BON ERA-GOUDA J FILMSCHOUW PYGMALION PREDIKBEURTEN ZATERDAG 16 AUGUSTU S 1941' HAARDE U'S DAGBLAD t jM I Een rol BONERA VRUCHTEN-DROPS verfrisch» gemiddeld l'/a.our en kost slechts 10 ets. Vergelijkt hiermede eens den prijs van een zomer-drankDie is toch zeker 2 of 3 maal hooger! Bovendien is er nog het voordeel van BONERA VRUCHTEN-DROPS, dat U ze altijd en overal bij de hand kunt hebben. Geeft ook Uw kinderen BONERA VRUCHTEN-DROPS. Ze verfrisschen niet alleen langdurig, doch ze hebben bovendien een zuiveren vruchten- smaak en bevatten uitsluitend natuur lijke grondstoffen. Gouwe 218 (Adv. Ingez. Med.) Bezige handen. Een film van den Economischen voorlichtingsdienst Voor een klein aantal genoodigden is in het Haag- sche Odeon Theater, gisteren de première gegeven van „Bezige Handen", een film. die de cineast Otto van Neyenhoff onder de auspiciën van den Eco nomischen voorlichtingsdienst van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart heeft samen gesteld. Zij duurt ongeveer een uur en zal ver moedelijk eerlang in verschillende bioscooptheaters van ons land ter vertooning komen. Haar strek king is de beteekenis van het handwerk in her innering te brengen, waartoe in een tijd uun steeds verder gaande mechanische productie ongetwijfeld alle reden is ,.Zy is, zooals dr. W. L. Groeneveld Meyer, het hoofd van de afdeeling Middenstand, van het departement, in een kort voorwoord tot het programboek zegt, niet enkel een kunstzinnige reportage, die den toeschouwer een artistieke ver- poozing verschaft, zij draagt ertoe bij de belang stelling en de waardeering vah het groote piibliek voor het ambacht, voor den ambachtsman en het ambachtsproduct te doen herleven, de arbeidsvreug de en het vakbevvustzijn van den handwerksman te verdiepen en de jongeren te doen beseffen, ^3at wie zyn vak kent, geestelijk en materieel gewa pend is voor het leven". Wel te verstaan wil de film de klok niet terug zetten. De machine heeft nu eenmaal haar gerecht vaardigde plaats in onze samenleving verworven, te trachten haar die af te nemen ten gunste van het handwerk zou een averechtsche manier zijn! Maar naast de machine heeft het handwerk zijn plaats behouden. De eerste plaat in het programboek, een foto, waarop men Chris Lanooy bezig ziet met het vormen van een aarden vaas getuigt ervan en zoo zouden er verschillende andere voorbeelden (bijv. de klompenmaker) van zuiver handwerk ge noemd minnen worden. Maar ook als de machine te hulp is geroepen blijft het persoonlijke, dat aan handwerk eigen is, van waarde. Dit is de algemeen© „draad", die»door de film loopt. Zij vertoont, soms min of meer vluchtig, (maar dit kon vanwege den beperkten omvang moeilijk anders) een reeks van bedrijven in welke het handwerk nog een beslissende beteekenis heeft. Men ziet het weven met het handweefgetouw, het knoopen van tapijten, het scheppen van oud-Hol- landsch papier m een schilderachtigen papiermolen, het blazen en vormen van gla!