Weill Zn. Jjwentaüsatie Laat uw huizen beheeren door cXefik JA. JMée Dameskleedermakerij [£aatste föexictUenj AGENDA De Bontjas. Doorbraak naar de Krim Aardig Speelgoed van Weert Anegang 46 r HAARL. DAGBLAD, Woensdag 2? Oct. 1941 HET SCHOUWCABARET. Capriolen. Het Schouwcabaret trof het gisteren niet met zijn debuut te Haarlem. Wij zaten als krenten in een oorlogskrentenbrood over de schouwburgzaal verspreid en dan is het moeilijk voor cabaret-artis- ten contact met het publiek te krijgen. En dat ..was het vooral voor den conferencief, Herbert Perquin' i wiens talent zich meer eigent voor een intieme om- .geving dan voor eèn groote leege zaal. Wat hij zoo zegt is lang niet ongeestig en heeft ook distinctie, maar het gaat niet direct over het voetlicht, zoo- dat het niet direct inslaat. Daarbij irriteert op den duur zijn eeuwige glimlach, die de geestigheden begeleidt en ook dit werkt niet mee tot verhoo ging van het effect. Wat „Het Schouwcabaret" ontbfeekt, is een cen trale domineerende kracht. Wij missen de „clou" in dit cabaret. Kommer Kleyn is een fijn artist van eruditie, maar zijn talent ligt op heel ander terrein dan het cabaret. Het best was hij in de sketches zooals in „Moord uit Jalouzie" en „De Actrice" en veel succes had hij met Lizza Vnlesco in het drastisch-komisch voorgedragen „Parvenu's", maar toch voelt men I telkens, dat Kommer Kleijn zich in het cabaret j niet recht-thuis gevoelt. Met Lizzg Valesco is dat anders. Zij heeft zich als cabaretière hoe langer hoe meer ontwikkeld en men ziet en hoort haar altijd .gaarne op het podium. Eri Rouché is nog aan het begin van haar carrière, maar ook zij heeft aanleg voor het caba ret- Van de twee heeren Rob van der Qas en Fred Fagel kan ik dat moeilijk zeggen. Zij maken beiden een min of meer dilettanterigen indruk, vooral Rob i van defr Bas, die in „Lied van den Hemel" met veel I uitbundige middelen zeer weinig bereikte. Fred. Fagel st^'at een trapje hooger, maar hoeveel meer zou een werkelijk goede en krachtige chansonnier bijvoorbeeld van „Bravo Rotterdam!" maken! In Wim de Vries bezit Het Schouwcabaret een goeden muzikalen begeleider. De deugden van dit cabaret zijn distinctie en nu en dan ook fijne geest, maar wat wij misten was het contact tus- schen tooneel en zaal' en dat is bij ,'een cabaret nu eenmaal onontbeerlijk. J. B. SCHUIL. ZANGKOOR „DE NACHTEGALEN". Zondagmiddag' 2 November geeft in het Gem Concertgebouw het zangkoor „De Nachtegalen" een uitvoering, evenals de vorige jaren ten bate der 'f.B.C.-bestrijding. Opgevoerd wordt: „Een Koffer vol Verrassingen" het geheel onder leidiWg van inej. C. Kampmeijer. Gezien het succes van de vorige uitvoeringen en het goede doel,-- belooft het een middag te wor den, die wel in ieders smaak zal vallen. DANSAVOND VILH. AMERONGEN ALBERT MOLL. Zooals reeds een dezer dagen werd gepubliceerd zal het gezelschap onder leiding van Albert Moll Don derdag- 30 October in onzen ITaarlemschen Stads schouwburg een dansavond geven. Óver de presta ties van dezen kunstzinnigen dansgroep wordt ons het volgehde medegedeeld. Behalve een klassiek ballet, eenige dansen uit den tijd van Bodewijk XIV en een persiflage op een teekenfilm, zal het gezelschap een dans-pantomime brengen, getiteld „Francfscus van Assisl". Deze pan tomime werd rnet gewetensvolle piëteit samenge steld en ingestudeerd. Wilh. Amerongen .en Albert Moll voltooiden hun studies te Parijs, waar zij ook eenige malen met veel succes optraden. De hegeleiding is toevertrouwd aan J.oan Giesen, - piano, en Aaxnie van Eek, klarinet, twee jonge, ta lentvolle .miJsici, terwijl de costumes en décors wer den ontworpen door Hedwig v. d. Linden.