Spott en Spel Geslaagd zwemfeest van H.P.C. E.D.O. wint in de laatste innings'* Kleine overwinning van Blauw-Wit op Schoten Croote nederlaag van H.H.C. MAANDAG 25 AUGUSTUS 194T HXXREEM'S DAGBEAB Zwemmen Successen van Hoving, Rie van Veen en F. de Geest. Ter gelegenheid van het 5e lustrum van de Heem- steedsche Poloclub organiseerde deze vereeniging een zwemfeest op uitnoodiging in de Gemeentelijke zwemvijvers te Heemstede, dat uitstekend geslaagd is. Niet alleen startten vele zwemmers en zwem sters van naam doch ook de beste Haarlemsche zwemmers waren aanwezig. Zooals steeds was de publieke belangstelling'groot. Onder het gebruikelijke HPC-zonnetje werd om 2 uur 15 een begin gemaakt met het eerste num mer van het programma de 100 M. borstcrawl hee- ren De prijs van dit nummer was de zilveren wis selbeker die reeds door zoovele zwemmers is ge wonnen, doch waarvan de Nederlandsche kampioen K. Hoving reeds twee jaar achtereen de bezitter is. Zou deze zwemmer ook nu weer den eersten prijs behalen dan werd de beker zijn eigendom. Er heerschte dan ook veel spanning. In de tweede serie eindigde S. Moolenaar van het IJ als eerste met een tijd van 1 min. 3.5 sec., vóór A H. Sipkema van HPC met 1 min. 4.4 sec. en M. Mauritz van HPC met 1 min. 4.6 sec. De laatste serie was ech ter de beslissende. Hoving lag maast J. C. Scheffer van DJK en daarnaast F. Ruimschotel van de HZ en PC. Als vierde was in deze serie ingedeeld de oud-kampioen van Nederland J. v. Merkesteijn van zwemclub Haarlem. Het tempo van Hoving was zoo enorm op de eer ste 50 M. dat zelfs Scheffer geen kans zag dit te volgen. Eerst na het keeren kon Scheffer zijn con current weer zien en bij het nemen van het derde keerpunt lagen beide zwemmers weer gelijk. Van dat moment af werd het. een strijd om de leiding. Merkesteijn lag inmiddels op de derde plaats. Toen toonde Hoving zijn capaciteiten, Men zag jioe hij zijn uiterste krachten inspande, hoe snel het soe pele lichaam door het water schoot en welk een waar kampioen deze zwememr is., Met, een tijd van lm. 1,4 sec., een der beste tijden ooit in dit bad gemaakt, tikte hij als eerste aan, met Scheffer als tweede in 1 min. 2.2 sec. Van Merkesteijn werd In deze serie derde met een tijd van 1 m. 4.8 sec. Moolenaar was dus derde in het totaalklasse ment, De 100 M. borstcrawl dames was een der fraaiste nummers van het programma. Dit kwam vooral door de deelneming van Rie van Veen de Nederlandsche kampioene die ook ditmaal haar plaats waard was. Bedreigd werd zij feitelijk niet» alhoewel Ada Wiersma van de UZC haar dwong tot een groote krachtsinspanning. Van meet af aan behield Rie van Veen de leiding en zij heeft deze niet meer afgestaan. Zij won dan ook zooals zij wilde ir. een tijd van 1 min. 8 9 sec. Annle Veldhuizen van de Robben werd tweede in 1 min. 12.2 sec. en Carli Bolte van de Merwede derde in 1 min. 13 sec. Van de Haarlemsche zwemsters was mej. H. Bakker de beste met een tijd van 1 min. 18 sec. Op medisch advies mocht Seton niet starten op de 100 M. schoolslag, zoodat jammer genoeg H. Smitshuyzen van de AZ geen tegenstanders had die hem konden benaderen. Toch was zijn tijd bui tengewoon fraai Deze bedroeg 1 min. 14.6 sec. M. Spaanderman van zwemclub Haarlem werd twee de in 1 min. 23.4 sec. en A. Spaanderman van de zelfde vereeniging, derde in 1 min. 24.8 sec. Het, sohoolslagnummer voor dames bracht Greetje Sieuwertsen van de ADZ tegen de snel opkomende ster Willv Haverlag aan den start. Op keurige wijze toonde Willy ook nu haar kunnen door als eerste aen te tikken in een tijd van 1 min. 24.5 sec., het geen een belofte inhoudt voor de toekomst. Mej. C. Kraft van zwemclub Haarlem werd derde in 1 min. 31 sec. Een zeer spannend nummer van den middag was de 100 M. rugslag heeren. Hiervoor waren o.m. Ingeschreven de bekende rugslagzwemmer J. C. Scheffer van de DJK, P. de Groot (HZ en PC) en F. rie Geest (HPC). Op bijzondere wijze heeft de Geest getoond een zwemmer te zijn van