VICKS HOESTBONBONS {£aatste tBeiicfitenj Kertsj door de Duitsche troepen bezet Vitamientje. Voor de behandeling van Uw Gezinswasch Heerencolbertcostuum MEISJE GEVR. PARTICULIER RIA ROOZEN Slaapkamer 3Arb.woningen I aliaansche iveermachtsberichten Aanvallen bij Condar (O.-Afrika) met ernstige Engelsche verliezen afgeslagen. Britsche luchtactie in Zuid-ltalië. ROM 12, 15 November (Stefani) Het Italiaansche weermachtsbericht van heden luidt als volgt:. „Bij luchtaanvallen van denvijand op Catania, Acirealo en Brindisi zijn brisant- en brandbommen neergeworpen. 12enlge woonhuizen werden bescha digd. j-n Catania zijn 17 dooden en 12 gewonden, in Aelreale 12 dooden en S gewonden gevallen. De be volking heeft zicli voorbeeldig gehouden. In Noord-Afrika aan de landfronten niets nieuws. In Oosl-_Afrika duren in het gevechtsgobied om Gondar de gevechten voort, die gekenmerkt, worden door bijzondere felheid, overeenkomstig de aanvallen die d<- vijand sedert verscheidene dagen met steeds sterkere strijdkrachten uitvoert. Onze troepen a Veren zich taai en voeren vastberaden tegenaanvallen uit. .Bij aanvallen van Duitsche vliegtuigen op ver sterkte stellingen van Tabroek en installaties in het gebied van Mersa Matroeh zijn de doelen effectief getroffen. I-ler. aantal der door Duitsche jagers bij den luchtstrijd aan het front van Solloem, waarvan in het weermachtsbericht van gisteren melding is gemaakt, neergeschoten vliegtuigen is van twee op Vier gestegen. Het Britsehe ïuchtwapen heeft bommen geworpen op Derna en Baree. Eenige schade aan gebouwen en Verliezen onder de burgerbevolking. Op de Middellandsche Ze© heeft een van onze tor- pedóvliegtuigeh onderb evel van den eersten luite nant vlieger Caihillo BariogW een groot Engelsch koopvaardijschip getorpedeerd, en het zwaar bescha digd. Het schip is, naar later kon worden ge constateerd, ondergegaan". ZONDAG. ROME, 16 November (Stefani) Het 532ste com muniqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „D© verliezen te Aelreale op Sicilië geleden, ten gevolge van den Britsche luchtaanval in den nacht van 14 op 1J5 November, zijn gestegen tot 21 doodeiï en 29 gewonden. De uit drie onderofficieren be staande bemanning van een vijandelijk vliegtuig, dat was neergeschoten en in zee gevallen, is aan de kust gevangen genomen. Aan het front van Tobroek in Noord-Afrika be drijvigheid der artillerie. De vijand deed luchtaanval len op Benghazi en Derna. Er is eenige schade aange richt, terwijl onder de Arabische bevolking jpma.nd gedood en eenige personen gewond werden." In Oost-Afrika zijn heftige vijandelijke aanvallen op onze vooruitgeschoven stellingen bij Gondar af geslagen. Plunderden dooden bleven voor de hard nekkig verdedigde stellingen liggen. Ook bij aan vallen van onze detachementen zijn den vijand ern stige verliezen toegebracht. In Noord-Afrika hebben Duitsche bommenwerpers bij een aanval op het vliegveld bij Dzjaraboeb drie op het veld staande meermotorige vliegtuigen vernield. -Jagers schoten bij luchtgevechten vier vijandelijke toestellen neer. Twee van onze vliegtuigen zijn niet op hun basis teruggekeerd. In het. Oostelijk deel der Middellandsche Zee heb ben Italiaansche vliegtuigen, die op gewapende ver kenning waren, twee vijandelijke koopvaardijschepen tot zinken gebracht. In het centrale bekken hebben onze jagers bij hun patrouille-dienst twee vliegtuigen van het type Wellington neergehaald. In het Westen der Middellandsche Zee heeft een torpedovliegtulg onder bevel van Arduino Buri een geladen vijandeA lijk stoomschip van 10.000 ton tot zinken gebracht". Hoog in de boomen staat de waarnemer van de Duitsche batterij, om de uitwerking van het artillerievuur