Geldbelegging Eigenaardigheden Voor St. Nicolaas J. J. HEIJNEN AGENDA. Jo Vincent LIEDERENAVOND. Voetgangersverkeer. De kinderhuid verlangt ZEEP VAN ZACHTE WERKING E CZi TOBIAS Flitsen. De schaapskooi van Kraloo, het eenige Drentsche gehucht, waarmede het bedrijf van den scheper in deze provincie nog nauw verbonden is, zal waarschijnlijk haar beteekenis verliezen, wanneer binnenkort de laatste kudde schape hier verdwenen zal zijn, waartoe de plannen bestaan. (Van Buiten) in Haarlem en omgeving. Het Schiphuis in Zuiderhout. (foto De Haas) Wie met het pontje in het Zuiderhoutpark het Zuiderbuitenspaarne oversteekt wat ge in den zomer zeker eens moet doen als ge van een mooie wandeling houdt ziet het daar liggen: het Schip huis, de villa aan de Zonnelaan, die een vijf en (twintig jaar geleden daar gezet werd, toen men in deze buurt begon te bouwen. Het was een caprice, een gril als ge wilt, van een IJmuidenschen reeder, die hier zijn landhuis liet bouwen in den vorm van een schip. Veel ter verklaring is niet noodig bij de foto. Iedereen ziet, dat kort en goed bedoeld is, aan deze woning het karakter van een schip te geven, naar het uiterlijk natuurlijk. De langgerekte vorm draagt daartoe bij zoogoéd als de bijzondere vorm van het dak en het muurtje, dat de illusie van het gangboord wekt. Een schiphuis dus in optima forma, dat hier ter plaatse er nog al, vreemd bij zou liggen, als een gelukkige samenwerking van woning- en tuinarchitectuur niet bereikt had, dat dit schip in geenen deele het karakter van deze villawijk aan tast, integendeel, er volkomen mee harmonieert. Maar een eigenaardigheid is het intusschen en zal het blijven, dit schip op het Spaarne-strand! ZIJLWEG 111, TELEF. 17877 Antiquiteiten, Kunstvoorwerpen en Curinsiteiten (Adv. Ingez. Wied.) WOENSDAG 3 DECEMBER: Gemeentelijk Concertgebouw )tuinzaal): Concert Akke de Vries, alt, Ans Bouter, piano en Jan Hes- in erg, piano, 7.30 uur. p Lange Heerenstraat 6: Bijeenkomst Stads Evan gelisatie, 7.30 uur. Rembrandt Theater: „Praulein Dokter", 2.30, 6.30 en S.45 uur. Palace: „De Huwelijkszwendelaar", 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „De 'dans des Doods". 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Prans Hals Theater: „De eeuwige Jood". 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Spaarne Theater: „Carnaval te Weenen", 8 uur. Moviac: „Geheimen van het oerwoud" (laatste deel) en journaal van 12 uur af. Kunsthandel Leffelaar: Tentoonstelling werken Cees Bolding, 105 uur (Zondag 24). DONDERDAG 4 DECEMBER. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15: Rede J. A. Bruyn, 3 en 7.30 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen der middags en des avonds. Kunsthandel Leffelaar: Tentoonstelling werken Cees Bolding, 105 uur (Zondag 24). Nachtdienst Apotheken De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds.acht tot des morgens acht uur (Ook op Zondag) geopend: Apotheek Van Rijn N.V.. Kleine Houtweg 15, Tel. 10539. Firma C. G. Loomeyer en Zoon, Zijlweg 34. Tel, 12495. Schoterbosch Apotheek, Rijksstraatweg 19, Tel. 12711. Te Heemstede is geopend: Heemsfeedsche Apotheek, Binnenweg 98, Tel 88197. De liedvertolkingskunst van Jo Vincent heeft zich gedurende de jaren steeds meer vervolmaakt; „gesublimeerd" zou men kunnen zeggen, „gekristal liseerd" met evenveel recht. Welke benaming men kiezen wil, is om 't even; die kunst is v^n alle vreemde bestanddeelen vrij geworden; noch tech nische, noch muzikale fouten zijn