-De muziek voor „Pranciscus" werd naar oud-Italiaansche com posities gearrangeerd door W. Wijdeveld. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Inlichtingen te bekomen aan het Bureau van Politie aan de Smedestraat te Haarlem, tusschen 11 en 13 uur', Terug te bekomen bij: v. d. Meij, Van Oosten de Bruyn- straat 57, armbandje; Nachtegeller, Gasthuislaan 100, arm band; Timorstraat 174, cape; Opdam, Cheribonstraat 36, enveloppe met inhoud; Dnessen, Cruquiusstraat 164, Heem stede, bankpapier; Morlang, Zaanenlaan 6, horloge; Kooy, Minahassastraat 29, :horloge; v. d. Munnik, Schoterbosch- straat 23, jas; Houtkamp, Korte Heerenvest 1 rood, jas; v. Giffen, Zwarteweg 6, Aerdenhout, katje; Veer, Zaa- nenstraat 27, parapluie; Boogaatd, G. v. Bouillonstraat 23 rood, pak met inhoud,- Mulder, Zijlstraat 39 rood, porte- monnaie met inhoud; Knip, Magdalenastraat 24 rood, por- temonnaie met inhoud; Mulder, Accaoïastraat 89, pantof fels; Heijerman, De Keystraat 8 rood, pak met inhoud; Mole, KI, Heiligland 51, tasch met inhoud; v. Breda, Mar- mxstraat 39, tasch; Bureau van Politie, Smedestraat 9, tasch; Zwan, Kloosterstraat 129, vulpen; v. Staveren, Vel- serstraat 31, vulpen; Heijselaar, Hertogstraat 37, vulpot lood; Binsbergen, Eindenhoutstraat 35, armband; Boo gaard, Brouwersplein 1 rood, boek; v. Straten, de Clercq- straat .94, bril; Bureau van Politie, Smedestraat 9, beurs met inhoud; Westerhoven, Verspronckweg 7, bankpapiei v. Bakel, Barendsestraat 25 rood, gewichten; Bureau van Politie, Smedestraat 9, handschoenen; v. Galen, N. Tuin dorpstraat 9 A, regenpijpen; Bureau van Politie, Smede-. straat 9, portemonnaie met inhoud; Cramer, Holsteijh- straat 10, tasch met inhoud; Leunis, 'Santpoorterplein 9, vulpen. OORLOGSGEWELDSCHADE. Men meldt ons dat het gewenscht is om in alle gevallen eventueel geleden oorlogsgeweldschade aan"- te geven, derhalve ook al blijft deze bëneden 100 of beneden het weekinkomen. De mogelijkheid be staat n.l., dat een bedrag, dat thans niet in de scha de-enquête kan worden opgenomen, bij een onver hoopte volgende gelegenheid toch in aanmerking wordt genomen. De aangifte dient te geschieden bin nen 45 dagen na de ramp. Aangiften welke niet bin nen dezen termijn zijn gedaan worden niet in be handeling genomen. Nadere inlichtingen zijn te be komen ter gemeentesecretarie, 7e Afd. op werkda gen van 9-12 uur en van 2-5 uur (Zaterdags van 9-1 uur). Makelaar en Taxateur NASSAUSTRAAT 14, HAARLEM, TEL. 13781 (Adv. Ingez. Med.) Onze afdeeling is wegens tot Maandag 3 November gesloten Dameskleedermakers Barleljorisslraat 26-28 (Adv. Ingez. Med.) Troonfede van koning Boris Bulgarije en de Asmogendheden Het.DNB meldt uit Sofia. 2S .October: Met het gebruikelijke ceremonieel !s heden de gew.one zitting van de Sobranje met de troonrede van. koning'Boris III geopend. In het deel van zijn rede, dat gewijd is aan de buitenlandsche politiek, gaf de koning uiting aan zijn groote vreugde- dat de door Bulgarije gevolgde bui tenlandsche politiek de gelukkigste resultaten, vooral de eenwording van het Bulgaarsche volk, heeft opge leverd. Op 1 Maart van dit jaar is Bulgarije tot het driemogendhedenpact toegetreden en heeft het te vens zijn instemming betuigd met den intocht dei- dappere Duitsche troepen in Bulgarije, waarmede het gevaar, dat den Balkan bedreigde werd afgewend Met