AKKERTJES ga ViCKS HOESTBONBONS £aatste ^Betichten fBucgedifkeSicmd FLINK MEISJE GEZOCHT Kruideniersbediende Stoffeerdersleerling bontplaid BEKWAAM KAPSTER 'AR Kappers 's èaletdaps peet* audiëntie vedeeueu r^* Op dé Krim. Na de Duitsehe doorbraak is terstond een aanvang gemaakt met het transport van de talrijke bolsjewistische krijgsgevangenen, die hun gewonden meevoeren. Hun tocht gaat langs de sporen van den strijd, die met de vernietiging- van hun legerafdeelingen eindigde. (Atlantic-Holland) Twintig dooden bij treinbotsing in Japan TOKIO, 19 November. (D.N.B.) Hedenmorgen zijn 'dichtbij de Japansche hoofdstad twee personentreinen met elkaar in botsing gekomen. Volgens de tot dusver ontvangen berichten zijn twintig personen gedood en ■talrijke anderen gewond. De oorlog ter zee GÊNèVE, 19 November. Naar de New-Yorksche correspondent van de „Daily Telegraph" meldt zijn volgens mededeelingen van 15 overlevenden van het Amerikaansche vrachtschip „Bold Venture", welk schip in den nacht van 15 op. 16 October is getorpe deerd, nog 13 andere schepen van het convooi door duikbooten tot zinken gebracht. Den ISden of 14den October zouden ook reeds tweè schepen van dit con vooi tot zinken zijn gebracht. (D.N.B.) DE GEISJA'S. TOKIO, 19 November. Het D.N.B. meldt: Het parlementslid Nisjikawa heeft een voorstel ingediend tot uitsluiting van de Geisja's van elk samenzijn, waaraan door vertegenwoordigers van de regeering wordt deelgenomen. Nisjikawa noemde dit een uitste kenden maatregel met 't oog op tegenspionnage, open bare moraal en behoud van den vrede in het huisge zin. De minister van Financiën Kaja zeide: „Ik geloof niet dat alle Geisja's slecht zijn". Overigens ver klaarde hij de opvatting van Nisjikawa te deelen. De moorden te Nantes en Bordeaux Politie is den dader op het spoor BERLIJN, 20 November. De V.P.B.-correspondent meldt: Van bevoegde Duitsche zijde wordt medegedeeld dat het onderzoek inzake den moord op twee Duitsche officieren te Nantes en te Bordeaux thans zoover is gevorderd dat de FransChe politie een bende op het spoor is die zich ook aan daden van sabotage heeft schuldig gemaakt. De leider van deze bende, die ver dacht wordt beide moorden te hebben gepleegd, is een zekere Brüstlein, wiens signalement in geheel Frank rijk is verspreid. Brüstlein is in 1919 te Parijs gebo ren. Zijn ouders stammen uit de Elzas. Koe keek uit het dakvenster Vreemde gebeurtenis in Vlaamsch dorp BRUSSEL, 19 November. Het A.N.P. meldt: In het Vlaamsche dorp Wannegen heeft zich Dinsdag een merkwaardige geschiedenis afgespeeld, waarvan een koe het middelpunt was. Het staat niet vast of de koe, k na jarenlang grazen op vlak terrein, verlangen had gekregen naar hooger oorden, maar toen de boer zijn koe voor het melken uit de weide naar den stal wilde drijven, viel er geen spoor van" het dier te bekennen. Hoe groot was zijn verbazing toen hij, naar huis te ruggekeerd. de vermiste koe uit het dakvenster van het uit eenige verdiepingen bestaande huis zag kijken. Het dier was de trap opgeklauterd en op de zolder verdieping terecht gekomen, waar het of het wilde of niet, moest blijven. Een moeilijke kwestie vormde nog hoe het dier weer op derf* beganen grond te krijgen, daar het noch met goede woorden, noch met geweld was te bewegen naar beneden te gaan. Er zat niets anders op dan de koe met behulp van takels door het vergroote dakvenster naar lagere regionen over te hrengen. Jr. Mussert sprjik te Amsterdam AMSTERDAM, 19 November. (A.N.P.) In het Concertgebouw