KENNISGEVING. HYGIDENT „Eindelijk.... Werk!!" GEDEELTE GEM. HUIS DANSLES C. A. SWAALF n a y c inst- kwekkeboom UANO ZIJLWEG 49 TEL 14441 BELASTINGZAKEN TILLY SYLON Handbal CONCORDIA WINT VAN D. O. S. In de districtsklasse zorgden de Concordia-heeren voor de verrassing door aan het sterke D. O. S. in Amsterdam de eerste nederlaag toe te brengen. Na een uiterst span- nenden en tevens snellen vfedstrijd wisten de Haarlemmers tenslotte met 9—7 te zegevieren, nadat de rust met een 51 voorsprong was ingegaan. Ondanks de 7 tegendoel punten kan de rood-witte verdediging op een goeden wed strijd terugzien. In den Concordla-aanval moest het voor namelijk van den rechtervleugel komen, van welke zijde de meeste doelpunten kwamen. In de eerste klasse kregen de Rapidltas-heeren de Niloc- reserves op bezoek, waartegen de gastheercn zich terdege hebben moeten Inspannen om de belde punten te bemach tigen. Met 4—3 behaalden de Haarlemmers tenslotte hun tweede overwinning. De voorhoede miste in dezen wed strijd de productiviteit van de vorige weck, daar vele kansen door onzuiver schieten verloren gingen. P. Brussé en W. van Gorcum zorgden weer voor goede doelpunten. In de tweede klasse gingen de Bato-dames en -heeren op bezoek bij O. S. S. De dames konden het niet tot doel punten brengen, zoodat de Zandvoortsche dames met 10 wonnen. De heeren deden het beter en brachten O. S. S. 2 een 7—2 nederlaag toe. Ongetwijfeld behooren de Bato- hceren in hun afdeeüng tot ^ie favorieteh. De grootste concurrent zal waarschijnlijk het onlangs opgerichte H. O. C. blijken. Met 8—1 bleef deze S. S. H. 2 de baas. De Concordia-reserves behaalden een aardig succes op Zaanland 2 door na een spannenden kamp met 7—6 te zegevieren. Vooral in de eerste helft zat er goed verband in den rood-witten aanval. De Rapiditas-dames konden het thuis tegen Carna niet tot een overwinning brengen. Vooral het ontbreken van het beslissende schot !n de voorhoede was oorzaak, dat de zwart-witten van de Zaansche dames moesten verlie zen. Met 2—0 bleven de gasten in de meerderheid. Ski-Sport Wereldkampioenschappen op de ski te Garmisch'Partenkirchen. BERLIJN 27 September (A. N. P.) Nadat in den afge- loopen winter de wereldkampioenschappen op de ski met groot succes in Cortina d' Ampezzo in Italië zijn gehouden, is ditmaal Duitschland met de organisatie van deze wed strijden belast.Het sportevenement zal van 7 tot 15 Februari 1942 in Garmisch-Partenklrchen plaats vinden. De uitnoodigingen aan de verschillende belanghebbende landen zijn reeds verzonden. Schaatsenrijden DE KUNSTIJSBAAN TE AMSTERDAM GEOPEND. Op een der mooiste en warmste Septemberdagen hebben verscheidene hoofdstedèllngen de schaatsen uit het vet ge haald en ondergebonden, op de kunstijsbaan in de Apollo- hal te Amsterdam. De wintersport bij uitnemendheid heeft hiermede al zeer vroeg een plaats voor zich opgeëischt, want nog nimmer kon men op het continent zoo vroeg In het seizoen een baantje maken, zelfs niet op een kunstijsbaan. De directie van de kunstijsbaan te Amsterdam heeft echter niet alleen het record ..in September reeds ge opend" op haar naam gebracht. Slechts een periode van 16 dagen heeft zij noodig gehad, de baan in orde te doen brengen en ook dit is een bijzondere prestatie. Hengelen Zondag hield de Haarlemsche Hengelaarsbond een onder- lingen wedstrijd op wltvisch in de Ringvaart tusschen Hillegom—Bennebroek. Hieraan werd door 75 deelnemers deelgenomen. De uitslag is: 1. P. Zwarts met de grootste visch 23,2 c.M.; 2. J. Meijer, meeste. 