B O U! F! IX H.o.v. !- s Geen aardappelen bij boeren koopen! AGENDA Orgelbespeling Scheren en knippen. I an 'A liter i Eigenaardigheden WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1941' HAARLEM'S DAGBLAD Een ernstige waarschuwing. Het A.N.P. meldt: 's-GRAVENHAGE, 26 Augustus. Onder de bevol king van Amsterdam blijkt, met betrekking tot de aardappclendistributie, een hoogst bedenkelijk euvel zijn ingeslopen, waartegen, in het algemeen belang, met de grootste kracht zal worden opgetreden. Een groot aantal Amsterdammers nl. pleegt de pol ders in den omtrek der hoofdstad in te gaan en daar, rechtstreeks, bij boeren aardappelen te koopen. Deze handelwijze is met alle goede beginselen eener rechtvaardige distributie flagrant in strijd. Immers, de boeren die aardappelen aan consumenten verkoo-v pen vragen geen bonnen. De menschen, die aardappe len bij boeren koopen, kunnen dus bovendien op hun bonnen bij handelaren te Amsterdam aardappelen be trekken en zich zoo een hoeveelheid aardappelen toe eigenen. belangrijk grooter dan hun volgens de rant soeneering toekomt. Op deze wijze wordt de recht vaardigheid, die bij de verdeeling van de beschikbare hoeveelheden moet worden betracht, ondergraven. Dit nu is ten eenen male ontoelaatbaar. Het hierboven geschetste euvel verhindert boven dien, dat één der gewichtigste voorwaarden die voor een goede aardappelendistributie noodzakelijk zijn tot haar recht komt, namelijk de voorwaarde, dat de minst houdbare aardappelsoorten het eerste worden verbruikt. Werd met dezen eisch de hand gelicht, dan zou het gevolg wezen, dat op dit oogenblik aardappel- soorten zouden worden geconsumeerd welke tot den winter moeten worden bewaard. De soorten die niet goed kunnen worden bewaard zouden dan voorloopig ongebruikt blijven, met als gevolg dat zij, wanneer zij in den komenden winter aan de beurt zouden komen, bedorven zouden ïijn. Het spreekt vanzelf, dat zulk een averechfsche volgorde van consumptie tot eiken prijs moet en zal worden voorkomen. Bovendienjis er geen enkele reden voor het publiek n clandestien aardappelen bij de boeren te koopen. Want de voorraden aardappelen die zich bij de han delaren in de hoofdstad bevinden zijn van alleszins behoorlijke hoedanigheid. Dat zandaardappelen niet 1 zouden wezen, is een misverstand. Wie ze goed toebereid gebruikt; moet stellig erkennen, dat de kwaliteit er van zeer bevredigend is. Dit. a^les in aanirj^rking nemende, behoeft men zich er niet over te verwonderen, dat de Centrale Crisis- Contróle-dienst en de Amsterdamsche politie een scherpe controle uitoefenen om het koopen van aard appelen bij boeren tegen te gaan. Men kan er zeker van zijn, dat, wie gesnapt wordt het zij kooper of verkooper streng zal worden gestraft. De kwaadwillige, die aan bovenstaande ernstige waarschuwing niet genoeg heeft en zijn pogingen tot overtreding voortzet, zal de gevolgen daarvan dan ook op gevoelige wijze ondervinden. OPLICHTERSPAAR AANGEHOUDEN. BUSSUM, 26 Augustus. Eenigen tijd geleden huurden een man en een vrouw van 27 en 28 jaar oud een tandem te Bussum en legitimeerden zich met een persoonsbewijs. Toen de rijwielhandelaar zich later, toen het vehikel niet terdgkwam, naar het daarin aangegeven adres begaf, was daar van het huren an een tandem niets bekend. Later overkwam een anderen rijwielhandelaar het zelfde. De Bussumsche politie verzocht opsporing en thans is het echtpaar gear^steerd te Groningen. Bij het verhoor kwam aan hellicht dat zij de tandems in Amsterdam van de hand Jjadden gedaan. Op deze manier hebben beiden in verschillende plaatsen elf tandems en vijf rijwielen gehuurd en daarna ver kocht. De man had te Zandvoort een persoonsbewijs gevonden, hetwelk hij vervolgens voorzag van zijn eigen foto en de stempels daarna bijteekende. Met dit persoonsbewijs als legitimatie, voorzien van eigen foto doch van een valschen naam, huurde hij de tan dems en rijwielen. Het oplichterspaar is aan de justitie overgegeven. (A.N.P.) TERAARDEBESTELLING L. v. d. OORD. Op de begraafplaats De Biezen te Santpoort had fender veel belangstelling de teraardebestelling plaats van den heep L. v. d. Oord die op 74-jarigen leeftijd is overleden. Een bestuurslid van de Schietvereeniging „Een dracht maakt macht" alhier heeft gesproken en gememoreerd, dat de overledene jaren lid van de vereeniging is geweest en haar altijd trouw is ge bleven. Een zoon heeft vor de belangstelling be dankt. 