0 Maak Uw huis behaaglijk! fi PANTSERKRUISER SEBASTOPOL £aatste ^Beüchtea !Bucg,edifke Siand Italiaansch weèrmachtsierïcht Vloofbasis La Valetta op Malta gebombardeerd. ROME, 3 November (Stefani) Het Italiaan- sche weermachtbericht luidt als volgt: ,,In den afgeloopen nacht hebben eenheden van onze luchtmacht opnieuw de vlootbasis La Valetta gebombardeerd. Noord-Afrika: Aanzienlijke bedrijvigheid van onze artillerie aan het front van Tobroek. Aanvals- pogingen van den vijand werden terstond afgesla- gen. Tijdens een luchtaanval op het gebied van •enghazi werden eenige woonhuizen beschadigd. Onder de Arabische bevolking werd een persoon gedood en eenigen gewond. In luchtgevechten schoten onze jagers eer. Engelsche machine neer. Oost-Afrika: Engelsche vliegtuigen bestookten het veldlazaret van Culquabert, dat duidelijk voor zien was van het Roode Kruis-teeken, met ma chinegeweervuur. Onder de verpleegden vallen slachtoffers te betreuren. Aan de fronten van Ualag en Celga vonden gevechten plaats die voor onze troepen gunstig verliepen. De vijand liet eenige dooden alsmede wapens en munitie op het ge vechtsterrein achter". DUITSCHERS EN ITALIANEN UIT AFGHANISTAN IN BRITSCH INDIE AANGEKOMEN. SJANGHAI 4 November (D. N. B.) De op grond van een verordening van de Afghaansche regeering onder druk van Engeland uit Afghanistan geëvacueerde Ddlt- schers en Italianen, zijn volgens een bericht uit Delhi, in Britsch Indië aangekomen. Een tweede groep Duitschers en Italianen was reeds eergisteren in Pasjawar aange komen. De geëvacueerden zijn in Pasjawar in een afzon derlijk kamp onder zeer streng politietoezicht onderge bracht. Verlaten van het kamp is verboden. De geëva cueerden zulien spoedig per trein naar Bombay en van daar per schip naar Basrah vervoerd worden. AMERIKAANSCHE BOMMENWERPER MET TWAALF INZITTENDEN VERONGELUKT. BERLIJN 4 November (D. N. B.) Naar de Engelsche berichtendienst uit Washington meldt, heeft het Ameri- kaansche ministerie van marine gisteravond medegedeeld dat een bommenwerper van de marine boven den Atlan- ttschen Oceaan Is neergestort. De bemanning, bestaande uit elf officieren en manschappen, alsmede een officier van het leger die als passagier de tocht medemaakte, zijn om het leven gekomen. Het vliegtuig werd sedert Zondag avond vermist. De juiste plaats van het ongeluk wordt niet opgegeven KORT NIEUWS. In Samara (Koebisjef) is thans, naar Associated Press meldt, ook Kalinin en in zijn gevolg de vice- commissaris van het commissariaat van Buitenland- sche Zaken, Wisjinski, aangekomen. Molotof was reeds eerder gearriveerd. (D.N.B.) De decreten over de mutaties in den nationalen raad zijn gisteravond te Vichy verschenen, zoo meldt het D.N.B. o.a. houden de aartsbisschop van Parijs, kardinaal Suhard. en de vroegere minister van Bin- nenlandsche Zaken Frossard op lid van den raad te zijn. In het geheel zijn twintig nieuwe leden benoemd, voor het grootste deel uit het bezette gebied. Naar de Britsche Berichtendienst meldt, heeft Attlee zich van New-York voor eenige dagen naar Canada begeven. In een radiorede tot het Canadee- sclie volk gaf hij toe dat een oorlog niet door een defensieve houding kan worden gewonnen. (D.N.B.) Uit Agram verneemt het D.N.B.: De Kroatische staatsleider heeft in plaats van den tegenwoordïgen gezBnt Benzon den minister van Onderwijs, dr Mile Soedak, benoemd tot gezant te Berlijn. Charkow in Duitsche handen. Nadat de tegen stand gebroken is, trekken de troepen de stad binnen, om de strategische punten te