Spatt en S,peC Schaken Pinantiekik! Cricket Nederl. Cricketbond SELECTIEWEDSTRIJD AAN DE SPANJAARDSLAAN. Harmsen en Engelsman de uitblinkers. De keuze-commissie van den N. C. B heeft succes van haar werk gehad; de twee teams van jongeren, respectie velijk aangevoerd door Nolet en Kleefstra, hebben voor een Interessante krachtmeting gezorgd, die zoowel spelers als toeschouwers tot het einde heeft geboeid. Wel bleef, zooals verwacht werd. het batten onder de maat een gevolg van het ontbreken van deskundig^ coaches doch het belangrijkste onderdeel van het spel. het fielden, was aan beide zijden uitmuntend verzorgd, terwijl over het algemeen ook het bowlen met lof kan worden ver meld. Het uitzetten van het veld door ervaren cricketers als Kleefstra en Nolet droeg er in niet geringe mate toe bij. dat zoowel het bowlen als het fielden volledig tot hun recht kwamen en daardoor zijn de lage scores tege lijkertijd verklaard. Steeds had de aanval een overwicht op de verdediging; weliswaar waren er batsmen, die voor de toekomst zeer veel beloven, doch zoolang het hen aan de Juiste voorlichting blijft ontbreken, is hun slagen- repertoire te beperkt om op bowlers van zuivere lengte en met redelijke variatie lang te kunnen stand houden. Zoo werden Peschar, Engelsman en Klopman Baersel- man, benevens Van Riemsdijk voor luttel aantal runs aan den kant gezet en toch mag dit viertal in staat worden geacht, elk op hun beurt met het slaghout heel wat te presteeren. Engelsman heeft een natuurlijken stijl; hij speelt weliswaar niet volgens het leerboek, maar zoodra hij den bal ..ziet komen de runs in zeer snel tempo. Klopman Baerselmay beschikt momenteel alleen over een ..off-drive". doch als hij leert zijn voeten op de juiste wijze te gebruiken, in plaats van op de mat ..geplant" te staan, zal zijn „timing" hem in staat stellen meerdere hooge scores te noteeren. Van Riemsdijk en Van Weelde hebben keer op keer bewezen, uit het goede hout te zijn gesneden; ditmaal echter konden zij het bowlen niet baas worden. Peschar liet enkele gedegen slagen zien, niette min vermocht ook hij niet stand te houden tegen de sterke samenwerking tusschen bowlers en fielders. Ongetwijfeld zijn Harmsen en Engelsman de meest op den voorgrond tredende spelers in deze match geweest; eerstgenoemde bowlde niet slechts een goede lengte met veel afwisseling, doch hij wist tevens gehoor te geven aan dén opdracht van zijn aanvoerder om zijn aanval op een bepaald punt te concentreeren. De successen bleven niet uit; hij veroverde in beide innings tezamen II wickets voo:r slechts 56 runs in ruim 25 overs. Ook met de bat liet> hij zich niet onbetuigd (19). al was de aanval van de tegen partij. met uitzondering van Leeftink. ook lang niet zoo gevaarlijk als die van Nblet's elftal. De Nijmegenaar Engelsman een geboren cricketer en voetballer kwam ditmaal niet tot eon van zijn hooge scores, doch zijn fiel den op „silly mid-off" was in één woord prachtig. Zijn optreden voorkwam tallooze runs, wat vooral bij deze lage totalen van doorslaggevende beteekenis was. De P W.'er Leeftink. wiens linksche actie en aanloop aan Max Jansen doet denken, kan eveneens met voldoening op zijn bowllngsprestaties terug zien. Menige bal werd „met den arm mee" gebowld, zoodat de batsman door het uitblijven van de ..natuurlijke" legbreak verrast werd. Zijn cijfers 5 voor 17 in de eerste innings spreken voor zichzelf. Pelser deed het in die innings* ook lang niet kwaad (5 voor 32). maar hij is nog te veel geneigd de controle over zijn bowlen in het latere stadium van de match te verliezen, wat zijn elftal op nogal wat runs kwam te staan. Planten en Van Weelde vielen eenigszins tegen, alsook wicketkeeper Vaei der Pool. die duidelijk de mindere was van zijn collega Scholten. Laatstgenoemde deed achter de palen voortreffelijk werk. Wanneer we tenslotte Van Oorde als batsman en Tettelaar als fielder vermelden, voorts de aandacht vestigen op de „solidariteit", waar mede deze jonge spelers uit zooveel verschillende clubs hun veldwerk in volle,concentratie verrichtten, dan kun nen we tot geen andere conclusie komen dan dat deze match, mede dank zij de uitstekende leiding van Nolet en Kleefstra, volkomen aan het doel heeft beantwoord. Bewezen is. Jat de N. C. B. met dit soort wedstrijden op den juisten weg Is; de veelbelovende toachten worden naar voren gebracht en zij nemen die j^legenheid waar om zich van hun beste