Nette Meisjes £aatsie ïBeiichten ENSEMBLE BOUWMEESTER Moskou brandt! VRIJWIL! EGIOEN JSucyetfjfke Standj gevraagd GEMEENTE HAARLEM TIJDELIJKE LEERAAR Piano te koop gevraagd Adverteert in dit blad Restaurant „FLUKS DONDERD AG 31' JUKT 194T- HAAREEM'S DAGBEAB Een Marker familie bracht een bezoek aan Zandvoort. Zij wilden de zee zien die niet wordt drooggelegd. Een Zandvoortsche agent in gesprek met de Markers. (Foto Stevens) De Nederlandsche Volksdienst. Arbeid begint. Vrijwillige 'medewerkers worden gezocht. 's-GRAVENHAGE. 31 Juli. Het A.NP. meldt: Het Nederlandsche volk een aaneengesloten geheel, gelukkig en welvarend, dat is het doel. dat ons voor oogen staat, zoo sprak de pers adviseur Hulstijn »op het departement van volksvoorlichting ter inleiding van een persconferentie, die daar werd gehouden om den leider van den Nederlandschen volksdienst, den heer C. Piek. gelegenheid te geven dezen nieuwen dienst vandaag in hot brandpunt van de belangstel ling der lezers te plaatser.. Het Nederlandsche volk als een groote familie. Waarvan de sterkere leden hulp verleenen aan de ïwakkeren. indien deze hulp noodig is. En in een zoo uitgebreide •familie zijn er altijd men- •chen, die geholpen moeten worden. De Winterhulp-Nederland «heeft in den nog be trekkelijk korten tijd van haar bestaan veel en moeilijk werk verricht en ondanks allerlei tegen werking en wanbegrip haar onmisbaarheid bewezen en thans een zekere populariteit verkregen. De stich ting van den Nederlandschen Volksdienst houdt daar mede verband, aldus de heer Piek, die als directeur- generaal van W.H.N. vele ervaringen heeft opge daan, waarvan de N.V.D.. zooals de nieuwe instel ling bij afkorting genoemd wordt, profijt1 kan trek ken. Beide instellingen zullen voortaan onder zijn lei ding werken en zij zullen elkander aanvullen. Beide berusten op den grondslag van vrijwillige medewer king, met een zoo gering mogelijk aantal betaalde krachten. Over de resultaten van de Winterhulp is de heer Piek dankbaar, doch niet voldaan. Van October af Èeeft de Winterhulp een omzet van zeven millioen gulden bereikt. Er zou echter het dubbele noodig geweest zijn om in alle gevallen, gezien den groo- ten achterstand als gevolg van jarenlange werkloos heid in honderdduizenden gezinnen de gewenschte hulp te verschaffen. In November beschikte de Winterhulp nog slechts ever 350 vrijwillige medewerkers, in April was dit aantal gestegen tot 15.500. Per collecte waren er gemiddeld 26.850 collectan ten en in totaal zijn het er 215.000 geweest. De inzamelingen zijn in alle gemeenten van ons land doorgevoerd en er is groote liefde voor dezen ar beid betoond, waardoor aan honderdduizenden land- genooten hulp verleend is geworden. De heer Piek vertelde van merkwaardige ervarin gen. die de collectanten hebben opgedaan. In de z.g „betere'' buurten werd veelal de deur voor hen dicht gesmeten ifi dc volksbuurten werd over het algemeen met liefde geofferd. Hoe het zij. de Winterhulp heeft haar bestaansrecht Volop bewezen. Ophaar grondslagen is nu de Nederlandsche Volks- jlienst opgebouwd. De Nederlandsche Volksdienst is uit de Winterhulp geboren en hij zal een speciale taak hebben, die voor namelijk op de bescherming van moeder en kind, wat breeder op de leniging van de nooden in het gezin, is gericht. Maar al te zeer is in voorafgegane jaren het gezin als grondslag van de gemeenschap miskend. Ver keerde loonpolitiek belemmerde jarenlang een gezonde gezinsvorming- De loonbelasting, zooals wij die tegenwoordig ken nen. houdt inderdaad op redelijke wijze rekening met 'de geringere draagkracht