bezetten. (Orbis-Holland) Over de blokkade BERLIJN, 3 November. (A.N.P.) De „Petit Pari- sien" schrijft het volgende naar aanleiding van de jongste propaganda-bluf van de Londensche radio, volgens welke de Franschen sléchts den wensch koesterden de Engelsche blokkade verscherpt te zien: „De Engelschen willen de wereld reeds wijsmaken dat de bewoners der door de Britsche luchtmacht gebombardeerde Fransche kustplaatsen vurig naar bomaanvallen verlangen, welker slachtoffers zij zijn. Nu beweren de Engelschen ook ftog dat de Franschen de hun opgelegde beperkingen te licht achten; Op deze bluf zijn de Franschen echter niet ingeloopen, zoo constateert het blad. Zij weten dat niet Duitsch- Iand. maar Frankrijk ónder de Engelsche blokkade te lijden heeft. Er bestaat derhalve ook weinig kans, op dat zy naar een yerscherping der blokkade ver langen". De vaandels der vrijheid Met deze vaandels hoog geheven stormden de Duit sche legers, gevolgd door de legers van de verbonden mogendheden en de duizenden vrijwilligers uit alle beschaafde landen van Europa, naar het Oosten, om de belagers van de Westersche beschaving te vernie tigen Met de vaandels der vrijheid in de vuist begonnen deze dappere strijders een grimmig gevecht op leven en dood. Zij verslaan de legers van Stalin; zij mar- cheeren nu, na enkele maanden, diep in het land der bolsjewisten, de overwinning tegemoet.. Dappere kerels, die zich door niets laten tegenhou den, want het zijn de vaandels der vrijheid, die zij met zich voeren: het is hun heilig ideaal dat zij vol gen. En daarom moeten en zullen zij zegevieren, die vaandels der vrijheid. Ook in ons land werden zij gegrepen; ook hier hoog geheven door onze Ne- derlandsche nationaal-socialisten. Zij wappérden bo ven de troepen, die naar hrt Oosten trokken. Een symbool voor hen, die den nieuwen tijd begrijpen, onbereikbaar voor anderen, die vreemd zijn voor hun volk en land Nederlanders, die vaandels der vrijheid, die kleuren van ons legioen, die strijdliederen van onze natio naal-socialisten, die roepen u toe, u te bezinnen op uw plicht als Nederlander Het is de vrijheid van Europa, van Nederland, uw vrijheid en de toekomst van uw kinderen, waarvoor deze vaandels geheven zijn; waarvoor die Nederland- sche vrijwilligers vechten en gij zoudt zoo weinig eer bezitten, dat gij aan den kant blijft staan? Neen, gij zult die vaandels volgen, gij zult eindelijk gaan beseffen, waarom het gaat, gij zult uw plicht doen en gij zult u aanmelden bij het vrijwilligers legioen „Nederland", Koninginnegracht 22 te Den Haag. HOOFDKWARTIER VRIJWILLIGERS LEGIOEN NEDERLAND Hoofdredacteur R. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur C. J. van Tilburg, Heemstede. Engelsche aanval op Franscli koopvaardijschip In de territoriale wateren van Tunis VICHY. 4 November. (D.N.B.) Naar het agent schap Ofi uit Tunis meldt» ls de Fransche vrachtboot „Senneville", die door een Fransche torpedoboot werd vergezeld, in de territoriale wateren van Tunis door zes Britsche vliegtuigen aangevallen. De „Senneville" werd door-bommen licht beschadigd. Aan boord werd niemand gewond. HeJ Fransch convooi kon zijn reis voortzetten. In Fransche regeeringskringen vestigt men er de aandacht op dat het borpbardement op de „Senneville" de vijfde Britsche aanval vormt op de Fransche koop vaardij in de Middellandsche Zee in een maand. Anderhalf inillioen Winterhulpspeldjes van Aardewerk Voor de collecte op 14 en 15 Nov. a.s. 