Sansacademle JlaUUt- Puzzlerubriek Uw Radio defect? Haarmiddel. TOBIAS 1 (f| rks) BONERA-GOUDA LANGS DE STRAAT. lARL. DAGBLAD, Zaterdag 27 Sept. 1941 den Economische» Rechter. f 2300 BOETE OPGELEGD. gebroeders uit Nieuw-Vennep, de een koop- n, de ander landbouwer, beiden firmanten van der grootste grasdrogerijen stonden Vrijdagmiddag g voor den Economischen rechter terecht.55ij waren agvaard, om dat zij op verschillende dagen tus- tn 12 Mei 1941 en 2 Augustus 1941 verschillende geelheden grasmeel, kuilgrasmeel en roggemeel den afgeleverd in 't geheel 650.000 K.G. ndstoffen voor veevoeder en doen vervoeren der bons of geleidebiljetten. )e eigenlijke directeur van de zaak (de andere lant beheert in hoofdzaak de aan de firma toe- oorende drie boerderijen) deelde mede, dat er n sprake van was, dat zij willchs en wetens iets eohtsmatigs hadden willen doen, maar zij ver- rden in een noodtoestand: de productie van het smeel werd steeds grooter, hun pakhuizen raak-5 vol, zij moesten „den boel kwijt" en nadat langdu- onderhandelingen met de Ned. Meelcentrale den prijs tot geen resultaat hadden geleld, zijn tenslotte er toe overgegaan, hun voorraad aan tioulieren te leveren. Nog een ander motief voer- erdachte aan: het was onmogelijk, den voorraad erzekeren tegen brand en molest. Ook daarom was het gewenscht, dat de voorraad zoo snel mo- jk het pakhuis verliet. an getuigen, graanhandelaren, commisslon- rs. Rijksambtenaren van de Meel- en de Akker- wcentrale, werden in deze zaak gehoord, waar de behandeling drie uur in beslag nam. Vele :en en documenten werden voorgelezen en over- ■gd, zoodat tenslotte de Economische rechter iro- :h tot den verdediger zeide: ,,'t Wordt steeds een- diger!" n zijn requisitoir zeide de Officier van Justitie, men hier te doen had met een betrekkelijk uw bedrijf in ons land. grasdrogen en grasmalen. is te verklaren uit den nood der tijden. Gedroogd s en daarvan te malen grasmeel wordt nu ge ilet voor veevoeder. Er Is gebrek aan veevoeder ons land. nu de import weggevallen is. Daarom •dt er alle moeite gedaan om de veevoederpositie weinig mogelijk ongunstig te maken.Dit is de taak Rijksvoedselvoorziening in oorlogstijd, die zorgt r bet opzamelen van 't gras, "waarna het naar de gerijen en maalderijen gaat. Daarna wordt gezorgd r een verstandige distributie, hetgeen vanzelf met i medebrengt, dat het vervoer en het leveren aan ticulieren verboden is. )eze verdachten hadden in hun eigen branche op hoogte moeten zijn van de bekendmakingen van ".O. en Meelcentrale. Zij wisten, dat zij iets de- wat verboden was. Zij hebben groote hoeveelhe- veevoeder verhandeld aan particulieren en irdoor de veevoederpositie in ons land slechter naakt dan die al was. Zelfs toen zij gewaar- uwd waren gingen zij met leveringen door, zelfs een bekeuring. De gebroeders zijn klein begon- thans zijn hun financieele omstandigheden irmate gunstig. Spr. meende te mogen veronder- llen, dat, nu het hun zoo voor den wind ging, zij iben gedacht dat alles wel mocht. De eisch luidde f 3000 boete of 6 maanden lechtenis, met verbeurdverklaring van het in leslag genomene. tls verdediger trad op mr. M. van Vugt, uit Am- dam, die begon met als zijn oordeel uit te spre- dat de eene broeder, die in hoofdzaak de boerde- in beheerde, vrij wel buiten deze zaak stond, al s hij dan lid der firma. Mocht er in deze zaak ake zijn van schuld, dan komt deze alleen neer op koopman. Doch ook diens schuld staat lang vast. want hij heeft zijn uiterste best gedaan om grasmeel aan de Meelcentrale kwijt te raken, n moet niet vergeten, dat er iederen dag 125 man soneel moest betaald worden. Iet grasmeel is nu ook aan de veevoederproductie goede gekomen: alleen is nu de verdeeling Iers geweest. Verdachten hebben in overmachts- iitie gehandeld. Maar mocht de Rechtbank niet ontslag van rechtsvervolging kunnen overgaan, vroeg pl. zijn cliënten een kleine geldboete op leggen en de