17 stuks: 3. D. Rondema 17 stuks; 4. W. Kruid 15 stuks; 5. W. Boeser 14 stuks; 6. H. van Nieuwenhuizen 13 stuks; 7. J. Abswoude 11 stuks; 8. A. van Dijk, 11 stuks; 9. A. van den Aar 9 stuks; 10. J. v. d. Jagt 7 stuks. Golf KENNEMER GOLFCLUB. Op de banen van de Kennemer Golf ^n Country- Club te Zandvoort is gisteren de wedstrijd gespeeld om den wisselbeker uitgeloofd door den heer E. Vas Visser. Het was een 36 holes handicap wedstrijd tegen bogey. Dr. ir. J. J. Borren (7) wist voor een jaar beslag op den beker te leggen door de eerste ronde met 4 up te eindigen. 's Middags speelde hij de tweede ronde en eindigde 2 down, totaal 2 up. Tweede werd ir. T. F. Hubrecht (3) eerste ronde 1 up. 2e ronde 3 down totaal 2 down. Korfbal D. V. D.—OOSTERKWARTIER 5—7. 'Als er 10 minuten is gespeeld opent D.V.D. de score 1—0, waarna slechts enkele minuten later de partijen weder gelijk zijn dank zij H. Hommers (11). D.V.D. herneemt echter de leiding weer (21), die opnieuw 10 minuten later weeri teniet wordt gedaan door een O.K.-dame (22). In derde opstelling is wederom D.V.D. aan de beurt 82, zelfs weet zij haar voorsprong te vergrooten tot 4—2. In beginopstelling is het wederom een O.K.-dame die doelt 43 met welken stand rust volgt. Na de hervatting maakt H. Hommers al spoedig den stand gelijk (44). O.K. verhoogt, dan haar tempo. T. Lui' 1 geeft O.K. de leiding 45 waarna dezelfde spcnogmaals voor O.K. doelt. (46) Een D.V.D.-dame weet dan nogmaals te doelen 5—6, waarna mej. D. Segerius den eindstand op 5—7 brengt. De Uitslagen. SVK—Westerkwartier DED—Archipel DVD—Oosterkwartier Tweede klasse. DTV—Zwaluwen Bllthoven—Rohda Olympia—Excelsior A'dam Zuid—Luto Oosterp.—Alle Weerb. Sportief II—SVK n Derde klasse. Victoria—Haarlem Rhoda II—Archipel H K. Zaandijk II—Indo Oosterkw. BI. Wit III 2—0 Allen Weerb. II—THB 4—6 Oosterkw. Ill—KVD 1—4 Sp. Vereent II—Meerv. 4—5 Het Winterhulpseizoen 1941^-1942 ingeluid. Bijeenkomst in den Stadsschouwburg te Haarlem. Het Winterhulp seizoen 19411942 is Zaterdagmid dag voor de provincie Noordholland ingeluid met een bijeenkomst in den Stadsschouwburg te Haarlem. Op het tooneel waar de Haarlemsche Politiemuziek- Vereeniging had plaats genomen was een groot kla verblad opgehangen met de initialen W.H.N. in het midden. In de zaal hingen doeken met de leuzen: „Door het Volk, voor het Volk", „Wie aan Winter hulp geeft steunt zijn naaste" en „Geeft veel aan Winterhulp, opdat Winterhulp aan velen kan geven". Vele autoriteiten woonden de bijeenkomst bij o.a. de Beauftragte van den Rijkscommissaris voor de pro vincie Noord-Holland, M D. Seidel, een vertegen woordiger van den Ortskommandant. en leiders van de Dienststellen van het bureau van den Beauftragte. Verder de commissaris der provincie Noordholland Mr. A. J. Backer en talrijke burgemeesters uit Noord holland en provinciale en stedelijke directeuren van de stichting „Winterhulp Nederland". Nadat de Haar lemsche Politiemuziekvereenlging eenige pittige mar- schen gespeeld had, sprak de plaatsvervangend pro vinciaal directeur van Winterhulp, de heer M. J. G. J. van Leeuwen een kort welkomstwoord. Daarna sprak de provinciaal directeur van Noordholland, de heer D. G. Avenarius een rede uit waarbij hij in het bij zonder een overzicht gaf van het werk in het afge- loopen seizoen, nadat hij eerst nog eenige praatjes die er over „Winterhulp" de ronde doen had weer legd. Ofschoon de officieele rapporten pas aan het einde van het jaar kunnen worden gepubliceerd noem de spreker toch eenige cijfers. In de provincie Noord holland is aan collecten opgebracht f 300.000 of 33.2 cent per inwoner. Met dit cijfer slaat Noordholland in de rij der provincies een zeer goed figuur. Aan firoote giften ineens werd ontvangen f 200.000 zoodat n totaal is binnengekomen f 500,000 of 56 ets. per inwoner of f 2.25 per gezin. Met veel lof