AGENDA VACANTIE 5. hei. Bij en 1 Jiiuisten £ettecen) Kerkconcert. TOBIAS INCASSO BANK n.v. ALLE BANKZAKEN AT'KKDAG 9 "A U G U S T U 5 1941" JTA7? 1?EfiWS D"'A""GSCAB 3 Dc brandstoffcmlistribulie te Haarlem. halen en indienen van aanvraagformulieren. h de komende week zullen aanviaagkaartcn worden bereikt voor diegenen, die reeds een bonkaart J of K |r haarden en kachels voor hun woning ontvingen, doch jrnaast nog In aanmerking komen voor een toewijzing Sr groep B, C of D. iet aanvragen van deze formulieren MD 112 dient uit- jtend te geschieden aan het kantoor, waartoe men be- ftrt: dus aan het kantoor, waar de J of K kaart werd bereikt. h aanmerking hiervoor komen alleen zij, die reeds in 1 bezit zijn van een bonkaart J of K en in hetzelfde [ceel één of meer vertrekken voor uitoefening van een toep of bedrijf in gebruik hebben, ook beroepsmusici tien voor vaste brandstoffen ten behoeve van leska- frs.'in aanmerking. Formulieren MD 112 kunnen evenwel niet Worden inge- jnd. i door personen, die hun 'woning verwarmen met fentrale Verwarming' (bonkaart L); door pensions, kamerverhuurders/bewoners (hiervoor (dl nog een nadere regeling bekend gemaakt); ten behoeve van werk- of leskamers, welke' slechts op p klein gedeelte van den dag of in de avonduren als idanig worden gebruikt. jecht leden van de Rechterlijke Macht kunnen voor frkkamers een aanvraag indienen, doch uitsluitend voor [ver voor hen geen gelegenheid bestaat hun ambls- Bgheden in een vertrek of gedeelte van het gerechts- |ouw te verrichten. lok predikanten kunnen voor ontvangkamer of cate- jsatie-vertrek te hunnen huize, slechts een aanvraag tenen voor zooveel voor dat doel in de kerk of een prtoe behooren'd gebouw geen vertrek beschikbaar is. [geen geval zal wanneer reeds voor een spreekkamer I aanvraag wordt jngediénd daarnaast ook nog voor een fechisatie-vertrek (of omgekeerd) kunnen worden aan- paagd. Inderwijzers en leeraren, die hun beroep hoofdzakelijk [een onderwijsinrichting uitoefenen, of voor wie het ren van lessen aan huis slechts een bijkomstige bron n inkomsten is, komen voor een ektra verstrekking niet [aanmerking. KNIKKER CONCERTMEESTER VAN DE G. O. V. Tot orkestmeester van de Groningsche orkest- •eeniging is benoemd de heer W. Knikker te arlem, )e heer Knikker, die 47 jaar is, was werkzaam concertmeester en 2e dirigent aer Haarlemsche kestvereeniging, aan welk orkest hij reeds als •jarige knaap eenigen tijd als volontair mede- rkte. Zijn studies volbracht hij aan het. con- vatorium te Amsterdam. ia den wereldoorlog trad de heer Knikker in •schillende Europeesche orkesten als solo-violist concertmeester op, o.a. te Genève, onder leiding den vermaarden dirigent Anseramt. In 1921 werd hij benoemd tot concertmeester en dirigent van de H.O.V., welke functie hij lige jaren vervuld heeft. JUBILEUM J. J. BOUT. Wandaag is het 25 jaar geleden, dat de heer J. Bout thans chauffeur bij de N.Z.H.T.M., bij deze atschappij in dienst trad. Een deputatie van het jileumfonds kwam den jubilaris gelukwenschen overhandigde hem een fraai geschenk. De> chef 1 den Vervoersdienst en.de chef van den Uit- erenden Dienst, de heeren Jurresen en Gieske iciteerden den heer Bout namens de Directie en aihandigde hem een enveloppe met inhoud. Den deren dag bracht de jubilaris in huiselijken ng door. Jitvoering van het Journalisten- besluit. -GRAVENHAGE. 