'De afspraak in de Parklaan SPORTKOUSEN ZATERDAG 16 AUGUSTUS 194Ï H A A R E E SI'S D A G B E A" D Deze sportkousen, door J?eeren zoowel als door dames te dragen, zijn gebreid van 200 gr. kunstwol, dit is wol met kunstzijde. 4 stalen pennen zonder knopjes, no. 3, kleur lichtgrijs. We breien de kousen in de rondte en zetten 72 st. op 3 pennen. We breien een boord van 20 toeren 1 r., la., dien we later omslaan, zoodat er een elastiek door kaj. Nu vervolgen we in patroon en wel: 3 r.. 4 a„ 3 r., ft I r., 4 a 3 r., 8a.. enz. en breien hier van 4 toeren. die 8 a. komt in de volgende toeren dit figuur: na den 4ds» steek maken we er een rfech- ten verdraaiden bij en breien die den volgeden toer net 200 over. Dan maken we na den 3den* steek er een rechten verdraaide bij, breien de volgende ste ken aver., recht verdraaid, aver, en maken er van den Sden st. weer een'recht verdr. bij. Den volgendeif toer breien we weer net zoo over. Dan maken we er van den 2den st. een recht verdr. bij, breien vervol gens. averecht, recht verdr. en maken er van den 6den weer een recht verdr. bij. Weer overoreiAi. In den volgenden toer herhalen we dit in den eersten steek, zoodat dan alle 8 st. van die streep een r. verdr.. een a gebreid worden en er in plaats van 8 st. 16 zijn. Deze toer breien we weer over en dan maken we van de 16 st. weer 8 op dezelfde manier, door om den toer van 2 st. er 1 te maken, door den rechte over den averechte te halen. De middelste twee zijn nu het laatste aan de beurt. Na elke ruit breien we 4 pennen als vlak onder den boord. dat de boonen flink onder het vocht komen te staan. Voor het stof een doek, bord of deksel op de pot leggen. De pot op een koele plaats laten staan en na 14 dagen de kaam-laag die zich op de pekel gevormd heeft, verwijderen. Steen, plankje en doek schoon wasschen en weer op de boonen leggen en deze be werking herhalen wanneer het noodig is. De aldus ingemaakte boonen behoeven niet te worden afgekookt. (Foto De Haas). Nadat we 3 ruiten onder den boord hebben, minde ren we af voor de kuit, en wel door eerst in de rechte streep aan den achterkant ellce tweede toer te min deren, tot de twee strepen een worden, en dan de twee ruiten, die aan weerszijden van die streep liggen ook eiken tweeden toer 2 st. te minderen, tot ze op één I ruit uitloopen. Dit is de achterkant. Nu nog in de andere strepen aan weerszijden 2 keer minderen, zoo dat die streep 2 st. breed is. We breien nu nog twee ruiten en zijn dan aan den voet. We hebben nu 54 st. op de pen, 27 voor den hiel en 27 voor den voorkant, waarin het patroon doorloopt. We breien de 27 st. van den hiel 24 keer en breien dan den kleinen hiel. De kleine hiel is als volgt: aan den averechten kant beginnen: 16 st. breien. 2 aver, tezamen, nog een aver, en omkeeren; eerste st. recht afhalen, 6 st. recht br^en, overhalen, nog een breien en omkeeren; aver, "reien (telkens eerste steek afhalen) tot cie opening op de pen en daar minderen en nog een breien: omkeeren, recht breien tot. de ope ning en daar overhalen en nog een breien; omkeeren aver, breien tot de opening enz. lot alle steken ge breid zijn. We nemen nu de kantlussen van den groo- ten hiel op en breien rond, door de 27 steken van de vo«rpen er weer bij op te nemen. Op de voorpen steken we nu zooveel steken dat we hebben: 8a.3 r 4 a., 3 r., 8 a., en in die 8a. komt op den voet de ruit nog 3 keer. Nadat we den kleinen hiel gebreid heb