zijde te laten zien. Hun enthou siasme. oplettendheid, hun aanleg en onderlinge samen werking vormen de pijlers van het cricket der naaste toekomst; de persoonlijke resultaten njegen dan niet steeds een beeld geven van hun capaciteiten, doch de wijze, waarop zij die resultaten pogen te bereiken, geeft hier den doorslag. Het Nolet-elftal won met drie wickets (70 en 131 voor 7 tegen 93 en 71). District Haarlem. BOOD EN WIT 4—HAARLEM 3. Rood en Wit 4 trok het eerst naar de wickets en sloeg 104 runs bijeen, waarvan P. Freni 22. M. Kruijff 14, A. Be- rendsen 27 en J. J. Peereboom 14. Th. Hetem 6 voor 29. Groeneveld 2 voor 28. Toen de afgesproken tijd verstre ken was had Haarlem 3 76 runs voor 8 wickets. G. Wessel 16, Van der Lee 13 en Hetem 28. M. Kruijff 5 voor 48. A. Berendsen'l voor lS en B. M. Lautenslager 2 voor 9. Stand tot en met 30 Augustus: R. C. H. 9 8 0 1 16 1.78 Haarlem 3 10 5 2 3 12 1.20 Bioemendaal 9 5 0 4 10 1.11 Rood en Wit 5 8 3 2 3 8 1.— Rood en Wit 4 9 2 2 5 6 0.67 C. V. H. 3 9 1 0 8 2 0,22 Haarlem-Combinatie—H. D. V Combinatie. S.- Op den laatsten cricket-Zondag hebben beide boven genoemde clubs een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld aan den Schoterweg. Haarlem moest eeni- ge spelers missen voor de Bondselftallen te Den Haag en Haarlem kon daarom geen sterk elftal op de been brengen. Hermes won dan ook met groot verschil. Na de toss gewonnen te hebben trok Hermes het eerst naar de wickets. Op 5boekte Haarlem succes toen Hartog van Geerenstein wist te bowlen, terwijl op 19 P. v. d. Hammen goed in de slips gevangen werd door Onkenhout. L. Borrani gaf op den eersten, bal dien hij kreeg een moeilijke kans op cover point die niet geaccepteerd werd. Dit kwam Haarlem duur te staan, want de lefthander was daarna niet meer uit te krijgen en scoorde een fraaie century: 107 not out. Toen op 66 reeds 5 wickets neer waren, kwam mr. Hoving Borrani gezelschap houden totdat op 162 Hoving fraai uitgevangen werd door P. Pru- schen voor een niet onfortuinlijke 38. r. T. Keuzenkamp liet toen nog eenige goede sla gen zien en werd vervolgejis door Hartog gebowld voor 13. A. Janse bleef met J3 not out. Met inbe grip van 7 extra's sloot het Iiermes totaal op 201. Voor Haarlem bowlden: O. Abendanon 444, A. Hartog 379. P. v. Tiggelen 139, I. Vanier 31 en K. Onkenhout 11. Het openingspaar van Haarlem bracht het tot 86 alvorens Damiaans voor een goede 18 uitging. 10 runs later werd v. Tiggelen abusievelijk l.b.w. gegeven na 17 runs gescoord te hebben. Hij stond leer solide te spelen. Daarna vielen er snel eenige wickets. Alleen Vanier wist dbn poos stand te houden. De overige Haarlemmers bleken niet bij machte den Hermes- aanval het hoofd te bieden, zoodat op 74 de innings van Haarlem afgeloopen was. Het merkwaardige geval deed zich voor dat J. Engering tweemaal de ïtumps raakte met den bal zonder dat de bails er af vielen. Voor Hermes bowlden: J. Engering 110, van Geerenstein 117, P. v. d. Hammen 59, waar onder de hattrick. L. Borrani 012, T. Keuzen kamp 13 en A. Scheepmaker 23. Hermes won dus met 127 runs. AJAX (A)—HAARLEM II. Gewonnen door Haarlem II met 25 runs. Haarlem batte eerst en scoorde 82 runs, waar van P. Groeneveld 38 en J. de Boer 14. Voor Ajax bowlden: J. Schubert 445. J. Tiepen 216. M. Griebling 17 en H. Pil 27. Ajax kwam tot 57, waarvan- W. Schoevaart 34 (2 maal 6 en 3 maal *4). Voor Haarlem bowlden: P. v. d. Wal 015, R. Buissink 117, J. de Boer 313 en P. Groene veld 68. In de 2e innings scoorde Haarlem 66 runs voor het verlies van 2 wickets. R Buissink 16 en P. v. d. Bergh een goede 30 not /lit. Ajax gaf toen op. - Bowlingcijfers: J. Schubert 09, J. Tiepen 08, H. Pil 03, W, Schoevaart 125, en F. Dukker 1—17, Het A-elftal wint van B. WEDSTRIJD A TEGEN B-ELFTAL. De wedstrijd tusschen het a en b-elftal. welke te Den Haag werd gehouden is geëindigd in een overwinning voor het A elftal met 30 runs. De scores waren .innings a-elftal): H. Stolk b, L Wunder 16: A. Snel l.b.w. L. Sodderland 5; A. de Beus l.b.w. L. Sodderland 34; C. Huln'der c. J. v. d. Bosch, b Sodderland 1. R, Kramer st. J v. d. Boarh. b. v. d Luur 34; J. J. de la Mat l.b.w. L. Sodderland 0, A. v. d. Togt b Sodderland 4; A. Terwiel b. Sodderland 55; A. Klink c. Alders, b. Wunder U; J. Peters b. Sodderland 7; J. Voogd n.o. 0: extra's 14. Totaal 181. Bowlingcijfers b-elftal: Molenaar-O voor 32; Sodderland 7 voor 46; Lungen 0 voor 20; Wunder 2 voor 22; Ooster- holt 0 voor 13; v. d. Luur 1 voor 23; Alders 0 voor li De scores luiden; le innings b-elftal. Jh'r. J. v. d. Bosch b. Terwiel 30; W. Kramer c. Snel. b. Huinder 0; A .Mo lenaar b. Huinder 4; P. ten Bosch b. Huinder 2; J. Al ders b. Klink 3; Herklots b. De Beus 35; J. v. d. Luur c. Slolk, b. Huinder 17; Lungen b. Klink 2; Oosterholt b Klink 16; Wunder b. Klink 4; Sodderland n.o. 1; extra's 8. Totaal 122. Bowlingcijfers a-elftal- Klir^k 4 voor 53; Huinder 4 voor 23; De Beus 1 voor 17; Terwiel 1 voor 21. 