V PUDDING MARY POS AGENDA Castella's ZACHTE WERKING is noodig voor de kinderhuid! Flilsen. Paling. U VOELT U NIET PRETTIG CARTER S £aaiste ^Betichten TOBIAS rw Puzzlerubriek H'AARI. DAGBLAD, Dinsdag tt Nov. 1941 Hel orgel in het Gem. Concertgebouw Iets over zijn geschiedenis Nu dn restauratie van ons Concert.^ebouworgel eerlang haar beslag zal kfijgen op 20 November a.s. wordt het instrument weder geheel hersteld ln' gebruik genamen lijkt het voor den belangstellen den lezer de moeite waard eenige bijzonderheden uit de historie van dit fraaie specimen der 19de eetiwsche orgelbouwkunst te vernemen. Hoewel fywi velen bekend, zal het den niet-lnge- vijden interesseeren, dat dit orgel eertijds Vervaar digd werd voor het voormalige Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam en als „Paleisorgel" een groote ver- ■maardlieid genoot. Bespeler ervan was J. B. de Pauw. een kunstenaar, dien velen van, onze organisten hoofdzakelijk als eminent paedij&oog hehben gekend, tv»aar die in zijn tijd ee-n niet minder eminent orgel virtuoos was. Bouwmeester was Aristide Cavaillé-Coll, de man. die voor de orgelbouwkunst der 19e eeuw fan enorme beteekenls is geweest. I-Iet zou te ver voeren in deze regelen de groóte hoedanigheden van dezen orgelbouwer in een min of meer technische uiteenzetting weer te geven; volstaan wij slechts met eenige van zijn meest be kende wei-kon te noemen, n.l. de orgels van de No tre Daraej de Sgint-Sulpice, de Albert Ha.ll. t.e Shef field, het. Conservatorium, te Brussel., enz. enz. Ziehier een uitspraakvan Alphonse Ma, illy, den hoófdleeraar voor orgel aan laatstgenoemd insti tuut: „Cavailló Coll est le m.aitre des maitres". Wat nu het Paleisorgel betreft, dit werd in 1S75 te Amsterdam in gebruik genomen; yoordien was het instrument in de werkplaats van Cavaillé-Coll 'te 1 Parijs volledig opgesteld en door de organisten Guil- mant en Widor voor een klein, maar uitgelezen ge zelschap bepeeld. De inauguratie (door Alex. Guilmant) te Amster dam werd een groot succes en het rapport van de beoordeelingscommlssie. waarin, wij o.a. de namen van S. de Lange, J. M. Coenen en Heinze aantreffen, was onverdeeld gunstig. Schoone tijden braken voor het instrument aan; vaste bespeler werd de reeds genoemde organist de Pauw, niaar...i de omstandigheden brachten een steeds grooter wordende vermindering van publieke belangstelling, die ten slotte leidde tot een volsla gen verwaarloözing van het instrument. Wie,zich de laatste jaren, die het orgel in het Pa leis voor Volksvlijt gesleten heeft, voor den geest haalt, kan zich moeilijk de verwachtingen voorstel len' van hen, die indertijd den stoot gaven tot den bouw van het „Paleisorgel". .Maar genoeg hierover eenige jaren voordat het Paleis een prooi der vlamrpen werd. bevond het orgel zich gedemonteerd in Haarlem. Het waren de PI.I-I. A. Stoop en J. Bunge, die het instrument van de Paleisdirectie kochten en het aan de gemeente Haarlem aanboden. In 1924 vond het openingsconcert te Haarlem plaats. Nu is het 1941 en het instrument heeft alweder een revisie en moderniseering ondergaan. De tijd schrijdt voort en wij constateeren een sterke opleving van de belangstelling voor muziek. Het stemt tot verheugenis, dat ons gemeentebestuur dit heeft ingezien en dat het door 't arrangeeren van een 8-tal Orgelconcerten velen in de gelegenheid wil*Stellen de fraaie kwaliteiten van dit nobele in strument te doen genieten. Op Donderdag 20 November a.s. des avonds te 7.30 uur vindt het eerste concert plaats. Organist op dit eerste