r? Eigenaardigheden imser-Water AGENDA Bieten. GLADWEErp Een Variété-Avond. Winterbevoorrading aardappelen LAATSTE WAARSCHUWING LOTISICO trekt baandag 10 Nov. VAR HOUTCiïS KURSTCRÊM6 FRANS FONVILLE Boven in de gevel van het gebouw van de Nuts- bibliotheek, in de Lange Veerstraat vindt men een gebeeldhouwd portret. Daaronder staat „Jan Nieu wenhuyzen". Wat deze persoon nu met die biblio theek te maken heeft? Wel, de bibliotheek is opgericht door de Maat schappij tot Nut van het Algemeen en deze maat schappij is door bovengenoemd persoon gesticht. HAARL. DAGBLAD, Vrijdag 7 Nov. 1941 in Haarlem en omgeving. JAN NIEUWENHUYZEN (foto De Haas.) Nieuwenhuyzen leefde van 17241806. Hij werd eerst boekhandelaar en later Doopsgezind gods- dienstleeraar van 1772 tot zijn dood in Monniken dam. Tijdens zijn verblijf aldaar heeft hij de maat schappij opgericht. Deze heeft toen zeer veel nuttig werk gedaan door kweekscholen voor onderwijzers en leesbibliotheken op te richten. Later stichtte hij' ook de Nutsspaarbanl:. Zoo komt het dus, dat Jan Nieuwenhuyzen bo ven de leesbibliotheek naar beneden kijkt. CABARET WIM SONNEVELD. Het Cabaretgezelschap van Wim Sonneveld, dat e jubileummiddagen van de afd. Haarlem van de Nederl. Vereeniging van Huisvrouwen heeft verzorgd, geeft Zaterdagavond half acht in den Stadsschouw burg te Haarlem een opvoering. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN Inlichtihgen te bekomen aan liet Politiebureau Smedenstraat te Haarlem tusschen.. 11 en 13 uur. Beurs met inhoud, Oudgenoeg, Roosveldstraat 4!); hond, Keir, Adr. v. Ostadeplein 3. Heemstede; hand schoen, Willems. Anjelierstraat 20; ring, Hijnen, Rijnstraat 17; stethoscoop, Jansen, Barbarossastr. 28; wantje, de Jong. Hertzogstraat 35; wanten, v. 't Elfrink, Óbistraat 83; zweep, Karrenbeld, Kolltstr. JS rood. Terug te bekomen bij: v. d. Vosse, A. L. Dyserinckstraaf 13 A, armband; Bureau van Politie, Smedestraat 9, bril; idries, Gibraltarstraat 25, boord; Korfagè, Spaansche- itraat 105; bankpapier; Baars, G. v. Amstelstiaat 121 met inhoudt Bureau van Politie,q Smedestraat 9, undschoenen; de Gelder, Spaanschevaartstraat 70, hand- ichoentje; Kroonstuiver, Oosterstraat 49. mutsje, Brands, tnslijnstraat 7, muts; Kruyff, Barendsestraat 33, mantel- je; Stegeman, Scheldestraat 14, porteiponnaie met in- ïoud; de Woll, V. d. Meerstraat 23, shawl; Andringa. Stuyvesantplein 8, tasch; Waalewijn, Kleverparkweg 174, Sulpen en vulpotlood Verliezen van 't Britselie luchtwapen Op 6 November acht toestellen BERLIJN 7 November (D. N. B.) -- De Britsche lucht macht heeft bij vluchten naar het bezette gebied ook gis teren weer gevoelige verliezen geleden, zoo verneemt het D. N. B. van militaire zijde. In totaal werden aar. het Kanaal zeven vijandelijke jagers van het type Spitfire neergeschoten, waarvan zes ip luchtgevechten. Boven dien sohoot Duitsch afweergeschut boven Noorwegen nog een Britsch vliegtuig neer, zoodat de Britsche verliezen op 'November in totaal acht vliegtuigen bedragen. Let op Vermengd met warme melk het djt van ouds beroemde middel bij hmerkS HoostVarkoudheid - Griep Prijs per flesch 50 cent (inhoud) (Adv. Ingez. Med.) DE KLANTENREGELING VOOR BRANDSTOFFEN HAARLEM, 7 November. In aansluiting op het bericht van een klantenregeling voor de distributie van vaste brandstoffen, opgenomen in de avondbladen van 5 November j.l., maken wij ONZE CLIëNTEN er opmerkzaam op dat ons CODENUMMER is 187-7050. DRUPSTEEN's KOLENHANDEL HAARLEM HEEMSTEDE Hoofdkantoor: Gen. Cronjéstraat 78 Telefoon: 12157 (Adv. Ingez. Med.) VRIJDAG 7 NOVEMBER. Stadsschouwburg: Het Masker: „Hot Avontuur1' '.30 uur. Gem. Concertzaal: H.O.V. Concert, 7.30 uur. Luxor Theater: „Königswalzer", 2.30, 6.30 en 3.45 uur. Frans Hals Theater: „Frau Luna", 2.30, 6.30 en 3.45 ugr. Rembrandt Theater: „Pantserkruiser Sebastopol" 3.30, 6.30 en S.45 uur. Palace: „Liefde.... streng verboden", 2, 6.30 en 45 uur. Moviac: Gevarieerd programma van 12 uur af. ZATERDAG S NOVEMBER. