen over de aanvraag om toelating. Nieuwe vereenigingen kunnen slechts worden toegelaten, indien zij tenmins'te 2 elftallen hebben die aan de com petities van de Afdeelingen zullen deelnemen en over ten minste 40 leden beschikken. In bijzondere gevallen kan het Bondsbestuur van deze laatste bepaling dispensatie verleenen. Materiaal 1941—1942. Aan H.H. Secretarissen is het materiaal voor 1941—42 toegezonden. Beleefd wordt ver zocht de in de bijgevoegde circulaire onder No. 1—4 ge noemde bescheiden voor 1 Augustus aan het Bondsbureau in te zenden. De ledenopgave moet aan het Hoofdbestuur te Den Haag worden gezonden, de opgaven van junioren en adspiran ten aan het afdeelmgsbestuur. Overschrijvingen. Verleend onder No. 1219 B. Ber kenkamp van R. C. H. naar S. V. '34 ingaande 21 Juli 1941. Aanvrage Diploma N. V. B. Aan H. H. Officials van de afd. Haarlem ls een formulier verzonden voor aan vrage van het N. V. B.-diploma. Dit formulier moet voor j 1 Augustus aan het Bondsbureau worden ingezonden, daar zij anders voor een herbenoeming in hun functie niet ln aanmerking kunnen komen. Zevenkamp-dag 1941. De aanvankelijk op 3 Augustus vastgestelde zevenkamp-dag is nader bepaald op Zondag 24 Augustus a.s. op de terreinen van R. C. H. (Heem- steedsche Sportparken), aanvang 12 uur precies. In ver band hiermede is de datum van sluiting der inschrijvin gen verschoven naar Zaterdag 9 Augustus. Nadere gege vens zijn reeds per circulaire aan H.H. Secretarissen ver zonden. Aanmelding nieuwe Scheidsrechters. Aan hen. die zich voor het a.s. seizoen als scheidsrechter beschikbaar willen stellen, wordt verzocht zich schriftelijk aan te mel den bij den Secretaris dar Scheidsrechterscommissie, den heer N. J. Twisterling, Badhuisstraat 24, Haarlem. Zij. die reeds aan het einde van het vorig seizoen een verzoek tot toetreding hebben ingediend, behoeven dit nu niet te herhalen. Er is dringend behoelte aan een groote uitbreiding van het scheidsrechterskorps: zou deze niet tot stand komen, dan is een vlot verloop der competitie niet gewaarborgd Geeft U daarom spoedig op! Afgevoerd. Als scheidsrechter der afd. Haarlem: E. Kerkman, T. Post, M. v. d. Stelt, Th. G. Vloemans en W Voogd. Hengelen De Hengelaarsvereeniging „Onderling Belang" hield Zondag 'n onderlingen wedstrijd in De Hoofdvaart. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1. Vaas, 2. P. Kramer, 3. B. Jansen, 5. P. v. d. Pol, 6. D. v. Viersen, 7. J. Drogdrop, 8. P. Buis, 9. W. Drogdrop Jr., 10. A. Hendricks. Dammen MASSAKAMP R.K. DAMCLUB ..ST. BAVO"— COMBINATIE ZAANSCHE R.K. DAMCLUBS. Zondag j.l. vond in het R.K. Vereenigingsgebouw a.' d. Heerenweg te Heemstede een massakamp plaats tusschen de R.K. Damclub „St. Bavo" en een combina tie uit de Zaansche R.K. damclubs. De gedétailleerde uitslag van deze ontmoeting luidt als volgt: Bord No. 1 B. H. M Stevens 20 de Ruiter; 2. J. Drayer 20 D. Steenstra; 3. J. Warmerdam 20 van Heemst; 4. J. v. d. Zwan 02 W. Dam; 5. J. Weyers 20 A. Kalkman; 6. M. Zomer 11 Bakker; 7. j. van Berkum 20 P. Zille; 8. J. Wittman 20 Bleyendaal; 9. J. Stevens 20 R Stet; 10. F. Broekman 11 Beentjes; 11. L. Floris 20 Kabel; 12. H. Willemse 20 Platei; 13. A. van Kol 20 Hagmaijer: 14. A. Dio- pendaal 20 van Luit; 15. J. Janus 20 J. i Willemse De eerst genoemde spelers zijn van „St. Bavo". De R.K. Damclub „St. Bavo" won dus dezen zeer geanimeerden wedstrijd met 261, eerst onzen jeugdigen stadgenoot Cor Bijster,die niet slechts de finale van de sprint voor amateurs be reikte, doch die er zoowaar in slaógde om in dien eindstrijd^ een rit van den titelhouder Remkes te winnen. En dat was heusch geen geluk, want Bijs ter, die den kop had genomen, ving zijn rivaal op de 200 Meter-streep goed op, wist den aanval af te slaan en hoewel Remkes op het rechte eind alles op alles zette, kon de Amsterdammer niet verder dan het voorwiel komen. Waarmede werd aange toond, dat de 18-jarige Haarlemmer thans reeds even snel, zoo niet sneller is dan de nationale kam pioen, die hem echter in tactiek nog verre de baas is. Dat bleek in de beslissingsrit, toen Remkes lang zaam aan den kop ging, in de eerste bocht plotse*- ling aanzette en alvorens Bijster er op verdacht was, vele lengten voorsprong nam om onbedreigd te winnen. De tactiek moet echter met ervaring komen en als die er éénmaal is, dan zal het vertrouwen van Guus Schilling in den jeugdigen Spaarnestede- ling zeker niet beschaamd worden. Cor de Best trof het daarom niet bijzonder, dat hij, na het winnen van de herkansingsfinale tegen den veteraan Bernard Leene in den kwarteindstrijd Bijster te bekampen kreeg. Om het