25 JAAR BIJ DE SPOORWEGEN. Donderdag a.s. hopen de hecren W. H. Bouter (bankwerker) en H. Huigens (grof-bankwerker) het feit te herdenken dat zij 25 jaar geleden in dienst kwamen bij de Ned. Spoorwegen. Morgen zal hen een huldiging van hun directie en van hun collega's ten deel vallen. CREMATIE G. MAST. In allen eenvoud heeft gistermiddag in het cre matorium op Westerveld de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer G. Mast, oud-ambtenaar bij Centraal Beheer, alhier op bij kans TO-jarigen leeftijd overleden. Met de familie leden waren verscheidene vrienden meegekomen. Er werd niet gesproken. De organist speelde ..Wilt heden nu treden" uit Valerius' Gedenck- klanck en bij het dalen van de kist het Largo van Handel. Een familielid, de heer Maurer, dankte voor de belangstelling. GROOTE of ST. BAVO KERK HEDENAVOND 7.30 UUR KERK-CONCERT Dirigenten: MARINUS ADAM, JAC. ZWAAN. Solisten: KITTY NEDERKOORN sopraan, CATHARINA HESSELS, alt. M.m.V. VIER GEMENGDE KOREN. Programma-bewijs van toegang: 25 cent, QAdv. Ingez. Med.) Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart. DE BRANDSTOFFENCOMMISSIE VAN HET RUKSKOLENBUREAU TE HAARLEM, WILHEL- MINASTRAAT 3, MAAKT BEKEND: 1e. Met ingang van heden zulten de vol gende spreekuren voor het publiek en handel worden ingesteld: Maandag, Woensdag en Vrijdag van 10 tot 11.30 uur. 2e. Verzoeken om inlichtingen over toe wijzingen moeten schriftelijk bij den distributiedienst, waaronder men res sorteert, worden ingediend. Namens de Commissie voornoemd: J. A. A. OCHTMAN, voorzitter. M. VAN BREEMEN Jr., secr.-penn. Een van de bekende groote molens van de Zes Wielen bij Alkmaar wordt gesloopt om uit het Schermer landschap overgebracht le worden naar het Openluchtmuseum te Arnhem. (Foto Pax-HollandDe Haan c) Heden: WOENSDAG 27 AUGUSTUS. Groote of St. Bavokerk: Concert H.O.V., 7 uur. Luxor Theater: „De Zigeunerbaron". 2.30, 6.30 ®n 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Pygmalion" geprolongeerd, 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Duikbootenkoers West!", 2-30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Schoonpapa knapt het op", 2, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst, 124 uur. DONDERDAG 28 AUGÜSTUS. Hotel De Leeuwerik: Vergadering N.S.B., 8 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Tentoonstelling Oude Kunst, 12—4 uur. Nachtdienst Apotheken. De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraa* 26, Tel. 13290. H. Remmers en Zoon. Kruisstraat 6. Tel. 10354 Noorder Apotheek, Jan Gijzenkade 181, Tel. 23821. Te Heemstede is geopend: Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, Tel. 1*197, in de Croote of St. Bavo-Kerk. Jacob Bijster verving onzen stedelijken organist George Robert op Dinsdagavond 26 Augustus en had voor deze orgelbespeling een Nederlandsch programma samengesteld, dat twee eerste-uitvoe- ringen bevatte, nl. Variaties en Fugato over de melodie van het Otid-Nederlandsch lied „lek wil mij gaan vertroosten" van Adr. Antonisse en So nate in d kl. t, op. 10 van Cor Kint. Antonisse exposeert het thema zijner Variaties terstond in een vrij gecompliceerde harmonische inkleeding. die wel als eerste variatie had kunnen fungeeren, indien hij het thema eerst in het een voudigst mogelijke gewaad had