Uit de Pers. HULPVERKOOPSTERS Veldmaarschalk Mannerheim tijdens het voorbijtrekken van een der Duitsehe legerafdeelingen aan het Noordoostelijk front. - (Orbis-Holland) DE VERKLARING VAN IR. A. MUSSERT. In het Persoverzicht is onlangs vermeld een ver klaring van Ir. A. Mussert, den leider der N.S.B., in het Nationale Dagblad. Deze luidjèe: „Vast staat, dat zij, die spreken over of streven naar aansluiting van Nederland bij Duitschland of over annexatie van Nederland door Duitsch land. handelen in strijd met de uitgesproken wil van den Führer." i Het Volk wijst e? op. dat de lezer zich zou kun nen afvragen ..wat het groote belang van deze ver klaring is. daar toch immer van Duitsehe zijde, her haaldelijk in redevoeringen van den Rijkscommis saris. de zekerheid is gegeven dat Nederland, indien het de taak die-uit de nieuwe Europeesche verhou dingen voortvloeit, zal begrijpen., in staat zal zijn, zijn land' en zijn vrijheid voor de toekomst te behouden." Het blad betoogt, dat nog eens duidelijk is komen vast te staan, dat van Duitsehe zijde geen dubbel zinnige politiek wordt gevoerd. Het stilleggen van de actie der N.SN.A.P., welke aansluiting bij Duitschland propageerde, wijst in dez.elfde richting. Het blad zegt verder, dat de voorwaarde voor de toekomstige vrijheid van Nederland is, dat ons volk zich vrijwillig inschakelt in de nieuwe orde en voegt daaraan toe: „Er is aan deze verklaring een. tweede belangrijk feit verbonden, n.l., dat zij ditmaal gegeven is, niet door de Duitsehe autoriteiten rechtstreeks, maar door den leider der N.S.B., na verkregen machtiging der Duitsehe overheid. In dit verband moet herinnerd worden ook dat hebben wij manend reeds lang geleden gedaan aan de belangrijke passage in de rede van den Rijkscom missaris van 30 Mei '40 in anderen vorm nog eens herhaald in zijn rede van 13 Maart 1941 waarin hij verklaarde, „dat het bewind in Nederland in handen gelegd moet worden van personen waarop het na- tionaal-socialistische Duitschland zal kunnen vertrou wen, ook wanneer de bezetting eens zal zijn opge heven." Het feit, dat de nieuwe verklaring thans door den leider van de N S B. wordt afgelegd, krijgt in dit licht bezien, groote beteekenis." In de Nieuwe Rotterdamsche Courant schriift de heer H. C. van-Maasdijk over de verklaring van Ir. Mussert „Op 9 dez.er heeft het Nationale Dagblad onder het hoofd: „Een blijde mare" een van gezag hebbende z,ijd© geautoriseerde, voor het geheele Nederlandsehe volk bijzonder belangwekkende mededceling gepubliceerd. Zij luidde als volgt' „Vast staat, dat zij, die spreken over of streven naar aansluiting van Nederland bij Duitschland of over annexatie van Nederland door Duitschland handelen in strijd met do uitgesproken wil van den Führer." .De Nederlandsehe pers heeft, over het algemeen gesproken, aan dez.e publicatie niet die aandacht geschonken, welke zij verdiende. Wellicht heeft men zich op het standpunt willen stellen, dat de strekking van dez.e mededeekng eigen lijk van zelf sprak, of wel men heeft gemeend het alternatief daarvan niet in beschouwing te willen nemen. Hoe dat oök zij, het bagatelliseeren van deze publicatie beteekent een verzuim tegenover het derlandsche volk. In een strijd om zijn of niet zijn, dien Duitschland op-gedrongen werd door een combinatie van mo gendheden. die er niet aan wilden denken het Duit sehe volk den bevochten weg van doelbewusten op houw op vernieuwden hechten crondslag^nge stoord te doen vervolgen, heeft de Duitsehe weer macht zich genoopt gezien o.m. Nederland mili tair te bezetten. Het verloop