's-GRAVENHAGE, 3 November. Het A.N.P. meldt: De stichting Winterhulp Nederland is bij haar inzameling al meermalen van de gedachte uitgegaan, dat de aan te bieden speldjes waard moesten zijn om bewaard te worden. De sprookjes-speldjes en de wapenspeldjes getuigen daarvan. Voor de cqllecte op Vrijdag 14 en Zaterdag 15 No vember komt zij met iets zeer aardigs voor den dag: speldjes van gebakken aarde. Het zijn terracotta tegeltjes van cirkelvormig model met een middellijn van 30 en een dikte van 5 milli meter, die een keuze uit 14 afbeeldingen zullen bie den. Voor elk dezer is een karakteristiek beeld ge kozen uit de provinciën en de drie voornaamste steden van ons land: voor Amsterdam de Westertoren, voor Rotterdam - de St. Lourenstoren en voor den Haag de Ridderzaal, terwijl die der provinciën als volgt zijn: de Domtoren te Utrecht, de Martinitoren te Groningen, het stadhuis te Haarlem, de Sassen- poort te Zwolle, het Valkhof te Nijmegen, de oude Maasbrug te Maastricht, het stadhuis te Gouda, de Gevangenpoort te Bergen op Zoom, het Raadhuis te Veere, een kijkje op Grouw van het Pikmeer af en het Hunebed te Rolde, alles in 'licht relief In de verwachting, dat de belangstelling voor deze speldjes minstens zoo groot zal zijn als die voor de sprookjes van het vorige jaar. heeft de stichting Win terhulp opdracht verleend tot vervaardiging van an derhalf millioen stuks. Het was nog aan het eind van 1940, toen deze opdracht werd gegeven, voor de eerste maal in haar geheel nan een Nederlandsche industrie. Deze kreeg vier maanden tijd om ze te le veren ter verzending naar de Winterhulp-bureaux in de 1200 gemeenten des lands. Indien men deze anderhalf millioen speldjes op een rij zou willen leggen, stevig tegenelkaar aangedrukt, dan zou men er een weg van 45 km voor. noodig heb ben. Wilde men ze liever plat op elkaar op een stapel zien. dan zou deze een hoogte van 7500 meter berei ken. Het is de „N V. Brouwer's Aardewerk" te Leider dorp. die zich met de vervaardiging dezer anderhalf millioen speldjes heeft belast 55 meisjes, buiten het gewone personeel dezer aardewerkfabriek, zijn van de tweede week in Januari bezig tot in de Meimaand met de vervaardiging dezer speldjes bezig geweest. Deze meisjes waren speciaal voor dezen arbeid aan genomen en er is aan deze opdracht voor f 20.000 verloond. De speldjes zijn licht in gewicht, compleet acht gram. AMSTERDAMSCHE POLITIE ZUIVERT EEN SPEELHOL. Vijf agenten van de Amsterdamsche politie heb ben een inval gedaan in een pet-ceel aan de Lau rierstraat, waar op de le verdieping een speelhuis gevestigd zou zijn, dat regelmatig "door werkloo- zen en personen van verdacht allooi bezocht werd. Om de tafel werd een aantal mannen aangetrof- jen, die het z.g. „banken" beoefenden. Op tafel lagen diverse hoopjes kaarten met geld er op; Elf personen werden naar het bureau aan de Marnix- straat geleid. De bewoner, tevens bankhouder, werd in arrest gesteld. Korfbal Animo Ready nog steeds ongeslagen Zwaluwen met 32 geslagen De belangrijkste ontmoeting voor de eerste klasse van de Haarlemsche afdeeling van den N. K. B. tusschen De Hillegomsphe Zwaluwen en Animo Ready bracht een spannenden en door beide partijen goed gespeelden wed strijd. Het zeer zware veld en de koude wind vergde het uiterste van speelsters en spelers, maar beide teams wis ten door goede techniek de vele moeilijkheden te over winnen. Animo Ready heeft bijna den geheelen wedstrijd de leiding gehad maar was toch pas bij het eindsignaal zeker van de zege, Met rust hadden de oranje groenen de leiding met 2—1. Eerst kort voor