laten soptreden, zooals de grootste variatie-componisten, b.v Bach, Beethoven, Brahms en Reger dat in den regel ge daan hebben. In zijn eerste variatie heeft Anto nisse het therjra gefigureerd, eenigszins naar het voorbeeld van Reger, in de tweede een nieuwe melodie aangebracht; de derde beweegt zich in hooge ligging met drukke omspelingen. Da» treedt het fugato in, -gevolgd door een koraalvoorspel- achtig gedeelte en besloten door een stormachtige coda. Bepaald modern is dit werk niet: serieuzen arbeid toont het wel. Aanmerkelijk verder van de muzikale stroomin gen van onzen tijd staat de Sonate van den ook als bespeler der viola d'amore bekenden altviolist Cor Kint. De voornaamste thema's dezer Sonate roepen herinneringen op, nu eens aan Mendelssohn, dan weer aan César Franck of wel aan Guilmant. In groote proporties opgezet telt ze niet minder dan zes deelen, waarvan de eerste twee een afgesloten hoofddeel schijnen te vormen. Doch we kregen den indruk dat de inhoud niet geheel evenredig aan de afmetingen is, zoodat de belangstelling tijdens het half uur dat deze Sonate in beslag nam, niet steeds onverzwakt bleef en de hoorder den indruk van breedsprakigheid kreeg. Het is voorzeker een ernstig opgevatte en uitgewerkte compositie: de eontrapuntische bedrevenheid van den auteur toont zich in bet fugato, dat in de doorwerking van het eerste Allegro voorkomt en in de sloffuga, die in een pompeuze coda uitloopt, maar eenige bekorting zou aan het werk misschien ten goede kunnen ko men. Overgangen als die van het Largo naar het tweede Allegro vivace, nl door middel van een overmatig dominantseptime-accoord mogen wel als uit den tijd aangemerkt worden. De drie overige nummers, nl. de Sonata da Chiesa van Hendr. Andriessen, de Passacaglia van Jac. Bijster en de Prélude en Fuga van Albert de Klerk zijn hier reeds vroeger gespeeld. Zij behooren tot het beste wat deze componisten tot nu toe schre ven en toonen tot welk een hoogte de orgelcompo sitie in 't bijzonder door Haarlemmers gebracht is. Het wereldberoemde orgel staat hier niet vergeefs! Het voordragen van al de genoemde werken waS' een kolossale prestatie van Jacob Bijster. Eigenlijk zou men willen zeggen dat hij voor deze gelegen heid te veel hooi op zijn vork had genomen: niet dat het er af viel, maar hij was nu genoodzaakt om het samen te persen ten einde het tijdbestek van een uur niet te overschrijden. Deswege nam hij vele tempo's vlugger dan met het oog op de acoustiek der niet zeer volle kerk wenschelijk was. Zoodoende vloeide veel ineen, dat duidelijk onder scheidbaar had moeten blijven en dat is vooral voor het volgen van de vele modulaties en altera ties in moderne werken funest. Dit is de eenige aanmerking die men redelijkerwijze op zijn vir tuoze orgelbespeling zou kunnen maken. K. DE JONG. ORGELBESPELING. Er wordt een orgelbespeling in de Groote- of St. Bavo Kerk te Haarlem gegeven op Donderdag 28 Augustus des namiddags van 34 uur door den heer Egbert Vos. Het programma luidt: 1. Wie schön leuchtet der Morgenstern (D. Buxtehude). 2. Praeludium und Fuga c. kl. t (J. S. Bach). 3a. Nun komm' der Heiden Heiland (J. S. Bach). b. Adagio molto uit Sonate III (J. S. Bach). 4. Sonate a kl. t. (J. Rheinberger) a. Temup mo derato. b. Intermezzo, c. Fuga chromatica. 5. Intermezzi (Hendrik Andriessen). 