8 Augustus. De secretaris- ieraal van het departement van volksvoorlichting kunsten heeft vastgesteld het vierde uitvoerings- luit betreffende het journalistenbesluit. it luidt als volgt: rt^l. Personen, die voor den 2en Mei 1941 ten min- gedurende 12 opeenvolgende maanden het beroep journalist bijwijze van hoofdberoep hebben uit- efend, worden geacht de in artikel 5, eerste lid der 3), in het journalistenbesluit bedoelde vak- liding te hebben genoten. rt. 2. Bij nieuwsbladen, waarbij, volgens het oor- Van den secretaris-generaal van het departement volksvoorlichting en kunsten, geen plaats is voor hoofdredacteur, die 2ijn beroep bij wijze van ifdberoep uitoefent, kan een hoofdredacteur worden loemd, die niet voldoet aan het vereischte van ar il 1, noch de vereischte vakopleiding in den zin artikel 5 van het journalistenbesluit heeft geno- Een aldus benoemde hoofdredacteur mag zijn rkzaamheden als journalist slechts uitoefenen aan nieuwsblad, waarbij hij als hoofdredacteur is ver den. rt. 3. In het beroepsregister wordt de in het vorig kei bedoelde hoofdredacteur ingeschreven onder benaming: „publicist, hoofdredacteur van..?." rt. 4. Journalisten, aan wie ingevolge artikel 8 het journalistenbesluit een uitzondering is toe- taan voor bepaalde takken van werkzaamheden, rden in het beroepsregister aangeduid met den m ..publicist". :RTREK VAN NEDERLANDERS UIT HET BEZETTE CHINEESCHE GEBIED. SJANGHAI, Het Nederlandsche consulaat al- ir bevestigde de berichten uit Peking dat de derlandsche regeering te Londen de in het be te Chineesche gebied wonende Nederlanders die ar niet cjoor belangrijke bezigheden moeten toeven, heeft aangeraden te vertrekken. Waar- lijnlijk zullen 450 in Noord- en Middden-China onende Nederlanders naar Ned.—Indië geëva- lerd worden. (United Press). .1. VAN SCHOONHOVEN CCOUNTANT en BELASTINGADVISEUR RECHTHUISSTRAAT 17 IEP. 22/92 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) ZATERDAG 9 AUGUSTUS, tembrandt Theater: „De bruigom uit Brazilië" 0, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „De Kribbebijter", 2. 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: Benjamino Gigli in Marionet- i", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: Anny en Anny", 2.30, 6.30 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst. uur. ZONDAG 10 AUGUSTUS lembrandt Theater: „Boena, het meisje van de idzee-eilanden", 11.30 uur v.m. lembrandt Theater: „De bruigom uit Brazilië", 0," 3.45, 6.30 en 8.45 uur. ..uxor Theater: Benjamino Gigli in Marionet- i", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. ?rans Hals Theater: „Anny en Anny". 1.30, 3.45, 0 en 8.45 uur. Palace: „De Kribbebijter", 1.30, 3.45, 6-30 en 5 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst, uur. MAANDAG 11 AUGUSTUS. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst. -4 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en avonds. Nachtdienst Apotheken. De volgende apotheken te Haarlem zijn van des onds acht tot des morgens acht uur (ook op mdag) geopend: Firma C. G. Loomeijer en Zn., Barteljorisstraat Tel. 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13. Tel. 11793 Theyler Apotheek, Teylerplein 79, Tel. 17946. Te Heemstede is geopend: Öeemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, TeL door P. v d HEM. ,7 -* EN ZOOALS ALTUD )T GAAT ZUIVER OM DE SPORT. Jladio %iaqxamwa ZONDAG 10 AUGUSTUS 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 B. N. O. Nieuwsberich ten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Declamatie, (voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité). 