van kinderrijke gezinnen tegenover kinderloozen, die eenzelfde inkomen ge nieten. Doch daarmede alleen is men er nog niet. De kinderbijslag op de loonen is in vele gevallen ook nog onvoldoende en er kunnen zich zooveel onvoorziene omstandigheden voor doen, waarbij hulp noodzake lijk is. Hier ligt een prachtige taak voor den Nederlandschen Volksdienst een dienst, die uitgaat van het gezonde beginsel: voor het volk door het volk, aldus de heer Piek. De Nederlandsche Volksdienst is niet gebonden aan eenige politieke partij of confessloneele opvatting. Het Nederlandsche volk in zijn geheel bepaalt de beteeke- nis en den aard van zijn werk. Als peet heeft de Duitsche nationaal-soclalistische „Volkswohlfahrt" aan de sponde gestaan bij de ge boorte van den N.V.D. Van haar jarenlange ervaring, die"tot bewonderens waardige resultaten heeft geleid, is bij de stichting van den Nederlandschen Volksdienst een profijt ge trokken. dat de beste verwachtingen voor een voor spoedige* groei waarborgt. Voor Nederland is de N V.D een volkomen nieuwe Instelling. Men kende te onzent wel allerlei charita tieve genootschappen en vereenigingen. doch zij hlel- 'den geen rekening met de volksgemeenschap In haar maatschappelijk verband. Men kan niet het g e h e e 1 e Volk dienen wanneer men zich aan eon bepaalde po litieke p a r t ij of kerkelijke richting bindt, zoo zeide He heer Plek. De tijd der politieke partijen Is thans in Nederland Voorbij. De overgebleven kerkelijke richtingen zullen Hen Nederla*ndsrhen_ Volksdienst niet van den voor genomen koers kunnen afbrengen Voor den N.V.D. zal alleen het hart moeten spreken. Hiervoor roept 'de N V.D. zijn vrijwillige medewerkers op. Jarenlang heeft nood geheerscht in tienduizenden, ja honderd duizenden Nederlandsche gezinnen.-De gevolgen van 'dien nood zijn, hl werd reeds veel -ten goede verkre gen. nog volstrekt niet verdwenen. Veel achterstand moet nog worden ingehaald. Vele verzwakte moeders en kinderen hebben herstel van gezondheid en kracht noodig. Zij zullen in verscheidene gevallen eenigen tijd naar buiten moeten worden gezonden In een om geving, waar klimaat en versterkende middelen tot hun volledig herstel zullen bijdragon. Zoo zullen daden moeten worden verricht op Velerlei gebied. Langzaam maar zeker zal de gezonde toekomst van het Nederlandsche. volk zich verwezenlijken. De Nederlandsche volksdienst zoekt de kern van «en gezond volk lanes den weg van de liefde voor het volk. Als leidende figuren zullen de elf provinciale 'directeuren en de drie stedelijke directeuren (Am sterdam* Rotterdam en den Haag) van de Winterhulp worden ingeschakeld. Wie lust heeft een deel van zlln vrijen tijd ter beschikking van den N.V.D te stellen kar. zich bij een dezer directeuren aanmelden. Voorts rekent de N.V.D op toetreding van zeer vele Nederlanders tot het lidmaatschap ad f 1 minimum per maand. Men kan ervan op aan, dat deze maan- delijksche gulden op de meest doelmatige wijze ten bate van onze volksgezondheid zal worden besteed. Finland de leidende natie in liet Noorden. Beschouwing van de „Diplo". BERLIJN. 