6. Toccata (Jac. Bonset). Badings directeur van het Rijks- conservatorium in Den Haa«r. Naar de Tel verneemt is Henk Badings te Sant poort jjenoemd tot directeur van het Rijksconser vatorium te 's-Gravenhage. Badings .is in 1907 te- Bandoeng geboren. Hij liep tusschen 1919 en '24 de H.B.S. te Gorcum af en ging toen voor electrotechnisch Jjigenieur te Delft studeeren. Hij koos echter een jaar later de loopbaan van mijningenieur, waarvoor hij in 1931 het diploma behaalde. Intusschen was hij zich steeds intensiever met muziek gaan bezig houtJen, zoodat hij zich in 1928 onder de leiding van Willem Pijper stelde en samen met zijn medeleerlingen Bertus van Lier, Guillaume Landré en Piet Ket ting de z.g. „school van Pijper" vormde. Badings' onderricht bij Pijper duurde tot 1931; van toen af beschouwde hij zich als zelfstandig componist en nam alleen nog eenigen tijd (1934'5) les in koor compositie. (Te den Haag heeft iemand tC' rechtgestaan, die er zijn speciali teit van maakte, electrische droogscheerapparaten te ont vreemden, hetgeen hem tot acht maal toe gelukt was.) Weer trok mij bij de berichten Een vreemd diefstalnieuwtje aan, Haast zie 'k over uw gezichten Trekken van verbazing gaan. Heeft die rijmer, kunt u denken En het voelen als -iets geks, Met dat telkens aandacht schenken Aan gegap. een gapcomplex? Nou, dat moet ik maar riskeeren En er verder mee volstaan Met u plechtig te bezweren, Diefstal trekt me heusch niet aan. Maar ik ben een van die lieden Die een pen in handen neeVnt, Als er zich iets aan komt bieden Dat hem treft als bijster vreemd. En 't is vreemd in hooge mate, Als een dief het telkens weer Zoekt in droogscheerapparaten, Achtmaal 't zelfde eiken keer Hij trad, zult u wel begrijpen, Op met listig overleg. Om dan ijlings uit te knijpen Onder 't motto: scheer je weg. Maar hij is. en naar behooren, Nemesis toch niet ontglipt, Nu zit hij ermee geschoren En is bovendien geknipt. Het houden van duiven. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld: Ter kennis van alle Nederlandsche duivenhouders wordt gebracht, dat de door de Nederlandsche bladen 4 Juli 1940 en door de Deutsche Zeitung in den Niedcrlanden van 5 Juli 1940 bekendgemaakte be voegdheid van den heer Johan Hornstra, Prinsen gracht 407 te Amsterdam, tot het geven van aanwij zingen met het oog op het van kracht worden der ver ordening no. 140''41 over het houden van duiven it vervallen. De heer Hornstra blijft werkzaam als schakel tus schen den bevelhebber der weermacht in Nederland eenerzijds en het Nationale Verbond van Neder landsche postduivenhouders, Amsterdam, en den Nederlandschen Bond van Sierduiven-fokkersver- eenigingen, Gouda, anderzijds. Geen particulier postverkeer naar België. De bevelhebber der weermacht in Nederland, gene raal der vliegers Fr. Christiansen, deelt mede: .Bij verordening van den militairen bevelhebber in België en Noord-Frankrijk van 31 Augustus 1940 is de organisatie van ieder particulier postverkeer van België naar het buitenland en omgekeerd verboden. Onder postverkeer in den zin dezer verordening moet verstaan worden ieder vervoer van brieven, briefkaarten, drukwerken, gemengde zendingen, monsters en aangeteekende stukken met of zonder aangegeven waarde. Wie in strijd met de voorschriften dezer verorde ning berichten uitwisselt of aan ontoelaatbare over brenging medewerkt, wordt volgens de bepalingen der verordening met tuchthuis- of gevangenisstraf gestraft." Administratieve maatregelen der rijksbureaux. Bij nalatigheid kunnen geldelijke straffen worden opgelegd. 's-GRAVENHAGE, 27 Augustus. Het komt nog veelvuldig voor, dat de ingeschrevenen bij de rijksbureaux voor Handel en Nijverheid de werk zaamheden dier bureaux in ernstige mate bemoei lijken door niet te voldoen aan de verschillende voor hen geldende administratieve voorschriften, doordat zij b.v. verlangde opgaven niet, niet tijdig, niet volledig of niet juist inzenden of in het alge meen niet dc door het rijksbureau voorgeschreven administratie voeren. In al deze gevallen wordt de controle-mogelijkheid van het rijksbureau op de naleving van de hoofdverplichting der ingeschre venen. het nalaten van ongeoorloofde bedrijfshan- delingen. ten zeerste bemoeilijkt. Teneinde hierin verbetering te brengen, heeft de secretaris-generaal van het departement van Han del. Nijverheid cn Scheepvaart de rijksbureaux gemachtigd aan de ingeschrevenen