te observeeren. (Orbis-Holland) De ondergang van de „Ark Royal" Duitsche persstemmen Het D.N.B. meldt; De Berlijnschë bladen publiceeren onder op schriften over de geheele pagina het bericht van het tot zinken brengen van het Britsche vliegtuigmoe derschip „Ark Royal'Ven de zware beschadiging van het Britsche slagschip „Malaya" door Duitsche duik- booten in het westelijk deel van de Middellandsche Zee. ,;Voor de eerste maal", zoo schrijft de „Deutsche Allgemeine Zeitung", „hoort de wereld thans van de aanwezigheid van Duitsche duikbooten in de Mid dellandsche Zee en het. eerste bericht is er een waarin melding gemaakt wordt'van een succes. De „Berliner Börsenzeitung" wijst er op dat de „Ark Róyal" van de vijf* groote Engëlsche vlieg- tuigmoederschepen het derde is dat tot zinken is gebracht. De beide andere, de „Illustrious" en de „Formidable" bevinden zich sedert geruimen tijd op Amerikaansche werven om hersteld te worden na de beschadigingen door Duitsche en Italiaansche bommen in de Middellandsche Zee veroorzaakt. Het referendum in Roemenië Uit Boekarest verneemt het DNB: Het referen dum over het programma van qpbouw van maar schalk Antonescu heeft na zeven dagen van stem ming een vnorlooplg eindresultaat opgeleverd van 3.391.160 „ja"-stemmen en slechts 65 „neen"-stem- men. Aan de stemming hebben tot dusver In totaal 3.391.225 stemgerechtigden deelgenomen. Bonnenvervalschers in Frankrijk zwaar gestraft Twee hunner tot levenslangen dwangarbeid veroordeeld Uit Vichy verneemt het D. N. B.: Voor de eerste kaarten heeft dq Fransclie rechter zich' bezig gehou den met een zaak op dit terrein: een bende had in de omgeving van Marseille groote hoeveelheden distributiebons in omloop gebracht. Het eind van dit proces, dat te Lyon werd gevoerd, was dat twee beklaagden veroordeeld werden tot levenslangen dwangarbeid, twee andere tot tien jaar en nog een tot vijf jaar dwangarbeid en een zesde tot vijf jaar gevangenis. Hoofdredacteur R. W. P. Peereboom, Heemstede. Plaatsvervangend hoofdredacteur C. J. van Tilburg, Heemstede. -Buisje a 20 tabletten 55 ct. Zakje a 2 tabletten 7 ct. (Adv. lngez. Med.) Finnen vernielen bolsjewistische stellingen Aanzienlijke buit op de bezette Koivisto-eilanden Het officieel© Finsche legerbericht van Zondag luidt, naar het -T>NB meldt als volgt: „Hangö-front: uiterst levendige activiteit van de artillerie, waaraan van vijandelijke zijde wordt ileelgenbmen door zeer zware spoorwegartillerie. Het. vuur werd door onze batterijen beantwoord. Karelisohe Landengte: Op deg eheele landengte stcringsvuur van beid© zijden door granaatwerpers en artillerie. Op het Westelijke deel der Landengte zijn talrijke bolsjewieken overgeloopen. Op het Oostelijk deel is een gedeelte der vijandelijke pa-* trouille, die onze stellingen was binnengedrongen ernietigd en de rest gevangen genomen. Front aan de Swir: In den geheelen sector van beid© zijden nu een .gering dan weer levendig sto- ringsvuur van granaatwerpers en artillerie, alsmede activiteit van patrouilles. Op een plek werd een vij andelijke troepenconcentratie ter sterkte van on geveer een compagnie door artillerievuur vérdreven. Noordelijk© front: Plaatselijke gevechten. In den ïctor zjjn ongeveer honderd vijandelijke stellingen ervvoest. Omtrent de activiteit op zee eii in de lucht valt niets bijzonders te vermelden". Nader meldt het DNB: In den sector van de door Finnen belegerde zeevesting Hangö probeerden do bolsjewieken door heVig artillerievuur den druk Finnen te verzachten. De Finsche artillerie be antwoordde het vuur met succes en beschoot daar bij een groot bolsjewistisch schip. Aan het front der Karelische Landengte ten Noorden van Leningrad en