26 JyOj s/a Tuinaanleg eischt vakkennis gif! v.Empelen AGENDA VACANTIE Haarkleuren. Sieek het g.as Juli zaterdag TOBIAS J AA Of q y I Ly v\ LANGS DE STRAAT. ZATERDAG 26 JULI 194Ï HAARLEM'S DAGBLAD Samenvoeging van gemeenten in Noord-Holland. Commissie geïnstalleerd en met haar werkzaamheden begonnen. Men zendt onfc van.de zijde van hel Frov. Be stuur van Noord-Holland het volgende communiqué t0e: A 1 In het laatst van het vorige jaar werd m tal van Noord-Hollandsche gemeenten groote beroering ge wekt door een plan tot samenvoeging van gemeen ten in deze provincie op groote schaal. Het plan beoogde de vereeniging van niet minder dan 91 gemeenten, welke tot slechts 30' gemeenten zou den worden samengesmolten. Het uitgangspunt van de voorgenomen, vereeniging van gemeenten was in de eerste plaats de wensch om door samen voeging van noodlijdende of steunbehQevende ge meenten met financieel sterkere gemeenten, levenskrachtiger eenheden in het leven te roepen. Daarnaast gold als motief, -te komen tot besparing op het bestuursapparaat, noodzakelijk geworden door den toestand, waarin de overheidsfinanciën zijn geraakt. Op korten termijn werden de desbetreffende ge meenteraden geroepen zich over de voorgestelde samenvoeging uit te spreken, met het gevolg, dat een bonte schakeering van adviezen werd uitge bracht. Naast gemeentebesturen, die krampachtig aan het behoud van eigen zelfstandigheid meenden te moeten vashouden en voor behoud van het geldende territoir opkwamen, waren er anderen, die inderdaad steekhoudende argumenten aanvoer den voor een gansch andere indeelng van de voor gestelde samenvoegingen of op goede gronden pleitten voor een wijziging van de gemeentegren zen. Niet alleen de voor samenvoeging aangewezen gemeenten brachten echter hun adviezen uit, in tal van verzoekschriften van andere openbare lichamen en particulieren werden bezwaren of wenschen kenbaar gemaakt ten aanzien van al dan piet overwogen samenvoegingen of'grenswijzigin gen. Ook besturen van gemeenten, die niet be hoorden tot de voor samenvoeging aangewezen ge meenten vroegen uit eigen beweging bij de in overweging genomen samenvoegingen te worden betrokken en maakten dienaangaande hun wen schen en inzichten kenbaar. Na een bestudeering van de ingekomen stuk ken kwamen Gedeputeerde Staten reeds tot de conclusie, dat slechts zeer weinige van de voor gestelde plannen tot samenvoeging rijp waren voor onmiddellijke verwezenlijking. Slechts enkele plannen kwamen naar hun meening voor onmid dellijke doorvoering in aanmerking. Eén dier planneji n.l. dat tot sarrienvoegng van de Lange- dijker'gemeenten, is zoo juist tot stand gekomen. De beschikking tot samenvoeging werd dezer dagen in de Staatscourant opgenomen. Met instemming van den Secretaris-generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken, hebben Gedeputeerde Staten besloten een nader onderzoek omtrent de gemeentelijke indeeling van Noord-Holland te doen instellen door een com missie van deskundige^ onder leiding van prof. H. N. ter Veen, hoogleeraar in de sociale aard rijkskunde en landbeschrijving aan de Universiteit van Amsterdam. Tot leden dier commissie werden benoemd de heeren J. W. Boersma, secretaris van het Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noor derkwartier te Alkmaar, als vertegenwoordiger van de Vereeniging van Noord-Hollandsche Water schappen, Ir. W. Fuhri Snethlage, directeur van den Economisch-Technologischen Dienst voor Noord-Holland te Haarlem, J. C. Haspels, burge meester van Enkhuizen, Mr. A. Koelma, secretaris van Alkmaar, als vertegenwoordiger van de af- deeling Noord-Holland