Noodhulp PATENT" KOOKPLAAT De afspraak in de Parklaan Hit de Omstieken £aatste ^Betichten Bezoek aan Tarafsja. Hef is zoo eenvoudig. j. KORT'S Ijzerhandel WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1941 RXXREEM'S dagbuad Verduistering is onze plicht, Weer daarom uitstraling van 't licht. VAN 27 OP 28 AUGUSTUS 1S>4t Yan 20.41 tot 6.45 15.46 25.55 Maan op 23 Augustus op Maan op 28 Augustus onder HEEMSTEDE COMITé ONTBONDEN. Het algemeen Comité tot het verleenen van ontwikkeling en ontspanning aan de werkloozen, dat gedurende 10 jaren ais zoodanig In onze gemeente is werkzaam geweest heeft haar arbeid geèindigd. Het comité is ontbonden. SIXES WED STRIJDEN BIJ H. B. C. Zondag a.s. aanvangende half 2 zullen er voor de spelers en oud spelers van H. B. C. sixeswedstrijden worden ge houden. Er zal door ongeveer 18 ploegen aan den strijd deel genomen worden. NIet-leden van H. B. C. die aan deze wedstrijden zouden willen deelnemen kunnen zich tot Vrijdagavond opgeven bij den heer J. Driessen. Maasstraat 2, Heemstede. COLLECTE VOOR DE TUBERCULOSEBESTRIJDING. De nood Is hoog gestegen, en daarom verdient de op Zaterdag 30 Augustus te houden algemeene collecte ten behoeve van de tuberculosebestrijding de volle belang stelling van het geheele Nederlandsche volk. De deelnemende organisaties hebben zich achter de Ne derlandsche Centrale Vereeniging tot bestrijding der tuberculose geschaard, welker voorzitter, de heer Dr. L. C Kersbergen, tevens voorzitter van den gezondheidsraad, steeds op de bres heeft gestaan en nog staat voor een goed georganiseerde tuberculosebestrijding. Nimmer werd in Nederland tevergeefs een beroep gedaan op de vrij gevigheid. wanneer het de tuberculosebestrijding gold. VELSEN Drama op den Wijkerstraatweg te V eisen. Een man doodt zijn vrouw en haar minnaar. Dinsdagmiddag te kwart voor één heeft in perceel ho. -301 aan den Wijkerstraatweg. bewoond door het echtpaar B. een vreeselijke misdaad plaats gehad. Het echtpaar B. woonde daar met zijn 26-jarigen zoon A., die een verhouding had met de 32-jarige A. C. H.v. H.. die bij de familie B. inwonende was. Haar echtgenoot, de 39-jarige J. H. H. afkomstig uit Muiden. vervoegde zich aan de achterzijde van de woning en wilde zijn vrouw spreken. Deze nood de hem in de kamer, doch H. bleef voor het onder houd in de keuken. Daar heeft hij haar in het wilde weg met een mes ernstige steekwonden toegebracht. De vrouw, die veel bloed verlpor vluchtte de naast de woning gelegen sigarenwinkel binnen, waar zij stervend neerviel. De zoon A. B. wilde de vrouw bij staan en liep haar achterna. Maar hij werd door den dader, die hem gevolgd was, op straat gestoken in den boven arm en in de hartstreek, zoodat hij hevig bloe dend in de straatgoot viel. Dokter R. W. Fierstra, die telefonisch van het ge beurde op de hoogte werd gesteld, arriveerde spoedig en verbond met behulp van eenige onwonenden, voor- loopig de getroffenen, waarna dezen naar het Roode- Kruisziekenhuls te Beverwijk werden vervoerd. Vrijwel dadelijk na aankomst aldaar is de vrouw overleden, het andere slachtoffer stierf eenige uren later. De dader H., die na het gebeurde met bloed be smeurd en met het mes in de hand in de richting van de Pelsstraat wegvluchtte, werd op aanwijzing van eenige personen zonder verzet door een passeerenden agent van de motorpolitie aangehouden en naar den poljtiepost gebracht. Onder leiding van commissaris J- P. Weyburg werd hem een verhoor afgenomen. Uit het voorloopige onderzoek is gebleken, dat H. het mes Dinsdagmorgen te Amsterdam had gekocht om zijn misdrijf uit te voeren. Na het voorloopige verhoor werd de dader naar het hoofdbureau van politie te IJmuiden overgebracht. Het sensationbele gebeuren bracht uiteraard heel wat menschen op de plaats van het drama, waar de politie voor een afzetting zorgde en de nieuwsgieri gen op behoorlijken afstand hield, ten einde het on derzoek ter plaatse niet te bemoeilijken. H. was reeds elf jaar met de vrouw, die hij ver- moordde