aan het front van do Swir tusschen het Ladoga- en het Onegameer, sloe- de Finnen de zwakke aanvallen der bolsjewieken gemakkelijk af in den Zuidelijken sector van het Finsche Ooste lijke front heerseht plaatselijke gevechtsactie die op verschillende plaatsen "tot belangrijke successen voor de Finnen geleid heeft. In den Noordelijken sector van het Oostelijke front zijn van Finsche zijde succesvolle aanvallen ondernomen. Bovendien werden dooi- verkenners be langrijke resultaten verkregen. In den oorlog ter zee hebben de van Finsche zijde ■gelegde mijnen den bolsjewistischen schepen in de Finsche Golf herhaaldelijk zware schade toege bracht. Talrijke nachtelijke mijnexplosies laten de gevolgtrekking toe dat de bolsjewieken vele schepen verloren hebben. Do Finsche luchtstrijdkrachten bestookten een ten Zuiden van het Ladogameer gelegen vliegveld met bommen, waarbij twee bolsjewistische bommenwer- ic-rs vernield en drie beschadigd werden. Ten Zuiden •an de Swir >verden zeven locomotieven door bom-i men vernield. In Oost-Karelië werden militaire barakken en troepencolonnes der bolsjewieken door Binsehe vliegtuigen met bommen aangevallen. Daarbij wer den talrijke voltreffers geplaatst. Ten Zuiden van de Finsche haven Kotka viel een bolsjewistische bommenwerper in zee. Op de door de Finsche troe pen bezette Koivisto-eilanden' werd het verzamelen van de aanzienlijke buit voortgezet, o.a. werden een met munitie geladen schip van 1.000 b.r.t., verschei dene kleine schepen, talrijke voorraden munitie, loeklichten, automobielen, veldkeukens, een groot •adlostation, talrijke paarden alsmede een groote hoeveelheid van de meest uiteenloopende voorwer pen en levensmiddelen buitgemaakt. Plechtige uitvaart van generaal Huntziger Admiraal Darlan sprak een rede uit Het D.N.B. meldt: In aanwezigheid van het Fran- sche staatshoofd, maarschalk 'Pétain, de Fransche regeering, een Duitsche en een Italiaansche dele gatie, het geheele corps diplomatique en de hoogste vertegenwoordigers van de Fransche weermacht heeft Zaterdag in Vichy de staatsbegrafenis plaats gevonden van den verongelukten minister van oor log, generaal Huntziger en diens zes, tegelijk met hem om het leven gekomen medewerkers. In de St.-Louiskerk stonden de zeven lijkkisten, bedekt met de driekleur, waarnaast soldaten van de Fran sche weermacht de eerewaebt hadden bet-rokken. De kardinaal-aartsbisschop Gerlier begroette maar schalk Pétain aan het voorportaal der kerk. Na afloop van den kerkdienst droegen soldaten van leger en marine de lijkkisten onder klokgelui naar buiten, waar zij tusschen twee eere-tribunes werden opgesteld. De plaats vervangende minister president, admiraal Darlan, hield een korte rede, waarin generaal Huntzigér een groot soldaat en voortreffelijke leiderspersoonlijkheid noemde. Hij herinnerde verder aan de rol die generaal Huntzi- ;cr in het bijzonder had gespeeld bij de onderhan delingen voor den wapenstilstand. „Niemand kon Fraftkrijk waardiger vertegenwoordigen op den weg van het offer dan.hij die dit deed met het hem aangeboren gevoel voor eer en waardigheid en een hem eigen moreele reinheid. Om dit te getuigen zijn vandaag devertegenwoordigers der regeering en der legers van Duitschland gekomen om zijn stof lelijk overschot de laatste eer te bewijzen". Vervolgens vond eén parade plaats en werden de lijkkisten op affuiten geplaatst. Tevens werd een boodschap van maarschalk Pétain aan het volk voor gelezen, waarin de verrichtingen van generaal luntziger en dë met hem om het leven gekomenen werden geschetst. Litwinof te Pahlevi Binnenkort voortzetting der reis BERLIJN, 17 November (DNB) Volgens een bc-richt van Reuter .uit Teheran zijn Litwinof