van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, Ir. L. S. P. Scheffer, hoofd van de afdeeling Stadsontwikkeling bij den Dienst der Publieke Werken te Amsterdam en ir. C. Thonrése, Hoofdingenieur-directeur van den Provincialen Waterstaat van Noord-Holland, ter wijl aan de Commissie als secretaris werd toege voegd de heer dr. J. Winsenius, söciaal-geograaf van het bureau vari de Vaste commissie voor uit breidingsplannen eni streekplannen in Noord-Hol land to Haarlem. Aan de commissie werd opgedragen: „Een geografisch, sociagrafisch, economisch en stedebouwkundig onderzoek in te stellen betref fende de provincie Noord-Holland en de gemeen ten, waaruit deze gevormd is; Bij dit onderzoek, waarbij overleg is te plegen met de directies van de Provinciale Bedrijven en de Kamers van Koophandel en Fabrieken, behoort op den voorgrond te staan de vraag in hoeverre de huidige gemeentelijke indeeling en het beloop der bestaande gemeentegrenzen, eventueel daarbij in begrepen de provinciale grens, geacht kunnen worden te voldoen aan de eischen, welke daaraan uit een oogpunt zoowel van doelmatig overheids- beheer als vari maatschappelijk belang moeten Worden gesteld; „Als resultaat van het onderzoek worden con crete uitgewerkte voorstellen verdacht, zoowel omtrent wenschelijk geoordeelde samenvoegingen van gemeenen als ten aapzien van in aanmerking Mogen wij eens vrijblijvend met U komen praten en U aantoonen, hoe huis en tuin een harmonisch geheel kun nen worden? 't Hoeft niet kostbaar te zijn. TUINBOUWBEDRIJF Telefoon 28080 Binnenweg 18, Heemstede, Ook voor onderhoud (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 26 JULI. Rembrandt Theater: Vroolijke Vrouwtjes. 2.30, 6.30 cn 8.45 uur. Palace: Meisjes van 17. 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: Sterrenparade. '2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: De dochter van den Samu rai. 2.30. 6.30 en 8.45 uur. ZONDAG 27 JULI: Rembrandt Theater: „Het mysterie der Schep ping", half twaalf. Rebrandt Theater: «Vroolijke vrouwtjes, 1.30, 3.45 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Meisjes van 17", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: Sterrenparade, 1.30, 3.45, 6.39 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: De dochter van den Samu rai", 2., 4.15, 6.30 en 8.45 uur. Zandvoort: Oud-Hollandsche Poppenkast in het Noorderbad. MAANDAG 28 JULI: Groote Kerk: Volksconcert H.O.V., 8 uur. Bioscooptheatérs: Voorstellingen des middags en des avonds. Zandvoort!» Vergadering van den gemeente raad, vier uur. Nachtdienst Apotheken. De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Fa. Duym en Keur, Keizerstraat 6, Tel. 10378. Firma Begeman en Sneltjes, Kruisweg 30. Tel 10043. Marnix Apotheek, Marnixstraat 65, Tel. 23525. Te Heemstede is geopend: Heemsteedsche Apotheek. Binnenweg 98. Tel. 28197. door P. v. d. HEM. [SU IS H'J VOLMAAKT CELUKKlCi ALS H'J ESI "R 'ET VO.QRN VANt^OttS "KAcf VERSCH.ALKEn OP HOLLANDSCHE' PLAS komende wijzigingen in het beloop van de onder scheidene gemeente-grenzen waardoor tot ip verre toekomst de gezonde ontwikkeling der Noord- Hollandsche gemeenten en daardoor van de pro vincie kan worden verzekerd; „Deze voorstellen zoo spoedig mogelijk in te dienen, bijvoorbeeld door het onderzoek streeks gewijze te doen plaats vinden". In een op 25 dezer ter Provinciale Griffie te Haarlem gehouden bijeenkomst van de bovenbe doelde heeren, met de leden van de desbetreffende commissie uit Gedeputeerde Staten, de heeren A. W. Michels en J. Staal en den administrateur chef van de le afdeeling ter Provinciale Griffie Th. Steman, werd de