gehuwd. Het echtpaar had geen kinderen. Den laatsten tijd leefden man en vrouw gescheiden- De dader was, toen hij vernam dat zijn vrouw dood was zeer onder den indruk van het gebeurde. Nader wordt onderzocht of de dader in een plotse linge opwelling naar Velsen is gekomen dan wel of de daad een gevolg is geweest van kalm overleg, zoo deelde de politie ons mede. De lijken van de slacht'offers zijn door de politie voor sectie in beslag genomen. HEEMSKERK DE BOER HAD GEEN BOEKJE. Bij een veehouder alhier, die niet in bezit was van het vereischte veeboekje, zijn koeien, varkens en kippen in beslag genomen. Hoofdredacteur: R. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. De Nederlandsche Bank. Het deviezen-besluit 1941. Even voor het afdrukken van de courant ontvingen wij een uitvoerig bericht van het A.N.P. waarin wordt medegedeeld, dat Mr M. M. Rost van Tonningen, president van dc Nederlandsche Bank, hedenmiddag een rede gehouden heeft waarin hij zei. dat de Ne derlandsche Bank het voornemen heeft een aantal hier te lande gevestigde banken en bankiers, naast de bestaande deviezen-banken, te machtigen overeen komstig de bepalingen van art. 2 van het Deviezen- besluit 1941 werkzaam te zijn. De uitvoerige toelichting van Mr. Rost van Tonnin gen op dit besluit zullen wij in ons volgend nummer in haar geheel opnemen. De val van Dnjepropetrowsk. BERLIJN, 27 Augustus. (D.N.B.) Het extra- bericht uit het hoofdkwrtier van den Fiihrer over de inneming van Dnjepropetrowsk beheerscht de Berlijnsche pers. De „Völkische Beobachter" legt er den nadruk .op dat het pantserleger Von Kleist deze belangrijke stad aan den Dnjepr heeft inge nomen en dat alleen dit leger sedert den slag van Oeman 84.000 gevangenen heeft gemaakt. 465 stuk ken geschut cn 199 pantserwagens heeft buitge maakt. De „Deutsche Allgemeine Zeitung" schrijft dat met deze overwinning het laatste vijandelijke brug- geh^r.fd in de Dnjeprbocht in Duitsche handen is gevallen. De „Berliner Lokal-Anzeiger" vestigt de aan dacht op de zware gevechten, in het verloop waar van dit laatste vijandelijke steunpunt werd ver overd. Bekendmaking. 's-GRAVENHAGE. 27 Augustus. De bevel hebber der weermacht in Nederland, generaal der vliegers Fr. Christiansen, deelt op grond van art. 12 der verordening nr. 140/41 over het houden van duiven mede: Art 6, alinea 1, nr. 1. geldt ook voor woonwa gens. Ten aanzien van art. 6. alinea 1. nr. 3.: Dit ver bod geldt niet voor de in Nederland wonende Fran- sche en Belgische burgers, die lid zijn van de in art 1 der verordening nr. 140/41 genoemde bon den. Ten aanfcien van art. 7: 1. Het verbod van art. 7 alinea 1 geldt niet voor het houden van duiven a. met rngen. die voor het van kracht worden der verordening nr 140/41 zijn verstrekt door een vroegere Nederlandsche duivenhoudersvereeniging. p. Met buitenlandsehe ringen, wanneer de duï- venhouder aantoont, dat hij deze duiven heeft verkregen voor het van kracht worden der ver ordening nr. 140/41. Deze onder b. genoemde dui ven moeten onder politietoezicht driemaal op eiken vleugel worden afgestempeld door den voorzitter der vereeniging, waarbij zij zijn ingeschreven. Van de afstempeling moet proces-verbaal worden opge maakt. Een copie van dit proces-verbaal moet wor den ingediend bij de in art. 1 der verordening nr. 140/41 genoemde organisatie, die bevoegd is voor het bepalen van de duivensport. Op de onder a. en b. genoemde duiven is art. 3. alinea 2 der verordening nr. 140/41 niet van toe passing.. 2. De in art. 7 der verordening nr. 140/41 voor geschreven inlevering van duiven bij den bevoeg den burgemeester, resp. bij den hoeheren wehr- machtnachrichton-offizier beim wehrmachtbefehls- haber in deh Niederlanden", moet 'franco ge schieden. 