deze handelingen, waaraan de Sobranje in haar vorige zitting haar goedkeuring heeft gehecht, die overeenkomstig de belangen des lands en de gevoe lens van het Bulgaarsche volk zijn, heeft Bulgarije zijn streven vereenigd met dat der groote volken die strijden voor den opbouw der op rechtvaardigheid berustende nieuwe ordening in Europa. Dank zij deze samenwerking zijn Macedonië en Thracië tot het ge meenschappelijke Bulgaarsche vaderland terugge keerd. Zoo heeft ook in*dit deel van de Europee- sche gemeenschap, onder leiding van de asnjogend- heden en haar groote leiders, de waarheid gezege vierd. Aan hen en hun volken is Bulgarije oprechte dank verschuldigd. Bulgarije is met hen door ban den van onwrikbaren trouw verbonden. Na de goede betrekkingen met andere Balkanstaten imemoreerd te hebben, zeifle koning Boris o.a. nog: Het leger, dat het Bulgaarsche land heeft behoed toen het slagveld dreigde te worden, werkt onver droten voort aan zijn opleiding en uitrusting, het geen geschiedt overeenkomstig de recente ervarin gen uit den huldigen oorlog. Met geestdrift en vast beradenheid doet het zijn plicht. Engelsche vliegtuigen boven Duitschland BERLIJN, 29 October (D.N.BDe Britsche lucht macht heeft in den nacht van 28 op 29 October, naar het D.N.B. verneemt, met vrij zwakke strijdkrach ten stbringsvluchten boven het Duitsche gebied on- dernoifien. Felgen- Stadsschouwburg, Wilsonsplein„Adriaan en Oli vier" door' „Centraal Tooneel N.V.", 7.30 uur. Rembrandt Theater: „Prima Donna", 2.30, 6.30 en S.45 uur. Palace: „20.000 Mark", 2, 6.30 en S.45 uur. Luxor Theater: „Taboe", 2.30, 6.30 en S.45 Frans Hals Theater: „Het geheim van Dr. Fe treu", 2.30, 6.30 en S.45 uur. Nieuwe Gracht 9 0: Algemeene Vergadering „Plet Witte Kruis", 7.30 uur. DONDERDAG 30' OCTOBER. Groote- of St. Bavo Kerk: Orgelbespeling, 34 uur. Zuiderkapel: Ds. A. M. Berlthoff, 3 uur en 7.30 uur. Stadsschouwburg: Dansavond Wilh. v .Ameron genAlbert Moll. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Heemstede: Lieven de Kcylaan 6: Ledenver gadering „Het Witte Kruis", 4.30 uur. Nachtdienst Apotheken De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Aootheek Van Rijn N.V., Kleine Houtweg 15, -MTcl. 10539. Fix-nVa C. G. Loomeyer en Zoon, Zjjlweg 34, Tel. 12495. Schoterbosch Apotheek,». Rijksstraatweg 19, Tel. 12711. Te Heemstede is geopend: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Tel. 28320. New YORK, 29 October (D.N.B.) Associated-Press meldt uit Londen, dat minister van 'staat Lord Bea- verbrook, volgens Engelsche berichten in de afgeloo- pen dagen zware asthma-aanvallen te 'doorstaan heeft gehad, zoodat verwacht kan worden 4pt hij voor het einde van zijn ambtsduur zal aftreden. Roosevelt weigert publicatie van landkaart WASHINGTON, 29 October (D.N.B.) De belang stelling van de zeer talrijke journalisten, die gisteren op de persconferentie in het Witte Huis waren ver schenen, was geconcentreeerd op de zg. van Duit- sqhe zijde afkomstige landkaart van Zuid-Amerika, waarvan de president in zijn radiorede heeft gespro ken. Men verzocht Roosevelt publicatie van deze kaart toe te staan. Roosevelt weigerde dit echter door te zeggen dat gr zich op de kaart verschillende aan- teekeningen bevinden die onthullen waar«zij vandaan komt. Een publicatie van de kaart zou derhalve, naar de president opmerkte unfair zijn tegenover zekere lieden en zou ook de «bron van inlichtingen kunnen doen opdrogen. Toen den president erop gewezen werd dat men te Berlijn deze landkaart