concert Is Piet Halsema. Haarl. Weer- en Sterrekundige Kring In het Ned. Herv. Wijkgebouw aan de Ged. Oude Gracht te Haarlem sprak Zaterdagmiddag de heer D. A. Beekhuis uit Rijswijk voor de leden- van dezen kring over: Astronomische instrumenten, in ®het bijzonder datgene wat voor den amateur van belang is." Hij gaf eerst een kort historisch over zicht van de oude goeclkoope en bescheiden af tot de modernste instrumenten. De astronomisch'e in strumenten zijn te onderscheiden in refractors, re flectors en hulpinstrumenten. Aanvankelijk» vinden We als kijkers alleen de refractors, waarvan de lenzen de voornaamste onderdeelen zijn. Wat het slijpen betreft, dit schijnt al heel oud te zijn. Al in 1250 schijnt Rogère Baco nl. geslepen glassohijfjes te hebben gekend. Zijn profeven hebben echter niet veel succes gehed, want als belooning voor zijn Werk werd hij in de ban gedaan; hij kreeg 10 jaar vestingstraf onder beschuldiging van het^uitoefenen v^n tooverkunst. Het duurde tot 1570, toen John Dee er op wees, dat lenzen kunnen vergrooten en dichterbij halen. Doch -wat dit was of hoe dit kon. vnjet hij niet pre cies en schijnt hij ook niet te hebben nagegaan. De snelle ontwikkeling begon feitelijk pas in 1593 .in 'Italië rnet Gualterotti. Ook Zacharias Jan sen en Lippershey moeten echter genoemd worden. Galileï was de eerste, die in 1609 met een weten schappelijk instrument kwam. De eerste kijker was geen astronomische doch een Hollandsche kijker, wat wij een tooneelkijker noemen. Het geeft een recht opstaand beeld, doch heeft een klein gezichtsveld. Door toenemende fouten in de lens bij grootere af metingen en sterkere vergrooting, bracht dit nog geen grooten vooruitgang in de ontwikkeling der kijkers. Ondanks de ware monstertelescopen van Revilius (49 meter lang). Huy§ens en Cassini. Deze kwam echter pas met de reflèctors, waarbij als ob jectief geen lens, doch een spiegel wordt gebruikt. Newton verrichtte hierbij baanbrekend werk. Aan vankel ij lc 'werden hierin metalen spiegels gebruikt en wel van brons. In 1856 kwam Foucault met ver zilverde spiegels. Al spoedig verrees een nieuw pro bleem: het maken van grootere spiegels en de noo- dige glasbewerking. Eerst ging Europa daarin-Amë^ rika voor; thans zijn echter de Amerikanen ons verre de baas. Daarna behandelde spreker uitvoerig den bouw, optiek ep constructie van den nieuwen 200 inch- telescoop. Zeer zware eischen werden aan de con structeurs gesteld, doch vernuft en techniek brach ten alles tot een bevredigend resultaat. Tenslotte werden de amateur-instrumenten be sproken. Met betrekkelijk eenvoudige hulpmidde- 1 len zijn door den amateur heel aardige kijkertjes te construeeren: De zelfbouw is in (Amerika begonnen, nl. door Russell Porter. Spreker spoorde speciaal' de jongeren aan tot zelfwerkzaamheid op dit gebied, waarna hij nog even verschillende controle-metho den voor geslepep spiegels en het toepassen van fo tografische instrumenten bij de hemelwaarnemingen besprak. VÓÉ6ZAAM, ZUIVER EN'OVERHEERLIJK VAN SMAAK (Adv. Ingez. Med.) Hedenavond 8 uur leest in de tuinzaal van het Concertgebouw. Kaarten 50 cent bij BOEKHANDEL H. DE VRIES, Ged. Oude Gracht 27 en aan de zaal (Adv. Ingez. Med.) DINSDAG 11 NOVEMBER. Stadsschouwburg: „Der Vetter aus Dingsda" door het Staatstheater Bremen, 7.30 uur. Gemeentelijk Concertgebouw (tuinzaal)lezing Mary Pos, 8 uur. Luxor Theater: „Königswalzer", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Frau Luna", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Pantserkruiser Sebastopol", 2.30, 6.30 eu S.45 uur. Palace: „Liefde.... streng verboden". 