vermelde de heer Avenarius het feit. dat de visschers van IJmui- den, Egmond, Katwijk en Texel in Mei f 2500 en daar in den Stadsschouwburg te Haarlem heeft het bestuur van Noord-Holland der stichting „Winterhulp Nederland" Zaterdag in een ver gadering het seizoen 19411942 officiëei ge opend. De Commissaris der Prov. Noord-Holland, Mr. A. J. Backer, tijdens zijn rede. (Fbto Stevens) aan waardebons. Aan verschillende gemeenten is in baar geld uitbetaald f 20.000 en aan Haarlem f 10.000 voor uitzending van kinderen. Speciale ondersteu- ningsacties vorderden nog ongeveer f 5000 zoodat in totaal f 492.000 is uitgekeerd. De overige achtduizend gulden zijn gebruikt om den termijn tusschen de twee seizoenen te overbruggen. Er werd aan 18572 gezinnen eenmaal en aan 13705 gezinnen -tweemaal een uitkee- ring gedaan. In totaal werd aan gezinnen f 141523 uitgekeerd. De hoogste uitkeering per bewoner was f 10.60 en de laagste f 3.90. Aan goederen in'natura werd nog f 6000 besteed. Na nog herinnerd te hebben aan de uitzending van drie honderd Haarlemsche huismoeders naar Nunspeet waarbij hij speciaal dank bracht aan het N.S.V.O. en het K.V.V., verklaarde de heer Avenarius het Win- terhulpwerk voor het seizoen '4142 voor geopend. Hierna drukte de provinciaal directeur de buurt schapleiders van Haarlem en Hoorn persoonlijk de hand om hén te bedanken voor het vele werk dat ze verricht hadden. De commissaris der provincie Noord-Holland Mr A. J. Backer sprak een kort woord van hart tot hart. Spreker wilde niet meer naar het verleden zien doch de blik gericht houden op de toekomst. Wij staan voor een harden winter, die voor menigeen zeer moeilijk zal zijn. Wij moeten voorkomen dat er honger en koude geleden worden. Ook vroeger was er in ons land veel leed. Iedere plattelandsburgemeester weet dit en weet ook dat de affiches van Winterhulp waar lijk niet overdrijven. In een vroegere functie aldus de, commissaris, heb ik in de hoofdstad van ons land woningtoestanden gezien die iedere beschrijving tar ten. En dat was in 1934, '35 en '36! Het werk in het afgeloopen seizoen van Winterhulp is goed geweest maar het kan en het moet nog beter. Het Nederlandsche volk heeft reeds meermalen blijk gegeven van offervaardigheid en menschenliefde en het zal zich ook thans niet onbetuigd laten. De liefde voor het volk vraagt offers, De kracht van onze volks eenheid is mfeer dan de som van de krachten van de individuen. Als we ons dat bewust zijn dan zullen we met vreugde offeren voor onzen volksgenoot. Na dat de politiemuzi \vereeniging nog eenige nummers had gespeeld sloot de heer van Leeuwen deze bijeen komst. KOFFER MET VET GEVONDEN. Dezer dagen ontdekten gemeentewerklieden uit Barneveld onder de Beekbrug op de grens tusschen de gemeenten Barneveld en Ede een koffer, die bij opening een groote partij vet bleek te bevatten. De politie stelde een onderzoek in en kwam tot de ont dekking, dat het vet gestolen was uit het werkkamp ,,de biezen", onder Lunteren. In den koffer vond men tevens een w&schnummer van één der arbeiders Deze, een Amsterdammer, kon tijdens zijn verlof thuis worden gearresteerd. Hij ontkent evenwei hardnekkig den dlc-fstal gepleegd te hebben. Aange zien hij ook verdacht wordt van andere diefstallen, is hij in verzekerde bewaring gesteld. (A.N.P.) Aanmeldingsplicht voor Duitscliers in den tijd van 1 tot en met 15 October 1941. Volgens de verordening van den Rijkscommissa ris voor het bezette Nederlandsche gebied zijn alle personen van Duitsche nationaliteit, die in het be zette Nederlandsche gebied wonen of verblijf hou den, verplicht, zich in den tijd van 1 tot en met 15 October 1941 aan te melden bij den voor hun woon- of verblijfplaats