-- en glasfiguren, den mandenmaker, den stoelenmatter en stoelenvlech- ter aan hun arbeid, de vervaardiging van het aardige Iiindelooper goed van meubelen, wand borden ed. en hoe het beschilderd wordt, het gieten van tinnen en andere metalen voorwerpen en hun artistieke bewerking, het zilversmeden en, als speciale techniek de diamantbewerking, het klom- penmaken, het beeldhouwen in hout, het boef- seeren en afgieten van medailles en plaquettes, het vioolbouwen en nog een reeks van andere werk zaamheden waarbij het handwerk een min of meer overwegende functie heeft, meer. Otto van Neyenhoff, van wïen de regie en de fotografie zijn, heeft dit alles in een reeks van prachtige foto's samengebracht, die zonder het kader van een verhaal zijn; toch op aannemelijke wijze in elkaar overgaan. Bovendien heeft hij zijn film opgeluisterd en fca3r belang verhoogd door, bij wijze van tegen stelling, hier en daar iets van de zuiver machinale procédés te toonen en er, waar het pas gaf. fraaie landschapsbeelden in op te nemen. Aardig zijn verder de beelden van het nijverheidsonderwijs, den grondslag van het handwerk, in verband met de boekdrukkunst toont hij het een en ander van de oude technieken en die van de touwslagerij, van den jongen, die aan het groote wiel draait, komt hij op den bekendsten touwslagers jongen onzer ge schiedenis Michiel Adriaenszoon De Ruyter. In het algemeen doet de film goed uitkomen, dat de goedonderlegde vakman voor nog o zoo veel zaken onmisbaar .is Speelgoed moge machinaal ge maakt worden, maar de scheppende fantasie van den vakman, zijn smaak en zin voor humor 4ijn onontbeerlijk. Het geheel is uitnemend geslaagd en strekt den maker tot eere. Bij de opneming heeft Albert Mullens de camera bediend. De tekst is van John Kooy en wordt ter toelichting door dezen besprokpn. hetg eluid van de Multifilm, de muziek van Hugo de Groot. De film werd bij haar eerste voorstelling in het publiek gunstig ontvangen en zal dunkt ons, haar weg wel vinden. H. Hotke. De lyhte Cavalerie Rosika is een Hongaarseh meiske, dat de tra- ditioneele liefde voor zang en dans in het bloed zit. Ze is tn den vreemde in een dorpsherberg ver dwaald. waar ze niet alleen de gasten bedient maar ze bovendien van haar nationale dansen laat ge nieten. Doch dat alles is nogal beneden haar stand, want als het circus „Cherubini" in het plaatsje verdwaalt krijgt ze met assistentie van een goed- hartigen, bejaarden clown emplooi bij deze onder neming en voorloopig gaat haar paC over rozen. De directeur is met zijn nieuwe aanwinst al bij zonder ingenomen en wenscht niet alleen haar carrièr! persoonlijk te leiden doch bestemt haar zelfs tot „Frau Direktorin". Rosika is echter als een echte Eva's dochter stevig in de contramine en accepteert de carrière, maar den directeur niet. Immers een stal knecht aan het circus, landgenoot van Rosika, heeft te grooten indruk op haar gemaakt en een stevige plaats in haar hart achtergelaten, nadat hij uit teleurstelling het circus heeft verlaten. Rosika kan onder deze omstandigheden natuur lijk niet aan het circus blijven ^n vertrekt samen met haar ouden beschermer, 'den clown Rux. Maar haar reputatie verschaft haar een plaats in een re vue te Boedapest, waar ze nieuwe triomfen viert en zelfs tot de blijde ervaring komt. dat haar stal knecht een Hongaarseh edelman is. die haar vijf minuten na dc slotscène ongetwijfeld naar zijn kasteel zal voeren. Een circusfilm dus met een aaneenschakeling van tafereelen uit het bonte circuswereldje in. en buiten de tent, e*n lach en een traan en een rob bertje vechten met tot slot een grandioos ballet na een tochtje door Boedapest. En door dit alles dartelt. Marika Rökk, voert klontjes suiker aan vierbeenige- en breekt de harten van tweebeenige vrienden en eigenlijk wenschen We mét het tal rijke vacantie-publlek, dat het zoo nog maar een beetje mocht doorgaan, want het einde komt veel te gauw. En is dat niet de