groote capaciteiten. Royaal miste hij het eerste keerpunt. Dit was voor hem echter geen bezwaar zijn achterstand weer in te loopen, gelijk te komen met de Groot en vervol gens een aanval te doen op Scheffer, die inmid dels ook moeite had met het nemen van het'twee de keerpunt. Op 5 meter voor de finish had de Geest Scheffer ingehaald. Met een geweldige eind sprint waarin hij eindelijk zijn volle capaciteiten ontplooide, passeerde hij Scheffer, en maakte een tijd van 1 min. 14.9 sec. F. Maus van de zwemclub Haarlem nam de derde plaats In met 1 min. 20.4 seconde. De 100 M. rugslag dames werd geheel met jonge krachten verzwommen. Mej. M. van Dijk (ADZ) moest met een zeer klein verschil de meerderheid erkennen van de Rotterdamsche Beppie Groenen dijk (RDZ), die 1 min. 22.2 sec: noodig had. Ans Sevensma van de HPC plaatste zich derde in l_min. 31.2 sec. Het hierna volgende komische springnummer heeft ten volle aan de verwachtingen voldaan. De heeren Flotman en Nebbeling van de UZC gaven enkele oolijke staaltjes te zien, waarmede het publiek zich kostelijk heeft vermaakt. Beppie van Geelen won de 25 M. vrije slag voor nbonnés der inrichting terwijl haar broer K. van Geelen het jongensnummer won. De estafettes welke hierna kwamen, bestonden voor de dames uit de 3 maal 50 M. wisselslag en voor de heerefri uit de 4 maal 100 M. borstcrawl. De Rotterdamsche Dameszwemclub won met Riet van Veen aan het hoofd op overtuigende wijze het eerste nummer in 1 min. 50.8 sec., voor ADZ dat 1 min. 55 en de Robben welke 1 min. 58 sec. noodig hadden. HPC die op een revanche gehoopt had van de bij de nationale kampioenschappen op de 4 maal 100 M. estafette geleden nederlaag tegen HZ en PC werd teleurgesteld daar deze ploeg niet startte. N?i werd het een gemakkelijke overwinning voor de HPC in 4 min. 24 sec. Zwemclub Haarlem werd tweede in 4 min. 36 sec. en DWR derde in 4 minu ten 40 sec. Een kort intermezzo vertoonde hierna de op richting van de HPC voor 25 jaar. Hiermede was het zwemgedeelte afgeloopen en kon een begin gemaakt worden met de beide polo wedstrijden. In den eersten wedstrijd die tevens gold won het kampioenschap van den kring, zag DWR kans het Vclsensche VZV met 40 te klop pen door treffers van Pieters en J. Kollerie. Ten slotte speelde het HPC-zevental tegen dat van zwemclub Haarlem. De HPC.'ers toonden zich met 20 de meerderen. Tevoren had de voorzitter van zwemclub Haar lem, de heer Bais, HPC gehuldigd met het binnen kort te vieren 25-jarig bestaan en hij sprak daar bij de hoop uit dat de vereeniging nog vele jaren op denzelfdcn voet zou voortgaan. Hij bood daar bij een fraaien wimpel aan. Ook werd Rie van Veen nog door HPC gehul digd met een fraai bouquet, voor haar welwillend heid om haar a.s. verloving een week uit te stellen in verband met. het HPC-zwemfeest. Als slot reik te de voorzitter van den NZB, de heer Jan de Vries, de vele prijzen uit, daarbij in den persoon van A. J. Braam (HPZ) huldigende als een der steunpilaren van den zwembond. De zilveren HPC- beker kwam aan de Haarlem-dames voor het ver kregen waterpolokampioenschap en de zilveren beker van den Kring aan de HPC voor het kam pioenschap waterpolo heeren. Hiermede was het einde gekomen van de tweede Heemsteedsche zwemweek, welke voor HPC een groot succes is geworden. Dammen De nieuwe competitie van den Nederlandschen Dambond. Noordhollandsche en Amsterdajnsche hoofdklasseclubs in één competitie. Zaterdagmiddag j.l. vond In Restaurant Munniks te Haarlem een conferentie plaats tusschcn de competitie commissie van den Nederlandsclien Dambond. de dagelijk- sche bestuursleden van den Distrlctsbond Noord-Holland en de dagelijksche bestuursleden van den Amsterdam- schen Dambond met de bedoeling te komen tot een orga nisatie van de a.s. hoofdklasse competitie van der Neder landsclien Dambond, waarbij gecombineerd gespeeld zal worden tusschon de hoofdklasse clubs uit Amsterdam dbn Noord-Holland. Tot bijwoning dezer conferentie