bevoegden politie-officier bij den Gevolmachtigde van den Rijkscommissaris te Haar lem. Alle gezinshoofden zijn, ongeacht hun; eigen nationaliteit, verplicht, binnen zeven dagen voor een behoorlijke aanmelding zorg te dragen bij den politie-officier bij den Gevolmachtigde van den Rijkscommissaris te Haarlem, van alle in zijn gezin aanwezige personen, die de Duitsche nationaliteit bezitten, en wel telkenmale bij aankopist in het be zette Nederlandsche gebied of bij eenige verandering van woon- of verblijfplaats. Voor personen, die geen wettelijke handelingen mogen verrichten of slechts in beperkte mate, is, in afwijking van het bepaalde, tot aanmelding verplicht hun wettelijke vertegen woordiger of, voor het geval deze voortdurend af wezig is, degene, die de daadwerkelijke zorg voor den betreffenden persoon op zich heeft genomen; voor'personen, die verblijf houden in gestichten, gevangenissen en huizen van bewaring zijn dit de directèuren dezer inrichtingen. Een verplichting tot aanmelding bestaat niet, indien het verblijf niet langer dan zes weken duurt. De eerste aanmelding vindt plaats door bemidde ling van hulpregisteratiebureaux. Deze bevinden zich in de volgende steden: 1.) a. Amsterdam-Oost: Ortsgruppe der N. S. D. A. P., Kreisleitung, Heerengracht 478, b. Amsterdam-West: Ortsgruppe der N. S. D. A. P., DeUtsches Haus, Stadhouderskade 40, c. Amsterdam-Zuid: Ortsgruppe der N. S. D. A. P.. Kreisleitung, de Lairessestraat 41, geopend op weekdagen van 09.00-12.00 en 14.00- 18.00 uur, behalve Zaterdags van 08.0012.00 uur. 2.) Bussum, Meerweg 56. 3.) Hilversum, Trompenburgerweg, 4.) Nieuwer-Amstel, Amsterdamscheweg 362, 5.) Zaandam,' Westzijde 14, 6.) Haarlem, Kenaupark 22, 7.) Alkmaar. Kerkplein 1, 8.) Hoorn, Groote Oost, 9.) den Helder, Koningstraat 81. De registratiebureaux 2 t.m. 9 zijn geopend op weekdagen van 18.0022.00 uur. Zaterdags van 12.0018.00 uur en Zondags van 08.0012.00 uur. De aanmelding geschiedt door afgifte of toezen ding van een in drievoud ingevuld regis: atieformu- lier. De registratieformulieren moeten bij de aange geven registratiebureaux worden afgehaald. Ze moe ten afzonderlijk met schrijfmachine of inkt (voor- en familienaam zooveel mogelijk in blokletters) dui delijk worden ingevuld en terug gegeven. Leden van de N. S. D. A. P. en haar geledingen hebben nog een tweede formulier, eveneens in drie voud, in te vullen.-' De registratieformulieren moeten door den aanmelding verplichten persoon naar waarheid en volledig worden ingevuld en onderteekend. Joden overeenkomstig de verordening 189/40 en andere niet-arische personen hebben bij de afgifte van de aanmeldingen op den bovenrand van het re gistratieformulier een aanteekening over hun niet- arische afstamming te maken. Ze moeten hun aan melding onmiddellijk bii den politie-officier bij den Gevolmachtigde afgeven. De formulieren kunnen van 1.10.1941 af bij de re gistratiebureaux worden afgehaald. De teruggave van de ingevulde aanmeldingen moet in de groote plaatsen geschieden voor de beginletters AH van 1 tot en met 6 October, IQ van 7 tot en met 10 October en RZ van 11 tot en met 15 October 1941. Joden moeten hun formulieren van 1/10/1940 af onmiddellijk bij den politie-officier bij den Gevol machtigde in Haarlem, Kenaupark 19, afhalen. teruggave van de ingevulde aanmeldingen moet bü den politie-officier in Haarlem geschieden en wel na gemiddeld f 100(f tot f 1300 per maand aan de Win- voor_de^beginletters A—H^van^ljot en met 6 Octo- 11 tot en met 15 October 1941 gedurende de dienst uren Maandag tot en met Vrijdag van 08.00-13.00 en 15.0018.00 en Zaterdags van 08.0013.00 uur. Na de eerste registratie hebben alle personen van