PHILIPS PHI LI AVE Q Weer voorbij. Zr. M. van der Vlerk J. TERPSTRA MEISJE GEVRAAGD Nette jongen MONTEUR gevraagd Puzzlerubriek Jiact Tlieuuxs FLINKE LOOPJONGEN Adverteert in dit blad Holl. 2de Meisje Net dagmeisje Huiskamer Ameublementen Zes sctieerbeitels en een speciale krachtige motor zorgen er voor, dat U zich met de „PhiliSkave" 6 per fect kunt scheren. Wie heB Philips .,PkiliShave"6 elec* trisch droogscheerapparaafl probeert, verlangt nooit) meer terug naar mes, zeep of kwast! Prijs fl. 24.801 Heden is van ons heenge gaan, na langdurig ge duldig gedragen lijden, onze beste Man, Vader en Be- huwdvader Willem Johannes Lucas de Gee Sr. in den ouderdom van 64 jaar. A. M. DE GEE— WESSELING J. E. W. KEERWOLF— DE GEE F. KEERWOLF Jr. W. J. L. DE GEE Jr. C. DE GEE—OMVLEE Haarlem, 5 December 1941. Badhuisstraat 53. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 9 December a.s. te 2 uur op de Algemeene Begraaf plaats (ingang Kleverlaan) te Haarlem. Heden ontsliep in haar Heer en Heiland, na een langdurig doch geduldig ge dragen lijden, zacht en kalm, onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Grietje van Looij geb. De Ruiter in den ouderdom van 63 jaar. Uit aller naam: J. N. VAN LOOIJ. Haarlem, 5 Dec. 1941. Bataviastraat 42. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 9 December a.s. om 12 uur, op de goorder Begraaf plaats aan den Vergierde- weg. Vertrek van het sterfhuis om 11 uur. Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondig lijden onze lieve Man en Vader, Behuwd-, 'Groot- en Overgrootvader, Broeder en Oom J. D. v. d. Eynde in den ouderdom van 78 jaar. Uit aller naam: D. v. d. EYNDE— KLAASSENS. Santpoort (St.) ,5 Dec. 1941 Duinlustparkweg A 58, Crematie zal plaats hebben te Driehuis-Westerveld, op Dinsdag 9 Dec. 1941 na aankomst van trein 13.46 u. Aanvullende medédeeling op de gisteren geplaatste advertentie. De H. uitvaartdienst voor Mevrouw Johanna Adriana Warmerdam geb. Koelman, zal plaats hebben op Dins dag 9 December a.s. te 9.30 uur in de Parochiekerk van den H. Anthonius te Bent- veld-Aerdenhout. Weer afgereisd is Sinterklaas Met hem zijn trouwe Pieterbaas, Maar hij blijft voor ons leven, Wel uit het oog, niet uit het hart, Met schimmel, marsepein en gard, Met heel zijn geest van geven. De opwinding is weer voorbij, En met haar ook de rijmlarij En het surprises maken; Het spijt ons dat het is gedaan, Maar we gaan weer manmoedig aan Prozaïscher soort taken. De straat is ook normaler weer, Geen winkelende drommen meer, Die speuren naar geschenken: Al houdt hij veel van druk vertier, *t Verheugt den braven winkelier Dat hij weer eens kan denken. Het was, het is, het blijft een feest, Zooals het altijd is geweest Sinds ongetelde jaren; Het feest, vóór alles, van het kind, Al vaart hij veel, wij zullen Sint Vast nimmer.laten varen. P. GASUS VEERTIG JAAR GETROUWD. Zondag 7 December hopen de heer en mevrouw J. de Vries en J. de VriesBleeksma. Rijksstraatweg 153 te Haarlem Noord, hun veertigjarige echtveree- niging te vieren. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Verloofd: T. Roelofs en J. G. Weber, Hillegersberg; T. v. d. Akker en E. v d. Wel. De Lier—Naaldwijk; C. Berkel en K. Blok. Rotterdam Ondertrouwd: E. Kamphorst en H. J. Tazelaar, Loosduinen; B. H. v, Esso en E. Cohen, Meppelden Haag; J. L. Koert en D. Hameeteman, Middelharnis- Ouddorp; A. J. Stam en B. v. Dijk, Amersfoort. Getrouwd: J. Cramer en A. Rigter, Medan S.O.K. Hilversum; K. J. Velthuis en C. Hellenthal. Kampen; H. Postel en M. Siepman van den Berg, Utrecht. Bevallen: de Beaufort—v. Hamel, z.. Baarn; P. Lau- tenbach—Osinga. d.. Berlikum; Hanegraaff—Elink Schuurman, cl.. Wassenaar: Schoolwerth—v. d. Hoe ven, z., Soerabaja: Hummelen—v. Andel, d., Wijk bij Aalburg: RobbersSchuyff, z., Zuidland; J. A Ligten- bergLedeboer, z., Bandoeng; ReuchlinBlom, d,, Tokio. Overleden: J. Vreeken, m., 59 j., Sassenheim; W. Kuyper, m„ 87 j., Apeldoorn; C L. yan Someren— Buddingh, v., 75 j., Vein (G.)I. A. Lindo, m., 93 j., den Haag; M. C. de Korver, m., 69 j., Gorinchem; A. v. d. Wouden, m., 72 j., Alphen a. R.; H. H. Tobé, m., 68 j., den Haag; E. E. Jansen van Raay—Ploem, v., 53 j., den Haag; C. Golhof, m., 84 j.. Rotterdam: C. Fauël, m„ 82 j., Lisse; W. v. Driel Jr., m., 60 j., Was senaar; A. H. v. d. Hoop, m., 68 j., Scheveningen; G. A. Hoevers, v., 72 j.. Oosterbeek; A. A. J. Kloet, m., 30 j., Rotterdam; J.'F. Tjassens Keizer, m., 54 j., Ban doeng; M. J. v. Persyn, v., 75 j., Utrecht; P. J. Adams, m., 65 j., Schiedam, In het huis van den Beauftragte te 's-Gravenhage heeft de bekende Duitsche dichter Hermann Claudius een lezing gehouden. Een foto tijdens de voordracht. (Stapf-Mol) Plaatsvervangend hoofdredacteur C. J. van Tilburg, Heemstede. Een ovsrzicfct van de stad Paramaribo. (Foto-Polygoon-Kol. Instituut) Gedipl. Kraam- en Gezinshulp (Staats-dipl.) Overbildtweg 11 Santpoort arts. Afwezig tot Woensdag. Waarn. Drs. Faber en Westra. N.V.Keller&Macdonald JANSWEG 42 Telefoon 11828 Aanleg en levering sanitair LEWENSTEIN vraagt halfwas monteur Pers. aanmelding: Anegang 29. N.V.Keller&Macdonald JANSWEG 42 Telefoon 11828 Electrische kachels en electrische strijkijzers. gevr. 17-18 jaar bij DAUDEY's BLOEMENMAGAZIJN, Groote Houtstraat 112. Gevraagd een LETTER-PUZZLE. AGENDA. Heden: ZATERDAG 6 DECEMBER. Frans Hals Theater: „Das Lied vom Glück": 1.30, 6.30 en S.45 uur. Luxer Theater: „Lajla", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Frau Sixta", 2.30, 6.30 en f.45 uur. Palace: „Meisjes in 't wit". 2. 6.30 en S.45 uur. Spaarne-Theater: „Hoera, Ik ben papa!", 8 uur. Movlac: „Knal-effect", een zangfilm en journaal van 12 uur af. ZONDAG 7 DECEMBER Rembrandt Theater: Tweede deel van de Olym piade-film. 11.30 uur. Palace: Herman Smlt's Poppenkast, 11.30 uur. Gebouw II. J. M. V., Lange Margarethastraat 13: Jan de Hartog over „Holland's Glorie" voor de Lite raire Cluh, 7.30 uur. Frans Hals Theater: „Das Lied vom Glück", 1. 4.15. 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Lajla", 1.30, 3.45, 6.30 en 8 45 uur. Rembrandt Theater: „Frau Sixta", 1.30, 3.45, 6.30 •n 8.45 uur. Palace: „Meisjes in 't wit", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Spaarne Theater: „Hoera, lk ben papa!", door- loopende voorstelling 1.30-3.30 en 6.30 uur. Moviac: „Knal-effect", een zangfilm en journaal van 12 uur af. Gebouw „De Nijverheid", Jansstraat 85: Bijbel lezing door pred. B. Slond, 2.30 uur. MAANDAG 8 DECEMBER. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Nachtdienst Apotheken De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Bosch en Vaaxt-apotheek, Bosch en Vaartstraat J6. Tel. 13290. H. Remmers en Zoon. Kruisstraat 6. Tel. 10354. Noorder-Apotheclc, Jan GIJzenkade 181, Tel. 83821. Te Heemstede Is geopend Apotheek Schotsman. Binnenweg 206, Tel. 28320. Vrijdagmorgen werd de 74-jarige gehuwde heer Van Sch. uit Deil door een achteruitrijdénde auto voor het gemeentehuis te Geldermalsen aan gereden; hij is ter plaatse overleden. Voorts is te Geldermalsen op ongeveer denzelfden tijd aan den Fielerweg de 65-jarige ongehuwde heer Nout uit Geldermalsen door een voorbijrij dende auto aangereden en gedood. Door het openschuiven van een raam zijn in den nacht van Donderdag op Vrijdag dieven een pettenfabriek aan de Elandstraat te Amsterdam binnengekomen. Een groote hoeveelheid petten, ter waarde van pl.m. f 1000 maakten zij buit. Ook een Ihbriek van bedrijfskleeding aan de Rapenburger- straat kreeg visite. Een aanzienlijke partij jassen, ongéveer 700 meter katoen en een hoeveelheid ge kleurde stoffen, werden gestolen. 