31 Juli. (A.N.P.) De Deutsche Di- plomatisch-Politische Information, de officieele uitgave van de Deutsche Diplomatisch-Politische Korrespondenz bevat een vooral voor de Scan dinavische landen buitengewoon belangrijk stand punt van Duitschland ten aanzien van de toekom stige positie van Finland in Noord-Europa. In deze commentaar, die als uiting der meening van offi cieele Duitsche kringen mag gelden, wordt er op gewezen dat de bijdrage van Finland tot de be strijding van het bolsjewisme dit land niet alleen „zijn eigen toekomst doch ook een vooraanstaande plaats in den noordelijken sector van het nieuwe Europa" verzekert. Het wordt Finland hoog aangerekend, „dat het niet geprobeerd heeft, zijn eigen belangen tegen over die van Duitschland en Europa op een gouden schaaltje af te wegen en in'de schaduw van een verkeerd begrepen neutraliteit een politiek van angstig zoeken naar het evenwicht te voeren", als mede dat het niet geprobeerd heeft .ter zijde te staan en toe te kijken, hoe het lot tan Europa die volkeren „uit verlof terugroept" die meenden, dat het historische proces voor hen tot stilstand geko men was. Finland kan er op rekenen dat zijn rui terlijke houding in den gemeenschappelijke!! strijd niet vergeten wórdt De groote nationale doelstel lingen van Finland hebben in Duitschlahd het grootste begrip gevonden en verzekeren aan dit land, dat bii de uitvoering van zijn taak in het Oosten als Noorsche staat krachtig aan de zijde van Duitschland is opgetreden, oen vooraanstaande plaats in het Scandinavische gebied, „dat zich'door Finland liet verdedigen". Tens aanzien van dit standpunt dat de. rol van Fin land in het Noordoosten van Europa op de juiste wijze kenschetst, verklaren de Duitsche politieke kringen nog dat Duitschland in November 1940 den druk van het bolsjewisme op de Finsche grenzen be perkt en Molotof heeft laten weten dat een nieuwe aanval van Moskou op Finland niet meer geduld zou worden. Duitschland is toen jegens zijn Noorschen vriend een loyaal en trouw kameraad geweest. Het Finsche volk kan men na zijn ervaringen met deri bolsjewistischen buurman niets meer met Engelsch- Amerikaansch-Russische phrasen van humaniteit wijs maken. Het is de eers'e natie van het Europecsche Noorden, die volledig en openlijk de noodzakelijkheid van den huidigen strijd heeft ingezien. Duitschland zal dat nooit vergeten. Duitsche troepen dringen verder Oostwaarts op. BERLIJN, 31 Juli. (D.N.B.) Duitsche troepen- deelen hebben op 30 Juli in het Zuiden van het Oostelijke front nieuwe krachtige veldstellingen van de Sovjets vernietigd en zijn toen verder Oost waarts opgetrokken. Drie doodvonnissen te Moskou. Drie leidende functionarissen van industrieel syndicaat van nalatigheid beschuldigd. STOCKHOLM. 31 Juli (DNB) De .krijgsraad te Moskou heeft, naar Reuter meldt, drie honge functionarissen van het syndicaat voor auto-onder- deelen ter dood veroordeeld, omdat zij onvoldoende maatregelen hadden genomen tegen brandbommen. Bij een Duitschen'luchtaanval was,in de fabriek $en brand uitgebroken, die groote schade had aange richt. Ernstige mijnontploffing in Engeland. NEW YORK. 31 Juli (D.N.B.) Naar de United Press uit Wakefield in Engeland meldt is in de C-rigg- lestone-mijn een ernstige ontploffing ontstaan, waar bij 22 mijnwerkers zijn gedood. Tot dusverre heeft men 16 lijken kunnen bergen. Hoofdredacteur: R. W. T. Peereboom. Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. Zuinig met gas en electriciteit In de afgeloopcn dagen vele verbruikers afgesneden. 's GRAVENHAGE, 31 Juli. bedenkt, dat het electricitetis- en gasverbruik is gerantsoeneerd op 75 procent., Dat daarom iedereen alles in het werk moet stel len om dat rantsoen niet te overschrijden. Dat bovendien overtreding kan worden gestraft met boete en afsluiting van den toevoer. Niemand kan thans nog den indruk hebben dat de beperking van het gas- en eletcriciteitsverbruik geen hoogst ernstig zaak is. De overheid doet nogmaals een beroep op aller medewerking. Een medewerking, welke zij ook vraagt in het eigenbelang van iederen