2, 6.30 en 8.45 uur. Moviac: Gevarieerd programma van 12 uur af. Nachtdienst Apotheken De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Pa. Duym en Keur, Keizerstraat 6, Tel. 10378. Firma Begeman en SneMjes, Kruisweg 30, Tel. 10043. Marnis Apotheek, Marnixstraat 65, Tel. 23525. Te Heemstede is geopend: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Tel. 2S320. Wasch baby met „Castella Schoon- heidszeep" en koop niet lukraak een stuk „toiletzeep" voor de teere kinderhuid. Castella Schoonheids- zeep bevat de milde ingrediënten die voor een zachtwerkend schuim zorgen. Dat heeft baby's huid absoluut noodig SCHOONHEIDSZEEP (Adv. Ingez. Med.) Ontvangen boeken Roodbaard de'Spotter, Herinneringen aan een Groot Journalist, door R. Tempel. Amsterdam, A. J. G. Strëng- holt's Uitgevers Mij. Dit boekje van 112 pagina's druks is^gewijd aan de nagedachtenis, de persoonlijkheid en het werk vanU". C. Schroder, van 19021922 hoofdredacteur van de Telegraaf en nog vele jaren nadien, tot op den dag'van zijn dood, de blijvende dagelijksche chi-oniquer van dat blad. Schroder, bejeend om zijn vinnigen rooden puntbaard dien hij zelf eer had be wezen in het pseudoniem Barbarossa, waarboven hij zijn vinnige tooneèlcritieken schreef, wordt erin herdacht als schrijver van het Dagboek van een Am sterdammer, dat na 1922 herdoopt werd in Spotter nij en Sotternij, als tooneelrecensent, 'als schrijver van zijn eertijds vermaarde overzichten van den Amsterdamschen gemeenteraad, als Alida Zeven boom in de Groene en in-zooveel andere uitingen. De auteur heeft zich groote moeite gegeven om Rqodbaard den Spotter als den buitengewoon be gaafden journalist die hij zeker was te kenschetsen, daarbij het oordeel van, verscheidene andere man nen; uit het vak geciteerd en zelf op, iedere pagina getuigd van de bewondering die hij voor zijn onder werp voelt. Het schijnt jammer dat hij zich niet wat beperkt heeft in zijn pogingen om de humor en het sarcasme aïs zoodanig en de ongetwijfeld gecompli ceerde natuur van J. C. Schroder te ontleden, waar bij bij nog al eens in herhalingen vervalt, en in stede daarvan niet wat meer ruimte, heeft besteed aan het volledig citeeren van een aantal der beste Dag boekjes-en S. O. S.'jeSj waaruit hij nu slechts wei nige zinnen en een opsomming van gefingeerde ka rakters en vondsten naar voren brengt. Wel is het een vlot en met toewijding geschreven boekje. De conclusie: dat het Roodbaard de Spotter's humor is die hem onsterfèlijk maakt en die hem zijn- plaats in journalistiek en litteratuur voor alle toe komst heeft verzekerd zou men lichter beamen als van al dat journalistieke werk wat meer in boek vorm bewaard was gebleven. Het is evenwel maar heel weinig. Als dat niet verandert zal het nage slacht zijn beste uitingen niet leeren kennen. De handenprijsvraag Zes dagen geleden hebben we een communiqué gehad over do ..bandenprijsvraag", met w elk" leelijk n bovendien nogal zonderling woord de prijsvraag ordt aangeduid, die zich len doel stelt "een goed vervangingsmiddel voor de fietsband te vin den. Ik zal wel niet, de eenige geweest zijn. die dit stuk mat zekere spanning heeft gelezen. Ik moet een van de vele duizenden zijn geweest. Wij allen beschouwen onze fietsbanden af en toe met een be denkelijk gezicht en hopen maar op het beste. Velen vanxins hebben hun voor- en achterbanden al laten verwisselen, omdat de achterband zichtbaar het meest versleten is en op het voorwiel minder te lijden zal