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: «Dansmatinee ïiaud Kool, 3 uur. Stadsschouwburg: Cabaret Wim Sonneveld met do revue: „Zpo juist verschenen", 7.30 mir. Bioscoop Theaters,: Voorstellingen des middags en doa avonds. Nachtdienst Apotheken De volgende apotheken te' Haarlem zijn van des tvonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 36, Tel. 13290. H. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6, Tel. 10354 Noórder-Apotheek. Jan Gijzenkade 181, Tel 33821. Te H'e e m s t e de is geopend: Heemsteedsohe Apotheek, Binnenweg 98, Tel. 18197. (Er wordt nog eens speciaal aandacht gevraagd voor bieten als voortreffelijk voedsel) Roode smeuïg roode bieten, Dat is kost om te genieten, Op een dag van winterkoude Is het goed daarvan te houden, Of je de natuur laat bloeden Om je filcsch en ferm te voeden. Bieten malsche roode volle Uit de klei getrokken knollen, Die je nooit al zou je 't hopen Voor citroenen kunt verkoopen, Maar die je in 't consumeeren Zeker zoo hoog kunt waardeeren. Bieten chique en deftig eten Mogen ze misschien niet heeten, Maar ik noem ze kerngezonde Kost op goede bieten'gronden. 's Ochtends, 's avonds, alle tijden, Warm of koud of tusschenbeiden, Altijd kost om te genieten, Vindt u ze om op te schieten, Nou, dan eet u ze maar niet, Mij een biet, geef mij een biet. VOOR PRETTIG SCHEREN - (Adv; Ingez. Med.) Nederlandsch—Duitsche Kuituurgemeenschap. Voor afwisseling had de Nederlandsch-Duitsche Kultuurgem een,schap gisteren in onzen Stads-, schouwburg een variété-avond georganiseerd, waar op de gezelligheid allereerst doel der bijeenkomst was. De zaal was flink bezet en de heer Theo Bouwmeester had een goed programma samenge steld. Het meest sloegen in de nummers, die de gezellig heid verhoogden en dat. waren Floreneette, die was aangekondigd als „Neêrland's beste vrouwelijke buikspreekstér", teekeningen van Roland Wagter en de liedjes van Louis Noiret. Floreneette wist met haar pop het contact met haar publiek te krijgen, vooral toen zij een rondgang door de zaal maakte en de vrijpostige jongen zijn opmerkingen lanceerde tegen de heeren en dames in de stalles en het parket. De teekeningen van Roland Wagter blijven altijd aardig, ook al heeft men hem reeds vele malen ge zien. Ook Louis Nöiret wist met zijn liedjes en praat jes de stemming erin te houden. De Rettichini's. die bijna in geen enkel variété programma te Haarlem ontbreken, brachten gisteren ook eens twee nieuwe dansen o.a. een Arabische dans waafin evenals in hun andere nummers de acrobatiek domineerde. Zang kregen wij van de „Meistersanger" en de ,Los Magela's". Kwam het door de deftige rokken, dat de „Meistersanger" een zooveel plechtstatiger indruk maakten dan de „Los Magela's"? Hun zang was lang niet slecht, maar wat meer losheid en min der liedertafel-allures zij hun toegewenscht. De Los Magela's hadden het gemakkelijker in hun-zwie rige Spaansche costuums en hun zuidelijke zan gen. Nieuw waren voor mij de zeven „Meester-Xylo- phonisten", een voortreffelijk ensemble, dat met Schwung en met veel virtuositeit speelde. De goochelaar