burger. In de afgcloopen dagen zijn in verschillende deelen van het land op groote schaal verbruikers van gas en electriclteit, «aaronder tal van industrieën, af gesnden. omdat zij hun rantsoenen overmatig had-», den overschreden. Men zij dus gewaarschuwd om alles na te laten wat niet tot het allernoodzakelijkste behoort. VANAF 1 AUGUSTUS i/i Café-Restaurant TAVENU, Kruisweg hoek Parklaan. (Adv. Ingez. Med.) Verduister goed. Zooals het moet. VAN 51 JULI OP 1 AUGUSTUS 1941 van 21.54 tot 6.00 Maan op 1 Aug. onder 0.52 Maan op 1 Aug. op 15.56 Beperkende maatregelen ten opzichte van den veestapel. 5-GRAVENHAGE. 31 Juli. Op de perscon ferentie van heden heeft de directeur-generaal voor de voedselvoorziening, ir. S. L. Louwes, mede dus het pluimvee en de varkens. Voor den gevolge van het uitvallen van den import, het nood zakelijk maakt, dat ten opzichte van bepaalde on- derdeelen van den veestapel zeer vergaande be perkende maatregelen worden genomen. Uit den aard der zaak zullen hierdoor in de eer ste plaats worden getroffen die deelen van den veestapel, die vrijwel geheel op den import van krachtvoeder waren aangewezen. Voornamelijk dus het het pluimvee* en de varkens. Voor den rundveestapel is reeds bekend gemaakt, hoever de beperking zal gaan. Verdere inkrimping van den rundveestapel zal, in het nationale belang, zooveel mogelijk worden voorkömen. Teneinde de ingekrompen rundveestapel zoo ge zand en zoo productief mogelijk door den winter te krijgen, moet een groot deel van het veevoeder voor dit deel van den veestapel worden gereser veerd. Waarop het voer voor de paarden, op wier werk kracht we nu meer dan ooit zijn aangewezen, slechts zeer weinig bezuinigd kan worden, spreekt het vanzelf, dat datgene wat overblijft voor den pluimveestapel en den varkensstapel, niet veel zal kunnen beteekenen. Bij de vepdeeling van het weinige, nog beschik bare \_eevoeder voor den pluimvee- en varkenssta pel, zal er op worden gelet, da* bij eventueele ver betering in de voorziening met veevoeder deze beide onderdeelen van de veehouderij weer zoo snel mogelijk tot een behoorlijken omvang kunnen worden uitgebreid. In het algemeen zal het voer dus worden bestemd voor £en opfok. Bij varkens zal dit dus neerkomen op een zeer snelle roulee ring van den stapel, bij pluimvee op een reservee ring van het voer voor die bedrijven, die het best in staat zijn om zoo snel mogelijk een goeden •pluimveestapel weer op te bouwen. De pluimveestapel zal- op korten termijn moeten worden teruggebracht op ongeveer een derde van den huidigen omvang. Slechts voor een deel van het pluimvee dat nog aangehouden mag worden, zal voer worden beschikbaar gesteld. Op de boerderij zal men een 10 a 15 stuks pluimvee mogen houden, mits deze gevoederd worden met afval van de boer derij. Het voer. d», voor jiluimvee beschikbaar is zal. zooals boven gezegd, zoo moeten worden ver deeld, dat de her-ODbouw van onzen pluimveesat- nel zoo goed mogelijk verzekerd wordt. Mocht dus blijken, dat de omstandigheden in'het voorjaar van dien aard zijn, dat tot uitbreiding van den pluim veestapel kan worden overgegaan, dan zal geen onherstelbare schade zijn aangericht. Natuurlijk beteekent een en ander, dat we over zeer weinig eieren de beschikking zullen krijgen, welke slechts voor bijzondere instellingen en voor bijzondere om standigheden, in de eerste plaats ziekenhuizen, be schikbaar zuilen worden gesteld. Een zeer aanzienlijke inkrimoing zal ook onze varkensstapel dienen te ondergaan. Gezien de hoe veelheid veevoeder., die we ter beschikking hebben, is onze varkensstapel