commissie door den heer Com missaris der Provincie Mr. A. J. Backer, geïnstal leerd met een rede, welke door professor ter Veen werd - beantwoord. De commissie is daarna onmiddellijk met haar werkzaamheden begonnen. (Tc Quebec leeft volgens een be richt een 3-jarige jongen wiens haar drie scherp afgeteekende kleurbanen vertoont resp. blond, zwart en rood. Het blonde haar is gekruld, de beide andere banen zijn sluik.) De dingen die er toch gebeuren, Even verwonderlijk als raar,' Nu weer een baby met drie kleuren (En uitgesproken kleuren) haar. Een zwarte baan naast een hoogblonde En daarnaast een zoo rood als vuur, Waar heeft men zooiets ooit gevonden, Zoo'n wondre speling der natuur. Zoover ik weet (maör op mijn jaren Zegt dat niet veel) kwam 't nimmer voor. Zoo niet door 't kind dan toch die haren Daar loopt meer dan één streepje door. Men kan 't niet op de kermis toonen, I Opdat het roem en geld verwerft, Men zou den kleuter dan maar hoonen: W .1 Dat kan ik ook, dat is geverfd Maar een ding kan men vast vertrouwen, Dat dit interesse wekt Van steeds op nieuws beluste vr.ouwen Kijk, een bijzonder haar effect. Hier wordt een nieuw idee geboden En 't valt de vrouw zoo in de schoot Een nieuw idee voor harenmode In strooken blond en zwart en rood. Het is gemaklijk te verwerven, Een kapper met een knappen kop Kan dat wel met veel verve verven En knapt het wel knapkappend op. En moet het bij drie kleuren blijven? Natuurlijk niet dat springt in 't oog. Wij gaan. durft ik voorspellend schrijven, Naar 't kapsel a la regenboog. en knip het electrisch licht alleen bij uiterste noodzaak aan - -r H. O. V. Kerkconcert. Gastdirigent Anton Krclage. Maandagavond a.s. te 8 uur zal op veelvuldig verzoek door dc H.O.V. een kerkconcert. worden gegeven. Dit concert zal worden gedirigeerd door Anton Krelage en als solist zal optreden Gijs Beths, viool. Er is een bui tengewoon aantrekkelijk programma samengesteld Het vangt aan met de uitvoering van de Symphonie no. 30 in C-dur („Alleluja") van Jos. Haydn. Hierna zal het Concert voor viool en orkest in A kl. terts van Joh. S. Bach worden gespeeld. De solo-partij wordt vertolkt door den Concertmeester van de H.O.V. Gijs Beths. Het eerste programmadeel wordt besloten met dc uitvoering van dc ouverture „Die Geschopte des Pro metheus'". Op. 43 van L. v. Beethoven. Na de pauze zal een compositie van Albert de Klerk worden ge speeld, n.l. Elegie voor viool en orkest. Dit is een eerste uitvoering. De Solo-partij wordt wederom vertolkt door Gijs Beths. Het vijfde nummer van het programma is een com positie van Gabriël Pierné, „La Croisade des En- fants". Het concert wordt besloten met twee Noctur nes van Cl. Debussy, a. Nuages; b. Fètes. No? 4 «en maken van de PMUre PhiliShavc" demonstratie van '9 uur v.m. totS uur n.m. in de, ÓROOTE HOUTSTRAAT 61 Z^terd. van 9 u. v.m. lot 9 u. n.m. Nederlandsche arbeiders naar Frankrijk. Vrijdagavond uit Haarlem vertrokken. Vrijdagavond heerschte er op en om het Haar- lemsche station een groote bedrijvigheid. Door be middeling van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haarlem zou een groot aantal Nederlandsche ar beiders naar Frankrijk vertrekken om dtfar te werk te worden gesteld. Zij waren allen vergezeld door familieleden, die afscheid namen van vader, zoon of verloofde. De politie had zoowel bij den ingang van het station aan het Kennemerplein, waar het groote gezelschap zich verzamelde, als op het perron voor een behoorlijke afzetting gezorgd. Van de zijde der atuoriteiten werd veel belang stelling getoond. Het gemeentebestuur van Haar lem was vertegenwoordigd door