LJ Eigenaardigheden Boekhandel H. de Vries LEONHARD HUIZINGA AGENDA Land en zee. V PUDDING LANGS DE STRAAT. Tentoonstelling Jan Poortenaar £aatste Betichten TOBIAS M n Pazzlerubriek Bucyeciiike Stand In het Stedelijk Museum te Amsterdam houdt de vereeniging „Sint Lucas" haar najaarstentoonstelling. Een hoekje van de expositie, welke vele interessante werken bevat. (PaxrHolland-de Haan-c) in Haarlem en omgeving. HET HUIS VAN BILDERDIJK Mr. Willem Bilderdijk, de beroemde Nederlands sche dichter heeft de laatste jaren van zijn leven in Haarlem doorgebracht. Na een leven, dat heel wat omzwerving gekend heeft, vestigde hij zich, na te Leiden een professoraat te hebben bekleed op „het Kennemer-klif", zooals hij de nieuwe stad zijner inwoning noemde en betrok een woning aan de Noordzijde van de Groote" Markt. (Foto De Haas.) De voorgevel van die woning is nog in zijn ouden Staat aanwezig, wel te verstaan het bovenste ge deelte, want de benedenverdieping is al jaren gele den verbouwd tot een deel van het restaurant Brink - xnann en ter plaatse waar ruim een eeuw geleden de groote man zijn dichtwerken schreef of zich aan de studie wijdde (in welhaast geen enkele weten schap was Bilderdijk een vreemdeling) klinken thans de liefelijke tonen van een strijkje ter opbeu ring van hen, die hier hun natje en droogje komen halen. Maar voor het overige is de gevel intact ge- - bleven en draagt niet weinig bij tot de schoonheid van het marktplein. Het is 'een z.g. klokgevel, ver sierd met festoenen in relief en uitstekend van ver deeling, Hoog in den gevel is een steen aangebracht ter herinnering aan den dichter en schrijver Bilder dijk, die van hier in 1831 naar zijn laatste rust plaats in de Groote Kerk werd vervoerd, waar eveneens èen steen aan een der pilaren, ten zuiden van het koor, de herinnering aan hem bewaart. (organiseert op DONDERDAG 27 NOV. 's avonds 7.30 uur in den STADSSCHOUWBURG een lezing, igetiteld: „UIT DE KEUKEN VAN DEN SCHRIJVER" te houden door schrijver van „ADRIAAN EN OLTVIER" Toegangsbewijzen ƒ0.60 alléén verkrijgbaar bij !de administratie, Ged. Oude Gracht 27, Tel. 10785 (Adv. Ingez. Med.) Gem. Concerlzaal: Volksconcert H.O.V., 7.30 uur. Rembrandt Theater: „Tot ziens Franzlska", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Frau. Lurfa", 2.30, 6.30 en 8,45 uur. Luxor Theater: „Ik was ,Jack Mortimer", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Palace: „Valsch geld", 2, 6.30 eh 8.45 uur. Moviac: „De geheimen van het oerwoud" en actu- 1 aliteiten van 12 uur af. Kunsthandel Leffelaar: Tentoonstelling werken Cees Boldingh, 105 uur (Zondag 24). WOENSDAG 19 NOVEMBER. Stadsschouwburg: Cor Ruys' Cabaret: De Malle molen, 7.30 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Kunsthandel Leffelaar: Tentoonstelling werken Cees Boldingh, 10,5 uur (Zondag 24). Nachtdienst Apotheken De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, Tel. 11596. C. J. ten HageCramer, Lange Veerstraat 19. Tel. 11000. Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1, Tel 111S0. Te Heemstede is geopend: Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, Tal, 28197. (Naar ik lees stijgt de zeespiegel aai* de Nederlandsche kust sinds eeuwen onafgebroken, waardoor ons land dus teil opzichte vah de zee steeds lager komt te liggen) Ja. daar zit u van te kijken, Dat de spiegel van de zee Steeds maar hooger weet te reiken En steeg nu ons land maar mee. Maar ik heb het zelf gelezen, Dat is weer de kwestie niet En dat moet toch angstig wezen Als je denkt aan het verschiet Steeds maar rijst het zilte water, Rusteloos, meedoogenloos, 't 'Hindert nu