STEVIGE KISTEN Metselaars en Stucadoors KORT NIEUWS Het Haarlemsch elftal MEISJES flink dagmeisje bekwaam Automonteur Adverteert in dit blad „Prinses Dulcinea" Twee beschaafde Dames AUTOMOBIELEN TE KOOP GEVRAAGD ieneraal-Oberst Udet omgekomen Befaamd vlieger uit den wereldoorlog. Medewerker aan den opbouw der Duitsche luchtmacht BERLIJN. 18 November (D.NjB.). De „gene- ijluftzeugmeister" General-Oberst Udet, heeft Steren bij proefnemingen met een nieuw wapen en zóó ernstig ongeluk gehad dat hij tijdens zijn ervoer aan zijn verwondingen is overleden, De Führer heeft bepaald dat het stoffelijk over- eliot van dezen officier, die op zoo tragische v_ bij de vervulling van zijn plicht is gevallen, en staatsbegrafenis zal krijgen. Als blijk van er- entelijkheid voor de uitstekende verrichtingen an den jachtvlieger die tijdens den wereldoorlog luchtgevechten de overwinning heeft be- aald en voor de groote verdiensten die hij heeft erworven bij den opbouw van de luchtmacht, eeft de Führer General-Oberst Udet onderschei en door zijn naam te geven aan het derde jacht- ikader. wijziging der Amerikaansche ■utraliteitswet Opderteekend door Roosevelt WASHINGTON, 18 November (D.N.B.). Pre sent Roosevelt heeft zijn handteekening ge- aatst onder de wet, waardoor het bewapenen koopvaarders der Vereenigde Staten en het varen van de wateren der oorlogszones, bene- >ns het aandoen van havens van oorlogvoerende aden wordt toegestaan. iadiostations naar welke men mag luisteren 's-GRAVENHAGE, 18 November. De Rijkscom- issaris voor de bezette Nederlandsche gebieden eft de verordening no. 35'van 4 Juli 1940 ter be- lerming van de Nederlandsche bevolking tegen on- ire berichten, zoodanig gewijzigd, dat in de toe tst niet alleen geluisterd mag worden naar de aders, gelegen in het bezette Nederlandsche gebied zenders van het 'groot Duitsche rijk, hierbij in sloten die van het protectoraat Bohemen en Mora- alsmede in het gouvernement generaal van het zette Poolsche gebied, doch ook naar de zenders, legen in alle, door de Duitsche troepen bezette ge iden. De desbetreffende zenders worden hieronder met van frequentie en golflengte genoemd. Voor alle, niét in de lijst opgenomen zenders blijft verbod tot luisteren onverminderd van kracht, «ordening 35 van 4 Juli 1940). Zij, die dit verbod overtreden, zijn strafbaar vol os par. 2 van deze .verordening. Naam golflengte Duitsche zenders Lange golf. Jeutschlandsender 1571 Aixemburg 1293 SVeichsel 1339 Middengolf. ilpen ierlijn men Bremen ireslau Danzig 1 I Janzig 2 lonau Iresden tankfurt/M. Freiburg Irasz a Hamburg [attowitz Kaisersi autern Ilagenfurth 'eulen lönigsberg 1 [ónigsberg 2 apzië Jnz [Óitzmannstadt I femel Hünchen 'osen Saarbrücken itrassburg Stuttgart Ifeenen |!orddeutsche Gleichwelle Istdeutsche Gleichwelle Istmark. Gleichwelle ehles. Gleichwelle ledd. Gleichwelle K'estd. Gleichwelle Zenders in de bezette gebieden: Lange golf: 1 1064 1186 lesland 1875 1 lowno 1961 I «nsk 1442 f 1154 f 'arijs 1648 komsoe 1064 torgen lodoe 356.7 269,5 395.8 315.8 304.3 209.9 325.4 204,8 251 231.8 233.5 331.9 345.6 209,9 568,3 455,9 291 222,6 382,2 236,8 349.2 240,2 522,6 506,8 225.6 230.2 233.5 243.7 frequentie 1113 758 1465 1195 1294 1285 1267 1339 1384 1330 1303 1285 1231 Mi d e n g o 1 f: laranowicze 520 èlgrack 686 ergen 2 355 Ordeaux lordeaux 1176 Bordeaux 1077 irflnn 259.1 1158 !russel 1 321.9 932 Irussel 2 731 Irussel 3 483.9 620 Calais 582 >0rpad 512 Irontheim 360.6 832 innmark 347 rederikstad 1276 bidingen 271.7 1104 iamar 578 519 lilversum 1 301.5 995 iilversum 