verbeurdverklaring van het in be er genomene (voor een waarde van pl.m. f 8000 grasmeel) niet toe te wijzen. De Economische rechter achtte beide ver lachten schuldig. Van hun handelwijze is - al s er dan geen sprake van onttrekking aan de üstributle een verkeerde distributie het ge- rolg geweest. Het vonnis voor helden, luidde: f 2500 boete iet verbeurdverklaring van het in beslag geno svee andere verdachten uit Nieuw-Vennep, die belden hadden schuldig gemaakt aan het ver- i het grasmeel, zonder geleidebiijet, hoor- onderscheidenlijk f 500 boete of 3 maanden ^htenis en f 250 boete of 2 maanden hechtenis, t verbeurdverklaring van het in beslag genofnene "|en zich eisehen en werden tenslotte door den Jonomischen rechter veroordeeld tot f 500 boete of jnaanden hechtenis en 150 of 2 maanden hechte- met verbeurdverklaring van het inbeslag geno- Jezer dagen hadden een viertal Narcissen- reekers uit Beverwijk en Heemskerk, zich te ver- Iwoorden voor den kantonrechter te Haarlem, om- zij van het voorjaar de aanwijzingen van den itroleur, den heer H. Sinnige, niet tijdig hadden gevolgd, om hun partijen narcissen van vlieg te Iveren. n alle vier gevallen volgde veroordeeling met op ging van boete die varieerde van 10 tot 20 gulden, rcissenkweekers zijn dus gewaarschuwd niet te chten tot het te laat is, maar afdoende maatregelen nemen zoowel bij het planten als bij het vernieti- i van het uitschot. J. VAN SCHOONHOVEN CCOUNTANT en BELASTINGADVISEUR RECHTHUISSTRAAT 17. LEF. 22792 HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) EIKELJAGERS. Het najaar is sinds oudsher de tijd van de jacht, it groote en kleine, het viervoetige en gevleugelde ld, moet ér in deze maanden aan gelooven. Dat is jacht van het open veld, het bosch en het water- ik, de jacht van het geweer, de weitasch, de hon- n kortom de klassieke jacht. Maar er is nog a andere jacht die in den herfst geopend wordt, het met minder gerucht en zonder bonte publi- ^zleit in de geïllustreerde bladen. Dat is de jacht op eikels, de kastanjes en de beukenootjes en daar- ir wil ik een oogenblik de aandacht vragen. Ik 1b geen enkel bezwaar tegen deze jacht op zich- Integendeel, het verzamelen van eikels en tgelijke najaarsvruchten mag een nuttige he genoemd worden, niet in het minst in de- tijd. Maar als ik mij in mineur moet uiten dan dat wegens de wijze waarop deze jacht door de jjjgdïge jagers wordt beoefend. Die methode is voor :een die zich ophoudt in de jachtterreinen en je liggen langs den openbaren weg met lijfsge verbonden. Ook de eikeljagers hebben hun klassiek jachtma- iaal en al ziet het er op het oog onschuldig uit, t is een feit, dat menigeen er al op minder onschul- ;e wijze kennis mee gemaakt heeft. De eikeljagers ;gen hun projectielen voor het lieve vaderland weg het bladerdak te slingeren en bekommeren er zich ilnig om, waar zij te hunner tijd weer neer zullen Met alle droevige gevolgen Van dien. Op rit. per fiets door het Zuiden van Haarlem, iniarbij ik zelf eenmaal ternauwernood aan een celoffensief ontsnapte, noteerde ik de volgende wa- nfeit.cn: een schampschot langs een da.meshoed,. voltreffer op het wiel van een kinderwagen, één ebn hondenstaart, twee wandelaars op een haar geraakt. Zulke dingen geven te denken. Zooals ik zeide: mijn bezwaar richt zich allerminst ;en de jacht op zichzelf, maar uitsluitend tegen de arblj gebruikelijke methode die en dat is niet erdreven uitgedrukt een bedreiging vormt voor veiligheid op straat. Mij dunkt, dat de ouders in de eerste plaats hierin "randering kunnen brengen. Laten zij de kinderen der het oog brengen dat het noodig is voorzichti ger te werk te gaan bij de eikel jacht en de operaties ~i wijle te staken als er zich eenig levend wezen in onmiddellijke nabijheid bevindt. De omvang van n jachtbuit zal door zoo'n korte pauze heusch niet it^deellg beïnvloed worden. J. H. V. VETfDO fSTÊfr MAAU ZOO door P. v. d. HEM. AANVANG