ben en de kantlussen ppgenomen, minderen we de zijpennen af; (bij de eerste pen overhalen aan het begin en bij de tweede pen minderen aar» het eind, telkens twee steken van den kant) tot we ift de rondte 60 st. hebben (26 op de voorpen en 17 op de beide zijpennen). Na het afminderen versteken we de ste ken een beetje om gemakkelijker de ruiten te kun nen breien en zorggn 15 op de beide zijpennen te hebben en 30 op de groote. Na 3 ruiten zijn we dus aan den teen en breien dan alleen maar recht; we minderen om de pen in de groote pen twee keer (aan het begin overhalen, aan het eind minderen, telkens twee steken van den kant) en in de kleine pennen een keer, zooals we dat bij het begin van den voet gedaan hebben Als op de groote pen nog 15 st. staan en op de klei nen samen 15 minderen we elke pen tot we nog 14 st. in de rondte hebben. Dan keeren we het werk bin nenste buiten en kanten het. door telkens twee ste ken te zamen te breien, af. We naaien den boord naar binnen dubbel en rijgen cr een, breed elastiek door. Kunstwol kan gemakkelijk onder een vochtigen doek gestreken worden. ZURE SNIJBOONEN 1 K.G. snijboonen, 12 gr. zout (ruim een afge streken eetlepel), wat karnemelk (pl.m. 1 eet lepel). De boonen afhalen, wasschen en fijn snipperen, en met het zout zoo lang kneden tot pekel gevormd wordt. De boonen overdoen in een goed schoon ge maakte Keulsche pot, stevig aandrukken en zoo nu en dan een scheutje karnemelk toevoegen. Een plankje en een steen op de inmaak leggen, ^zoo- OVER OPVOEDING Feestdagen. Er is voor een kind niets heerlijkers denkbaar dan een dag vol jolijt en zonneschyn, vol zorge- looze vreugde en gouden glans. Want de onbedorven mensch, die nog niet Tan zonde en berouw, van gemis en van leed-om-verlies weet, keert zich in stinctief van alles, wat duister en dreigent, koel en hard is, af. om in volmaakte harmonie met zich zelf en het'heelal, te kunnen genieten van dat, wat het leven waarde geeft. Wij, ouderen, bedachtzaam geworden door de moeilijkheden, die, naar wij dikwijls meenen, met wat meer inzicht te vermijden waren gewest, noe men onze kinderen graag gedachteloos en opper vlakkig, juist om die voorkeur voor het lichte, het schoone, het juichende Maar hoe dwaas is het, in die jonge, vertrouwende harten het zaad van den twijfel te willen zaaien. Nog niet besmet door den lust, om door de vlucht in de zwartgalligheid aan de noodzakelijkheid van den moed tot het. geluk te ontkomen. Het kind voelt onbewust, dat er met tobben nooit iets te bereiken valt en daarom gaat het met koninklijke onverschilligheid aan veel, wat ons onoverkomelijk moeilijk schijnt te zijn, voor bij. Het spreekt vanzelf, dat het eene kind zwaar- tïllender is dan het andere, de gezonde sprlng-in- 't-veld met den zonnigen levenskijk vergeet snel ler en gemakkelijker dan het zenuwachtige bleek neusje, dat altijd bij alles achteraankomt en dat de grootste moeite heeft zich aan te passen aan de ook voor de jeugd dikwijls harde werkelijkheid. Maar er is geen kind of het kent oogenblikken van verademing, van zorgeloosheid, van rustig, blij vertrouwen! Kinderlijke ernst en kinderlijke lucht hartigheid gaan vaak hand aan hand en wie zich zorgen maakt om een kleuter-huilbui, die even gauw opkomt als voorbijdrijft, bemerkt al spoedig, dat er van het diepe verdriet, dat-niet* naliet indruk op de toeschouwers te maken, geen enkel spoortje achterblijft. In stede van ons aan dezen