ontbrak ook ditmaal niet op het programma. Het was Jan Hagoqrt, die als Volen- dammer verschijnt en zijn grootste succes altijd oogst, wanneer hij zich zelf ontgoochelt in den heer in rok. - Zoo bracht dit programma veel variatie. Het orkest onder leiding van Jac. Stoffers heeft hieraan zeker zijn deel gehad. J. B. SCHUIL. Het Ziekenfondsenbesluit 's-GRAVENHAQE, 7 November. (A.N.P.) De voorlichtingsdienst van Sociale Zaken meldt: Met betrekking tot de premie van 2 pet., die de werkgevers ingevolge het Ziekenfondsenbesluit moe ten inhouden, wordt van bevoegde zijde medegedeeld, dat deze premie dient te warden berekend over het zelfde loonbedrag, als voor' de premie ingevolge de Ziektewet in aanmerking wordt genomep. Voorts zij er op gewezen, dat zij, die een wacht geld genieten en in verband daarmede krachtens de Ziektewet verzekerd zijn, ook onder de verzekerings plicht ingevolge het Ziekenfondsenbesluit vallen. BLOEMENDAAL BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: P. Hoff en A. Booster; F, L. V. M. Cordes en M. E. Roozen; H. van der Putten en E. Th. KruupJ. C. Harinck en C. G. M. Eichhorn. BEVALLEN: M'. MiadelkoopLodeweges, d.; A. van der Zant—van Dongen, z.; N. de Boer—Oosterwijk, z. OVERLEDEN: J. C. Mosema, wed. Hirs, oud 59 j.; Th. J. Montijn, oud 32 j.; J. J. van Huissteden, eehlg. M.ontijn, oud 24 j.; E. C. A. Viruly, echtg v. Wickevoort Cromme- lip, oud 79 j. H" O. V. GEMEENTE CONCERTZAAL HEDENAVOND 7.30 UUR LEDEN-CONCERT Dirigent: MARINUS ADAM Solist; EDUARD BIELE,'cello Entree 0.77, inclusief belasting (Adv. Ingez. Med.) £aatste fBeiichten Briefwisseling en Slalin tusschen Roosevelt Regeling der hulpverleening NEW YORK 7 November (D. N. B In verband met de publicatie van het crediet van een milliard dollar aan de Sovjet-Unie heeft het ministerie van buitenlandsche za ken ee-i briefwisseling gepubliceerd tusschen Roosevelt- en Statin. In den brief van Roosevelt aan Stalin, geda teerd 30 October, staat dat hij opdracht heeft gegeven om de zendingen oorlogsmateriaal en gPbndstoffen, waartoe op de conferentie van Moskou is besloten, te bespoedigen en in de grootst mogelijke hoeveelheden te lever-en. Ten einde financieele moeilijkheden op te lossen, zullen on middellijk toebereidselen worden getroffen, zoodat d« leveranties tot een waarde van een milliard dollar 'op grond van de leen- en pachtwet uitgevoerd zullen kunnen worden. Wanneer de Sovjet-regeering hiermede accoord gaat, stelt hij voor dat de ontstane Sovjet-sohulden vrij van rente zullen zijn en dat de terugbetalingen niet voor 5 jaar na 't einde van den oorlog zullen beginnen en binnen den daarop volgenden termijn van tien jaar voltooid zul len zijn. Hij hoopt dat de Sovjet-regeering maatregelen zal nemen om alle beschikbare grondstoffen, die de Vereenig- de Staten dringend noodig heeft, aan Amerika te ver koopen, waarbij 9e opbrengst van de Sovjet-rekenirig zal worden afgeschreven. Roosevelt besloot zijn brief met te verklaren dat hij van de gelegenheid gebruik wenscht te maken om zijn waar deering uit te spreken over het vlotte verloop van de conferentie te Moskou, waartoe. Stalin en zijn medewer kers hebben bijgedragen en om de verzekering te geven dat Amerika alle consequenties, welke hieruit-voortvloeien, tot de uiterste grens ten uitvoer zal leggen. Hij hoopt dat Stalin zich direct met hem in verbinding zal stellen, wan neer hij dit zou wenschen. Op 4 November heeft Stalin geantwoord dat de verze kering van Roosevelt dat de besluiten, welke op de con ferentie genomen zijn, tot