WANDGEDIERTE Victorie SlXWNDAG 28 JULI 1341' HXARBEM'S BA'GBL'AD' Eerste deel van „Vrijwilligers legioen Nederland" vertrokken. (Vervolg van pag- l). Gij hebt een kloek besluit genomen, want gij weet, Öat gevaren en zware, zeer zware dienst deel zullen zijn. Ge gaat naar een land, waar drukkende warmte kan heerschen, waar het. ook voor u onge kend koud kan zijn, waar modder en vuil de wegen onherkenbaar zullen maken. Ge komt tegenover een vijand, verraderlijk en wreed. Ik mag ze niet met dieren vergelijken, want daarvoor zijn zelfs de wilde 'dieren te goed. Het zijn duivels, maar ge weet dat e n ge zult er tegen gewapend zijn. Gij zult uw ver dere opleiding ontvangen van de beste instructeurs ter wereld en ge zult "deel hebben aan de overwinning, 'die zeker komt. Er zullen offers vallen, onder u zul len er zijn, die met naar het vaderland terugkeeren. En toch hebt ge uw kloek besluit genomen, omdat ge voelt om welke hooge'idealen het gaat. En daar voor brengt ge uw offer. Maar ge kunt ook weten dat Nederland u dankbaar zal zijn. Thans nog niet' alle Nederlanders. De tijd fal echter komen, onverbidde lijk, dat ook d i e zullen inzien hoe zij hebben ge dwaald. Dan zullen ook zij dankbaar zijn, dat door uw daad, uw offer, Nederland een eervolle plaats zal behouden tusschen de volken van het niéuwe Eufopa. Uw offer is ook niet alleen een offer voor u, ,doch dat ls het ook voor hen, die ge -hier achterlaat. Gij vrouwen en kindéren, gij ouders en bloedver wanten, die hier aanwezig zijn en in gedachten'zeg ik dit ook tot hen, die niet hierheen konden komen ook gij brengt een groot offer. Er zal zoo goed mo gelijk voor u worden gezorgd, dat is waar. maar zwaar weegt voor u, dat ge hem gaat afstaan, die u lief is, dien ge zoo moeilijk kunt missén, omdat hij^ u steunt door zijn flinkheid, door zijn opgewektheid, "door zijn levensvreugde. Maar ook u zal eens geheel Nederland danktetar zijn. Ik breng u f h a n s reeds een eeresaluut. Legioen-soldaten, hier ziet ge de vlag, die uw vaan del zal zijn. De aloude kleuren oranje-wit-blauw zul len u voorgaan als gij zoo aanstonds afmarcheert. Ge zult die kleuren met u medevoeren naar Krakau. waar gij verder voor den krijg zult worden opgeleid. Daar zult ge uw vaandel' als het hoogste goed be schouwen, het zoo noodïg met uw leven verdedigen, omdat, het een symbool is van eer, trouw en dapper heid, En als de ijzeren discipline, welke gij zult moe ten gehoorzamen, u soms eens wat zwaar mocht val len. denkt dan even.aa'h het oranje-wit-blauw dan zult ge onmiddellijk voelen, dat ge ook het zwaarste kunt dragen voor de eer van uw vlag". Nadat spreker, terwijl allen zich van'hun zetels had den verheven, plechtig het vaandel aan de vaandel- wacht had overgegeven, eindigde hij als volgt: „Gij legioen-soldaten, die reeds zijt opgeleid, gij weet en voelt reeds thans de hooge waarde van de vlag, die ik u hierbij in handen geef. Gij zult haar be waken en verdedigen, het zal een kleinood zijn, dat u aan uw vaderland en uw volk bindt. Trekt dan nu heen gij kloek-besloten mannen, mijne kameraden. Gaaf met moed en vertrouwen en denkt bij elk uwer handelingen aan de eer van Ne derland, aan u w eer. Miin zegewenschen en de zege- wenschen van het beste deel van ons volk vergezellen u. Leve het vaderland". Hierna wetji het ^Wilhelmus ten gehoore gebracht. De rede van den generaal werd meermalen door applaus onderbroken. Voorts klonken na beëindiging van die rede uitroe pen als '..hou zee" en „Sieg Heil" luide door de zaal. Het Vrijwilligerslegioen kreeg hierna tijd voor eenige verpoozing op het Malieveld, van waar tegen vijf uur werd afgemarcheerd, mét muziek aan het hoofd, naar het Hollandsche Spoorstation. Te kwart over vijf werd onderweg en wel op het kruispunt- Spui—Groote