niet, maar voor later Wordt het schrikbeeld bar en boos. Het is maar één millimeter In een heel kalenderjaar, Zie, nu voelt u zich al beter Bij zoo'n heel klein beetje maar. Ja. het is geen zaak van uren En voor ons geslacht ook niet, 't Zal nog veel geslachten duren Voor de zee ons overgiet. En ik durf zelfs prof etser en, i Dat het nooit gebeuren zal, Holland stond in het zich weren Tegen water altijd pal. Op" dien nog zoo verren morgen, Als de zee ons land bedreigt,' Zal ons .nageslacht wel zorgen Dat zij Nederland niet krijgt. Als het water mocht gaan reiken Hooger dan de duinentop, Bouwt de Nederlander dijken Die nog hooger reiken op. Wij gaan gaarne met de tijden Al sinds vele eeuwen mee, Maar ons volk gaat zonder strijden Nooit piet Nederland in zee. P. GASJJS DE BESTE VOEDZAAM, ZUIVER!EN OVERHEERLIJK VAN SMAAK (Adv. Ingez. Med.) Vijf maanden wegens clandestien slachten Haarlemsche koopman voor de tweede maal veroordeeld Door den Economischen Rechter werden heden morgen weer strenge straffen uitgesproken tegen ontduikers van de distributiebepalingen. Ook wegens clandestien slachten. Zoo was de Haarlemsche koop man J. Flipsen reeds in Juni wegens clandestien slachten bekeurd doch dat belette hem niet ook nog eene in Juli een geit, een bolt en eenige schapen te slachten. Voor de frauduleuze slachtingen had hij reeds drie maanden gevangenisstraf gekregen. Hedenmorgen veroordeelde de Economische Rechter den koopman, die reeds gedetineerd is, voor het tweede feit nog eens tot vijf maanden gevangenis straf. De slagersknecht Rosbach uit Haarlem, die het clandestien geslachte vleesch had verkocht werd tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Ver schillende koopers werden tot aanzienlijke geldboeten veroordeeld. De Haagsche politie heeft zeven personen gearres teerd, die zich afzonderlijk aan totaal 25 rijwieldief stallen hadden schuldig gemaakt. De rijwielbrigade van den justitieelen dienst nam in een rijwielstalling in de binnenstad jseven rijwielen in beslag, die van diefstal afkomstig waren. De eigenaar die aange houden werd,, bleek er zes gekocht te hebben van eepi chauffeur en een van een "zeeman, die boven dien bekende nog drie rijwielen aan anderen te hebben verkocht. Bij een huiszoeking ten huize van een expediteur werden negen gestolen rijwielen aangetroffen; in totaal had hij dertien fietsen ontvreemd. Op aanwijzing van burgers werd Maandag een schilder aangehouden, die betrapt, werd op het stelen van een rijwiel in de Uddelstraat. Toen hij zich ontdekt zag, wierp hij het rijwiel weg en trachtte zich in een portiek schuil te houden. Een schilder, die Zaterdag op de Valkenboschkade een rijwiel Tiad ontvreemd, bleek dit aan een burger te hebben ver kocht. HAARL. DAGBLAD, Dinsdag 18 Nov. 1f4i TELEURSTELLENDE VONDST. Het was druilerig, miezerig weer. Do motregen, geniepig in fijne druppels neerdwarrelend, leek heelemaal niet erg, maar maakte de men.schen toch in korten tijd kletsnat. Hun kleeren. als zij zich niet met een paraplu hadden gewa.pdnd of hadden wil len wapenen, werden weldra overdekt met heel kleine, zilverachtige pareltjes. Het asphalt van de Kalverstraat glom spoedig als een spiegel en velen, die niet gehaast waren, had den een toevlucht gezocht in een portiek of zaten achter de ramen van een café verveeld naar buiten te staren en te wachten tot het mogelijk zou zijn hun tocht door Amsterdams drukste winkelstraat bij gunstiger weersomstandigheden voort te zetten. Niet alzoo die oude man. die een groot reclame bord door de straat torste. Op den naam „sand wichman" kon hij geen aanspraak maken, want hij droeg maar één