aan de uiterste grens ten uit voer.gelegd zullen worden, door de Sovjetregeering in dank wordt aanvaard, De Sovjetregeering neemt gaarne aanbod van Roosevelt aan. Eveneens is hij, Stalin, ganscher harte bereid het voorstel tot een „direct per soonlijk contact" te aanvaarden. Protest wegens overval op Franscli convooi WASHINGTON 7 November (D. N, B.) De Fransche ambassadeur Henry Haye heeft, naar Associated Press meldt, bij de Britsche regeering een protest ingediend wegens het opbrengen van de vijf Fransche koopvaarders in de nabijheid van de Zuid-Afrikaansche kust door de Britsche vloot. Henry Haye zeide, dal de schepen levens middelen uit de Fransche koloniën voor het onbezette Frankrijk en geenerlei contrabande aan boord hadden. Op de bonnen ,,05" tot en met ,,14" van de aardappeikaart »V' 's-GRAVENHAGE, 7 November. De secretaris generaal van het departement van landbouw en vls- scherij maakt het yolgende bekend met betrekking tot dc distributie van aardappelen: Het ligt in de bedoeling, degenen die hiervan ge bruik .willen maken, in de gelegenheid te stellen ge durende de maanden November en December een wintervoorraad aardappelen ni te slaan. Hiertoe dient men de niet van elkaar losgescheurde bonnummers ,,05"'tot en met „14" van de met „V" gemerkte aard- appelkaarten bij de plaatselijke distributiediensten af te laten stempelen. Daarna moeten deze bonnen bij den aardappelenhandeïaar worden ingeleverd, die hierop per bloc van tien nummers 17 Vz kilogram zal afleveren. Deze wintervoorraad is berekend voor oen tijdvak van n^p g e n weken, waarin ten behoeve van degenen, die'ge dn wintervoorraad opslaan op de normale wijze wekelijks een bon van de nummers „05" tot en mot „14" zal worden aangewezen, welke recht zal geven op een half rantsoen per bon. Hieruit vloeit dus voort, dat een der nummers ,.05" tot en met „14" zal komen te vervallen. Zij, die een winter voorraad inslaan krijgen derhalve gedurende deze periode van, negen weken iets meer, dan degenen die op de normale wijze wekelijks aardappelen betrok ken, daar bij het inslaan van den wintervoorraad re kening is* gehouden met eën uitschot van tien procent. De aandacht wordt erop gevestigd, dat de bonnen „01" tot en met ,>04" niet vernietigd mogen worden, daar enkele daarvan op de normale wijze zullen wor den aangewezen voor het koopen. van aardappelen. Tenslotte wordt er de aandacht op gevestigd, dat de handelaren, die thans vo.or het thuisbezorgen 1 cent pér kilogram mogen berekenen, dit bedrag niet in rekening mogen brengen bij het thuisbezorgen van de wintervoorraden. Deze hoeveelheden dienen der halve tegen den winkelprijs te worden verkocht. Vanwege het rijksbureau voor de voedselvoorzie ning in oorligstijd zal aan de aardappelhandelaren een handleiding worden verstrekt, betreffende het behan delen van den wintervoorraad, welke deze weer aan hun planten dienen ujt te reiken. Het A.N.P. geeft bij bovenstaand bericht de volgen de toelichting: ,v Koopt tijdig Uw kans bij de békende LOTISICO - AGENTSCHAPPEN De trekking' wordt gehouden in het openbaar onder notarieel toezicht Louise de Colignystraat 2 te 's-Gravenhage Lijsten zijn enkele dagen na dc trekking bij dc agentschappen gratis verkrijgbaar (Adv. Ingez. Med.) Voor de kinderen De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier. (Teekeningen van F, Wagner). 51. De Kameleon Achter hen werd het struikgewas uiteen geduwd voorzichtig kwam de Ifop Van een monsterach tig grote kameleon te voor schijn. 