van den oorlog bewijst, dat deze be zetting door Duitschland een militaire noodzake lijkheid was. Wie daaraan op heden nog twijfelen moge, leze de verslagen der publieke debatten die op het oogenblik in Engeland worden gehouden omtrent de mogelijkheid van operaties op het. Euro peesche vasteland van Engeland uit. Hij stelle zich voor, aat Engeland thans nog een niet-oorlogvoerend, Collecte Nederlandsehe Roode Kruis 25 October Roode Kruis correspondentie met het buitenland De Roode Kruis brief van 25 woorden is in vele duizenden gezinnen in Nederland de brenger van een levensteeken van verre vrienden of verwanten ge worden. Hij is tevens de drager van goede of droeve tijding naar hen. Het Correspondentiebureau van het Nederlandsehe Roode Kruis werd op 24 Juni 1940 opgericht ten einde mogelijkheid van berichtenwisseling te scheppen tus- schen de inwoners van Nederland eenerzijds en elders gevestigden. toen als gevolg van de bezetting ander^ oorlogshandelingen het normale postverkeer niet meer functionneerde. Tot 30 September 1941 werden totaal 94.500 van deze Roode Kruis brieven (correspondentieformulieren) verzonden. Daarop werden tot nu toe c.a. 25.000 ant woorden ontvangen. Deze aantallen zouden wellicht nog veel grooter zijn indien niet slechts éénmaal per maand door eenzelfden persoon aan hetzelfde adres een formulier mocht worden gezonden. Bovendien werden door het Correspondentiebureau vele duizenden formulieren uit andere landen, waar op soortgelijke wijze gearbeid wordt, verwerkt en na beantwoording aan de aanvragers teruggezonden. Ook u kunt uw dankbaarheid voor deze Roode Kruis- correspondentie toonen door een gift in de collecte bus op 25 October. aan Duitschland grenzend Nederland met goed geoutilleerde havens en vliegvelden als mogelijke operatiebasis ter beschikking had. De blokkade, die het Urilsche Imperium Vereenigde Staten tegenover Europa voeren eener zijds, de strategisch noodzakelijke bezetting van de WestEuropeesche kusten door de Duitsehe weer macht anderzijds hebben de voorwaarden geschapen voor een nieuw hoofdstuk in de geschiedenis dei- volkeren van het Europeesche continent. De blok kade noodzaakt deze volkeren gezamenlijk doel treffende middelen te vinden, zich..conder overzee- schen handel van beteekenis in het leven te houden; de bezetting door de Duitsehe weermacht noopt het Grootduitsche Rijk ertoe, bij dit streven der één lotsgemeenschap geraakte volketen leiding te geven en verantwoordelijkheid voor die volkeren te aanvaarden. Leiding geven en verantwoordelijkheid aanvaarden kan op tweeërlei manieren gaan. Door het uitoefenen van een uitsluitend op den machtsfactor gegrondvest jrotectoraat-svsteem, doch ook op een principe van oyale samenwerking met- en gelijkberechtiging van het desbetreffende land, waarvan men de bezetting als tijdelijk beschouwt, in de overtuiging, dat het volk tijdens de bezetting de ten dage getreden lotsverbon denheid zal gaan aanvaarden. De door het Natonale Dagblad dhdêr gezag gepu bliceerde mededeeling houdt in, dat het Grootduitsche Rijk onder Ado'.f Hitier de bezetting van Nederland onder den laatstgenoemden gezichtshoek wenscht te zien. Dat wil zeggen, dat het Nederlandsehe volk nog tijdens de bezetting ervan uit kan gaan dat Duitsch land aanneemt en er op rekent dat in de thans groeiende gemeenschap van solidaire Gèrmaansche staten het Nederlandsehe volk doelbewust, zelfbewust en voortvarend de taak waarvoor het is bestemd, aanvaarden, Deze taak luidt: tijdens de huidige worsteling om de toekomst onzer komende geslachten alle krachten