hebben. Anderen zijn al zoover dat zij het advies „hard oppompen, want dan wordt het loop- lak smaller" nog wel toepassen, maar het met zekere huivering doen, bij lederen pompslag een knal verwachtend waarmee het geval uiteen zal spat ten. Derhalve hunkeren wij allen naar den vervan ger. die het schrikbeeld der ïiet.sloosheld uit onze nacht- en dagmerries zal verdrijven. Dat communiqué heeft nog niet erg veel hoop gegeven. Eigenlijk was het een soort Tantalus kwelling. liet vertelde van tweeduizend inzendingen en prees de vindingrijkheid en zelfs het „enorme vernuft" van velen. Maar het zei niet: nu zijn we er. Het bepaalde zich tot het uiten va.n de vage hoop, dat een en ander ook tot resultaten zou leiden. Nadat het door zijn toelichtingen de betee ken ia van het aantal tweeduizend inzendingen al sterk verminderd had door te zeggen dat dezelfde oplossing, met enkele kleine variaties, eenige hon derden malen was ingezonden en dat sommigen zich eenvoudig bepaalden tot het advies: neem kurk. Het opwekkendst was eigenlijkde mededeeling dat, nevens sommige inzenders die zich alle patent rechten voorbehielden, er anderen waren die hun genie geheel kosteloos ter beschikking van het Ne- derlandsche volk wilden stellen. Nobele menschen! Ik hoop en verwacht dat onder hen de prijswinnaar zal schuilen. En dat niet slechts omdat het ver vangingsmiddel veel goedkooper zal wezen als er geen patentrechten in den prijs verwerkt moeten worden, maar in de eerste plaats omdat de deugd dan weer eens beloond zal worden en omdat wie goed doet. goed ontmoet. Hetgeen die inzenders hopelijk toch al" overkomen zal. alleen reeds van wege hun gebaar. Het is, in vollen ernst, verkwik kend te zien (lat er menschen zijn die hier hun eigen belang volkomen opzij zetten om in moeilijken tijd hun volk te dienen. En het geval stemt tot zelf onderzoek in dezen trant: Zou ik, in.de overtuiging een goede vondst gedaan te hebben, ook zulk edel moedig 'aanbod hebben gedaan? Een belangwekr kende vraag om zelf te bepeinzen en een aardige om baar in den familie- en vriendenkring voor te leggen. Dat veel inzenders bij hun ambacht «ijn gebleven, dat mandenmakers banden van teen, houtbewerkers banden van houten hoepels of klossen, vïsschers touw of kurk en stoffeerders een toepassing van bekleedings-mateviaal en opvulstoffen hebben voor gesteld getuigt meer van liefde voor hun vak dan van groote fantaisie. Mijn neiging om iets met krantenpapier voor te stellen heb ik bedwongen. Sommige inzenders hebben medegedeeld dat zij al honderden kilometers op hun vervangingsproduct gereden hebben. Anderen geven toe, dat op asphalt hun band wel voldoet maar dat op keiwegen de veering misschien onvoldoende zou blijken. Dat is teleurstellend' voor het deel der bevolking, dat aan keiwegen woont of ze dagelijks 'volgen moet. maal ais er Inderdaad niets beters te vinden mocht zijn zou de groote meerderheid al prachtig geholpen wezen met een surrogaat-fietsband dat op asphalt, beharde wegen en klinkers te gebruiken ware. Met intéresse" vraag ik mij af of er niet, instede van één, verscheidene bruikbare oplossingen uit de doos van Pandora zouden kunnen komen. En dan liefst in verschillende materialen uitgevoerd. "Want een van de belangrijkste vragen bij de keuring der oplossingen op uitvoerbaarheid zal ongetwijfeld wezen, of het. benoodigde materiaal in voldoende mate en tegen redelijken prijs beschikbaar is. Als men de vraag over verschillende materialen kan verdeelen zal het eenvoudiger wezen. Ik ben hierbij geneigd tot