't Gekraak van de bladeren hadden Barrabas en Hein anders vas^ ge hoord. maar nu waren ze zo verdiept in de geweldig©- strijd, die zich voor hen af speelde, dat hun al het andere ontging. Nu Js de ;ameleon juist de doods vijand van de mieren, ner gens zijn ze zo bang voor. En misschien was het wel daav- tuurlijk was Hein dan ook helemaal de kluts kwijt, toen door, dat Barrabas in eens een onbehagelijk gevoel kreeg, zijn vriend eindelijk ophield met dat krankzinnige geren; net een gevoel, of er iets niet in orde was. En als by in- hij had zijn poten bijna uit het lid gelopen. Voorzichtig geving keek hij vlug achter zich. Daav zag hij de kop ging hij er bij zitten en wreef eens over zijn kop, hij was het beest, dat hij het ergste vreesde op de hele wereld, er duizelig van. En ondertussen vertelde Barrabas hem vlak bij hem. De lange tong kwam al te voorschijn, ge- hijgend, wat de oorzaak was geweest van deze plotselinge reed om hem te grijpen. Met een gil sprong hij overeind, vlucht. Dat begrepen ze wel, dat ze In een gevaarlijk land greep Hein bij een poot en zette het op een lopen! Hij terecht warefi gekomen. Daarom werd besloten, dat Bar ende als een bezetene voort. Hein met zich meesleurend, rabas'eens op verkenning zou uitgaan, dan kon Help nog wat rustig blijven zitten; op stuk van zaken was de Rode Nog nooR had hij zo hard gelopen, zelfs niet, toen hij Bosmier eei\ soldaat en Hein niet. En zo bleef deze alleen vluchtte voor de monsters in het Betoverde Meer. Na- achter. 10c4L> penpatëp' IZiimbkdraaAA^! Van Houlen s Kunstcrèm ;eeFt biet alleen tientallen gerecliten en dranken een smakelijker rlijk, maar hét maakt ze ook inderdaad lekkerderl Op welke wij >ok gebruikt, op koffie of koffiesurrogaat, op pudding of met vruel J bet succes is altijd even gcoofe Maar op de bereiding k« (het aan! Daarom volgt Kier nog eenfr bet recept* De Inhoud van t pakje op» lossen in 5 eetlepels wateik Vooral de klontjes fijnwrijven. Het papje tenminste 10 mi» nuten rustig laten weken. Daarna opkloppen als slag room. Als de kunstcrème bijna it is, één eetlepel suiker (of meer naar smaak) toevoegen er» nog even doorkloppen. Van Houten's Kunstcrème is ook verkrijgbaar in bassen van 200 gram a f 1.55» (Adv. Ingez. Med.) Aardappelen'nemen bij'vrijwel alle Nederlandsche gezinnen thans een overheerschende plaats in op het dagelijksch menu. Het is daarom te begrijpen, dat me nige huisvrouw zich eemgszins bezorgd afvraagt, hoe het in de komende wintermaanden met de aardappel voorziening zal gaan. Men moet zich niet noodeloos ongerust maken. Hoewel het verbruik van consumptie-aardappelen thans aanmerkelijk grooter is dan in normale tijden, is er voldoende voor iedereen. De distributie van aardappelen is nochtans in de wintermaanden verre van eenvoudig, vooral in vorstperioden. Wij herinneren ons de groote moeilijk heden, waarmee men in den distributietijd 1914—1918 te kampen had. Toen was de aardappeldistributie een van de grootste problemen. Ook nu is het een heele opgave, te zorgen dat overal in het land steeds vol doende reserve-voorraden 'aanwezig zijn. In de maan den, die achter ons liggen dreigde het wel eens even te gaan spannen, als de weersomstandigheden niet mee wilden werken. Gevaarlijker dan het weer waren echter de looze geruchten, waardoor een deel van het publiek zich liet beïnvloeden, Dat deze van allen grond ontbloot waren kap ieder, die er aan geloofd heeft, achteraf zelf constateeren, door eens na te gaan, hoe wij door den vorigeji strengen winter zijn heen- gekomen en hoe het op het oogenblilc met de aardap pelvoorziening