Marktstraat, gedefileerd voor generaal Sevffardt. zoomede voor de generaals Rauter en Schumann, welke drie autoriteiten zich hadden opgesteld op een met oranje, witte en blauwe bloemen getooid podium. Het muziekkorps maajjte tijdens zijn voorbijgaan den paradepas. Dit défilé heeft stellig een grootgchen indruk ach tergelaten bij de tallooze toeschouwers. Op het perron Holl. Spoor stond een eere-compag- nie van de SS-troepen, zoomede het reeds genoemde muziekkorps, dat eenige vroolijke nummers ten beste gaf- Vijf minuten voor half zéven vertrok, de trein, ter wijl hartelijke toejuichingen van allen, die bij dit afscheid aanwezig waren, werden geuit. De locomotief van dezen trein was gesierd met het embleem in bloe men van hét legioen terwijl op de wagons de woorden „Vrijwilligerslegioen- Nederland" waren aangebracht. Generaal Seyffardt en de overige" genoemde autori teiten waren bij het plechtig afscheid aanwezig. Soc. Ec. Genootschap Nederland en Europa. Groote belangstelling voor de vergadering. 's-GRAVENHAGE, 26 Juli (A.N.P.) In het A.N.P.-ver- slag van dc Ipijeenkomst van het sociaal economisch ge- noorschap „Nederland en Europa" komen eenige onjuist heden voor, welke hierbij hersteld worden. De bijeenkomst werd bijgewoond door tal van autori teiten en vooraanstaande personen uit den lande,'zoowel van Duitsche zijde, als uit de kringen der Nederlandsche regeering, terwijl ook eenige vooraanstaanden uit N.S.B.- kvingen en andere politieke groepeeringen, aanwezig wa ren. Van het bestuur van het genootschap merkten wij op, behalve'den leider der vergadering, prof. dr. J. van Loon, den onder-voorzitter, prof. dr. G. A. S. Snijder, den secre taris, den heer K. W. Boekholt, en de leden van het da- gel ijksch bestuur, den heer P. van Leeuwen Boomkamp en .den heer A, Meijer-Schwencke. Voorts waren aanwezig de volgende eeregasten: de com missaris-generaal van financiën en economie, dr. H. Fischboeck, de secretaris-generaal voor bijzondere eco nomische aangelegenheden en van financiën, mr. M. M. Rost van Tonningen, de heer Robertson, prof. dr. J. van Dam, prof. dr. T. Goedewaagen, prof. dr. Wehofsich, de commissaris der provincie Noord-Holland, mr. Backer, de president der Rekenkamer, mr. J, C. L. Zuyderhoff, de prijzencommissaris mr. H. C. Schokker, dr. Trabold, de voorman der Nederlandsche S.S. H. Feldmeyer. H. J. Woudenberg, lt.-gen, b. d. H. Seyffardt, oud-chef van de generale staf, commandant van het Nederlandsche Vrij willigerslegioen,' de gemachtigde voor de oorlogsherstel- schade F. L. Rambonnet, de heef H. Roskam, leider van het Agrarisch Front en anderen. Voorts merkten wij op It, gen, b. d. J." C. Diehl, P. Hoekstra, mr. R. J. Brinkgreeve, prof, mr. A. L. de Block, Jhr. T. H. G. B'enthem van den Bergh, Ir. E. van Dieren, den heer Jaspar Warner, jhr. G. A. N. van der Does,/drs. W. Goedhuys, mr. J. D. Onland, dr. B. J. C. te Hennepe, mr. dr. II. van Brücken Fock, G. Dieters, R. J. E. Graaf Schimmelpennlnck, mr. dr. H. F. A. Vollmar, mr. F. M. Westerwoudt, mr. W. N. Felhoen Kraal, R. C. André de la Porte, prof. dr. H. Krekel, N. Oosterbaan. H. Kerk meester, G. A. de Marez Oyens, mr. J. Huyts, dr. J. G. Loohuis, ir. H. Krantz, H. J. Kaus, (pers-chef der Neder landsche Unie), ir. J. M. Riemens en vele andere belang rijke persoonlijkheden. De vergadering werd door ongeveer driehonderd perso nen bezocht. Ons wordt medegedeeld dat zich staande de vergadering meer dan honderd aanwezigen, die nog geen lid waren van het genootschap, aanmeldden. „DE EERSTE KLAP WAS NIET HARD GENOEG". 