als een ver- valsching beschouwt, gaf de px-esident ontwijkend ten antwoord dat men te Berlijn ook tien dagen ge leden heeft beweerd dat hij zelf de „Keai-ny" heeft laten tox-pedeeren. Met betrekking tot de Kearny" deelde Roosevelt mede dat hij niet over nieuwe bijzonderheden be schikte, doch^wel over foto's van het schip, toen dit. de haven binnenvoer. Over zijn briefwisselin'g met Lewis weigerde Roo sevelt commentaar te leveren. Hij merkte slechts op dat Lewis zijn laatsten bx*ief niet beantwoord had. Generaal Hertzog aan het woord Waarschuwing voor een dreigende ineenstorting TUNIS, 29 Octobex4. (D.N.B.) De voormalige Zuid- Afrikaansche xninister-president generaal Hertzog heeft, volgens een bericht uit Johannesburg, een groote po litieke rede gehouden, waarin hij verklaax-de dat hij den boeren den weg wilde wijzen om de Afrikaan- dex-s te redden voor een dreigende ineenstorting. Hij zeide dat het werkelijke karakter van het* nationale socialisme overeenstemt met de moreele en religieuze opvattingen van het Afrikaansche volk. Het nationale socialisme is in zijn opvattingen 'over nationale tra ditie en gebruiken zoo oud als het boerenvolk zelf. Het verdringen van dit nationale socialisme door de liberalistisch-kapïtalistische doctrine en. het systeem van vrije, ofibeperkte, individueele mededinging zijn de oox-zaken van het verval van de Zuid-Afrikaansclxe republieken en van de voortschrijdende verarming van het Afrikaansche volk. Generaal Hertzog verklaarde: de stervende demo- cx-atie ijlt hystex-isch en het is de tragedie van het Afrikaansche volk dat het; niet alleen door zijn ka pitalistische vijanden, doch ook door zijn zoogenaam de vrienden en zoogenaamde geallieerden met ver- nieling bedi;eigd wordt. (Een typiste in een onzer steden is volgens courantberichten in moeilijk heden geraakt doordat zijgiro- cheques van een ander heeft ingevuld om zoodoende een vurig gewenschten bontmantel te betalen) Dit is een dier Iragedieën, Af en toe zoo eens vertoond, Waarbij dure fantasieën Met veel smart wordeh bekroond. Een eenvoudig werkend meisje Dat een mooie jas van bont, Mooi van bont, maar ook van prijsje Te verleidelijk bevond. Daaglijks op gezette uren, Zoo althans stel ik me voor, In een etalage turen En dan haastig naar kantoor. 's Nachts behagelijke droomen Met die dure bontjas aan 't Ouderlijke huis uit komen En dan deftig wandlen gaan. Plotseling werd het te machtig Want het koele weer brak aan, Sparen is natuurlijk prachtig, Maar nu moest het vlugger gaan. Slechts een girocheque te schrijven En het saldo was erbij, Dan, ze voelde 't aan den lijve, Is die mooie jas van mij. En ze is de jas gaan koopen, Die haar lust had opgewekt, Maar hef is kwaad afgeloopen, De transactie is ontdekt. Dat 's de simpele historie Van het meisje in de stad, Dat eens droomde van de glorie, Dat ze ook een bontjas had. Vele, vele meisjes loopen Ook met die illusie rond, Deze moet het duur bekoopen Want zij maakte het tè bont. P. GASUS Bolsjewistische troepen trekken terug BERLIJN, 29 October. (D.N.B.) De doorbraak naar de Krini is, naar het D.N.B. verneemt, na hevige gevechten, welke tien dagen hebben ge duurd, gelukt. De vijand trekt zich terug en wordt achter volgd. Duitsclie liiclitaanvalleii op Moskou en Leningrad Militaire inrichtingen en bewapeningshedrijven getroffen BERLIJN, 29 October. (D.N.B.) Ondanks het slechte weer hebben talrijke Duitsche gevechtsvlieg tuigen op 28 October Moskqp aangevallen. De Duit sche bemanningen lieten hun