SEIZOEN 1941/1942 15 OCTOBER. Besprekingen en Inschrijving dagelijks van 1112, 2en 79 uur, Schagchelstraat 29. (Adv. Ingez. Med.) Woordverwisselings-Puzzle Het woord „Mast" te verwisselen voor het woord „Peer" door het viermaal verwisselen van een en kele létter op zoodanige wijze, dat bij elke letterver wisseling een nieuw Nederlandsch woord ontstaat. MAST PEER Visitekaartjes-Puzzle In de namen en adressen dezer heeren zijn hun be roepen verborgen. Welke' zijn deze beroepen? E. W. MATERS ECHT. I. N. IEDER URK. Nadat vroeger reeds het technisch deel (het water werk) was afgenomen werd gisteravond het C examen (instructeursdiploma) van den Bond voortgezet met het theoretisch gedeelte; drie leden van de Haarlem- sche Brigade namen deel met het gevolg dat het diploma ontvingen: mejufrouw W. Dijkstra, mejuffrouw E. van Mierlo en de heer J. H. Kleine. AUTO-MONTEUR ONDER EEN WAGEN GERAAKT. Vrijdag is bij de Amsterdamsche Rijtuigmaatschap pij aan den Overtoom te Amsterdam een ernstig ar beidsongeval voorgekomen. Een 18-jarige auto-mon teur, die een reparatie aan een auto moest verrichten, was daartoe onder den wagen gaan liggen, welke met behulp van een crick was opgevijzeld. Op een gege ven moment schoot de crick uit, waardoor de wagen met zijn volle gewicht op den jongeman terecht kwam. Zwaar gewond werd hij door den G.G. en G.D. naar het Wilhelminagesthuis gebracht. Reeds op weg daarheen bezweek hij echter aan zijn verwon dingen. Bel op 14609 RADIO-MOORS N.V. KRUISSTRAAT 38 VAN OUDS BEKEND (Adv. Ingez. Med.) „Vaarwel vrijgezel." Dit is de titel van de film waarin we zien hoe Rudi Schrader, een kunstschilder, den avond voor zijn hu welijk met Hilde Petersen doorbrengt. Rudi hield in zijn vrijgezellenbestaan nog al van een vroolijk le ventje en de feesten in zijn atelier waren beroemd. Zijn bruid wil nu dat hij zijn laatsten vrijgezellen- avond nog eens vroolijk met al zijn oude vrienden viert, maar Rudi wil daar niets van hooren. Maar ondanks dat gebeurt dit toch, omdat een vreemde vrouw, een z.g. hoteldievegge (die dit later niet blijkt te zijn) bij hem haar toevlucht zoekt en door Rudi wordt verborgen. Ten onrechte wordt nu Rudi's bruid van den diefstal verdacht en wordt zij doo? een ho tel-detective gearresteerd. In ieder geval komt de bruidegom door dit alles in een heel lastig parket en een en ander geeft tot oer-komische scènes aanleiding. Tenslotte komt alles echter op zijn pootjes terecht en Rudi v krijgt zijn Hilde. De hoofdrollen worden vervuld door Rudi Godden? Camilla Horn en Grethe Weiser. Deze laatste speelt zeer verdienstelijk de rol van de onbekende vrouw. Verder spelen Maria Andergast en Rolph A. Roberts de bijrollen en vooral Rolph A. Roberts geeft een zeer komische creatie van den levenslustigen, ouderen neef Theodor. Al met al een vlotte, amusante rolprent met aar dige muziek geregisseerd door Carl Boese. In het voorprogramma draait een film getiteld „Onbekend China" die een interessant beeld geeft van het leven in China. J. E. Andreas „Voor Duitschland start 5» De belangstelling voor ruitersport, de liefde voor het rijpaard en de aantrekkingskracht van een ruiter feest zijn internationaal. Een land met moedige, be kwame ruiters geniet aanzien en de deelnemer aan een internationaal gebeuren op dit gebied vertegen woordigt zijn land én strijdt niet in de eerste plaats voor eigen roem maar voor de eer van dat land. Deze gedachte is uitgewerkt in de U.F.A.