's-GRAVENHAGE, 28 Juli. Max Blokzijl spreekt vanavond om half acht over den zender Hilversum 1 met als onderwerp: „De eerste klap was niet hard ge noeg". (A.N.P.) TWEE ZANDBAKKEN GEKANTELD. VELSEN Maandag. Zaterdagmiddag twaalf uur kantelden in het Ka naal even voorbij de Papierfabriek dóór onbekende oorzaak van een sleep, bestaande uit drie geladen zandbakken, de twee laatste schuiten. Van de schip pers geraakte er één te water, doch hij wist zwem mend den oever te bereiken, waar hij door behulp zame handen op den wal werd gebracht. Een andere schipper die niet kon zwemmen, wist zich door een sprong op de niet-gekantelde bak in veiligheid te stellen. Hoofdredacteur: R. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. Geduld is zulk een schoone zaak Velen mei diploma's moeten deze schoone kunst beoefenen doch geduld oefenen verlapt de drang naar daden. Het succes van Uw zoon hangt niet af van actes, maar van actie. Lét er daarom op, dat hij een mannelijk man wordt, iemand, die de dingen af doet en zich bewust is, dat geld ver dienen afhangt van „diensten bewijzen". Hier is één van Driebergen's denkbeelden „de wereld heeft liever een middel ma tigen jongeman van goeden wil, dan een uitstekend scholier zonder dadendrang en opofferingsgezindheid". De wonderlijk goede technische en commercieele opleiding in Driebergen bouwt op begrijpen van het principe „diensten bewijzen" en slaagt er in het algemeen in het beste uit zijn leerlingen naar voren te krijgen. En dat is hèèl vèèl. Vraagt even het prospectus H-D- (Adv. Ingez. Med.) (kaatste !Bexiditeuj Japansclie represailles tegen liet blokkeeren der saldi. Als vergeldingsmaatregel voor de blokkeerings- verordening van Roosevelt heeft het Japansche ministex-ie van Financiën medegedeeld dat van Maandag af voor alle in Japan wonende onder danen der Vereenigde Staten, der Amerikaansche bezittingen en der Phïlipptjnen een goedkeuring van den minister van Financiën noodig is voor de volgende transacties: aankoop van of beschikking over grondbezit, saldi, of onzichtbaar bezit, trustee- zaken ten aanzien van roerend of onroerend bezit of effecten, liquidatie of garantie van schulden, verwerving van of beschikking, over sommen, grooter dan 500 yen per maand Uitzonderingen gelden voor betaling van belas ting, van loonen en salarissen aan Japansche em ployés in Amerikaanschen-dienst, benevens in ge vallen die door dén minister van Financiën met name genoemd worden. (D.N.B.) BRIEFWISSELING TUSSCHEN CHURCHILL EN STALIN. STOCKHOLM. 27 Juli. Volgens een in „Dagens Nyheter" gepubliceerd bericht van United Press uit Londen, hebben ChurchiÜ en Stalin brieven uitge wisseld, die in '„den vrïendschappelijksten geest" waren gesteld. De correspondent van „Dagens Ny heter" zegt vernomen te hebben dat Stalin in zijn brief den nadruk gelegd heeftsop de beteekenis voor de gemeenschappelijke zaak, welke elke slag van Engeland/ tegen het veesten heeft. Stalin zou den wensch tot uiting gebracht hebben dat Duitschland •an hel Westen uit zal woi'den aangevallen. (D.N.B.) Engelsche troepenverplaatsingen in 1 het Verre Oosten. TOKIO, 23 Juli. (D.N.B.) Volgens berichten uit Bangkok hebben de Britsche autoriteiten van Malakka bevel gegeven tot' het .zenden van groote troepeneenheden naar de grensgebieden. marx dormqy overleden. Uit Vichy verneemt het D.N.B.: De voormalige minister van binnenlandsche zaken Max Dormov is Zaterdagochtend vroeg op zijn hotelkamer in Mon- télimar, waar hem een gedwongen verblijfplaats was aangewezen, dood aangetroffen. Naar uit een onderzoek is gebleken, is een door on bekende dader op zijn kamer neergelegde tijdbom ontploft. Marx Dormoy is eenige maandén geleden door de Fraftschè regeering wegens zijn politiek verleden en zijn ook na den oorlog ontplooide staatsvijandelijke ac tiviteit gearresteerd. Hij was minister van binnen landsche zaken in verscheidene kabinetten, welke door Léon Blum waren gevormd. Zaterdagmiddag zijn een groot aantal Nederlandsche vrijwilligers naar het Oostelijk front vertrokken. Vóór het vertrek werd op het Spui te Den Haag ge defileerd voor S.S. Gruppenführer Rauter, luit.Tgeneraal Seyffardt en den generaal der Polizei Schumann. (Foto Schimmelpenningh)i Het moment in den Haagschen Dierentuin, waarop luit.