geringen „diepgang" te stooten. behooren wij ons te verheugen over de veerkracht, waarover de jonge ziel blijkt te be schikken en ons te bezinnen op het wijze woord van Jung: „Alleen de gelukkige is een waarlijk edelmoedige en milde gever". De mensch, die de vreugde niet kent, kan nooit een liefdevol, geduldig opvoeder zijn. Heel mooi heeft Alie Smeding in „Liefde" de hunkering van de kinderziel naar de sfeer van zorgeloosheid en lichtblijheid geteekenö. De ouders van de kleine Hermelijn die eigenlijk Liedia Uien heet en die zoo heel veel van de „mijmerende stilte" houdt zijn het dikwijls oneens, er is „ruzie" in huis en de kleuter, die nog niet aan weten en begrijpen toe is, tast in het duister naar veel droeve dingen, die ontastbaar, maar daarom niet minder be nauwend zijn. Als de pronkzieke moeder in een goed humeur is, omdat ze een of ander cadeautje heeft gekregen en de stemming rondom de ontbijt tafel goed is, fleurt het tobberige kind, dat over alle gebeurlijkheden thuis diep nadenkt, heelemaal op. Het voelt, dat alles in het kleine kamertje, de (Teekening M. BekkersZürcher.) doofpot, de kachel, de theekopjes, meegenieten van het heerlijke, dat in de lucht is: de vreugdevolle atmosfeer, die voor een gelukkig en tevreden gezin natuurlijk ise, maar die óe arme, kleine Her melijn telkens weer tevergeefs zoekt. Sojns „regent" het dagenlang in haar hoofd, ook al schijnt buiten de zon nog zoo mooi, omdat het tusschen vader en moeder maar niet goed gaan wil, omdat zij altijd door „stille ruzie" hebben. Ja, een kind houdt van blijheid, van lach en zonneschijn, het zou het liefst altijd door gelukkig willen zijn. Het houdt van het feestelijk moment, van verjaardagen, van partijtjes En al mogen^ wij bedenken, dat ook hier overdaad zou schaden, wij moeten, terwille van onze kinderen, den feestdag in eere houden. Een moeder, die niet aan haar verjaardag „doet", omdat zij een hekel aan drukte heeft, een vader, die nooit 'eens met zijn kleintjes uitgaat en aan een kleine tractatïe eenvoudig niet denkt, schieten in opvoedkundigen zin tekort. Ouders, vergeet niet, dat een feestdag voor uw kinderen heel wat beteekent. RENé VAN FRANKENDAEL. CELAATSVERZORCINC (Teekening M. BekkersZürcher.) In een vorige artikeltje hebben wij luop het belang van een doelmatige huidverzorging gewezen. Een eer ste vereischte voor het behoud van een gezonde en dus goed-functionneerende huid is reinheid. Wasch ge- ï-egeld uw gezicht, eerst met warm, daarna met koud water. Alléén warm water maakt de,huid slap. alléén koud heeft het nadeel, dat de huid niet zoo gemakkelijk grondig gereinigd wordt. Droog het gelaat altijd af met een ruwen handdoek, wrijving bevordert den bloedsomloop. Er zijn vrouwen met een teere, meest droge huid, die geen zeep kunnen verdragen, deze moe ten een goede facelotion. die vooral niet te scherp mag zijn, gebruiken. Voor een vette huid daarentegen is een sterk-alcoholhoudende lotion aan te bevelen. Een al te droge huid behoort op de volgende wijze behandeld te worden: De reiniging geschiedt gedurende een zekeren tijd (de duur is afhankelijk van het resultaat) alleen door mid del van een zuivere olie-soort b.v. olijfolie. Wordt de huid minder strak, dan mag. zij schoongemaakt worden met regenwater, waarin per liter een eetlepel borax is opgelost. Komkommerpap en een lotion-zonder-alcohol moeten dan de rest doen. Wie gewend is zich licht te poederen, gebruike