-film „Voor Duitschland startwaarin Willy Birgell gelegen heid krijgt, zijn ongetwijfeld groot talent veelzijdig te toonen. Birgell is in deze film Ritmeester von Brenken, een Duitsch landedelman, die den wereld oorlog heeft meegemaakt en na een lijdenstocht is thuis gekomen, met naar het schijnt geen ander voor uitzicht dan zijn leven lang als invalide tengevolge van een val van zijn paard te moeten slijten. De om standigheden zijn overigens weinig opbeurend; zijn bezitting is hard achteruitgegaan en sterk bezwaard door schulden, zoodat het een dwaasheid lijkt, de stoeterij aan te houden, ja zelfs die nog uit te brei den met een kostganger: Harro, qen paard van het zuiverste ras, dat hem in den vreemde zelfs het leven heeft gered. Maar Von Brenken's ongebro ken vitaliteit wint het. Zijn gezondheid keert te rug en wanneer hij een maal weer in het zadel heeft gezeten hervindt hij den levensmoed en begrijpt, dat zijn land hem de taak af vergt, het geschokte aanzien van Duitschland te hel pen herstellen, waartoe een op handen zijnd ruiter feest in Genève hem gelegenheid biedt. Maar dan beginnen de moeilijkheden eerst recht; zijn omgeving tracht hem, den bijna gefailleerden landedelman af te houden van het zoeken van avontuur in den vreem de, 'de autoriteiten weigeren medewerking, de schuld- eischers bereiden reeds de executie voordit alles kan Von Brenken niet weerhouden, ipet zijn paard de (Naar het denkbeeld van een Amster- damschen kapper is van overheidswege een regeling gemaakt voor het bewaren van afgeknipt haar door kappers. Dit haar kan dienst doen als vulmateriaal) Kappers leggen een verkapte Soortement van haarem aan, Als ik de portee goed snapte Van wat hier weer wordt gedaan. Tot op heden werden haren Door de kappers weggegooid En de schoonste lokken waren Op de vuilnisbelt verstrooid. Nu moet heel de kappersschare Heel der kappersscharen buit Voor een ophaaldienst bewaren. Want men maakt er vulsel uit. Haren rijzen er te berge Tot een berg van groot formaat, Van haarklooverijen vergen W'anders nooit zoo'n resultaat. Men heeft haarfijn uitgerekend Tot welk haargewicht men kwam, Welnu, wekelijks beteekent Het drieduizend kilogram. Zonder het nou op te kammen Ziet een leek zelfs uiteraard, Dat 's in vulselkilogrammen Toch de haarpeine wel waard. Kan haar vulsel goed vervangen Vraagt u? dan zij aangestipt. Wat kunt u nog meer verlangen Daar is 't haar toch voor. geknipt. P. GASUS. reis naar Genève te ondernemen, waar hij als eenig Duitscher onder tal van andere deelnemers „start voor Duitschland". Dan rijdt hij voor wat hij waard is, overwint iedere hindernis,, wint het concours en handhaaft de eer van zijn land, terwijl de prijs hem in staat stelt, zijn berooiden- omstandigheden het hoofd te bieden. Het is een film geworden met tal van spannende momenten. Het verblijf der Duitsche cavaleristen in Rusland en Polen is weergegeven in vele aangrijpende scènes, de ontembare wil van Vori Brenken om zijn invaliditeit de baas te worden is prachtig weerge- gevén en het leven op het Duitsche landgoed gaf de regie de gelegenheid tot het samenstellen van een aantrekkelijk middengedeelte van de film. Maar het hoogtepunt bereikt deze bij het concours, dat ruiter sport van hoog gehalte toont en rijk aan spannende momenten is Een film, die zeker waard is, gezien te worden. Gerhild Weber levert haar deel aan de idylle. Zij doet het naar den eisch zoo goed als de overigen. F. C. Derks. Karin Hardt in „Ontwakende liefde" Een Fransch gezegde luidt: „II est difficile d' être la femme d" un artiste", hetgeen ln 't Nederlandsch betee kent: „Het is moeilijk.de vrouw van een artist te zijn". Dat ondervindt de kleine Hannie uit het stille' dorpje Waldenkirchen. wanneer ze getrouwd is met den beroem den violist Robert Lund. Het is dan ook een ontzaglijke overgang voor Hannie. waar ze eerst rustig en vredig in het afgelegen dorpje leefde met haar vader, den veearts, diens assistent en de huishoudster. Haar eenige afleiding was haar piano en haar lievelingscomponist is Tsalkowsky. Ze speelt zeer verdienstelijk en ze accompagneert haar vader, die viool speelt. In Sdylische rust kabbelt haar leventje voort, en zooals het zich aan liét zien, zou ze wel met den assistent, een- uit stekend, nobél jongmensch gaan trouwen. Maar het lot voert Robert Lund op haar 'pad, Lund. de be roemde violist en direct is haar jonge onbedorven