en Sir Walter Monckton met nun gezelschap Zondag iii Pahlevi geland, nadat zij per schip van Bakoe over de Kaspische Zee waren gevaren. Men neemt aan dat zij hun réi,s binnenkort zullen voortzetten. Officieel werd Zaterdag te Londen medegedeeld dat het vliegtuig van Litwinof op 13 November te Bakoe was aangekomen. WIJZIGING IN DEN GENERALEN STAF DER ITALIAANSCH E LU CHTMACHT. Uit Rome meldt het DNB: De luchteskader-gene raal Francesco Pricolo is, naar officieel wordt mede gedeeld, afgetreden als chef van den ge^eralen staf van de luchtmacht en als onderstaatssecretaris voor luchtvaart, teneinde een andere, functie te aanvaar den. HIJ wordt in beide functies opgevolgd door den luchteskader-generaal Rino Corso Fourgier. SMOKKELAFFAIRE ONTDEKT. AMERSFOORT, 16 November, Ambtenaren an den opsporingsdienst hebben in de haven van Bunschoten een groote partij kaas, zeep, rijst en koffie in beslag genomen, welke gereed lag om naar Amsterdam te worden vervoerd. Deze partij was slechts een onderdeel van een grootere partij, welke reeds aan een adres in de hoofdstad was afgeleverd. De vervoerder kon niet opgeven voor wie de goederen bestemd waren. In verband met deze zaak werd een huiszoeking rrieht ten huize van zekeren Van Z. Hier werden ruim 100 kazen in beslag genomen en verder zeep, koffie, thee, spek en vleesch. Van Z. Is gearresteerd. .CANPJ. Geheele Oostelijke deel van de Krim in Duitsche handen BERLIJN. 17 November (D.N.B.). De be langrijke Sovjet-havenstad Kertsj is door de Duitsche troepen ingenomen, naar het D.N.B. zoojuist van welingelichte zijde verneemt. Nu is het geheele Oostelijke gedeelte van de Krim in Duitsche handen. Tot dusver zijn op dit- schiereiland meer dan 100.000 bolsjewieken gevangen genomen. Koeroesoc te Washintgon Met voorwaarden voor Amerikaansch-Japansche overeenstemming Uit Washington meldt het DNB: De speciale Ja- pansche ambassadeur Koeroesoe is hier aangeko men. Volgens Associated Press verklaarde hij te ge- looven dat hij een kans op succes heeft. Koeroesoe had een langdurige bespreking met den Japanéchen ambassadeur Nomoera, die hem heden ochtend aan staatssecretaris Huil zal voorstellen. Naar verluidt heeft Koefoesoe een uitvoerige uiteen zetting van den minister van buitenlandsche za.ken Togo meegebracht betreffende de voorwaarden voor een Amerikaanech-Japansche overeenstemming. Vijf doodvonnissen te Moskou Wegens verspreiding van contra-revolutionnaire vlugschriften BOSTON, 17 November (DNB) Naar het- ra diostation Mackay meldt zijn vijf employés van een niet-genoemde fabriek door den krijgsraad te Mos kou ter dood veroordeeld wegenh et verspreiden van contra-revolutionnaire vlugschriften onder de arbeiders. De veroordeelden zijn twee ingenieurs, twee technici en een economisch deskundige. Schroeven van de „Malaya" vernield Meeste watervliegtuigen van de „Ark Royal" verloren gegaan ALGECIRAS, 16 November. Het D.N.B. meldt: Uit Gibraltar verluidt dat het Britsche slagschip „Malaya" door gén torpedo getroffen werd, toen de „Ark Royal" reeds zinkende was. Het slagschip werd beschermd door een reeks torpedojagers en bewakingsvaartuigen die voortdurend dieptebom men "uitwierpen, hetgeen de Duitsche duikbooten niet' kon beletten haar aanval te doen. Door de torpedo ziin de schroeven en een schroefas ver nield. Volgens berichten uit Gibraltar zijn de meèste watervliegtuigen, die zich aan boord van de „Ark Royal" bevonden, met het schip gezonken. Eenige toestellen die op het bovendek stonden konden ge red worden. Alle andere vliegtuigen waren binnen in het schip dat onmiddellijk na de torpedeering slagzij maakte, waardoor de kranen niet meer werkten. Afwikkeling defensie- en bezettingsscliadezakén