-generaal Seyffardt de vlag aan het Nederlandsche vrijwilligerscorps, dat Zaterdagmiddag naar het Oostelijk front is vertrokken, overhandigt. (Foto Schimmelpenningh) Engelsche vliegtuigen hoven liet Kanaal verdreven. Poging tot landing bij Dieppe verijdeld. Het D.N.B. deelt mede: Slerlse Duitsche afweer van jagers en luchtdoelge schut heeft, afzonderlijke Britsche vliegtuigen ver strooid toen zij probeerden Zaterdag naar de Ka- naalkust van het bezette gebied te vliegen. De Brit sche machines slaagden er niet in haar bommen te laten» vallen, daar zij reeds moesten omkeeren alvo rens de kust bereikt te hebben. Van de talrijke be manningen van Britsche gevechtsvliegtuigen, die op 24 Juli in den grooten luchtslag boven het Kanaal door Duitsche jagers en door het luchtdoelgeschut werden neergeschoten, zijn alleen 37 vliegers van viermotorige bommenwerpers in. Duitsche gevan genschap geraakt. De leden der bemanningen luite nant John Fredrick Clayen, sergeant William Lloyd Jacobson, sergeant Jan Dennies Knott, sergeant James Alexander, Shot en Allan James Clarke werden in de nabijheid van de kust door Duitsche infanteristen gevangen genomen. De namen van de andere Engel sche piloten zullen nog gepubliceerd worden. Zondagmiddag hebben negen Britsche jagers en zes „snelbooten" in het Kanaal een aanval -gedaan op een Duitschen torpedojager. Zes Duitsche jagers ver dreven de Britsche formatie en schoten een Hurri cane neer. De Duitsche toestellen dwongen de snel booten eveneens rechtsomkeerd Dg maken, alvorens zij gelegenheid vonden aan te vallen. Bij Dieppe poogden op 26 Juli lichte Engelsche ^eestrijdkrachten de kust te naderen, jxnder bescher ming van het mi§tïge weer. De Duitsche kustbatterije'n dié terstond het vuur op de Britsche schepen openden dwongen hen echter om tei'ug te keeren. Vlooien, Mieren, Ratten, Muizen enz. verdelgen' wij radicaal. ZUTVERING SONDERNEMING RADICAAL. GEN. CRONJéSTRAAT 135 - TELEF. 11657 (Adv. Ingez. Med.) -MOP SACM'VG POSSIBLE OlSSECT/O* OP GEPPWy PhlD PPPCpTfOPMENTOE /7S TZPfyTOpy- (Foto Hoffmann) Bovenstaand kaartje werd opgenomen in de Deutsche Zeitung in den Nieder- landen die het reproduceerde uit het Amerikaansche boek van Th. Kaufmann „Duitschland moet vernietigd worden", waarover wij reeds eerder een en ander vermeldden. Het betreft een verdeeling van Duitschland, die volgens den schrij ver zou moeten worden nagestreefd. Een enkele blik op het kaartje maakt de bedoeling duidelijk. Het behoeft nauwelijks gezegd te worden dat een dergelijke actie hier te lande geen weerklank vindt. De schrijver die voorzitter is van de Vredesliga in de Vereeenigde Staten wordt duidelijk gedreven door haat jegens het Duitsche volk. „Duitschland wint". Intensieve V-actie. 's-GRAVENHAGE, .28 Juli, De met zekeren cli max gevoerde actie met de letter „V". oiïi. tot steeds grooteren kring te doen doordringen dat Duitschland op alle fronten voor Europa victorie behaalt, heeft Zondag haat- hoogtepunt gevonden, toen de voornaam ste verkeerswegen overdwars met strooken van der gelijke propagandistische strekking beplakt gevonden werden. Avtieve leden van N.S.D.A.P. eh N.S.B. wai-en in overleg en samenwerking Zaterdagavond laat met pakken strooibiljetten en plakmiddelen erop uit ge trokken om tot middernacht eft daarna weer van, vier uur tot het gloren van den Zohdagpchtend, de asfalt wegen op vrij korten onderlingen afstand mét zulke strooken te beplakken en het resultaat daarvan is