F. MOLENAAR Zou dit GRATIS SINTELS MEUBILAIRVEILING Jieixwuw Vi OOK STEMPELS Piano en Orgel stemt GesmeedlJzeren Lichtkroon Algemeen Verkooplokaal Vrachtautochauffeurs TE KOOP 11 Vrije Woonhuizen ^r.üefker- de teden kunnen ilfn? Vermaat's Moderne Bakkerijen Giften voor Winterhulp Nederland •s GRAVENHAGE 28 October. Bij Winterhulp Neder land zijn in de periode van 4 t m. 25 October 1941 een aantal giften binnengekomen. De voornaamste hiervan zijn: N.V. Exportslachterij Udema. Gieten f 500; Aann. Bedrijf Wijnand van Maanen, Arnhem f500; N.V. „Ne- peha". Nijmegen, f 1000; dr. F. E. Posthuma. Den Haag f 500; C. Ooms. Heemstede f 100; diverse schepen. IJmuiden f 189.11; N.V. Visscherïj Mij. ,,De Daad", N.V. Scheepsexpl. ..De Marezaten", N.V. Visscherïj Ond. v/h. J. C. Pronk, N.V. „De Ven", IJmuiden f 1000; diverse schepen, IJmui den f 396,10: diverse schepen, IJmuiden f 206,21; J. W. Lu cas, Haarlem f 100; diverse schepen, IJmuiden f 107,60: diverse schepen, IJmuiden f 149.65; diverse schepen, IJmuiden f 186,51; Gebr. Binders N.V., Dordrecht. 1000. N.V. C. v. d. Giessen en Znn., scheepsw. Krimpen a/d. IJssel, £500; N.V. Deli Mij.. Amsterdam f 2000; Rebholz' Effect.kant., Amsterdam, f 500; N.V. Aann. Mij. v/h. Fa. J. L..Hoeben Jr. en Co.. Amsterdam f 500; H. en C. f 1000. N. X.. Amsterdam, f620.14; Wodan verf- en lakfabriek. Jacob Martens. Amsterdam, f 5000; Dietsche Handel Mij.. Amsterdam, f 1000; N.V. Handelsver. v/h. II. H. Baggelaar. Amsterdam. 500; N.V. Intern. Parf. Mij., Amsterdam, f 1000; A'damsche Goederen Bank N.V., Amsterdam, f 500; N.V. Blousenfabr. v/h. Frischman en Co., Amsterdam, f 500; N.V. v/h. Overbeek en Co.. Amsterdam, f 500; Nederl. Persil Mij.. Amsterdam, f 500; N.V. N.-Holl. Asbestfabr. v/h. J. de Boer en Co.. Amsterdam, f 500; Fa. Otto'Meijer. Amsterdam, f500; N.V. Bloch en Stibbe Hollandia. Am sterdam, f 500; Mij. Van Berkels Patent, Rotterdam, f 3000; Lever Bros, en Unilever N.V., Rotterdam, f 25.000; N.V. Ver. Touwfabrieken, Rotterdam, f 1000: N.V. Wilton's Machinefabriek en Scheepswerven, Schiedam, f 2500; Paul Nijgh, Bilthoven, f 1000; N.V. Holandia, Vlaardlngen, f 500; N.V. Lak- en Verffabriek Premier, Loosduinen, f 1000; Esveha v.h. Ph. Simons en Co., Den Haag. f 1094,49; Joh. Enschedé en Zn.. Haarlem, f 2500; Van der Sluis. Haarlem, £250; N.V. Ned. Havenberijf, Rotterdam, f 1000; N.V. Ne der!. Handel Mij., f5000; N.V. Hirsch en Cie, Amsterdam, f 1000: N.V. Billiton Mij.. Den Haag, f3500; N.V. Wallick cn Metthes. Amsterdam, f500; Spruyt en Co.. Zutphen. f 1000; N.V. De Vries van Buuren en Co., Amsterdam, f 500; N.V. Ho*llandla Fabr. Kattenburg en C.. Amsterdam. £600; Aviolanda, Papendrecht. £2000; N.N.. Delft, f 1000; Phs. van Ommeren Jr., Wassenaar, f500; N.V. Werf Gusto. Schie dam. f 1000; N.V. Utr. Asph. Fabriek Koolteer. Krimpen a. d. IJsel. f 1000; N.V. Mag. De Bijenkorf, Amsterdam, f 20.000; A. Taas, Amsterdam, f 500; Banque de Paris et des Pays Bas. Amsterdam, f 500; Handel Mij. A. H. de Bary, Amsterdam, f 3000; N.V, N. K. V., Amersfoort, f 500; Steenkolenhandelsver.. Utrecht, f 3000; H. Oyens en Zonen N.V., Amsterdam, f500; Lin. Mij., Amsterdam, f 900; N.V. Nederl. Standaardbank, Amsterdam, f 1000; N.N., 'Maas tricht. 