10.30 Kerkdienst (voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerkcomité). 12.00 Ernst van 't Hof met zijn 15 solisten 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Ne- derlandsch Verbond voor Sibbekunde; Familiewapens. 1.15 Harmonie-orkest „Ons Genoegen". 1.35 Declamatie. 1.45 Gramofoonmuziek. 1.55 Inleiding volgende uitzending. 2.05 Harmonie-orkest „Apollo". 2.30 Declamatie. 2.40 Gra mofoonmuziek. 2.46 Inleiding volgende uitzending. 2.55 Harmonie-orkest „Künst na strijd". 3.15 Luisterspel. 3.40 Inleiding volgende uitzending. 3.45 Harmonieorkest „O B, K.". 4.05 Gramofoonmuziek. 4.30 De Ramblers en orgel spel. 5.30 Voor de jeugd. 6.00 Gramofoonmuziek, 6.10 Sport van den dag. 6.35 De Meesterzangers. 7.00 Actueel half uurtje. 7.30 Revue-programma. 8.20 Luisterspel. 8.40 Om roeporkest. 9.30 Berichten. Engelsch. 9.45 B. N. O. Nieuws berichten. 10.00 B. N. O. Engelsche utizending: „An American' sees Holland" HILVERSUM II, 301,5 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Zondagmorgen zonder zorgen 12.00 „Eens Christen's relze naar de Ee*wigheid in dezen tijd",, cyclus (voorbereid door de Christelijke Radio Stich ting). 12.15 Bachcantate. 12.45 B. N. O. Nieuws- en econo mische berichten. 1.00 Curt Hohenbergen eft zijn orkest I.55 Boekbespreking. 2.15 Arnhemsche Orkestvereeniging, solist en gramofoonmuziek. 4.00 Wijdingswoerd (voorbe reid door de Christelijke Ra^io Stichting). 5.00 Rondom het orgel (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 5.30 Sportuitslagen A. N. P. 5.35 Klaas van Beeck en zijn orkest. 6.00 Declamatie. 6.10 Gerard Lebon en zijn orkest. 7.00 B- N. O 7.10 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.20 Piano duetten. 7.45 Reportage. 8.00 „De bedrogen Kadi", komi sche opera. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.45 B. N. O. Nieuws berichten. 10.0010.15 Gramofoonmuziek. MAANDAG 11 AUGUSTUS 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Dagopening (voorbereid door het Vrijzinning Protestantsch Kerkcomité). 8.25 Gewijde mu ziek (gr.pl.). 8.40 Gramofoonmuziek. 0.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Ensemble Jack der kindere^ en solist. 11.25 Declamatie. 11.45 Vervolg van II.00. 121)0 Fluit, piano en gramofoonmuziek. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 1.00 Or gel. cello en gramofoonmuziek. 1.45 Gramofoonmuziek, 2.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 2.30 Schrammelkwartet en soliste. 3.00 Voor de vrouw, 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Concertgebouworkest (gr.pl,). 4.45 Voor de jeugd. 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 5.30 Orgelconcert en zang. 6.00 Gramofoonmuziek. 615 Repor tage 6.30 Salonorkest. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 8.00 Viool, piano en gramofoonmuziek. 8.55 Boekbespreking. 9.10 Gra mofoonmuziek. 9.30 Berichten. Engelsch. 9.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 10.0010.15 B. N. O. Engelsche uitzen ding: „Things worth knowing about Holland". HILVERSUM II, 301,5 M. 6.45 Gramofoonmuziek. &50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen dienst (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 10.20 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 11.00 Decla matie. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.15 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berich ten. 1.00 Omroeporkest en pianp-intermezzi. 