als onderlaag steeds een goede dagcrême, die geschikt is als poederbasis te dienen. Deze crème wordt luchtig met de vingertoppen op de huid uitgestreken en er ver volgens ingeklopt. Het poederen geschiedt het beste met een stuk watten, maar men kan ook een poeder dons gebruiken. Brengt men 's avonds na het wasschen wat vet op het gelaat aan en dit is in bijna alle gevallen wen- schelijk, zoo niet noodzakelijk dan zorge men, dat men vooral met de huid onder de oogen de noodige voorzichtigheid betracht. Eigenlijk mogen de teere spieren onder de oogen in het geheel niet gemasseerd worden, veel wijzer doet men, de nachtcrème met de noodige voorzorg in de huid te kloppen. Wil men ech ter toch liever voorzichtig de vette substantie met de vingertoppen in de huid wrijven niet ieder waagt zjch direct aan *t. „tapotement" - dan moet men 't op de hierbo ven aangegeven wijze doen. Met twee vingers van de eene hand houde men het huidgedeelte, dat men wil bewerken, strak, met den middelvinger van de andere hand strijke men de crème onder de oogen, steeds van den neus naar den buitenkant van het gelaat gaande Heeft men last van „kraaienpootjes", dan wil de een of andere crème, die de spanning van de huid ver groot, nog wel eens uitkomst brengen. Sleutel weg? Tel. 11493 DeSleutelspeciallst,L.Veerstr.ip (Adv. Ingez. Med.) MENU VAN DEN DAG GEKOOKT VLEESCH MET GROENTEN EN AARDAPPELEN. VANILLEPUDDING MET GESTOOFDE VRUCHTEN. Recepten. Gekookt vleesch. Wasch het vleesch zoodra het in huis en zet_het ingewreven met zout, minstens een uur lang weg. Zet het op met kokend water, wat zout en krui den, b.v. peterselie, een uitje, laurierblad, kruid nagel en kook het gaar, rekenende op drie kwar tier per pond. Dit kan heel goed op een sudder- comfoor. Kook op den vereischten tijd eenige soor- ten groenten mee, zools prinsesseboonen, komkom mer, geschild en in blokjes gesneden, en worteltjes. Zorg dat alles gelijk gaar is en bind de saus na met bloem of sago. Gebruik deze ook als jus over de aardappelen en zorg dat ze vooral pikant is. Vanillepudding. 3/4 L. melk 1 pakje vanillesuiker. 20 gr. gelatine, waarvan 9l/2 blad witte en V- blaadje roode. 40 gr. suiker. •1 pond vruchten en suiker. De melk moet koud zijn. Week de gelatine in wat koud water, en los ze daarna met de suiker in weinig kokend water op. 'Laat. dit wat bekoelen en roer het dan voorzich tig onder goed roeren bij de koude melk. Meng er tenslotte de vanillesuiker doorheen en giet de pud ding in een met koud water omgespoelden vorm als ze stijf begint te worden. Stoof de vruchten even op, haal er eventueel de pitten uit, voeg suiker naar smaak toe en laat ze goed koud worden. ZELFINCEMAAKTE GROENTEN Vele huisvrouwen" hebben de gewoonte andijvie en snijboonen in het zout in te maken. Andere huisvrouwen steriliseeren iederen zomer een flin- ken voorraad groenten. En nu de laatste jaren de groente machinaal gedroogd wordt, vragen velen zich af of zij dit ook zelf kunnen doen. Vooral in de huidige tijds omstandigheden gaan velen over tot het* inmaken van groenten. Het is echter de vraag, of het nuttig is de groen ten zelf te zouten, te drogen of te steriliseeren. Uit voedingsoogpunt bezien moet deze vraag ont kennend beantwoord worden. Met zuurkool als uit zondering bevatten de zelf ingëmaakte groenten weinig of geen vitaminen. Moet het inmaken van groenten dan geheel wor den afgeschaft? Noodzakelijk is dit niet, want de