2e innings a-elftal: H. Stolk b. Sodderland 5; J. Voogd l.b.w.. Molenaar 7; 3. de la Mar l.b.w Sodderland 0; E. Snel c. P. ten Bosch. b. Molenaar 1; Huinder c. Wunder. b. Sodderland 7; De Beus e. Molenaar, b. Wunder 11; R. Kramer c* Alders, b. Sodderland 23; v. d.. Togt c. W. Kramer, b. WunjJcr 23; Terwiel not out 2; Klink b Sod derland 0; Peters b. Wunder 0; extra's 9. Totaal 88. Bowlingcijfers b-elftal: Sodderland 5 voor 17. Wunder 3 voor 19; Molenaar 2 voor 27; Lungen 0, voor 16. 2e Innings b-elftal; jhr. v. d. Bosch st. Voogd. b. Huin der 7; W. Kramer c. v. d. Togt. b. Terwiel 16; Herklots b. Huinder 14; P. ten Bosch b. Huinder 0; Alders b. Ter wiel 2; v. d. Luur l.b.w. Huinder 30; Lungen b Huinder 17; Molenaar b. Huinder 11; Oosterholt b. De Beus 0; Wunder n.o. 5; Sodderland b. Huinder 0; extra's 15. Totaal 117. Bowlingcijfers a-elftal: Klink 0 voor 24; Huinder 7 voor 40; Terwiel 2 voor 14; De Beus 1 voor 24. Honkbal H. C. K. verliest den eersten promotiewedstrijd. De eerste stap van H.C.K. op den weg naar de promotie is niet erg gelukkig geweest. De uitslag 105 voor Quick is voor de Amsterdammers veel gunstiger dan noodig was. Maar.... dat verschil is grootendeels de schuld van H.C.K. zelve. Van de derde slagbeurt van Quick af is er vrijwel geen inning meer voorbij gegaan zonder één of meer fouten in het veldwerk der Haarlemmers. Vooral het binnenveld had vele zwakke oogenblikken. Daa® kwam bij dat Tuyll, vooral in het begin, flink geslagen werd. In de eerste beurt reeds zorg de honkslagen van Vonk. P. Holewijn en de twee- honkslag van C. Holewijn voor twee runs. In de derde beurt herhaalden Vonk en P. Holewijn hun prestaties en nu voegde Reinshagen er een twee- honkslag bij. Nadat negen man aan slag waren geweest kwarp er, dank zij drie benutte vangkansen, een einde aan deze beurt. Maar zij had Quick drie punten ODgeleverd. Ook aan slag pi-esteerde H.C.K. te wei nig. In de eerste beurt gaf Wartena een honkslag maar toen duurde het tot de vijfde beurt eer een honkslag van Tuyll volgde. Dank zij een inzinking van Geestman voleden op dezen honkslag eenige keeren vier wijd. Er werden ook twee kostbare fouten gemaakt en alles tezameru bracht dit HCK vier runs op. Een honkslag van Van Paréren en later nog één van C. Holewijn bezorgde, samen met vele fouten van HCK, aan Quick nog vier runs. Daar stelden de Haarlemmers nog slechts één enkele run tegen over, dank zij den honkslag van Wartena en een doorgeschoten bal. Wel had in de zesde beurt Lindeman het wer pen van Tuyl overgenomen, maar ook hij miste den steun van zijn velders. Tuyl bereikte* in vijf innings slechts één keer drieslag, maar deed ook eenige goede vangen. Lin deman voegde hier in drie innings vijf keer drie slag bij. Tuyl kreeg acht honkslagen tegen zich. Linde man één. In acht beurten maakte H.C.K. negen fouten. Geestman noteerde tien keer drieslag en kreeg slechts vier honkslagen tegen zich. In het veld werk van Quick kwamen slechts drie fouten voor, waaronder één die HCK twee runs opbracht. De cijfers der innings zijn: HCK: 000040100= 5. Quick: 2 0,3 1 2 200 10. Haarlem wint met «rroot verschil van Quick. Het was goed te merken dat dit een wedstrijd was waaraan geen consequenties verbonden waren. Alles ging even langzaam en gemoedelijk. Boven dien presteerde Quick, dat met een viertal inval lers verscheen, zeer weinig en zooals gewoonlijk drukte dit het spelpeil van Haarlem. In de eerste twee innings wierp Vonk en zijn werpen was zoo zwak dat er toen alleen al zeven honkslagen vie len, waaronder een home run van De Mon en een driehonkslag van Langereis. Mede door een paar fouten vtas Haarlem al spoedig in het b®eit van twaalf runs. Quick daarentegen had voorloopig in 't geheel geen kans. In vijf beurten kwamen door honksla gen van Vonk en De Bruin, door fouten van Kloos (op het tweede honk) en De Mon en door één keer vier wijd in totaal vijf man op 'de