gaat. Wij hebben reeds meermalen be toogd, hoe dom het is, meer vertrouwen te stellen in „wat de menschen zeggen", dan in de officieele mededeelingen van de overheid. Wij doen dit thans weer, naar aanleiding van de nieuwe regeling, die het mogelijk maakt, een zekere hoeveelheid aardap pelen voor den whiter op te doen. De bedoeling van de regeling is, het vervoers- apparaat, vooral geduyende de maanden, dat het transport door vorst bemoeilijkt kan worden, eenigszins te ontlasten. Met nadruk zij er echter op gewezen, dat het zeer onverstandig- is, winter voorraad op te slaan, indien men niet over een be hoorlijken kelder beschikt en niet voldoende zeker heid heeft; dat men zijn aardappelen goed weet te bewaren. In den vorigen winter zijn, vooral in de groote steden, aanzienlijke hoeveelheden aardap pelen bevroren en bedorven in ongeschikte kelders en op zolders van particulieren. Kostelijk voedsel, dat aan de distributie onttrokken werd en aan be- xierf prijsgegeven, zoodat niemand er iets aan had. Dit zeer betreurenswaardig verschijnsel mag zich niet herhalen. Laten zij, die in normale tijden geen wintervoorraad opdeden, toch vooral zoo verstan dig zijn, thtfns geen risico te nemen, maar het liever aan hun graentenhandelaar overlaten. Men dient wel zeer goed te bedenken, dat het gevaar van bederf of bevriezen lang niet denkbeel dig is, en dat bij bederf of bevriezing in geen ge val nieuwe bonnen worden uitgereikt. Het is dom en onverantwoordelijk, zelf aard appelen te bewaren, als men daar niet op ingericht is. Men kan zijn bonnen dan beter zoolang bewaren, orn ze later te besteden. Van overheidswege wordt gezorgd voor een voldoende reservevoorraad, die in ejke plaats van eèoige beteekenis wordt opge slagen. Dit is ook in den vorigen winter gebeurd en men weet, dat zich toen geen storing in de aardappelvoorziening heeft voorgedaan. Het risico, dat men door transportmoeilijkheden of weersom standigheden eens een enkele week wat krap komt te zitten, valt volkomen in het niet bij het gevaar van bederf bij onoordeelkundig bewaren. Wie het gewend is, kan het gerust doen, maar het zij nog maals gezegd: wat aardappelen betreft, kan men met gerustheid den winter tegemoet zien. Kranige daad van inspecteur van politie Bijna met den dood bekocht GRONINGEN 7 November. Toen de inspecteur van politie J. H, M. te Groningen Donderdagavond halG twaalf de A-hrug passeerde, hoorde hij hulpgeroep. Bij onder zoek bleek hem. dat er iemand in het water lag. Hij be dacht zich geen oogenblik en sprong gekleed te water; het mocht hem gelukken den drenkeling te bereiken en hem zwemmende naar een schip te brengen, waar de be woners hem aan - boord heschen. De drenkeling, de 50- jarige arbeider B. W., wonende in Groningen, was er goed afgekomen Intusschen trachtte de inspecteur zwemmende den wal te bereiken, doch djt gelukte hem niet, zoodat hij in levens gevaar kwam te verkeeren. Tenslotte wist een der om standers den heer M. met een reddingsbaak op den wal te hijschen. e Begrafenis Mgr. Van der Venne Op het kerkhof te Rolduc ls Donderdag het stof- 1 felïjk oversohot van Mgr. A. van der Venne, oud- direoteur van Rolduc, aan den sohoot der aard' toevertrouwd. Er was groote belangstelling van geestelijkheid en autoriteiten uit heel het Roer- mondsche diocees. De plechtige Mis van Requiem werd in de voor malige abdijkerk opgedragen door den directeur van Rolduc. drs. Van der Muehlen met assistentie van drie oud-priesterleeraren. De met rouw behan gen kerk was golieol bezet. In het priesterkoor