er in aan te too- nen. Jo Vincent behoeft niet haar toevlucht te ne men tot dramatiseering van den inhoud of tot mimische uitdrukking om den geest der liederen te openbaren; de indruk dien reeds het eerste door haar gezongen lied, Schubert's „Wehmut" maakte, dien zij daarna met. „Auf dem Wasser zu Singen" en met „Die Junge Nonne" bereikte bewees dat reeds ten volle. Daar sprak de muziek, daar sprak de tekst tot ons door middel van de meest volmaakte, meest beheerschte zangkunst die men zich denken kan; de gevoelsmomenten, de tegenstellingen liet zij meer doorschemeren dan dat zij -ze in een schril licht trachtte te stellen, maar de doorschemering was voor den ontvankelijken hoorder juist genoeg om te beseffen waaruit die geboren was. Zoo ging het met de vijf liederen van Schubert; zoo ging hel ook met de vijf liederen van Nederlandsche compo nisten, resp. van Zweers, B. Frensel Wegener- Koopman, Hans Schouwman. Dirk Schafer en Rud. Mengelberg, met het vijftal van Alb. Roussel en tenslotte met de kwintooi "Van Hugo Wolf, waarbij nog een zesde als toegift kwam. Alles zong zij uit. het hoofd, rustig voor ons staande en in Theo v. d. Pas aan den vleugel had zij een idealen medewer ker. Wanneer we ons nu tot den muzikalen inhoud van eenige der door Jo Vincent gezongen liederen w#nden „onder de loupe nemen" willen we muziek als speciaal voor auditieve waarneming be stemde kunst liever niet dan mogen we allereerst wijzen op de geniale modulaties in „Wehmut": het stralend Fis maj. bij „In ihrer Schönheid Fülle" na het d min. van het begin, later het E maj. bij een zelfde beeld; dan. op de wiegende begeleiding in „Auf dem Wasser zu Singen", die zoo geheel anders werkt dan een gelijksoortige figuur in de finale van des drogen Hummel's Sonate op. 81; op de expressieve harmonische stijgingen en dalingen in „Die Junge Nonne" met het bevrijdende, stralende slot; op het „traulirhe" karakter van „lm Freien". Zweers' „Zonnekus" lijkt ons een minder lied: de drukke modulaties schijnen gezocht en verduidelij ken den duisteren inhoud van Boutens' verzen niet. Een zeer geestige trouvaille is daartegen „Der Wetterhahn" van mevr. Frensel Wegener-Koopman; de fijne pianopartij van Schouwman's „In het heide kruid" mag ook vermeld worden. Ernstige gevoelige, innerlijke kunét spreekt uit Schüfer's „Die Einsame"; in Rud. Mengelberg's „Het Leven" frappeert aller eerst de tekst van Guido Gezelle, daarna het mar tiale van den rythmus. De liederen van Roussel waren openbaringen van een verfijnden, door het exotische bekoorden geest, vol verrassende, tinte lende, steeds expressieve wendingen, met piano partijen als uit filigrain geweven. En Hugo Wolf, dem grootsten liederencomponist na Sqhubert, behoeft men hem nog te prijzen? Welk een onuit- puttelijken schat van muzikale en dichterlijke ge dachten bergt zijn liederen-oeuvre; hoe veelzijdig is dat in de technische wijze van uitdrukking! Men delve er slechts in en doet immer kostelijke vond sten. We hebben reeds gemeld dat Jo Vincent een lied van Wolf, „Wer rief dich denn", als toegift schonk; op verzoek herhaalde zij aan het einde van den avond ook „Het Leven", dat een enormen bijval verwierf. K. DE JONG. Teraardebestelling C. van den Berg Dindagmiddag twee uur werd op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer C. van den Berg, te Santpoort, vroeger hoofdboek houder van de Reederij Bus te Haarlem. De reederij was namens de directie vertegenwoordigd door den bedrijfsleider, den