te Amsterdam heeft de N.S.B. van avond een grootê openbare vergadering gehouden, waar de leider der N.S.B.ir. A. A. Mussert, het woord heeft gevoerd. Ir. Mussert zeide, dfit wij een zwaren winter zullen' tegemoet gaan. Daarnaast is er de haat tusschen men- schen,. die dezen tijd nog somberder maakt. Wij le- veu in een bezet gebied, zijn geen baas in eigen huis en voelen ons gedeprimeerd, aldus ir. Mussert, De oorlog is de oorzaak van al deze moeilijkheden, hoewel men er goed aan meent te doen het nationaal- soeialisme de schuld te geven. De oorlog is echter niet door het nationaal-socialisme of door Duitschland uitgeroepen, doch alleen door de tegenstanders van Duitschland en het nationaal-socialisme. Uitvoerig ging ir. Mussert vervolgens in op de oor zaken van den oorlog. Achter Churchill en Roosevelt, zoo zeide hij,, staan de vrijmetselarij en het Jodendom, dat twee Wereld oorlogen en vijf revoluties in de laatste tientallen ja ren od zijn geweten heeft. Reeds heeft Duitschland het bolsjewistisch gevaar 'den kop ingedrukt. Ook wij hebben in dit verschrik kelijk gevaar verkeerd. Ir. Mussert zeide verder, dat de vroegere regeerders het godsdienst vernietigend gedoe der communisten rustig hebben geaccepteerd en hij verklaarde met trots te kunnen wijzen op het offer dat vele Neder- landsche jongens brengen aan het Oostfront, waar zij naast hun Duitsche kameraden vallen. De strijd die thans gevoerd wordt kan blijkbaar 'door de vijanden van Duitschland, Churchill en Roo sevelt met. de Joden achter zich, niet met wapenen gewonnen worden, aldus ir. Mussert verder. Daar om hebben zij de blokkade toegepast. Europa moet worden ingesloten en uitgehongerd. Nog hebben wij geen honger, zoo zeide spr. Maar wanneer wij die zouden krijgen, dan zou dat naar zijn oordeel het loon zijn voor het beleid van onze vroegere regeerders. Hij zeide over den huidigen strijd, dat deze in drie phases zal worden beëin digd. Europa wordt in veiligheid gebracht. Dat is reeds geschied. Europa wordt gevoed. Dat gaat thans geschieden. En dan wordt Europa gevormd, met Rusland als groote kolonie. Ir. Mussert zeide aan het slot van zijn toespraak: „Onze vrijheid is door den wil van den Führer en door het werken van de N.S.B. gewaarborgd In het nieuwe Europa, zooals de Rijkscommissaris heeft medegedeeld. Dat is een verheugende wetenschap, die echter de nationaal-soclalisten voor een zware verantwoorde lijkheid stelt. Maar de N.S.B.'ers zijn dankbaar dat zij die verantwoordelijkheid mogen dragen Als_ Ne derlander verwerp ik ook het staatsabsolutisme. Maar in een corporatieve ordening en met geweste lijke Invloedssferen zal de N.S.B. voor en ten be hoeve van het volk regeeren. Er zal socialisme van de daad en gerechtigheid zijn. Het Nederlandsche volk zal herleven, het zal door een crisis heen naar een nieuwe toekomst worden gevoerd. Na een donkere periode zal het licht' komen. De volgende tien jaren zullen jaren van opbouw zijn voor ons land". TWfdredactcur R. W. P. Peereboom, Heemstede, j.a <ui> ver vangend hoofdredacteur C. J. van Tilburg, Heemstede. Help Uw keel infectie voorkomen met de beproefde geneeskracht van (Adv. Ingez. Me ei) Reichshauptamtleiter Schalk bezoekt ons land 's-GRAVENHAGE, 19 November. Op uitnoodi- ging van den rijkscommissaris voor het bezette Ne derlandsche gebied, rijksminister dr. Seyss-Inquart, is de plaatsvervangend leider van het Arbeitsbe- reich der N.S.D.A.P. en Beauftragte der N.S.D.A.P. in het gouvernement generaal, Reichshauptamtleiter