Duitsche nationaliteit in het bezette Nederlandsche gebied bij aankomst of vertrek zich onmiddellijk, evenals in het Rijk, na invulling in drievoud van het voorgeschreven formulier aan- of af te melden. De aan- of afmelding vindt plaats bij den politie-offi cier bij den Gevolmachtigde jn Haarlem. Hij, 'die de hem opgelegde aanmeldingsplicht, niet, niet tijdig of niet volledig nakomt of hij, die als ge zinshoofd de hem opgelegde verplichting niet ver vult, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes weken of met een geldboete van ten hoogste één honderd en vijftig gulden. De Nederlandsche voorschriften met betrekking tot de aan- en afmelding bij de bevolkingsregisters en de verblijfregisters blijven, ook voor personen van Duitsche nationaliteit, onaangetast. Meldepflieht für Deutsche in tier Zeil vom 1.10. bis 15.10. 1941. Nach der Verordnung des Reichskommissars für die besetzten niederlandischen Gebiete sind alle deutschen Staatsangehörigen. die in den besetzten niederlandischen Gebieten ihren Wohnsitz oder Aufenthalt haben. verpflichtet, sich in der Zeit vom 1. bis 15. Oktober 1941 bei dem für ihren Wohnsitz oder Aufenthaltsort zustandigen Polizeioffizier beim Beauftragten des Reichskommissars in Haarlem zu melden. Alle Haushaltungsvorstande sind ohne Riicksicht auf ihre eigene Staatsansehörigkeit ver pflichtet, für eine ordnungsgemasse Meldung aller im Haushalt befindlichen deutschen Staatsangehörigen laufend bei Zuzug /ader bei irgendwelchen Verande- rungen des Wohnsitzes oder Aufenthaltsortes je- weils binnen sieben Tage bei dem Polizeioffizier beim Beauftragten des Reichskommissars in Haar lem zu sorgen. Die Meldepflieht obliegt abweichend von der Vorschrift für Geschaftsunfahig oder in der GeSchaftsfahigkeit Beschrankte ihrem gesetzlichen Vertreter oder, falls dieser standig abwesend ist, demjenigen, der die Sorge für ihre Person tatsach- lich ausübt; für Insassen von Bewahranstalten und für Strafuntersuchungs- und Schutzhaftlinge den Anstalisleitern. Einde Meldepflieht besteht nicht, wenn der Auf enthalt höchstens 6 Wochen dauert. Die erstmalige Meldung erfolgt durch Vermitt- lung von Hilfserfassungsstellen. Diese befinden sich in folgenden Stadten: 1. a) Amsterdam-Ost: Ortsgruppe der NSDAP, Kreisleitung, Heerengracht 478, b) Amsterdam-West: Ortsgruppe der NSDAP. Deutsches Haus, Stadhouderskade 40. und c) Amsterdam-Süd: Ortsgruppe der NSDAP, Kreisleitung, de Lairessestraat 41, Geschaftszeit Wochentags von 9.0012.00 Uhr und 14.0018.00 Uhr ausser Sonnabends von 8.00—12.00 Uhr. 2. Bussum, Meerweg 56, 3. Hilversum, Trompenburgerweg, 4. Nieuwer-Amstel. Amsterdamscheweg 362, 5. Zaandam, Westzijde 14, 6. Haarlem, Kenaupark 22, 7. Alkmaar, Kerkplein 1. 8. Hoorn, Groote Oost und 9. Den Helder. Koningstraat 81. Geschaftszeït*6er Erfassungsstellen 29 Wochen tags von 18.0022.00 Uhr, Sonnabends von 12.00— 18.00 Uhr und Sonntags von 8.00—12.00 Uhr. Die Meldung wird durch Abgabe oder Uebersen- dung eines ausgefüllten Erfassungsscheines in drei- facher Ausfertïgung vollzogen. Die Erfassungsschei- ne sind bei den angegebenen Erfassungsstellen ab- zuholen und in Maschinensehrift oder mit Tinte (Vor- und Zunamen möglichst in Blockschrift) ein- zeln deutlich ausgefüllt zurückzugeben. Mitglieder der NSDAP und ihrer Gliederungen haven noch ein zweites Formular ebenfalls in drei- facher Ausfertigung auszufüllen. Die Erfassungsscheine sind vom MeldeDflichtigen wahrheitsgemass und vollstandig auszufüllen und zu unterzeichnen. Juden im Sinne der Verordnung 189/40 und sonstige nichtarische Personen haben bei Abgabe der Meldungen einen Vermerk über ihre nichtari sche Abstammung am oberen Rande des Erfas- sungscheines anzubringen. Sie haben ihre Meldung unmittelbar bei dem Polizeioffizier beim Beauf tragten abzugeben. Die Abholung der Formulare von den Erfassungs stellen kann ab 1.10.1941 erfolgen. Die Rückgabe der ausgefüllten Meldungen hat in den grosseren Orten für die Anfangsbuchstaben AH vom 1. 