2 415.5 722 Krakau 293.5 1022 'nristiansand 476.9 6299 «nberg 795 ibau 1428 ijssel 247.3 1213 fodano 514 6 583 lahrisch-Ostrau 1348 ktodden 231.8 1294 'arijs 274 1095 Parijs 280 1064 arijs 312.8 959 'fcsgrunn 1222 faag 470.2 638 tonnes 288.7 1040 tonnes 431.7 695 iiga 238.5 1040 ifckan .1348 Smolensk 610 Slavanger 850 'Igra 229 'arschau 1366 Pllna 536 8-7-6-0-0 Acht, zeven, zes, dubbel nul. Kent u dit getal nog? Het Is het gironummer van de Nederlandsche ibulanoe, de hulpexpeditie, die straks naar het itfront vertrekt, om hulp te bieden aan de ge- afle strijders. Acht, zewn, zes, dubbel nul. ïen getal, datu in uw geheugen moet prenten getal, waarvan ugebruik .jnoet maken. Neem glroboek of een girobiljet ter hand en maak een jrag over op girorekening 8-7-6-0-0. "steunt daarmede het mooie werk van de Nederlandsche Ambulance, Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. WEEKABONNEMENTEN !finen uiterlijk Woenlsdagsavonds ataald te zijn, daar de bezorgers op onderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. De bandenprijsvraag Uitspraak zal nog wel 'even op zich laten wachten 's-GRAVENHAGE, 14 November. Dezer dagen is de jury voor cle rijwielbandenprijsvrag ter orien- 'teerende bespreking over de inzendingen bijeengeko men. De jury meende wel in de eerste plaats een woord van dank te moeten richten aan allen in den nde, die zich de moeite hebben getroost om ver schillende voorstellen voor dit brandende probleem te doen, dikwijls toegelicht met uitvoerige beschrij vingen en keurige teekeningen. Van elke aanvrage wordt door het secretariaat een korte samenvatting gegeven. Daarna circuleeren de betreffende aanvragen bij alle juryleden. Indien twee of meer juryleden van meening zijn, dat de voorge stelde constructie of oplossing nadere bestudeering waard is, dan wordt deze door het secretariaat op zijde gelegd en wordt een uitvoeriger formuleering opgesteld met een voorloopige beoordeeling over voor- en nadeelen en verdere aspecten Deze gesor teerde aanvragen circuleeren dan opnieuw bij de juryleden, die er eventueel aanteekeningen bij aan brengen en deze dan in een vergadering van de jury nader bespreken. Onder de meer dan 1800 inzenders zijn er verschei dene, die zich niet bepaald hebben tot een oplossing, doch er verschillende hebben aangegeven.Zoodoende is het aantal te beoordeelen oplossingen ver over de 2000. Hier komen regelmatig nog inzendingen bij, die niet* meer mededingen naar een prijs voor de prijs vraag, doch waarover men wel gaarne het oordeel van de jury zou kennen. Het is duidelijk, dat bij een zoo groot aantal oplossingen de voorschifting vrij veel tijd vereischt. Onderwijl wordt wel reeds aan dacht besteed aan de gesorteerde oplossingen. Gelijk tijdig hebben onderzoeken en proefnemingen plaats. Bij de orienteerende bespreking over de tot nu toe in circulatie gegeven inzendingen (rond 1000 in ge tal) is de jury tot de slotsom gekomen, dat er daar bij verscheidene zijn, die niet voor toekenning van een prijs in aanmerking kunnen komen, omdat zij niet voldoen aan den eisch, dat de vervanging der rijwielbanden op industrieele schaal verwezenlijkt moet kunnen worden. Toch zijn er onder dergelijke oplossingen verscheidene, die in incidenteele geval len bruikbaar kunnen zijn. Zoo zijn er inzenders, die aangeven, dat men van touw een vervangende band kan vlechten, of zich met een zware ineengesplitste kabeltros kan behelpen. Anderen zijn er, die uitgaan van eveneens schaarsche grondstoffen, zooals kurk, ja zelfs van rubber. Een inzender deed.een voorstel voor