Dr. Ch. A. Götte, waarnemend burgemeester. Van het Gewestelijk Arbeidsbureau waren aanwezig de heer W. H. M. Niënhuis Ruysch; directeur: de heer M. W. Helle- mons, adjunct-directeur. Verder zagen we den heer Ch. Funkier, voorzitter der afdeeling Noord- Holland van het N.V.V.: Herr K. Lütgen. vertegen woordiger van den Beaufragter van den Rijkscoom- missaris; Herr Voigt. Fachwerber in het Geweste lijk Arbeidsbureau: de heer Leonard Zaayer, chef bemiddelaar van dat bureau. Eenige minuten vóór het vertrek van den trein gaf de heer Niënhuis Ruysch aan een reporter van den Nederlandsche Radio-omroep eenige inlichtin gen. Hij zei, dat de arbeiders, die gaarne willen werken, zich bij het Gewestelijk Arbeidsbureau komen aanmelden. Dit bureau zorgt er dan voor, dat zij een passenden werkkring kunnen vinden, zoowel in Nederland, als over de grens. Deze groote groep arbeiders, afkomstig uit Haarlem, Velsen en Beverwijk, zal in Frankrijk werk vinden in de bouwvakken en in de metaalindustrie. De men- schen blijven drie maanden weg en krijgen dan een tiental dagen verlof en kunnen dan, als zij dit wenschen want zij gaan volkomen vrijwillig naar Frankrijk terugkeeren. Alle arbeiders, die zich hiervoor hebben aangemeld, worden door een dokter nauwkeurig onderzocht; als het blijkt dat ze volkomen gezond zijn,- worden ze uitgezonden. En ook in de nieuwe barakken aldaar, waar zij ge zamenlijk huisvesting vinden, wordt goed voor hun gezondheid gezorgd. Spr. zeide verder, dat dadr een prettige geest heerscht en dat de arbeiders een loon ontvangen, dat hooger is dan in ons land. Ook op de vakbekwaamheid worden zij onderzocht; als het blijkt, dat zij voor het door hen genoemde vak niet bekwaam genoeg zijn, worden zij niet toege laten. Intusschen was de lange trein gearriveerd: het duurde eenigen tijd voor dat de arbeiders met hun zware bagage een plaatsje hadden gevonden en toen kwam het oogenblik, dat afscheid moest wor den genomen. Britsche vliegtuigen boven Noord- Duitscliland en Berlijn. Vijf toestellen neergeschoten. BERLIJN, 26 Juli. (DNB.) In den nacht van 25 op 26 Juli zijn Britsche vliegtuigen naar Noord- Duitschland gevlogen, enkele toestellen drongen door tot Berlijn. Door de op verscheidene plaatsen neergeworpen brisant- en brandbommen werden woonhuizen vernield en verscheiden huizen be schadigd. Militaire of militair-economische schade is niet ontstaan. Onder de burgerbevolking ont stonden verliezen aan dooden en gewonden. Vijf Britsche vliegtuigen werden door nachtjagers en afweergeschut neergeschoten. Nieuw gebouw van bet Economisch Front. Ir. A. A. Mussert. de leider der N.S.B. heeft het nieuwe gebouw van het Economisch Front aan het Nassauplein te 's-Gravenhage Vrijdagmiddag ge opend. Aan het uitvoerige A.N.P.-verslag dezer plechtigheid is ontleend, dat als eerste spreker het woord is gevoerd door ir. W. L. Z. van der Vegte, leider van het Economisch Front. Daarna sprak mr. M. M. Rost van Tonningen. Vervolgens heeft ir. Mussert de openingsrede uitgesproken, waarin hij o m. heeft gezegd: In het tijdperk van vrijhandel gold als Neder- landsch en in het bijzonder als Hollandsch ideaal, dat de wereld een handelsterrein was. Dit ging echter onder en ieder haastte zich het andere uiterste te zoeken en een muur om zich heen te bouwen en zoo ontstonden tallooze economische eenheden. Thans hopen wij, dat in een bond vaji Germaan- sche> volleen vrijhandel zal komön en daarbij een belangengemeenschap naar buiten. Niet wij bou wen echter het Germaansche Europa, maar wij ho pen een deel te kunnen zijn, dat niet armlastig is. Als één volk recht heeft op dezen bodem, dan is