Richard Schalk, voor een bezoek van enkele dagen aan Nederland in den Haag aangekomen. In zijn ge zelschap bevinden zich enkele Amtsleiter. (A.N.P.) Het vertrek is aanstaande. Dezer dagen stond een kort bericht in de dagbla den, dat melding maakte van het feit, dat het per? soneel voor de Nederlandsche ambulance binnen zeer korten tijd opgeroepen zal worden Zoo zal dan na maanden van moeizame voorberei ding de Nederlandsche ambulance in het Oosten haar taak beginnen. De offervaardigheid van dui zenden Nederlanders hebben de uitvoering van dit mooie werk mogelijk gemaakt. Denk echter niet, dat „we er al zijn" Veel, heel veel geld is nog no O dig om den arbeid van de am bulance ginds naar wensch te laten vèrloopen. Blijf daarom de Nederlandsche ambulance steunen en stort uw bijdragen, op-girorekening 8—7—6—00 Nederlandsche Ambulance Koninginnegracht 22 's Gnavenhage. ONGELUK IN DE DUISTERNIS. Dinsdagavond had de arts F. Reus, wonende aan den Rijksstraatweg in Haarlem Noord, toen hij per motor door het'"Bolwerk reed, het ongeluk in de duis ternis nabij de Spaarnebrug tegen een wagen te bot sen, waardoor hij v(el en een been brak. De heer Reus werd naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar hij thans verpleegd wordt. Aanranding DE HEER COLDEWEY EERELID VAN DEN N. V. Op voorstel van het bestuur van den Ned. Voetbalbond hebben de leden van de bondsvergadering den heer S. Coldewey benoemd tot eerelid van den N. V. B.. als blijk van waardeering voor hetgeen hij gedurende 25 jaren in het belang van de voetbalsport heeft gedaan. ZAANDAM—HEEMSTEDE (4—3). (Politiewedstrjjd). "Woensdagmiddag is in Zaandam de eerste wedstrijd gespeeld van een serie van drie wedstrijden tusschen de Zaansche en de Heemsteedsche politie, waarvoor door een ingezetene van Zaandam een fraaie beker beschikbaar is gesteld. Rust kwam met 32 en het einde met 43. Dezer dagen is op een avond een dame uit Bloemendaal in Santpoort aangerand. Door de duisternis was het haar niet mogelijk, een sig nalement op te geven, zoo dat het niet gemakkelijk zal zijn, den dader op te sporen. Voetbal. Dammen PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN HEEMSTEDE. De uitslagen van de tweede ronde voor de hoofd klasse waren: J. B. SluiterJ. W. van Dartelen 20 G. ZonneveldJ. J. Warmerdam 02 Br. G. H. Heideman—D. Kleen 1—1 B. H. StvensJ. Drayer 20 De afgebroken partij uit de eerste ronde Drayer— Sluiter werd 11. TWEEDE KLASSE COMPETITIE DISTRICTSBOND NOORD-HOLLAND. Voor bovengenoemde competitie won de Damvereenl- ging „D. O. S." I in haar clublokaal, gebouw Berkenrode- steeg 1 te Haarlem, van de Haarlemsche Damclub III met 11—9. Schaken Waterleiding en vorstscïiade Maatregelen tegen bevriezing Goede sluiting van hoofdkranen Voorkomen van waterverlies Naar aanleiding van den naderenden winter brengt de directeur van het Gemeentelijk Water bedrijf te Haarlem het volgende onder de aandacht der ingezetenen: 1 Tijdens de periode van hevige vorst in den vo lgen winter is gebleken, dat in vele gevallen niet wordt voldaan aan de desbetreffende voorschriften van het Waterbedrijf. Zoo is o.m. het navolgende bepaald: Iedere gebruiker is verplicht te zorgen voor het vorstvrij houden van den watermeter en de binnenleiding'. Schade toegebracht aan den water- metar door vorst of anderszins ïs voor rekening van den gebruiker. Water, dat verloren is gegaan uit door vorst veroorzaakte lekkage of door open staande leegloopkranen, moet worden betaald. Door thans/de hieronder genoemde