beste aanbeveling? F. C. Derks. Icli kenn' dich nicht und liehe dieh „Ik ken je niet en houd van jou", zingt Willy Forst en het moet ai een erge izegrim zijn die hem daarvan een verwijt zal maken. Want het is een - allerliefst meisje, waarop het oog van den comnonist Robert Ottmar (W»ly Forst) valt, als hij de plaatjes van een tijdschrift in studie heelt genamen. Zooveel indruk maakt zij op het gemoed van den toch al licht ontvlambaren toondichter dat deze zich ijlings aan de piano zet en de melodie- componeert die hem op slag tot een beroemd man Dat is nog maar het begin van het verhaal, want Ottmar ^heeft nu eenmaal niets' op met platonische liefde en het figuurtje uit h?t tijdschrift houdt hem dusdanig in den amoureuzen ban gevangen dat hij geen rust vindt voor hij ont dekt heeft wie en waar de bron zijner inspiratie is. Ottmar komt het te weten, maar de woonplaats van de onbekende schoone ligt niet bepaald naast de deur "Naar Nizza? Geen bezwaar! Hij klimt in zijn auto het is nog in den „ouden" tijd! en spoedt zich naar de azuren kust. Daar zet hij het „plan de campagne" ineen dat hem later het hart van de lieve Gloria als trofee zal opleveren. Indachtig Napoleon's uitspraak dat het ware ^MEND WEER, NAAR BUITEN MÊ>By SLECHT WEER: (Adv. Ingez. Med.) karakter van den mensch slechts aan den kamer dienaar bekend is, biedt hij zijn diensten aan bij Gloria's ouders, nadat hij eerst op fatsoenlijke wijze den butler aldaar terzijde gezet heeft. Zoo zien we den vermaarden musicus dus inplaats van toetsen en dirigeerstok, servet en stofzuiger han- teeren. Geheel vlekkeloos is zijfi arbeid niet, maar alles geschiedt met het onverstoorbare gelaat van den man die zulk werk steeds bij de hand moet gehad hebben. Ottmar nadert geleidelijk dichter zijn doel, want ondanks alle moeilijkheden versaagt hij niet en ge zult overigens begrijpen dat ook in dezen roman de liefde aan beide zijden op de weeg schaal is gezet. Voordat het doek over een happy ending valt, gebeuren er echter nog tal van won derlijke dingen in de statige villa aan de Rivièra, dingen die rijkelijk stof tot lachen geven. Willy Forst is als de pseudo-kamerdienaar waar lijk een prachtstuk in deze film en Theo Lingen is als de „echte" eveneens een kostelijk heer schap. De lieftallige Gloria wordt gespeeld door Magda Schneider. In het voorprogramma een reeks beelden uit den veldtocht der verbonden troepen aan het Ooste- front en in het Nederlandsche nieuws o.a. het wrtrek van het tweede contingent vrijwilligers en fragmenten van de belangrijke sportgebeurtenissen van j.l. Zondag n.l. op athletiek-, wieier- en zwem- gebied. Een filmpje van ..Vreugde en Arbeid" vestigt de aandacht op het doel en de werkzaamheid dezer organisatie. J. H. Voskuil. Theo op het huwelijkspad Een ruimhartige revue-girl. een trouwhartige radio winkelier, een licfit- en luchthartige binnenhuis architect en een degelijke, ernstige binnenhuis- architecte. ziedaar waar de geschiedenis in deze vroo- lijke film zich in hoofdzaak om afspeelt. Deze vier hoofdpersonen, die we in het gewone leven kennen als Hilde Krahl, Theo Lingen. Gustav Fröhlich en Gusti Huber, hebben ons eenige oogenblikken van ge zellige ontspanning'bezorgd, waar we op ons gemak van genoten hebben. Behalve dat Theo Lingen een rol vervult, heeft hij deze film ook geregisseerd. En we mogen wel zeggen, met succes. Alleen moet hij niet trachten ons te doen gelooven dat als een meisje 's