honken maar niet één over de thuisplaat. Pas in de zesde beurt toen P. Hole wijn door een honkslag en Van Staveren door vier wijd twee honken bezetten en Kloos weer misgreep kwamen van Quick de twee eerste spelers binnen. In de achtste beurt leverden drie honkslagen (een van drie honken van C. Holewijn, een van twee van De Bruin en een van Drukker), Quick even zooveel runs op. Een worp van Kloos, nu als vanger, naar het tweede honk terwijl het derde bezet was, verschafte Quick het zesde punt. Bij Haarlem ging het zoo hard niet meer. sedert in de de'rde beurt Gevaert het werpen had over genomen. Na eenige beurten kwam deze er zoo goed in dat hij zelfs haast niet meer geslagen werd. Tijdens zijn werpen boekte Haarlem dan ook vier innings met nul runs. Gevaerts zesde werpbeurt was al heel kort. Die bestond uit vier worpen en toen waren Veenhof en Voetelink uitgevangen en was Bloemink op het eerste honk gesneuveld. De ciiiers der innings zijn: Quick: 00000204 0= 6. Haarlem: 48032000* 16. DE OVERIGE UITSLAGEN. Z.R.C.: 2 1 0 3 0 2 0 0 8. HHC II: 3 0 0 3 1 4 4 0 15. Watergr.meer: 0 2 2 1 0 0 0 0 1 6 Haarlem II: 2 6 1 1 2 6 4 0 1 23 THB II: 2 2 0 0 0 4 2 0 1 11. HHC V: 0 1 6 0 2 0 0 1 0 10. Schoten IV2 6 3 0 0 1 0 0 12. EDO IV: 1 0 1 0 1 2 1 1 2 9. EHS jun.: 2 1 3 0 3 0 1 10. HHC jun.: 3 1 2 0 3 5 1 15. Waterpolo H. V. G. B. wint het tournooi van Den Diemerplas. In het zwembad aan de Diemerplas zou Zondagmiddag het jaarlijksche polotournooi om de Diemerplas wissel molen gehouden worden. Daar de ploegen van A. Z. en Dolfijn echter niet volledig verschenen, werd er slechts een wedstrijd gespeeld. H. V. G. B. uit Haarlem kwam uit tegen het hoofdstedelijke „Amstel" en zegevierde met 5—0, waardoor het voor de eerste maal voor een Jaar beslag legde op de wisselmolen. A. 7,dat reeds tweemaal achtereen de molen veroverde, liet door niet te spelen de kans om definitief den prijs in zijn bezit te krijgen voorbijgaan. i Kaatsen Wedstrijd van Frisia. Op het Gemeentelijk Speelterrein aan de Kleverlaan hield de kaalsclub „Frisia" Zondag een competitiewedstrijd Een dergelijke wedstrijd bleek ook gisteren voor de mees ten te zwaar te zijn. Want niet minder dan 4 partijen moeten door eiken deelnemers worden gespeeld. Er konden inderdaad een paar partijen vervallen, daar deze kans loos bleken te zijn. toen de wedstrijd ien einde liep. Er is over het algemeen uitstekend gespeeld. Broeisma weid helaas niet voldoende gesteund door zijn partners. Verder kunnen genoemd wórden K. Riipma. Visser. Schotanus. Vos. venema. de Vreeze en de Haan. De samenstelling der parturen was als volgt: 1. K. Rijpma, Schotanus, de Wal. 2. De Haan, De Vreeze, Leyen. 3. Visser, GoVnga, Fluit. 4. Vos, Venema, v. d. Geest. 5. Broersma, v. d. Velde, Godijk. Hieronder volgen de uitslagen: 1. 8» 4 88880448 60 2. 6844048886 56 3. 8848888 52 4 8 4 6 6 6 8 8 8 6 8 8 8888044688 62 6 2 8 6 4 0 8 6 8 De laatste partij ging tusschen de nrs. 1 en 3 en daar bei de ploegen eik 3 partijen hadden gewonnen moest de eindkamp de beslissing brengen. Het begin was voor par tuur Rijpma, doch Goinga c.s. gaven zich geenszins gc- wonnen.^vooral Visser bleek in dit 3-tal een onvermoeide kaatser te zijn. Het werd een spannend slot, en met 5—5 en 6t ging no. 1 ten onder. De uitslag was: le prijs: Goïnga. Visser. Fluit; 2e prijs: Rijpma. Schotanus, de Wal. Handbal HET LIJNDEN-TOERNOOI. De Zondag jl. in het Lijnden-tournooi gespeelde wedstrijden leverden, waar het de prestaties der Haarlemsche clubs betreft, geen verrassingen op. De Rapiditas-dames speelden tegen Tonido en wis ten deze ontmoeting na een spannenden kamp met 1—0 te winnen. De schotvaardigheid der zwart witte voorhoede liet ditmaal wel wat te wenschen over. waaraan het ontbreken van mevr. R. van Denderen op de midvoorplaats wel niet vreemd zal zijn. De Rapiditas-heeren brachten het er tegen de gastheeren minder goed af. Met 91 bleef de ho mogene Lijndenploeg in de meerderheid, zoodat de zwart-witten thans uitgeschakeld zijn. In het mid denveld werd door de Haarlemmers vaak een aar dig en vlot samenspel te zien gegeven, doch voor het doel ontbrak steeds de snelle doorbraak en ging men over tot een ver doorgevoerd breedte- spel. waaraan de robuste Liindenverdediging dan gemakkelijk een einde kon maken. In de tweede klasse plaatste het Zandvoortsehe O.S.S. zich door een mpoie 42 overwinning op Olympia in de finale. Wanneer we ons niet ver gissen, beschikken