maatregelen te nemen, kan men zich vrijwaren tegen groote schade en veel ongemak in den winter, want tijdens de vorst zal het Waterbedrijf weinig hulp kunnen bieden. Ie. Watermeter. Er moet onderscheid gemaakt worden tusschen watermeters, geplaatst buitenshuis in een meter- put., en watermeters, geplaatst binnenshuis. Voor de watermeters geplaatst buitenshuis in een meterput geldt het volgende: Bescherm den watermeter en de hoofdkraan in den meterput door het aanbrengen van een goed aansluitend houten tusschendeksel, voorzien van een handvat, waar door rondom den watermeter en de hoofdkraan een isoleerende luchtlaag wordt opgesloten. Een tus schendeksel kan men eiken winter opnieuw ge- HOOFDKLASSE TE HEEMSTEDE. De uitslagen van de eerste ronde waren: D. DrayerJ. v. d. Weiden 10 G. Boot—D. Pronk 10 NEDERLAAGWEDSTRI.1DEN „ST. BAVO". A.s. Maandagavond speelt St. Bavo haar .eersten wedstrijd tegen V.I.O.S. in een der zalen van de Stich ting Meer en Bosch. Dit betreft een nederlaagwedstrijd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van „St. Bavo". verwijderd. Men kan het tusschendeksel bovendien afdekken met een zak, gevuld met stroo, hooi of dergelijk materiaal. Men bedenke hierbij, dat deze opvulling geen warmte geeft, doch. alleen de afkoe- ling^van den watermeter c.a. tegengaat en dat deze" opvulling en het tusschendeksel direct na het verstrijken van den winter uit den meterput ver wijderd moeten worden. Verder moet er op gelet worden, dat het bovendeksel den meterput goed afsluit tegen den wind, want meestal wordt de be vriezing van den watermeter veroorzaakt door tocht. Watermeters, welke binnenshuis zijn geplaatst onder den vloer, moeten worden voorzien van een overal goed sluitende omtimmering. Voorkomt in dit geval onnoodige afkoeling en tocht-onder de vloeren door het dichtmaken van kieren en lucht roosters, in het bijzonder bij dorpels van deuren, waar de wind op staat. Voorbeelden van goede be scherming van watermeters zijn te zien aan het bureau Kampersingel no. 4. Watermeters, die bevriezen, omdat zij onvol doende beschermd waren, zullen niet vervangen worden. 2e. Hoofdkraan bij den watermeter. Men ovërtuige zich reeds nu of de hoofdkraan wel goed afsluit. Indien dit niet het geval is, moet men daarvan onmiddellijk schriftelijk of telefonisch No. -10279 of 11834 kennis geven aan het kantoor van het Waterbedrijf, Kampersingel no. 4. Thans heeft het Waterbedrijf nog gelegenheid de hoofdkraan te herstellen, doch tijdens een vorst periode zal hiervoor vermoedelijk geen gelegen heid meerzijn. Voort? dient men te bedenken, dat het blijven druppelen van de leegloopkraan verlies beteekent van waf^j, dat betaald moet worden. 3e. Leegloopen binnenleiding. Laat, waar de toestand dit noodig maakt, tijdens vorst de geheele binnenleiding zoo vroeg mogelijk 's avonds leegloopen. (Water in voorraad nemen!) Dit laten leegloopen dient als volgt te geschieden: a. Sluit de hoofdkraan; b. Open de leegloopkraan en alle tapkranen en trek de closetbakken door (indien eventueel-zak ken in de leiding aanwezig zijn, zal meestal het water hieruit zoo goed mogelijk door middel van blazen dienen te worden verwijderd); c. Men overtuige zich daarna .of de leegloop kraan geen water blijft geven en dus de hoofdkraan 'goed afsluit. Mdit laatste niet het geval (zie on der 2), dan zal in vele gevallen de leegloopkraan fesloten moeten worden, totdat de hoofdkraan door et Waterbedrijf hersteld is; d. Bij het weder' in gebruik nemen van de binnenleiding is