was dd^r de competitie-commisie tevens uitgenoodigd de 'heer J. W. van Dartelen te Heemstede. Dez^ bijeenkomst werd geleid door den heer D- de Zwart (Utrecht). Na zeer breedvoerige besprekingen werd in principe besloten tot vermenging van de Amsterdamsche en Noord-Hollandsche hoofdklasse clubs. Op voorstel van den heer J. W. van Dartelen werd het besluit genomen de 18 Amsterdamsche en Noord-Hollandsche hoofdklasse clubs onder te brengen in drie afdeelingen elk van zes clubs en deze afdeelingen als volgt samen te stellen: Groep I. Haarlemsche Damclub; Damclub „Zaandam"; Beverwtjksche Damclub; Damvereenigmg ..O. D V." (Amsterdam): Damvereeniging „Van Embden" (Amster dam) en Damclub „Oostzaanjk Groep II. Damclub „Haarlem"^ Damclub ..IJmuiden"; Damvereeniging „Het Oosten" (Amsterdam); Damvereeni ging „Gezellig Samenzijn" (Amsterdam); Damclub „Weesp" en Dam- en Schaakclub „D. S. T. O." (Amsterdam). Groep III. Damclub „Oosterkwartier" (Haarlem); Dam club „Jozef Blankenaar" (Amsterdam); Damclub „Wor- mer"; Damclub „Stabiel" (Santpoort); Damvereeniging „D. O. S." (Amsterdam) en Damclub „Koog-Zaandijk-. In verband met de huidige tijdsomstandigheden met de daïrmede gepaard gaande verduisteringsmaatregelen, electrlclteitsbezuinlging enz. werd besloten alle wedstrij den op Zondag te doen verspelen en het rooster dusdanig samen te stellen, dat de deelnemende vereenigingen een maal per veertien dagen spelen, zoodat er tusschcn de wedstrijden dus steeds een vrije Zondag is. NED. VOETBALBOND. Afdeellng Haarlem. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Junioren-tournooi. Het junioren-tournooi zal plaats vinden op Zondag 7 September. De inschrijvingen, die aan de daarvoor in aanmerking komende vereenigingen zijn verzonden, moeten uiterlijk 28 Augustus a.s. aan het af- deelingsbestuur zijn ingezonden. De opgave der deelne mende spelers vóór 15 September a.s. Uitreiking Diploma's. De uitreiking der diploma's aan de kampioenselftallen zal plaats vinden op Vrijdag 5 Sep tember. des avonds te 7.30 in Hotel de Leeuwerik. Kruis straat te Haarlem. Alle vereenigingen worden uitgenoo digd, hierbij aanwezig te zijn. Aanvang Competities. De competities zullen aanvan gen op Zondag 14 September a.s.. de Zaterdagmiddag competities op Zaterdag 20 September 1941, evenals de adspiranten-competitles. Opgeheven vereeniging. Van de vereeniging D. O. A. Is bericht ingekomen, dat deze vereeniging is ontbonden. Bijeenkomst met H.H. Scheidsrechters. Op Donderdag 4 September zal ln Hötel de Leeuwerik, Kruisstraat 30 te Haarlem een bijeenkomst worden gehouden met H.H. Scheidsrechters. De schriftelijke uitnoodiging tot bijwoning van deze bijeenukomst wordt alsnog toegezonden. Instituut Reserve Scheidsrechters. De aandachgt van de verenigingsbesturen wordt nog gevestigd op de circu laire inzake „Reserve-Scheidsrechters". De opgave 'wordt vóór 31 Augustus ingewacht. Op het opgave-formulier vooral dten naam van de vereeniging invullen! Aanmelden nieuwe Scheidrechters. Wederom wordt de aandacht gevestig'd op de gelegenheid als scheids rechter toe te treden. Tot op heden hebben slechts enkele personen zich hiertoe aangemeld, hetgeen in verband met de te verwachten uitgebreide competities te weinig is. Degenen, die zich alsnog willen opgeven, worden daar om dringend verzocht zich ten spoedigste schriftelijk te wenden tot den Secretaris der Scheiósrechterscommissie, den heer N. J. Twisteriing. Badhuisstraat 24, Haarlem. Wielrijden „De Ronde van Heemstede" voor Lakeman. G. Peters kreeg geen kans. initiatief van de vereeniging „De Jonge K/impioen" prijs wgrd gesteld, bewees wel het .groote aantal t toe schouwers. dat ondanks den gestaag neerstroomenden regen de races tot het einde toe met belangstelling heeft gevolgd. Het parcours was uitermate geschikt, al zal men een volgend maal rekening moeten houden mei het feit, dat de Wagnerkade wel iets te smal is voor een peloton van 70 amateurs en onafhankelljken. Er werd