heer T. de Haas. Verder waren o.a. aanwezig de oud-kapiteins van deze reederij J. Eelman en P. Vreeken. Toen de kist die door een zestal kransen gedekt werd, in de groeve was nedergelaten. trad Ds. R. H. Oldeman, predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Santpoor, naar voren. „We staan hier", zei hij, „aan het graf van een besten, braven man. Bescheiden als hij was had hij den wensch te kennen gegeven, dat aan zijn graf niet gesproken zou worden, maar ik weet zeker in zijn geest te handelen, als ik hier zijn dank over breng aan zijn dochter en schoon zoon, die hem gedurende zulk een langen tijd met hun liefderijke zorg omringd hebben. Moge de Heer hen vergelden wat zij voor hun vader hebben ge- 1 daan". De predikant eindigde met het bidden van het Onze Vader. Een zoon van den overledene dankte namens de familie voor de belangstelling. EXAMENS ACADEMISCHE OPLEIDING. Geslaagd aan de Gem Universiteit te Amsterdam voor het cand.ex. Fransche taal en letterkunde mej. H. de Mar en voor het. doctoraal-ex. rechten mej. E. van Effen. HAARL. DAGBLAD, Woensdag J Dec. 1741 Voetgangers genieten heden Practisch vrijheid van verkeer, Maar heel gauw wordt dat verleden, Dan geldt dat niet langer meer. En van allen die verkeeren Moet het wandlend contingent Dus het allermeeste leeren Van het nieuwe reglement. Geen van hen zij onverschillig, Want dan loopt het niet goed af, Niemand hunner zij onwillig, Want dan loopt het uit op straf. Er 's een les voor oversteken En een voor trottoirverkeer. Om dan nog maar niet te spreken Van het stilstaan en zoo meer. Al die lessen moet men leeren, Of men 't al dan niet begeert Anders zal 't verkeerd verkeeren, Als men straks verkeerd verkeert. Denk erom, December negen Dan gaat al dit nieuwe in. Leer het reglement der wegen, Wacht niet langer, maar begin. Loop zonder erin te loopen. Loop er straks niet tegenaan, Alle wegen staan u open Als"u goed op weg wilt gaan. Er valt straks niet mee te spotten, Neem er dus geen loopje mee, En uw levensloop tenslotte En uw stadsloop zijn er twee. Veertigjarig jubileum G. M. de Zeeuw Dinsdag was het veertig jaar geleden, dat de heer G. M. de Zeeuw in dienst trad van de N.V. Stork Hijsch, destijds te Hengelo, en van 1 Augus tus 1932 af te Haarlem na de fusie met de Werf Conrad N.V. 's Morgens werd de jubilaris met zijn echtge noote en kinderen op het directiekantoor ontvan gen, waarbij hij door den directeur dr. ir. J. J. Bor- ren, werd toegesproken. Spreker begon met in her innering te brengen dat de jubilaris op 14-jarigen leeftijd in dienst kwam en in. de bankwerkerij te werk werd gesteld. „Gij hebt u in deze afdeeling tot een bekwaam vakman weten op te werken, aan wien wij met het meeste vertrouwen de belangrijk ste montages opdragen. Heel wat kranen zijn in den loop der jaren door u gemonteerd en niet te vergeten liften. Juist deze laatste, waarvan de fa bricage toen nog pas begon, hebben u heel wat hoofdbrekens gekost. Niettemin bent u er in ge slaagd, al tfieze werken goed af te leveren, niet al leen tot tevredenheid van onze klanten, van wie wij nooit een klacht hebben ontvangen, maar ook tot tevredenheid der N.V. Wij zijn u voor dit alles zeer dankbaar en hopen, dat u ook in de u nog restende jaren uw werk met evenwel lust en ijver zult verrichten, als u tot op heden hebt gedaan". Spreker overhandigde hem tenslotte een gouden horloge met inscriptie en een geschenk onder cou vert. Vervolgens werd de jubilaris, wederom met zijn echtgenoote