hoopvolle gedachten over „den vernufte- liiig. die meer dan vijfentwintig oplossingen in een bundel toezond". ïntusschen zifeten1*we nog maar af te wachten, Moge de jury niet alleen deugdelijk maar ook snel werk verrichten. De blikken van een geheel fietsend volk zijn in spanning op haar gericht. (Het seizoen voor de palingvisscherij wordt 15. November gesloten) Ach, het raakt helaas voorbij Met de palingvisscherij, Dan is dit malsch rookgerei Weer voor ons verkeken; Een paar dagen en-'t is uit En St hoor, de laatste buit Duidt al erg op dat besluit, Nauwlijks van te spreken. Urk ziet het met droef gemoed, Want de palingvangst was goed, Paling heeft daar" veel verzoet Van de visscherszorgen; Want men had er aan te doen Ver over het half millioen Kilogram is in 't seizoen Dat nu sluit, geborgen. Maar hoe zeer het ook begroot, Visschend, smullend landgenoot, Eerst was 't: maak de paling dood, Nu: leve de paling! Tot hij dan vrij binnenkort Wederom tot jachtbuit wordt, En tot smulspijs op ons bord, Paling, tot herhaling. P. GASUS ALS uw lever niet voldoende LEVER-GAL afscheidt. lederen dag moet aw lever een liter lever-gal ln uvr ingelanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is. verteert uw voedsel niet, het bederft, voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. -Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen, moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u ees geheel ander mensch voelen. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever-gal te doen vloeien. Eischt Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten f 0.75. 13 LEVER-PILLETJES (Adv. Ingez. Med.) NEDERLANDSCHE OMROEP (Adv. Ingez. Med.) Regeling van de binnenscheepvaart 's-GRAVENHAGE, 11 Nove_mber. Het Verorde ningenblad bevat een besluit van den secretaris generaal van het departement van Waterstaat be treffende de uitoefening van de binnenscheepvaart in Nederland Binnen scheep vaartbeslult 1941). Hierin wordt het volgende bepaald: "Het in een vaartuig inladen of in lading nemen van goederen voor opslag, dan wel voor vervoer van de eene binnen Nederland gelegen plaats naai de andere, de opslag en het vervoer van die goede ren in dat vaartuig, zoomede de lossing uit dat vaar tuig. is zonder een daartoe strekkende vergunning verboden. Een vergunning kan worden verlcéhd voor: 1) wiide vaart, al of niet verbonden met opslag, of voor opslag alleen: 2) beurtvaart: 3) eigen ver voer: 4) bijzonder vervoer. Met ingang van een nader te bepalen datum kan een vergunning voor wilde vaart enz., eigen vervoer en bijzonder vervoer slechts worden verleend aan een houder van een binnenvaartuig, indien hij lid is van een bij de stichting Nederlandsche Binnenvaart Centrale aangesloten vereeniging of van de ver- eeniging Centraal Bureau voor Rijn- en Binnen vaart. De secretaris-generaal van het departement van waterstaat kan dispensatie verleenen van dit voor geschreven lidmaatschap. De vergunningen worden door de bevrachtings commissarissen, na het hooren van een commissie van advies, verleend. De secretaris-generaal van het departement van waterstaat kan aan den houder van een vaartuig de verplichting doen opleggen zijn vaartuig voor door hem aan te geven doeleinden te bezigen tegen een vergoeding, door hem vastgesteld op grond van richtlijnen, in overleg met den. gohiachtigde voor de prijzen bepaald. Bij weigering van den houder of'de bemanning om de hun opgelegde verplichtingen terstond na. te komen, kan de secretaris-generaal de bemanning en andere zich aan boord