bommen vallen op be langrijke militaire inrichtingen en op ravitailleerings- bedrijven der bolsjewistische hoofdstad en keerden zonder eigen verliezen naar hun steunpunteü>terug, Op denzelfden dag hebben, evenals de vorige da gen, de zwaarste batterijen van het Duitsche leger militaire doelen van Leningrad bestookt. Stelselmatig werden de beschietingen van ravitailleeringsbedrïjven in de omsingelde stad voortgezet. Een geweldige rookontwikkeling en branden toonden de goede uit werking van de actie der Duitsche artillerie aan. Duitsche gevechtsvliegtuigen die eveneens aan de gevechten om Leningrad deefhamen, plaatsten vol treffers op bewapeningshedrijven: De waarnemers constateerden na den luchtaanval twee reusachtige bi-anden.. INVAL IN EEN KOFFIEBAR. 's-GRAVENHAGE, 29 Oct, Een groot aantal re chercheurs heeft gisteren een inval gedaan in een koffiebar in de binnenstad, op vermoeden dat daar geregeld distributiebescheiden werden verhandeld. De veex-tig aanwezigen werden gefouilleerd. Acht. hunner, waaronder de 32-jarige buffetjuffrouw van de bar, wedden per arrestantenauto naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Een groot aantal distribu tiebescheiden kon in beslag worden genomen. Toen de politie de localiteit doorzocht, vond zij op den grond een portemonnaie met distributiebeschei den. die een der aanwezigen bij haar komst snel had latexi vallen. Hedenmorgen heeft een recherchexxr van de hondenbrigade zijn speurhond „Tosca" de lucht van deze beurs laten opnemen. Al heel spoedig heeft dé hond den eigenaar, die zich onder het achttal ge arresteerden bevond, aangewezen. Voorts heeft de Haagsche politie twee montexxrs, den 25-jarigen E. en den 29-jarigen M„ aangehou den, die op den Bezuidenhoutscheweg aan een Hage naar 400 boterbonnen tegen een gulden per stuk zou den verkoopen. Nadat de viex-hondex-d gulden ter hand waren gesteld, verwijderde een hunner zich onder het voorwendsel dat hij de bonnen ging halen. In zijn plaats verscheen daarop een derde met de mededee- ling, dat nummer een toevallig juist door de politie j was geknipt. Vonnis over Fransche gijzelaars uitgesteld Op last van den Führer PARIJS, 29 October. (D.N.B.) De militaire bevel hebber in Frankrijk, de generaal der infanterie Von Stülpnagel, heeft de volgende mededeeling tot het Fransche volk gericht.. ,,lk kan de Firansche bevol king meedeelen dat de Führer van het Duitsche rijk de terechtstelling der andex-e gijzelaars voor de beide moorden in Nantes en Bordeaux voorloopig heeft uit gesteld. Daarmede wordt allen Franschen een laatste gelegenheid gegeven mede te werken aan de ophel dering van de misdaden en zoo metterdaad te bewijzen dat zij de gemeene moordaanslagen van de hand wij zen. Moge alke Fr'anschman bedenken dat hij zelf er toe kan meewerken laffe misdaden op te helderen, dat hij daardoor tevens landgenooten voor doodschie ten als gijzelaars kan redden en eventueel de vrijla ting van hem nastaande krijgsgevangenen kan be werkstelligen. De Duitsche weermacht in Frankrijk zou zich met mij verheugen indien maatregelen van den aard zooals zij genomen zijn, niet noodig zouden zijn". Veertien koopvaardijschepen tot zinken gebracht BERLIJN, 29 October. (D.N.B.) Dxiitsche duik-- booten hebben, naar het D.N.B. verneemt, na een ach- tex-volging, die zes dagèn geduurd heeft en ondanks een krachtige bescherming, uit een van Gibraltar naar Engeland vax-end convooi 14 zwaar geladen koop- vaax-dijschepen met een gezamenlijken inhoud van 47.000 