1. Trots. 2. Sportterrein. 3. Bevestigen. 4. Deel van een VgandeL 5. Dik touw. 6. Plaats in Gelderland. 7. Rijen. 8. Stad in Duitschland. 9. Insluiten. 10. Ziekte. 11. Schreeuwend van kleur 12. Staatkundige functie. 13. Comfortabel. 14. Niet meer warm. 15. Deel van een kar. 16. Toiletartikel. 17. Onbillijk. 18. Lichtdrager. 19. Mededoogen. 20. Gistingen. 21. Godsdienstig mensch. 22. Ivoor. De gevraagde woorden bestaan uit de volgende let tergrepen: a - af - ban - be - be - be - been - bel - ber - bont - de - de - de - de - de - den - doorn - eer - el - el - feld - ge - ge - ge - ge - ge - ge - ge - ge - geel - gen - gen - ha - haar - ka - ka - kan - kan - kei - koeld - laar - le - le - len - lier - lier - lin - loo - lij - lijk - lijk - me - on - pel - pen - re - ren - ren - se - speel - speld - touw - veld - vl - voel - wa - wiel - woe - ze - zucht. EENPANSMAALTIJDEN Hedenmorgen half elf hebben 650 kinderen te Haarlem een bioscoop voorstelling in het Rembrandtthea- ter bijgewoond, waarna ze zich om 12 uur naar de Gem. Concertzaal begaven, waar de tafels reeds ston den aangericht voor den eenpans- maaltijd, die hun daar wachtte. Er zou stamppot van boerenkool met worst worden opgediend, zoodat op goeden grond verwacht kan worden dat ze het zich wel zullen hebben laten smaken. Vanavond zal, zooals men weet, de tweede eenpansmaaltijd plaats hebben voor volwassenen. bevraagd voor direct Brink's Wijnhandel, Gr. Krochl Zandvoort. Gevraagd per 1 Jan. een Besch. meisje niet ben. 18 j., v. kinderen, huish. bezigh., goed k. naaien en stoppen. Liefst eenige ervaring. Extern. Dienstb. aanw. Br. met opg. ref. en veil. sal. onder no. 6785 bur. van dit blad. Verloren Beige dameswant van bont, Ane gang hoek KI. Houtstr. Tegen be looning a 2.50 terug te bezorgen Spaarne 7 rood, Haarlem EXAMENS APOTHEKERS-ASSISTENT- EXAMEN. Geslaagd mej. L. Oliemans te Haarlem. CREMATIE A. MEIN. Donderdagmiddag had de crematie plaats van wij len den fyper Mein. in leven dienstdoend wagen- meester bij de Ned. Spoorwegen depót Haarlem. De belangstelling was zeer groot van de zijde van het personeel, ook waren tegenwoordig de depót- chef, de heer Arends, onder-depötchef en andere superieuren van den overledeneook de stationchef en onderchef waren aanwezig, benevens eenige bestuursleden en leden van de Ne derlandsche Vereeniging van Spoor- eri Tramweg personeel met hun vaandel, de voorzitter, de heer De Haas en leden van de geheelonthoudersvereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel. In de aula sprak de heer Arends namens de di rectie en roemde de plichtsbetrachting van den overledene, de volgende spreker was de voorzitter der Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel de heer~ Jongeneel. Deze memo reerde het lidmaatschap van den heer Mein, die zoo vele jaren trouw en ijverig zijn organisatie had gediend. De derde spreker was de heer de Haas, deze herdacht den overledene als strijder voor de geheel onthouding. De laatste spreker was de heer J. Rem- bouts, die sprak als vertegenwoordiger van het rij dend personeel. Er waren veel bloemen als een laatste hulde aan den, overledene. UIT DE STAATSCOURANT. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Binnenlandsche Zaken is de heer R. Tjalma met ingang van 1 Januari 1942, opnieuw tot burgemeester van Maartensdijk benoemd; Mr. A. Kleijn, met ingang van 1 December 1941, op nieuw tot burgemeester van Zweeloo; de heer P. J. Peereboom, met ingang van 19 November 1941 op nieuw tot burgemeester van Broek in Waterland; de heer G. A. Visser, met ingang van 15 December 1941 tot burgemeester van Nootdorp; de heer R. D. C. M. van Slijpe, met ingang van 1 Januari 1942 opnieuw tot burgemeester van Goudriaan en Otto- land; de heer H. Bergman, met ingang van 4 Januari 1942 opnieuw tot burgemeester van Gouderak. KLAVERS BESTEMD VOOR ZAADWINNING. 's-GRAVENHAGE, 5 December. Uit het dezer da gen gepubliceerde bericht betreffende de bij het scheuren van grasland toegestane oppervlakte voor den oogst van ruw voedergewassen volgt, dat dus ook de klavers behooren tot de beperkte gewassen. Uiteraard geldt dit niet voor stoppelklavers. Ook zal klaver, welke dient voor zaadwinning, niet onder deze beperkende bepalingen vallen. Wanneer men daarom zijn klaver of een gedeelte daarvan niet onder deze beperkte gewassen gerang schikt meent te moeten zien. dan zal men onder me- dedeeling van de oppervlakte bestemd voor zaadwin ning. dit moeten opgeven bij de landbouwcrisisorga nisatie. (A.N.P.) De strijd tegen prijsopdrijving en clandestienen handel 's-GRAVENHAGE, 5 December. Hedenmorgen hebben inspecteur C. D. Vos, leider van den economi- schen dienst der Haagsche politie, en eenige ambte naren toegevoegd aan den inspecteur voor de prijsbe- heersching te 's-Gravenhage, het A.N.P. in een pers conferentie een en ander verteld over de resultaten dei- jongste contróle-acties. Inspecteur Vos ving zijn uiteenzetting aan met te memoreeren, dat de gemachtigde voor de prijzen met ingang van 14 Augustus begon met het wekelijks pu- bliceeren van de prijzen voor groenten en fruit, zoo wel voor grossier als detaillist. Dit vergemakkelijkte de taak der opsporingsambtenaren zeer, want voordien moesten deze den verkoopprijs calculeeren uit den veilingprijs plus de voor iedere categorie toegestane winstmarges. De betrokken tak van dienst begon daarop aller eerst met de controle op binnenkomende klachten en bepaalde haar aandacht hoofdzakelijk tot de maxi mumprijzen voor appelen, uien, groenten enz. De afgeloopen dagen nu is weer een intensieve con trole gehouden, zoowel op het marktterrein aan de Herman Costerstraat alhier als op grossiers, winkels, slijters en venters in het rayon. Tot op heden werden daarbij niet minder dan 72 detaillisten en 7 grossiers op vaak zeer ernstige overtredingen betrapt. Groote partijen van 4.000 en 8.000 kg. uien werden in beslag genomen. In verscheidene gevallen was 100 pet. en meer op den toegestanen verkoopprijs gelegd. In een enkel geval steeg dit percentage zelfs tot drie honderd procent. Het meerendeel dezer partijen was op de veilingen tegen normalen prijs ingekocht. De knoeierijen in een Amsterdamsch stanilaardisatiebedrijf 's-GRAVENHAGE, 5 December. Gelijk indertijd is gemeld, is eenigen tijd geleden in een groot melk- standaardisatiebedrijf te Amsterdam een zeer ernstige overtreding der boter- en vetdistributiebeschikkingen aan het licht gekomen. Bij het onderzoek, dat thans is afgesloten, zijn nog vele frauduleuze handelingen op ander gebied voor den dag gekomen, zooals han del in distributiebescheiden, prijsopdrijving, enz