inzetten bij den opbouw van een strategisch en oeco- nomisch onaantastbaar cultuurdragend werelddeel, na dezen oorlog het land maken tot een poort naar het Westen van een straf geordend continent. Is het vanzelfsprekend dat wij reeds thans de ze kerheid hebben, na den oorlog als vrij volk aan onze toekomst te kunnen bouwen? Is het de verdienste van onze onverbeterlijke Engelsche-radio-Iuisteraars dat wij die zekerheid hebben? Hebben wij het aan de lijdelïjken, aan de kat-uit-den-boom-kijkers en ge- ruchtenverbreiders te danken, dat Duitschland ons reeds thans toezeggingen van zulk een draagwijdte kan doen? Neen dat is zeer in het bijzonder te danken aan de offers, den onversaagden, onvermoeiden arbeid van een minderheid van ons volk, van onze Nationaal- Socialisten en aan die andere groep Nederlanders, die, hoewel zij den weg tot de Nationaal-Socialistische Beweging niet of nog niet gevonden hebben, persoon lijkheid en arbeidskracht inzetten bij een loyale sa menwerking met de bezettende overheid in het wel begrepen belang van hun volk Het zijn, dit is ons uit den in ons land meest gezag hebbenden Duitschen mond nadrukkelijk verzekerd, met name de fhans reeds 10.000 Nederlanders, die aan en achter het front in het Oosten mede voor Nederland's toekomst strij-, den, het zijn de tienduizenden N.S.B.'ers die, allen smaad en hoon ten spijt, onverstoorbaar staan achter hun Leider. Zij zijn het, die voor Duitschland de vei lige waarborg zijn voor het vertrouwen, dat reeds thans in het Nederlandsehe volk kan worden uitge sproken, omdat de leiders -van het Duitsehe volk uit eigen ervaring weten, dat met zulk een kleine, maar beproefde kern als krachtpool. aan den uiteindelijken koers van het gehéele volk niet behoeft te worden getwijfeld. Wellicht zullen de z.g. „anti"-Nederlanders deze waarheden niet gelooven, hoewel zij, wanneer het om het aanvaarden van geruchten gaat, onophoudelijk blijk geven o-zoo lichtgeloovig te zijn. Laten zij dan bedenken op welke manier een bezettende Duitsehe overheid zou moeten optreden om orde in het land te houden indien deze „anti"-menschen het voor het zeggen hadden. Indien er geen Nationaal-Socialistische kern van Nederlanders geweest ware met wie de bezettende overheid van den aanvang der bezetting af een innig contact heeft kunnen leggen, indien er geen Natio- naal-Socialisten voorhanden waren geweest, in wier handen men geleidelijk verantwoordelijke overheids ambten kon -leggen, indien er geep onvoorwaarde lijke medewerkende Nederlanders te vinden waren ge weest, die op belangrijke posten in het bedrijfsleven, in het cultureele leven en op zoovele andere essen- tieele punten een vruchtbare laak te vervullen heb ben bij de inschakeling van Nederland in dezen groot- schen tijd van samengroei van het waardevolste con tinent der aarde, ja dan zou de Führer van het Groot- Duitsche Rijk geheel andere maatregelen in dit land hebben moeten nemen. Indien de Duitsehe bezetting de z.g. „anti"-Nederlandèrs werkelijk au sérieux zou nemen, dan kon er van een verklaring, als door het Nationale Dagblad gepubliceerd, geen sprake zijn, doch zou integendeel een systeem van onbeperkte overheersching op alle vitale gebieden in dit land door de Duitsehe overheid moeten worden ingesteld en als een instelling van langen duur moeten worden uit gebouwd. Aan Nederlanders zou niets van belang kunnen worden overgelaten, de Nederlanders zouden als over wonnen volk zonder rechten worden behandeld Het is voor ons Nederlanders een groot geluk dat aan het hoofd van het Groot-Duitsche Rijk een