b.r.t. weggeschoten. Hierdoor is verreweg het grootste deel van dit convooi vernietigd. Van de bewakingsstrijdkrachten werd een Engel sche torpedojager tot zinken gebracht. ZANDVOORT NED. VERKENIGING VOOR LUCHTBESCHERMING. De Ned. Vefeeniging voor Luchtbescherming hield een vergadering in „Ons Huis" te Zaudvoort, waai de heer K. Rijpma, territoriaal inspecteur Luchtbe scherming voor Noord-Holland en Utrecht, sprak over de praktijkervaringen, welke de rijksinspectie inzake de luchtaanvallen heeft opgedaan. De voorzitter, de heer A. J. van der Moolen opende de vergadei-lng met een hartelijk welkom tot de talrijke aanwezigen, in het bijzonder tot burge meester H. van Alphen, den heer K. Rjjpma, dr. Van Fraassen, medisch adviseur en den lieer P. v. d.Mye. hoofd van den Luchtbeschermingsdienst en 'de hoofden van de vei-schillende takken van dienst. De heer K. Rljpnia vertelde op zeer interessante wijze van zijn ervaringen, opgedaan bij de luchtaan vallen in ons land. Betreffende de brisantbommen leidden deze er varingen tot de conclusie dat de scherven van deze bommen zelden lager dan één meter hoogte door een muur slaan. Daarom is men indien geen goed gekeurde kelder' aanwezig ,is het .veiligst, liggend op den vloer van de benecfenveydieping, zoover "mo gelijk van de buitenmuren verwijderd, bij voorkeur achter een binnenmuur. Met talrijke voorbeelden, aan de praktijk ontleend, werd door'spreker duidelijk aangetoond, hoe gevaar lijk het is, bij luchtaanvallen op straat te loopen, zich op de bovenverdiepingen van e.en huis te be vinden en staande of zittende in het benedenhuis te vertoeven. Met nadruk herhaalde hij dan ook: „liggen!" Plat liggen, liefst achter een binnexxmuur. Sprekende over, brandbommen, wees de heer Rijp- ma er op. dat deze inderdaad onschadelijk te maken zijn. Voorwaarde is echter, tijdig ingrijpen; voorts moet men over zand en water 'beschikken In het bijzonder wees spreker op de mogelijkheid om de brandbom onxxiiddellijk na den inslag, ook als deze reeds brandt, aan het blikken bovenstuk beet te pakken en naar bxiiten te werpen. Vervolgens toonde de heer Rijpma met tal van voorbeelden aan, hoeveel ellende er voorkomen had kunnen worden, als de bewoners van getroffen hui zen niet uit angst waren weggeloopen. doch onmid dellijk 4e noodige. maatregelen tot bestrijding van het gevaar hadden genomen. Uit de ervaringen, in de praktijk opgedaan, was gebleken, dat zij, die van te voren gezorgd hadden voor zand en water op elke verdieping, meestal van deze hulpmiddelen een dankbaar gebruik maakten en niet angstig wegvluchtten na het inslaan van een brandbom. Daarom, zoo herhaalde spreker, zorgt ér allen voor, op elke verdieping zand, een schop en water klaar te zetten. Nadat spreker nog enkele vragen had beantwoord, sloot de voox-zitter met dank aan den spreker dezen zeer geslaagden avond. HALFWEG WAARSCHUWING VAN DEN BURGEMEESTER. Op 18 October des namiddags omstreeks 9 uur is te Halfweg ontvreemd een heerenrijwiel (dienst- rijwiel Duitsche Weermacht), zwart gelakt, merk Brennebor, genummerd 2064856, zonder stuur, zwart zadel, breede dienstbag'agedrager boven het achterwiel, rubberpedalen, gele reflectors, tor pedonaaf, merk der banden Continental Extra Ri- ma, maat 28 x 1.75 en voordien van een electri- sehe lantaarn, merk Bosch. De Burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude verzoekt ter voorkoming van ern stige moeilijkheden den dader van dezen diefstal met aandrang het rijwiel onverwijld ten Raadhui- ze te