2500; N.N.. Den Haag, 500. Totaal 139.872,69. Aan giften beneden f 100 f22.715,18. Totaal op hoofdkan toor en prov. kantoren ontvangen £162.587,87. Brikettenf abricage Rijkskolenbureau maakt een regeling 's-GRAVENHAGE, 28 October. Wanneer Iemand bij zijn brandstoffenhandelaar kolen bestelt, stelt hij den eisch, dat ze hem gruisvrij worden ge leverd. Bij den kolenleverancier blijft daardoor een zekere hoeveelheid fijn gruis in het pakhuis achter, dat hij aan het pubjjek niet kan verkoopen en dat hem, ware er niet in voorzien, in dezen distributie- tijd duur te staan zou komen. Immers indien hij het niet zou verkoopen. zou hij er ook geen bonnen voor ontvangen welke hij noodig heeft om voor nieuwe brandstof in aanmerking te komen, zoodat de hoeveelheid fijn van een partij kolen voor hem zal beteekenen, dat hij een overeenkomstige hoeveel heid kolen minder zal kunnen aanschaffen. Daar tenslotte van elke partij kolen een hoeveelheid fijn achter blijft, zou de voorraad kolei^, welke hij tel kens zou kunnen aanschaffen geleidelijk minder worden. Het Rijkskolenbureau heeft echter een regeling getroffen, waardoor dit bezwaar wordt on dervangen. Het kolengruis wordt in vele industrieën welke speciaal zijn ingericht voor het stoken van dit ma-, teriaal gebruikt. Verder wordt het magere kolen gruis met behulp van een bindmiddel in briketteer- jnrichtingen tot briketten geperst. De animo voor brikettenfabricage was den laatsten tijd zelfs groot, zoodat er geen gevaar bestond, dat de industrie niet in voldoende mate van de gewenschte brandstof zou kunnen worden voorzien. Het Rijkskolenbureau heeft daarom een regeling getroffen. De brandstoffenhandelaren moeten maandelijks de hoeveelheid overgebleven pakhuisfijn opgeven aan de brandstoffencommissie in hun district, ter wijl de industrie welke is ingesteld op het stoken van dii gruis maandelijks de benoodigde hoeveelheid aan die commissies opgeeft. De industrie wordt het eerst voorzien, uiteraard zooveel mogelijk met gruis van vetkolcn. Daarna komen de Imikeuecrlnrichtin- gen aan de beurt voor het ontvangen van mager pakhuisfijn. Voor de afgeleverde hoeveelheden fijn aan fabriek of brïketteerinrichtïng ontvangt de leverancier bescheiden, waarop hij wederom nieuwe brandstoffen kan betrekken. Voor briketteerinrichtingen moet een verwerkings vergunning worden aangevraagd, welke slechts dan wordt verstrekt, als het te leveren product aan de te stellen elsejien voldoet. Bovendien moet er een bedrijfsvergunning voor worden verkregen, welke slechts in bepaalde gevallen wordt verstrekt, n.l. wanneer er geèn economische bezwaren zijn. Een dusdanige bedrijfsvergunning is ,b.v. onlangs verstrekt aan,do firma Le Comte en Zn. te Sommels- dijk. welke firma aldaar met Ingang van 1 November met hc-t fabriceeren van briketten zal aanvangen. Op het eiland Goeree-Overflakkee is regelmatig bij braridstoffenhandelaren een grooter hoeveelheid pakhuisfijn aanwezig dan voor de industrie op het eiland noodig is. terwijl het vervoer naar elders hooge kosten met zich zou brengen. Daar was dus de oprichting van de briketteerinrichting economisch verantwoord, .