man staat, die beter dan wie ook weet wat of er met een aanvankelijk in aantal geringe, in geloof en daad kracht sterke minderheid in een volk te volbrengen valt Het in de Nederlandsehe Natlonaal-Socialisten en hun Leider uitgesproken vertrouwen is de eenige waarborg voor de toekomstige vrije ontwikkeling het Nederlandsehe volk. Een vrij ontwikkeling als gelijkgerechtigd bondgenoot van het Groot-DuitscHe Rijk, aanvaardend de grootsche doelstellingen van een hecht samenstel van solidaire Germaansche vol keren. Dit is een kant van de zaak. welke totdusver nog onvoldoende onder oogen wordt gezien". Op 20 Oct, van 10—13.00 uur in Rotterdam, Deutsches Haus, en van 15—18.00 uur in den Haag, Stadhouders laan 134; Op 21 Oct. van 10—13 00 uur in Utrecht, Deutsches Haus en van 15—18.00 uur in Amsterdam, Deutsches Haus; Op 22 Oct. van 1114.00 uur in Leeuwarden, huize Schaaf, Breedstr. en vae 16—19.00 uur in Groningen, Concertgebouw, Poclcstr.: Op 23 Oct. van 1114.00 uur in Hengelo, Deutsches Haus en van 1619.00 uur in Arnhem, Deutsches Haus; Op 24 Oct. van 10—13.00 uur in Eindhoven, huis Ma ria, Kruisstr. en van 16—19.00 uur in Maastricht, hotel Momus, Vrijthof. Op 28 Oct. van 11—14.00-uur in Tilburg, Werklieden- vereeniging. Tuinstraat 68. cn op 31 Oct. van 10—17.00 uur in den Haag, Stad houderslaan 134. Mgr. >1. P. J. Möllmann f Zaterdagmorgen is in zijn woning aan den Zijl- eg te Haarlem plotseling overleden Mgr. M. P. J. Möllmann, oud-vicaris-generaal van het bisdom Haarlem. Hij bereikte den leeftijd van 72 jaar. Na zijn studies op Hageveld. en op het Groot- Seminarie te hebben voltooid werd hij 15 Augustus 1892 priester gewijd. Nadat hij korten tijd te Bever wijk kapelaan was geweest, benoemde Mgr. Botte- manne hem reeds in October 1893 tot zijn secretaris en Mgr. A. J. Callier, dien hij ook een achttal jaren als secretaris had gediend, benoemde hem op 28 October 1911 tot zijn Vicaris-Generaal. 7 September. 1917 benoemde Z.H. de Paus Vicaris Möllmann tot Protonotarius Apostolicus a.i.p. De Nederlandsehe regeering erkende de ver dienste van den Vicaris-Generaal van het Bisdom Haarlem door hem te benoemen tot Ridder in de Orde van den Nederlandsehe Leeuw. De Hongaar- sche regeering schonk hem het Eerekruis van Hon garije. Ook wijlen Mgr. Aengenent benoemde hem na zijn verkiezing tot bisschop tot zijn Vicaris-Gene raal. In Januari 1936, toen Mgr. Huibers als opvolger an wijlen Mgr. Aengenent werd benoemd, heeft Mgr. Möllmann te kermen gegeven, dat hij een eventueele benoeming tot vicaris-generaal niet meer wenschte te aanvaarden. Hij nam zijn ontslag, maar bleef in Haarlem wonen. De plechtige Metten worden Dinsdag half vijf m de kathedrale kerk van.St. Bavo gezongen. Woens dagochtend half acht en acht uur worden stille H.H. Missen gelezen. De Lauden beginnen te half tien en worden te tien uur gevolgd door de pontificale Requiemmis, die Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers. bisschop van Haarlem, zal opdragen. Daarna heeft de begrafenis plaats op het kerkhof St. Barbara in Haarlem-Noord. Bijeenkomst der N. S. D. A. P. te Haarlem Rede van den Beauftragte voor Noord-Holland Zaterdagavond hield de Ortsgruppe Haarlem van het Arbeitsbereich der N S D A.P. in den Niederlanden een bijeenkomst in het gebouw „Sint Bavo", waarop het woord gevoerd werd door den Beauftragte van den Rijkscommissaris voor de provincie Noord-Hol land, dr. M. Seidel. De bijeenkomst, die druk bezocht was, werd ge opend door den Ortsgruppcleiter, den heer Max K. Gerisch, die een woord van welkom richtte tot de aanwezigen, in het bijzonder de officieren, onderoffi cieren en manschappen der Duitsehe weermacht, den commissaris der provincie Noord-Holland mr. A. J. Backer, den burgemeester van Haarlem den heer S. L.