Voor het agrarische bedrijfsleven 's-GRAVENHAGE, 15 November. Op 10 No vember j.l. verscheen in het Verordeningenblad een' besluit betreffende de afwikkeling van defensiescha- dezaken en bezettingsschaden aan het agrarische be drijfsleven. In verband hiermede deelt de algemeen gemachtigde voor de oorlogs- en defensieschaden het olgende mede: A. Afwikkeling van defensieschaden. Voor en tijdens de oorlogslagen in Mei 1940 zijn, ten behoeve van de landsverdediging, onderwater zettingen voorbereid en gesteld, verdedigingswerken, hindernissen, versperringen, e.d. gemaakt, wegrui mingen uitgevoerd en terreinen, -gebouwen, wateren, iz. in gebruik genomen. De eigenaars, pachters, huurders en gebruikers vai> de terreinen en opstallen, ten aanzien van welke een meer dier verrichtingen hebben plaats gehad én die hierdoor schade hebben geleden, moeten een ver zoek tot het verkrijgen van schadeloosstelling v$6r 1 Januari 1942 indienen bij den algemeen gemach tigde voor de ooi-logs- en defensieschadèn te 's-Gra- enhage. Indien voor dezen datum geen aanvrage is ingediend, vervalt het recht op schadeloosstelling, t Zij, die reeds een verzoek hebben ingediend, bij de adviescommissie vorderingen en van deze schriftelijk bericht hebben ontvangen over het in behandeling nemén daarvan moeten niet opnieuw een verzoek in dienen. Dit geldt ook voor hen, die zulk een vér- zoele reeds hebben ingediend bij den schadecommis- sacis en van dezen schriftelijk bericht hebben ont- mgen als voren. Het hoofd der afdeeling defensieschade van het departement van financiën onderzoekt de aanvragen ■an belanghebbenden en biedt deze daarna een be paald bedrag in geld aan als schadeloosstelling. Wordt de schade van rijkswege in natura hersteld of is het om andere redenen niet mogelijk terstond een aanbod als vorenbedoeld te doen, dan kan belang hebbende schriftelijk aan algemeen gemachtigde voornoemd een voorschot of crediet vragen, dat, zoo het. verleend wordt, met schadeloosstelling wordt verrekend. Indien belanghebbende de hem door het fioofd der- afdeeling defensieschade van het departement van financiën aangeboden schadeloosstelling niet vol doende acht. kan hij een ongezegeld verzoekschrift richten töt den- secretaris-generaal van het departe- mént van financiën, waarin vermeld het bedrag, xop hij aanspraak meent te hebben en de rede nen. waarop deze aanspraak berust. Beroep op den echter, of eenïgerlei andere voorziening, is niet mo gelijk. De secretaris-generaal beslist omtrent dat ver zoek, tegen welke beslissing niet kan worden opge komen. b. Bezettingsschaden aan het agrarische bedrijfs leven. De aangekondigde regeling inzake de vergoeding oor bezettingsschaden, voorzoover daarin niet dooi de Duitsche instanties is voorzien, is voorafgegaan door de oprichting van een stichting landelijke be zet t i ngsschad en Voor een doeltreffende behandeling der bezet tingsschaden is het doelmatig voorgekomen derge lijke schaden van het agrarisch bedrijfsleven door :en afzonderlijk apparaat te doen opnemen. Daar- ■oor kwam in aanmerking het bureau ontruiming an het rijksbureau voor de voedselvoorziening. De agrarische -bezettingsschaden zijn dikwijls van zeer ingewikkelden aard, met name in de nabijheid der vliegvelden, daarbij kan niet worden volstaan met een vergoeding van de-aan-goederen geleden scha den of met een vergoeding voor gemis van opbrengst van onroerende goederen of voor noodzakelijke uit gaven in verband met de' ingebruikneming door de Duitsche weermacht. De aanleg van vliegvelden brengt met. zich dat aan verschillende hoeven lan derijen of deelen daarvan worden onttrokken, met het gevolg, dat het overschietend© deel dikwijls niet