doen terugbezorgen en noodigt hen die ter zake eenige inlichtingen kunnen verstrekken' uit, aan de politie daarvan mededeeling te doen. «oor de Baby (Adv. Ingez. Med.) EEN MEISJE OVERREDEN. Dinsdag kwam de 10-jarige J. Vugt op den Amsterdamschen straatweg zoo hard met een wiel rijder in aanraking, dat het meisje een been bi-ak. De wielrijder, de heer S., kreeg een hoofdwond. Dx-. Kuypers verleende de eei'ste hulp en achtte het noodzakelijk, dat het meisje naar de Mariastichting te Haarlem vervoerd werd. VELSEN BURGERLIJKE STAND. Geboren: J. A. Broek, d-, Cederstraat 9, IJmuiden. F. S. J. ten Brink, d., Harddraverslaan 19, Sant poort. D. de Koning, z., Schaepmanlaan U, Velsen. P. Dekker, z., Gerard Doustraat 75, IJmuiden. W. F. M. van Dijk, z., J. T. Cremerlaan 13. Santpoort. J. D. Kist de Ruyter, d-, Banjaertstraat 2, Velsen (N.) F. E. Hoekstra, z. en d„ Groote Houtweg 35, Velsen. J. Hamburg, d., Koningin Wilhelmïnakade 8, IJmuiden. G. Hartog, d„ de la Reystraat II, IJmuiden. L. van Dljke, z., Rijksweg 238, Velsen. H B In der Rieden, z., Zeeweg 367, IJmuiden. F. M. Brandwijk, z„ Willebrordstraat 76. IJmuiden. Overleden: A. B. Buyck, 62 j„ echtgen. van A. Tu le, R. Claesenstraat 23, IJmuiden. H. Tetenburg, 71 j., echtgene., van L. H. Jansen, de Weerdstraat 38, IJmuiden. A. C. van Eks, 86 j., wede. van S. Hof, Fultonstraat 7, IJmxftden. A. Tabemal, 59 j., echt- gen. van C. Philipoom, Hoofdstraat 4, Santpoort. H.j&angereis, 45 j., echtgen. van F. Cornelius, Wij- kerstraatweg 34, Velsen (N.) HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Verdonschot, Bankastraat 54, autoped; Cobbens, Amaryllislaan 10, armband; van Es, Glipperweg 107 bril; Politiebureau, catechismus, idem, 2 ceintuurs; idem, gymnastiekschoen; v. d. Bos, Hee- renweg 6, hoofddoekje; de Rooy, Eikenlaan 29; hand schoen; Westerveld, Res Novaplein 10," handschoen; v. Baren, Oostzanenlaan 19, handschoen; Bloemendaal, Haemstedelaan 6, hoed; v. Es, Glipperweg 107, hand schoen; Politiebureau, handschoen; Ostadeplein 5, hondje; Gielen, Eikenlaan 42, konijn; Politiebureau, mufs: Grijmans, Vijfheexenstraat 2tportemonnaie; Kampfrath, Heeren weg 145, regenjas; Politiebureau, sleutel; de Groot, Pcperkornstraat 4, slabbeje; Peper- korn. Bleekersvaarlweg 59, séhoen; Dr. v d Lugt, Gezondheidshuis, sjaal; Meijèr, P. de Hoogstraat 17, schooltasch; Lam, J. v. Ruysdaellaan 7a, vulpen. BLOEMENDAAL TUINBOUWVERGADERING. Onder leiding van mr. A. Top hield Dinsdagavond de afdeeling Bloemendaal van de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenvergadei-ing in ..Rusthoek" te Bloemendaal. De voorzitter wijde diepgevoelde woorden aan de nagedachtenis van den heeft A, Tabernal, vele jaren lid. en bestuurslid' der afdeeling. De voorzitter deelde mede, dat iix het voorjaar eèn cursus zal worden gehouden ln het snoeien van sierheersters door den heer A. Steetskaixip. Voor het puntenstelsel en voor de prijsvraag-bloei ende chrysanthen was een schat van .bloemen inge zonden. Toegekend wei-den: voor de groep chrysan then 10 punten met lof der jury le premie Mulder. Idem 10 punten en 2e premie Barnhoorn. Idem 10 punten en 3e premie Barnhoorn. Er volgde een filmvertooning door do N.V. Am- sterdamsche Superfosfaatfabriek van de films „De Tuinbouw Westland" en de „Fruitteelt"-film met toelichting van ir. W. Riemens. We zagen het werk in de fabriek te Vlaai-dingen, waar de productie werd nagegaan van de bekende samengestelde mest stof, bestaande uit stikstof, fosfox-zuur en kali om later