de Zendvoorters momenteel over een goed elftal, dat voor de komende competitie ze ker als een der gegadigden voor de bovenste plaats beschouwd moet wordqji. Wielrijden H. R. C. De Jonge Kampioen. Op 14 September de Ronde van Haarlem-Noord. Zondag 31 Augustus werd het clubkampioenschap sprint verreden. G. Gerritsen behaalde evenals verleden jaar hét kampioenschap 1941. De uitslagen waren; A kl. 1. G. Gerritsen 4 pnt.; 2. P. Peters 5 pnt.; 3. C. Snoek 8 pnt.; 4. J. Ekel 7 pnt.; 5. F. Keijzerswaard 8 pnt. B kl. 1. B. Snoek 4 pnt.; 2. K. Neeft 5 pnt.; 3. H. de Droog 6 pnt. C kl. 1. K. Steendam 4 pnt.; 2. H. Tichelaar 5 pnt.; 3. D- Keizer 6 pnt.; 4. J. Mutsaerts 7 pr.t.; 5. B. Petter 8 pnt. Beslissing 1. G. Gerritsen 2 pnt.; 2. B. Snoek 3 pnt.; 3. K. Steendam 4 pnt. Behoudens goedkeuring van de autoriteiten houdt de H. R. C. De Jonge Kampipen weer een Open ronde en wel in Haarlem N. op Zondag 14 September. De keuring door de politie en N. W. U. autoriteiten ls reeds geschied. Inschrijvingen voor deze wedstrijden die open staan voor onafhankelijken. amateurs beginnel. en nieuwe lingen zijn bij den heer W. v. d. Beeke, Ged. Oude Gracht 51, telef. 20701 G. Peters clubkampioen van „De Kampioen". Zondag is het lange afstand kampioenschap van de „Kampioen" verreden. De navolgende renners kwamen aan de start: J. Laan, T. Ooms, C. Boersma. A. de Vries. G. Peters, J. Stet, C. de eBst. C. Bijster, C. Portegies, J. Markesteyn, A. Schweitzer, C. Beekhuis, P. Duijns, D. Kabel. P. Voorting en B. d' Haene. De uitslag van dit fraaie kampioenschap was: 1. G. Peters, kampioen, tijd 1 uur 40 min. 39 sec.: 2. T. Ooms op een wiellengte: 3. J. Laan 1 uur 41 min. 56 sec.: 4. C. Boersma op een lengte; 5. J. Stet 1 uur 42 min. 20 sec.; 6. C. Portegies 1 uur 44 min. 8 sec.; op 1 lengte 7. P. Duyns; 8. Kabel; 9. d' Haene; 10. Beekhuis 1 uur 46 min. 18 sec. Deze goed geslaagde kampioenschappen werden door een groot aantal belangstellenden bijgewoond. De nationale kampioen Peters is dus ook kampigen van zijn club ge worden. Golf KENNEMER GOLFCLUB. Gisteren werd op de banen van de Kenqemer Golf en Country Club te Zandvoort de wedstrijd gespeeld om den Van der Vliet-wisselbeker. Het was een 18vholes handicap medalplay match. Mr. E. de Vlugt (18) wist voor een jaar beslag op den beker te leggen door een netto score van 69 binnen te brengen. Runner-up werd mevr. Matthes (24) met 71 netto. H. J. van Blommestein (14) eindigde met 74 netto. Wandelsport „JAN PASSTOORS" BESTAAT 10 JAAR. De bekende Haarlemsche wandelsportvereeniging „Jan Passtoors" bestond op 10 Augustus j.l. 10 jaar. In verband met dit jubileum zal men op 20 ep 21 September a.s. in de omgeving van Haarlem eenige wandeltochten organisee- ren. Deze tochten zullen beginnen van uit het gebouw St. Bavo aan de Smedestraat. De inschrijvingen voor dezen loden Herdenkingstocht moeten worden gericht aart* den heer D. Antonisse, Van Kinsbergenstraat 28. Haarlem. De vereeniging Jan Passtoors is opgericht door eenige vrienden van wijlen J. H. M. Passtoors. die op 10 Augus tus 1931 overleed. De vereeniging droeg oorspronkelijk den naam „Marathon", maar na een half jaar verkreeg zij de goedkeuring van de familie W. J. van Voorst—Passtoors om den naam van den heer Passtoors in haar clubvaan te voeren. De vereeniging geniet groote bekendheid om de vele wandeltochten, die zij in den loop van haar bestaan heeft georganiseerd, waarvan de bekendste de Bolientochten on de J. P.-herdenkingstochten waren. Dat de tochten altijd in den smaak vielen bij de wandelaars bleek wel uit de groote deelneming aan den laatsten bollentocht. Niet minder dan 2100 wandelaars hadden zich opgegeven: De inschrijving voor dezen tocht staat alleen open voor leden van de Nederlandsche Wandelsport Federatie# Internationaal Sebaaktournooi te Miincben. BERLIJN 30 Augustus (A. N. P.) De vertegenwoordi gers van veertien landen zullen deeinemen aan het inter nationale sebaaktournooi. dat de Dultsche schaakbond van 8—21 September a.s. te Mtlnchen georganiseerd heeft. Voor Zweden zullen uitkomen Lundin en Stolz, voor Denemarken Nielsen, voor Nederalnd Cortlevei, voor Zwitserland Leepin, vnorO het protektoraat Opocensky. voor Italië Campolongo. voor het geneiaal-gouveriiemgnt Roos. voor Hongarije Rethy, voor Slovakije Rohacek. Het staat nog niet vast wie de vertegenwoordigers zullen zijn van Finland, Noorwegen en Kroatië. Bijzonder groot ls de belangstelling