groot genoeg js om nog een geheel bedrijf te vor- 1. Dan kan het nuttig zijn om een herkaveling te maken dan wel de in beslag genoméh landerijen en de daaraan grenzende gronden van de eigenaren over te nemen en aan deze of aan de grondgebruikers een nieuw bedrijf in de plaats te,geven. Om deze transactie#tot stand te brengen is het voornoemd bureau ontruiming voor dit deel harer werkzaam heden omgezet in een stichting landelijke bezettings-, schaden, welke stichting eventneel tot aan- en ver koop kan overgaan en desnoods ook gronden- kan vorderen. Daarnaast lean de stichting voorschotten gevën op agrarische bezettingsschaden. Bezettingsschaden van het agrarische bedrijfs leven kunnen thans reeds voorloopig worden aange meld hij'de stichting landelijke bezettingsschaden. Lange Voorhout la, 's-Gravcnhage, doch bij voor-1 keur door tussclienkomst van de plaatselijke vlieg- yeldcomniIsSsles of van de gemeentebesturen. Voor de kinderen De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier. «Teekeningen van F wagner). 59. Barrabas en Hein maken Vrienden 59.' En zo brak er een kalme tijd aan voor Hein en Barrabas. Ze berustten in het feit, dat ontvluchten onmogelijk was. Want toen ze op een dag 'een poging daartoe ondernomen, mis lukte deze volkomen. De koning eiste nu hun ere woord, dat ze geen nieuwe poging meer zouden onder nemen. Alles ging nu een geregeld gangetje en avon turen waren er niet meer te beleven. Hein werd tot Koninklijke Hof-muziekmeester benoemd en ijverig volg- hoog- en ver-springen. In het schermen was Barrabas c de de koning zelf de lessen, die Hein hem gaf ln het leermeester. De jonge negermier was lang niet opgewas- saxophoon-spelen. Elke dag moest de krekel in het paleis sen tegen de snelle uitvallen van zijn rode rasgenoot?en verschijnen en dan oefenden ze gezamenlijk. De negermie- leerde dan ook heel wat van de Rode Bosmier. Maar ren waren een muzikaal volkje, dat merkte Hein al da- het hindernislopen was Oebas verre de baas. Ze spoorden, delpk en hij besloot tot de oprichting van een Konink- elkaar aan. Enze waren vrienden! Zo hadden Hein en lijke-muziek-vereeniging. En 's avonds dansten allen op de Barrabas. elk hun bezigheid gekregen, ieder, naar zijn maat van de ten gehore gebrachte muziek. eigen aanleg. Barrabas zat ook niet stil. Ook hij had elke dag zijn ge regelde bezigheden. Samen met Oebas, den zoon van den En de dagen gleden voorbij, zonder grote gebeurtenis- koning ofende hij zich in 't schermen, hindernislopen, sen, de ene precies gelijk aan de andere. Vriend, haast niets ter wereld dient je, In den zeer benarden tijd Zoo perfect als Vitamientje, Brave en moderne meid. Vitamientje maakt je krachtig, Z' is een bron van energie, Vita/nientje voedt je prachtig Niet alleen in theorie. Je kunt heel lang naar haar. zoeken, Maar je vindt haar stellig niet, Ze gaat schuil in kleine hoeken, Waar het oog haar nimmer ziet. Van.de allerhoogst geleerden Krijgt z' een mooi getuigenis, Daar V om strijd steeds constateerden, Hoe voortreffelijk ze is. Vitamientje 's altijd bezig, In heel veel waarvan' u houdt. Tot uw welzijn steeds aanwezig En in honderdduizendvoud. Laat u Vitamientje werken. Dan bezorgt ze u profijt, Vitamientje zal-u sterken, Brave onvolprezen meid. n /-* A c Jengelende pessimisten Kunt u zich iets voorstellen dat erger is dan een jengelende pessimist? Zoo Iemand die niet ophoudt met zaniken en zeuren, een man of een vrouw die met een soort wellust overla de schaduwzijde van zoekt en iedereen verveelt met de meest trieste voor spellingen en veronderstellingen. Stekelige opmer kingen, laatdunkende grijnslachjes, verongelijkte schouderbewegingen, alles moet mee helpen den