avonds even op bezoek komt bij een heer, zij in een avondtoilet en dan nog wel in een zoo we- reldsch en luchtig avondtoilet verschijnt, vqoral niet, als het zoo'n rustig, degelijk meisje is, als het meisje in kwestie, de binnenhüisarchitecte. Verder is het van een revue-girl niet aan te nemen, dat ze. als ze op moet treden, zoo stoethaspelig, stuntelig, onhan dig en belachelijk zou kunnen doen als die revue- girl deed. Een meisje, dat zich al een ster droomt, dat zich een groote artiste denkt en voelt en zoo zeker is van zich zelf, weet haar houding heel nauw keurig, zelfs als ze moet samenspelen met den man, dien ze op het oogenblik als een. held vereert. Behalve deze bedenkingen is het een film, die zeer amuseert, en die heel goede momenten heeft. Theo Lingen, hoewel een betrekkelijk bescheiden rol, speelt, zooals we dat van hem kennen Een beetje onbeholpen, een beetje dom, maar niettegenstaande dat, toch zijn doel bereikend. Hilde Krahl is vooral in de laatste scènes zeer goed. Gusti Huber, als de beschaafde architecte geeft een prachtige tegenstel ling tegenover het drukke, lawaaiige gedoe van de revue-girl. Hilde KrShl. Ze blijft tot het laatste toe het fijne type. Gustav Fröhlich is de hartenbreker bij uitnemendheid, M. MeijerinkLeeman. FRANS HALS PYGMALION. In ..Frans Hals" kan men deze hreék Elisa Doolittle, gezegd Lily Bouwmeester bewonderen in „Pygma lion". De Productieslag Een tentoonstelling in den Haag van 19 tot en met 23 Augustus De commissie-Posthumae die zooals men weet tot doel heeft den Productieslag te bevorderen, heeft besloten ter bevordering van haar streven allerwege medewerking te verkrijgen voor haar streven het Ne derlandsche volk te voeden uit eigen bodem een ten toonstelling in den Haag te organiseeren onder den ti tel „Productieslag in Europa". Deze tentoonstelling wordt gehouden van 19 tot en met 23 Augustus in het gebouw „Pulchri Studio". Op 18 Augustus zullen ongeveer duizend personen uit landbouwkringen in een vergadering in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, eveneens te Den Haag, bijeenkomen om te hooren wat dr. Posthuma en Staatssekretar Backe over de „productieslagen" in de verschillende Europeesche landen en inzonderheid met betrekking tot ons land te zeggen hebben. In een interview heeft een der medewerkers van de commissie dr. Posthuma, ir. A. W. Ausems, die voor ee» belangrijk deel met de organisatie van de expo sitie belast is, aan een redacteur van het „Agrarisch Front" eenige bijzonderheden medegedeeld. „De tentoonstelling", zoo zeide hij, „brengt de woor den van de beide sprekers, dr. Posthuma en Staats sekretar Backe, op geeigende, doch bovenal pakkende manier in beeld. Zoo zal, om maar eens een greep te doen. Staatssekretar Backe de noodzakelijkheid van productievermeerdering uiteenzetten, zoowel voor he den als voor de toekomst, want ook als de toestand weer normaal is, zullen de gewijzigde staatkundige ver houdingen tot productievermeerdering noodzaken. Verder zal deze Duitsche spreker vertellen over de wijzé, waarop Duitschland het voorbeeld gaf om tot productievermeerdering te komen. „Sinds vorig jaar is de blokkade tot geheel Europa uitgebreid", aldus ir. Ausems, „en hierdoor werd het noodzakelijk, dat, wat Duitschland als eerste begonnen is, ieder land in ons werelddeel moet navolgen, willen de volken van Europa niet verhongeren". .Dr. F. E. Posthuma zal een uiteenzetting geven over hetgeen er in Nederdand