6.10.41; für I—Q vom 7.10.41 und für R—Z vomlO.- 15.10.41 zu erfolgen. Juden haben ihre Formulare ab 1.10.1941 unmit telbar beim Polizeioffizier beim Beauftragten in Haarlem, Kenaupark 19, abzuholen. Die Rückgabe der ausgefüllten Meldungen hat beim Polizeioffizier in Haarlem zu erfolgen und zwar für die Anfangs buchstaben AH vom 1.6.10.41, für IQ vom 7.1010.10.41 und für RZ vom 11.1015.10.1941 in den Dienststunden Montag bis Freitag von 8.00 13.00 Uhr und 15.0018.00 Uhr und Sonnabends von 8.00—13.00 Uhr. Bei Zu- oder Verzug nach der erstmaligen Erfas- «ung haben alle deutschen Staatsangehörigen in den bezetzten niederlandischen Gebieten sich unmittel bar wie im Reich nach Ausfüllung des vorgeschriebe- nen Formulars in dreifacher Ausfertigung an- oder abzumelden. Die An- oder Abmeldung erfolgt beim Polizeioffizier beim Beauftragten in Haarlem. Wer der ihm Sbliegenden Meldeverpflichtung nicht, nicht rèchtzeitig oder nicht vollstandig nach- kommt oder wer als Haushaltungsvorstand die ihm obliegende Verpflichtung nich erfüllt, wird mit Haft bis zu sechs Wochen oder mit Geldstraffe bis zu hundertfünfzig Gulden bestraft. Unberührt bleiben auch für die deutschen Staats angehörigen die niederlandischen Vorschriften über die An- und Abmeldung zu den Bevölkerungs- und den Verbleibsregistern. De Heer en Mevrouw STEGEMAN—ARENDZEN geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon NICO. Heemstede, post Aerdenhout, 27 September 1941. Hotel „Boekenroode". De Heer en Mevrouw LOOR—ZWART geven hiermede met blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter MARIANNE Haarlem. 29 Sept. 1941. F. A. van der Breggen Arts, VOORLOOPIG NIET TE CONSULTEEREN. Prakt, wordt aan huis geregeld STADSSCHOUWBURG DONDERDAG 2 OCTOBER 8 u. Tooneelgroep DE VOORTREKKERS Zakelijk leider: Jan Mulder. Blijspel in 3 bedrijven van Paul Vulpius. Nederl. bewerking: Jan Haag. Plaatsen verkrijgbaar bij de be kende adressen en aan de zaal. *Voor direct GEVRAAGD: Nette Werkster van 712 uur, Vrijd. d. geh, dag. Zond. vrij. Hotel ROYAL, Sta tionsplein 2. GEVRAAGD, voor direct: Flink DAGMEISJE zeer behoorlijk loon. Aanm. des av. Wüstelaan 37, Santpoort-St. HUWELIJK Net pers., P.G., zoekt besch. blonde Huishoudster, 28-32 j„ (eenv. st.)mod. lev.opv., ext. Huw. niet uitgesloten. Br. nr. 6296 Bur. van dit Blad. Net dagmeisje GEVRAAGD, van 94 uur. Wagenweg 104, Haarlem. BESCHAAFD BURGER MEISJE, 30 J., zoekt werkkring, in de huish. of bij kinderen, in pres tige omgeving, per 15 Oct. of later. Br. nr. 6295 bur. v. d. bl. Tegen 6 Oct. flink zelfstandig dagmeisje, gevraagd. Goed loon. Aanm. avonds na 7.30 uur. J. DE HAAS Koninginneweg 55, Hrl. Radiomonteur lf0 j. erv. wenscht v. betr. te ver anderen, goed theor. onderl. Brie ven no. 6297 bur. van dit blad. GEVRAAGD JONGENS. D. v. ZADEL Co., Bloembollen- kweekerij a. d. Leidschevaart, ing. Boekenroode, Heemstede, ZONDER <j BORSTELEN GEWONE FL 46 c P 'li GROOTE FL 87 c ''l-i>MSS9l!!l<!i( OUDSTE NED. 1^=5^1 fABRIKAAT REINIG m §M?J uw KUNST- ms? GEBIT DAGELIJKS MET FIJNWASSCHERIJ HAAK, Mr. Cornelisstraat 33, na 5.30 uur Iepenlaan 5, JBloemendaal, vraagt SORTEERSTERS en NETTE MEISJES. töANGELSTERS en SORTEERSTERS gevraagd. WASSCHERIJ BOSCH EN VAART, Brouwersvaart 24. GOEMANS' Puddingpoederfabriek N.V.,1 Raadhuisstraat 2, H.'-N. Wij kunnen nog eenige NETTE MEISJES plaatsen op onze verpakkingsafdeeling. Directe indiensttreding. Gevraagd: BEKWAAM KAPSTER, goed kunnende onduleeren en watergolven, óij J. C. HEEZIUS, Kruistochtstraat 33, Telef. 