echter spor tief gereden en het aantal valpartijen op de scherpe klinkerbestrating bleef gelukkig tot een minimum be perkt. Grooter was het getal lekke bandjes, maar dat be hoeft ln dezen tijd geen verwondering te wekken. Dc regeling liet weinig te wenschen, mede dank zij de zorg vuldige afzetting van het circuit door dc Heemsteedsche politie en de marechaussee. Slechts zou het aanbeveling verdienen, een volgend maal enkele zitplaatsen voor de pers beschikbaar te stellen en de luidspreker-installatie over het geheele parcours uit te breiden. De nieuwelingen stonden voor de taak om tien maal het traject oftewel 22 K.M. af te leggen en het was de Am sterdammer De Groot, die bij hen den toon aangaf. Hij draaide zijn ronden met gvoote gelijkmatigheid en de tijd voor de 2200 Meter varieerde tusschcn 3 min. 2 sec. 3.10. Het was jammer, dat hij door machinedefect zijn rit moest onderbreken, weliswaar zette hij een ronde later den strijd voort en kwam hij als tweede door de finish, doch hij moest naluuHTik worden gedistanceerd. De af stand was uiteraard te kort om succesvolle uitlooppogingen te kunnen ondernemen; de eerste helft van den rit werd in 15 min. 35 sec. afgelegd en de geheele 22 K.M. ln 31 min. 16 sec. De eindsprint moest de beslising brengen en hierin toonde de hoofdstedeling B. de Kort zich de snelste. Het resultaat luidt: 1. De Kort (Amsterdam): 2. Schoonder- veld (AmsterdaTTl)3. Van Straten (Rotterdam); 4. Bitter (Rotterdam); 5. Peisoon (Amstelveen)^ 6. Neeft (Haarlem); 7. Verahagen (Amsterdam): 8. De Reyer (Scheveningen); 9. Allis (Amsterdam). De Groot sleepte de meeste premies, bestaande uit doo- zen chocolade, in de wacht. Op sportief veel hooger peil stond de wedstrijd voor amateurs en onafhankelijken. waaraan zeer vele renners van nationale reputatie deelnamen, o.a. de wegkampioen G. Peters. Lakeman, De Best, Lust, Verdonk, Van der Star. Segaar, Lodewijks, Teun Ooms en zoowaar ook de sprinter Bijster. Gevoegelijk kan worden geconstateerd, dat Peters, Ver donk en Van Boheemen in dezen rit verreweg het meest op den voorgrond zijn getreden. De nationale kampioen trachtte er voortdurend tusschen uit te komen, terwijl Verdonk vooral in het tweede gedeelte van de 60 K.M.- race steeds op kop lag. Van Boheemen maakte zich her haaldelijk vei dienstelijk door het peloton weer op de vluchtelingen te trekken. Merkwaardig was wel, dat van combine geen sprake was en dat vrijwel Iedere renner uitsluitend voor zijn eigen kans reed. Dit feit maakte het des te moeilijker om een geslaagde uitlooppoging te ondernemen, want als puntje bij paaltje kwam, weiger den de concurrenten om afwisselend als gangmaker te fungeeren. Na ongeveer 20 K.M. kwam er eenige teekenlng in den strijd; toen immers namen Verdonk en Lodewijks een 50 Meter voorsprong, die echter werd te niet gedaan. Omstreeks op de helft van den rit kwamen Pronk en G. Peters ongeveer 250 Meter weg en de rondjes werden toen in globaal 3 minuten, dat is met een gemiddelde uur snelheid van 43 a 44 K.M. gedraaid, wat. gezien den hin derlijken regen, een alleszins behoorlijk tempo mocht worden genoemd. De twee vluchtelingen bleven enkele ronden los voor, doch de sterke Van Boheemen trok het peloton, dat in- tusschen flink gedund was. weer op de koploopers e ronden voor het einde was het geheele gezelschap bij elkaar. Toen waren het eerst Van der Star en Over weel, later Bakker, Van Boheemen, Pronk en Overweel, die een poging waagden om er tusschenuit te gaan. maar ook dit mislukte. Peters liet het er niet bij zitten, maar niemand voelde er wat voor om met dezen 'geduchten sprinter om de beslissing te moeten vechten en hoewel hij de laatste ronde in gezelschap van Boersma met 25 Meter voorsprong inging, was het duidelijk, dat de komst „en masse" «ou geschieden. Bijster en De Best waren intusschen door banddefect uitgeschakeld en hal verwege de laatste 2200 Meter werd Peters doeltreffend ingesloten, wat voor een der andere favorieten, de Am sterdammer Lakeinan, die zich lot dat moment rustig in de achterhoede had laten trekken, aanleiding was om zijn kans te wagen. Op het laatste rechte eind (de Wage- naarlaan) kwam hij naar voren, sloeg in een lange spurt den aanval van Van der Star beslissend af en zegevierde met een lengte in 1 uur 21 min. 13 sec. Het resultaat luidt. 