het eerste werk, de leegloopkraan goed te sluiten, daarna moeten de openstaande tap kranen worden gesloten en dan pas moet de hoofd kraan worden "geopend. Het is absoluut noodzakelijk, ter vermijding van onnoodige moeilijkheden, om direct hierna de in de binnenleiding opgesloten lucht gelegenheid te feven te verdwijnen door de hoogstgelegen tap- ranen enkele minuten te openen. Mocht vlak achter den watermeter geen leeg loopkraan aanwezig zijn, dan is men verplicht deze terstond door een particulieren waterfitter (loodgieter) te laten aanbrengen. 4e. Ligging van_ binnenleidingen. Aangaande de binnenleidingen is in de verorde ning bepaald, dat deze zoodanig gelegd en onder houden moeten worden, dat zij niet aan vorst zijn blootgesteld en geheel geledigd kunnen worden. Om een vorstvrije ligging van de leidingen te verkrijgen moeten deze niet tegen en vooral niet in buitenmuren gelegd worden. Het wegwerken van de leidingen in de muren is verkeerd, want een lekkage is dan moeilijk te vin den en zal "vaak groote reparatiekosten veroorza ken. Aan het begin van de leidinggedeelten (aftak kingen), welke weinig gebruikt worden of in on verwarmde gedeelten van het huis liggen, behoort een gemakkelijk bereikbare stopkraan met leeg loopkraan te worden aangebracht, opdat bij vorst deze leidingen buiten gebruik gesteld en'geheel geledigd kunnen worden. Veranderingen in de binnenleidingen moeten door particuliere waterfitters verricht worden. Vooraf dient echter goedkeuring te worden ge vraagd aan het Waterbedrijf, Kampersingel no. 4, telefoon 10279. Men kan onnoodige afkoeling in de ruimten, waar leidingen liggen, voorkomen, door het dicht maken van kieren bij ramen en deuren, in het bijzonder bij dorpels van deuren, waarop de wind staat. Brengt tijdens vorst van eenige beteekenis ruimten, waarin leidingen aanwezig zijn, behoorlijk in verbinding met plaatsen, waar regelmatig -- stookt wordt, in het bijzonder gedurende nacht, of verwarmt deze rechtstreeks, indien dit mogelijk is. De gebruiker dient er aan te denken, dat in den komenden winter bij bevriezing van de binnen leiding of den watermeter, het Waterbedrijf, voor zoover daartoe overigens verplicht, zoolang de vorst duurt praktisch geen hulp zal kunnen bieden om weer over water de beschikking te verkrij- genen en dat na de vorst" spoedige hulp zeer afhan kelijk is van het aantal te behandelen gevallen. 1 Het nemen van bovengenoemde maatregelen is dus geheel in het belang van iederen gebruiker. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woenisdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Het autobusongeluk DE NAMEN DER SLACHTOFFERS. OUDERKERK AAN DEN IJSEL, 20 November. De slachtoffers van het ongeluk met de autobus van Gebr. Stam zijn: Cor Stam, zoon van den ondernemer, de 16-jarige scholier D. Steinen en de 16-jarige scho lier A, A. Bouman. beiden uit Krimpen a. d. IJsel. Verder de 15-jarige J. Broekhuizen, de 14-jarige Dikje Borger, de 15-jarige N. Mourits, de 14-jarige H. ter Louw, drie zoons van ds. Woelderink, namelijk de 16-jarige W. «T. Woelderink, de 14-jarige J. Woel- derink en^de 13-jarigg H. Woelderink, allen scholieren uit Ouderkerk a. d. IJsel; de 16-jarige leerlingmon teur H. D. de Groot, de 50-jarige veekoopman G. Dekker, de 39-jarige caféhouder T. Ouwerkerk en de 21-jarige distributie-ambtenaar D. Vermeer, allen eveneens afkomstig uit Ouderkerk a. d. IJsel De maréchaussee, die om het leven gekomen is, is Visser uit Veenendaal en gedetacheerd te Krim pen aan den