bevindende personen van het schip doen verwijderen, hot vaartuig doen bemannen en daarvan het bedoelde gebruik doen maken, zonder dat de houder van dit vaartuig des wege op eenige vergoeding aanspraak kan maken. De ten gevolge van dit besluit te geven voorschrif ten dienen in overeenstemming te zijn met de voor schriften van het besluit betreffende den opbouw Van een zelfstandige organisatie ter ontwikkeling van het bedrijfsleven, alsmede niet de in aansluiting daarop reeds uitgevaardigde of nog uit te vaardigen uitvoeringsvoorschriften. Dit besluit treedt een week na heden in werking. Voorschriften voor (le afwikkeling van defensieschaden 's-GRAVENHAGE, 11 November. (A.N.PDoor den secretaris-generaal van het departement van Fi nanciën worden in het heden verschenen Verorde ningenblad besluiten uitgevaardigd betreffende de af wikkeling van defensieschaden. Hierbij wordt het volgende bepaald ten aanzien van de afwikkeling van de verschillende soorten defensie schaden: INKWARTIERINGSWET. Aan de rechthebbenden op schadeloosstelling inge volge de Inkwartieringswet wordt door of namens het hoofd van de afdeeling Defengieschade van het de partement van Financiën een bepaald bedrag in geld als vergoeding voor de ontstane schade aangeboden. Acht de belanghebbende de schadeloosstelling niet voldoende, dan kan hij zich met een verzoekschrift tot den secretaris-generaal van het departement van Financiën wenden onder vermelding van het bedrag, waarop hij aanspraak meent te kunnen maken, zoo mede van de gronden, waarop deze aanspraak berust. De secretaris-generaal stelt de schadeloosstelling vast; tegen zijn beslissing kan niet worden opgeko men. ALGEMEENE VERORDENINGSWETTEN 1938 EN 1939, ZEESCHEPENVORDERINGS- WET 1939. Is met betrekking tot het aan schadevergoeding uit te keeren bedrag ter zake van een vordering op grond der Algemeene Vorderingswet 1938 of van de Alge- meene Vorderingswet 1939 of van de Zeeschepenvor- deringswet 1939 geen overeenstemming bereikt, en kan ook het hoofd van de afdeeling Defensieschade niet tot overeenstemming met den rechthebbende ge raken, dan kan deze laatste zich bij verzoek schrift tot den secretaris-generaal van .het departe ment van Financiën wenden onder vermelding vah het bedrag, waarop hij aanspraak meent te kunnen maken, zoomede van de gronden, waarop deze aan spraak berust. Het verzoekschrift is niet aan zegel recht onderworpen. Een beroep op den rechter of eenige andere voorziening is uitgesloten. De secretaris-generaal stelt de schadeloosstelling vast;tegen zijn beslissing kan niet worden opgeko men. Pittig zitje... Oplossing van Zaterdag j.l. KLOK-PUZZLE DEBESTEBODEISDEMANZELF E3AÜC0EANAMNC0EANIUV0A BORFHLRNGVBVHCNNEÉIECB OIOREBEZEELLAÖVIMMDNAR RSNALOLAWR EONTOLOAZARI AMETDOIAIEMEDEULONEANE HETHEMDISNADERDANDEROK FEESTELIJKE BIJEENKOMST. Hedenmiddag heeft in „De Leeuwerik" te Haar lem een feestelijke bijeenkomst plaats van de N. S. Frauenscfiaft en het Deutsches Ffauenwerk. Orts- gi-uppe Haarlem, waarbij de Gaufrauenschaftsleiterin van Zuid-Hannover Brunswijk, mevrouw Mischka Grahe, het woord zal voeren. HEEMSTEDE Gereformeerde kerk 9 April 1942 zal het 25 jaar geleden zijn dat de Gereformeerde kerk van Heemstede werd ge ïnstitueerd, 28 April 1918 ontving zij in ds. H. M. Brouwer haar eersten predikant. Deze werd in 1925 opgevolgd door ds. J. Ubels, thans te Batavia. In 1927 verbond ds. J. H. Bavinck (thans hoogleeraar) naast zich kreeg. De kerk van Heemstede telt thans 1653 leden, Waarvan 998 belijdende ledpn. De kérkeraad heeft