groenten kun nen 's winters een aangename afwisseling zijn. Maar de huisvrouw moet wel bedenken, dat de groenten in de eerste plaats 's zomers zoowel als 's winters versch gebruikt moeten worden. Alleen wanneer zij over meer groenten beschikt dan zij in verschen toestand kan gebrujken, zal zij dit te veel moeten, inmak.en. Nu het steriliseeren teveel brandstof vraagt zql de keuze juist op de inmaak in het zout vallen. Al is dit een veilige en gemakkelijke conservee- ringsmethode, het is toch een van de minst ge schikte. Het zout onttrekt niet alleen water aan de groenten, maar ook de in het water opgeloste mi neralen en vitaminen. Hetgeen er van deze voe dingsbestanddelen nog is achtergebleven, ver dwijnt bovendien bij de eigenlijke bereiding geheel, daar voor het ontzouten der groenten het afkoken noodzakelijk is Dit afkoken vraagt weer brandstof, zelfs veel meer dan voor de bereiding van versche groenten noodig is. Verstandiger is het in den zomer de groenten veel rauw te gebruiken, zoodat de brandstof voor het steriliseeren gespaard wordt. Tegenover het inmaken van groenten met veel zout staat het inmaken met weinig zout, volgens de wijze waaropzuurkool ingemaakt wordt. Deze laatste conserveeringsmethode is zéér aan te be velen daar de groente niet geleden heeft en het vitaminegehalte van de groente niet verloren gaat, terwijl de melkzuurgisting, die tijdens het conser- Voor de Kinderen (Teekenlngen H. Kannegleter). TEDDY TRIX VERRICHT EEN HELDENDAAD. Sneller gaat het, al maar sneller, met een vaart naar 't brandend huis, waar zij schokkend tegenop stuit! Is de auto nu aan gruis? Neen, de wagen wipt voorover.... en, wie had dat ooit geloofd? Stort al 't water in de vuurzee, ^}le terstond is uitgedoofd! Al heeft hij het niet geweten, Teddy heeft het huls gered. Dikkie heeft toen tot be looning, hem een brandhelm opgezet. En de vrouw haalt 't vetste kluifje, dat er bij den slager lag, om het Teddy Trix te geven. Hem, den held van dezen dag! veeren optreedt, de groenten lichter verteerl maakt. Behalve voor de bereiding van zuurkool \v deze inmaakmethode nog niet veel toegepast. kan men snijboonen en roode kool op dezelfde inmaken. De zure smaak lijkt in het begin misschien vreemd, mapr als men bedenkt, dat aan de sta pot van snijboonen of roode kool dikwijls wat toegevoegd wordt, dan mag dit geen bezwaar Integendcebvan de aldus ingemaakte groenten zeer smakelijke stamppotten te bereiden. De nadruk dient er nog eens op gelegd te den, dat alleen de gave boonen voor de inn gebruikt mogen worden. Enkele aangestoken neh kunnen de geheele inmaak bederven. TASSCHEN EN TASCHJES De tijd van den zak, die, afzonderlijk gen met banden om het middel vastgeknoopt v is lang voorbij. De vrouw van heden heeft ook zak meer in haar janponnetje, zij bergt de k dingen, die zij graag bij zich heeft, netjes in tasch je. f De tasch is een onmisbaar attribuut van het derne huisvrouwtje geworden. Natuurlijk houdt zij er ook een „mooie" op na: die wordt voor den dag gehaald, al sprake is van een visite of een bezoek aan toonstelling, schouwburg of concertzaal. (Teekening M. Bekkers—Zürc! De tasschen, die op het oogenblik onze aand vragen, zijn alle eenvoudig en degelijk van v De exemplaren, die van leer gemaakt zijn, blij nog steeds zeer geliefd, maar ze zijn peperduur worden, vooïal degene, die vervaardigd wei uit het een of ander reptielenhuidje. Maar in de goedkoopere soorten