IJsel. DE REIS VAN LITWINOF. NEW-YORK, 20 November (D.N.B.) Een Britsch verkeersvliegtuig heeft volgens Associated Press ge weigerd Litwinof met zijn gevolg naar Kaïro mee te nemen. Als motief werd opgegeven dat alle plaatsen bezet waren. De Britsche gezant in Iran heeft ver ontschuldigingen aangeboden voor het „misverstand". De Amerikaansche ambassadeur te Moskou Steinhardt en de Britsche directeur voor de inlichtingen Monck- ton, zijn intusschen in Kaïro aangekomen. Plaats aan liet front van Moskou genomen BERLIJN, 20 November. (D.N.B.) Van militaire zijde verneemt het D.N.B.: De vooruitgeschoven afdeeling van een Duitsche di visie heeft gisteren aan het front van Moskou een door de bolsjewistische troepen taai verdedigde plaats ingenomen na felle gevechten. De bolsjewisten had den zich met steun van tanks verdedigd. Nadat de Duitsche artillerie het vuur van den vijand tot zwij gen had gebracht, vernielde 't pantserafweergeschut 4 Sovjet-tanks. Een stoottroep pioniers viel met vlam menwerpers de Sovjet-stelling aan en overwon de machinegeweernesten en bunkers. De Sovjet-verlie zen bedroegen 200 dooden en 500 gevangenen. Be halve de vier tanks werden negen stukken geschut, 40 machinegeweren en 70 vlammenwerpers van den tegenstander vernietigd of buit gemaakt. Voor de kinderen De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier. (Teekeningen van F. wagner) 62. Op weg naar de Vijand 62. Naast den koning stond Barrabas en hij beef de van kop tot teen. De sluipwespen! Hoe had hij gewanhoopt ooit nog die rovers te zullen vinden en nu.... nu waren ze daar. En terwijl al de mieren om hun koning stonden en wachtten op zijn beslissing, kon Barrabas zich niet lan ger Inhouden „Majesteit!", riep hij uit, alle beleefd heden, die een mier toch tegenover een koning ver schuldigd is, vergetend: „Majesteit laat ons optrekken, nodig, want ze hadden al heel wat dagen bij de zwart< die rovers moeten verslagen worden, dat nooit! Begrijpt mieren doorgebracht. Barrabas trilde van opwinding en U dat wel, Hein en ik waren op zoek naar de brutale Hein en hij keken elkaar eens aan. 't Grote avontuur, schurken, toen we hier werden opgehouden. Laat ons op hun avontuur zou dus toch vervolgd worden! Zodra de weg gaan en wel dadelijk! De koning vergaf den Ro- nacht voorbij was ging ons drietal op stap, uitgerust en den Mier zijn vrijmoedigheid, want hij had zijn leven lang wel en geducht gewapend. Oebi wuifde hen na en wenste al een hekel aan de sluipwespen gehad. En zo werd beslo- cie drie dappere krijgers een gelukkige afloop toe. Maai ten, dat Barrabas en Hein en Oebas het spoor van de van de drie zag ze toch eigenlijk maar één en wel Barra- wespen zouden volgen. De laatste kende de hele omge- bas. Och Oebl mocht dan prinses zijn, ze was toch ook ving op zijn duimpje en kende ook de gevaren, die hen maar een gewoon mieren-meisje met een hartje, dat hef- zouden kunnen bedreigen, dus onder zijn leiding zouden tig kon kloppen, zo veel vlugger kunnen opschieten. En dat was ook wel BLOEMENDAAL OPROEPING. De Commissaris van Politie te Bloemendaal verzoekt aan hem, die ongeveer midden of eind Augustus j.l. na een in de bladen geplaatste advertentie op een adres in de Frans Halsstraat te Haarlem een Fongers- heerenrijwiel heeft gekocht, frame-nummer 315-24, zich zoo spoedig mogelijk voor het geven van inliclr- tingen te vérvoegen aan zijn bureau te Overveen. HAARLEM 20 November 1941. Ondertrouwd 20. November: L. D. van Ham en W. C. Botman. Gehuwd 20 November: A. Molendijk" en I. Petersbergen._— H. G. Vestering en M. M. van Doorn. Bevallen: 19 November: M. van den Bogaard-Brouwer d. P. J. Mensinger-Jongsma, d. 20 Nov.: M. A. A. Brokx-Roelofsen, 2. K. K. Boelhouwer-Gerz. J. M. G. du Pon-Damsteek, z. R. van Gelder-Wever, d. 37 j., Hazepaterslaan. Overleden: 18 November: W. Estarippa-Block, 76 j., Staten Bol werk. J. Koning, 89 j., Soutmanstraat. J. Ver- del, 59 j., ICinderhuissingeL J H. H. Hülsmann, 71 j., Gasthuisvest. 