bord. Maar dat was dan ook heel groot, evenals de er op geschilderde letters, die den volke kond deden, dat daar en daar in de buurt een kapper woonde, die zoo bekwaam in zijn vak was, als een kapper maar zijn kan, reden waarom hij een ieder, die de moeite wilde nemen, het bord te lezen uitnoodigde zich van^de waarheid van deze woorden door een bezoek aan zijn établissement te over tuigen. Deze reclamebord-drager kon natuurlijk niet gaan schuilen in een portiek of een café. Het was zijn dure plicht, voor de vervulling waarvan hij be taald werd, op straat te blijven en hoe onprettig de weersomstandigheden ook zijn mochten, het publiek geen oogenbllk de treffende mededeellngen van den coiffeur te onthouden. Stoer, maar zeer rustig, vervolgde hij, in een lange, versleten winterjas gehuld en met een platte pet op het hoofd, zijn weg door de Kalverstraat. Dat hij een opgewekten indruk maakte kan ik niet zeggen. Zijn onbeweeglijk gelaat droeg een droef-peinzende uitdrukking. .Trouwens: noch het weer. nodh zijn taak waren geschikt om aan zijn blijkbaar toch al niet vroolijke natuur eenige stimulans te verleenen. Maar wat deed zijn stom filing er toe? Het ging om de reclame voor den kapper en wie deze. verspreidde was een punt van volkomen ondergeschikt, ja: mis schien van geen belang. Doch verhelderde zich daar zijn blik niet? Kwam er niet iets in. dat aan ontwakende belangstelling deed denken? Ja, het was zoo. Zijn oogen waren op een bepaald punt van het /iimmende asphalt geves tigd. Daar lag. achteloo:* daarheen geworpen door iemand die er geen waarde meer aan gehecht had, een cigarettendoosje. Hoop lichtte in de oogen van .dezen ouden man, die overigens den Indruk maakte, vrijwel alle hoop verloren te hebben In blijde ver wachting bukte hij zich moeizaam en raapte het doosje op. Hij schoof het ogjn en onderzocht het nauwkeurig. Ï-Iet was leeg. Toen, met een uitdrukking van onzegbare teleur stelling en ook van minachting, keilde hij het doosje zoo ver mogelijk van zich. Het gleed nog even door op het gladde asphalt en bleef toen weer liggen. Ach, hoe kon deze oude ook één oogenblik de ge dachte gekoesterd hebben, dat in dezen tijd-iemand een cigarettendoosje zou wegwerpen en er bij on geluk één cigaret voor den eerlijken vinder in zou achterlaten? 0 J. C. E. SCHILDERKUNST. in het Frans Hals Museum. Tot en met 7 December exposeert deze schilder schilderijen, aquarellen en etsen in het Frans Hals museum-. Er is een omvangrijke collectie, waarvan de catalogus bij de tachtig nummers telt. Op des kunstenaars veelzijdigheid hebben wij hier vaak de gelegenheid gehad te wijzen: als Schrijver over Rembrandt's en andere etsen, over boekkunst en grafiek in het algemeen, over Chineesche kunst en over nog zoo veel meer mochten wij zijn geschrif ten aankondigen en met dat alles was toch nog slechts een gedeelte zijner vele levensbezighe den aangeroerd. Die wij alle thans kunnen laten rusten, nu hij ons in de gelegenheid stelt zich uit sluitend met zijn werk als beeldend kunstenaar be zig te houden. De schilder Poortenaar dan is, naar ons inzicht, meer intellect- dan gevoelsmensch. Hieruit leidde men niet af dat wij een gevoeligen mensch zonder intellect bijster hoog zouden aanslaan.... er wordt hier slechts op een overwegend element in de kunstenaarsfiguur geduid. Gf het licht nu in Indië op een andere wij ie valt dan in Holland of elders, heeft daar weinig mee te maken, hoofdzaak blijft voor den artist de gévoelsverhouding, waarin hij tot de door hem waargenomen verschijningen staat. Bij Poortenaar stuit men telkens op een dor re, ongevoelige schilderwijze, die