reeds is gedaan, waarna richtlijnen zullen worden uitgestippeld van wat er nog dient te geschieden. Hierbij is er vanuit gegaan, dat slechts een volk, dat zichzelf kan voeden, een zelfstandig volk kan zijn. In Pulchri Studio zullen groote wandborden met duidelijk sprekende beelden het in deze bijeenkomst gesprokene illustreeren. Voor wat het Nederlandsche deel betreft, toont de tentoonstelling een keur van producten van den Nederlandschen tuinbouw en kweekcrij. In een maquette wordt de verdeeling van den Neder landschen bodem, zooals die was vóór Mei 1940, plas tisch uitgebeeld. De tweede maquette geeft aan, hoe die verdeeling er in de toekomst uit zal zien. f Midden tusschen de maquettes staat een gedekte tafel met een maaltijd geheel samengesteld uit pro ducten van eigen bodem en volgens het huidige bonnen rantsoen. UIT DE STAATSCOURANT. Bij besluit van den secretaris-generaal van het de partement van Justitie van 14 Augustus 1941 is be last met de tijdelijke waarneming van het ambt van commissaris van politie te Maassluis de heer J. F. de Buck, inspecteur van politie, le klasse te Vlaardingen. Bij beschikking van de secretarissen-generaal van de departementen van Landbouw en Visscherij en van Bintienlandsche Zaken is met ingang van 12 Augustus 1941 benoemd tot directeur-generaal van den. landbouw de heer G. Ruiter te Knijpe (Fr.) Nieuw Verordeningenblad Ziekenfondsen onder toezicht van den Staat 's-GRAVENHAGE, 15 Augustus. Zaterdag 16 Augustus zal Verordeningenblad no. 34 verschijnen. Het bevat de Verordeningen no. 153161. Verordening no. 153 is een verordening, volgens wel ke op instructie van den Rijkscommissaris aan universi teiten of hoogescholen het beheer kan worden overge dragen van het curatorium op den presideerenden curator. Verordening no. 154 behelst regelingen omtrent het Joodsche grondbezit, voor zoover dit niet reeds als landbouwgrond onder Verordening no. 102/41 valt. Het Joodsche grondbezit met inbegrip van hypotheken moet voor 15 September 1941 aangegeven worden bij- het Nederlandsche Kadaster in Den Haag. Dit is ge machtigd het beheer van het Joodsche grondbezit over te nemen. Bovendien wordt iedere wijziging in den eigendom of den toestand van Joodsch grondbezit on derworpen aan een goedkeuring van den Rijkscommis saris. Verordening no. 155 behelst een aanvulling op de bestaande Verordening betreffende het binnenrei- zen in of vertrekken uit het land. Er is een strafbepa ling ingevoerd. Verordening nr. 156 behelst de vorming van enkel voudige kamers bij bepaalde landgerechten en van een politierechtbank in Den Haag voor de uitsluitende behandeling van alle feithen die de politieke rust binnen (je volksgemeenschap in gevaar brengen of uit politieke beweegredenen worden gepleegd. Verordening no. 157 behelst een aanpassing van den tekst der Verordening op de loonbelasting aan de Ver ordening op de Inkdmstenbelasting. Verordening no. 158 voert een van den werkgever te heffen nivelleeringsbijdrage van het loon in, waar van de opbrengst bestemd is voor dekking van de door de volgende verordeningen ontstaande grootere uitga ven op het gebied van de sociale verzekering. Verordening no. 159 voert de verhooging in van de uitkeeringen volgens de Wet op de Invaliditeit en op het ouderdomspensioen door toekenning van een spe- cialen toeslag van 25 tot 50 pet., die voor gezinsleden nog hooger wordt. Verordening no. 160 vormt de principieele Veror dening