3. Duivenhouders, die bij verandering van hun domicilie hun duiven medenemen moeten daarvan kennis geven aan den burgemeester van hun oude en aan dien van hun nieuwe woonplaats. De dui- venhouder moet zijn duivenlijst indienen bij. den burgemeester van zijn nieuwe woongemeente. De burgemeester moet deze lijst controleeren en waarmerken. Ten aanzien van art. 9. - 1. De voor het van kracht worden der verorde ning nr. 140/41 uitgeleende fokduiven moeten uiterlijk op 15 September 1941 aan den uitleener zijn teruggegeven. Dit teruggeven moet geschieden door tusschenkomst van den burgemeester der woongenieente van den leener en van den burge meester der woongemeente van den uitleener. 2. Het verbod van verkoop van duiven geldt niet voor den verkoop van geslachte duiven. 487e STAATSLOTERIJ DERDE KLASSE DERDE LUST Trekking van 27 Augustus. ƒ2000 No. 5014. 1500 No. 17962. 200 No. 7224, 11777. PRIJZEN VAN ƒ45 1474 4160 6372 7374 8957 9558 11589 12646 14096 15830 17099 18521 19984 21240 1502 4410 6452 7404 9076 10438 11902 12829 14181 16070 17273 18619 20685 21246 1504 4787 6551 2608 3661 5002 5034 6601 7016 7538 7571 7870 8662 9164 10503 12030 12864 14678 16353 17357 9198 9218 10575 10907 12209 12400 13185 13313 14749 14816 16532 16581 17367 17447 18683 19479 20859 20860 21603 2181S 11143 12426 13640 15406 16644 17535 19609 20870 7202 8750 9523 11344 12579 14046 15822 17068 17659 19634 21040 De Oog-arts zegt: Laat Uw oogen niet bederven door een slecht zittend bril montuur of foutief geslepen glazen. Een GOEDE OPTICIëN kan U hierbij van dienst zijn. Rijksstraatweg 12 bij het Soendaplein. Ziekenfondsleverancier. (Adv. Ingez. Med.) Door S S-Kriegsberichtcr. dr. D. Tappenbeck. Van het Oekriensche front werd in Juli aan het A.N.P.Het is een grauwe, regenachtige morgen zooals wij er dit jaar in de Oekraïne, waar de zomers in den regel zonnig zijn, al zoo vele hebben meegemaakt. Een zacht golvend landschap, waarin uitgestrekte koren- en suikerbietenvelden met bos- schen afwisselen. Ons doel is het regiment dat nu reeds verscheidene dagen aan hevige Sovjet-tegen aanvallen het hoofd biedt. Juist in dezen sector van het front trachten de Russen, die van den anderen kant door onze tanks opgejaagd worden, steeds weer den ijzeren ring om Kiew te doorbreken. Verschei dene bolsjewistische legers zijn hier van drie zijden door onze troepen omsingeld. Wij naderen de voorste linies. Daar ligt, met vrachtauto's en al zorgvuldig in het bosch verscho len, de verkenningsafdeeling van onze divisie. Hier heerscht groote bedrijvigheid. De Sovjets waren er door een tegenaanval in geslaagd tijdelijk den weg naar de volgende plaats, Tarasjtsja, onder het vuur hunner mitrailleurs te nemen en zelfs een aantal van onze SS-mannen in Te sluiten. Mede door de bezielende leiding van den brigadeleider die persoon lijk ter plaatse verschenen was, was men er echter zoo juist weer in geslaagd om de in het nauw ge dreven kaméraden te bevrijden. De weg, zoo deelde men ons mede, was ook weer vrij, zoodat wij be sloten, om onzen tocht voort te zetten. Terwijl wij iets verder weer eens poolshoogte nemen van den toestand duikt eensklaps uit een korenveld een groep tot de tanden gewapende SS-mannen op, die juist van een verkenningstocht terugkomt. In hun ca mouflagejassen of beter „tarnjassen" met be stofte gezichten en de handgranaten in den gordel zien zij er vervaarlijk uit. Tot mijn groote ver rassing komt de leider van de groep, met een machinepistool van het modernste type in de vuist op mij af en drukt 'mij hartelijk de hand. „De Sovjets?",, aldus antwoordt, hij op, mijn vraag, „Ja, dat zijn lang geen gemakkelijke tegenstanders. "Zij vechten als wilde beesten, het komt voor d?t ge wonden nog op hospitaalsoldaten, die hen Willen helpen, schieten. Hun uitrusting is meestal uitstekend en de Siberische scherpschutters bijvorbeeld schie ten verduiveld goed. maar zij kunnen niet indi vidueel optreden, verkenningen kennen zij nauwe lijks, zoodat ook hun hoogere leiding slechts op de fioogte is van den toestand". Maar dip landgenooten van je, die zijn ons 100 procent meegevallen. Het blijken voortreffelijke soldaten te zijn die ook in de afgeloopen dagen vaak onder zeer moeilijke om standigheden hun mannetje in elk