natuurlijk voor de inschrijving van dr. Aljechin voor Frankrijk, daar deze groote schaakmeester gedurende de laatste twee jaren niet meer officieel aan een wedstrijd heeft deelgenomen. Voor Dultschland zullen uitkomen Bogoljubow, Kieninger, Kohier en Richter. Dammen De Commissie uit de Haarlemsche Damvereeni gingen. De Haarlemsche Damclub heeft bedankt. In verband met de wijze, waarop de op Woens dagavond 20 Augustus jl. te Haarlem gehouden vergadering van de Commissie uit de Haarlem sche damvereenigingen met de afgevaardigden der Haarlemsche vereenigingen werd geleid, heeft het bestuur der Haarlemsche Damclub met algemeene ■stemmen besloten met ingang van 1 September a.s. niet meer deel uit te maken van deze commissie. De Haarlemsche Damclub zal dus met ingang van bovengenoemden datum niet meer deelnemen aan de werkzaamheden der Haarlemsche Commissie. JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING DISTRICTSBOND NOORD-IIOLLAND. De jaarlijksche algemeene vergadering van den Districtsbond Noord-Holland zal worden gehouden in Hotel „Kennemerhof" te IJmuiden op Zondag 7 September a.s.. aanvang 10.30 uur v.m. Behalve de gebruikelijke agenda-punten zal o.m. de a.s. competitie 1941/1942 van den Neder- landschen Dambond besproken worden. HARLEMSCHE DAMCLUB—ST. BAVO. De afgebroken partij J. v. Looij—J. v. Berkum uit boven vermelde wedstrijd op 25 Augustus is remise geworden, waardoor de eerste ontmoeting dus in een 11—9 overwin ning voor St. Bavo is geëindigd. De return wedstrijd is thans vastgesteld op a.s. Don derdagavond in het R.K. Vereenigingsgebouw, Heeren- weg te Heemstede. Hengelen HAARLEMSCHE HENGELA ARSBOrft). Zondag hield de Haarlemsche Hengelaarsbond, ter ge legenheid van haar 35-jarige bestaan een grooten jubileum- kaswedstrijd. Aan dezen wedstrijd werd door 310 leden deelgenomen. De voorloopige uitslag van dezen wedstrijd luidt als volgt: 1. P. v. d. Zon, grootste 30,4 c.M. en 1 st.; 2. Smit Jongbloed 17 st.; 3. Ruichhaver 14 st.; 4. W. Boesee 12 st.; 5. R. v. d. Aar 10 st.; 6. C. v. Halm 8 st.; 7. J. J. v. Norde 8 st.; 8. A. v. Broekhuizen 8 St.; 9. P. F de Nijs 8 St.; 10. J. Abswouder 8 st. De uitreiking der prijzen zal op Zaterdag 6 September plaats hebben in gebouw St. Bavo des middags om 4.30 uur. Internationale jeugdwedstrijden te Breslau. Successen voor Ali Stijl en Tony Byland. BRESLAU. 31 Augustus. (A.N.P.) Ter gele- genheid van het bezoek van vele internationale gasten aan de jeugdwedstrijden van de Hitler- jeugd te Breslau vond een plechtige ontvangst plaats van de buitenlandsche deelnemers in tegen woordigheid van den rijksleider Baldur von Schi- rach. Zoowel bij de jongens als bij de meisjes heeft Duitschland in de internationale wedstrijden, welke, hierna werden gehouden, zich het sterkste getoond. Het verschil was bij de jongens grooter dan bij de meisjes. Nederland behaalde o.a. een fraaie over winning op de 100 meter borstcrawl voor meisjes. Onze landgenoote Alie Stijl'bezette de eerste plaats in 1 mih. 10.8 sec. 2 Schoenbrodt (Duitschland) in 1 min. 13.2 sec. 3 Schaeferkordt-(Duitschland) in 1 min. 13.8 sec. 4 Santoro (Italië) 1 min. 14.9 sec. 5 Figari (Italië) 1 min. 15.6 sec. 6 v. d. Zeilinge (Nederland! 1 min. 17,8 sec. 4 maal 100 meter wisselslag estafette: 1 Duitsch land (Weber, Schmidt. Schaeferkordt) in 5 min. 37.4 sec.. 2 Nederland in 5 mm. 56.5 sec.. 3 Italië in 6 min. 21.3 sec., 4 Kroatië in 6 min. 56.5 sec. Op den tweeden en laatsten dag slaagde Tony Bijland er in een fraaie overwinning te behalen op de 200 meter schoolslag, terwijl Alie Stijl de tweede plaats bezette op de 100 meter rugslag. De voornaamste resultaten van dezen dag luiden: Afdeeling jongens: 4 maal 100 meter borstcrawl estafette: 1 Duitschland (Ley, Lindner. Kiénast en Schroeder). 4 min. 11.2 sec. 2 Hongarije 4 min. 20.6 sec. 3 Kroatië 4 min. 24.1 sec. 4 Italië. 4 min. 31 sec. 5. Finland 4 min. 50.5 sec. 6 Spanje, 5 min. 2.5 sec en 7 Nederland 5 min. 2.9 sec. Eindstand van het internationaal treffen: 1 Duitschland 72 pnt., 2 Hongarije 33 pnt., 3 u-iië 24 pnt., 4 Kroatië 17 pnt.. 5 Finland 4 pnt., 6 Spanje. 2 7.1 pnt., 8 Nederland 0 pnt. Afdeeling meisjes: 200 meter schoolslag.1 Tony Biiland (Nederland). 3 min. 7.5 sec. 2 Schmidt (Duitschland.) 