het dit volk, dat dezen bodem uit het water heeft opgevischt. Tenslotte zeide spr dat het Economisch Front met 'een hart vol liefde zal moeten staan tegen over hen. die zich nog niet in zijn rijen hebben aangemeld. Hierna verklaarde hij het gebouw voor geopend. ALLE-DAG-KERK. Donderdagavond jl. heeft tijdens de Alle-Dag- Kerk in het Koor van de Groote Kerk het onlangs opgerichte kinderkoor van de Chr. Geref. Kerk te Haarlem-Noord onder leiding van den heer C. Hoogteijling eenige liederen gezongen. Medewer king werd verleend door Mejuffrouw Rie Bree- mouer, orgel, en Mevrouw de Vries, sopraan. Het geheel gaf aan den dienst een bijzondere wij ding. Ds. Henstra. predikant van genoemde Kerk, sprak een toepasselijk woord,over Mattheus 18:11. Zoowel het gesproken als het gezongen woord maakte op de talrijke aanwezigen een diepen in druk, en deze avond zal niet licht vergeten worden. Het was dan ook zeker met aller instemming, toen de heer K. J. L. Vernhout, secretaris van de A. D. K. na afloop de kinderen hartelijk dankte, en hun vroeg, spoedig weer te komen. (Adv. Ingez. Med.) HOOGLEERAARSBENOEMINGEN. Bij besluit van den secretaris-generaal van het de partement van Opvoeding. Wetenschap en Cultuurbe scherming is dr. H. Krekel te Den Haag tot buitenge woon hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijs begeerte aan de rijksuniversiteit te Leiden benoemd, om onderwijs in de wijsbegeerte van de geschiedenis te geven. Bij besluit van den Secretaris-Generaal van het departement van Onderwijs enz. is dr. O. Bottema. thans directeur van de Rijks-H.B S. te Deventer, met ingang van den dag. waarop hij zijn ambt zal aanvaar den, tot gewoon hoogleeraar in de afdeeling der al gemeene wetenschappen aan de technische hooge school te Delft benoemd, om onderwijs te geven in de zuivere en toegepaste wiskunde en de theoretische mechanica. Hard eitje >AC rC3g3 >3 Ir T EXAMENS MULO-EXAMENS TE HAARLEM. Vrijdag slaagden bij het Mulo-examen te Haar lem voor het A-diploma: H. Krijger. J. W. du Rieu, C. de Wilde. E. J. F. Rekoert. M. Timmer, S. P. Siertseraa, G. Stevens, M. C. van der Vlugt, M. C. Zegstroo, allen te Haarlem; E. Tjakkes. J. v. d. Kamp en A. van Geelen. allen te Heemstede; H. A. van Beek, Bennebroek; E. Alterman en G van Es, beiden te Bloemendaal. J. Huizing. A M. Weber en M. J. West. allen te Zandvoort: H. G. Mol, Vel sen N.; A. G. Kragt, IJmuiden; G. Speelman te Vel sen. Voor het B-diploma:. H. A. Hogen Esch, F. Jacobs en J P. K. de Roode, allen te Zandvoort; S. W. van Tuinen, Heemskerk; W. de Waal, Haarlem. R.-K. MULO-EXAMEN. Geslaagd voor diploma B: G. Bonarius en P. Verduin te Bloemendaal. G. Holleboom en J. Hee- zius te Haarlem en N. v. d. Meer te Heemstede. Voor diploma A: J. de Loor, E. Luyten. Th. Mon- tauban, J. Scholte, C. van Berkel, G. Handgraaf, J. Hetem, A. Inkec. G. Kennis, H. van leeuwen, A. de Loor, H. Netz, C. Ruiter. H. Korthout, en W. Kraetzer, allen te Haarlem, J. Mgthaar te Over- veen, K. Smit, A. Schelvis, H. Smit te Heemstede, J. Dekker en G. Haver te Velsen. DIVERSE. Voor het einddiploma Electrotechnische School te Amsterdam, slaagde K. W. Kampen te Heerqstede. STRAATPRED1KING. Hedenavond is er straatprediking van 8.159 uur, uitgaande van de Gereformeerde Evangelisa tie en wel op het Pretoriaplein in Haarlem (Noord); spreker de heer W. Geuzebroek. Medewerking van het zangkoor. BIJNA GEEN LEEGSTAANDE WONINGEN LN DEN HAAG. B. en W. van Den Haag hebben in een voorstel aan den raad een overzicht van de woningmarkt in de residentie gegeven. Daaruit blijkt, dat thans naar globale schatting in Den Haag niet meer dan 600 woningen