het einde maakte van A'ndel er met een prachtig doelpunt 3—1 van. doch Por- rlnga beantwoordde djt onmiddellijk door een tweede tegenpunt. zoodat de spanning tot het einde bleef. Door deze 3—2 zege bleef Animo Ready de eenige ongeslagen eerste klasser Oosterkwartier 4 liet zich van zijn beste zijde zien door haar thuiswedstrijd van Watervliet met 4—1 te winnen. Nieuwe Flora 2 behaalde een normale overwinning op Haarlem 2. dal ditmaal met 9—0 werd verslagen. De Haar lem-reserves zijn Inderdaad te zwak voor de eerste klasse. De stand in de eerste klasse is thans: 4 gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-t. gem. Animo Ready 1 Zwaluwen I Nieuw Flora 1 Oosterkwartier 4 Watervliet I Aurora 2 T H. B. 2 Haarlem 2 - 12 61—12 I 10 36—8 1 8 27—12 3 6 26—25 4—43 Voor de tweede klasse werden de wedstrijden Nieuw Flora 2—Aurora 3 en Oosterkwartier 5—Zwaluwen 2 uit gesteld, terwijl Oosthoek 1 een voor haar doen maar matige 51 overwinning op Animo Ready 2 bbekte. Van de derde klassers speelde Animo Ready 3 gelijk 1—1 tegen T. H. B. 3 en won Oosthoek 2 andermaal, nu met 61 van Aurora 4. i De uitslagen van de adspirantenwedstrijden zijn: Eerste klasse: Sport Vereent a—Haarlem a Animo Ready a—Nieuw Flora a Oosterkwartier aT. H. B. a "t Staat niet alleen beter, zoo'n voorname degelijke en hygiënische Lachappelle-vloer, maar het geeft Uw huis ook meer waarde. Nog 0 Joiedt Lachappelle keus uit dezelfde f prima houtsoortennog is parket dis tributie-vrij. Besluit nu echter spoedig. Althans vandaag nog even het geïl lustreerde Lachappelle boekje vragen! PARKET jjiaw Adres -- Woon?»»»1® (Adv. Ingez. Med.) Wielrijden Sclierens klopt Van Vliet te Brussel BRUSSEL 3 November (A. N. P.) Op de winterbaan te Brussel werden Zondag internationale wedstrijden ge houden, waaraan o.a. door onzen wereldkampioen op den sprint Arie van Vliet werd deelgenomen. De verschillende series hadden een spannend verloop en uiteindelijk tot resultaat, dat een beslissingsrit moest worden gereden, waarin onze landgenoot met miniem ver schil door zijn Belgischen rivaal Scherens werd geklopt. De Fransche renner. Gerardin. waarover den laatsten tijd veel te doen is geweest naar aanleiding van het inci dent. dat zich op 12 October te Parijs voordeed, moest hier bewijzen, dat hem de aldaar toegewezen overwinning ook eerlijk toekwam. Hij bracht er evenwel niet veel van ;recht. De resultaten luiden. Sprint: le serie: 1. Scherens (200 meter 14 sec.); 2. v. Vliet op een halve lengte; 3. Gerardin op 1 lengte. 2e serie: 1. Scherens (200 M. 14.2 sec.); 2. Gosselln op en halve wiellengte; 3. Gerardin. 3e serie: 1. Van Vliet (200 M. 14 sec.); 2. Gosselln op een halve wiellengte; 3. Gerardin op een halve langte. 4e serie: 1. Van Vliet (200 M. 14 sec.); 2. Scherens op een kwart wiellengte: 3. Gerardin op een halve lengte. Beslissingsrit: 1. Seherens (200 M. 13.6 sec.); 2. v. Vliet op 10 c.M Eindklassement: 1. Scherens 4 pnt.; 2. Van Vliet 4 pup- ;n: 3. Gosselfn 7 pnt. en 4. Gerardin 9 pnt. Resultaat koppel wedstrijd over 50 K.M.: 1. Dekuijsscher De Biuycker in 'l uur 41.6 sec.; 2. Buysse—Biliiet;. Op 1 ronde: 3. Nayev. Simaes; 4. KaersVan Vliet. Hengelen Haarlemsche Hengelaarsvereemging Morgenrood hield j.l. Zondag haar maandelijkschen bekerwedstrijd in de Ringvaart Bennebroek—Hillegom. Deze wedstrijd ging op baars.. De volledige uitslag was: 1. Klinkenberg; 2. H. v. d. Schoot; 3. C. Ket; 4. li Kok; 5. Oostrom; 6. A. v. Dijk; 7. Lourenburg; 8. G. Vooges 9. P. Brand; 10. J. v. Dijk. Zwemmen KRINGWEDSTRIJDEN VAN „HAARLEM". Zondag 9 November organiseert de Zwemclub „Haar lem" In Stoop's Bad het tweede deel van de Kringkam pioenschappen. waarvoor het volgende programma is samengesteld: 50 M. borstcrawl lteeren-nieuwelingen. 