betreffende de reorganisatie van de ziekenfond sen. De ziekenfondsen worden onder toezicht van den Staat gesteld; er wordt een verplichte verzekering in gevoerd en de prestaties worden verbeterd. Verordening no. 161 brengt wijziging van de Ziekte verzekeringswet door het invoeren van een bijdrage voor kraamvrouwenhulp voor de gezinsleden van dèn verzekerde. VRIJE UNIVERSITEIT. Aan de Vrije Universiteit zijn benoemd tot hoog leeraar in het notarieel recht de heer Th. A. Ver steeg, thans privaat-docent aan dezelfde Univer siteit en tot buitengewoon hoogleeraar in het be lastingrecht Mr. H. J. Hellema, advocaat en pro cureur te Amsterdam. Pensioenverzekering Inkomstenbelasting Premie voor 'n Pensioen verzekering (ouden- dags-, weduwe- en weezenpensioen) mag thans in vele gevallen geheel worden afge trokken van het belastbaar inkomen! Een be langrijke besparing dus op Uwe inkomsten belasting! Ieder die een VRIJ BEROEP uitoefent of op zichzelf is aangewezen vrage inlichtingen bij het Algemeen Assurantiekantoor Wm. ESTARIPPA Staten Bolwerk 44. Haarlem, Telefoon 21814 AGENTEN van alle groote Maatschappijen van Levensverzekering (Adv. Ingez. Med.j Opgaven van Predikbeurten, die Vrijdagmiddag 6 uur niet in ons bezit zijn, kunnen niet meer worden opgenomen. ZONDAG 17 AUGUSTUS HAARLEM N. H. KERK. Collecte voor de Oosterkerk in alle diensten, behalve in de Noorderkerk en de Kin- derkerk. GROOTE KERK, Gr. Markt. 10: Ds. R. C. W. J. Hoek, te Wilp. 7; Ds. van der Waal. Dinsdag 7.30: Kerkeraadskamer, ing. Oude Groen markt. Evangelisatiesamenk. voor slechthoorenden en doofstommen van alle gezindten. Toegang en zitplaatsen vrij. NIEUWE KERK, Nw. Kerksplein. 10.30: Ds. van Elden. OOSTERKERK, Zomerkade. 10: Ds. Van der Waal. NOORDERKERK, Velserstraat. 10.30: Ds. Beker. Collecte v. h. Schulddelgingsfonds Noorderkerk. BAKENESSERKERK, Vrouwesteeg. 9.45: Joh. Mensink, Kinderkerk. ALLE-DAG-KERK in het koor der Gr. Kerk, ing. Klokhuisplein. Godsdienstoefening, eiken werkdag beh. 's Zat. des avonds 77.30. Voorg. en Pred. van alle Prot. Kerken van Haarlem en Omgeving. Toegang en zitplaatsen vrij. STADS EVANG. L. Heerenstr. 6. 10: J. F. Snoeks. Geen Kinderbond. Vacantie tot September. 5: Opwekkingssamenkomst. W. Akse, Beverwijk. Dinsdag. 2: Dameskrans Bid en Werk. Geen zang repetitie. Vacantie t.m. September. Woensdag 7.45: J. F. Snoeks. Vrijdag 8: Bijbellezeri en bidstond. EVANG. SAMENKOMSTEN, Zuiderstraat 15. 10: W. F. van den Berg, Evang. te Schiedam. 5: Dezelfde: Evangelisatiesamenkomst. Dinsdag 8: Bijbelbespreking en Bidstond. OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN, Zuiderstraat 15 Donderdag 3 en 7.30: Ds. A. M. Berkhof, Vrij Ev. pred. te Groningen. VRIJE EVANG. GEMEENTE, gebouw Jansweg 34. 10: Ds. D. J. D. du Fossé. Doopsbediening. 5: De zelfde. Bed. Heilig Avondmaal. 10: Kinderkerk. Dinsdag 8: Bidstond-Bijbellezing. VRIJE CHRIST. GEM. Frans Halsstraat 4. 3: Ds. v. d. Togt. CHRISTIAN SCIENCE SOC., Jansstr. 74. 10: In de Ned. taal. 11.15: In de Eng. taal. Den lsten en 3den Woensdag van iedere maand 8: in de Ned. taal (getuigenis-bijeenkomst). DEUTSCHE EVANG. GEMEINDE, Parklaan 34. 10.30 Uhr, Gottesdienst. Pfarrer Illing. EVANG. LUTH. GEM. 10.30: Ds. C. H. Brandt. VER. DOOPSGEZ. GEM. 10.30: Ds. J. M Leendertz VRIJZ. HERV. Jacobstraat 6. lO.ciO: Dr. G. Hor reus de Haas, Zwolle. REM. GER. GEM., Wilhelminastraat. 10.30: Ds. A. C. de Regt, Em. Pred. te Bergen. GER. KERK. KLOPPERSI.NGELKERK. 