leeg staan. d.i. 0.43 pet. van het to taal aantal woningen. Daar dit veel te gering is, stellen B. en W. voor een plan te doen ontwerpen voor den bouw van 276 etagewoningen en ten be hoeve van den bouw een bedrag van f 1.365.000 beschikbaar te stellen. De wondere wereld achter het glas van het Artis-aquarium te Amsterdam. De zeesterren laten zich moeilijk grijpen. (Foto Pax Holland m) OOK EEN ZONNEBAD. De groote speelweide van het Oosterpark te Amsterdam baadt in zonneschijn. Toch is het niet overwarm, want er waait een frissche wind, die het al te felle van de zomerwarmte neutraliseert. De Amsterdammers van vele leeftijden genieten van het mooie weer. De geheele weide krioelt, in de eerste plaats natuurlijk van kinderen, maar er zijn ook heel wat volwassenen, die zich een paar uur aan de benauwde stadskameratmospheer ont trokken hebben om zich in het park te laten uit waaien. In de eerste plaats zijn daar de moeders met kinderen, die gekomen zijn met en zonder wagen-- tjes van allerlei vorm, maar allen met het noodige jeugdige gevolg. Sommigen hebben een handwerk meegenomen, anderen een boek en nu liggen ze in de meest verscheiden en de meest nonchalante houdingen op het gras, te lezen of te handwerken. Tusschenbeide roepen zij hun kinderen tot zich, om wat lekkers uit een zakje of een busje onder hen te distribueeren, of om hun een standje tt geven of hun te wijzen op hun plichten tegenovét broertjes of zusjes. De kinderen kunnen aan het strand bijna niet meer genieten dan hier, in het stadspark. Er zijn er verschillende, die niets aan hebben dan een bad pak. Anderen kennen de weelde van zulk een costuum niet en dragen hun gewone stadsplunje. Maar zij vermaken zich niet minder, wat zij hebben een paar stokken meegebracht en wat lappen en als je nu de stokken in den grond steekt, er de lappen over heen trekt en daaronder kruipt, dan moet je toch al heel weinig verbeeldingskracht heb ben om je niet te kunnen voorstellen dat je in de fijnste tent ligt, die je ooit in Zandvoort of Sche- veningen kunt opbouwen! Een andere groep houdt zich bezig met als dol len over elkaar heen te buitelen, zonder een be paald merkbaar doel, maar ook zij amuseert zich kostelijk. Weer anderen trachten met zes of zeven „man" een elftal te formeeren. Kortom het is een vroolijk, fleurig tafqreel. Niet alleen zijn er talloos velen op het terrein, er staan ook heel wat kijkers omheen, of zij zitten op de banken langs de weide. Daar nadert nog een kijker. Het is een stevige, forsch gebouwde oude heer, ongetwijfeld een gepensionneerde, erg warm ge kleed in een zwart pak. Hij draagt bovenden een zwarte das en een zwarten gleufhoed. Hij heeft een stevigen stok in de rechter hand en een peukje sigaar bungelt in zijn linker mondhoek. Hij nadert het hekje en blijft er vlak voor staan het levendig tafereel op de speelweide mbt blijk baar welgevallen en misschien ook met 'n tikje jaloezie aanziend. Plotseling neemt hij een besluit. Hij gooit het eindje sigaar weg stapt over het lage hekje heen en loopt de weide een eind op. Hij zoekt een vrije plek, laat zijn stok in het gras vallen, gaat eenigszins moeizaam zitten en legt zijn hoed naast zich neer. Dan gaat hij ruggelings lang uit op den grond liggen en laat zich, de armen zoo ver mogelijk uitgestrekt, beschijnen door de weldoende zonnestralen. Hij sluit de oosen en geeft zich geheel over aan de zaligheid van het zonnebad. Wat drommel: heeft hij er geen recht op. als al die anderen? Hij heeft gelijk. Alleen: wat zal hij het bar warm krijgen in zijn dikke, zwarte pak. J. C. E.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5