door de kleurig heid der voorstelling niet gemaskeerd wordt en tegelijkertijd ontdekt men daarachter een fabuleuse behendigheid in het stellen der kleuren: zóödanig dat zij op een afstand gezien in elkaar smelten en aan het doek een melodieusheid verschaffen, die er bij een eersten aanblik aan ontbreekt. Het intel lect waarmee dat alles berekend werd lijkt ons hier sterker dan de ontroering waarmee tenslotte geschilderd is en dat maakt dat zooveel, hoe knap ook,, ons koud laat. Deze schilderijen laten zich meerendeels pas genieten wanneer tusschen doek en beschouwer een vrij behoorlijke afstand genomen wordt. Het is dus goed gezien voor een expositie als deze een groote ruimte, een museumzaal, te kiezen. Men komt tot waardeering wanneer men langs den rechterwand wandelt om de doeken, die op den tegenovergestelden wand gehangen zijn, te bekij ken.... en omgekeerd. Het moest Poortenaar eens gegeven zijn een be langrijk. théaterdécor te schilderen. Wien zou dat beter gelukken dan hem, die zoozeer alle mogelijk heden in zijn macht heeft en wiens parate vak kennis zoo uitgebreid is na jaren naarstig speuren in velerlei technieken. Niet «lleen door zijn veel zijdigheid is Poortenaar een aparte figuur ondei de Hollandsche schilders, hij is ook wel bijzonde: door het doordringende van zijn adaptatievermo gen. Er ontstaat bij hem niets omdat.hij het piet helpen, kan. De bezoeker zijner tentoonstelling zal veel kunnen zien en veel genieten. En wat hierboven gezegd werd zal hij ook willen verifieeren. Een greep uit het vele doend, brengen wij hem naar den linkerachterhoek der zaal: naar een doek Bergland, Sumatra (Cat. nr. 5). Er vlak voor staand meent hij een chaos van groenen met wat ondefinieerbaars erdoorheen te zien. Afstand nemend wordt hem een Iluweelïg deinend berg landschap duidelijk, dat voor ons gevoel tot de mooiste schilderijen der expositie behoort. -Er naast hangt een Javaansche hofdanseres, in het groen van bladeren kil en nuchter is de kleurop- dracht; men zoeke zijn afstand en het geheel, het kleurige kleed der figuur en dezer entourage, wordt van eenzelfde verfijning als de geniale Isaac Israels soms wel direct bereikte. Bij doeken als Tobameer, Makassaarsche prauw, Oude Hui zen, die alle in dezen hoek hangen, kan men hetzelfde experiment herhalen en zoo vervolgens de wandeling voortzetten om van Poortenaar's expositie thuis te komen met de wetenschap, dat het een drommels knappe knaap is, die dat alles zoo maakte. Ook in de kunst van het schilderij maken zijn er vele wegen die naar Rome voeren. Poortenaar bewandelde den zijnen, den hem eigenen, met hier en daar een oponthoud waar zijn intellect hem dat voorschreef. J. H. DE BOIS. INDUSTRIE TE HAARLEM. De burgemeester van Haarlem deelt mede, dat ter gemeente-secretarie ls Ingekomen een verzoek- ■hrift van de N.V. Chemische Wasscherlj, Ververij, mach. tapijtreiniging Haverschmidt en Klaje te te Haarlem pin vergunning tot uitbreiding van haar in richting in de pere. Brouwersvaart 74. 7G, 78. 84, SC en 88 door het hij- en verplaatsen van kracht- en andere werktuigen en liet totaal benutten van 57 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van .3 PK, 2 benzinemotoren, elk van 4 PK, en een stoomketel met een verwarmend oppervlak van 70 2. en 11 atmosfeer druk. Verder Is ingekomen een verzoekschrift van de jnwasscherij Haak te Haarlem om vergunning tot uitbreiding van de wasscherij en strijklnrichting in het perceel Mr. Cornelisstraat no. 35, waaraan bij getrokken zullen worden de pefceelen Mr. Cornelis straat no. 33 en Brakenburgstraat nos. 3. 