10: Ds. Joh. Meynen, Den Haag. 5: Ds. J. v. d. Linden. WILHELMINAKERK. 10: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Ds. G. R. Visser, Monnikendam. ZUID-OOSTER- KERK, 10: Ds. G. R. Visser, Monnikendam. 5: Ds. Joh. Meynen, den Haag. GEREF. GEM., Lange Molenstraat 22. 10 en 8: Leesdienst. Woensdag 7.30: Ds. Honkoop, van den Haag Bediening H. Avondmaal. GER. KERK in H. V., Begijnhof 6. 10 en 5: Ds. E. C. B. Kok, te Bussum. CHR. GER. KERK, Raaks. 10 en 5: Prof. J. W. Geels, te Apeldoorn. BAPTISTEN-GEMEENTE. Bakenessergracht. 65. 10: Ds. B. Planting, pred. te A'dam. 5: J. H. Mol. 8 geen jeugddienst. Dinsdag 8: Bijbellezing en Bidstond. NED. GELOOFSGEM., „HET LEGER DES HEILS" 10: Heiligingsdienst. 7.30: Opwekkingssamenk. 9 en 12.30: Zondagsschool. 5: Verteluurtje. Dinsdag 8: Bijeenkomst voor leden. Donderdag 8: Heiligingsdienst. Alle diensten o. 1. v. Leider en Mevr. Lahuis. PINKSTERGEM., N. Kruisstr. 14. 10 en 6: Open bare samenkomst. 10: Zondagsschool. Maandag 7.30: Zangles. Donderdag 7.30: Bidstond Vrijdag 7.30:. Bijbelklas. KERK v. J. CHR. v. d. H. DER LAATSTE DAGEN Parklaan 106. 10.30—12: Zondagsschool en Ouder klas. 56.30: Avondmaalsvergadering. Dinsdag 2.304: Zusterhulpvereeniging. VERG. v. GELOOVIGEN, Ged. Voldersgracht 15. 10.30: Samenkomst. (Broodbreken). VRIJE KATH. KERK. Popellaan. Kinheimpark. 10.30: Gezongen H. Mis. Woensdag Geen dienst. NED. STICHTING BUITENKERK. RELIGIE Wil helminastraat 22. 10.15 C. Hennekes Jr., v. A'dam. HERST. APOST. ZENDINGSGEM.., Wilhelminastr. 21 10 en 5: Godsdienstoefening. HERST. APOST. ZENDINGSGEM., Jacobijnestraat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. HAARLEM-NOORD N. H. KERK, Julianakerk. Kloosterstraat. 10: Ds. Drost. 5: Dezelfde. Catech. Zondag 34. IMMANUELKERK, van Egmondstraat. 10: Ds. B. J. C. Rijnders, Zendingsdir. te Hilversum. N. H. GEM., te Haarlem-N. (Spaarndam-West.) in de Gym-zaal der Kon. Emmaschool, ing. Raaf straat 2. 10: K. A. Oskam, Hulpprediker. 12.30: Zondagsschool in de Kon. Emmaschool, Roerdompplein. LEGER DES HEILS, Ceramstr. 4. 7.30: Bidstond. 10: Heiligingsdienst. 7.30: Openb. Heilsbijeenkomst 4Leidsters: A. Boekhout en S. Fleg. 'Dinsdag 2: Gezinsbond. 7.30: Soldatenmeeting. Donderdag 7.30: Heiligingsdienst. GER. KERK, Noordschoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10: Ds. J. v. d. Linden. 5: Ds. A. M. Boeyinga. CHR. GER. KERK. Floresst#. 10 en 5: Ds. Henstra. HEEMSTEDE N. H. KERK, Wilhelminaplein. 10: Ds. A. Hoogen- doorn, te Heemstede. KAPEL NIEUW-VREDENHOF, Joh. v. Oldenbar- neveltlaan. 10.30: Ds. J. J. P. Valeton, v. Zierikzee In beide diensten collecte voor de Prot. Bewaar school. GEREF. KERK. Koediefslaan. 10: Ds. Dondorp. 5 Ds. Holtrop te Beverwijk. Camplaan. 10: Ds. Holtrop, te Beverwijk. 5: Di Dondorp. AERDENHOUT N. H. WIJKGEBOUW. 10.30: C. A. F. van Stipriaai Luicius, hulppred. BLQEMENDAAL N. H. KERK. 10: Ds. J. C. van Dijk. GEREF. KERK. 10: cand. D. van Swigchem. 5: Ds G. S. Oegema van Ilauierwijk (Fr.). Gebr. Vijver weg 16. 10.15: Kinderdienst o. 1. v den heer J. Hogenbirk. OVERVEEN N. H. KERK. 10.30: Ds. P. J. de Jong, Amsterdam GEREF. KERK (diensten in de Ned. Herv. Kerk Ramplaan) v.m. 8.30: Ds. Oegema van HaulerwijS (Fr.). Nam. 5: cand. D. van Swigchem. HAARLEMMERMEER N. H. KERK. HOOFDDORP. 10: Ds. Snoep, 3: A C. Brörens. LIJNDEN. 10: P.'van den Berg. VIJFHUIZEN. 10: A. C. Brörens. AALSMEERDER WEG. 10: W. F. J. Koudstaal. BADHOEVEDORP. 