50 M rugcrawl dames. 3 x 50 M. wisselslagestafette heeren-nieuwelingen. 100 M. schoolslag dames. Direct aansluitend op deze wedstrijden heeft „Haarlem" nog een aantal onderlinge nummers 6p het programma ge plaatst. 25 M. schoolslag en 25 M. borstcrawl voor leden t.m. 12 ^50 M. schoolslag en 50 M. borstcrawl voor leden 13 t.m. 15 jaar. 400 M. schoolslag dames en heeren. 200 M. borstcrawl dames en heeren. De overweldigendste film van het seizoen Aurora oAnimo Ready c B; Zwaluwen bNieuw Flora c C: Oosterkwartier e—T. H. B. b van Vrijdag af in REMBRANDT (Adv. Ingez. Med.) In de Rivièrahal van de Diergaarde Blijdorp le Rotterdam heeft de plaatsvervan gend leider der N.S.B., van Geelkerken, den nieuwen burgemeester van Rotter dam, ir. F. E. Müller, geïnstalleerd als districtsleider der N.S.B. en gemachtigde van den leider. De nieuwe districtsleider, burgemeester ir. F. E. Müller tijdens zijn toespraak. (Polygoon-Hof) Voor de kinderên~\ De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier. (Teekeningen van F Wagner). 48. OnVSfWachte hul| 48. Toen de vis bij de ijsschots stopte en geen aanstalten maakte om hen te verorberen, maar inte gendeel vertelde, dat hij door de walrus was uitge stuurd om hen verder be hulpzaam te zijn, konden Hein en Barrabas hun ogen en oren haast niet geloven Eerst bleven ze sprakeloos staan, maar toen wist Ileln zich te herstellen. Hij klom op de bovenlip van de vis en vertelde hem, dat ze naar het Zuiden moesten. Ze hadden langs de kust willen gaan, maar door die vreselijke storm waren ze de koers kwijt geraakt. En nu wisten ze natuurlijk niet. hoe ze het land. waar de palmen groeiden konden vinden. Maar daar wist hun redder wel raad op! Jan. de Walrus had hem gevraagd, hen zoveel mogelijk te helpen. Welnu, hij zou de beide vrienden persoonlijk naar dat land toe brengen. Hij wist wel zoo ongeveer waar hij het zoeken moest. Barrabas moest maar op zijn kop klimmen, dan kon Hein op zijn bovenlip blijven zitten. Dat was niet aan dovemansoor gezegd. In een wip wist Barrabas boven op de kop te komen, maar hij moest z'n poten een beetje optrekken, anders kriebelde hij de vis in de ogen En zo gingen ze op weg naar het Zuiden! De vis vertelde ondt wijl hele verhalen over allerlei zeedieren: hoe ze leefd en waar ze woonden. En zo fijn vonden Barrabas en He alles, wat ze hoorden, dat ze de hele tijd er door vergat l en nog voor ze er aan dachten, heel in de verte een do kere smalle streep aan de horizon zagen verschijnt „Ziezoo, daar moeten we zijn!" maakte die vis een eic aan zijn vertelling. Dichterbij gekomen konden ze duió lijk de palmen en de dichtbegroeide heuvel onderscheidt Dus dat was '1 land der sluipwespen, waar nieuwe avo turen hen wachtten! „En misschien vind Ik daar Liv terug!", dacht Barrabas stilletjes'bij zichzelf. Dammen HALVE FINALE DER MEESTER-WEDSfRIJDEN. Deze maand zal in de hoofdstad en in Utrecht de demi finale der wedstrijden om den meestertitel worden ge speeld. In de afd. Noord werd deze halve finale bereikt door K Huisman. Leiden; F. J. Vos, Hilversum; C. IJff, Zeist; O. J. B. v. d. Sleen en F. J. H. Roger, Amsterdam; H. Mulder, Groningen; A. Buljck, Santpoort en H. Laros. IJmuiden. Op 8, 9, 22 cn 23 November ontmoeten deze spe lers elkander in Amsterdam, op 15, 16 en 30 