19 November: G. Emke-Eeken, 69 j., Nachtegaalstraat. N. de Graaf-Koole, 85 j., Voöruitgangstraat. S. Roelfs, 82 j„ Jansstraat. H. R. Watzema, 83 j., van Oosten de Bruijnstraat. M. H. Hordijk-Bogaard, 71 j., Gasthuisvest. H. Luitjes, FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Verloofd: R. Lammers en B. van Kersen, Vlaar- dinger-Ambacht-Rotterdam; T. A. A. M. Hoedema- lcers en Th. C. A. M. de Bruyn, den Bosch-Roosen- daal (N.-J3r.)H. Praamstra on R. Felikes, Gronin gen. Ondertrouwd: H. G. v. Schuppen en F. W. Ooms. Leersum-Zoetermeer;' P. M. Bruinsma en G. P. S. Höweler, Amsterdam. Getrouwd: J. M. Langeweg en E. Bleys, I-Iille- gersberg; J. Engels en C. J. v. d. Graag, Kinderdijk- Groningen: N. de Bruijn en A. Woudenberg, Mon- ster-Soèstdïjk; jhr. J. H. Gevers Le'uven en J. N. H. Dijkstra, Voorburg. U moet er in geen geval mee blijven loopen, rriaar een "AKKERTJE" nemen. Er bestaat geen samenstelling die hoofdpijn of migraine vlugger kan verdreven 1 "AKKERTJES" zijn een vin ding van den bekenden apotheker Dumont en alleen echt in den het gemakke- lijkst in te nemen ronden A vorm met het "AKKER"-merk. /Let U daGrop vooral en laat U toch geen waardelooze na maak of imitaties aanpraten. Degen pijnen, nare dagen, koorts, kou. (Adv. .Ingez. Med.) Bevallen: De Pauw Gerlingsv. d. Broek, z., Gin- neken; A. GroenierCanivez, z.. Amsterdam; Goed- koopBlom, d.. Hengelo (O.): H. A. M. Ottenliof— Verhoeven, d., Raai te; B. BrandsTaminiau, d., Til burg; H. JansenVerzijl, z„ Schijndel: A. Bergwerf Willems, d., den 1-Iaag. Overleden: E. Straatman, m., 92 j., Rotterdam; D. Brouwer, m„ Amsterdam; J. KanMaisonpierre, v., 74 j., Amsterdam; F. J. A. v. Mansfeld, m.. Ber gen op Zoom; J. Bottenberg, m., 60 j„ Oudelandej H. A. v. Rottenburg, m. 66 j.,' Hilversum; H. Bak- kerZweers, v., 63 j., Weesp; H. Ringersma, m,, 5S j., Zwijndrecht; H. B. Ledegang, v., 54 j\, Am sterdam; A. de Graaf, m., 42 j., Paramaribo: J. van Leeuwen, m., 6 5 j.. Leiden; J. Bekooy, m., 71 j„ Was senaar; H. Iesberts-Brouwer, v., 73 j., Hilversum; A. E. W. Moltmalcer, m„ 63 j„ Den Haag; A. J. W, I-Iarzing, m„ 73 j., Voorburg; H. de Vries, m., 48 j„ Groningen. 1 Onbegaanbare toegen - landmijnen - hinderlagen: Steunt de Nederlandsche ambulance v. h. Oostfront. Koninginnegracht 22 Giro: 87600 's-Gravenhage Jladio JlwQMftma VRIJDAG 21 NOVEMBER 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofonmuziek. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gramo foonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmu ziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.00 Ensemble Jack der Kinderen. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O, Nieuws- en economische berichten. 13.00 De Melodisten, solisten en gramofoonmuziek. 14.00 Gramofoonmuziek. 15.00 Concertgebouworkest (opn.). 16.00 Bijbellezing. 16.20 Piano voordracht. 16.45 Otto Hendriks en zijn orkest. 17.15 B. N, O. Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Viool met pianobegeleiding. 18.10 Sport- wetenswaardigheden. 18.30 De Ramblers. 