het gebruik van een massieven rubberband, waarin meer rubber verwerkt zou moeten worden dan in een gewonen rijwielband. Ook zijn er, die willen uitgaan van een oude tuin slang of een oude stofzui^erslang, die men in de plaats van den rijwielband wil aanbrengen. Toch meent; de jury goed te doen reeds thans op deze mo gelijkheden te wijzen, omdat degenen, die nog over, dergelijke materialen beschikken, zich wellicht hier van kunnen bedienen om zich te behelpen. Het ligt in de bedoeling over deze mogelijkheden binnen af- zienbaren tijd details te publiceeren. Bij de overige inzendingen .is het leeuwenaandeel teruggevallen op een band met houten of ijzeren loop- vlak met tusschengebouwde veerconstructies van al lerlei aard en vorm. Soms is deze zeer inventief aan gegeven. Soms ook is de veering en de veergeleiding zoodanig, dat er nooit eenige veering kan ontstaan. Bij deze constructies valt reeds direct op te mei-ken, dat een loopvlak van staal medebrengt, dat in het bijzonder bij vochtig weer slipgevaar optreedt, voor bakfietsen is dit weer minder van belang. Bij een houten loopvlak doet zich het euvel voor, dat hout a betrekkelijk kort gebruik reeds splintert. Verder kan de jury met haar voorloopige' beoor deeling niet gaan. Alle inzendingen zijn nog niet bezien en wellicht bevindt er zich onder dit groote aantal een, die de werkelijk verlossende gedachte brengt. Mocht deze niet worden aangetroffen, dan zal bestudeerd worden, welke oplossing toch nog wel bruikbaar geacht kan worden en voor welke doeleinden die, naar hét in zicht van de jury, het best zou kunnen worden toe gepast. Hoewel het geen gewoonte is voor de einduitspraak over inzendingen' van een prijsvraag mededeelingen te doen, meent de jury in dit geval wel haar, in het bovenstaande vervatte, voorloopige beoordeeling te kunnen geven, omdat gebleken is en uit het groote aantal inzendingen en uit de reacties van het pu bliek, dat er in het Nederlandsche volk een leven dige belangstelling voor dit probleem bestaat. Voor de uitspraak der jury, za) men nog wel eenigen tijd geduld moeten oefenen; de voorschifting, de bespre kingen en de proefnemingen vragen nu eenmaal tijd, waarbij te bedenken valt, dat de juryleden dit om vangrijke werk in vrije oogenblikken naast hun da- gelijkschen werkkring moeten verrichten. (A.N.P.) Van een schuit, liggende voor het depót van de stoommeelfabrielc Holland, aan de Bilderdijkkade te Amsterdam, zijn 11 balen, ieder met 50 K.G. regeeringsbloem, op onverklaarbare wijze ver dwenen. - Wegens overtreding van de distributie- en prij- zenbeschikkingen heeft de politie een rijwielhande laar aangehouden. Tevens werd zijn geheele ban- denvoorraad, 167 stuks, in beslag genomen. Ook tien fietsbanden welke hij reeds voor niet minder dan f 460 had verkocht, werden achterhaald. - Uit de Waalhaven te Rotterdam is het lijk op gehaald van den 15-jarigen messroomboy van Zweedsche nationaliteit A. S. Mattsson. De jorjgen, is door de duisternis misleid te water geraakt en verdronken. De 47-jarige gehuwde timmerman M. C. te Gro ningen is, toen hij van het viaduct de'TParklaan inreed, van zijn fiets gevallen, waarna hij bewus teloos bleef liggen. De politiedokter constateerde bij zijn onderzoek, dat het slachtoffer was overle den. - Op het spoorwegemplacement te Blerik speel den kinderen .tusschen rangeerende wagons. De elf jarige J. V. geraakte tusschen de buffers bekneld en werd doodgedrukt. Aan de .Nederlandsch-Belgische grens bij Bu- del werden twee Belgen aangehouden, die voor een waarae van honderdduizend