nog veel te groot. Het is niet alleen noodig, dat de inkrimping plaats heeft, maar deze moet ook zoo snel mogelijk plaats hebben. Hier doet zich nu een mogelijkheid voor door een wij ziging in het met Duitschland gesloten ruilcontract veevoeder tegen varkens. De Duitsche autoriteiten zijn bereid gebleken het contract, waarbij tegen veevoeder varkens zouden worden geleverd, om te zetten in een, waarbij ge deeltelijk gebruiksvee, gedeeltelijk•oopers worden geleverd. Dit heeft voor ons twee voordcelen. Onze veestapel en vooral ook onze veevoederpositie zijn er niet op'berekend om het aantal stuks vee, waar mede nu een keer deze veestapel moet worden in gekrompen op tijd slachtrijp te krijgen. Deze kun nen nu ?1(= gebruiksvee wórden afgezet. Daarnaast zullen in -'aats van een groot defel gecontracteerde vette varkens, loooers kunneh worden geleverd. Deze loopers zuilen door deze overeenkomst ge ruild worden tegen uit Duitschland te verkrijgen veevoeder. Het is voor een behoorlijke afwikkeling van deze afsDraak noodzakelijk, dat de hiervoor te leveren loopers op de overeengekomen tijden en plaatsen ter beschikking komen. Om in een .regelmatige levering te voorzien, zal iedere varkenshouder, in het bezit van loopers, mededeeling krijgen van de hoeveelheden en de plaats, waar hij deze moet leveren. Met deze voorgenomen export zijn wij er, ten gevolge van onze veevoederoositie. nog niet. Ook aan die varkens, die niet als loooers (voor dege nen. die deze term niet kennen, zij medegedeeld, dat dit varkens van plm. 40 kg. levend gewicht zijn) worden afgenomen, zal geen lang leven beschoren zijn: Zijj zullen, tenminste voor zoover een deel nog niet op lichter gewicht, dus practiseh als loo- per. hoogstens bij een gewicht van 60 kg. moeten worden afgenomen. op gelijken voet. Uit een van de vele vrije worpen, die er aan de Zijl voor het Haarlemsche doel werden toegekend, schoot Blansjaar voor de derde maal raak* terwijl middenvoor Van Egmond even voor het einde den stand op 42 bracht. De H.V.G.B.'ers hebben een slecht seizoen achter den rug, al geven de kleine nederlagen van de Haarlemmers toch nog een goede hoop voor de toekomst. Jaarvergadering af deeling Haarlem van den Ned. Korfbalhond. Woensdagavond hield cje afdeeling Haarlem van den N.K.B., haar jaarvergadering. Van de aangesloten ver- eenigingen ontbraken de afgevaardigden van Water vliet en 'Meerlebosch. De Voorzitter de heer R de Boer memoreerde aller eerst dat na een 20-jarige werkzaamheid in het Haarlemsche Rayon de Bond zijn zelfstandigheid heeft verloren, hetgeen niet wegneemt dat in de grootst ogelijke samenwerking met het N.K.B. bestuur de belangen en de propaganda op dezelfde wijze zullen worden behartigd. Spreker feliciteerde voorts de Vereenigingen Sport Vereent en de Zwaluwen met haar respectievelijk 20- en 5-jarig bestaan. Van dat huldebetuig kreeg de se cretaris van S.V. de heor De Vries het leeuwenaan deel. Verder werd door den voorzitter het scheidsrech- tersvraagstuk nog eens aangegheden en deed hij mede deeling van ingrijpende maatregelen Welke het N.K.B.- bestuur overweegt. Met een opwekking voor zooveel mogelijk arbiters *e zorgen besloot de heer de Boer zijn rede. Na voorlezing van de notulen van de vorige Jaar vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd, werden de jaarverslagen door den secretaris-penning meester voorgelezen. Na een enkele opmerking werd het verslag goedgekeurd onder dank aah den heer van Lohuizen, terwijl hem na voorlezing van het verslag varj. de kaseommissie op voorstel dezer com missie algeheele décharge voor zijn beheer werd ver leend. Daar geen tegencandidatcn werden gesteld, werd het Bestuur in zijn geheel herkozen. De Bestuurs verkiezing behoeft echter voortaan dc goedkeuring van het N.K.B.