ge weest dat honderdduizenden voorbijgangers Zondag en vandaag gelezen moeten hebben, dat: „V is Victorie, want Duitschland wint voor Europa op alle fronten". Behalve de asfaltwegen werden ook daarvoor in aanmerking komende vrije muren en zuilen met strooibiljetten of zegels van die strekking beplakt. De uitdrukkelijke order was gegeven woonhuizen, kerken en monumenten niet als objecten voor deze plakkerij te gebruiken en daaraan hebben de samenwerkende propagandisten zich, voorzöover we hébben kunnen nagaan, Wel gehouden. Ook heeft zich geen enkel in cident voorgedaan van de zijde van tegenstanders dezer victorie. I (A.N.P.) Het Grebbelied verboden. Het departement van -Volksvoorlichting en Kun sten maakt alle belanghebbenden er op merkzaam, dat tekst en muziek van het „Grebbelied" van Willy Derby verboden zijn, daar de eer van onze gevallen soldaten niet gedoogt, dat hun nagedach tenis in een koffiehuis- of varietésfeer wordt ont- WjJd- (A.N.P.) Een aarts-klimmer. PARIJS, 2? Juli (D.N.B.) De Fransche Alpi nist Garny uit Chamonix heeft een record geves tigd bij het beklimm'en van den Mont Blanci Tot dusverre heeft hij nl.-162 maal den-hoogsten berg van Europa beklommen, rnëerendeels als gids. ZANDVOORT Brand op het terrein van de Kennemer Golfclub. Waarschiml'.jk doordat een trampassagier een eindje sigaret naar buiten heeft geworpen, ont stond er Zaterdagmiddag eem begin van brand aan Zi.udzi.ide van de trambaan ter hoogte van het clubgebouw van de Kennemer Golfclub. Aange wakkerd door den stevigen wind sloeg het vuur over de trambaan naar de Noordzijde, waar het duinterrein om het clubgebouw weidra fel brand de. De opvliegende vonken staken het rieten dak van een schuurtje en van het clubgebouw in brand. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch het blusschen was niet gemakkelijk. Veel tijd en nog meer water werd verbruikt door van binnen en van buiten met een straal op de hnotoi'spuit en met een straal op de waterleiding t^gen het rieten dak te spuiten Tusschen het onderste en bovenste laagje nat riet smeulde het vifur ever.wel rustig voort en het liet zich zelfs een oogenblik aanzien, dat het gehe'ele gebouw een prooi der vlammen zou worden. Met behulp van de omstanders werd de geheele inventaris in allerijl naar buiten ge bracht. Toen evenwel de ritdekker Molenaar met zijn materiaal op. het terrein van den brand verscheen was het gevaar spoedig geweken. De Vuurhaard Verd opengelegd en daarna met succes bestreden. De brandschade bepei'kte zich dan ook tot een ge deelte van het dak. De waterschade daarentegen is zeer groot. Burgemeester Van Alphen was een van de eer sten, die op het tei-rein van den brand aanwezig was. Verder zagen we den waai-nemend Commis saris van Politie, den heer Vreman, den inspecteur van politie, den heër IJzendoorn en vele bekende leden van de Kennemer Golfclub. Duitechland wint voor Europa op alle fronten. D< dit niet „zoo maar" een slagzin is, uitgedacht door ee handigen propagandaleider, dat bewijzen ons nu wet de weerrpachtsberichten van het Oostfront. Duitschland! wint voor Europa op alle fronten. Oo nu weer aan het Oostfront waar Duitschland striji tegen de machten der duisternis, tegen de bolsji tische .onmenschen. Gc-lukkig zijn zij, die met- Duitschland aan deze strijd kunnen deelnemen, want een geluk is het (c ieder waai-achtig Nederlander voelt dit zoo) den strij te mogen aanbinden met de belagers van de Europee sche beschaving. Een geluk is het op cTe bres te kun nen staan voor de toekomst van alle Eur°Peesche vo] keren, wien sti-aks onder leiding van Adolf Hitle een betere toekomst wacht. De weermachtsbei-ichten meldden dezer dagen bombardementen van Moskou. Aan het Ooltfrój gaat de strijd onafgebroken voort. Weer zijn het d