3 min. 7.6 sec. 3.Cobi Koster (Neder land) 3 min. 11.8 sec. 4 Nitka (Duitschland) 3 min. 13.3 sec. 5 Patkolvic (Kroatië) 3 min. 32 sec. 6 Fiser (Kroatië) 3 min. 32.5 sec. 100 meter rugslag: 1. Lisel Weber (Duitschland) 1 min. 22.8 sec., 2 Alie Stijl (Nederland) 1 min. 22.8 sec. 3 Westhelle (Duitschland) 1 min. 24.6 sec. 4 Ferrari (Italië) 1 min. 30.7 sec. Eindstand afdeeling meisjes: 1 Duitschland 65 int 7 Nederland 36 pnt., 3 Italië 31 pnt., 4 Kroa tië 10 pnt. BRESLAU, 31 Augustus (A.N.P.) Op dew laatsten dag van het internationale treffen te Bres lau werden nog interessante athletiekwedstrijden gehouden, waaraan verschillende van onze land- genooten deelnamen. Op de 400 meter bezette Mullaert de zesde plaats. Ook in dit nummer won Duitschland met Schaefer in 49 sec. en volgden 2) Pascueci (Italië) 49.6 sec.. 3) Wien (Duitschland) 50.9 sec.. 4) Benhalmv (Hongarije), 50.2 sec.. 5) Croci (Italië) 52 sec., 6) Mullaert (Nederland) 53.2 sec. De eindstand luidt: 1 Duitschland 81 pnt.. 2 Italië 48 pnt., 3 Finland 25 pnt., 4 Hongarije 23.5 pnt., 5 Slowakije 9 pnt., 6 Bulgarije 7.5 pnt., 7 Kroatië 5 pnt., 8 Nederland en Vlaanderen 1 pnt. Bij de meisjes bezette mej. Louwerse op de 100 meter de zesde plaats in 14.5 sec., in de 80 meter horden verwierf mej. de Boer de 5e plaats in 15.5 sec., bij het hoogspringen bezette mej. van Besse de zesde plaats met een sprong van 1.25 meter. Bij het speerwerpen werd mej. Diepers vierde met een-worp van 34 36 meter. De eindstand luidt: 1 Duitschland 55 pnt., 2 Italië 45 pnt., 3 Nederland 14 pnt. Tot besluit werd een grpotsche bijeenkomst ge houden in het Sïlezische stadion, welke door vijf tigduizend toeschouwers werd bijgewoond. Tot besluit van de wedstrijden marcheerden de ploegen van de deelnemende landen het veld op in de volgorde: Italië, Bulgarije. Denemarken, Finland. Vlaanderen, Kroatië, Nederland, Noor wegen. Roemenië, Spanje, Slowakije, Hongarije en Duitschland. Stabsfiihrer Moeckel wenschte de tegenover de tribune opgestelde overwinnaars gc- luk en wees er in zijn slottoespraak op, dat van de uitgenoodigde landen slechts Zweden eis Zwitser land afwezig waren. (De Haagsche Post heeft onü dat het precies 50 jaar gele is. dat de strafschop in de q balspelregels werd opgenoine Eeil jubileum is verschenen En daar moet ik mijn pen voor leenen, De penneltie is vijftig jaar, Een flinke leeftijd weliswaar, Maar hij 's tot heden jong gebleven En blijft nog steeds sensatie geven Van jaar tot jaar in het seizoen Van 't vaardig spel van bal en schoen Op 't veld verstomt opeens het leven Er wordt geen andre kik gegeven Dan enkel de pinantiekik. Een bijna plechtig oogenblik. Elk rilt niet meer all^n van koude Maar ook van angst: zal hij 'm houden? De doelman voelt zich droef alleen En denkt: waar vliegt die •stuiter heen De schutter staat ook stil te trillen En zou hem graag al tellen willen, Hij weet te goed, als hij hem mist Zal 't oordeel hard zijn en beslist. De andre twintig Bal-ineezen Staan machteloos in hoop en vreeze, Zij tellen 'd'uitslag èn het doel, Onscheidbaar naar sportief gevoel. En het publiek staat star te staren, Gevangen in een ban als 't ware, Een zwaar( geladen atmosfeer Drukt op het -veld van voetbal-eer. Alleen de bal is niet ontdaan. Die trekt er zich geen bal van aan, Hij ligt daar onbewogen koel, Hij is slechts middel tot het doel, De eene schop of d' andre schop, Daar windt hij zich niet over op En geen gerucht of veel gerucht, Zijn „leer" onlvat alleen maar lucht'. Pinantie, hoogste troe'f in schoppen, Waarvoor steeds alle voetbalpoppen Een oogenblik aan 't dansen gaan. Na het verstard in spanning staan; Hij zal nog heel wat jaren leven En altijd weer emotie geven, Zoolang de bal rolt op 't terrein En voetbalspelers menschen zijn. Roek Roeiweilstrijdeu te Haarlem. Op 20 en 21 Septembil de jeugd-en de veteram De Roei- en Zeilvereeniging Het Spaarne zal een t daagschen roeiwedstrijd organiseeren die de merkw digheid heeft dat hij tweedeelig is en gewijd aan de tE uiterste leeftijdsgroepen in de roeisport: de jeugd 14-18 jaar en de veteranen. Zaterdagmiddag 20 September zal gewij'd zijn aan nationale jeugd-roeiwedstrijden,. zoowel voor rat: r (stijlroeien) als voor jongens (snelroeien). Voor dit lat o is de baanlengte voor verschillende nummers vastges }j op 750 M. en 1000 M. Er zijn negen wedstrijdnumm n aangevangen zal worden te half drie. Op Zondag 21 September worden de nationale weds r den voor veteranen gehouden. 