-.oodat de bedrijfsvergunning is ver leend. (ANP) Dammen HOOFDlKLASSE COMPETITIE NED. DAMBOND. De afgebroken partij Busch—Giskes uit den wedstrijd Damclub „Zaandam" I tegen Damclub „Wormer" I is door de arbitragecommissie in het voordeel van Giskes beslis;, zoodat de einduitslag geworden is 146 voor Dam club „Zaandam" I Te Santpoort speelde de Damclub „Stabiel" tegen de Haarlemsche Damclub met het volgend resultaat: ..Stabiel": Haarlemsche Damclub: A. Buyck—J. B. Sluiter Jr. 02 J. H. Bakhuys—P. J. van Dartelen 1— 1 W. Dinkgreve—J. W. van Dartelen o— 2 E. ZuiderduynP. H. Meure 02 C. Oudendijk—K. Olij 1— 1 F. W. Schmidt—J. van Looij 2— 0 P. Klaasen—P. L. Schrijnemakers l— l J. Janssen—D. Schrijnemakers 2— 0 G. Zuiderduyn—J. H. Meure 0— 2 L. JanssenG. Bakker 0— 2 Totaal 7—13 voor de Haarlemsche Damclub I. De Damclub „Wormer" speelde tegen Damclub „Wor- merveer'Ees-stgenoemde won met 137. Aangezien Damclub „Het Noorden" (Haarlem) op 25 Oc tober j 1. in den wedstrijd Damclub „D. K. Z." (Koog- Zaandijk)—„Het Noorden" niet is opgekomen, zijn aan „Het Noorden twee winstpunten in mindering gebracht;de wedstrijd zal op een nader te bepalen datum opnieuw wor den vastgesteld. DAMVEREENIGING „D. O. S." Voor de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1941' 1942 dezer vereeniging werden de volgende partijen ge speeld: J. Boerkoel wint van H. Kol; G. A. Ottolini Jr. wint van J. J. Schlötjes; W. de Goede .wint van C. Harm- sen; H. J. Oudhof Jr. remise met G. Hekelaar; W. Dijkhoff wint van A. M. Jansen. Waterpolo 1—3 Voetbal De tweede-klassers van District II Nu de meeste clubs bijna een derde gedeelte van hun programma hebben afgewerkt, laten we hieronder de prestaties van de tweede-klassers van District II volgen. Dan kunnen de lezers de kansen van de vroegere eerste klassers bestudeeren. Tweede klasse A. gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem. 15— 6 Velox Gouda U. V. V. Quick Laakkwartier Hercules B. M. T. H. V. V. U. V. S. 10 —10 Tweede klasse B. 13— 8 6 16—11 6 13—13 4 14—16 4 13—16 4 10—17 4 10—18 2 16—16 2 13—25 13— 2 1.67 15—10 12— 8 11—10 8tl 8—11 8— 8 8—10 7—20 6—16 jllim» ■milling Specialiteit in Fijne Vleeschwaren Ondergeteekende, filiaalhouder der fa. N.V. R. Boven, bericht U, dat hij met ingang van 30 October a.s., de zaak heeft overgenomen en op denzelfden voet zal door gaan onder den naam van Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij A. v. d. Veldt Hopende door eerste klas kwaliteit en nette bediening uw vertrouwen te mogen genieten Hoogachtend, A. o. d. Veldt, JCxuisstxaat 20, Jel. 16137 I Victorientje is er niet alleen voor de biscuitjesze kan ook nog op iets anders tracteeren Op bonbonsweet toch, dat Victoria naast haar biscuitfabriek ook