- A. Plekker, de leden der N.S.B. met den districts- leiaer den heer Van der Horst. Dr. Seidel, die vervolgens het woord nam, wijdde het begin van zijn rede aan de oorlogsdoelen, zooals die door Engeland genoemd zijn: verdediging van de bedreigde religie, verdediging van de democratie, vernietiging van het nationaal-sqciallsme In het bij zonder ging spreker in op de verdediging van den godsdienst, want om dat oorlogsdoel is het merkwaar dig stil geworden sinds Churchill zijn bondgenoot schap met Stalin gesloten heeft. I-Iier verbond Chur chill zich met de anti-religieuze Sovjet-Unie, terwijl hij kort voor dien nog op de bijeenkomst met Roose velt in den Pacific het „Voorwaarts, soldaten van Christus" gezongen had. Wat is het echter het ware oorlogsdoel, aldus vroeg spreker. Dat is niets meer en niets minder dan de stichting van het Joodsche wereldrijk. Of Churchill en Roosevelt dat feitelijk wel weten moest spreker in het midden laten, want zeide hij, „wien de goden verderven willen, slaan zij met blindheid". Tusschen kapitalisme en communisme, hoe ver deze begrippen ook van elkaar lijken te liggen is, zoo zeide spreker, „waltanschaulich" geen onderscheid, want beide zijn hulpmiddelen van het Jodendom. Er is hier te' lande wel gezegd dat er in Nederland van een Jodenvraagstuk geen sprake was. Ook in Nederland bestaat dat vraagstuk echter wel degelijk. Ook hier werd de arische menschheid door het Jo dendom bedreigd, hetgeen o.a. bleek uit het feit, dat in Nederland zeer vele Joden zich in de hoogste pos ten hadden weten te dringen. Hieraan is een einde ge maakt door de bezettingsmacht. Spreker zeide dat hij met opzet uitvoerig op de Jodenkwestie in ging. om dat z.i. hiermede geen Nederlandsehe, geen Duitsehe, maar een Europeesche zaak aan de orde is. Spreker herinnerde vervolgens aan den wereld oorlog. In dien tijd werd het beste Duitsehe bloed vergoten, 1.850.000 Duitschers bleven in den strijd. Toen de frontsoldaten terugkeerden lagen zij wat de bc dictatuur van het proletariaat en de leuze „vrijheid Ji gelijkheid en broederschap" teweeg hadden gebrach en in dien tijd heeft dc Duitscher den Jood leere: kennen. Overal had de Jood zich ingedrongen; pers cultuur, politiek leven, geldwezen waren in zijn han den. Hei is in dien tijd van ellende geweest Adolf Hitler opstond en een van zijn twee voornaarr, ste programmapunten was zijn optrekken tegen hi Jodendom. Dr. Seidel besprak daarna den strijd in het Oostei waar thans, van de Witte Zee tot de Zwarte Zee d Duitsehe soldaten staan aangetreden. „Tweeduizend jaren Germaansche geschieden! hebben hun stempel op het Oosten gedrukt. Steed va' heeft zich daar de Germaansche strijd om ruimte, d strijd om leven afgespeeld en ook nu weer ligt daa het lot van Germanië. Zij die niet aan het front staa hebben de taak trouw te blijven, in bescheidenhei hun plicht te vervullen en zich voor oogen te hou j, den dat wie dezen tijd op de juiste wijze wil bs leven, de grootheid van dien moet beseffen. De twee duizend jaar Germaansche geschiedenis zullen on helpen ons over de kleine zorgen van het oogenbli heen te zetten. Die kleinigheden^ vallen weg tegen over de zaak waarom het gaat; de'zaak van het Duil sche bloed. Wij zijn ons, zeide spreker, leven, ras bloed bewust geworden en daarom mtieten wij kleine dingen opzij zetten. Regeeringen komen gaan, mensehen komen en