'Er zijn vier heeren- twee damesnummers (deze laatste stijlroelen) voor ui schreven. De leeftijd der deelnemende dames is get op minstens 28 jaar. Die van de deelnemende heeren treft twee klassen, in het kort aan te duiden als een ste groep van boven-de-veertigers en een andere boven-de-dertigers, waarbij beide groepen in vereenl zullen optreden in de achten. De baanlengte voor de teranen-races zal 1400 M. zijn; langer dus dan voor jeugdnummers van den vorigen dag omdat bij erva: gebleken is dat een baanlengte omtrent 1500 M. den v d ranen het best ligt. Dit zal de eerste maal zijn dat een speciale wedsti voor veteranen in Nederland gehouden wordt, nadat in laatste jaren de invoeging van enkele wedstrijdnumn op nationale wedstrijden een succes is gebleken. Voetbt Zevenkampdag van E. D. O. Als sportieve viering van de promotie naar de le kl heeft het E. D. O.-bestuur een zevenkamp gehouden, sportfeest, dat bijzonder geslaagd is en dat besloten w met 'n oefenwedstrijd tusschen E. D. O.'s le en 2e el' Het terrein was door de zorgen van Oom Jan bul! gewoon goed. terwijl Jook de weergoden meegews hebben. De organisatie verliep zeer vlot, zoodat het groote gramma prachtig op tijd afgewerkt kon worden. Er waren vele prijzen beschikbaar, doch de hoofdp de J. Luykenbeker is een persoonlijke wisselprijs. Nolat was de uitblinker, die met een flink punt aantal, voor dit jaar houder werd. Hieronder volgen de voornaamste resultaten: 8 hardloopen, 1 Nolet in 10 sec.: 100 meter baldribbele Nolet in 19 sec.; doeltrappen. 1 B. Hirs met 950 pnt.; gooien, 1 Schijvenaar; Vertrappen. 1 W. Schildwacht meter; Verspringen, 1 Odenthal 5,44 meter; Raak paal. 1 Munter. Totale resultaten 1. Nolet 3928 p.; 2. Odenthal 3862 3. Wille 3712 p.; 4. Schijvenaar 3682 p.; 5. B. Hirs 3612 6. W. Schildwacht 3592 p.; 7. v. Leuven 5574 p.; 8. Hell: man 3546 p.; 9. Hulshof 3504 p.; 10. Oomen 3494 p. SIXES-WEDSTRIJDEN BIJ H. B. C. H. B. C. te Heemstede opende Zondag het voet) seizoen met interessante sixeswedstrijden, die zoowel de spelers als bij het publiek wel in den smaak geva! zijn. In totaal namen aan deze wedstrijden 8 senia teams deel. Er werd een halve competitie gespeeld. De winnende ploeg bestond uit H. Vink. J. Veldt, J d. Linden, S. Diependaal, v. Bakel, P. Draijer. D. I. O.-TOURNOOI. Het jaarlijksch door de vereeniging D.I.O. houden „Elswout-Tournooi" zal dit jaar word gehouden op 7 en 14 Sepember a.s. Het programma voor 7 Sept. luidt: E.H.S.—E.D.O. 2 D.I.O.Onze Gezellen R.C.H. 2Ripperda NED. VOETBALBOND. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Afdeelingsbestuur. Vergadering van het afdeelin bestuur op Maandag 8 September op het Bondsbureau. verband hiermede zal dien avond GEEN spreekuur w den gehouden. Reserve-Scheidsrechters. De vereenigingen. die o geen opgave van reserve-scheidsrechters hebben ingea den, worden verzocht dit nog per omgaande te doen. Uitreiking Diploma's. De uitreiking der diplos heeft plaats Vrijdag 5 September in Hotel dc Lei ALLE vereenigingen worden uitgenoodigd hierbu te? woordig te zijn. Zie verder 'de toegezonden circulaire. Bijeenkomst van H.H. Scheidsrechters. In herinnen wordt gebracht de bijeenkomst van H.H. Scheidsrecht! op Donderdag 4 September a.s., des avonds om 7.30 u in Hotel „De Leeuwerik". Kruisstraat 30—32, Haarlem. Schriftelijke uitnoodigingen zijn verzonden. Overschrijvingen aangevraagd. No. 1220 H. Schakel: van de Kennemers naar V. V. Y. No. 1221 j. J. Th. Jat van Damiaten naar V.V.H. No. 1222 C. A. Castor miaten naar V.V.H. No. 1223 H. J. G. Fischer van Damial naar V.V.H. No. 1224 D. Feenstra van Damiaten naa No. 1225 A. G. Balk van D.O.A. naar D.C O. No. 122» Balk van D.O.A. naar D.C.O. No. 1227 M. C. Busking DO .A. naar D.C.O. No. 1228 C. Erbrink van D.O.A. K DC.O. No. 1229 J. Erbrink van D.O.A. naar D.C.O. No. I J. v. Kampen van D.O.A. naar D.C.O. No. 1231 J. KI derman van D.O.A. naar D.C.O. No. 1232 Th. P. Marfan van D.O.A. naar D.C.O. No. 1233 G. Mokkenstorm van O.A.naar D.C.O. No. 1234 G. Schell van D.O.A. naar C.O. No. 1235 W. Schell van D.O.A. naar DC.O. No. L. A. Sleeman van D.O.A. naar D.C.O. No. 1237 P. Stijn! van D.O.A. naar D.C.O Verleend: Van H.B.C. naar Alliance: Nos. 1173 A. W. B voet; 1176 W. de Haart; 1178 J, C. Jansen; 1179 L. A. Janse 1180 N. S. Jonkcis; 1187 W. C. A. Moorman; 1188 L. S. C tolini; 1192 W. M. Smit; 1193 A. B. Strovckens; 1194 J.l A. Rhee; 1195 J. W. Vanderuit; llSfc J. F. A. Warmer; B A. v. d. Weiden. Vaa JVODWO aaax WH; 1219 W. Boersboreis.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 8