November ln Utrecht. Het door de Haarlemsche Damclub georganiseerd tour- nooi volgens de nieuwe speelwijze (Hoogland's systeem) ls thans geheel beëindigd De prijswinnaars zijn: Hoofdklasse: lste prijs P. H. Meure; 2de prijs K. Olij. Eerste klasse: lste prijs D. Schrijnemakers. Tweede klasse: lste prijs C. B. de Laat; 2de prijs G. van Es. Derde klasje: lste prijs A. J. Verwoerdt. In dit tournooi werden totaal 30 partijen gespeeld; in 12 partijen werd de nieuwe speelwijze in praktijk gebracht; in de overige 26 partijen derhalve niet. Finnen bezetten belangrijk verkeersknooppunt Bij verrassing genomen Het D.N.B. meldt: De laatste dagen hebben de Fin nen, de plaats Paatene aan den Westelijken oever van het Jarvimeer, ongeveer 150 K.M. ten Noorden van Petroskoj, ingenomen. De aanval werd zoozeer bij verrassing ten uitvoer gelegd dat de plaats betrekke lijk onbeschadigd in Finsche handen is gevallen. De wegtrekkende bolsjewieken konden slechts eenige openbare gebouwen vernielen. De ingenomen plaats heeft bijzondere strategische beteekenis als belang rijk verkeersknooppunt. Finsche luchtstrijdkrachten hebbdïi het bombarde ment van der. Moermanskspoorweg en van spoorweg- materiaal vodrtgezèt en locomotieven en colonnes voertuigen beschoten. Het luchtafweergeschut heeft een vijandelijken jager neergeschoten Singapore basis der Ver. Staten ISTANBOEL. 3 November. Radio Ankara heeft gemeld dat Engeland de basis Singapore aan de Ver. Staten zou hebben afgestaan. Het feit zou diepen in druk in Londensche kringen gemaakt .hebben (Stefani). BEVERWIJK Clandestiene slachtplaats ontdekt Proces-verbaal tegen slachters en koopei's De gemeente-politie van Beverwijk heeft dezer dagen een inval gedaan in een perceel in deze ge-' meente, waar een clandestiene slachtplaats werd Aangetroffen. Dé bewoners en al de andere aan wezigen werden naar het politiebureau overge bracht en daar aan een verhoor onderworpen. Hierbij bleek, dat behalve de bewoners van het perceel nog verscheidene andere personen bij de zaak betrokken waren, o.a. een 51-jarige inwoner van Beverwijk, die zorgde voor de distributie van het frauduleus geslachte vleesch. In het perceel werden de slagersbenoodigdheden en een partij vleesch in beslag genomen. In een schuur van een anderen inwoner van deze gemeen te konden drie schapenhuiden in beslag genomen worden. Voorts werd, in verband met deze ontdekkingen, tegen een negental inwoners uit Beverwijk proces- verlMal opgemaakt wegens het koopen van fraudu leus^ geslacht vleesch. HEEMSTEDE EEN DROEVE PLECHTIGHEID. Maandagmiddag had onder zeer groote belangstel ling op de Algemeene begraafplaats te Heemstede de begrafenis plaats van het echtpaar F. J Montijn en J. J. MontijnHuisstede die ,een dezer nachten als slachtoffers vielen van een Engelsch bombardement Bij deze droeve plechtigheid waren o.m. aanwezig de heer C. Ceelen, vertegenwoordigend het College van Secretarissen-Generaal, de heer C. J de Groot, waarnemend burgemeester van Bloemendaal, de heer C.' Schuttevaer, vertegenwoordigend de buurtvereeni- ging „Aerdenhout-Bentveld" en vele bewoners uit de buurt waar het echtpaar woonde. Het was een treffend moment toen het gordijn van de aula werd opgehaald, en daar beide kisten stonden, bedolven onder een schat van bloemen, waaronder een krans van het gemeentebestuur van Bloemendaal en een krans van de buurtvereeniging „Aerdenhout- Bentveld". Dr. J. B. de la Faille, als eenige spreker, schetste hoe hij den heer Montijn nog maar kort kende, maar hoe in dien