gaan, maar eeuwig blij het bloed. Voor levensrecht en leefruimte staan' w thans aangetreden". Met betrekking tot den huidigen strijd herinnerd dr. Seidel aan de jongste rede van den Führer, waar iri deze zegt: „Wanneer deze oorlog eens geëindigi zal zijn. dan heeft de Duitsehe soldaat hem gewon gr nen, die in zijn massa werkelijk de massa van or volk vertegenwoordigt en hij is gewonnen door ht Duitsehe vaderland met de millioenen arbeidend ui menschen. Wanneer deze oorlog geëindigd zal zijn z^0J ik daaruit terugkeeren als een nog veel fanatieke nationaal-socialist dan ik vroeger was. Ik kom ui dezen oorlog eens terug, weer met mijn oude partij program, welks verwezenlijking mij nog belangrij k'er is en schijnt te zijn dan 'weUicht op den eerstei dag". Onze jeugd zal dit progjfim overnemen, om jeugd, die steeds in kracht toeneemt, aldus dr. Seidel Spreker verklaarde dat de dingen, die in deze da gen op het spel staan, geheel Europa aangaan, volken van Europa zijn door één groote lotsgeme«n schap gebonden en het oogenblik is aangebroken on- de groote. gemeenschappelijke Germaansche idee t volgen". Spreker riep allen op zich daarvoor zetten, thans nu tweeduizend jaren Germaansche ge ^schiedenis in vervulling zijn gegaan en een nieui duizendjarig rijk begonnen is. Na een slotwoord van den Ortsgruppcleiter wer( gezamenlijk het Deutschlandlied en het Horst Wesselc lied gezongen.. De avond werd met muziek van de Luftwaffekapellj Amsterdam opgeluisterd. Getrouwd: CHRISTINE VAN DER WAALS en CHRISTTAAN W.HEIJBROEK Jr. De Heer en Mevrouw HEIJBROEK-VAN DER WAALS danken, mede namens weder- zijdsche ouders, voor de vele blijken van belangstelling, bij him huwelijk ondervonden. Haarlem, 18 October 1941 Oranjepleim 13. Hoofdredacteur: R. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede. Keuringen voor de Waffen SS 's-GRAVENHAGE, 18 Oct. Het aanmeldingsbureau van de Waffen-S.S., bureau Nordwest, Stadhouderslaan 132 in den Haag, deelt mede, dat nieuwe keuringen van aanmeldingen voor de S.S.-regimenten „Westland" en „Nordwest" in de hierondervermelde plaatsen ge houden worden: Nederlanders van 17 tot 40 jaar die minstens 1.65 meter lang zijn kunnen hiervoor in aanmerking ko men. Voor hun familieleden voor zoover het kost winners betreft wordt gezorgd. Gratis reisbiljetten voor de reis van hun woonplaats naar de plaats van de keuring kunnen worden aange vraagd bij het bureau Nordwest, Stadhoudcrslaan 132 in Den Haag. Biljettén voor de terugreis worden na de keuring onverschillig of de candidaat wordt aange nomen of nietverstrekt. Rooster voor aanmeldingen in Nederland in den tijd van 20 tot 31 October 1941. Heden overleed, na een langdurig lijden, tot onze diepe droefheid, onze ge liefde Zuster, Behuwdzus ter, Tante en Huisgenoote Maria Visse. in den ouderdom van 54 jaar. Namens de familie: R. U. GERRiETSEN Haarlem, 17 Oct. 1941 Van Nesstraat 85. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 21 October a.s. te 2 uur op de Noor derbegraaf plaats. Vertrek Diaconessenhuis 1,15 uur. POLIKLINIEK WIJZIGING. L. C W. NAESSENS arts voor maag-, ingewands- en stofwisselingsziekten. Voortaan polikliniek in het St. Anthonius ziekenhuis. IJmuiden-Öost P. FLOOR arts Van 20 Oct. tot 20 Febr. wegens duisternis geen echtend- spreekuur. Voor part. van 11.30. Voor fondsl. van 1.302.30. Nette meisjes gevraagd voor de afdeeüng cartonnage. Vemhout Van Sluijters, Ba- kenessergraeht 3. HULP i. d. HUISH. In Hannover (Duitschland) (étagewoning in villawijk) wordt gezocht een nette hulp in de huishouding. Prettige omgeving. Hoog salaris en uitstekende be- handeling gegarandeerd. Br. no. 6418 bur. van dit blad INSTITUUT VOOR'SCHRIFTELIJK ONDERWIJS WAAROM wacht U nog een jaar? Dank zij het nieuwe A.D.O.R.