opzicht wisten te staan". De. tijd is om. Daar staat reeds ae vrachtauto, die de verkenners weer naar hun uitgangspunt terug brengt. Wij nemen afscheid, nadat zij beloofd hebben om mij op hun volgenden tocht mee te nemen. Wij naderen nu steeds meer het brandende plaatsje Tarasjtsja. Het is zeer eenzaam geworden op den weg. Daar is de tweesprong, met aan den linkerkant de mijnversperringen, waarvoor een motorrijder ons gewaarscruwd had. In het dorp zelve is geen sterveling te zien, geen spoor van het regiment. Instinctief voelen wij dat- het hier niet heelemaal pluis is. Voorzichtig rijden wij verder. Dan, om den hoek, staat tegen een muur van een huis gedrukt een groepje menschen. Het zijn Krad- séhützen, SS-mannen van de motorrijderscompagnie Geïsoleerd van de rest van hun regiment en vaak zonder eenige verbinding handhaven zij zich nu al vijf dagen in het dorp, dat nog steeds ten deele in de handen van de bolsjewisten is. Wij worden met open armen ontvangen, want het zijn voor het grootste gedeelte landgenooten, behalve eenige Vlamingen en Duitschers. Tusschen de huizen door en zelfs door de ramen heen hooren wij geregeld de kogels fluiten die afkomstig zijn van Sovjets die zich in boomen verscholen hebben. „Al dagen lang probeer ik die ellendige kerels te pakken te krijgen", zoo krijgen we te hooren. „Wij hebben het hiér niet gemakkelijk, maar het bevalt ons best. Nu is het weer even rustig, maar vanmorgen nog heeft de Sovjet-artillerie ons zwaar beschoten. Wij waren juist bezig om in dit huis onze kippen te braden, toen een volle treffer het achterste deel volkomen in puin.legde, zooals.u_hi»r ziet. Wonder boven wonder zijn wij er allen, heelhuids afge komen". En dan worden wij bestormd met vragen over Holland, want er komt maar weinig post naar de voorste linies door. Infusschen vindt de aflos sing plaats, en kunnen de mannen die den geheelen dag tegenover den vijand, die van ons slechts door een klein moeras gescheidenis, gelegen hebben weer wat op hun A-erhaal komen in een primitieven Sovjet-schuilkeldér. Daaruit komen nu ook eenige Gebirgsjager te voorschijn, die van hun troep gescheiden werden cn nu hier „te gasl" zijn. De laatste sigaretten en sigaren worden eerlijk ver deeld. Een van ons doet pogingen om op een viool te spelen, die hier behalve tal van andere muziek instrumenten. de hemei weet op welke wijze, terecht gekomen is. Er heerscht zoowaar bijna een gezellige stemming. Terwijl wij elkaar van alles vertellen, loopen in den tuin tusschen groenten en maïs eenige paarden te grazen, die hun meester verloren heb ben. Zij hebben schampschoten gekregen. Ook hun wereld is door den oorlog in beroering gekomen Het wordt donker en wij moeten weer verder om de overige kameraden op te zoeken. De SS-mannen wijzen ons den weg en geven ons ter herinnering een mooie balalaika mee. Haastig rijden wij terug en laten Tarasjtsja achter ons, het plaatsje midden in de Oekraïne, waarvan de naam voor altijd met onze jongens van de Kradschützenkompanie ver bonden zal blijven. Cricket. Wijzigingen in de proefelftallen. In het a-elftal, dat Zaterdag en Zondag a.s. op het terrein van H. C. C. een wedstrijd tegen een b-elftal zal spelen Is H. C. W. Schnitger (P W.). die verhinderd Is. vervangen door A. v. d. Togt (Rood en Wit). Drs. B. Kleefstra aal In plaats van A. Stroink (P. W.) het elftal aanvoeren. Ook In de samenstelling van de elftallen, welke op 't ter rein van Rood en Wit spelen, is een wijziging gekomen: A. v. d. Ende (Hermes D. V. S.) wordt in het Nolet's elftal vervangen door J. Nieuwenburg (V. O. C.). JEUGDTOURNOOI ROOD EN WIT. Rood en WitHaarlem. Op dezen 2den dag van het jeugdtournooi bleek wederom dat Haarlem de sterkste was. Rood en Wit begon met batten en scoorde 66 runs waarvan W. F. Honig 15. E. Koning 10, A. W. Hamburger 13 en P. C. v. Zeeland 14. Bowlingcijfers Haarlem: G. Wessel 216. P. Groeneveld 626 en P. v. d. Wal 28. Toen Haar lem dit totaal zonder moeite had gepasseerd liet captain Damiaans zeer