11: Ds. Ouwehand. NiEUWEMEERDIJK. 10: B. Karnies. HILLEGOM N. H. KERK. 10 en 5: Ds. Chr. Eerhard. GEREF. KERK. 10 en 5. Ds. 'van der Laan vai Steen. CHR. GER. KERK. 10 en 5: Leesdienst. Woensdag 20 Aug nam. 7. Ds. Dü Marchie vai Voorthuizen van Urk. HERST. APOST. ZENDINGSGEM., v. d. Endelaai (Nutsgebouw). 10: Godsdienstoefening. BENNEBROEK N. H. KERK. 10: Lekkerkerker. cand. te Alphen a d. Rijn. SPAARNDAM N. H. KERK. 10: Ds. A. Snethlage. N. H. GEM., te Haarlem-N. (Spaarndam-West in de Gym-zaal der Kon. Emmaschool, ing. Raaf. straat 2. 10: K. A. Oskam, Hulpprediker. 12.30: Zondagsschool in de Kon. Emmaschool Roerdompplein. EVANGELISATIE. 10: A. Besselaar, van A'dam. ZANDVOORT N. H. KERK. 10: Dr. Th. C. Vriezen, den Haag. NED. PROTESTANTENBOND, gebouw Brugstr. 1 10.30: A. J. van Leusen, te Velsen. GEREF. KERK IN HERST. VERB-, Brederodestraa 31. 10: Biem Visser. SANTPOORT N. H. KERK. 10.30: Ds. D. den Breems. van 's Gra venhage.. N. H. KAPEL. Geen dienst. GER, KERK in H. V. Wustelaan. 10: K. van de: Berg, van Santpoort. IJMUIDEN N. H. KERK, Kanaalstraat. 10: Ds. H. E. Grave meyer, Amsterdam. 5: Ds. L. W. Erdman. BETHLEHEMKERK, James Wattstraat 10: Jeugd dienst. H. v. d. Veen. HERV. EVANG., Oranjestr. 8. 10 en 5: Leesdienst GER. KERK. Geen opgave ontvangen. CHR. GER. KERK. 10 ep 5: Ds. A. Zwiep. DOOPSGEZ. en PROT. BOND, Helmstraat 8 Geen dienst. OUD-KATH. KERK. 10: H. Dienst. 7: Vesper. GELOOFSGEMEENSCHAP LEGER DES HEILS, 10: Heiligingsdienst. 7.30: Verlossingsdienstl Donderdag 7.30: Heiligingsdienst. 1JMUIDEN-OOST N. H. KERK. Goede Herderkerk, Velserduinweg 10: Ds. L. W. Erdman, 5: geen dienst. VRIJZ. HERV., gebouw Tolsduinerweg. Geen diens VEREENIGINGSGEBOUW, Kalverstr. 10: Jeugd samenkomst. <jER. KERK, Velserduinweg. 10 en 5: Ds. E. G van Teylingen. LUTH. GENOOTSCH., Herv. Vereen, geb. Kalver- straat. Geen dienst. STADSEVANG.. Willemsbeek weg. 10: Broodbrekei Maandag 8: Bijbelbespreking en bidstond. BAPTISTEN-GEM., Willemsbeekweg 22. Woens dag 8: F. Oosterwijk, te Haarlem. HERST. APOST. ZENDINGSGEM.., Willebrordstt 10. 10: Godsdienstoefening. VRIJE EVANGELISATIE, IJmuiderstraatweg 52 10 en 5: Joh. H. v. Oostveen, Alkmaar. VELSEN N. H. KERK. 10: L. J. Baas, cand. t. d. H. Dienst te Hillegom VELSEN-NOORD GER. KERK. 10: Ds. F. E. Hoekstra. 5: Dezelfde. Gebouw Tolsduinerweg 3.30: Ds. F. E. Hoekstra BEVERWIJK N. H. KERK, Kerkstraat. 10: Ds. J. de Vries. DOOPSGEZ. GEM., Meerstraat. 10: Ds. Alb. Vis. Medewerking van het zangkoor, VRIJZ. HERV. Parklaan. Geen dienst. EVANG. LUTH. GEM.. Koningstraat. 10.30: Ds. VI S. Bange, uit Amsterdam. GER. KERK, C. H. Moensplein. 10: Ds. J. F. VI Erdman, uit Haastrecht. 5: Ds. J. A. C. v. Loon, uit Purmerend. VRIJE EVANG. .MARANATHA", Koningstr. 41 9.30: Bidstond. 10: J. Peereboom, uit Noordwyl aan Zee. Dinsdag 7.30: Zangvereeniging. Woensdag 8! Straatzang. Vrijdag 8-9: Birts+ond. CASTRICUM N. H. KERK. 10: Ds. J. M. Seulijn. HERV. EVANGELISATIEVEREENIGING. 10: Ds de Boer. GER. KERK. Beverwijkerstr.weg 32. 10 en 5: Ds J. Krüger. HEEMSKERK N. H. KERK. 10: Ds. Joh. IJzerman. WIJK AAN ZEE EN DUIN. N. H. KERK, Wijk aan Zee. 11.15: Ds. A. J. Eronk- horst. VEREENIGINGSGEBOUW, Populierenlaan. 10: Ds, A. J. Bronkhorst. GEREF. BADGASTENKERK, Wijk aan Zee. 10! Ds. J. A. C. v. Loon, uit Pui-merend. 4.30: Ds. J. Fi W. Erdman, uit Haastrecht. Een tafereel uit „De lichte cavalerie", (Foto UFA) Luxor Cinema Rembrandt

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 10