hadden plaats genomen de lusschop Mgr. dr, G. Lemmens, de leden van het Kathedrale Kapittel uit Roermond en de geestelijk heid. Wijting "lever f2. zeer groot van Vetgehalte en rijk aan Vitamine - per blik Zo lang de voorraad strekt Zijlstraat 55, Haarlem; Telefoon 11767 (Adv. Ingez. Med.) HEEMSTEDE De heer J. AUon te Heemstede is benoemd tot leeraar Ned taal en Letterkunde aan het Christ. Lyceum te Alphen. DIEFSTAL VAN LIJFGOEDEREN. Bij de politie te Heemstede is aangifte gedaan van diefstal van lijfgoedren. Van deze diefstal is aangehouden de 22-jarige dienstbode M. W, v. R. uit Hillegom, die bekende diverse goederen te hebben ontvreemd. Bij een nader verhoijr bekende zij ook nog een bank biljet van f 10 te hebben gestolen. Nadat proces-verbaal was opgemaakt is het meisje op vrije voeten gesteld. TOONEEL. Genoegen" opent Zon- izoen met de opvoering .Twee weken papa" van De tooneelvereeniging „Nut e dagavond kwart over vijf het s> van het blijspel in 3 bedrijven Joh. W. Broedelet. De regie is ook dit jaar weer in handen van mevr. Joh. Opdam. LEERMIDDELEN ST. IIENRICUSSCIIOOL. k Het R.-K. Parochipal Kerkbestuur van den H. Bavo te Heemstede heeft wegens toeneming van het aan tal leerlingen der derde klasse van de St. 'Henricus- school u.l.o. aan den Heerenweg krachtens art. 72 der L. O. wet 1920 aan het gemeentebestuur gelden gevraagd voor het aanschaffen van leerboeken. De burgemeester heeft dit verzoek Ingewilligd, omdat da aanvrage aan de gestelde voorschriften voldoet. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM 7 November. Ondertrouwd 7 November: P. de Groot en A. J. van der Horst. W. Nienhuis en N. Groot. Bevallen: 5 November: G. Frumau-Adema, d. 6 Nov.: H. S. Mol-RoQseboom de Vrjes, d. - K. A. Dirkmaat- Noorland, z. E. Goedhart-van Dijk, d. C. Koster- Bras, d. 7 Nov.: J. Beenders-Hendriks, z. A. van der Beek-IJskes, d. Overleden: 6 November: S. Hulleman, 76 j., Wilhelminapark. 7 Nov.: G. M. Winnubst-van Kesscl, 88 j., Jan Gijzenkade. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Verloofd: T. Riiimschotel en E. W. v. Manen, Den Haag. Ondertrouwd: H. C. Schijffelen en C. T. C. Hart man, Amstelveen-Amsterdam. Getrouwd: F. A. Baarle eiï P. W. Crépin, Rotter dam; W. v. Soest en M. v d. Spek, Voorburg; P. Hazendonk en W. M. Moll, Den Haag; B. v. Steeden en C. Willink, Amsterdam; A. C. E. M. v. Berckel en A. W. M. Schölvinck, Amsterdam; C. J. Plaat en K- Magnin, Zwolle, R. Schrijn en G. W. Brascamp, Terwolde. Bevallen; Tielenius Kruythoff-Udo, z-, Batavia, v. Wijngaarde-Sijlmans, z., Beira (Port. O.-Afrlka); De Pont-Rouwendal, d., Amsterdam; D, ten Napel-Rog. d., Stad Vollenhove; W. C. Janssens-v. Mol, d„ Gro ningen; Aling-Brosius, d. Utrecht; Daniëls-Gohlke, z., Leeuwarden. Overleden: J. C. Lammers, m., 89 j„ Rotterdam; L. A. Alting Mees, m., 72 j., Hees (bij Nljm.l; W. Vo gel, m., 67 j, Zwijndrecht; R. C. M. Veenstra-v. Eek, v., 53 j.. Amersfoort; N. Schotel, m., 74 j„, Dordrecht; G. Bekink, m., 69 j., Overschie; A. G. Bonman, v 65 j., Amsterdam; E. .Liepertz-Wendelgelst, v., 62 j„ Am sterdam; H. G. Nordmann, m., 69 j., Bergen (N.-H.); D. Dekker, v„ 55 j., Ede; H. v. Omme, m., 73 j., Arn hem; G. Schlethart-Rutgers. v 83 j., Arnhem; H. Oudsburg, m., 67 j.. Den Haag; W. G. v. d. Bergh-^ Lohman, v., 65 j., Den Haag; H. J. Weimar, m,, 49 j., Den Haag; L. J. de Sterke, m., 81 j., Den Haag: A. de Graaf, m., 70 j., Voorschoten; F. Th Last, m., 56 j., Scheveningen; G. v. Reysen, m., 76 j. Oudenrijn.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5