een heel groote chocola-fabriek 'heeft „Ik vind hét alleen zoo jammer, dat ik niet zooveel op bonbons karï trac teeren als ik zelf wel zou willen", zegt Victorientje. „Wij moeten nu eenmaal heel zuinig zijn. Daarom zijn (M sommige soorten bonbons ook ver vallen* en is de productie van andere verminderd. Maar daar staat tegenover, dat wij de bonbons, die nu nog even heerlijk zijn als vóór den oorlog, nog kunnen blijven maken. Proeft U maar eens, als U een doos Victoria- bpnbons hebt kunnen koopende Victoria-bonbons die er zijn nou, die zijn fijn Victoria-Bonbons, alleen verpakt verkrijgbaar. BISCUITS - CHOCOLA UW HUIS VERKOOPEN? Dan eerst advies vragen bij H. W. VROLIJK Makelaar Taxateur Heussensstraat 16. Telef. 23693. Vlug Goed Goedkoop Boekh. VEKO Zijlstraat. 2e huis vanaf 't Stadhuis. Reparation oak buiten de stad. Tel. 13795 Ged. Schalkburgergracht 38, Haarlem-Noord. Te koop: 10 lamps, plus groot midden licht. Iets aparts. f 60.Moet weg wegens verhuizing. Br. no. 6472 bureau van dit blad. BURGERHUIZEN (werkmanswon.) te koop gevr. vóór ingang prijs bep. Spoedibr. met prijs no. 6475 bur. v. d. blad TE KOOP GEVRAAGD Perzisch Kleed en klleedje, liefst .van particulier. Br. m. prijs ond. R 75 Rouma Co., A'dam-C. TE KOOP aardig beleggingshuisje, Centr, Haarlem. Koopsom 6300.Inl. van Eijsdten, Overtoom 322, Amsterdam-W. TE KOOP: „Vergrootingsapparaat 6x6 F 4.5, iris diaf. balginst. N. Stationsweg 7, Bloemendaal. BABY UITZET ter overname gevraagd. Brieven no. 6480 bur. van dit blad. weg te halen. Kousenfabrieken HIN N.V. Zijlweg 138, Haarlem. In plaats van Vrijdag a.s. VRIJDAG, 7 November Gevraagd: BEKWAME COSTÜUMSTRIJKSTER en GEVORDERDE LEERLINGEN in het COSTUUMSTRIJKEN. Zich aan te melden PEEPERKORN WASSCHERIJ en CHEMI SCHE WASSCHERIJ, Bleekersvaartweg 39, Heemstede. Gevraagd op fabriekskantoor een FLINKE BEDIENDE Leeftijd ca. 21 j. Kunnende typen en met eenige kennis van boekhouden. Br. met copie getuigschr. onder no. 6479 bureau van dit blad. Voor transporten met vrachtauto's in het Groot Duitsche Rijk en de bezette Gebieden worden gevraagd Inlichtingen betr. de arbeidsvoorwaarden en aanmeldingen worden verstrekt door de Gewestelijke Arbeidsbureaux. GUITAREN TE KOOP GEVRAAGD (OOK HAWAIIAN GUITAREN) door Muziekver. Hooge prijs. Defect geen bezwaar. Tevens leden gevraagd. Aanb. liefst zoo spoedig mogelijk bij „CURIOSA" Nassaulaan 48, Haarlem. HUIS TE KOOP GEVRAAGD Nieuwbouw. Circa 9 kamers met garage. Voorkeur Heemstede of Aerdenhout. Brieven onder no. 6478 bureau van dit blad. aan hoofdverkeersweg te Hillegom. Huren 3524.p. jaar. listen ƒ428.70. Koopsom ƒ51000.—. Te bevragen: Makelaar S. FEENSTRA, Mercuriusstraat 5, Telef. 23118. SPECIALIST IN BELASTINGZAKEN J. F. G. BODE, oud-adj .-Inspecteur der Dir Belastingen. Accountant. RAAMSINGEL 34 TELEF. 13615. PpOTAARD APPELEN. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noord- Holland maakt bekend, dat voorloopig alleen zij, die als teler bij de Landbouw Cr .sis Organisatie zijn georganiseerd, bij den Plaatselijken Bureauhouder bestelbon kunnen aanvragen voor het betrekken van pootaardappelen. Zij. die niet bij de Landbouw Crisis Organisatie zijn aangesloten, zooals c volkstuinders, zullen eerst in het voorjaar 1942 ln de gelegenheid worden steld naar behoefte pootaardappelen te betrekken. Hieromtrent zal vroeg tijdig een regeling worden bekend gemaakt. Zoolang bovenbedoelde regeling niet is afgekondigd, is het afleveren van pootaardappelen aan niet bij de L. C. O. georganiseerden ten strengste ver boden. Krachtens besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement - »a.> Sociale Zaken hebben de navolgende instellingen met ingang van 1 Novem ber a.s. een voorloopige erkenning en een voorloopige toelating verkregen m den zin van het Ziekenfondsenbesluit. Deze fondsen, welke derhalve de benaming „Algemeen Ziekenfonds" zullen dragen, zijn gerechtigd tot de op neming van leden, die ingevolge de Ziektewet verzekeringspllchtig zijn. Het gaat hierbij om de navolgende fondsen: 1. Algemeen Ziekenfonds voor Kampen en Omstreken. Vloeddijk 139. Kampen. 2. Ziekenfonds „Werkmans Voorzorg", Tj. H. de Vriesstraat 30. Harlingen. 3. Centraal Ziekenfonds Haarlemmermeer en aangrenzende gebieden, secre taris H. G. Bult, arts te Hoofddorp. 4. Algemeen Ziekenfonds voor Bussum. Wladimirlaan 14, Bussum. 5. Algemeen Ziekenfonds voor Amsterdam, Beulingstraat 8. Amsterdam.' 6. Maatschappij Ziekenfonds „Gorinchem en Omstreken", secretaris L. E. Kruyff. arts te Herwijnen. 7. Maatschappij Ziekenfonds „Friesland Noord", secretaris J.'Mensing, arts te Harlingen. GEBRUIKT MEUBILAIR Telefoon 14637 „IN- koopen wij voor goede prijzen! EN VERKOOPHUIS" Zijlstraat 62 9. Leidsche Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „VooruiT" U.A., Korevaarstraat 30. Leiden. 10. Middelburgsch Ziekenfonds. Blauwedijk. 35. Middelburg. 11" Ziekenfonds „Wormer" en verplegingsfonds „Onderlinge Hulp", secre taris J. Ditmars. Wormer. 12. Afdeeling Ziekenfonds Rotterdam (A. Z. R 's Gravendljkwal 46 b Rotterdam. 13. Maatschappij Ziekenfonds „Oude IJssel", secretaris J. A. J. W. Fackeldv arts tè Doetinchem. J' 14. Maatschappij Ziekenfonds „Meppel en Omstreken", secretaris R. A Prins, arts te Giethoorn. 15. Algemeen Ziekenfonds „Almelo" (A. Z. A.). Borneostraat 78. Almelo. 16. Het Centraal Ziekenfonds van den Bosschen*Diocesanen Werklieden- bond, St. Annaplein 21, Tilburg. 1 17. Maatschappij Ziekenfonds „Drenthe's Zuidoosthoek", secretaris P J M Baudoin, arts te Coevorden. 18. Vereeniging Ziekenfonds voor den Arbeidenden Stand, Polstraat 7, Deventer. 19. Onderling Beheerd Ziekenfonds voor Vlaardingen en Vlaardinger- Ambacht, Callenburgstraat 19, Vlaardlngen. 20. Maatschappij Ziekenfonds ..Plattelandsfonds der afd. Zwolle", secretaris E. de Boer. arts te Raalte. 21. Zeister Ziekenfonds. Slotlaan 96, Zeist. 22. Maatschappij Ziekenfonds „Drenthe", secretaris J. J. Rijtsma. arts te Rolde. Maatschappij Ziekenfonds „Hoogezand—Sappemeer", Beukemastraat 8 b. Hoogezand. 