korten tijd een hechte vriendschapsband was ontstaan. Je had eert andere gemeente verlaten, aldus spr. om dat het daar zoo onrustig was voor je vrouw en je kinderen, je zeide, dat je in deze omgeving rustig woonde, en nu vind je hier de rust, veel te vroeg vooV jou genie en temperament Maar zooals wij je gekend hebben, zullen je kame raden je blijven herdenken, je herinnering zal bij ons blijven voortleven. Nadat daarna beide kisten in de groeve was neer gelaten sprak Ds. Noordhoff woorden van troost tot de diep getroffen familie daarbij de verzekering ge vend dat God den mensch niet alleen laat Het ver driet dat u thans treft legt gij in Gods hand. en als wij deze lichamen aan de ajirde toevertrouwen, be velen wij de zielen in Gods hand Nadat Ds. Noordhoff tn gebed was voorgegaan, ver lieten allen den doodenakker, sterk meevoelend met het leed van' deze zoo zwaargetroffen familie. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te verkrijgen bij: Verschoor, Leidschevaartweg 55, bril; Hemsbergen, Welssenbruchweg, dop van benzine tank; mevr de Haan. J. C. Oostzanenlaan 7. 1 paar hand schoenen; Sloof. Eandvoortschelaan 98, hondje; v. d. Belt. Heemsteedsche Dreef 55. hondje; Van der Velde. Valken burgerlaan 61. damesarmbandhorloge: v. d. Meer. Koe- diefslaan 24 a, kraag; van Weiden. Bosboom Toussalnt- laan 63. halsketting; Nceskens. Bankastraat 58. voetbal kousen: Roozen. Kerklaan 46. zaklantaarn; Verzijlberg Sumatrast! aat 34. mantritie; Abswoude. Borneostraat 61 parapluie; Zonneveld. Lijstejbeslaan 19, parapiuie; van Bake!, Camplaan 16, gouden ring; Spoorplein 1. sleutels met ring; Warmerdam, Binnenweg 58, tasch; Denekamp, Hugo de Grootlaan 3, vulpotlood; Koelemeij, Zandvoort- echelaan 159, wol; Tol, Haemstedepleln 4» waterpas. Beste Kinderen Het derde avontuur „NEKKIE RAF.» APIE SNUIF" icordt deze week gratis uitgereikt, al je bij onderstaande zaak komt smullen. Jullie hebt zeker met je vriendjes en vriendinnetje» over ons gesproken, icant de belangstelling voor onze avon turen groeit met den dag. Bufetaria Kruisweg 22-24, HAARLEM (Adv. Ingez. Med.) HAARLEM 4 November 1941, Bevallen: 2 November: T. C. van Deursen-Strak, d. 3 Nov, I. A. L. Körber-Hettasch, d. S. H. Ruigrok der Werven-Persoon, z. J. H./van den Burg-Uiten- daal, d. Overleden: 1 November: E. E. van den Bosch-Heldt, 40 j.T van Marumstraat. 2 Nov.: C. J. Bleeker-Vermeij, 68 j. Da Costastraat. A. van Oudenniel-Mulder, 77 j., Korte Spaarne. S. Seinstra, 70 j., Klein Heiligland B. G., 7 m„ z, van J. T. Groenendijk, Rollands- laan. 3 Nov.: L„ 9 m., z. van W. C. Maarsen, Voor uitgangstraat. T. B. van Kampen, 82 j., Kamperlaan FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Verloofd: D. Smidt en J. J. Doorn, den Haag. Ondertrouwd: E. v. d. Voort en H. J. K. Kolstee, den Haag-Breda; A. H. v. Assum en D. B, Tjebbes. Hilversum. Bevallen: W. v. GastelBrabers, d.. Roozendaal; GoudriaanCraandijk. d„ Amsterdam; J. C. W. Ah- couiverTomassen. z.. Utrecht: A. G H. de Boer—v Wilpe, d., Amsterdam: v. d. BijlBaggerman, d ^Amsterdam: StigterOidtmann, z.. Voorburg; N. A Houwelingde Looff, d.. Warmond; v. d. Molen- Hoeksema. z., Arnhem. Overleden: J. F. Vink. m. 60 i. Nien-bodewaard; E. G. A. DussëldorpSmeenk, vr. 4 9 j„ Dordrecht; P. W. Molenaar, m. 4.S j.. Santpoort: D. C. A. M. S, v. Schalk, v. 76 j.. Wassenaar; A J. v. Manen, m. 33 j„ Rotterdam; M. de Koning, m. 74 j.. Rotterdam; A. v. d. Berg. m. 83 j.. Amsterdam: J. Dekker Pzn., m. S2 j„ Wassenaar; G. A. Geurten, m. 69 j„ Rotter dam; J. A. de