ziet men alleraardi modellen Van vilt,, linnen, laken of wollen stof kan trouwens zelf charmante niemendalletjes ma] die, passend bij de handschoenen of den hoed, sfeer van elegance en verfijning kunnen scl pen. Crlmlncele Roman door JAN DOMANS. De eigenaar* van het logement waar ze den nacht hadden doorgebracht, bezorgde hun zooveel lectuur .als ze maar wilden, kranten en tijdschriften van allerlei slag, waarin beiden zich verdiepten Plotseling uitte Paul een verschrikten kreet. Annette is gevonden! Wat!?, riep Ferd uit. Ja, hier staat 't in 't ochtendblad; hoor maar: DE ROOFOVERVAL IN HET BANKIERS KANTOOR. Verdwenen secretaresse opgespoord, „Zooals men zich zal herinneren, was er bij den roofoverval in het privé-kantoor van den bankier Van Daelen, waarbij de dieven met een buit van f 30.000 verdwenen, na den heer Van Daelen te hebben neergeslagen, een vreemde omstandigheid, n.l. het spoorloos verdwijnen van de privé-secre- taresse van den heer Van Daelen, mej. van O. De politie bracht deze verdwijning terstond in ver band met den overval en stelde alles in het werk om de verdwenen jongedame op te sporen. Den dag na den overval ontving ae politie een anoniemen brief, waarin belangrijke aanwijzingen werden gegeven voor hef onderzoek in deze geheim zinnige zaak. Tevens werd daarin verzocht geen pogingen in het werk te stellen om de verblijf- plaats van mej. van O. te ontdekken. Aan dit laat ste verzoek kon de politie natuurlijk geen gevolg geven en zy zocht dan ook in alle richtingen, aan vankelijk zonder resultaat. Na eenige dagen werd per radio haar opsporing verzocht en dank zij dit bericht is de secretaresse thans gevonden. Zij bevond zich bij een familie te Bussum, v/aar zij herkend werd door een slagers jongen; die daar aan huis vleesch bezorgde. De jongen stelde de politie van zijn vermoeden in kennis en een rechercheur begaf zich naar het aan gewezen huis, waar hij haar inderdaad aantrof. Zij bevestigde op het politiebureau de aanwij zingen, die in den anoniemen brief waren *gegeven, maar weigerde t.e zeggen wie haar „ontvoerd" heeft. Ook de familie, waar zij thuis was, wilde hieromtrent geen mededeelinge'n doen. De politie heeft mej. van O. daarom in ver zekerde bewaring gehouden, hoewel zij overtuigd is, dat de secretaresse met den overval zelve niets heeft uit fe staan. De toestand van den bij den overval zwaarge wonden heer van Daelen is, naar we vernemen bevredigend. Het levensgevaar is geweken". Ontzet keken Ferd en Paul elkander aan. We moeten haar vrij krijgen, zei Paul en dat moet jij opknappen, want als :k me aan het politie bureau meld, houden ze mij ook va^t. Tja, dat spreekt vanzelf, Annette moet zoo gauw mogelijk op vrije voeten gesteld worden. Maar het zal niet meevallen. Nu de politie één maal een houvast denkt te hebben, laat ze dit zoo maar niet één, twee, drie los! Misschien lukt 't tegen garanties, 't Is wel niet zoo prettig voor Annette op die manier vrijgelaten te worden, maai er zit niets anders op. Ik zié tenminste niets an ders. Onze kaarten openleggen gaat ook niet. We hebben nu éénmaal het vertrouwen van zv/arteh Karei, maar dat is nog maat* heel losjes en bij het minste wat hem verdacht voorkomt, ontglipt hij ons weer en een gladde vogel, die hem dan" vangt! .Over enkele uren zouden wij misschien de bewijzen in handen hebben. Als Annette tot zoo lang geduld zou kunnen hebben nu het ongeluk toch éénmaal gebeurd is Maar