bij bun bureau, die verplichte opgaven niet tijdig inzenden, bij een terzake aan heil te zenden waarschuwing een bedrag van f 25 in rekening te brengen, welk be drag, indien niet binnen 4 dagen na het verzenden van de waarschuwing aan de verplichting wordt voldaan, zal worden verhoogd met een per dag tot maximaal f 25 oploopend bedrag. Ieder die onjuiste of onvolledige gegevéns in zendt zal. indien hii terzake een waarschuwing van het rijksbureau krijgt, een bedrag van maximaal f 50 moeten betalen, welk bedrag, indien niet bin nen 4 dagen na het verzenden van de waarschu wing de juiste volledige gegevens worden ingezonden, wederom zal worden verhoogd met een per dag tot maximaal f 25.— op loopend bedrag. Zendt hij wederom onjuiste of onvolledige gegevens in. dan zal hem daarvoor een bedrag van f 100 in rekening gebracht kunnen worden. Ieder, die de door het rijksbureau gegeven voor schriften ten aanzien van de bedrijfsadministratie niet opvolgt, zal, indien hij, terzake een waar schuwing van het rijksbureau ontvangt, daarvoor een bedrag van maximaal f 50 moeten betalen. Ook in dit geval zal blijvende nalatigheid een tot maximaal f 25 per dag oploopend bedrag verschul digd doen zijn. Voorts zullen, indien het in verband m^t de ge brekkige of misleidende administratie van een in geschreven onderneming noodig is bij den nalatige extra onderzoekingen in te stellen, teneinde de naleving der verschillende distributievoorschriften beter te kunnen controleeren, deze extra onderzoe kingen volgens een door de rijksbureaux vast te stellen tarief voor rekening van den nalatige wor den gebracht. Deze administratieve maatregelen der rijksbu reaux moeten uiteraard worden beschouwd als bijdrage in de onrioodig verhoogde kosten, welke uit de meerdere werkzaamheden voortvloeien, zoo dat de verplichting tot betaling der bovenbedoel de bedragen van geenerlei invloed is op de straf rechterlijke vervolging, welke wegens het niet naleven van verplichtingen, die op de ingeschre ven onderneming rusten, kan worden ingesteld. (A.N.P.) Autobus van den dijk gereden. Ernstig ongeluk nabij Zwolle. Dinsdag is een autobus van den dienst Zwolle— Blokzijl tusschen Zwolle en Hagselt van den dijk gereden. Van de 45 passagiers werden er 17 licht en 2 zwaargewond, terwijl de 75-jarige heer Eevink, uit Kampen, zoodanige inwendige kneuzingen kreeg dat hij tijdens het overbrengen naar het ziekenhuis te Zwolle is overleden. Zes andere gewonden werden eveneens naar het ziekenhuis overgebracht. De oorzaak van het ongeval is onbekend. De chauffeur E. T. uit Zwartsluis, berijdt het traject al geruimen tijd en is ter plaatse goed bekend. Toen de bus van den weg raakte sloeg zij eenmaal om haar lengteas en kwam vervolgens met het achtereind in een kolk terecht. De ruiten werden vrijwel allemaal vernield, wat het groote aantal verwondingen tengevolge had. Door een noodluik en door de vernielde ramen konden de passagiers den wagen verlaten. OPNIEUW NAAR HET OOSTEN VERTROKKEN! 's GRAVENHAGE, 26 Augustus. De persdienst van de N.S.B. meldt, dat in gezelschap van den W.A.-arts ondérbanleider Eschauzier, banleider Ne- derkoorn, de vertrouwensman van commandant Zon dervan bij het N.S.K.K. in het Oosten, Maandag wederom naar het Oosten vertrokken is. DE MOORD TE DELFT. Omtrent den moord te Delft deelt de commissaris vajj politie mede, dat de verdachte J. van Blerkom toén hij Zaterdagmiddag j.l. om een uur de fabriek waarop hij als volontair werkte, verliet, de na volgende kleeding droeg: donkergrijze gabardine regenjas, brinachtige gleufhoed en lichte grijze broek. Hij is per tram in de richting Rijswijk ver trokken. STADSSCHOUWBURG TE AMSTERDAM WORDT UITGEBREID. De Stadsschouwburg te Amsterdam zal worden uitgebreid. Een perceel naast den Schouwburg in de Marnixstraat. waar een accumulatorenhandel en het bureau van den impresario