aangewend te worden in de bedrijven op Zuid- Beveland, iU het Westland, Wageningen en elders. Duidelijk liet ii\ Van Bxxren uitkomen hoe door een innige samenwerking van onderwijs, voorlichting en onderzoek eenex-zljds en de fabrielcsleiding aan den anderen kant resultaten zijn verkregen, waar door Holland zoo'n uitnemenden naam heeft ver kregen in groenten- en fruitteelt, wat px-oductie en qualitelt betreft. .Bij het stellen van vrag m, kwam een belangrijke quaestie ter sprake: Hoe moéten wij straks nog een behoorlijke opbx-engst verkrijgen als er geen mest stoffen meer zijn. En het antwoord was: alle gezonde afvalstoffen zorgvuldig bewaren en verwerken tot compost en daai-bij stalmest gebruiken. De voorzitter bedankte Ir. Van Buren voor zijn be langwekkende voordracht. Een Eerezaak is het Winterhulp te steinien. Gironummer van de WHN: 5553. HAARLEM 29 October 1941. Ondertrouwd 29 October: J G. Kuperus en A. M. Ehser. C. Deist en A. A. Mooij. J. T. de Gier en J. M. A. Oerlemans. L. Terpoorten en H. J. M. v. d. Broek N. J. v. d. Pol en P Booms. W. H^_van Gorkum en H. J. J. Rooijers. A. P. M. Hamers en A- G. E. J. Dubelaar. W. J. Everaerts en C. H. M. Vandenhoudt, A. J. Schaap en A. M. Verton. H. J. de Jong en J. Meijer. E. C. van Ginhoven en F. Coté. J. M. Schreuder en D. J. Stijnman. T. Lammertsma en M. H. C. Vos. K. R. Steen en D. M. Heiliegers. J. G. Benard en A. van Hengel. C. van Gerven en G. P. Stals. Gehuwd 29 October: W. O. G. F. Bosman en A. Meinders.» H- Breuker en A. van Melsen. D. F. Bloemzaad en M. J. van der Veldt. L. Galama en C. Neeven. W. J. Schaafsma en J. Braams. J. Kaart en M. S. Mulder. G. L. van Leeuwen en M C. Klaasscn. G. H. Regelink en J. Harms. R. W. Blankert en J. N. van Zadelhoff. Bevallen: 27 October: C. C. M. van Vliet-Overes, d, 28 Oct.: J. Cavé-Zonneveld, z.. M. F. M. Peerdeman- Deen, z. A. C. Gerrits-van der Vlist. d. E. P. Prins-Verhèijde, z. A. C. Jacobs-Aarden, r.. C. E. van Werven-Bergmann, z. A. C. van de Molen- Twisk, d. J. C. Rosics-Glas,z. 29 Oct.: J. de Graaf-ter Horst, z. G. I. Bloem-van Kestéren, d. Overleden: 28 October: P. Hofstra-Bottinga, 72 j., Brederode- stra'at. V. L. A. Razoux Schultz, 56 j., Heussens- straat. D. H. Dijkman, 58 j., Amsterdamscheyaax-t. C. Klaver, 59 j., Overtonstraat. FAM. BERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Vérloofd: G. Goris en W. Metz, Overschie. Ondertrouwd: M. Hendrikse en C. v. d. Velde, Am sterdam: W. Jansen en N. Hulst, Voorschoten-Leiden; J. H. Riemens en L. H. P. Schubad, Leiden-den Haag. Getrouwd: W. J. G. Fornier en M. Peskens, Hil versum; F. J. Kooistra en J. M. de Graaf, Amster dam. Bevallen: de MooijDuyvis. z. Deventer; A. Riem slagVroom, z* Zwolle; C. HalmaMadder, z.. Alk maar; J. GijzenijHensen, d., Leiden. Overleden: A. Bouwman Bzn.. m., 47 j„ Rotterdam; A. de Bruin, m., 61 j., Wieldrecht; A. v. d. Wal, m., 75 j„ Hillegersberg; J. P. Soute, m., Rotterdam; A. C. v. d. Berg—Dogterom, Krimpen a. d. Lek; L. Ro senberg, m„ 56 j„ Tilburg; B. H. Brinkman, m„ 68 j.. Amsterdam; B. M. Lind—Brems, v., 89 j., Holding (Den.); J. Wolf, m., 85 j., den Haag; M. C. v. Giffen- Legrand, v., 66 j., Wassenaar; M A Ockeloen—Rijk. v„ 77 j., Amsterdam: A. M. W. J Waanders—Veuze- lers, v., 50 j., OudcWater; P. Luycx—Tjepkema, v., 74 j., Amsterdam; D. y. d. Wolde, m., 82 j„ Apeldoorn: A. J. H. Boudier, m„ 61'j.. Brussel; M. C. Boucher— Snabel, v., 79 j., den Haag; W. W. Braam, m„ 62 j., den Haag. -

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5