Paul wilde daar niets van hooren. Als jij niet gaat. ga ik! Ik kan de gedachte niet verdragen, dat dit arme kind nu als een gemeene boef in hechtenis zit. Ze zal het zich verschrikkelijk aantrekken. Ferd voelde dat evengoed als Paul, maar hij was nuchterder dan zijn vriend. Maar hoe hij ook praatte, Paul hield voet bjj stuk en stcfnd er op, dat Ferd onmiddellijk vertrok. Nu in 's hemelsnaam dan, gaf Ferd eindelijk toe, wel inziende dat hij nu met Paul toch niets zou kunnen beginnen. Er werd afgesproken, dat Paul 's avonds alleen naar den „Sultan van Turkije" zou gaan, als Ferd nog niet terug was en zich, zoodra hij voldoende bewijs meende te Jiebben, tot de politie zou wen den, om tot de arrestatie van Karei over te gaan. Ferd had er eigenlijk niet veel verwachting van en had Zwarte Karei liever voor zijn rekening ge nomen dan hem aan Paul over te laten. Paul was hem te warmbloedig en te driftig van aard en als Karei ook maar één woord zei over Annette, achtte hij Paul in staat hem naar de keel te vliegen, wat zijn eigen ongeluk en een ver- "ioren zaak zou beteekenen. Er zat echter niets anders op, dan Paul op het hart te drukken de uiterste voorzichtigheid te betrachten en hem vooral te overtuigen yan het belang van het goed speten van zijn -rol. Paul luisterde maas met een half oor naar de vermaningen van Ferd en drong voortdurend bij hem aan, om zoo spoedig mogelijk te vertrek ken. Met een bezwaard hart en een bang voorgevoel, dat het mis zou loopen, nam Ferd eindelijk af scheid, zich voornemend om, als het maar eenigs- zins mogelijk was, op tijd terug te keeren. Een oogenblik dacht hij er aan slechts in schijn te vertrekken, maar ook hij verlangde er naar Annette terug te zien, vooral, onder deze voor haar zoo moeilijke omstandigheden en haar moed in te spreken. Zijn bezoek zou haar goed doen, dat wist hij en zij zou flinker haar gevangenschap dragen 'als zij met hem gesproken had. Want dat hij haar vrij zou krijgen leek hem zeer twijfelachtig. Men had Annette niet in een cel opgesloten^ maar haar een kamertje aangewezen in herpolitie bureau, waar zij niets anders miste dan de vrij heid. Zij was eenige malen aan een verhoor on-. (Teekening M. Bekkers—Zürct U ziet hier een viertal tuohjes afgebeeld, dis heel gemakkelijk na te m.^en zijn. Geheel bov aan merkt u een exemplaar op, dat van visschi garen gehaakt is en dat van een kartonnen boi voorzien werd. Een practische boodschapt tasch, waarin heel wat geborgen kan worden! Daaronder is een taschje van zwart zeildoek smalle witte randen afgebeeld. De voering staat uit toile-imprimé, vastgemaakt op kli waarop de initialen van de eigenares in rood blauw geborduurd zijn De vierde tasch is de fraaiste: het is een gante namiddagtasch van fel-gekieurd vilt, apart model, dat'bij een zwart tailleurtje zeker doen zal. Als sluiting fungeert een vierkant lapje waarop een groote drukknop genaaid is. Ook d tasch wordt met een dubbele laag watten of fla en verder met satinet of kunstzijde gevoerd. Zoowel het zeildoek, als het linnen en het kan men met de machine naaien. De gehaakte tasch die natuurlijk ook gevfl jnoet zijn wordt geheel raet de hand gemaakt. derworpen en zij antwoordde uitvoerig op alle vragen die men haar stelde, behalve wanneer men haar vroeg naar haar ontvoerders. Dan sloten zich haar lippen vast opeen en vriendelijkheid noch gestrengheid konden haar ertoe bewegen ze te openen. Toen had de