2.00 Haarlem sche Orkestvereeniging. soliste en gramofoonmuziek. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 Causerie „De invloed van de vrouw op de karaktervorming van het jonge kind ln huls en school" (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 5.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Cursus „Lichamelijke en gees telijke gezondheid" (voorbereid door het Vrijzinnig Pro testantsch Kerkcomité). 6.15 Musette-orkest „Les Gars de Paris" en gramofoonmuziek. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 B. N. O. Friesch praatje. 7.10 B. N. O. Nieuwsberichten. 7.20 Voor de kleuters. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Poli tiek weekpraatje. 8.00 De Romancers, soliste en het kleine Omroepmannenkoor. 8.35 Luisterspel. 9.00 Gramofoonmuz. 9.15 Ensemble Bandi Balogh. 9.45 B. N. O. Nieuwsberich ten. 10.00—10.15 Gramofoonmuziek. ÓUD-HAERLEM eenige oude prenten waaronder zeer goede. OUDE BOEKENSNUF (Adv. Ingez. Med.) (Binnenkort zullen de bijen weer naar de hei worden overgebracht.) De bij gaat straks weer naar de hei, Maar dat wil heusch niet zeggen, Dat d'imker nu de nijvre bij, Ter hei ter zij gaat leggen. De bij gaat nog niet in de wei, Dat is goed uitgerekend, Omdat de bij toch in de hei Veel meer voor ons beteeken t. De bij gaat straks weer naar de hei Om daar vrij rond te zoemen En wij spinnen weer zij daarbij Dat is geheid te noemen. De bij vindt er zijn lekkernij, Die willen wij haar gunnen. Al was het maar alleen daar wij Het voor ons zelf niet kunnen. De bij gaat straks weer naar de hei Om bijsmaak bot te vieren, Hij wordt er heusch geen heibei bij Maar zat er lustig tieren. De hij-bij en de zij-bij gaan Zij aan zij naar de bijhei En komt de bij er weer vandaan, Dan voelt hij zich echt heibij. Nog grooter dan op den avond van 11 Juli, toen Jo Vincent en George Robert in onze oude St. Bavo concerteerden, was de belangstelling vqor het nu Vrijdagavond, dus vier weken later, gegeven kerk concert, waar de bekende altzangeres Theodora Versteegh met de beide zooeven genoemden ?amen- werkte. Een lange file stond bij den ingang der kerk en het was lang na half acht eer allen een zit plaats gevonden hadden zelfs het koorgedeelte der kerk was toen gevuld en het concert een aanvang kon nemen. Zacht ruischende orgeltonen verkondigden dien aanvang. Het was een Canzona van den Venetiaan- schen componist en orgelmeester Andrea Gabrieli (±15101586), een leerling van den Nederlander Adriaen Willaert. Een in den micolydischen toon aard geschreven stuk, nog primitief in zijn zelfge noegzame tonaliteit. Met het aandoenlijke duet „Quis est homo" uit Pergolesi's „Stabat Mater" kwam reeds rijker har monische ontwikkeling. Volkomen sloten de beide zangstemmen bij elkaar aan. ook toen in Carissimrs „Rïmanti in pace" de kerkelijke kunst voor wereld lijke week. Steeds rijker werden de harmonieën, toen Theodora Versteegh alleen zong: eerst „Auf, auf, meih Herz" van Joh. S^>. Bach, een lied waar in een deel van de koraalmelodie „O Haupt voll Blut und Wunden" verwerkt schijnt; daarna „Jesus in Gethsemane" van Bach's zoon Carl Philipp Emanuel, een stuk in q. kl. t. met een frappante uit wijking naar Des gr. t. bij de woorden „mit Todes- qual". Een stemming van serene rust kwam met de Fantasie in c kl. t. van J. S. Bach. We hoorden daarin ons heerlijke orgel op zijn mooist. Niet in de volledige ontplooiing van zijn geweldige kracht. Die kwam pas later, bij de Variaties