sportief, hitten, daarmee Rood en Wit de kans latende, daar het no- zeer vroeg was", om op de 2de innings te winnen. Hierdoor kwam Haarlem slechts tot 80, waarvan P. v. d. Wal 22 en P. Groeneveld 26. Bij Rood en Wit bowlden: B. Lautenslager 321, D. Bijleveld 321 en L. Molijn 315. Rood en Wit nam het kleine kansje niet te baat en op 23 voor 8 werd opgegeven. Bowlingcijfers Haarlem: G. Wessel 3—12 en P Groeneveld'411. Haarlem won dezen wedstrijd dus met 14 runs op de 1ste innings. Dammen Maandagavond j.l. werd het door de Haarlemsche Dam club georganiseerd tournooi volgens de nieuwe speelwijze (Hoogland's systeem) voortgezet. De uitslagen lulden als volgt: Eerste klasse: J. Philippo wint van C. Vrolijk Tweede klasse: C. B. de Laat wint van F. Akersloot; P. van Dijk wint van J. J. Zalm; G. van Es wint van C. van Wageningen. Derde klasse: A. J. Verwoerdt wint van G. J. Steenklst. Het is zoo- eenvoudig. U neemt een girobiljet en vult even ln: 8-7-6-0-0 NEDERLANDSCHE AMBULANCE, Koninginnegracht 22. 's-Gravenhage Dan vult u het bedrag in dat u wenscht te bestedi als bijdrage voor de uitzending van de Nederlandscl Ambulance, die straks naar het Oostfront zal ve trekken. Want ti zult natuurlijk ook' aan de totstandkomii van deze ambulance willen medewerken. Daarvcx befit u Nederlander, daarvoor weet u te goed dat oi land niet achter kan blijven als het gaat om de ve zorging van gewonde strijders, die vielen op het sla; veld -in Oost-Europa. Daarom neemt u uw glroboek en vult in: 8-7-6-0-0 NEDERLANDSCHE AMBULANCE. Koninginnegracht 22.'s-Gravefïhage HILVERSUM 27 Augustus. Naar de persdienst van den Nederlandschen Omroep verneemt, zal in het tijdvak van 7 September tot 7 December a.s. de Groot-Duitsche radio den iSOsten sterfdag van Mozart herdenken, door eiken Zondagavond de voornaamste mijlpalen uit het leven van dezen meester voor de microfoon te brengen. Deze muzi kale biografie vangt aan 7 September en begint met de schildering van Mozart als kind. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM 27 Augustus 19( ONDERTROUWD- 27 Aug., B. J. A. M. Arons en Empting; J. Selbach en E. M. Broekman: P. F. Mathtjsi en M. Scheelings: D. Slkkema en H. E. Brouwer; C. van Aalst en G. Bouman; J. HJelkema en M, G. Boe laard; A. Tijssen en W. A. M. van Outersterp; J. M. Wa merdam en P. j. Kirsten; C. H. J. Korpershoek en H. C. M. Kuh; J, J. van Doorn en J. M. Blaas; G. J. Mei en C. Oosterveer; F. van Wort en C. de Mon; T. A. Mi gielse en T. H. Kruup; D. J. Schouten en J. Wieling S. Visser en C. Schippers; K N. J. Hu Ting Chang eri Ruigrok van der Werven; P. D. van Leeuwen en M. J. Weijers. GETROUWD: 27 Aug.. P. P. F. K. Smee'.e en W. Wilier sen; P. Eshuis en E. L. van Schagen: J. Walter en C telier; J. Slot en M. A. Koster; A. Vink en H. H. Ruijz naars; C. A. van Wtlsum en T. <j. Plantjé: S. Kuipers J. P. Groenendaal; W. H. Hubbers en B. T. J. de Zwagt G. de Vries en K M. S. Bakker, W de Krutf en G. Heijnis; W. Wouterson en M. Ottenbros; J. J. Hessels H. Splnder; J. H. Smalbll en T. Spelde; S. Besteman W. Bakker; Mr M. M. Evers en W. S. van den Broek: Fictoor en P. E. Stevenhaagen; 26 Aug., J. J. Korenh en G. de Vries. BEVALLEN: 23 Aug., M. A. Cruijff—Spijkstra. z.; 25 AUf M. D. Zardus—Giacin, ci.; 26 Aug., N. W. Peltenburg Botje, z.: J. Koster—van dei Weiden, z.; M. A. van Geijl wijk—Oxsener, d.: N. van Heems—de Jong. z.; L, Hepboer de Vormer, z.; J. C. GieskeKroone, z.; M. T. Bessem Joussen, d.; E. Loogen—van der Bent, z.; S. Blauw—Bu ger, z.: 27 Aung., C. A. van Houten—van Disseldorp, OVERLEDEN: 24 Aug., P. A. A.. 2 m„ z. v. P. C. vai .Maagdenberg, Spaarnwouderstraat; 26 Aug., J. Hooglan 52 j., Hazepaterslaan; 26 Aug., D. H. van Daalen, 79 Jansstraat; J. Smit, 64 j., Emauslaan. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Bevallen- G. VennekerTesselaar, d., Alkmaar: Span—Regeling, d., Huizum; J. Heeringa—Hooglam d., Ternaard; S. Ferwerda—Schaper, z., Leeuwardei H. E. Janssen—Schamper, d., Amsterdam; J. L. van DoornSal'a, d., Amsterdam. Ondertrouwd; Th. Sloot en N. Lieste, IJmuidet Bussum; P. t.arsen en M. L. Vink. Sandefjord-Am sterdam; A. Blaauw cn A. H. v. Muylwijk, Groninger, Amsterdam; C. Schnetkamp en M. Binnendijl Utrecht-Amsterdam; N. J. Dorland en W. H. v. Zoes Gouda: W. M. A. Bölian en N. C. v. Vonno, Hilvei sum-Breda; J T. F. M. Lucassen en M. Muider Bussum. Gehuwd: Th. H. Sluiter en G. Niers, Epe; A. H. Jong en T. Schipper. Amsterdam; C. H. Hartog en C. G. den Adel. Sliedrccht; G. Smaling en L. Aari man, Amsterdam; J. U. Smit en H. Varkevisser, Ni; megen; I. H. v d. Roemer en D. A. Vreeswij! Utrecht. Overleden: A. P. van Dormolen, m., Medan (N.O.I E. W. Tremel, 48 j., Tjibadak (Java); L. A. van Baa dewijk. m., 43 j.. Meester Cornelis (N.O.I.); A. Mier metEhrhardt, v., Batavia; E. P. Brouwer, m., 62 St. Anna Parochie; H, Druyf, m., 73-j., Amsterdan A. van Leeuwen, m., 83 j.. Bodegraven-; H. Schellaai m., 72 j.. Bovendijk; Fr. J. Stienstra. m., 36 j., Huizun A. Verduin, v., 60 j., Gorinchem; F. M. Bonekamp Rijpkema, v., 77 j., Leeuwarden; J. van Velzenvé Duren, v., 74 Sassenheim; J. BosOverduin, v., j., Lisse; J. Bamberger, m., 43 j., Leiden; J. H. Creuwels, m., 60 j., Maastricht; H. Fakkeldij, m., j., Hilversum; C. J. L. Rosman—Sitsen, v., 57 j., Gil neken; Sj. Waalwijk—Anjema, .v., 70 j., Rotterdarr C. St.olk, m., 75 j., Rotterdam; J. Zoethout, m., 17 Leiden; J Brand, m., 55 j, Rotterdam; D. Treun m., 46 j., Rotterdam; A. J. OyevaarKloos, v., Amsterdam; B. J. v. Rhijn, m., 76 j., Waddinxvee: G. Attema, m., 52 j., Utrecht; J. HazewindusVerhe; v.. 41 j., Schiedam; H. Krijn, m., Rotterdam; H. SijpesteijnVréke, v., 71 j., Rijswijk; A. van Os, m 78 j., Utrecht. Gevr. met 1 Oct. een NET MEISJE goed en zelfstandig kunnende ko ken en werken. Van g. g. voorz. zich a. t. melden na 20 uur: Mevr. A. H. BOOM—ANDRé DE LA PORTE, ,,'t Kopje", Mr. Ensche- déweg 4A, Aerdenhout. Flinke jongen gevr. v. d. groentenmarkt. Aanb. na 7 uur. bij J. H. KOK, Koudenhorn 54 a rood. Gevraagd Meisje v. h. afwasschen van koppen en lichte bezigh. Ben. 18-j. Aanm. Stationsrestauratie, 2de kl. Terstond gevraagd: FLINKE DIENSTBODE v. cL en n. zelfst. k. k. en w„ hulp v. w. v. g. g. v. Mevr BECKMAN Overboschlaan 11, H'stede (bij BI. Brug). Gevraagd 1 Sept. flinke R.-K. Noodhulp, v. g. g. v. Aanm. 's av. Van Eedenstraat 4. TERSTOND GEVRAAGD: AANKOMENDE KRUIDENIERSBEDIENDE. leeftijd 1718 jaar. Aanmelden: Kantoor Coöp. „DE EENDRACHT" U.A., Donkere Spaarne 42. KOOK- EN WASCHFORNUISJES MET Gering Brandstofgebruik. Groote warmteontwikkeling. Bruikbaar voor ALLE soorten brandstof. Aansluitende kookkastjes met 2 gaten 3.75—3.90 5.85—6.75 De grootste schrik voor Uwe gasrekening KLEINE HOUTSTRAAT 17 HAARLEM en bekende Filialen. met 1 gat Crimineele Roman doof JAN DOMANS. 25) Een zenuwachtige lach brak zich los uit haar overkropt gemoed: ilc een boetvaardige. Zoo moet je niet spreken, zei Ferd ernstig. Alles kan terecht komen als je maar wilt! Of ik wil? Of ik wil, vraagt u! Als u eens wist wat ik geleden heb. Hoe vaak ik gebeden heb, dat er iemand komen mocht als u. Maar nu is het te laat' 't Is nooit te laat, ook voor jouw niet. Redding is nog heel goed mogelijk. Je bent nog j°"§ ,en hebt een heel leven voor je. Je kunt nog gelukkig wor den. Nee. 't is nog niet te laat geloof me Ik weet, dat u het goed met me meent. Welnu, Ik zal u alles vertellen. Niet omdat ik geloof, djit u me helpen kunt, maar om eens één keer alles, alles te kunnen vertellen en u te doen zien, wat een man van een meisje maken kan. En nu volgde haar droevig verhaal, een lang verhaal, een verhaal dat duizenden meisjes van haar soort zouden kunnen doen. Een ongelukkige liefde was het begin geweest. Uit wanhoop was ze naar Amsterdam gekomen, om daar in arbeid haar ver driet te vergeten. Ze was de dochter van een gym- nas'iekleeraar en had uitstekend onderwijs genoten. Met lesgeven dacht ze in haar onderhoud te kun nen voorzien, maar dat was tegen geloopen en de nood had haar langzamerhand