naar aanleiding van oen inge komen schrijven in betrekking tot (le instelling van een derde preekplaats, besloten etm nader rapport van de commissie ad hoe af te wacnten en daarna een aparte kerkeraadsvergadering te beleggen ter behandeling van de kwestie grensregeling of uit breiding van het eigen gemeentelijk werk. DS. TJ. PETERSEN OVERLEDEN. Te Heemstede, waar hij sinds kort woonachtig was is in den ouderdom van 63 jaar overleden Ds. Tj. Petersen, emeritus predikant der Geref. Kerken. Ds. Petersen werd te Monnikendam geboren. Hij studeerde aan de Vrije Universiteit tc Amsterdam en werd in 1905 te Oosterzee in zijn eerste gemeen te bevestigd. Hij stond vervolgens in Winsum, Wol- vega en Boskoop. Met ingang van 1 October werd hem om gezondheidsredenen emeritaat verleend, De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal Donderdag a.s. te Boskoop plaats vinden. Tevoren wordt in de Ger. Kerk aldadr een rouwdienst gehou den, waarir! Ds. E. T. v. d. Born van Heemstede zal'voorgaan. %jxookershoest helpen 5 KZLJtAeI&L^ meermalen per dog reeds rv-.^wi'f -.30 en-50 VeAnigba- bij Apothekers en Dr (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM 11 November 1941. Bevallen: 7 November: A. M. M. Celie-van der Bijl, z. 8 November: A. van Heerden-Verweij, d. 9 Nov.: M. C. A. Kors-Hogervorst, z. C. Zieltjens-van Zee land, z. 10 Nov.: A. P. van Ommeren-Camphuïjn- der, z. A. H. M. de Bruin-Swartjes, d. J. van Buuren-Scholder, d. H. J. Aldershof-Bekhuis, z. G. van Waard-Kox, d. F. W. van der Leden-Ten- deloo, z. 11 Nov.: M. C. Kabel-Bijl, z. J. M. Kou- wenhoven-den Ridder, d. Overleden: 8 November: M. C. van Benthem, 42 j.t Leidsche- vaart. 9 Nov.: A. J. Baars, 28 j., Duvenvoordestraat J. A. Koning. 84 j., Stuyvesanlplein. 10 Nov.: J.' Schippers, 45 j„ Timorstraat. C. A. Ruigrok, 52 j., Kamperlaan. 11 Nov. C. Meijlis-Noppe, 42 j., Kam- perlaan. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Verloofd: M. Houtsmuller en C. von Meyenfeldt, Amsterdam. T. v. d. Roer en M. v. Irsen, Rotter dam. Ondertrouwd C. de Groot en J. G. Langeveld, Rot terdam; A. A. Pasteur en J. Weterings, Oss-Eindhoven Bevallen: C. E. Beerenhout-Stek, 7... Amsterdam; v. d. Werf-Vrijmoed, d., Rotterdam; Cool-Reedeker. d Rotterdam; Uitermark-de Vooys, d.. Soerabaja; Qua- ten Hage, z., Hedel; M. A. Plalteel-Laseur, z., Bali; A. J. Hamming-Büscher, z., Hilversum: De Kroes- Krijgsman, z., Hilversum; T. Pino-Monshouwer, d., Leiden. Overleden: P. H. v. Linge, m., 65 j., Veendam: J. Verschuyl, m., 72 j., Amsterdam; C. P. Swart-Brok- mann, v., 52 j., Amsterdam; P. C. Karsen-de Klerk, v., 71 j., Rotterdam; J. Th. Storm v. 's-Gravesande, v., 79 j'., Den Haag; S. Biegel, m., 75 j., Gorinchem: P. H. v. d. Weg, m., 70 j., Dordrecht; A. J. Kruyt-Tim- merman, v.. 69 j., Gouda; P. Penn, nr. 69 j., Den Haag; S. M. Oudenbroek, v., 63 j., Rotterdam; C. M. Wolters-v. Alphen, v., 83 j., Scheveningen; G. Th. Slibbe, m., 73 j., Scheveningen; M. L. M. Manus-Krol, v., 79 j., Oss; W. P. Hulsman, m., 50 j., Amsterdam; W. Kalff, m., 42 j., Den Haag; J. de Haas, m., 62 j,, Amsterdam; G. C. Stork, m., 76 j., Amsterdam; G. Hopma-Duursema, v., 87 j., Groningen: J. I-Ieems- kerk-Noort, v.. 65 j., Katwijk a.d Rijn; B I-Ioekstra- Noordhof, v., 75 j., Grijpskerk; J. A. Gors,cling, m., 55 j., Arnhem; K. L. v. d. Wijngaard, m.t 65 j., Utrecht; N. G. Wilbrink, m.P 58 j., Schalkwijk: F. J. Plaat, m., Den Haag; A. J. A. Th. Roovers, m., 63 j., Maastricht; L. H. v. Rooyen, m„ 71 j., Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5