duidelijker te zeggen: dat trof De Best niet bijster best, maar Bijster wel op zijn best, zoodat eerstgenoemde een halve lengte te kort kwam (tijd 13.2 sec.). Hij be hoeft zich over dit nederlaag zeker niet te schamen, want in de demi-finale werd de reus Van Bohee- men een zeer sterke knaap tweemaal volgens de regelen der kunst door Bijster in een flitsend spurtje geklopt. Bij de profs, kwam Van Egmond in den halven eindstrijd, zoowel in de sprint als in de achtervol ging. In beide onderöeelen mo.est hij het loodje leggen; respectievelijk tegen Van Vliet en Groene- wegen. De IJmuidenaar Ben van der Voort was nog meer ambitieus; hij had voor drie nummers inge schreven, zoodat hij geen oogenblik heeft behoeven stil te zitten. In de sprint keek hij volgens de ver wachting tegen het achterwieltje van Arie van Vliet aan, maar in de achtervolging deed hij zijn naam eer aan. In de serie tegen Reuter, ia den kwarteindstrijd tegen Van der Heijden en in de demi-finale tegen Klink wist hij te winnen. In die laatste rit legde hij de 4 kilometer af in 5 min. 17 sec., maar in de beslissing zou 'hij die prestatie nog verbeteren. Die rit ging fcpgen Groenewegen, een mannetjesputter, die er wezen mag en die dat ook toonde door tot op een ronde (500 M.) voor de finish met miniem verschil vóór te blijven. De IJmuidenaar had echter nog een „eindsehot" in reserve en dit was voldoende om hem met enkele meters voorsprong ip den prachtigen tijd van 5 min. 7.6 sec. te doen zegevieren. Hoe spannend deze race was, blijkt wel uit de voor Groenewegen op genomen tijd, die 5 min. 8.4 sec. bedroeg. Zelfs Homerus sluimert wel eens; derhalve zal niemand het Arie van Vliet kwalijk nemen, dat hij zich in de tweede manche van den strijd om den prof.-titel door Derksen liet overrompelen. - Arie had de eerste rit in 12.4 sec. (recht tegen den wind in door de laatste bochty gewonnen en bij het tweede treffen balanceerde hij op het platte kantje van de eerste bocht zoo lang, tot Derksen kiezen of deelen moest. De Zwollenaar koos, demarreerde op prima wijze en voor zijn rivaal degelijk op gang was, had Jan al ruimschoots „de kuiten" genomea Weliswaar liep Arie fantastisch snel in, maar be reiken kon hij zijn snellen tegenstander toch niet meer. In de „belle" paste hij beter op, drong Derk sen naar den kop en won na een lange spurt uit de tweede positie overtuigend in 13 sec. Bij de onaf- hankelijken had Arie van der Linden weinig moeite met Kremers; de derde plaats had feitelijk Pronk (Heiloo) toegekomen, maar Van Rooy (Tilburg) profiteerde in de derde rit van een onjuiste waar neming van den kamprechter. Het algemeen sprinlkampioenschap was natuur lijk voor Van Vliet. De 75 K.M achter de groote motoren had. hoe kan het anders, ieders belangstelling. Aan den start kwamen in deze volgorde: Van Amsterdam (gang maker Van der Bom), Groenewegen (Sterke), Domhof (Slesker), Van der Voort (Kaser), Motké (De Graaf), Wals (Wiersma) en Bakker (Bustraan). Het is, ondanks den vrij feilen wind, een snelle rit geworden, hetgeen de tijd van den winnaar (1 uur 1 min. 47.6 sec.) uitwijst. Een record is dit bij lange na niet, want dat staat op naam van Van der Wulp met 55 min. 45 sec. Wals echter toonde zich onbe twist de sterkste en hij won vrijwel onbedreigd. Reeds na enkele ronden kreeg hij kettingdefect, doch hij wisselde zoo snel van rijwiel, dat hij, dank zij de twee reglementaire vergoedingsronden, geen noemenswaard terrein verloor. Daarna reed hij in zijn besten vorm, wat ruim voldoende was om zijn tegenstanders, die deels nieuwelingen op dit gebied, deels te weinig getramd waren, gemakkelijk te be dwingen, Slechts Van Amsterdam (aan den kop ver trokken) had een kans, doch -onoplettendheid van zijn gangmaker Van der Bom gaf Wals de gelegen heid na 30 K.M. te passeeren, Wel trachtte Van Amsterdam het verloren terrein herhaaldelijk te herwinnen, doch telkenmale raakte hij, nog vóór hij zijn aanval kon „doordrukken", lichtelijk los. Van ernstigen strijd was feitelijk geen sprake, daar de rest van het veld bij lange na niet tegen deza taak opgewassen bleek. De vrij eentonige rit eindigde derhalve als volgt: 1. Wals (kampioen); op 200 Meter Van Amster dam; op 3 ronden Bakker; op 5 ronden Groene wegen en daarachter Domhof; op liefst 17 ronden Motké, terwijl Van der Voort had opgegeven. Bij de beoordeeling van dit resultaat dient men reke ning te houden met het feit, dat de renners vrijwel geen gelegenheid tot serieuze training achter'den motor hebben gehad; Wals'toonde zich in dit milieu een klasse apart.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8