dieper doen dalen, tot ze werd wat ze was; er was ooit iemand ge komen om haar te helpen. Tot nu toe, zei Ferd, die diep ontroerd had toegeluisterd naar dit verhaal van ontzaglijk leed, tot nu toe! Maar nu die iemand gekomen is, ben je dan ook verplicht aan jezelf en aan de maat schappij, om die helpende hand te aanvaarden. Nee, Werkelijk, het is nog niet te laat. Iemand die zóo geleden heeft onder haar leven en zóózeer verlangd heeft om er uit bevrijd te worden, mag niet weige ren nu de gelegenheid zich aanbiedt. Zie eens, ik heb een advocatenkantoor en ik heb zooveel werk, dat ik het onmogelijk alleen afkan. Ik zou er wel twee bij kunnen gebruiken. Ik had eerst gedacht, dat ik het met mijn vriend Paul, die werkloos is, zou kunnen doen, maar die heeft nog ouders, die hem best een tijdje kunnen en willen onderhouden. Hij moet nu nog maar een tijdje wachten. Jij gaat thans voor. Je mag hier geen uur langer blijven en als we vanavond die zaak met Zwarte Karei hebben afgewerkt, ga je morgen on middellijk als mijn secretaresse met -me mee. Is dat afgesproken? En uw vriend dan? Ik heb toch gezegd, dat die zich nog maar wat moet zien te redden. Over eenige maanden kan ik hem er nog wel bij nemen. Hij zal dat onmiddel lijk met me eens zijn, als ik hem de toedracht der zaak vertel. In dat geval, mijnheer Huberts, accepteer ik graag, .u weet niet wat u voor me doet. Ik ben u toch zoo dankbaar Best hoor! Ik hoop dat we prettig zullen samenwerken en nu tot vanavond. Ik kom je wel afhalen voor de opvoering van de slotscène van het drama. We zullen hopen, dat het voor ons een blijspel wordt! Terug in het Amstelhotel, nu natuurlijk weer goed gekleed, toonde Fred de kiek, welke hij van Blonde Marie gekregen had, aan zijn vriend den inspec teur. Schitterend! zei deze. Ik zal onmiddellijk in structies geven dat onze fotograaf vanavond aan wezig is. Nu kan hij ons bijna niet meer ont komen. Het kostbare portret borg hij zorgvuldig op in zijn portefeuille, daarop nam hij den gerant in vertrou wen om met dezen'te overleggen, hoe men op een onopvallende wijze den fotograaf kon binnensmok kelen. Men was op de gedachte gekomen, een feesfje te arrrangeeren, waarvan foto's gemaakt zouden worden. Ook deze zaak was dus geregeld en voli spanning wachtten ze nu den avond af. Molenaar had bij een ontmoeting in de hall Miss Joyce verteld van het avondfeest en ze had enthou siast verzekerd, dat ze niet zou ontbreken. En dus zou ook Karei niet ontbreken! Het feest scheen schitterend te zullen slagen. De gasten amuseerden zich uitstekend en de foto graaf, die in de balzaal aanwezig was, had druk werk met het maken van groepfotp's. Dat was een prachtig idee geweest van den gérant vond men. Het is altijd aardig een herinnering te hebben aan een gezelligen avond. Ook Ir. „Booms- ma" amuseerde zich. De avondbladen hadden nog geen nieuws te melden gehadvan de zaak van Daelen, waarin maar geen opheldering scheen te zullèn komen. 't Geluk liep hem mee. Miss Joyce was toeschiete lijker dan ooit en daar zij het leuk scheen te vin den, wanner de jongelui van den vorigen avond zich weer bij hen aansloten, had hij het zelfs van zich kunnen verkrijgen, hen persoonlijk uit te noodigen.. Alleen die eene ontbrak, die hem den vorigen avond niet goed bevallen was, maar daar had hij niets op tegen! Die mocht wegblijven. Waar kon hij dien toch ook weer ontmoet hebben? Weg! Niet piekeren nu! Het was feest en hij wilde ook wel eens vroolijk zijn. Waar leefde je dan ten slotte voor? En Ir. ,3oomsma" toonde tot aller verbazing, niet het minst van Miss Joyce, dat hij flink mee kon doen, als hij zijn dag had. De feestvreugde aan hun tafeltje laaide hoog op. Toen plotseling. Wie kwam daar bin nen? Ir. „Boomsma" verschoot van kleur. Mid den in een onderhoud brak hij pfotseling af en keek strak in de richting van de deur. De fotograaf had zijn toestel op hem ingesteld. Daar kwam z.oowaar Blonde Marie binnen aan den arm van den man, die aan het tafeltje ontbrak! En plotseling