-bestuur, hetgeen aanleiding was voor den afgevaardigde van Animo Ready het woord te vragen. Hij meende namens alle vereenigingen te mogen zeggen, dat het niet stellen van fegencandi- daten niet aan laksheid te danken was, maar dat allen wenschen dat het huidige bestuur in functie blijft. Hij verzocht den secretaris bii zijn schrijven aan hel N.K.B.-bestuur dit wel te .willen onderstreepen. De heer De Bber dankte voor dit vertrouwen. In de kaseommissie werden herbenoemd de heeren Blauw en Vogelpoel, terwijl ingevolge een nieuwe bepaling het derde lid door den N.K.B. wordt aange wezen. Plaatsvervangend lid werd D. ter Haak. Hierna voerde de heer Van Lohuizen het woord en deed eenige mededeelingen omtrent de fusie. Voortaan wordt gespeeeld onder het reglement van wedstrijden van den N.K.B. hetwelk in eenige gevallen anders is dan dat van den H.K B.. hoewel dit in vele opzichten zich reeds daarbij had aangepast. Mededeeling werd voorts gedaan dat getracht wordt de uitgestelde wedstrijd Haarlemsch 12-tal tegen het Zaansche 12-tal op 17 Augustus te doen spelen. Op voorstel van den heer Vogelpoel zullen pogingen in het werk worden gestold op dienzelfden dag het H.K.B.-twaalftal tegen het Noord-Hollandsch K. 12-t.al te doen uitkomen. Na de rondvraag, welke niets van belang opleverde sloot de voorzitter te 11 uur dc vergadering waar een zeer aangename geest heerschte. Op het centrum der bolsjewistische terreur, op het hoofdkwartier van de communistische misdadigers, I daarop worden thans eiken dag door de Duitsche I vliegtuig-eskaders vernietigende bomaanvallen on- I dernomen, daarop regeot het brisant- en brandbom- I ien! Moskou brandt! De Duitsche legers rukken op. on- I weerstaanbaar voltrekt zich het vonnis over de mach- I ten, die tientallen jaren een bedreiging voor Europa I vormden, die op het punt ^tonden deze bedreiging ten 1 uitvoer te leggen en de Westersche beschaving te ver nietigen. Moskou brandt! Want Duitschland strijdt, voor Europa, maarDuitschland strijdt niet meer alleen. Dappere mannen uit alle beschaafde landen van Europa zijn te wapen gesneld en vormen legioenen, die schouder aan schouder strijden met de machtige legers van Adolf Hitler. Dappere mannen uit alle be schaafde landen, dus óók uit Nederland. Want Neder land beschikt over mannen, die weten dat het hun plicht is deel te nemen aan den strijd tegen de be drijvers van de gruwelen van Lemberg en de andere steden en dorpen in de Sovjet-Unie. Moskou brandt! Duitsche legers en vrijwilligers legioenen' rukken op, het eerste contingent van bns eigen Nederlandsche legioen is vertrokken. Op de aanmeldingsbureaux heerscht groote drukte. Het tweede contingent vertrekt binnen enkele dagen en gij landgenootgij zoudt volharden in uw houding van afwachten totdat de strijd gestreden is? Besluiteloos aan den kant blijven staan, terwijl an deren hun plicht doen, dat is een houding, die een echte Nederlander niet past, die eenvoudig niet in zijn aard ligt. Moskou brandt! Landgenooten, daar In het Oosten wordt een strijd gestreden met als inzet de toekomst van Europa, dus ook van ons volk en vaderland en daarom: meldt fi aan bij het Koninginnegracht 22, Den Haag. „BRIEVEN VOL BITTERHEID". •s-GRAVENHAGE. 