hartje onder de bekoring van den kunstenaar. Zij accompagneert hem bij z'n. voorbereidin gen voor zijn concerten en al heel gauw hebben de twee elkander lief. Voor Hannie opent de hemel zich, voor het ee'rst in haar leven weet Je écht, wat liefde is. Voor Ro bert Lund is het een andere kwestie; hij de gevierde kunstenaar,-»met wien de vrouwen dwepen, heeft al m> nialen lief gehad, al maakt hij zich zelf wijs, dat het nu werkelijk ernst is. HIJ trouwt dan ook Hannie, en nu komt voor haar de deceptie. Ze heeft haar man nooit voor zich alleen, hij is steeds het middelpunt van een algemeene adocatie, men verdringt zich om hem, om een handtee- kening, een blik, een woord, een hand. De film brengt heel suggestief het leven van den kunstenaar, die op tournée ls, ln beeld. De onrust, dè zenuwachtigheid, van het voortdurende reizen sn trekken in trein, auto» boot, het trekken van de eeneTjötelkamer naar de andere, het lijkt op een nachtmerrie. Nooit en nergens rust, nooit je zelf kunnen zijn, steeds weer met alle mogelijke menschen praten en dezelfde complimentjes aanhooren, en vriende lijk en gezellig blijven. Geen wonder dat Robert, wanneer hij een enkele keer met z'n vrouw alleen is, eens los barst en natuurlijk vreeselijk onredelijk is. Maar het ls z'n veiligheidsklep. Het spel van Hannie en Robert is volkomen af. Hannie het lieve, spontane hartelijke kind, dat door haar liefde in de zevende hemel leeft en zich voor haar liefde weet op te offeren. Robert, de verwende kunstenaar, die het volkomen aannemelijk maakt, dat de menschen met hem dwepen. Het is een film, die een heel druk bezoek rechtvaar digt. om het spel. het scenario, de alleraardigste tafereel tjes en niet het minst om de mooie muziek van Tsal kowsky. M. MeijerinkLeeman. „Verdachte ontkent". Er gaat thans bijna geen week meer voorbij of Olga Tschechowa verschijnt op het witte doek van een der Haarlemsche bioscopen. Ongetwijfeld pleit dit voor het groote oeuvre van deze veelzijdige ac trice wie men het waarlijk niet zou aanzien dat zij reeds een volwassen dochter bezit. In tegenstel ling met vele harer collega's heeft Olga Tschechowa dit feit nooit onder stoelen of banken gestoken. Haar beste genre is steeds het dramatische, waarbij ze dan echter nooit in overdrijving vervalt. Ook in „Verdachte 'Ontkent" krijgt ze weef volop gelegenheid haar talen ten te toonen. Wegens een ongelukkig huwe lijk met een architect besluit ze tot een scheiding. Een jeugdvriend hoopt haar het geluk te kunnen geven, dat ze in haar eerste huwelijk moest ontberen, doch wegens finan cieele moeilijkheden van den architect wil het met de scheiding niet erg vlotten. De jeugdvriend, het wachten moede, schiet dan de architect neer en slaat daarna de hand aan zich zelf. Olga haar filmnaam is Nora wordt voor de rechtbank ge bracht en ervan beschu^igd den jeugdvriend tot moord te hebben.aangezet. Hoe dit proces afloopt kunt ge beter zelf gaan zien. In ieder geval krijgt Olga Tschechowa gelegenheid tot knap spel, daarbij resteund door Albrecht Schönhals en Gustav goed Diessl B. S. Korsten. Palingvangst.... >AC Pepermunt van Bonera Bonera peperv munt is in keu* rig verpakte [rollen overal verkrijgbaar a 'l0 en 5 cent per rol. Vraagt Uw winkelier. Gouwe 218 (Adv. Ingez. Med.) De Bakenesserkerk. Bestaat 300 jaar in haar tegenwoordigen vorm. „Het wordt vrij algemeen aangenomen dat de Bake nesserkerk het oudste bedehuis ln onze stad is. Maar vroeger was het veel kleiner. Dit is trouwens thans nog heel goed te zien zoowel in- als uitwendig. Naast de oude kerk is een nieuwe gezet en die twee zijn tot één geworden door het wegbreken van den verbin dingsmuur. Die uitbreiding is in 1639 begonnen. Het ls niet DE BAKENESSERKERK. (Foto De Haas). precies bekend hoe lang daarover gewerkt is, maar er is aanleiding tot de veronderstelling dat het werk in 1641 voltooid was. De Bakenesserkerk in haar tegenwoordigen vorm