1. Lakeman; 2. Van der Star; 3. Pronk; 4. Segaar; 5. Loos; 6. Rijsbergen; 7. Lust 8. Overweel 9. G. Peters en 10. Lodewijks. Dit wielerevenement is ondanks het ongunstige weer uit stekend geslaagd en „De Jonge Kampioen" kan er met volle tevredenheid op terugzien. Kaatsen Nationale wedstrijden. Zondag werd te Amsterdam een nationale kaatswed strijd gehouden, georganiseerd door de Amsterdamsche Kaatsclub. De uitslag was: le prijs Wijga en Zijlstra, beiden Zaan streek, Terpstra, Amsterdam; 2e prijs Schotanus, Htbma, beiden Haarlem, Bergstra, Utrecht; 3e prijs Hi Roedema, Zaanstreek, Kleinschmidt Jr., Zeist, Jippes, Amsterdam. DE RONDE VAN HEEMSTEDE. De nieuwelingen in actie bij de „Ronde van Heemstede'' welke Zaterdagmiddag om cn op de Heemsteedsche Dreef werd gehouden. (Foto De Haas). Athletiek Osendarp wint thans op de 400 Meter. Wedstrijden op te Werve De organisatoren van de wedstrijden op te Werve heb ben het vooral in de morgenuren, toen de dames om den C. D. A.-wisselbeker streden, niet getroffen. Gelukkig klaarde het weer tegen het aanvangsuur van de middag wedstrijden op. zoodat het programma op tijd afgewerkt kon worden. Door den velen regen was de baan natuurlijk zeer zwaar geworden, bijzonder goede tijden werden dan ook niet gembaakt. Wel was in vrijwel alle nummers de strijd zeer spannend, zoodat het vrij talrijke publiek goede sport heeft kunnen genieten. Vooral op de 1500 meter was er volop spanning, wel ontbrak de kampioen De Ruyter op het appel, doch door hqt uitkomen van Petit op dezen afstand werd veel vergoed. De Haarlem mer De Roode nam reeds direct na den start de leiding gevolgd door Petit. De Bruyn en Dobbelaere moesten zich eerst uit de groote groep loopers losmaken, alvorem zich bij de kopgroep konden aansluiten. Er werd veel getrokken, nu eens nam Petit eèri tusschensprlntje, dan weer trachtte De Roode zijn voorsprong te vergrooten. Na 1000 Meter nam Petit de leiding over en samen met De Roodetrok hij er tusschen uit. Dobbelaere, die een uit stekenden wedstrijd liep, kwam meer en meer naar ren. De Roode werkte zich weer naar de eerste plaats en liep langzamerhand wat meer op Petit uit. Dobbelaere zette een prachtigen eindspurt in en wist zoowaar Petit nog te passeeren en als tweede achter De Roode (tijd 4 min. 9 6 sec.) te eindigen Van Beveren was deze» middag in buitengewonen vorm. op fraaie wijze wist hij door het ontbreken van Osendarp op de 100 Meter den eindstrijd op dit nummer te winnen voor Grijsseels en Soiree. Eeïi tijd van 11.mocht er op deze baan zijn. lit den halven eindstrijd bereikte htj zelfs 10.9 sec. Osendarp s 400 Meter was onder d- omstandigheden niet slecht. Op deze zware baan maakte hij een tijd van 50.2 sec. Hij ondervond van zijn clubgenoot Haagh be hoorlijken tegenstand ln zijn serie. De Haarlemmer Koopman liep een goede 5000 Meter, aanvankelijk bleef hij in gezelschap van de Volewtj^kers Walther en Meyer, toen hij echter den aanval op tijd Inzette bleken deze twee loopers geen reserves genoeg-te hebben om hem bij te houden. De tijd van Koopman was 15 min. 56 sec. De Te Werve-wtsselbeker werd tenslotte door Vlug en Lenig gewonnen met 59 punten voor Trekvogels met 48%, A. V. "23 met 25 en Haarlem met l8t/2 pnt. Bij de dames, die vrijwel uitsluitend onder de hevigste regenbuien moesten strijden, werden geen bijzondere prestaties geleverd. A'.leen de tijd van de nieuwelinge mej. E. Piel opj de 100 Meter belooft wat voor de toekomst.. De 12,9 sec. was beter dan de ti.j.d van mej. Dé Vries bij de seniores. De C. D. A.