31 Juli. Max Blokzijl spreekt hedenavond on) 7.30 over den zender Hilv'ersum 2 over: '.Brieven vol bitterheid". HAARLEMMERMEER Wethouder De Zeeuw treedt af. Wegens gezondheidsredenen. De heer P. C. de Zeeuw heeft ontslag genomen als wethouder van Openbare Werken. Eenige maanden geleden heeft wethouder De Zeeuw zich genoodzaakt gezien wegens gezondheidsredenen verlof te nemen. Ofschoon hij thans hersteld is, is hij op medisch advies verplicht, een aantal functies neer te leggen, waaron der het wethouderschap. Voor het raadslidmaatschap zal de heer De Zeeuw niet bedanken. Teraardebestelling R. Blomberg. Onder zeer veel belangstelling werd hedenmid dag op de Algemeene Begraafplaats aan de Kle verlaan het stoffelijk overschot ter aarde besteld van dén heer R.' Blomberg, oud-hoofd eener O. L. school te Haarlem. Onder de talrijke aanwezigen zagen wij mr. J. H. P. E. Mijnssen, de oud-wethouder van Onder wijs, den heer D. J. A. Westerveld en nir. J. H. van Wijk en voorts vele oud-collega's en leerlingen van den overledene. Aan de groeve, die door1 een schat van bloemen was bedekt, sprak allereerst oen zoon van den heer Blomberg een kort woord van afscheid. Iedereen, die vader leerde kennen had altijd het gevóel kennis te maken met een menseh, wiens ge- heele wezen beheerscht werd door blijmoedigheid ofschoon hij het stroeve van den Noorderling niet zoo gemakkelijk aflegde verborg hij daaronder toch een zeer hartelijk karakter. Hij was eenvoudig en van strenge zeden. Al datgene wat verkeerd was in de wereld verstond hij niet. Hij was daarvoor te ongecompliceerd en te zuiver van karakter. Zijn zeer optimistische kijk op t' leven en zijn eenvoud maakte hem geschikt om de kinderziel te leiden en voor te bereiden. Voor al hetgeen hij voor ons is geweest zijn wii dankbaar, wij danken hem, dat hij onze vader is geweest. Tenslotte bedankte spreker nog allen die tijdens de ziekte en ook thans bij de begrafenis blijken van belangstelling hadden ge- gegeven. Dr. W. R. M. Noordhoff, Remonstrantsdh predi kant te Haarlem ging vervolgens voor in gebed. Hiermede was deze korte doch treffende plechtig heid ten einde. s Waterpolo Laatste nederlaag van H. V. G. B. Met een tweetal invallers voor Zomer en Hauber tegen de Zijl uit Leiden verloren. Aanvankelijk nam H.V.G.B. het heft in handen, waardoor de Leidsche keeper eenige malen door Arithoni en Hogeland op de proef gesteld kon worden. H.V.G.B. had dan ook het eerst succes, toen Hogeland een bal goed op den Haarlemschen middenvoor plaatste, die hem meteen in het net sloeg. De voorsprong duurde ech ter maar kort, want spoedig zag Key kans om den gelijkmaker achter doelman Ten Cate te werken, terwijl even later Van Egmond met een ver schot er zelfs 21 van "maakte. In'de "tweede speelhelft viel H.V.G.B. direct energie aan. Door een schot in den hoek van P. Rol kwamen de ploegen weer HEEMSTEDE DIEFSTAL. Bij de politie te Heemstede is kennis gegeven van diefstal van een reisdeken ter waarde van ongeveer f 30. benevens een rjjwielvoetpomp uit een garage aan het Marisplein alhier. FINALE OM DEN BAVOBEKER. Woensdagavond werd te Heemstede de finale ge speeld om' den Bavobeker tusschen St.-Bavo, Heem stede en O.D.I. Hillegom. De uitslag was: St.-Bavo—O.D.I. B. H. StevensJ. J. v. d. Lor 11 J. WarmerdamF. de Haan 20 N. ZomersFr. Out 20 S. v. BerkumL. v. d. Reep 2—0 J. A. StevensF. Lubbe 20 F. BroekmanTh. v. d Meij l—l H. WillemseG. de Leeuw 20 S. DiependaalL. v. Schie 11 G. WillemseP. Alleman 20 J. Janus—J. v. Berkel 2—0 Totaal 17—3 HAARLEM, 31 Juli. Bevallen» 30 Juli: A. J. PostZwarenkant, M. Eve raarsKraaij, d., A. M. OverwegMaat. z., A. J. van StijnNegrijn, d., A. Kortenoeven—Verburg, z. 31 Juli: A. C. van Dijkedc Ruiter, d., L. van DieVisser, d. Overleden: 30 Juli: J. Verkerk—Roozee. 