gulden aan goud en diamanten bij zich droegen. Zij zijn naar de ge vangenis overgebracht. - In de plaats van ds. J. J. P. Valeton, die dezen zomer kwam te overlijden, is thans tot direc teur van de Juliana- en Emmahuizen te Zwolle, van de vereenigïng Kinderzorg, benoemd de heer J. ter Linden te Rhenen. De Heerlensche politie heeft zes personen ge arresteerd wegens het frauduleus verhandelen van textielgoederen. De gearresteerden woonden in Heerlen, Geleen en Maastricht. De arrestaties ge schiedden na een huiszoeking ten huize van zekeren M., te Heerlen. Er worden nog meer arrestaties ver wacht. Door de politie te Nijmegen zijn twee be ambten van het gemeentelijk slachthuis, twee z.g.n. vetsmefters, zekere J. S. en M. V., aangehouden, omdat zij reeds eenige maanden vet van geslacht vee achterhielden en naar een pakhuis lieten ver voeren, vanwaar zij het weer aan derden verkoch te^, Beide beambten zijn gearresteerd evenals de man, die het vet vervoerde en een der helers. - -In den Weltervijver is het lijkje gevonden van een pasgeboren meisje.' Hoewél er oogenschijnlijk geen sporen van geweld aanwezig waren, heeft de sectie uitgewezen, dat het kind na de geboorte moet hebben geleefd en dat geweld moet zijn ge bruikt. Zaterdagmiddag is de Thorensche molen on der de gemeente Beek bij Ubbergen bij Nijme- ;en, de laatste kokerkorenmolen in Nederland, uie in de Novembei-slormen van het vorige jaar grootendeels vernield werd, na restauratie weer in gebruik genomen. De 69-jarige heer J. Abbink uit Almelo is, toeii hij per rijwiel op weg was naar zijn tuintje, op den onbewaakten overweg in den Noordbroeks- weg bij Almelo door een losse locomotief gegre pen en op slag gedood. Met de geboorte van Henrika van der Linde, dochtertje van een metaalbewerker te Austerlitz, gem. Zeist, werd het inwonerstal van Zeist op 35.000 gebracht. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf en Co. N.V. Amsterdam. Aanvulling; 12 Nov. In het op 24 April 1939 uitgesproken faillis sement van Mr. F. M. Westerwoudt (fa. Westerwoudt en Co. te Amsterdam) is als mede curator benoemd Mr. P. J. Klaver, wonende te Amsterdam, Keizers gracht 782. Uitgesproken: A. Heslinga. voorheen slager, "Huizum, Paul Kru- gerstraat 29. R.-G.: Mr. H. W. A.Schipperijn. Cur.; Mr. B. Dorhout, te Leeuwarden. 12 Nov. Leendert Bogers, kantoorbediende, wonen de te Maartensdijk, Prof. Sprengerlaan 18. R.-C.: Jhr. Mr. D. Rutgers van Rozenburg. Cur.: Mej. Mr. M. de Haime, te Utrecht. 12 Nov.: A. van der Sluys, commissionair in effec ten, Rotterdam, Nolensstraat 59c, zaak doende Zwart Janstraat. 122b, R.-C.; Mr. L. van Lookeren Campagne, Cur." Mr. H. J. Sjollema, Rotterdam. 13 Nov. A. Zwolle, Nijmegen, Voorstadslaan 1, R.-C.: jhr. mr. F. J. M. van Nispen tot. Sevenaer. Cur.: Mr. H. P. Beets, Nijmegen, Franschestraat 6. 13 Nov. L. Hozee, schilder, te. Den Haag, Regen- tesselaan 255. R.-C. Mr, M. A. van Rijn van Alke made. Cur.: Mr. A. Koning, Den Haag. 13 Nov. G. van Kooy, boekhouder, te Den Haag, Soesterbergstraat 106. R.-C.: Mr. A. W. J. van Vrij- berghe de Coningh, Cur.: Mr. G. P. Kortenhorst, Den Haag. 14 Nov. Th. Vermeulen, O. Pekela, Wartburgstraat 37. R.-C.: Jhr. mr. W. W. Feith, Gronirtgen, Ossen markt. Cur.: Mr. E. J. Bulder, Veendam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 12 Nov.: J. P. Gaanderse, Rotterdam, Oostkousdijk no. 21. 