en Dubbelfuga over „Merck toch hoe sterek" van Jacob Bijster. Maar het bleek.dat zelfs bij een vulling van het kerkge bouw als op dezen ayond de klanken téveel ineen liepen om den hoorder ontwarring van het inte ressante weefsel der dubbelfuga te veroorloven. Een op Duitschen tekst gezongen duet van Gior. C M. Clari (16691745), waarschijnlijk een van diens in 1720 verschenen en beroemd geworden „Duetti e Terzetti da camera", op. 1 en een eenigs- zins gerekt duet van Handel lieten ons de pracht der beide zangstemmen en de begeleidingskunst van den organist nogmaals bewonderen. Met de twee Onder auspiciën van den Nederlandschen Volksdienst vertrokken Vrijdag 60 Haarlemsche kinderen naar de Oostmark, waar ze een vacantie van zes weken zullen genieten. (Foto Peperkamp) Vlieg.... >AC KRUISWEG 59 HAARLEM SAFE DEPOSIT (Adv. Ingez. Med.) zangen „Fiat Domine" en „Magna res est amor", die Hendr. Andriessen op teksten van Thomas a Kem- pis schreef en die reeds algemeene erkenning en bewondering hebben verworven bracht Jo Vincent de stem der diepe menschelijkheid in een aangrij pende exaltatie tot uiting; twee duetten, door Hans Schouwman met eenigszins gezochte harmonisatie op oude Nederlandsche teksten geschreven com pleteerden de reeks der voordrachten. Welke een levensbehoefte, in deze tijden mis schien nog meer dan anders, verheven kimst is en welk een troost en kracht zij den menschen schen ken kan, heeft deze avond weer bewezen. Dat zal het kerkconcert van 22 Augustus, waarop Annie Woud en Jaap Stotijn zullen meewerken, wel weer bewijzen. K. DE JONG. De Bruidegom uit Brazilië. De wereld aan gene zijde van den Oceaan heeft in den loop der jaren talrijke histories opgeleverd van rijke ooms, neven en andere welgestelde lieden, die het op een goeden dbg in hun hoofd kregen naar het oude werelddeel over te steken om daar verarmde familieleden of lieve jonge meisjes met hun komst te verrassen. Of die geschiedenissen altijd op waar heid berustten dient hier in het midden gelaten te worden, maar in ieder geval kan men zich voorstel len dat het Weensche bal- Rem brandt letmeisje, dat onverwacht met de komst van een bruigom uit Brazilië op de hoogte gesteld wordt, geen reden heeft zoomaar aan het bestaan van dit personage te twijfelen, voor al als zijn èchtheid gegarandeerd wordt door het vol tallige gemeentebestuur van een Karintisch plaatsje. Nog eerder zal men geneigd zijn de charmante Christl het experiment van dit huwelijk met een onbekende te vergeven, als men weet dat zij juist een dubbele teleurstelling achter den rug heeft, n.l. in de liefde en in haar beroep. Christl krijgt haar bruidegom .overigen! niet be paald. om zoo te zeggen, in den schoot geworpen, want zij moet het levendige Weenen verwisselen voor het landelijke Sankt Johann. dat ergens in de Karin- tische bergen weggedoken ligt. om zich daar in het boerenbedrijf te bekwamen. Wat zich hier allemaal afspeelt is te vee! om in dit korte bestek op te noe men. maar het moge voldoende zijn te onthullen dat hier een warnet van verwikkelingen ontstaat, niet in het minst door het feit dat de oude minnaar van Christl ten tooneele verschijnt. Een amusante film, deze „bruidegom uit Brazilië", met geestig spel van Gusti Huber, Wolff Albach- Retty en Oskar Sima. In het bijzonder mag nog wel gememoreerd worden dat de sfeer V3n het dorpsleven in het bergland zeer treffend weergegeven is. In het journaal zijn tal van momenten uit den veld tocht