bestaat dus 300 jaar. Nog steeds beheerscht de kerk met haar fraaien toren het beeld van dit stadsdeel. J/jmme- is dat de kerk nu zoo geheel ingebouwd is. Vroeger was er voor de kerk en toren een plein dat zich tot aan de Bakenessergracht uitstrekte. Men had dus toen een vrij uitzicht op de kerk. In de Haarlemsche Kroniek is opgenomen de mede- deeling dat de oorspronkelijke Bakenesserkerk om streeks 1250 gebouwd werd door Graaf Willem II ter eere van de H. Maagd en daarom „Onze £.ieve Vrouws kapelle" genoemd werd. HENGELSPORT. Een man ging in Amsterdam op den Dam staan en keek in de lucht. Weldra bleven er drie men schen in ziin buurt staan en keken ook in de lucht. Niet lang duurde hel. of er stonden twintig men schen in de lucht te kijken. En toen die eerste man al lang weer doorgeloopen was, stond daar op den Dam een heele volksmenigteen keek m de lucht. Of dit werkelijk zoo gebeurd is, weet ik niet. maar het verhaai teekent in ieder geval wel goed de nieuwsgierigheid der hoofdstedelingen. Iets dergelijks zag ik onlangs op een der Am sterdamsche burgwallen. en bru„ vuile, drabbige water. Spoedig Daar stond op een brug een man en keek over ue leuning in het vuile, drabbige water. Spoedig voegde zien een slagersjongen met een fiets bij hem en keek ook. En het duurde niet zoo heel lang, of de brugleuning was „gegarneerd" met Amsterdam mers? die allen naar een bepaald punt in het water keken, ja, met eenige overdrijving zou men kunnen zeggen, dat de brug „zwart van de menschen" stond. En niet alleen op de brug hadden zij postgevat, maar ook aan weerskanten van de brug, langs den waterkant. Dit behoeft u niet te verwonderen, want de be langstelling van den Amsterdamschèn burger voor het vischvermaak is bekend. En daar beneden, in het vieze, slijkerige Burgwalwater, zaten drie jon- fens in een schuitje, terwijl twee andere jeugdige uurtgenooten op den hardsteenen rand van de walbeschoeiïng plaats hadden genomen. Alleen han teerden zij een min of meer geïmproviseerden hen gel. En zij vischten met een lust en een geestdrift, een betere zaak waardig. Een betere zaak? Was die er op het oogenblik voor het vijftal wel? Aan één van de drie jongens in het schuitje zou je het zeker niet gezegd hebben. Hü vischte met een toewijding en een ijver zonder weerga. En hij had ook het meeste succes. Niet, dat de grootte van da gevangen visch evenredig was aan zijn enthou siasme. want ach, wat waren het een kleine beestjes, die hij telkens naar boven haalde, vischjes van een centimeter of drie, vier, maar hij ving! Ieder oogen blik daalde zijn dobber enhij had weer beet. Hij stoorde zich niet aan de waarschuwingen van de menschen op de brug, die hem vol medeleven op de bewegingen van zijn dobber opmerkzaam maakten, zelfs niet aan den grappenmaker, die hem toeriep: „Die ken je thuis bakken, jongen!" maar hij maakte telkens met een handige beweging de vischjes van den haak los en wierp ze dan in ziin klomp, die naast hem stond in ae schuit en fie hij van te voren vol water geschept had. De nderen haalden wel eens een enkelen keer wat op en speelden dan wat met hun vangst, maar die eene jongen in het schuitje, dat was de eenige des kundige visscher! ,,'t Is meroakels zooveel visch als hier zit, den laatsten tijd!" merkte een der belangstellenden op de brug op. „Ja", zei een ander. „Veel voorns. Kijk déür maar 's! Een heele school! Jongen, je hebt weer beet!" waarschuwde hij den kiemen hengelaar in. de schuit. „Haal op!" „Je begrijpt anders niet, wat die Jongens d'r an hebben!" philosofeerde een derde. „En aan met die groote haken; je snapt niet dat die kleine beessies er nog an kommen!" Maar ze kwamen er aan! En dien jongen, wiens klomp zich steeds maar vul4e met de kleme zilver achtige vischjes, straalde de groote, sportieve vol doening van het gezicht. En daar ging het todi maar om, om de sport! J. C. E.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5