en kinderen, in de versierde werk plaats ontvangen. Hii werd hier met hartelijke woorden, nadat aan mevrouw De Zeeuw een bloe menmand was aangeboden, toegesproken door den heer A. de Munnilfl voorzitter van het Jubileum- Comité. „Doordat u dikwijls door montagewerk buiten de werkplaats vertoeft, zijn er ongetwijfeld leden onder ons personeel, die u niet kennen". Spre ker stelde den jubilaris tot voorbeeld van vele jon geren, daarbij doelende op het feit, dat hij zich tot een der beste monteurs heeft weten op te wer ken. „Wanneer u", zei spreker, „met een week-end van montage thuis-komt dan zult u ongetwijfeld behoefte hebben aan rust. Wij hebben daarom ge meend, u deze rookfauteuil aan te bieden en hopen dat u er nog vele malen in uw familiekring ge bruik van zult kunnen maken". De jubilaris, die onder den indruk van de hem gebrachte hulde was, dankte allen, die dezen dag voor hem tot een onvergetelijken hadden gemaakt. OUD-NOTARIS P. A. LENS t Dinsdag is in zijn woning aan het Westerhoutpark 10 te Haarlem na een korte ongesteldheid in den ouderdom van 77 jaar overleden de heer P. A. Lens, oud-notaris. De heer Lens werd 22 October 1864 te Utrecht ge boren. Hij studeerde aan de universiteit aldaar voor het notariaat. In 1887 werd hij benoemd tot candidaat- notaris te Utrecht; op 4 Augustus 1902 werd hij daar tot notaris benoemd. Dit bleef hij tot 15 Juni 1938; toen vestigde hij zich aan het Westerhoutpark te Haar lem om tp rusten. De heer Lens is vele jaren hoofd bestuurslid van de Broederschap van Notarissen ge weest en ook langen tijd voorzitter van den ring Utrecht van deze Broederschap. Verder was hij vele jaren voorzitter van de Vereeniging van Notarissen te Utrecht en lid van'de Kamer van Toezicht op de notarissen en candidaat-notarissen. Vroeger was de heer Lens aldaar ook ouderling van de Ned. Herv. Kerk. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s Zater dagmiddag twee uur op de Eerste Algemeene Begraaf plaats te Utrecht. VEENAARDAPPELEN EN KLEI-AARDAPPELEN. 's-GRAVENHAGE, 3 December. Uit verscheidene vragen blijkt, dat het publiek er zich over verbaast, dat nu nog slechts „zwarte aardappelen" te verkrij gen zijn, nadat men eenigen tijd ruimschoots klei- aardappelen heeft kunnen koopen. De verklaring hier voor is zeer eenvoudig. Dèar het verbruik van aard appelen ongeveer is verdubbeld, is het noodig, dat behalve de klei-aardappelen, ook groote hoeveelheden zand- en veenaardappelen worden gegeten Het lag oorspronkelijk in de bedoeling de minst houdbare aardappelen, nl. de veenaardappelen, in de consump tie te brengen, doch de aardappelziekte, die vooral tijdens het vervoer groote partijen van deze aard appelen volkomen deed bederven, noopte tot stop zetting van de aflevering dezer aardappelen, zoodat men genoodzaakt was de klei-aardappelen in 3e con sumptie te brengen totdat de veenaardappelen zouden zijn uitgeziekt. Dit laatste is thans geschied. Men heeft dus thans weer de nu gezonde veenaardap pelen in consumptie gebracht om daardoor de goed houdbare klei-aardappelen nog eenigen tijd te kunnen sparen. De voedingswaarde van de z.g.n. zwarte aardappe len is overigens vrijwel dezelfde als die van klei- aardappelen; de eerste leveren echter het bezwaar op, dat bij de bereiding meer afvalt dan bij de laatste. (A.N.P.) *5 lm tou£tz-eEP Is er iets teerder, iets gevoeligers, dan de roze huid van uw baby? Stel dat satijnfijne velletje niet bloot aan zeep van scherpe werking. Gebruik Castella