herkende hij hem nu; dat was die jongeman die eenige avonden tevoren in den „Sul tan van Turkije" zoo royaal had aangeboden Annette op te sporen! De vriend van dien andere, dien hij, Karei, had neergeslagen. Doodsbleek stond hij op om zich snel te verwijderen. Zijn gasten keken hem verbaasd aan. Plotseling kreeg Blonde Marie hem nu in het oog en verheugd liep zij op hem toe Op het oogenblik, dat zij bij hem stond, flitste het bliksemlicht op, de fotograaf pakte zijn toestel en verdween. Nog eenmaal was het lot Zwarte Karei gunstig. Op het oogenblik dat inspecteur Molenaar opstond, om hem te arresteeren, kwam er plotseling een defect in de lichtleiding, een stop was doorgebrand en alles was stikdonker. H$t duurde maar een oogenblik tot de lampen weer aangingen, maar Karei had van dit oogenblik gebruik gemaakt om uit de veoten te komen. Inspecteur Molenaar en Ferd holden naar boven, terwijl de aanwezige rechercheurs bij de uitgangen postvatten, daar hij het hotel nog niet verlaten kon hebben. De deur van Karel's kamer stond openhij was er niet. Onmiddellijk snelden de inspecteur en Ferd naar de kamer van Miss Joyce, waar licht brandde. De politieman wierp de deur open en riep gelijk tijdig met opgeheven revolver: Handen op! Gebogen over de kaptafel met den rug naar de deur stond Ir. „Boomsma". Hij keerde zich om, in zijn hand had hij een parelsnoer. Plotseling klonlï achter de beide mannen in de deur een verschrikte kreet. Het was de Engelsche. die hen achterna gegaan was en nu haar vriend betrapt zag als een gemeene hotelrat. Karei Leenveldt, alias Zwarte Karei, ik ar resteer u, verdacht van inbraak met geweldpleging bij den bankier van Daelen en op heeterdaad betrapt bij deze inbraak in de kamer van Miss Joyce Her- bertson. Een schamper lachje van Ir. Leenveldt was het antwoord op deze woorden van den inspecteur. Het scherm valt, het publiek applaudissert, het recht zegeviert. Mijne heeren, ik feliciteer u mei deze welgeslaagde slotscène. Het moment was een gfoote" publiek waardig geweest. Maar uw triomf zal nog komen, als ik straks in de beklaagden bal zit, zei hij sarcastisch. Maar dan zal ik ook wet< wie mij verraden heeft en éénmaal komt het ui der vergelding. Ik ben tot uw beschikking. Twee rechercheurs, die ook naar boven gekomt waren traden de kamer binnen en boeiden hes waarna hij werd weggevoerd zonder nog een wool te spreken. Miss Herbertson, zeide nu inspecteur Moli naar, ik wensch u geluk, dat u nog tijdig de ooge geopend zijn'. Ir. Leenveldt was een berucht 'mil dadiger, die als „Zwarte Karei" de leider was vs één der gevaarlijkste dievenbenden uit deze Hij zou uw leven onherstelbaar verwoest hebbe als hij zijn spel nog eenige maanden had kunne voortzetten. Doodsbleek stond zij daar, nog niet goed b( grijpend wat dit allemaal beteekende. Maar zij hem, dien zij meende dat haar liefhad, gezien haar juweelen in de hand en zij had hem geboel zien wegvoeren. Langzamerhand drong de vei schrikkelijke waarheid tot haar door.En hal lippen stamelden werktuigelijk: I thank you. En jou, wendde zich Ferd nu tot zijn nieus secretaresse, hebben we het te danken, dat de oj lossing een zoo vreedzame is geweest en dat val van den bedrieger geen slachtoffers heeft g! maakt Mijn vriend, Mr. Huberts, heeft me in groo| trekken uw droevige geschiedenis verhaald, voegi inspecteur Molenaar hieraan toe en daardoor we ik, dat ook voor u het uur der bevrijding hee geslagen. Ik wensch u daarmede van harte gelu en ik hoop, zei hij, haar de hand toestekend, dl het een bevrijding voor altijd moge zijn! En nu Fe? wat dunkt je, zouden we dit dubbele succes n beneden maar eens gaan vieren? Het feest is no lang niet afgeloopen, integendeel, het begint a pas goed! Dienzelfden avond wandelden in Bussum twe jonge menschen in den lente-avond, onbekend m< hetgeen in het Amstelhotel voorviel. Annette t Paul maakten tot besluit van dezen feestelijken da, een wandeling door de bosschen. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2