Duitsche legers die,- het spit afbijten, maar nu- zulle het ook-de Nederlanders zijn, die de totale overwin ning helpen bevechten. Dat is onze eer, dat is onz trotsch, dat is onze plicht. Jy, dat is ook uw plicht, Nederlander. Indien het ernst is met ons volk on ons vaderland, indien u in c toekomst uw volksgenooten recht in de oogen wi kunnen zien en voor u zelf de zekerheid wilt hebbei uw plicht te hebben gedaan, dan wacht u 'niet lan ger, dan -meldt u zich aan bij het VRIJWiLUGERSlEGIOEN NEDERLAND Koninginnegracht 22, Den fetaag. De Nederlandsche ambulance doet ee beroep op q. Te midden-Wan bet krijgsgewoel in het Oosten wafc pert als het symbool van hulpverieening voor vrien en vijand de witte vlag met het Roode Kruis. Hou derdduizenden zijn reeds gereddoor snelle hulpvei leening van het Roode Kruis. Ook Nederland za natuurlijk zijn aandeel hebben in deze hulpactif Straks vertrekt een Nederlandsche ambulance naa het Oosten. Het is een schoone traditie, dat Nederlan in dezen zin medewerkt aan de tot standkoming va een belangrijke charitatieve hulpactie. Ook nu wee zal**niet vergeefs een beroep op ons volk gedaa worden. Het Nederlandsche volk zal hiertoe weini aansporing behoeven: het kent zijn plicht. Stox't uw" bijdrage voor de Nederlandsche ambulant van het - Vrijwilligerslegioen Nedei'land op giroreke ning no.-, 87600. ACHT-ZEVEN-ZES-DUBBEL NUI Er zijn getallen die van buitengewoon groote be teekenis zijn. Er zijn getallen die men zich in het'ge heugen móet prenten. Er zijn getallen die men nie mag vergeten. Acht-zeven-zes-dubbel nul (87600) is zoo'n getal. Het is het gironummer van de Nederlandsche ambu la'nce van het Vrijwilligerslegioen Nederland. Stort uw bijdrage voor de Nederlandsche ambulanci op girorekening no. 87600 (acht-zeven-zes-dubbel nul) Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht. VAN 28 OP 29 JULI 1941 van 21.58 tot 5.55 Maan op 29 Juli op 12.08 Maan op 29 Juli onder 23.52 Twaalfduizend M2 dennenbosch verbrand. Brand op het terrein van de Kenne mer Golfclub. Blusschen was niet gemakkelijk. Van dc betrekkelijk kleine oppervlakte dennen bosch in deze gemeente is Zaterdag een belangrijli deel door brand vernield. In de nabijheid van de vuilnisbelt geraakte door onbekende oorzaak he! duin in brand. Een paar heeren, die daar' toeval lig passeerden namen niet de moeite, dit allereer ste begin uit ie trappen. Zoo kon het vuur zich over het duinterreii voortplanten naar het dennenbosch, waax'van naai schatting ruim 12000 vierkante meter in vlammei opging', voor het de brandweergelukte het vuui te blusschen. Laat deze brand een aanspoi-ing voor ieder zijn om uiterst vooi'zichtig te 'zijn en waar dit noodig mocht blijken zonder dralen handelend op te tre den tegen ieder begin van brand, waar deze ook ontdekt wordt. HAARLEM 28 Juli. B vallen: 24 Juli: M. W. Houdijk-Kruijshoop, d. 25 Juli! IJ. d Vries-Klopstra, z. 26 Juli: J. L. M. Bijvoet- Evéquoz, d. M. Vei-bimg-Paap, z. W.. de Vries- Hóek, d. M. W. Hoekstra-Ingelse, d. A. M. Drogtrop-van Leuven, z. 27 Juli: L. van Schie- veen-van Weeldei>> d. J. van Wel-Voulóh, z. K-. Middendorp-Cramer, z. P. J. Corsten-Gróe- nendijk, d. H. B. Boi'st-Willemse, d. Koster-Scheepsma, z. «S. M. de Jong-van Geij- tenbeek. z. A. Grootjen-Lijs, z. M. M. de Jong-Bossen, d. M. E. Vrolijk-van der Hoevenf d.. A. A. E. Denijs-Klipp, d. R. C. Honkoop- van Geloven, z. 28 Juli: G. J. Hulsegge-van der Pute, d. J. M. Koenen-Meerts, d. Overleden: 24 Juli: H. van Doornik, 65 j., Nieuwe Gracht, 26 Juli: P. de Smit,-54 j., Hazepaterslaan. 27 Juli: J. H. Loef f-Vervoorn, 82 j., BoiTieostraat. A. G. H., 4 jaar,,d. van M. P. A. de Blieck, Gast- .huisvest. FAMILIEBERICHTEN UIT VERSCHILLENDE BLADEN.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2