somberen tóestand en wanhopige toekomst te de- monstreeren. Landgenoot, kunt u zich voorstellen, begrijpt u nu dat een groot gedeelte van ons volk een diepe minachting koestert voor dit soort „Nederlanders", vooral daar er duizenden flinke kerels zijn die met de wapehen in de vuist, een betere toekomst voor ons land en volk, ginds in het Oosten, veroveren? üé?e jengelende pessimisten, ze zijn .een schande voor ons volk dat duizenden dappere vertegenwoor digers heeft aan het Oostfront. En gij landgenoot die nog twijfelt aan welke zijde uw plaats is, vindt gij het zoo moeilijk uw keuze te dpen? Neen, uw plaats is niet bij die troep jengelende pessimisten, uw plaats is in de gelederen van ons legioen, waar u schouder aan schouder met de strij- Help Uw keel infectie voorkomen met de beproefde geneeskracht van (Adv. lngez. Med.) 1 ders voor -het nieuwe Europa uw plicht zult doen voor volk en vaderland. Meldt u aan bij het Vrijwilligerslegioen „Neder- land", Koninginnegracht 22 te 's-Gravenhage. HOOFDKWARTIER VRIJWILLIGERS LEGIOEN NÈDERLAND. Bunkerstelling doorbroken - teruggeslagen divisies. Steunt de Nederlandsche ambulance v. h. Oostfront. Koninginnegracht 22 Giro: 87600 's-Gravenhage RADIOPROGRAMMA. DINSDAG 18 NOVEMBER 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Boerenland in boek en krant. 7.30 Gramofoonmuziek, 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B, N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Politiek weelcpraatje (opn,), 8.30 Gramofoonmuziek. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gra mofoonmuziek 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoon muziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Amabile-sextet. 12,00 Orgelconcert en zang. 12.25 Frans Wouters en zijn orkest met irïleiding). 12.40 Almanak. 12.25 B. N. O. Niéuws- en economische berichten. 13.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 13.30 Sqlonorkest. 14.15 Gramofoon muziek. 11.30 Lichte toets. 15.30 Viool met pianobegelei ding. 16.00 Bijbellezing. 10,20 Gramofoonmuziek. 16.45 Voor de jeugd. 17.05 Gramofoonmuziek. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 De Ramblers. 18 00 Voor de plattelandsvrouw. 18.15 De Melodisten, soliste en het Figura-kwartet. 19.00 Actueel halfuurtje. 19.30 Otto Hendirks en zijn orkest. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-, Centrales, die over een lijnverbinding met de studio be schikken). 20.15 Gramoolonmuziek. 20 45 Cello en piaon, 21.15 Garmofoonmuzlek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten, 22.00 B. N. O. Engelsche uitzending „Economie News from Holland" of Gramofoonmuziek. 22.15 De Romancers, da meskoor „Aethercharme" en solisten (opn.). 23.00—24.00 Gramofoonmuziek. -i. HILVERSUM II, 301.5 M. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Gramofobnmuziek. 7.4o Och tendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Politiek weekpraatje (opn.) 48—8. Nieuwsberichten, 8.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Zie Hilver sum I. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.40 Vroeger en nu. 11.00 Zang en piano. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.00 Ensemble Rentmeester. 12 15 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 13.05 Klaas van Beeck en zijn orkest. 13.50 Gramofoonmuziek. 14,00 Omroeporkest, solist en gramofoonmuziek. 15.30 Voor de zieken. 16.00 „Gaetano Donizetti en zijn, deels vergeten, opera's", causerie (met gramofoonplaten). 16.45 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Boya Bachman en zijn orkest. 18.00 Gramofoonmuziek. 18.15 Boekbespreking. 18.30 Gramofoonmuziek. 18.45 Cyclus ,,In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de N. S. B.) 19.00 Actueel halfuurtje. 