Naar het A.N.P. thans verneemt, heeft de A.V.M., bij welke vereeniging het bedrijf is aangesloten, slechts dan in voortzetting van het bedrijf bewilligd, indien de drie directeuren definitief zouden worden ontslagen. Dit is dezer dagen geschied. De leiding van het bedrijf is thans in handen gelegd van een nieuwe directie. Tegen een aantal slijters, die in de fraudes betrok ken waren, worden door de A.V.M. eveneens strenge maatregelen genomen, terwijl aan het bedrijf zelf een zeer hooge boete is opgelegd. Bovendien zal de straf rechter in deze zaken nog uitspraak moeten doen. (A.N.P.) Maar het 9chip voer voorbij U kent de geschiedenis van het schip dat voorbij voer en dat de schip breukelingen, die in een klein bootje op de woeste golven dobberden, niet 'opmerkte? Het schip voer voorbij en de red ding bleef achterwege. Dat mag aan het Oostfront niet voorkomen. Het mag niet voorkomen dat een gewonde soldaat, van welke partij hij ook is, hulpeloos op het slagveld blijft liggen. Vooral nu niet nu de winter reeds zijn intrede gedaan heeft. Daarom moet nog meer zorg wor den besteed aan de ambulances. Daarom is uw steun voor de Ne derlandsche ambulance thans meer noodig dan ooit. Stort uw bijdrage, iets meer dan u kunt missen, op girorekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage (Foto-Stapf) goede kracht, kl. gezin, centr. stad, v. d. dag of d. en n. Uitvoe rige brieven met opg. waar ge werkt no. 6787 bur. v. d. blad. die ook kan lasschen. Zandvoort» schelaan 131, Heemstede. N.V.Keller&Macdonald JANSWEG 42 Telefoon 11828 Electricïteit op elk gebied. Net dagmeisje gevr. in klein gezin, voor den morgen of tot 5 u. Marnixstr. 15. Mevrouw A. R. LAAN, „Harten- lust", Bl'daal vr. 1 Jan. een net v. g. g. v. kat. en zw. dr. Gevr. tegen 1 Januari Flinke Dienstbode v. d. en n., gez. z. k. Aanmelden 's av. na 7 uur mevr. Beningh, v. d. Spiegellaan 14, Heemstede FLINK MEISJE v. d. geh. dag of tot 5 uur. Julia- nalaan 41, Overveen. Ev. voor direct gevraagd: DAGDIENSTBODE v. g. g. v., zelfst. kunn. werken en prima koken. Werkster aanwezig. Hoog loon. Br. no. 6771 bur. van dit blad gevraagd. Niet beneden 18 jaar. Aanmelden Kleverparkweg 70 zw. Volontair Secretaresse gevraagd voor wetenschappelijk en litterair werk, liefst met eind examen Gymn. Na eenigen tijd inwerken nader overeen te komen salaris. Br. met volledige inlich tingen no. 6778 bur. v. d. blad GEVRAAGD: iemand die op ongezette tijden correspondentie in Hollandsch en Duitsch stenografisch kan komen opnemen om dat thuis uit te wer ken. Brieven met opgave van leeftijd en verlangd salaris no. 6769 bur. van dit blad Gevraagd: ervaren Zinkwerker Aanmelden Maandag tusschen 9 en 5 Bureau Aerodyne, Kanaal- weg 15, Heemstede. Nette fietsjongen gevr. Bekend met levensmiddelen. Voor Haarlem en omg., ca. 17 j. REFORMHUIS, Parklaan 71. Hotelhouder zoekt voor zijn huis juffrouw, flinke aangename dame, een haar passende betrekking Brieven: Borskilaan 9. Bl'daal. N.V.Keller&Macdonald JANSWEG 42 Telefoon 11828 Philips' electr. gramofoons „Porteldisc". Wegens opheffing pension nog eenige zoo goed als nieuwe compl. en kleedjes, bedden, enz. Brede- rodestraat 44, Zandvoort. Eenvoudige beschaafde dame alleszins bekwaam huisvrouw, 47 j., z. z. gaarne geplaatst in moe derloos gezin of bij heer alleen, tegen 1 Jan. Uitst. referentiën. Br. no. 6776 bur. v. d. blad ITe koop 2 paar z.g.a.n. BOX-VOETBALSCHOENEN m. 39 en 42. Te bevr.: Gibraltar- straat 19, Haarlem-W.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2