17393. FLINKE JONGEN voor de bakfiets GETVRAAGD. Adres: Wasscherij „DE RIJZENDE ZON", Brouwersstraat 13. FLINKE JONGEN GEVRAAGD. Leeftijd ca. 18 jaar. voor werkzaamheden in de wasscherij en voor centrifugebediening. Wasscherij „HOEK EN VAART", Bloemend.straatweg 17, Santpoort-Station. Alleenw. Heer biedt aan klein gezin gedeelte van Ger. GEM. HUIS Eerste stand. Brieven ond. nr. 6293 Bureau van dit Blad. Laatste week voor inschrijving AANVANG: 4 Oct., 5 Oct., 7 Oct. en 9 Oct. JCtvekke&aam NIEUWE GRACHT 98 terhulp hebben afgedragen. Er is uitgekeerd f 457.000 ber, I—Q van 7 tot en met 10 October en R—Z van EXAMENS STENOGRAFIE EN TYPEN vanwege de FEDERATIE VOOR STENOGRAFIE „GROOTE". op 22 en 29 October in A'dam, 18 Oct. in Delft en 25 Oct. in Den Haag Nadere inlichtingenZuider Amstellaan 52, Amsterdam-Zuid. Aanvang ZONDAG 5 OCT van 564$ uur MAANDAG 6 8—9^ WOENSDAG 8 89M DONDERDAG 9 8—9-K De BURGEMEESTER van HAARLEM brengt ter openbare kennis, dat degenen, die nog niet hebben voldaan aan hun ver plichting tot INLEVERING VAN METALEN als bedoeld in de Verordening no. 108.1941 alsnog in de gelegenheid worden gesteld, hieraan te voldoen op DINSDAG 30 SEPTEMBER 1941, In de VLEESCHHAL aan de GROOTE MARKT van 9—12 uur en 25 uur. Na dien datum kan geen gelegenheid tot inleveren meer worden gegeven. De Burgemeester van Haarlem, S. PLEKKER. De cliënt blijft cliënt Onze firma'stelt zich voor al haar werk ZONDER VOORBEHOUD verantwoorde lijk, zoolang zij zal bestaan. Ook n£ volvoering der opdracht wordt de cliënt immer als cliënt beschouwd. Kleverlaan 58, Haarlem, Telef. 10298. IJmuiden Kennemerlaan 3 c. LAATSTE WEEK VAN INSCHRIJVING Spreekuren des avonds van 7 tot 9 uur. Account. Kant. TH. W. BLIKSLAGER ZOON, (TH. BLIKSLAGER Jr.. lid Ned. Inst, v Accts.) HAARLEM HEEMSTEDE KRUISWEG 70. Telef. 11035 POSTLAAN 10. Telef. 28439 GEVRAAGD een BEKWAME COSTUUMSTRIJKSTER. CHEMISCHE WASSCHERIJ nr. 39, Heemstede. PEEPERKORN, Bleekersvaartweg BEKWAME MEISJES GEVRAAGD. WASSCHERIJ „HOEK EN VAART", Bloemend, straatweg 17, Santpoort-Station. Cursus DANS, RHYTHMIEK. PLASTIEK en MIMIEK begin OCTOBER A.S. KINDERLESSEN leeftijd vanaf 7 jaar. AANMELDING DAGELIJKS van 2—3 en 6—6 uur. PROSPECTUS OP AANVRAAG. KLOPPERSINGEL 1 Telef. 15451. Ter voorkoming van abuizen of misverstanden orengen wij ter kennis dat onze bestellers b(j het afhalen van goederen ver plicht zijn, daarvan een bewijs af te geven, in den yorm van een copie van deji vrachtbrief, waarop o.a. ook de vrachtprijs dient vermeld te zijn. N.V. K. VISSER'S AUTO DIENSTEN Haarlem en Omstr. - Amsterdam - Den Haag - Rotterdam - Zand voort - Het Gooi - Utrecht - Zeist. HAARLEM: WARMOESSTRAAT 15—17—19 TELEF. 12400—11700—12100 ORGANISATIE VAN HET BEDRIJFSLEVEN Instelling van een Bedrijfsgroep voor de Papier- en Paplerverwerkende Industrie. VERPLICHTE AANMELDING. Door de Organisatie-Commissie (Commissie Wolterson) is by hare beschik king van 18 Augustus 1941. opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant van 2223 Augustus 1941, No. 163. ingesteld de Bedrijfsgroep „Papier- en Papier- verwerkende Industrie" als uitsluitend vertegenwoordigster uit vakoogpunt van haar tak van bedrijf. De Bedrijfsgroep omvat de na te noemen vak- en ondervakgroepen en haar Secretariaat is gevestigd te Haarlem. Schotérslngel 9 (Secretaris: Mr. F. H. A. de Graaff). Secretariaat: 1. Vakgroep „Papierindustrie", met de onder- Mr. F H. A. de Graaff, vakgroepen: Schotersingel a. Halfstoffen voor de papierindustrie Idem. b. Courantenpapier Idem. c. Druk- en schrijfpapier en -carton Idem. d. Verpakkingspapier en -carton Idem. e. Speciale soorten papier en carton Idem. 2. Vakgroep „Stroocartontndustrie', met de on- Kraneweg dervakgroepen: a. Stroocarton (beplakt en onbeplakt) en stroopapler Idem. b. Speciale papier- en cartonproducten uit stroo Idem. 3. Vakgroep „Papieren zakken en enveloppen'. Mr. F. H. A _met de ondervakgroepen: "a. Papieren zakken b. Machinale enveloppenfabricage 4. Vakgroep „Cantonnage-lndustrie", Haarlem. Schotersingel 9. Haarlem. Idem. Idem. Mr. J, G. Steneker, 2e Wei teringplantsoen 9. A'dam. Idem. Drs. w. Koutstaal, Langs Voorhout 25. 's Gravenhage. 5. Vakgroep „Golfcartonindustrie" 6. Vakgroep „Diverse papierverwerkende In dustrieën", met de ondervakgroepen: a. Lichtdrukpapier (met Inbegrip var. licht gevoelige films en geprepareerd linnen) Idem. b Plakband en paraffinepapler Idem. c. Behangselpapier Idem. d. Speciale papierwaren Idem. AANMELDINGSPLICHT. 1. Alle In Nederland gevestigde ondernemingen, welke zich bezighouden met de vervaardiging van halfstoffen voor de papierindustrie of met de ver vaardiging van courantenpapier, druk- en schrijfpapier en -cartons, ver pakkingspapier en -cartons of andere soorten papier en carton, zijn ver plicht zich aan te melden bij de Vakgroep „Papierindustrie". 2. Alle in Nederland gevestigde ondernemingen, welke zich bezighouden met de vervaardiging van stroocarton (beplakt of onbeplakt). stroopapler. bouwplaten of andere carton- of papierachtige producten, geheel of grootendeels uit stroo vervaardigd, zijn verplicht zich aan te melden bij de Vakgroep „Stroocartonlndustrie". 3 Alle in Nederland gevestigde ondernemingen, welke machinaal papleren zakken, wikkels (waaronder te verstaan wikkels, gedrukt langs rotatieven weg in niet meer dan drie kleuren op echt pergament. eenzydlg wit per- gament-cigaret. pergament-ersatz, kraft, sulfletkraft of gestreept sulflet), enveloppen of labels vervaardigen, zijn verplicht zich aan te melden by de Vakgroep „Papieren zakken en enveloppen". 4 Alle in Nederland gevestigde ondernemingen, welke fabriekmatig carton- nage-heel- en halffabrikaten vervaardigen, zijn verplicht zich aan te mel den bij de Vakgroep „Carfonnage-industrle'. 5 Alle in Nederland gevestigde ondernemingen, welke zich bezighouden met de vervaardiging van golfcarton of van heel- en halffabrikaten daaruit, zijn verplicht zich aan te melden by de Vakgroep „Golfcartonindustrie". 6 Alle in Nederland gevestigde ondernemingen, welke zich bezighouden met het fabriekmatig bewerken van papier, o.a tot lJchtrukpaplcr. met Inbegrip van lichtgevoelige films en geprepareerd linnen of de vervaardiging van plakband, paraffinepapler, behangselpapier, perkamentpapier, sehuurllnnen en -papier, closet-, scheersteel-, telegraaf- en cassarollen, papleren tafel lakens en servetten, kastranden, kastpapier. Kerst- en andere fantasie- papieren, perkamentdarmen, vethulzen, papleren flesschen, vliegenvangers, papieren gordijnen, papieren feestartikelen, papierwatten, papierwol, caisses voor bonbons enz. en ander papleren standzwerk of andere niet afzonderlijk ln een der vorig® alinea's genoemde papierwaren, zyn ver plicht zich aan te melden by de Vakgroep „Diverse Paplerverwerkende Industrieën". De aanmelding dient te geschieden door middel van een formulier, dat door den voorzitter der Bedrytsgroep Is vastgesteld. Aan de ondernemingen, welke bij de betrokken Vakgroep bekend zyn. zal dit formulier vóór 12 October 1941 worden toegezonden. De ondernemingen, welke op genoemden datum nog geen formulier ontvangen hebben, gelieven zich zoo spoedig mogelijk ta wenden tot het Secretariaat der Vakgroep waarby zy moeten worden in gedeeld.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3