19.00 Actueel halfuurtje. 10.30 „Weenen zingt", muzikaal programma. (Vanaf -20.15 alleen voor de Radio-.Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken), 20-15 Gramofoon muziek. 20,45 Causerie „Een sterk man: Dr. Ing. Fritz Todt". 21.00 Amusementsorkest. 21.45 B. N. O. Nieuwsbe richten. 22.00—B. N. O. Engelsche uitzending: „Economie News from Holland" of Gramofoonmuziek. 22.15 Gramo foonmuziek. 23.30—24.00 Klaas van Beeck en zijn orkest, (opn.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7,55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramofonmuziek. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gramo foonmuziek. 10.00 Morgenwijding, 10.15 Orgelconcert (opn,). 10.40 Voordracht. 11.00 Zang met pianobegeleiding. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Boyd Bachman en zijn orkest. 12.45 Bv. N. O. Nieuws- en economische berichten. 13.05 Om roeporkest. 14.00 Gevarieerd middagprogramma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Revida-sextet. 16.30 Voor de jeugd.' 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Gerard Lebon en zijn orkest en gramofoonmuziek. 18.30 Causerie „Onze volkshuishouding". 18.45 Orgelconcert. 19.00 Actueel halfuurtje. 19.30 Orgelcon cert en gramofoonmuziek. 19.45 Reportage. 20.00 Rotter- damsch Philharmonisch orkest en solist (met inleiding), (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 21.00 Herdenking van den geboortedag van P. A. de Genestet. 21.15 Rotter- damsch Philharmonisch orkest en solist. 21.45 B. N. O, Nieuwsberichten, 22.00 Gramofoonmuziek. 22.10—22.15 Avond wijding. De Heer en Mevr. A. MOLEN DIJK—PETERSBERGER zeggen hiermede dank voor de bij hun huwelijk genoten belangstelling. Haarlem, Santpoorterplein 1. Heden overleed, nog on verwacht, zacht en kalm tot onze diepe droefheid onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader Hedzer Ruurds Watzema Weduwnaar van Margaretha Kneijnsberg in den ouderdom van 83 jaar. P. WATZEMA M. WATZEMA— KORREMANS H. WATZEMA H. J. M. WATZEMA— POLDERMAN en Kleinkinderen. Haarlem, 19 Nov. 1941. v. Oosten de Bruijnstr. 200. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 22 November a.s. te 12 uur op de Algemeene Begraaf plaats te Heemstede. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen lieven Man, Vader, Behuwd- en Grootvader JOHANNES THEODORUS BETZ wij onzen hartelijken betuigen danK Uit aller naam: F. F. BETZ— Haarlem, Nov. 1941. Teylerstraat 36. Gevraagd p. 1 Dec. v. 8.30-5 u. zelfst. k. w. v. g. g. v. Zondags vrij. Fred. Hendriklaan 50 h. Spaarnelaan. We'duwnaar, 67 j., gepens. zoekt nette Huishoudster leeft. 55-65 j. voor Amsterdam. Brieven no. 6638 bur. v. d. blad. in Haarlem of omgeving een zoo mogelijk geheel gemeubileerd huis i of etage-woning met centrale ver- j warming in nabijheid spoorweg- station v. direct of„later, Brieven 1 no. 6636 bur. v. d. Blad. Voor direct gevraagd: Leeftijd pl.m. 18 j. Aanmelden Kantoor Coöp. „De Eendracht" U. A. Haarlem, Donkere Spaarne, gevraagd. Maasstraat 6. Te koop aangeb. zeer voordeelig Goud-Jakhals 185 x 135. Grens* laan 18, Bentveld tusschen 1 en 3 uur. gevraagd. Hoog loon en veel ver val bij J. C. HEEZIUS, Kruis tochtstraat 33. Telef. 17393. GEBRUIKTE PIANO TE KOOP GEVRAAGD Br. met opgaaf van prijs en merk na. 6634 bur. van dit blad. Gevraagd: £1. Bediende, goed k. scheren en knippen. A. KUIK, Swaluestraat 15. Zandvoort. Mc., het oog op de drukte zal St. NI COLAAS CROOTE HOUTSTRAAT

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2