5 en 7 ir zullen worden gebezigd 19 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 70.45 PK, benevens twee stoomketels, resp 7.2 atmosfeer druk en 20 M2i verwarmend .oppervlak en S atmosfeer druk en 35 -M2. verwarmend oppervlak. Het Italiaansche weermachtbericht Aanvalspogingen aan de fronten van Gondar (Qost-Afrika) afgeslagen. Nieuwe luchtaanval op Napels ROME, 18 November. (Stefani). Het Italiaansche weermachtbericht van heden luidt als volgt: „Vannacht hebben vijandelijke vliegtuigen Napels aangevallen in opeenvolgende golyen: de materieele schade is niet ernstig; 28 personen, dié zich niet tij dig naar een j schuilkelder hadden begeven, werden gedood in een gebouw dat door een bom verwoest werd; 40 andere burgers werden gewond. Het aantal slachtoffers van den laatsten luchtaanval op Catania bedraagt in totaal 30 personen. In Cyrenaica heeft het Duitsche afweergeschut twee vijandelijke toestellen neergeschoten. Aan de fronten van Gondar zijn plaatselijke aan valspogingen afgeslagen. Vijandelijke elementen die eenige onzer stellingen waren genaderd werden door detachementen aangevallen en op de vlucht gejaagd, waarbij zij verliezen leden". Aanvallen van het Duitsclie luéhtwapen BERLIJN, 18 November. (D.N.B.) Duitsche ge vechtsvliegtuigen hebben, naar het D.N.B. verneemt, in den nacht van 17 op 18 November krachtig be schermde convooien aan de Oostkust van Engeland aangevallen en een koopvaarder van 5000 br.t zoo zwaar beschadigd dat hij vermoedelijk verloren is. Nog twee koopvaarders van gelijke tonnage werden door bommen beschadigd. Behalve deze convooien werden dienzelfden nacht nog haveninstallaties de Oost- en de Zuidwestkust aangevallen benevens eenige vliegvelden in het Zuidoosten van Engeland. „De Duitsche zending op het Europeesclie continent" Beschouwing van de „Deutsche Aligemeine Zeitung" Onder het opschrift „Heel Europa" wijdt de diplo matieke medewerker van de „Deutsche Aligemeine Zeitung" een artikel aan „de Duitsche zending op het Europeesche continent." Aan het verslag, dat het A.N.P. hiervan geeft, is het volgende ontleend: „De Duitsche daad in het Oosten bevrijdt het conti nent. De Ftihrer heeft voor zijn getrouwen nog eens gewezen op de beteelcenis van den geweldigen strijd om het zijn of niet-zijn van Europa en het groote doel in het Oosten onthuld. Enkele dagen later heeft de Finsche nota aan de Ver. Staten ondubbelzinnig en nuchter bevestigd wat deze strijd om het bestaan aan den Noordelijken flank van Europa beteekent, waar van Roosevelt's Amerika geen denkbeeld heeft en geen denkbeeld wil en kan hebben. Wat voor Finland geldt, geldt ook voor Roemenië en onze andere bond- genooten. Eigenlijk geldt het voor geheel Europa. Het bolsjewisme zou de vernietiging gebracht hebben, het moest, koste wat het wil, verslagen worden. Slechts één mogendheid ter wereld kon het verslaan: de groot ste continentale militaire mogendheid: Duitschland. Daarmee viel een, besluit van essentieele beteekenis en daarmee werd het Europeesche continent herboren. Met de militaire overwinning van het bolsjewisme wordt een historische noodzakelijkheid vervuld, welke het democratische Westen in Europa sinds het bestaan van het bolsjewistische gevaar wel veronderstelde, maar nooit had durven volbrengen". Herinnerd wordt vervolgens aan het Pan-Europa- manifest van graaê Coudenhove-Calerghi, dat het blad on-Duitsch van opzet noemt en aan de „hoogst ab stracte Europeesche Unie van Briand". De D.A.Z. constateert dan: „In de jaren van Locarno waren oriënteering op het Westen of dekking in den rug in het Oosten de diplomatieke slagwoorden vanN dén dag. Toen reeds stelde Adolf Hitler