13 Nov. D. Rietveld, te Amsterdam. Gedeponeerde uitdeelingslijsten: N. van Baarle, te Delft. Geëindigd door uitdee- lingslijst. Uitk. 1.63 pet. aan conc. cred, 31 Oct. J. Huibers, timmerman'en aannemer. Gel- dersch-Veenendaal gem. Ede. Geëindigd door het ver bindend worden der eenige uitdeelingslijst. Uitk. 10.265 pet. 1 Nov. G. J. M. van Stralen, koopvrouw, wonende te Utrecht. Cur.: Mej. Mr. J. N. Henket te Utrecht. Geëindigd door het verbindend worden der tweede tevens slotuitdeelingslijst. Uitk. 5.562 pet. 4 Nov. G. van Nek, koopman, wonende te Zeist. Cur.: Mr. F. D. van Batenburg te Zeist. Geëindigd door het verbindend worden der eenige uitdeelings lijst. Uitk. 1.406 pet. 8, Nov. F. W. Weymans, doodkistenmaker, Rotter dam. Idem. Uitk. nihil aan conc. cred. 10 Nov. P. van Reeven, vroeger wonende te Groede, thans te Rotterdam. Idem. Uitk. 7.1691 pet. 10 Nov. C. Brandenburg, Rotterdam. Idem. uitk. 6.03 pet. 12 Nov. Handelsv. o.d. firma De Man en De Jong, loodgietersbedrijf, gevestigd te Middelharnis. Idem. Uitk. nihil aan conc. cred. 12 Nov. C. de Man, loodgieter, Middelharnis. Idem Uitk. 6.9 pet. 12 Nov. W. J. de Jong, loodgieter, Middelharnis. Idem. Uitk. nihil aan conc. cred. Voetbal. (Onderstaande is reeds in een deel van onze vorige oplage opgenomen.) Het Haarlemsch elftal, dat Zondag a.s. tegen een Haagsch elftal zal uitkomen is, naar wij vernemen, als volgt samengesteld: Kraak (Stormvogels), Onland (H.B.$.), Zandstra (E.D.0.), Poulus (V.S.V.), Schijvenaar (E.D.O.), v. Gooi (Haar lem). Spek (E.D.O.), de Winter (Haarlem), Bakkum (Sant poort), Smit (H.B.G.), en Sterk (V.S.V.) Dit is dus op een enkele uitzondering na hetzelfde élftal, zooals'wij dat reeds in een voorbespreking aanbevolen. Als reserves zijn aangewezen: Bloemink (H.B.C.), Dé Vries (V.S.V.) en Schoort (Stormvogels). Het Haagsche elftal dat tegen Haarlem speelt is als volgt samengesteld: f Boas (H.B.S.), Walhain (H.B.S.), Choucour (A.D.O.), Tap (A.D.O.), van Kampen (A.D.O.), Loof (A.D.O.) d. Engel (D.H.C.), v. d. Vegt (H.B.S.), v. Ditmars (D.H.C.), de Heer (A.D.O.) en de Harder (V.U.C) Het Haarlemsche elftal is zeer sterk Hagenaars wacht warme ontvangst Zooals wij gisteren reeds in een deel van onze editie konden vermelden is het Haarlemsch elftal op twee uit zonderingen. na samengesteld zooals Svij dat In een voor bespreking reeds aanbevolen-, Men zal dus moeilijk kun nen verwachten, dat wij tegen de keuze van de Technische Commissie van de afdeeling van den N. V. B., die bestond uit de heeren A. v. d. Aart. W. G. J. Bergman, J. Keppels en G. J. Bremerkamp bezwaar zullen hebben. Dat wij er dan toch nog even op terugkomen is dan ook alleen ten gevolge van het feit, dat de T. C. het toch niet heeft aan gedurfd een middenitnie met drie mid-halfs samen te stel len doch als linkshalf den Haarlemmer van Gooi heeft opgesteld. Zeer zeker is van Gooi een alleszins verdiens telijk speler. Toch leek het experiment van de drie „spil len" met Kammeijer (H. F. C.) dus als linkshalf interes sant genoeg om de poref eens op de som dient echter gezegd, dat de H.F.C.'er op de linkshalfplaats niet zoo goed thuis is als op een andere plaats in het elf tal. Ook Arie de Winter is dit seizoen niet. als in zijn beste jaren. Hij blijft echter altijd een te goede voetballer om er in de voorhoede niet van te maken wat er van te aken was al hadden wij graag een der jonge R. C. H.'ers Biesbrouck of Wette eens een kans gegeven. De Haarlem sche ploeg is, vooral nu Smit meespeelt, zeer sterk. En de Hagenaars, die eveneens met een zeer goede'ploeg komen zullen het zeker niet gemakkelijk krijgen. Merkwaardig is het overigens, dat de spelers uit dit rayon, die in het Zwaluwenelftal en het Bondselftal zijn gekozen beslist minder zijn dan