commissaris het tenslotte maar opgegeven en haar in arrerst doen stellen. Bepaald angstig was ze niet. Annette wist dat goede vienden bezorgd om haar'waren en dat die alles in het werk stelden om het mysterie op te lossen, waardoor zij uit haar gevangenschap ver lost zou worden. Zij twijfelde er niet aan of dat zou niet lang duren, zooveel vertrouwen had. zij in haar beide vrienden en zij had den commissaris er daarom maar niets van verteld, dat Ferd en Paul bezig waren haar broer op te sporen Het eenige waarover zij zich angstig maakte was, dat niet zij Karei, maar Karei hen zou vangen. Zij slaakte dan ook een zucht van verlichting, toen een agent kwam zeggen, dat Mr. Huberts haar wilde spreken. Toen Ferd de kamer binnentrad, was zij hem bijna jubelend om den hals gevlogen, maar zij hield zich gelukkig nog bijtijds in door de aan wezigheid van den agent, die Ferd binnenliet. Enkel een diepe blos verried haar emotie, toen zij Ferd de hand #eikte. Ook Ferd was ontroerd, maar hij wist zijn gevoelens prachtig te verber gen. Toen zc alleen waren zei hij: Dat is een ander weerzien, dan we eenige dagen geleden gehoopt hadden, Annette. Het meisje knikte. Ik.ben,blij, antwoordde ze, dat het toch nog een weerzien is, want daar ik niets van jullie hoorde begon ik al bang te worden, dat jullie iets over komen was. Niks hoor! We zijn allebei nog springlevend en.goede vrienden met- Karei! Hebben jullie hem gevonden? Vertel op. Hoe is 't jullie gegaan? Heeft hij 't gedaan? Weet de politie er al van? Ho! ho, wat 'n vragen ineens, weerde Ferd lachend af. Laten we maar eens eerst rustig gaan zitten en dan allebei onze geschiedenis vertel! Begin maar vast. Ja, het was alles zoo plotseling gegaan, verte Annette. Een Bussumsche rechercheur had gist middag plotseling aangebeld en verzocht haar mogen spreken. Toen hij haar zag, had hij h terstond herkend van het opgegeven signalem en ontkennen zou weinig gebaat hebben. Pat vader had al zijn overredingskracht aangewe om den politieman te bewegen, Annette daar laten, maar hij had zijn instructies en er zat t niets anders op, dan dat ze meeging. Mijnhi Meylers was meegegaan naar het bureau en nog een borgstelling aangeboden, maar de sumsche commmissaris kon daarin geen besliss nemen en zoo was zij nog denzelfden middag ovi gebracht naar hier, waar mep haar onmiddelli aan een verhoor had onerworpen. Dat verhoor vond Annette verschrikkelijk, nu zooals Ferd reeds wist, zij had absoluut gewei# inlichtingen te. geve nover haar „ontvoerder", zij daar goed aan gedaan 'had? Ze had anders geen reden tot klagen. De ambten behandelden haar zeer behoorlijk en deden natuurlijk hun plicht, dat begreep wel. Als Ferd en Paul nu maar gauw sla gden.. —Misschien vanavond nog wel, zei Ferd, die hit na het verhaal deed van hun wedervaren in Amslerdamsche apachenwereld. Hij deed het een komische wijze, bootste verschillende typen en brrabbelde hun bargoensch zoo grappig na, dat Annette vaak schaterde van het lachen. Dat was ook Ferd's bedoeling. Hij wilde ha doen vergeten, waar zij zich bevond en haar watvi zijn blijmoedig optimisme meegeven, opdat zij n: in de eenzaamheid aan het piekeren zou raken. En Annette voelde zich steeds meer aangetrokJs tot deze prettiger,, jovialen jongeman, wiens gul olijheid zoo aanstekelijk werkte. Ferd van aj kant vond haar een schat van een meisje (Wordt vervolgd^

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 6