-wisselbeker ging voor een jaar naar Sagitta. KAMPIOENSWEDSTRIJDEN K. T. K. N. G. V. records verbeterd. Dank zij het (bij toeval) gunstige weer zijn de kam pioenswedstrijden van den Kennemer Turnkring. Zondag an de Kleverlaan gehoudenr goed geslaagd. Weliswaar had een te kort aan jury-leden eenigen in vloed op het verloop, maar storend was dat niet, dank zij de leiding van den heer P. J. Wagcman. Slechts een enkel moeilijk geval moest aan den scheidsrechter, den heer R. Verwers, voorgelegd wprden De prestaties waren van dien aard, dat vier K. T. K.- records werden verbeterd, waarbij de dames zusterlijk met de heeren deelden. De heeren brachten het zelfs zoo dat zij tevens de N. G. V.-records overtroffen. De gelukkigen waren mej. T. van Leeuwen (Olympia). deze zelfs op 2 nummers, n.l. kogelstooten en vèrspringen, en erder haar clubgenoot K. Groen op discuswerpen en de Turnlust B-man M. Kluft op kogelstooten. Vermelding verdient ook. dat verschillende athleten leer dan één kampioenschap behaalden. Bij de dames 'aren dit mej. Berendes (B. G. V.)y op 100 M. hardloopen n speerwerpen, mej. T. v. Leeuwen (Olympia) op kogel stooten en vèrspringen, en mej. B. v. Twisk (B. G. V.) op hoogspringen en driesprong. Nog mooier deed bij de heeren L. Brouwer van Turnlust B.; deze won vier kam pioenschappen, n.i. op 100 M. hardloopen, hoogspringen, Vèrspringen en hinkstapsprong. Brouwer had dan ook een belangrijk aandeel in de over winning, die zijn club in den vereenigingswedstrijd voor heeren behaalde. De uitslag (volgens de P. H.-telling) hiervan was: 1. Turnlust, Beverwijk 95 p.; 2. Concordia, Haarlem 72 p.; 3, Bloemcndaalsche Gymn. Ver. 45 p.; 4. O. S. S., Zandvoort 7 p. Bij de dames kon de vereenigings wedstrijd geen doorgang vinden, omdat daarvoor alleen de B. G. V. in aanmerking kwam. De kampioenschappen werden als volgt verdeeld. Dames: Hardloopen 100 M. 13.8 sec! F. Berends (B. G. V.) Hoogspringen 1.40 M. B. v. Twisk (B. G. V.) Vèrspringen 5.15 M. T v. Leeuwen (Olympia). Duitsche driesprong 10.52 M. B. v. Twisk (B. G. V.) Discuswerpen 31.42 M. R. Sjouwerman (Concordia). Speerwerpen 29.21 M. F. Berendes (B. G. V.). Kogelstooten 9.97 M. T. v. Leeuwen (Olympia). Estafette 4 x 100 M. 55.1 sec. B. G. V. Heeren Hardloopen 100 M. 12.1 sec. L. Brouwer (Turnlust B.) Hardloopen 400 M. 57.1 sec. B. Timmerman (Bato). Hardloopen 800 M. 2 min. 14.3 sec. J. Brijs (T V. S.) Hardloopen 3000 M. 10 m. 43.1 sec. H. Kraaij (Turnlust H.) Hoogspringen 1.70 M. L. Brouwer (Turnlust B.). Vèrspringen 6.37 M. L Brouwer (Turnlust B.). Hink-stap-sprong 12.76 M. L. Brouwer (Turnlust B.). Discuswerpen 40.45 M. K. Groen (Olympia). Speerwerpen 42.19 M. J. Duijff (Concordia). Kogelstooten 12.37 M. R. Klukt (Turnlust B.). Estafette 4 x 100 M. 48.6 sec. Concordia. Wereldrecord 4 x 800 M. verbeterd Duitsche estafetteploeg zorgt voor een «.verrassing. BRAUNSCHWEIG, 24 Augustus. (A.N.P.) De Duitsche estafette ploeg op 4 x 800 meter heeft voor een prachtig begin van het sportfeest te Braunschweig gezorgd. De aangekondigde record poging op dezen afstand slaagde volkomen, het oude op naam van Amerika staande record werd van 7 min. 35.2 sec. gebracht op 7 min. 30.3 sec. Door dat Giesen niet kon starten liep de nieuwe 800 meter man Seybert uit München als eerste man met een tijd van 1 min. 52.6 sec. Zijn tijd rechtvaar digde zijn keuze volledig. Grau liep vervolgens 1 min. 53.7 sec., Kaindl 1 min. 54.8 sec. terwijl Har- big als laatste man het record veilig stelde door 1 min. 49.2 sec. te loopen. Dat Seybert een uitste kende kracht is bewees hij op den tweeden dag van het sportfeest. Rudolf Harbig had op de 800 meter de grootste moeite hem te slaan .Voortdu rend bleef Seybert den wereldkampioen dicht op de hielen en eerst op het allerlaatste gedeelte kon Harbig iets uitloopen, zoodat hij met een seconde verschil dezen spannenden strijd wist te winnen in den tijd van 1 min. 50.8 sec. De verdere belangrijkste resultaten waren: 100 meter: 1 Scheuring 10.7 sec., 2 Boenecke 10.8 sec. 400 M. Behrens 49.7 sec. 1500 