hun collega's in het Haarlemsche elftal. Zoo geven wij aan Kraak in zijn huidigen vorm gedeci deerd de voorkeur boven Wille (E. D. O.), die overigens gelukkig langzamerhand weer beter gaat spelen en zeker te verkiezen is boven Michel van V.S.V., die dit seizoen nog niet tot grootsche prestaties in staat was. Ook ver baast het ons dat Balvers (V. S. V.) door de Technischè Cohimissle van den N. V. B, geprefereerd wordt boven Smit (H. B. C.). Wij achten Kick Smit nog steeds een voet baller van aparte klasse en met de jaren is zijn spelinzicht nog gegroeid. Zeer zeker staat Smit nog op internatio naal peil. Dat v. d. Hulst de middenvoor plaats in het Westelijk Bondselftal zal bezetten, zal menig Haarlemsch voetbalhart goed doen, al gelooven wij niet dat v. d Hulst, van die extra-kracht is waarover een adspirant- Nederlandsch elftalspeler moet beschikken. Resumeerend kunnen wij. ons niet aan den indruk ont trekken, dat de Technische Commissie van den N. V, B. althans wat dit rayon betreft, meer op de oude namen er reputaties is afgegaan dan dat men met den huldigen vorm van de spelers rekening Ijeeft gehouden. H.V.B.-elftal tegen afdeeling Amsterdam ..Zondag 23 November wordt op het Ajax-terrein te Am sterdam een wedstrijd gespeeld tusschen een elftal der onder-afdeeling Haarlem van den Ned. Voetbalbond en elftal van de afd. Amsterdam. Het elftal van den H. V. B. Is als volgt samengesteld: Doel: Polderman (Spaamdam). Achter: Höcker (Geel Wit) en Roest (D. Midden: Brink (R. C. H.), J. Vink (O. I. V.) en Augus- tlnus (E. D. O.). Vóór: Koelemij (R. C. H.) Velthoven (E. D. O.) Van Dijk (R. C. H.), Perukel (R. C.- H.) en P. van der Wal (N. A. S.). Reserves zijn: J. Baars en P. Koehorst (beiden R. C. H.). J. Luiten (T. Y. B. B.) en C. Bilderbeek (Droste). Dammen Om den meestertitel dammen Dé vorige week zijn de wedstrijden om den meestertitel dammen voortgezet. Te Amsterdam speelde v. d. Sleen tegen Vos, welke partij door eerstgenoemde werd gewonnen. De partij Buyck—Vdt werd te Santpoort gespeeld; die eindigde in remise. c. De derde en vierde ronde werden te Utrecht gespeeld. Laros slaagde er in de derde ronde in. na een goed ge speelde partij van W, Huisman te winnen. Buyck leed opnieuw een nederlaag en wel tegen v. d. Sleen: In een door den Amsterdammer fraai gespeelde partij, moest Buyck zich gewonnen geven. De uitslagen luiden: Laros wint van Hulsman; Yff wint van Mulder; Roger remise met Vos; Van der Sleen wint van Buyck. Zondag werd de vierde ronde gespeeld. Laros kon het tegen den jeugdigen Amsterdammer Roger, na een krachtig gespeelde partij, niet verder dan tot remise bren gen. Ook nu weer wist v. d. Sleen zijn partij tegen Mul der te winnen. Toen de Groninger feitelijk reeds ver slagen was, maakt hij een fout, hetgeen verlies van di partij beteekende. Yff kreeg, zijn eerste nederlaag te incasseeren tegen Huisman. De uitslagen luiden: v. d. Sleen wint van Mulder; Laros remise met Roger; Huisman wint van Yff. De stand luidt nu: gesp. gew. rem. verl. pnt, - a Sleen 4 4 Yff Laros Huisman Roger Buyck Vos Mulöei; 1 Heden overleed nog plot seling, in de hope des Eeuwigen Levens onze lieve Man. Vader, Behuwd» en Grootvader Pieter Knibbe in den ouderdom van 82 jaar. Uit aller naam: A. J. KNIBBE— GROENEBERG. Haarlem, 17 Nov. 1941. Bosch en Vaartstraat 23. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 20 November a.s. te 12 uur op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede. Heden nam de Heere tot Zich na een langdurig en smartelijk lijden, onze ge liefde Vader, Zoon, Broer, Behuwdbroer, Grootvader en Oom Hendrik Cornells Hartman Weduwnaar van Hendrika Westbroek in den leeftijd van 51 jaai Namens de fam.: H. C. HARTMAN C. C. HARTMAN— WIJTS J. HARTMAN en Verloofde. JOHANNA ZWERUS— HARTMAN B. ZWERUS. Haarlem, 17 Nov. 1941. Condoleantieadres: Schag- chelstraat 25 rd. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donder dag 20 November 1941, ten 1 uur op de Algemeene Be graafplaats te Haarlem, in gang Kleverlaan. Wegens langdurige afwezigheid zal Dr. C. Winkler Prins a.s. Zaterdag de praktijk TIJDELIJK NEERLEGGEN Mevr. A. R. Laan, Harbenlust, Bl-oemendaal, vraagt wegens vertrek der tegenwoordige, per 15 December een bekwaam Hol- landsch KEUKENMEISJE gen. eenig huiswerk te verrich ten v.g.g.v. GEVRAAGD voor de plaktafelen voor den mangel. Stoomw. „FEMINA", Re- gentesselaan 42, b. d. Julianalaan. Mevr. VAN VLIET, Borgerweg 2 Aerdenhout, vraagt 1 of 15 Dec. v. 9-5 uur, hoog loon, gezin 2 pers. Meisje of werkster gevraagd v. 3 dagen p. w. van 9-12 Mevr. BLOKKER, Bronsteeweg 26, Heemstede. Gevraagd in kl. gez. v. en d. wegens huweL d. tegenw. een bekwame ervaren hulp voor huish. werk, eiken werkdag van 9-1 uur. Aanm. 's avonds 7 u. bij v.s SCHUYLENBURG, Klop persingel 109. Gevraagd te Bloemendaal in Christelijk gezin een beschaafde HULP IN DE HUISHOUDING voor 3 dagen p. w. (Maand.. Woensd. en. Zaterd.) van half 9 tot half 6 en om de 14 dagen, Zon dags van half 9 tot half 8, kunn. koken en verstellen, v. g. g. v. Dienstbode aanwezig. Brieven on der no. 6617 bur. van dit blad. HUWELIJK. 2 nette j. mannen zoeken-kennis making m. 2 dito Meisjes 17-19 j. geen R.K. Br. m. foto's no. 6618 bur. van dit blad. NET MEISJE GEVRAAGD voor dag of d. en n. v. g. g. v. Mevr. DE JONG, Hugo de Groot laan 9, Heemstede. Terstond gevraagd: ONGEDIPL. VERPLEEGSTER v. d. nacht, tot 1 December. Rust huis Weltevreden, Crayenester- laan 30. Kapster gevraagd Jan v. Goyenstraat 23. Heemstede. Telef. 10678. HUWELIJK Net persoon 44 j. gescheiden eischer, eigen baas, zoekt kennis making. Br. no. 6619 bur. v. d. bl. Dame 45 j. algem. ontw., die over veel vr. tijd besch, zoekt bijverd. liefst intellect, werk. B.v. behart. corresp. en/of lectrice. Event, ook andere bezigh. Brieven no. 6622 bur. van dit blad. FIJNE VLEESCHWAREN. Gevraagd: NET JONGMENSCH ca. 17 a 18 j. met goede get. Aanm. tot 6 u. Kl. Houtweg 7. Na 6 uur Zijlweg 95. Gevraagd: Aanm. tusschen 9 en 17.30 uur, Amsterdamsche Rijtuig Mij., N.V., Haarlem, Plein 21. Gevraagd: NETTE JONGEN voor loop- en bakkerijwerk. v. d. GRAAF's. Bakkerijen. Ged. Oude Gracht 39. Bij gedipl. verpleegster in klein gezellig rusthuis te Heemstede twee zeer mooie gestoff. kamers aangeboden, uitstekend geschikt voor echtpaar. Zeer goede inform. Brieven no. 6615 bur. van dit bl. Weggeloopen: zwarte wit gespikkelde bouvier. Naam: Bras; halsband rood. Teg. bel. ter. te bez. Zeepfabriek Het Spaarne, Schalkwijkerweg 117, Tel. 17689 of Chrysanthemum- laan 9, Heemstede. Te koop aangeb. zeer voordeelig bontplaid Goud-Jakhals 185 x 135 f 105. Wolfram, 'Grenslaan 18, Bentveld tusschen 1 en 3 uur. TE KOOP een kachel met pijp. Azalealaan 13, Heemstede. Gevraagd KL. WONING OF ETAGE (3 kam. en keuken) in Haarl.-Z. voor direct. Br. no. 3308 Wensing's Adv. Bur. Haarlem. Beleggingshuisje ben. en vrij bovenhuis. Huuropbr. f 405 p. j. Koopsom billijk. Brie ven no. 6620 bur. van dit blad. Woensdag 19 Nov. uur: Cabaret Cor Ruys' „De Ma emolen met Cor Ruys, Conny Stuart, Beuker en Denijs, e. v. a. Norm. pr. Coup. geldig. Vrijdag 21 Nov., 7.30 uur: Tooneelgroep „Studio": Shakespeare's. „De Getemde Feeks" met Fientje de la Mar en Albert van Dalsum Norm. pr. Coup. geldig. Voorverk. v. a. Woensdag v. 10—3 uur. Zaterd. 