Schoonheidszeep, bereid met milde olijfoliën, - de zachtreinigende zeep van een fa briek, die tot de pioniers aller palmolie-zeepen behoort. Bewaar uw bon voor Castella, de zeep van zachte werking! SCHOONHEIDSZEEP (Adv. Ingez. Med.) Mijnen bij Singapore Oostelijke toegang tot de haven versperd BERLIJN, 3 December (D.N.B.) De Britsche Admiraliteit heeft volgens den Engelschen Nieuws dienst in den afgeloopen nacht bekend gemaakt, dat de Oostelijke toegang tot de haven van Singa pore met mijnéh versperd is. HELERS VAN GESTOLEN FIETSEN AANGEHOUDEN. In verband met de aanhouding van den rijwiel- dief op 30 November jl., die een 8-tal rijwielen te Haarlem gestolen heeft, zijn op 1 December vijf personen aangehouden wegens heling van die fiet sen. Zij zijn na verhoor en opgemaakt proces-ver baal weder op vrije voeten gesteld. AANHOUDING. Op 2 December is te Haarlem een Amsterdam mer aangehouden, die er zijn beroep van maakt hoornen en planten te bespuiten met minderwaar dige middelen tegen plantenziekte en daarvoor een onevenredig hoog bedrag laat betalen. FAILLIS SEMENTEN. De Algemeene Coöperatieve Begrafenisvereeniging v„„. Haarlem en Omstreken U.A. gevestigd en kantoorhouden- de te Haarlem, Brouwerskade no. 17. Curator Mr. J. c. Y. Nieuwenhuys te Haarlem. Rechter-Commissaris in bovengenoemd faillissement Mr. J. W. Top te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillisse ment van D. P. van der Mey, schilder te Haarlem. Spaan- schevaartstraat no. 21, Curator Mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. Efcor het verbindend worden der Uitdeelingslijst is ge neigd het faillissement van: H. J. Sekeris, aannemer, thans wonende te Koog aan c. Zaan, Curatrlce Mevr. Mr. L. M. I. L. van Taalingen—Dols te Haarlem. Ondanks is 's werelds loon Een Herfstbeeld Dit was een grijze dag, kil en wat nevelig. De keu rige en kleurige villa-lanen van «de voorstad waren vrijwel verlaten. Maar er trilde iets in de sfeer en het landgoed aan den duinrand lokte als een belofte. Die kwam ons al nader in de dorpsstraat uit vroeger tijden, waar oude huizen rijzen tusschen kleine, fleu rige winkels met bloemen, met boeken en platen, met een schilderachtige keur van kleine geschenken voor het feest van St. Nicolaas. De muren van de oude huizen zijn verweerd, in steen maar ook in pleister; zij hebben al die tallooze wisselingen van licht en stemming, van ruw en stralend en droomend weer gekend waarin Holland leeft en zijn er toe gaan behooren en er in meeleven. De kleine villa's in lange rijen moeten dat natuurlijk nog pogen te verwerven; nu zijn zij nog lang niet gereed en in dezen herfst dag. een teere schakeering in het gamma van Hol lands tijden, kunnen zij volstrekt niet worden opge nomen. Zij gelijken nu op een tentoonstelling van nieuwe bouwkunst, opgewreven en afgestoft voor de feestelijke opening: vol harde kleuren, scherpe lijnen en glimmend glas. Er zouden vlaggen op kunnen wap peren, er zou een eerepoort met tourniquets en vee! weggewaaide kleurige papiertjes en feestprogram ma's ergens bij een ingang kunnen staan cn ge kunt u voorstellen: straks wordt dit alles weggenomen en keert de rust weer: met eenheid en harmonie van oude buitenplaatsen, met stille boschlanen en verre weiden, met het oude dorp dat cr deel van was. De dorpsstraat buigt zich naar een klein kerkplein, met de grijze kerk in het middén en een straatje in halfrond daarlangs, waaraan kleine oude huisjes ge schaard zijn met puriteinsch-saaie voordeuren