meter Kaindl 3 min. 55.7 sec. Polsstokhoogspripgen Stuehrck 4 Meter. Kogelslingeren Hein 54.28 Meter. Honkbal Op het zwemfeest van H. P. C. ontving de voor- j zitter, de heer A. J. Braam (in zwempak) van den heer J. Bais, voorzitter van de Z. C. Haarlem, een wimpel, als blijk van waardeering ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van H.P.C. (Foto De Haas) EDO trok Zaterdagmiddag naar Ajax zonder Schijvenaar. Daarom begon De Smidt op de werp- plaat. Hij werd echter al spoedig vervangen door Wille en deze weer door Odenthal. Het gevolg was dat Ajax in de vierde innings al den derden Haar- lemschen werper tegenover zich zag. Intusschen zag het er naar uit dat in deze beur ten ook de uitslag reeds vast stond. Dank zij het zwakke werpen scoorde Ajax in de eerste drie beurten telkens twee runs, hoewel alleen Beumer en Van Lobberegt den bal geraakt hadden. EDO kon daar nog slechts één run tegenover stellen, dank zij den honkslag van Odenthal en een door geschoten bal. De achterstand van 16 en na de vijfde innings 17 zou echter niet blijven. In de zesde beurt kon Blomvliet maar geen drie slag bereiken. Honkslagen van Hofstra en De Smidt hielpen mee en doordat Ajax voor nul uit ging, werd de achterstand met drie runs vermin derd. Dank zij goed veldwerk werd Ajax ook in de twee volgende beurten het scoren belet. Daar Hor dijk iti het verre veld een vangkans van Van dei- Putten miste kreeg EDO er nog één run bij. De groote kans voor EDO kwam echter pas in de negende beurt. Toen heeft Blomvliet vijftien spelers tegenover zich gehad! Met twee keer drie slag en een keurigen vang van Hordijk (voor de derde maal) kwam er eindeliik een einde aan die beurt. Van de twaalf door EDO geleverde honk slagen vielen er alleen in deze beurt zes. Daaron der \vare4 tikken van Kr. Zandstra en De Smidt, die elk {wee spelers over de plaat brachten. In totaal scoorde EDO alleen in deze beurt elf runs. Door twee gemiste vangkansen kon Ajax er nog twee runs tegenover stellen maar daarmede was de verloren voorsprong niet teruggewonnen. Uit den aard der zaak hadden de werpers veel last van den regen en het natte veld, waardoor hun resultaten niet schitterend waren. De EDO-werpers bereikten samen elf keer drie slag, maar gaven zeventien keer vier wijd en kregen vijf honkslagen tegen. Voor Blomvliet waren deze cijfers negen keer, elf keer en twaalf honkslagen tegen. De cijfers der innings zijn: EDO: 1 0 0 0 0 3 1 0 11 16. Ajax: 222010002= 9. Schoten had gedurende langen tijd weinig in te brengen tegen Wilders c.s. Een meevallertje in de derde slagbeurt bezorgde den Haarlemmers de eenige run van zeven innings. Kessens profiteerde eerst van het feit dat Bloem een vangkans miste en daarna nog van een slechten aangooi van Wil ders naar het derde honk. Overigens liep echter alles tegen/Klooster vfloral was erg onfortuinlijk. In deze zelfde periode was Blauw Wit vaardiger met het slaghout geweest en mede door fouten in het veldwerk der Schotenaren waren de Zebra's na zeven innings in het bezit van zeven runs, zoo dat Schoten met 71 achter stond. In de achtste beurt werd Schoten echter wat meer aanvallend. Van het totaal van zeven honk slagen werden er in deze beurt vier geleverd. (Hetem, Zandstra, Klooster'en Kessens). De tik van Zandstra bracht twee man over-de plaat tei> wijl een fout van Scholt.cn met twee runs bestraft werd. Zoo steeg de Schoten-score tot vijf. Door goed werk van Hoogendijk en Kessens ging Blauw Wit voor nul aan den kant, zoodat de negende beurt inging met den stand 75 voor Blauw Wit. Hoewel Schoten in die beurt driemaal van vier wijd profiteerde, was de opbrengst toch slechts één run. Geurts werd door den achtervanger uitgevan- gen en Hoogendijk haalde het eerste honk niet. Zandstra kreeg geen behoorlijke kans daar hij met vier wijd naar het honk mocht en dus werd, met twee man op de honken en de stand 67 alle hoop op Van Leeuwen gevestigd. Die faalde echter ook in deze bêurt en ging