24. Maatsc rts te Zuic Uiteraard behelst deze lijst nog slechts een eerste en onvolledige opgave. Weldra zullen nog meerdere voorloopige erkenningen en toelatingen volgen, teneinde alle belanghebbenden (t. w. zij. die verzekeringspllchtig zijn krach tens de Ziektewet) in de gelegenheid te stellen zich een algemeen Ziekenfonds uit te zoeken, dat in de plaats hunner inwoning werkzaam is. BENOODIGDHEDEN: 1 ei, 6 eetlepels water, 125 gr. suiker1 fleschje Dr. Oetker rum-aroma, fleschje D r. Oetker citroen-aromaeen weinig zout, 175 gr. bloem, 25 gr. Dr. Oetker custardpoeder, '/2 pakje Dr. Oetker bakpoeder Backin, 75 gr. fijn gewreven witbrood, 165 gr. geraspte rauwe wortelen. Dus slechts één ei en geen boter of vet. BEREIDING: Klop den eierdooier met het water krachtig tot schuim (bij voorkeur met een roede) en voeg langzamer hand 3/4 van de suiker toe. Blijf slaan tot een dikke, crème» achtige massa is verkregen. Werk door deze erfime de smaak stoffen. Klop het eiwit stijf en voeg er onder voortdurend slaan langzamerhand de overige suiker aan toe. -Het eiwit moet zoo stijf zijn, dat een daarin gegeven messnede zicht baar bluft. Doe dit nu op de eierdooier-crême en zeef daarop het met custard en bakpoeder „Backin" gemengde bloem. Voeg er het fijn gewreven witbrood en wortel bij. Werk alles voorzichtig (niet roeren!) door de cröme en doe het in een met vet bestreken en met papier 1 bekleeden cake-vorm. BAKKENDade- L lijk bakken, ongeveer 35 minuten bij 1 matige hitte. De cake na het bakken 1 bestuiven met wat poedersuiker. Doctor ÖetWers Bakpoeder CHackin BAKPOEDER ..jBocèlit" PDATICI Brochure met hakrecepten ontvangt U na-aanvrage bij UI\H I 10 N.V. „Inhama", fabrieken en kantoren Omval J1, Amsterdam VERMAAT gebruikt voor het brood dat hij bakt. hetzelfde meel als alle andere bakkers, en hij bakt daar brood van dat minstens vijf en twintig procent beter-en lekkerder is dan alle ander brood. Zou dat misschien de reden kunnen zijn waarom VERMAAT binnen vijf jaren de bak kerij is geworden die waarschijnlijk de groot ste omzet heeft? VERMAAT's ECHT BOERENBROOD is zeker het beste, en lekkerste, en voedzaamste brood dat U nu kunt bekomen,' elk proefbrood bewijst het. Het kost achttien cent per groot brood aan de bakkerij, en negentien cent aan de carrier. Paul Krugerkade 31 - Telefoon 11496 VEELEVERING. De Voedselcommissaris voor Noord-Holland maakt bekend, dat tot nadere aankondiging geen vee geleverd kan worden aan de Nederlandsche Veehou derij Centrale, voordat een aanschrijving van het Bureau van den Voedsel commissaris voor Noord-Holland te Alkmaar is ontvangen ,op welken datura geleverd moet worden. k Wanneer g^en aparte aanschrijving is ontvangen, zal. indien toch wordt geleverd, het vee worden teruggezonden. De mededeeling op de groene aanslagkaarf, betreffende de levering in October en November, is dus voorloopig alleen van kracht, wanneer daarna nog een aanschrijving wordt ontvangen, in welke week aan de levering moet worden voldaan. Hieraan zal streng de hand worden gehóuden.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 4