aan het Sovjetfront, zoowel te land als in de lucht, opgenomen. Een cultuurfilmpje geeft schilderachtige ïndrjkken van het eiland Santorin. behoorende tot de Grieksche eilandengroep der Cycladen. Dr. G. v. u Meulen spreekt op het doek een op wekking uit tot steunverleening aan de Nederland- J. H. Voskxiil. Beniamino Gigli zingt in „Marionetten". „Hm, een oude film.... Marionetten.... heb ilc al gezien en gehoord. ga ik niet meer heen. zat misschien door velen gedacht of gezegd worden. Maar zij die zich aan die opvatting houden, heb ben ongelijk, zooals mij gisterenavond bleek, want Marionetten is een film, die eigenlijk bij tweede zien en hooren, wint. Om te beginnen, de stem van Benjamino Gigli. Hij mag dan geen tooneelspeler zijn, zijn stem is zeldzaarp schoon. Het is een ge not dat mooie, volle, soepele geluid te hooren. De medespelenden zijn de geroutineerde acteurs Lucy EngliscK Theo Lingen, Paul Kemp e.a. Deze drie. acymrs, die oom en die dqn directeur en het mch t j e u n beeld enhebben hun scoren op het witte doek al sinds lang verdiend en zijn graag geziene en bemmder spelers. Het spelen en bewegen van de Marionetten in het Ma rionettentheater ver dient extra aandacht van het publiek. Dat is bijna volmaakt. De heel fijn en kunstig gesne den poppen met hun onbeweeglijke, strakke ge zichten (met uitzondering van de onderkaak) m hun gracieuse tooneelkleeding. bewegen zich heel soepel en losjes over het tooneel. Lucy Englisch speelt in deze film als de pseudo- gravm een van haar beste rollen. Haar vroolijke, opgewekte persoontje schept - een bijzonder gezel lige sfeer. Zij verschijnt als gravin steeds in histo rische 'costuums, hetgeen oompje in 't begin een beetje vreemd aan doet, maar alles went en oom neemt maar aan, dat het een eigenaardigheid van het huis is Oom speelt zijn betrekkelijk kleine rol letje uitstekend, evenals het nichtje, dat den „grooten zanger" ontdekt. Theo Lingen en Paul Kemp zijn genoeg bekend om te weten hoe ze hun rollen altijd spelen, zoo ook hier. Ze amuseeren ons geweldig en de „directeur" draagt het zijne tot het succes van deze prettige film bij. M. MeyerinkLeeman. Luxor De Kribbebijter. Cinema Het „Palace" heeft deze week weer eens ..De Kribbebijter" naar Haarlem gehaald en evenals wijlen zijn eolle- c êa Wurks zal hij de bpaarnestadbewoners wel weer aan het lachen weien te brengen. Tweemaal Anny Ondra of De verwisselde Bruid". Ofschoon „Anny en Anny" met de ietwat pop- ITff C ffhdige Anny Ondra in de hoofdrol mot bepaald tot de laatste producties van het zoo succesrijke team Ondva-Lamac behoort reeds zeven jaar geleden heeft men in Haarlem van deze verwisselde bruid-historie kunnen genieten toch is t zeker een film waarmee men zich ook in dezen tijd eenige uren prettig kan amuseeren. - Ongetwijfeld is het. een der beste Anny Ondra- fihns die ooit is gemaakt. En of men Anny nu ziet als Virginia Vandcrloo's trolsch, wispelturig, hoog hartig, grillig en temperamentvol of als als Dolly ongeëmpliceerd, onbe dorven, kinderlijk, eer lijk en oprecht aan trekkelijk blijft ze al tijd, of Anny (Dolly) of Anny (Virginia) nu tenslotte met den held trouwt is niet zoo heel be langrijk, belangrijker is het dat we weer eens eenige uren hartelijk hebben gelachen. Zij, die de film reeds gezien hebben weten nu wel genoeg om er nog eens een kèer naar toe te willen en de anderen nou ja, die gaan vanzelf. B. S. Korsten.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5