KeyzerHoorweg, v. 73 j.. Rotterdam M. L. v. HobokenWittwer. v. 44 j.. Wassenaar: L C. J. G. de BruynBrons, v. 59 j.. Amsterdam; X. C. v. d. Poll—Roggeveen. Hilversum: J Hartog: v. 5! j., Amsterdam; M. SpringerPalmboom. Nieuwer- Amstel; F. H. Vornholt, m. 59 j.. den Haag: Kalshoven—Basting, v. 74 j.. den Haag; C. W. Co- ninck Liefsting, v. 81 'i„ Zwolle- G. J Tliddink. in, "0 j. den Haag: II. J. Ilahn, m. 54 j. Rotterdam: J, Leguyt Mzn., m. 15 2 j., Krommenie; W. de Waal, m, 69 j.. Alkmaar; G. N. Sllnkman, m 48 j„ Amsterdam I. A. Klerk de Reus—Speelman, v. 83 j„ Nijmegen; P. Korver Jzn., m.. 87 j„ Amsterdam; C. W. G. H, Koreman, m. 78 j.. den Ilaag; J. E. Romswinckel m. 68 j., den Haag; E. G. de Wijs—Willing, v. den Haag; W. G. de Bordes, m. 61 j. den Haag; J F. Flentge, m. 67 j.. Utrecht. iiancl vernietigd srod bezet - Burgers in nood. Steunt de Nederlandsche ambulance v. h. Oostfront. Koninginnegracht 22 Giro 87600 's-Gravenhaqt 3\.adio X%oq.xamma WOENSDAG 5 NOVEMBER 1941, HILVERSUM I. 415.5 M 6.45 Gramofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.M Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B N. O Nieuwsberichten. 8.15 Gewijde muziek (gr.pl.). 8 30 Gramo foonmuziek. 9 145 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmu ziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Rentmeester. 12.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.25 Voor den boer. 12 40 Almanak. 12.45 B N. O. Nieuws- en economische bet richten. 13 00 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 13.40 Gramofoonmuziek. 14 15 Revida-sextet.' 15.00 Voor de vrouw 15 20 Gramofoonmuziek. 16 00 Bijbellezing. 16.20 Voor de jeugd. 17.00 Gramofoonmuziek. 17 15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Nationale jeugdstormkwartier. 17.45 Omroeporkest en solist (opn.) 1815 Causerie ..Volksgezondheid". 18.30 Bovd Bachman en zijn orkest 19 00 Actueel halfuurtje. 19.30 Melodie en poëzie. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrale die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 21.30 Gramo foonmuziek. 21.45 B. N O. Nieuwsberichten. 22 00 B. N. O. Uitzending in de Engelsche taal- „The Dutch Achieve ments ln the Netherlands Indies" of Gramofoonmuziek. 22.15 Kurt Hohenberger's orkest, (opn.). 22.45 Gramofoon muziek. 23.20—24.00 Frans Wouters en zijn orkest (opn.). HILVERSUM II, 301 5 M. 6.45 Gramofoonmuziek 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gramofoonmuziek 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 B. N. O Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek, 10.00 Morgenwij ding. 10 15 Planovoordracht. 10.40 Voordracht. 11 00 Gramo foonmuziek 12.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 13.00 De Melodlsten, solist en giamofoonmuziek. 14,15 Voordracht. 14.30 ..Daphne", opera (opn.). 16,00 Gramofoonmuziek. 17.00 Voor dejeugd 17.15 B. N O. Nieuws-, economische- en beurs berichten. 17.30 Omroeporkest en solist (opn.). 18.00 Orgel concert en zang 18.30 Vocale duetten met pianobegelei ding. 19.00 B. N O Brabantsch praatje. 19 10 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.20 Volkszang koor met pianobegelei ding 19 45 .Tn en om de N. S. B." (Voorbereid door de N. S B.). 20.00 Nederlandsch Kamerorkest en soliste. (Vanaf 20.15 alleen voor de Racyo-Cenlrales die over een lijn verbinding met de studfó beschikken). 21.00 Voordracht. 21.15 Gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.10—22.15 Avondwijding.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2