en af wijzend strak-gesloten, hagelwitte glasgordijnen voor de ramen. En vlak daarbij verrijst statig een 18e eeuwsch huis met een breed bordes, een aristocrati sche breede voordeur met klopper, hooge ramen met ebreede grasvlakken in een sierlijke gevel. Voor ons ligt het bosch en we wandelen over herfst bladeren en door breede hekken van een oude oprij laan langs een droomend-stille waterpartij met overhangende boomen. Er is een kleine houten brug over een droge diepe gracht, vlak voor de eerste duin helling. die vol beplanl is. Die brug steken wij over en wandelen dan onderlangs. Er is wat vrieskou in de lucht, de blaren ritselen en de takjes knerpen onder önze voeten. Het is prikkelend en pittig en het kleinste geluidje klinkt door in de verre stilte om ons heen. Daar verderop, langs een lage houten loods die bruin gebeitst lijkt onder het roode pannepdak, gaat stil en rustig, achter een kruiwagen vol gereedschap pen, een gebogen oude man. Hij kijkt niet op of om. maar ik blijf staan om naar hem te kijken en de geuren te ruiken van het herfstbosch, van het duin, van de zee die rolt en bruist dicht bij ons. Wij gaan stil verder. Waarom blijven al die men- schen in de rijen villa's met de harde kleuren en de scherpe lijnen nu thuis zitten? waarom mis sen zij al deze schoonheid? Misschien zijn er die nu, op dit oogenblik, treurig praten over de weggebrach te schilderijen van oude mee^rs, ergens diep in schuilkelders onder het duin verborgen. En hier zou den zij de oude landschappen kunnen beleven, zelf beleven met de geur en het knerpende geluid onder den voet en de eigen inspanning van den klim tegen een duin opzonder museum en schuifelende suppoosten, zonder afgeleid te worden door andere stukken in gouden lijsten: er naast, er boven, overal. Er komt een opening in het boschdaar zien wij, beneden ons, achter een breede weide, het breede witte Huis met zijn steenen balustrade, zijn smalle hooge vensters die uitzien naar wat onvergankelijk is omdat het zich immer blijft vernieuwen, zijn mas sieve schoorsteenen boven een sierlijke daklijn. Links stijgt rook op: een vuur van takken en afval brandt daar en de prikkelende geur bereikt ons even. wekt herinneringen, wekt ook het gevoel van verbotfflen- heid aan dit alles, dat Holland is evenals onze pol ders, onze stille breede vaarten, ons vee in de weiden en onze oude steden met haar fijne contouren. En evenals de schepen. Wat verder ligt de boerderij: wit gepleisterd, met groen geverfde deurqp en roode daklijst. Een stevige knaap, geknield, is er aan het houtzagen met stoere, besliste halen. Straks zal hij even ophouden om te rusten, en omzien en door het geboomte heen kijken naar de breede groene velden daar beneden, de kerktoren en de huizen in de verte en de twee of drie menschen die .langzaam maar zeker, rustig en bedaard, hun arbeid daar verrichten: in die kleine tuin derij ginds, waarbij een huisje in het geboomte ver scholen ligt. En hij zal er misschien niet over gaan peinzen, omdat hij nog zoo jong is en haast heeft en plannen, maar even gevoelen dat het zoo goed is. En het is mogelijk dat over vele jaren, tientallen jaren, als hij wellicht ver van hier is, dit beeld van enkele seconden op dezen herfstmiddag telkens weer in zijn verbeelding opdoemt als hij aan Holland denktdit beeld met al zijn teere kleuren en zijn trillende sfeer en zijn kleine heldere geluiden met de geuren van de zee en het bosch en het knetterende takkenvuur. Dit beeld van Holland's