-systeem kunt U nog in 1942 het MIDDENSTANDSDIPLOMA behalen. Aangifte vóór 1 November. Voor de opleiding examen 1943 kunt U zich ten allen tijde opgeven. Onze cursussen voor ALGEMENE ONTWIK KELING (diverse vakken) zijn samengesteld volgens hetzelfde alleen-juiste A.D.O.R.- systeem. Vraagt gratis prospectus. CORRECTIE LEIDING IIHLP kanaalstraat-S?- lissi: Voor woningbouw aan de Hollandsche grens kunnen nog enkele BETONVLECHTERS, METSELAARS, STUCADOORS, MACHINALE HOUT- BEWERKERS cn TIMMERLIEDEN geplaatst worden. Alléén 1ste krachten. GOED LOON, PRIMA VACANTIEREGEIING. Aanm. Dinsdag den ge- heelen dag in de wachtkamer v. h. GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU te Haarlem. Met het oog op de a.s. St. Nicolaasdrukte vragen wij beschaafde, vakkundige HULPVERKOOPSTERS. Alleen zij, die reeds, hetzij als verkoopster of hulp verkoopster zijn werkzaam geweest, komen in aanmerking. Aanmelden: beginletters A t/m H Dinsdag 3-5 uur I t/m Z Woensdag 3-5 uur N.V. VROOM DREESMANN GIERSTRAAT BEKWAME STRIJKSTERS gevraagd WASSCHERIJ PEEPERKORN, Bleekersvaartweg 39, Heemstede Bekwame COSTUUMSTRIJKSTERS gevraagd CHEMISCHE WASSCHERIJ PEEPERKORN, Bleekersvaartweg 39, Hpemstede Heden overleed tot onze diepe droefheid mijn lieve Vrouw en onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARGARETHA EVERDINA BUNSCHOTEN, geb. Broekhuis in den ouderdom van 53 jaar. B. BUNSCHOTEN H. BUNSCHOTEN J. WENNINK—BUNSCHOTEN J. A. WENNINK HANNY Haarlem, 18 October 1941 Lorentzplein 15 De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 21 October a.s. te Driehuis-Westerveld, na aankomst van trein 11.46 uur. H VOLSTREKT EENIGE KENNISGEVING Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Man en Vader, FREDRIK CARL BREITENSTEIN in den ouderdom van 46 jaar. M. E. BREITENSTEIN—DE STOPPELAAR EDNA EDI Velsen, 18 October 1941 Stationsweg 80 Heden overleed tot onze groote droefheid onze beste 'Schoonzoon en Behuwdbroeder F. C. BREITENSTEIN Aerdenhout: Amsterdam: Laren:. Soerabaja: L. P. DE STOPPELAAR H. I. C. DOZY—DE STOPPELAAR J. D. DOZY E. J. GUePIN—DE STOPPELAAR W. J. GUéPlN' L. P. DE STOPPELAAR I. DE STOPPELAAR—ALLAN Velsen, 18 October 1941 Heden overleed tot onze diepe droefheid onze beste Broeder, Zwager en Oom, F. C. BREITENSTEIN Aerdenhout, K. BREITENSTEIN—BEAN C. W. VAN IJSSELSTEIJN—BREITENSTEIN H. R. J. VAN IJSSELSTEIJN Wassenaar, R. DE MURALT—BREITENSTEIN A. TH. DE MURALT Nichten en Neven Velsen, 18 October 1941 Heden overleed tot onze groote droefheid onze beste Neef F. C. BREITENSTEIN Aerdenhout, A. M. BREITENSTEIN Juanlis Pino, F. BREITENSTEIN C. BREITENSTEIN—DE CLERCQ VAN WEEL Velsen, 18 October 1941 Tot ons groot leedwezen overleed op 18 October j.l. onze mede-directeur de Heer F. C. BREITENSTEIN Zijn trouwe toewijding aan onze onderneming zullen wij in eere blijven gedenken. Directie en Raad van Commissarissen der N.V. SC HEEP SEXP LOITATIE MIJ. „DE MAREZATEN" IJmuiden, 20 October 1941 - Cot ons groot leedwezen overleed op 18 October j.l. onze directeur de Heer F. C. BREITENSTEIN Met hem ging een humaan chef heen. Wij zullen hem in eere blijven gedenken. Kantoor- en Walpersoneel der N.V. SCHEEPSEXP' „DE MAREZATEN" UmuSden, 20 October 1941 TJEBBO FRANKEN arts heeft de PRAKTIJK HERVAT Jiu Jitsu Cursus eerste les gratis. Woensdagavond 7-§ Café 't Bolwerk. Kennemer- püein, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2