het Duitsche volk openlijk voor de noodzakelijkheid eener Oostelijke politiek. Toen reeds stelde hij als het positieve groot-Duitiche doel het te boven komen van Versailles. Ook Hitier moest bele ven dat Engeland het Duitsche continentale streven niet zou verstaan". „Toen de Führer in den zomer van 1939 den oorlog aan twee fronten vermeed en in 1940 Europa met een minimum aan bloedvergieten en oorlogsverwoesting onder bescherming Van de -as plaatste, hadden Chur chill en Stalin het reeds verspeeld. En thans wordt vervuld wat een handjevol verstandige Engelschen en Franschen na München reeds gehoopt had, nl. de zege vierende uitvoering van de Duitsche zending in het Oosten, van de Europeesche zending van Duitschland. Het. doel in het Oosten is thans tweeledig: volledige militaire bescherming en een zoo breed mogelijke grondslag voor de verzorging. Dat is het Duitsche doel in het Oosten. Zijn alternatief was: de voortdurende achteruitgang, het verval van Europa aan deze zijde van de vroegere bolsjewistische grens en dc vernieti gende vloed van de bolsjewistische terreur." Hardnekkige gast..... )AC (%cC7\ i L.G- Jjf t J 1 Z^. ii11.1 TB i i" WflOThet rurten tochtig ■1S beschermen (Aclu. Ingez. Med.) OPLOSSING VAN ZATERDAG j.l. CIRKEL-PUZZLE. 1 is Gedaante. 2 is Napoleon. 3 is Voorrede. 4 is Brisbane. 5 is Isabella. 6 Is Leenheer. 14 is Instinct. 8 is Mailboot. 9 is Groenten. 10 is Deurslot. 11 is Triangel. 12 is Katterig. 13 is Strooper. 14 lslnstinct. 15 is is Slagdril 16 is Trappist. 1^ is Stengels. 18 is Inflatie. 19 is Klarinet. 20 is Oratoren. 21 is Steiloor. Roosevelt vraagt nieuwe credieten voor leger en vloot WASHINGTON. IS November (DNB) Presi dent Roosevelt heeft het congres nieuwe credieten voor het leger gevraagd ten bedrage van 6.6S7 milliard. Meer dan de helft van dit bedrag is be stemd voor geschut. Voorts heeft Roosevelt nog 308 millioen dollar gevraagd' voor de marine. Van dit bedrag zal 120 millioen besteed worden voor de be wapening van koopvaarders. HEEMSTEDE O. L. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: Th. v. Amerongen en A. Lcih. Renier en M. J. v. Dijk. Bevallen: C. H. Honing-Vreeken z. A. C. Wilffcrt- Langendonk, a. Overleden: M. J. Verhoeff, 89 j., ongeh. D. Horn, 74 j. geh. IJMUIDEN Marktprijzen en besommingen. Tarbot f 10; Tong f12,40f 11,70 per K.G.; Kabeljauw f32—f 15 per stuk; Kleine schol le soort f120; Pufschoi le soort f 86; Groote bot f 160—f 141; Kleine bot f106—f 100; Groote schar f71—f63; Pufschar f28—f 19,50; Wijting f60 —f48; Haring f 100, alles per 50 K.G.; Steurharing f4.50 per K.G. Aangevoerd door de Geziena Catharlna een steur van 39 K.G., die f 175,50 opgebracht heeft. Besommingen trawlevs: IJM 165 Martha 100 mnd. f4376; ZK 68 Johanne 15 mnd f 609. Kotters: HD 125 f443; TZ 29 f673; KW 148 f116; hd 18 f416. Loggers: SCH 402 f 297; KW 107 f 248; KW 60 f 363; KW 144 f 860; KW 47 f 801; KW 89 f 426; KW 82 f 296; KW 22 f401; KW 97 f 279; KW 45 f 245; KW 108 f 235; KW 175 f 292; KW 91 f 264; KW 104 f 385. Schepen met versche haring: VL 130 f200: hd 108 f80; KW 1 f 300; IJM 268 f2126. BLOEMENDAAL PERSONALIA. Onze plaatsgenoot de heer F. Roosjen is te Leiden geslaagd voor het propaedeutisch examen Theologie. gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij: v. d. Klugt, N. Tuindorplaan 8, Haarlem, een rozenkrans; Dierenbescherming. Ridder straat, Haarlem, een poesje; Snuverink, Noorderlaan 19, witte schort; Hollander, Milltalrenweg 2, poesje; V. Peper zeel, /Platanenlaan 33, grijze heerenhoed; Vermeulen, Or- chldeeënlaan 1, Heemstede, zwart hondje; Kleverlaan 77, Bloemendaal. medaillon: Marmelstein, Tepcnlaan 34, wol len trui; Koelemey. Zandvoortschelaan 159, Heemstede, damespolshorloge; Boorsma, Zandvoortscheweg 29, étui met schrijfbehoeften; Zijlstra, Recifelaan 30, paar hand schoenen; Vink, Acacialaan 2, kinderhandsehoen; Dem- mendaal, Bentveldsweg 112, ceintuur; Balm, Bloemendaal- scheweg GO. handwarmer; Stals, Hofje van Stoel 8, kin dermuts; Bispincklaan 52. das; Kloosterhuis. Bloemendaal- scheweg 163. roode broche. Politiebureau Overveen (In lichtingen alleen op werkdagen van 10—12 uur v.m.): wan ten, sleutels, ceintuurs, Engelsch cahier, rozenkrans In étui. Post Aerdenhout. regenpijp, tralningsblouse. ZANDVOORT de mallemolen. Het cabaretgezelschap „De Mallemolen" onder leiding van Cor Ruys gaf Maandagavond -In „Modern" aan het Stationsplein een voorstelling voor de leden van de Ver- eenging voor Vreemdelingenverkeer en genoodigden. De zaal was tot de laatste plaats bezet; dc aanwezigen heb ben genoten van de vele buitengewoon aardige t JOHAN KAART De „Comedianten" komen VRIJDAG in REMBRANDT met de lachsensatie „GEZWOREN KAMERADEN" (Adv. Ingez. Med.) HAARLEM, 18 Nov. Ondertrouwd: 18 Nov.: T. Fortgens en C. E. Henskes. Bevallen: 15 Nov.: L. de VriesHijman, z„ 16 Nov.ï J. A. SchramaSchulz, z., 17 Nov.: M. Tervoort Lasarc2ik, d„ M. G. Aarsenvan Noort, z., 18 Nov.: W. -H. Wijkhuisenvan Gend, z. Overleden: 16 Nov.: C. A. M. van HoorikLoerakker, Scheepersstraat. 17 Nov.: J. A. SchuijlemanKloos- man. 80 j., Vredenhofstraat. P. Knibbe, 82 j., Bosch en Vaartstraat. 18 Nov.: M. M. Hoenderdos, 43 j., Brou wersstraat. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Verloofd: Ph. W. de Koning en L. Asscher, Amster dam; A. v. d. Waerde en H. F.. Schutter Jr., Den Haag. Onder!rouwd: A. F. v. Rosevelt en M. E. v. Male, Schoondijke-Groede, B. Mullekes en B. v. d. Hengel, Den Haag; A. de Minjer en L. Booms, Utrecht-Arn hem. Bevallen: Henket-Thirion, d.. Velp: K. Odé-Assel- berghs, d„ Amsterdam. Niemöller-Koning, d„ Am sterdam: Köllen-Vogelzang, d„ Santpoort; Venema- Selles, z., Nieuwerkerk (Z.): Verloop-Peters, d., Arn hem; W. Appel-Fretsma, 2 d., Alkmaar. Overleden: J W. J. Korsten-Kaan, v., 72 j., Bussum; J. Eldering-Swerms, v., 62 j., Amsterdam; G, Richard- son-v. Veen, v., 68 j., Apeldoorn; L. Witsenhuyzen, m., 71 j., Den Haag; J. Burgers, m„ 26 Amsterdam; H. Niemantsverdri'et, m., 53 j., Leerdam; J. A. Laan Jr., m., 60 j., Amsterdam; C. E. A. Engelberts-van Hove, v., 76 j„ Rotterdam; H. W. du Buy, v., 45 j., Den Haag; J. G. Tinbergen, m„ 66 j., Den Haag: L. de Graaff, m., 92 j„ Rotterdam; B. Mersel-Rustmeijer, 71 j., Den Haag; F. J. A. v. Mansfeld, m., 77 j.. Bergen op Zoom; A. Four, m., 84 j., Amsterdam; E. W. M. H. ten Brink-Wakkers, v., 83 j., Wemmei bij Brussel); P. J. A. ten Brink, m., 55 j., Hilversum; G. A. E. M. Geestman-Geerdes, v., 62 j.. Eindhoven: M. A. v. Berkel-Waltmann, v., 64 j., Rotterdam; A. Jan sen de Jongh, m., 71 j., Zaltbommel; J. S. v. Deyk- Hardeman, v., 42 j., Rijswijk (Z.-H.); M. Nomes-Smit, 78 j., Zaandam; J. Th. Tinkelenberg, m„ 77 j., Voor burg: G. Selleger, m., Vandroeuvres (Zwits.); R. H. Bloemendal, m., 74 j., Meran; R. de Ruyter, m„ 44 j.f Utrecht; F. de Boer, m„ 58 j., Amsterdam; W. de Vries Dzn., m., 70 j„ Kampen: M. M. G. Schuringa- Kamminga van der Meer, v., 62 j., Amsterdam.J. A. L. Nieukerke-Schlotter, v., 52 j., Den Haag; W. K. S. Bras-Baggerman. v., 64 j., Den Haag; W. F. v. Mourik, m., Vorden; M. de Wit, m., 82 j,. Arnhem; M. v. d. Zwaan, m., 42 jArnhem; A. J. v. d. Born, m., 54 j., Oosterbeek, H. v. Weede-de Haart, v., 81 j., Utrecht.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5