19.30 Reportage. 20.00 Gramofoon muziek. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 20.15 Musette-orkest en soliste. 20.45 Gramofoonmuziek. 21.00 Ensemble Jonny Kroon. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Toelichting op het weermachtsbericht. 22.10 —22.15 Avondwijding. t Heden overleed in de Maria Stichting tot onze diépe droef heid mijn innig geliefde Man en zorgzame Vader PETRUS MARTINUS JANSEN in den ouderdom van 38 jaren. Wed. JANSEN—'WILLEMSEN MICHIEL Heemstede, Zandvoortschelaan 137 De H.H. Uitvaartdiensten zullen worden gehouden op Woensdag 19 November 1941 in de Parochiekerk „St. Bavo" te Heemstede. De stille H. Mis zal plaats vinden om 8.30 uur, de gezongen H. X3tis van Requiem om 9 uur, waarna de begrafenis zal plaats vinden vanuit de kerk op het R.K. Kerkhof Berkenrode aldaar. STOOMWASSCPERIJ „F E m 1 N A" Regentesselaan 40, Haarlem. Telef. 13466 KOLONIALE WAREN M. Hoogendijk. J. v. Goyenstr. 17 Heemstede, vraagt aankomend bediende Donkerbauw te koop. Tetterpdestraat 6. Flink beschaafd meisje gevraagd van 95 uur. Zondags en één middag dn de week vrij. Flink loon. Iepen!52, BI'daal Heden overfeed in die Maria stichting te Haar lem tot onze dieps droef heid mijn innig geliefde zoon, broeder, behuwd broeder en oom de heer Petrus Martinus Jansen in den ouderdom van 38 jaren. Heemstede, Zandvoortschelaan122. Zijn diepbedroefde moeder Wed. M. A. JIAiNSEN- HOES Broeders en Zusters Te koop gevr. een goed onder houden verstëüb. Teekentafel Br. met prijsppg. im te zender aan het Gew. Commassariaa! v. d. Ned. Unie, Kruisstraat 25 Nette Dienstbode of werkster gevr. Hotel Lion d'Or, Kruisleg 34-36. Mooi huiskamer- en lits-jumeau slaapkamer ameublementen te koop gevr Br. no. 6610 bur. van dit blad. leeftijd 14-16 jaar van half negen tot 2 uur. Spaarnwouder- str. 103rd., ingang om dien hoek. vraagt van particulier te koop, Lips, C'hatwood of Midner brand kast, flinke maat. Br. met om- schr. en pr. no. 6609 bur. v. d. bl, Net R.K. meisje 23 j. b.z.a. als 2e of keukenmeisje of meisje all. v.d. en n„ g.k.k. en w. en v.z.g.g. voorzien Br. no 6611 bureau van dat bfliad. ZEILBOOT Te koop gevraagd B. M. Sharp of 1 D. Brieven m. opg. van pr. enz. onder no. 6608 bur. v.«d. bl. Mei Gedipl. Pedicure-Manicure Uitsluitend behandeling volgens afspraak, even tueel! ook aan huis. HYACINTHENLAAN 31 TELEF. 20602 - HAARLEM SPOED! Terstond gevraagd frissche met v. wascht. omtrek Soendapl. Aamb: Otoisfraat 73 H.-N. Café V ergunning te huur of te koop gevraagd Br. onder no. 6607 bur. v. d. bi. te koop te Haarlem. Netto rente 7y2%. Br. no. 6612 bur v. d. blad Gevraagd een NET MEISJE van 95 uur, in M. geziin. Goed non. Schwartz, Jan. Steeni. 20, Heemstede. BEKWAME EN AANKOMENDE MEISJES gevraagd. WASSCHERIJ HOEK EN VAART, Bloemend. Straatweg' 17, Santpoort-Station Gevraagd NET MEISJE v. d. en n. of v. d. dag per 1 of 15 Dec. of 1 Jan. goed kunnende werken en koken v-g.g.v. Mevr. Tirion, Distellaan 19, Aerd. Mevr. A. R. Laan, "Hartenlustf? Bloemendaal, vraagt wegens vertrek der tegenwoordige, per 15 December een'bekwaam Hol- landsch KEUKENMEISJE gen. eenig huiswerk te verrich ten. v.g.g.v. MEJ. MOSER RA AM VEST 47 TELEFOON 11484 VRAAGT en BIEDT AAN v. terstond, 15 Nov. en 1 Dec. als nood hulp en voor vast keukenmeisjes, 2e meisjes, buitenmeisjes, werk vrouwen en dagmeisjes voor heele en halve dagen. FLINKE EN AANKOMENDE MEISJES gevraagd, met vergoeding van tramkosten. WASSCHERIJ BEELEN, Bleekersvaartweg 13, H'stede. FLINKE JONGEN GEVRAAGD voor hulp in de wasscherij WASSCHERIJ BEELEN, Bleekersvaartweg ia, H'stede,

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2