sfeer in een van haa. tallooze schakeeringen,die alle en voor immer alleen van ons zijn en die geen ander kan verstaan zooals wij. Het zenden van Japansche troepen naar Indo China WASHINGTON, 3 December (DNB) President Roosevelt heeft oP de persconferentie van gisteren bevestigd dat hij de Ja.pansche regeering Jrevraagd heeft „welk oogmerk zij heeft met het zenden van meer troepen naar Indo-China". Op de vraag of hij voor de beantwoording dier vraag ren ultimatum of een termijn gesteld had antwoordde Roosevelt ont kennend. BLOEMEN DAAL VERG A DER I N G TUINBOUW. De afdeeling Bloemendaal cn omstreken van de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde hield Dins dagavond een ledenvergadering in Rusthoek. Mr. A. Top diende de begrooting in, welke in inkomsten en uitgaven sloot met een bedrag van f 635. De voorzitter, mr. J. D. van der Plaats, meende dat voor hem de tijd was gekomen als zoodanig af to treden. In zijn plaats werd bij acclamatie benoemd mr A. Top. Mr. Van der Plaats sprak de hoop uit dat de heer Top dezelfde voldoening in zijn nieuwe functie mag hebben, als spreker zelf heeft mogen ondervinden, waarna mr. Top in goedgekozen woorden den schei denden voorzitter dankte voor diens uitstekende en aangename leiding. Op voorstel van mr. N. Reeling Brouwer werd da heer Van der Plaats tot lid van verdienste be noemd. De vacatures A. Tabernal en G. Brokke werden aangevuld door de benoeming van de heeren An. Jager en J. N. Barnhorn. Tot penningmeester werd benoemd do heer J. H. Grootveld, De heer G. J. Boeschoten hield een voordracht over eenjarige zaadplanten en koos uit het uitge breide materiaal vooral die, welko geschikt zijn voor tuinen cn parken. Hij gaf practische wenken voor bemesting,, ontsmetting zaden, kleurcombina ties, wisselcultuur, beste groeiplaats, soorten in verhand met rijken, langdurlgen bloei en noemde vele planten, «jie hiervoor aanbeveling verdienen. Na deze inleiding volgde een geanimeerde be spreking, waarna de voorzitter den inleider dank bracht. Aan een groep Cyprepedium van den heer An. Jager werden 9 punten toegekend. an het einde der vergadering bracht de heer An. Jager mr. Van der Plaats dank voor alles, wat deze voor de Floralia-Vereeniging heeft gedaan. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 3 Dec. Ondertrouwd: 3 Dec.: F. van Gemert en A. C, Flip- phi; W. van Lienden en R. Brinkhuis; G. Kruijt en A. G. Loppersum; J. Fortgens en L. A. M. Kuijpers; A. de Droog en J. C. Geerlings; ^1. A. Wilbrink en A. G. v. d. Bilt: A. M. van der Pas en E de Keizer; H. Tangermann en W. v. Broekbuizen; A. v. Ossen bruggen en P M. M Eliam; W. Dijkers en E. M. do Graaf; J. Dankelman en E. J. Eckhardt. Gehuwd: 3 December: IJ. Oldenburg en W. G. Suur- land; T. J. v. d. Valk en M. F. A. v Dijkman; H. J. Ramakers en C. M. van Leuffen; W. F. Romijn en M. H. Knauf; W. Negerman en J Spoor: R. Verwoert en M. H. Lebek; L. D. van Ham en W. C. Botman; N. A. Heijnis en P. Dweelaard; B J. Kamphuis en A. de Witte; N. C. Bos en M. P Stek; K. Rietveld en D. D. van der Sluijs; J v. d. Klooster en H. H. Smits; A. van Beelen en G. E. de Kam; R Halstein en M. van Donkelaar. Bevallen: 2 Dee.: J. P. Hartsuijkervan Daalen. z. A. BiesbrouckDórtmundt, z., A. J. de Langevan Wieren, d. 3 Dec.: J. M. A. Post—de Ligl, d. Overleden: 1 Dec.: A. Mein 49 j, Zwaluwstraat 2 Dec.: J. M. BaasdorpNolte, 89 j.t Ripperdapark» W. Rus, 62 j., van Riebeecklaan.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5