Ernst Krauss zijn ge vestigd, alsmede de oude brandweerkazerne, zijn be schikbaar gesteld. De uitbreiding kost f.225.000. Op 1 December a.s. moet d^ verbouwing geheel gereed zijn. EXAMENS. HOOFDACTE. Haarlem, 26 Augustus. Geslaagd voor geheele acte mej. J. W. Hollander, Amsterdam en A. van Dam, K. Kwantes, Sint Maarten. Geslaagd voor A: J. Jonker. Alkmaar, J. Krui- zinga, Amsterdam. Geslaagd voor B: H. L. v. Karsbcrgen, Velsen. TEEKENEN M. O. Geslaagd: Th. M. Wieringa, Haarlem. Voor de Kinderen (Teekenlngeo EL Kannegleter). DIK EN JAN OP DE DIEVENJACHT. „Stil toch. Teddy", fluistert Dlkkie, „wij verschuilen ons hier fijn, om te letten op twee dieven, die daarginds aan 't stelen zijn." „Dat kan mij -woef-woef- niet schelen, jullie zijn vlak bij mijn been, en zooiets kan ik niet velen, daarom jaag Us jullie heenr» Teddy vliegt zijn hok nu binnen, en de jongens breken uit, bang vqer Teddy's woe dend blaffen en zijn onheilspellend snuit De twee dieven willen schuilen voor den dorpspoliue-agent en zij komen achter Teddy, die nu juist naar binnen rent. SauS, cUJLs vesov&nqt. Hei veeJL iES EE3E2333 eSEE3| GRUSSIERSAORESSEN UP AANVRAAG. m BOUI-FIX DEPOT. Lange Heerenstraat 5, Telef. 19065 (Adv. Ingez. Med.) in Haarlem en omgeving De Haailemsche eilandjes j Een der mooie eilandjes in den Kloppcrsingel*te Haarlem. (Foto De Haas) Wie kent niet die aardige eilandjes in den Klop per- cn Schotersingel? Maar weinigen zullen weten hoe die hier zijn ontstaan. Wel is algemeen bekend, dat aan het eind der 17de eeuw begonnen is met het binnen de muren trekken van het stacï&gedeelte ten Noorden van de Nieuwe Gracht. Daartoe wérden de Klopper-, Scho- ter en Kinderhuissingel gegraven. De singels kregen een bochtigen vorm, die volgens de toenmalige ves- tingkunde het meest geschikt was voor de verdedi ging van de stad. Langs de singels werden de wallen opgetrokken terwijl in de naar buiten stekende boch ten torentjes of bastions gebouwd werden, die voor uit staken en met de muren waren verbonden. In de 19de eeuw zijn de wallen en poorten ge sloopt en zoo vielen in 1821 en '22 de muren van de Zijlbrug tot het Spaarne. De Kennemerpoort, die iets oostelijker dan de tegenwoordige Kennemerbrug lag. bleef nog behouden tot 1866. De overblijvende bolwerken werden door J. D. Zocher in mooie wandelparken herschapen. Deze ontwierp dc z.g. Engelschen parkstijl. Dit was een stijl, waarbij de paden volgens gebroken lijnen werden aangelegd. Maar nu bleven de drie uitbouwsels in de singels nog over. Deze moeilijkheid heeft men toen op gelost. door de verbindingen met de wallen door te graven ende eilandjes waren ontstaan! Zoo is het gegaan met die bij het Spaarne, tegen over dc Joh de Breukstraat, bij de Kennemerbrug en in de bocht van den Schotersingel bij de Ostade- straat. Dit laatste eiland is echter in 1343 weer met den wal verbonden, daar loopt men dus over het vroegere eiland. FAILLISSEMENTEN. De Haarlcmache Rechtbank heeft op Dinsdag 26 Augus tus 1941 geen faillissementen uitgesproken. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillisse ment van. de Handelsvennootschap onder dc firma P. Schuuring cn Zoon, gevestigd te Haarlem, Curator Mr. J. van der Hoeven te Haarlem. Door het verbindend worden der Ultdeellngslljst ls ge ëindigd het faillissement van: de nalatenschap van Jhr. H. J. Deutz van Lennep, In leven wonende te Heemstede, Curator Mr. F. J. D, Theyse te Haarlem. Door bovengenoemde Rechtbank zijn als makelaars be- eedigd: 1. In hek vak van geslepen diamant K. L. M de Wit, wonende te Bloemendaal. 2. In onroerende goederen A. G. Cobelens, wonende te Haarlem. JUBILEUM. Donderdag 28 Augustus herdenkt de heer W. H. Bouter den dag. dat hij voor 25 jaar ln diens' trad als bankwer ker bij de Centrale Werkplaats der Nederlandsche Spoor wegen te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5