uit op drie slag. Blauw Wit behoefde haar negende beurt niet meer te slaan en won met 76 dezen laatsten competitie-wedstrijd. De resultaten van Wilders en Hoogendijk ont liepen elkaar zeer weinig, zooals uit deze cijfers duidelijk blijkt: beide wierpen zeven keer drie slag en kregen zeven honkslagen tegen. Hoogendijk wierp vier maal vier wijd tegen Wilders vijf maak De cijfers der innings zijn: Schoteri: 001000041= 6. Blauw Wit: 20210200" 7. Tegen V.V.G.A. De.laatste competitiewedstrijd van HHC was waarschijnlijk tevens de slechtste van het geheele seizoen. Vooral in het begin was het een hopeloos geknoei. De vele veranderingen in de opstelling er zijn meerdere spelrs die op drie plaatsen ge staan hebben wijzen daar duidelijk op. Werper Pijnakker, in de eerste innings al niet op dreef, was er in de tweede totaal uit. Hij ruilde van plaats .met Baas, /naar in de twee beurten, die deze wierp, kon ook hij niet op succes roemen. In die vier beurten waren al acht vrije loopen toe gestaan, was al een heele serie fouten gemaakt; en was-V.V.G.A., mede dank zij haar zes honkslagen al in het bezit van'achttien runs gekomen. Hiertegenover stelde HHC er één. In de eerste beurt hadden Noordhoff en Mulder raak geslagen. Eerstgenoemde profiteerde bovendien van één der weinige fouten in het GA-veldwerk en scoorde een run. Het duurde echter tot de achtste beurt eer nog een HHC'er over de plaat kon komen, nu als ge- olg van honkslagen van Baas en Bronkhorst. In alle andere beurten was het werpen van Meen- horst. die dezen middag bijzonder op dreef was met zijn curves, en in laatste instantie het veldwerk van de ambtenaren, den HHC'ers te machtig. Van de vijfde innings af wierp voor HHC Van Holst, de werper uit het tweede negental. Het was voor hem een zware taak daar hij 's morgens al in Den Haag gespeeld had. Hij heeft het er echter niet. slecht afgebracht al bereikte hij slechts een enkele maal drie slag. In den tijd. dien hij op de werpplaat stond, is de score van WGA met slechts twee runs gestegén. die bovendien nog aan fouten het veldwerk te wijten waren. In deze. omstandigheden was er natuurlijk geen sprake van dat HHC kans kreeg den achterstand in te loopen en het einde kwam dan ook met den stand 220. De cijfers der innings zijn: WGA: 275400200 20. HHC: 100000010= 2. I HAARLEM—QUICK. Op het oögériblik van aanvang viel de regen in stroomèn neer. De beide partijen hadden geen en kel belang bij dezen wedstrijd, Haarlem is kam pioen en Quick staat toch op de onderste plaats en ook de scheidsrechter was weinig enthousiast om in deze omstandigheden te spelen. Met algemeen goed vinden werd daarom deze wedstrijdafgelast DE OVERIGE UITSLAGEN HCK: 4 3 0 3 1 1 0 1 13. D.OS.: 0 2 2 0 0 1 0 0 1 6. RCH: 5 2 0 0 1 1 3 12. Catchers: 1 0 0 7 0 0 3 11. TYBB: 5 9 2 8 1 25. AFC II: 1 2 3 0 3 0 9. RCH II: 5 2 11 1 3 22. WGA III: 0 0 0 4 1 5. Quick II: 1 0 0 0 0 1 0 2. Haarlem II: 5 0 0 4 0 5 7 21. EDO VI: 0 0 3 1 0 0 3 7. THB II: 0 4 0 0 1 1 9 13. HHC V: 2 1 0 0 1 1 0 1 0 6. Schoten V: 3 0 0 1 2 0 1 2 5 14. Schoten II: 4 1 0 0 5 0 4 4 18. HCK II: 0 4 2 2 0 3 0 4 15. EHS: 6 0 1 0 1 0 8. Spaarnevogels II: 0 2 4 1 3 1 11. Haarlem IV 2 0 0 1 0 2 3 0 8. RCH IV: 2 0 5 1 0 1 1 6 16. Verder won EDO III met 2613 van Spaarnevo gels en verloor EHS met 314 van Ajax II. De wedstrijd ZRCHHC II werd bij 10—8 voor HHC 2 wegens regen gestaakt. De ontmoeting Schoten IVZeemeeuwen werd uitgesteld en wordt nu Dinsdagavond gespeeld. Door de overwinning op AFC II is ook het eerste negental van T. Y. B. B. kampioen van zijn afdeeling. Het eerste seizoen in den N.H.B. heeft deze vereeniging dus wel succes gebracht: de kam pioenschappen van de afdeeling II A en III C wer den veroverd! HET TOURNOOI VAN SCHOTEN. Als laatste wedstrijd' in de eerste ronde wordt hedenavond, aanvang zeven uur, gespeeld EDO— HCK. Jammer is dat HCK door blessures met ge heel volledig-zal kunnen uitkomen.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8