22 Nov. 7.30 uur: Gem. Theaterbedr. Amsterdam „HETNEDERL.TOONEEL" Tnet Annie v. d. Lugt Mel- sert-v. Ees en Johan Elsensohn Norm. pr. Coup. geldig. Voorverk. v. a. Dond. 10-3 u. Donderd. 27 Nov. 7.30 uur: „Uit de keuken van den Schrijver" LEONHARD HUIZINGA leest uit eigen werk. Kaarten a 60 cent alleen bij BOEKHANDEL DE VRIES. Plaatsbespi'. v.a. Maand. 10-3 uur aan den Schouwburg. gevraagd om voor bekende maatschappij particulieren te bezoeken te Haarlem voor verkoop. Populaire aan bieding. Geen colportageartikel. Vast salaris en provisie. Brieven onder no. 6616 bureau van dit blad. BEKWAME EN AANKOMENDE MEISJES gevraagd. WASSCHERIJ HOEK EN VAART, Bloemend. Straatweg 17, Santpoort-Station FLINK MEISJE GEVRAAGD bekend met Mangel en Plaktafel. WASSCHERIJ „DE HOOP", Amsterdamschevaart NEDERLANDSCHE VERZEKERINGSMAATSCHAPPIJ vraagt een SECRETARESSE Bekendheid met het vak een vereischte. UITVOERIGE sollicitaties met opgave van verlangd salaris onder no. 6614 bureau van dit blad Gevraagd voor direct: NAAISTER en AANK. Spaarnwouderstraat 41, Jansweg 20. NAAISTERS Gevraagd voor direct voor werk in Duitschland, kprt over de grens. Zich aan te melden bij: E. SCHUIT, aannemer, Hillegom. KOSTER Co., Bouwondernemers, Heemstede - vragen voor hun werken aan de Holl.-Duitsche grens bekwame METSELAARS OPPERLIEDEN STUCADOORS Aanmelden alleen Woensdag 10—12, 2—^, AMARYLLIS- LAAN 18, Telef. 27864. JONGEN GEVRAAGD WASSCHERIJ DE WIT. Schoterweg 63 vraagt voor DIRECT jongen voor de wasscherij. Niet ouder dan 16 jaar. Wordt gevraagd in LEVENSMIDDELENBEDRIJF NETTE JONGEN als tweede bediende, goed kunnende rekenen en schrijven. Hoog salaris. Aanmelding schriftelijk onder no. 6621 bureau van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD: vanaf 1937, met of zonder Waardebewijs, tegen contante betaling. Uitvoerige omschrijving en uitersten prijs ond. lett. G. A. Z. NIJGH VAN DITMAR's ADV. BUR., Amsterdam-C. Nieuw of gebruikt. Aanbiedingen bij N.V. Zeepfabriek Hef Spaarne Schalkwijkerweg 117, Telefoon 17689 AANGIFTE- EN VERKOOPVERPLICHTING VOOR MACHINES. APPARA TEN E. D. WELKE IN 1939 MINDER DAN 15 DAGEN IN NORMAAL GEBRUIK ZIJN GEWEEST. In de Nederlandsche Staatscourant van 17 November 1941 no. 224 heeft de Secretaris-Generaal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart een aantal wijzigingen van de Ijzer- en stanlbeschikking no. 7 bekend gemaakt. Dientengevolge dienen de machines, apparaten o, d. welke ingevolge deze beschikking aan het Rijksbureau voor Ij\er en Staal moeten worden opge geven en waarvoor geen dispensatieaanvrage bij genoemd Rijksbureau aan hangig is gemaakt, een maand eerder, t.w. uiterlijk 30 November a s als schrot aan een der bij dit Rijksbureau als zoodanig Ingeschreven schrot handelaren te koop worden aangeboden of verkocht. Voorts Is de mogelijkheid geopend, dat zij, die nog niet hebben voldaan aan de verplichting om voor of op I October j.l. de machines, apparaten e. d. op te geven, welke hun eigendom zijn, gedurende 1939 reeds hun eigendom waren en gedurende dat jaar minder dan 15 dagen in hun normaal bedrijf in gebruik waren alsnog deze opgave Indienen bij het Rijksbureau voor Ijzer en Staal, doch uiterlijk 20 November aj>. De formulieren, waarop deze opgaven dienen te gescli!"'^,. -ijn verkrijg baar bij het Rijksbureau voor IJzer cn Staal en bij d~ n Kot»» handel.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3