76 j., Kam perlaan. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Bevallen: J L. Westra-Hania, d., Rinsuma-Geest, J. de Boer-Hakvoort, z. Koog a. d. Z.; Olcma-Rut- gers, d„ Amsterdam: Brand-van der Sluis, d., Winschoten: Beyerinck-Kasteleyn, z., Haren: G. Meinema-Feringa, z„ Groningen: K. T. v. d. Beek- Zijlema, z., Middelstum; T. Nydam-Alberts, z., Pa ters wolde; Overdiep-Erenstein, z., Antwerpen; Schaap-de l'Ecluse, z„ Arnhem Ondertrouwd: A. M. A. Jouwstra en A. den Ouden. Bedum-Alphen a. d. R.: W. Moos en R. Venekamp, Amsterdam: F. H. Holm en N. Hoek stra, Bussum; D. Molenaar en R. Voortman, Gro ningen; G. v. d. Werf en W. Vogelzang, Vlaardin- gen. Getrouwd: H. L. Breen cn H. J. Bootsma. Breu- kelen-Wassen aar; L. L. Held en G. M. J. Dulfer, Amsterdam: C. E. Chivat en A. J. van Aken, Am sterdam: J- H. Uytenbogaardt Jr. en J. Jacobs, Amsterdam: E. van Eugen en J. Vos. Den Haag: H. J. Stevens en K. E. van Lent, Den Haag; J. E. Poortman en dra. A. W. D. Smelt. Den Haag. Overleden: B. W. Siemens, 13 j„ Uithuizermeeden; Jkvr. M. C. W. Calkoen, v.. 74 i„ Baarn: J. G. Bos- man-v. Laar, v., 72 j. Den Haag: J. E. Lanooy- Schuitemaker, v„ 63 j„ Epe: G. P. Erenstein, m„ 51 j„ Groningen: R. J. E. Meyer, 53 j.. Groningen: J. Faber, m., 38 j„ Uithuizermeeden: J. H. Dieperink, m„ 48 j., Deventer; mr. J. S. Brouwer. m„ 48 j., Scheveningen; W. Levend, m„ 79 j., Leiden; L. A. Siebes, m., 42 j., Maartensdijk. door VERNHOUT en VAN SLUY- ters, Drukkerijen N.V., Bakenes- sergracht 3. Gevraagd: een Kamermeisje en Kamermeisje serveuse voor direct. Aanm. Carlton Hotel, Boul. Barnaart 3, Zandvoort. Aan de Gem. Avondschool voor Handelsonderwijs wordt tegen 15 September a.s. gevraagd een in de Fransche taal voor 2 lesuren per w^eek, akte M.O. (A) vereischt Sollicitaties voor 8 Augustus a.s. aan den Regeeringscommissaris voor Haarlem. Bezoeken alleen na oproeping. Br. met opgaaf van prijs en merk no. 5921 bur. van dit blad. Voor slechts 1 penning 13 ets. drinkt U bij „FLUKS" nog altijd een heerlijk kopje' KOFFIE of CHOCOLADE. Groote Houtstraat 21 Haarlem Nergens beter, nergens goedkooper! B3W^9ssaia@®@B*ae8a®eHiaeHEi$id9asm«i Vacantie Wijn- en Gedistilleerdhandel Onderstaande zaken zullen hun winkels sluiten 4, 5. 6 en 7 Augustus (Maandag t/m Donderdag). op Slijterij „DE AREND", Cronjéstraat. Slijterij BURGERS, Schuterw. GRAAFF'S Wijnhandel, Santpoorterstraat. KASPER HIDDINK, Groote' Houtstraat en Gen. Cronjéstraat. N.V. A. v. d. MEER, Kleine Houtstraat. W. F. A. OKHUYSEN, Gierstraat. Wijnh. „ROYAL". Kruisweg Wijnhandel „DE WIJN PERS", Wagenweg Deze zaken sluiten ook op 8 Augustus. Fa. Gebrs. ARONS, Cronjéstraat Fa. M. DIEBEN. Kleverlaan „DE GULDEN DRUIF.". Groote Markt TH. S. J. HOOIJ, KI. Houtstr. Rijksstraatweg*, Kleverp.- weg, Amsterd.str., L. Vaart J. A. MULDER Jr., Hoogerwoerdstraat Wijnhandel „OPORTO". Ruvchaverstraat Fa. VFRKRUYSEN DE LANGE*), Groote Houtstr. en Zijlstraat. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART (31/7), Distributie van terpentijn en lijnolie voor schilders. De secretaris-generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart ma^kt bekend, dat de hoeveelheden terpentijn en lijnolie, welke op de door de plaatselijke distributie- diensten aan schilders uit te reiken bonnen kunnen worden betrokken, voor cte periode van 1 Augustus1 September 1941 als volgt zijn vastgesteld 0.8 Liter kunstterpentijn per bon voor terpentijn en 1 Liter rauwe lijnolie of gekookte olie of standolie per boa voor lijnolie

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2