Paardenvleesch Zelfstandig Meisje WAARSCHUWING SPECIALE AANBIEDING MUZIEKINSTRUMENTEN N.V. KELLER MACDONALD WISKER BANJO Openbaar Slachthuis N.V. KELLER MACDONALD DAGMEISJE N.V. KELLER MACDONALD administrateur Filiaalhouder gevraagd vergadering van aandeelhouders Ridderstraat 3 r—7 P H I L 1 P 6 x 10.000 kerstboomen Jan Fortgens alex schellevis Nette meisjes gevraagd ;;hET nederl. tooneel" DE ZONDAAR" 730 uur komen De Ramblers Voor de kinderen Wachten was nu p het ogenblik, dat de lUlpwesp uit zijn bewuste- posheid zou bijkomen, jooral Bai'rabas' hart klop- ,e heltlg en toen het wal jrg lanS duurde, wenste jU wel, dat Hein niet zo bard geschoten had. Want je Rode Bosmier was zo jreselijk nieuwsgierig naar jnlg'berlcht over Livia. De jiote vraag was. of zijn jleine vlindertje nog in le- En hierop kon jje wesp hem antwoord leven. Eindelijk sloeg de rover zijn ogen op, hij wilde zich Ze zetten hem ruwweg op zijn poten tegen 'n boomstam jver z'n kop strijken, maar merkte toen. dat zijn poten aan. En onder dreiging van een scherpe pyl op de strak rastgebonden waren. En toen hij' om zich heen keek, zag gespannen boog van Barrabas werd hem de vraag ge- j, dat hij bewaakt werd door drie grimmige krijgers. En steld: „Leeft de door jullie geroofde jonge vlinder Livia meteen herinnerde hij zich weer alles, Hoe hij overvallen nog?" Bevend wachtte de Rode Mier het antwoord af, er Nas door die kleine zwarte mier en hoe hij kans gezien hing zo hf^l van af. Maar toen de sluipwesp met een bad de lucht weer in te vliegen. Maar een hard voorwerp kort: „Ja' 'antwoordde, was z'n vreugde grenzeloos. Dolblij bad hem aan de kop geraakt en toen was hij zeker be- greep hij Hein beet en danste met hem als een dwaas in Nusteloos geworden. Zijn kop deed hem tenminste nog het rond. Hun tocht was niet vergeefs geweest en de wes- jcweldlg veel pijn. Het liefst zou hij zo rustig willen blij- pen konden doen wat zij wilden, maar hij zou Livia red- yen liggen. Maar zijn bewakers dachten er anders over, den, dat was zeker. De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier. 79. Bericht over Livia KORT NIEUWS. Het tienjarig bestaan der N.S.B. Redevoeringen van prof. dr. Goedewaagen en ir. Mussert 's-GRAVENHAGE, 10 December. Met het oog ,_i de herdenking van het tien-jarig bestaan der Na- iionaal-Socialistische Beweging werd gisteravond in de groote zaal van „Pulchri Studio" een plechtige samenkomst voor genoodigden gehouden. Na de opening der biieenkomst werd het woord gegeven aan prof. dr. T. Goedewaagen, die sprak over „Politiek en cultuur". Spreker betoogde, dat de basis van allen arbeid der overheid ten aanzien van de cultuur (welk woord door spreker in engeren zin van „Volksvoorlichting en kunsten" werd opgevat) ligt in de idee, dat cul- een zelfstandig werkend orgaan is, een arbeid van den scheppenden mensch met eigen karakter en seen aanhangsel van politiek beheer. Er is wel een Staatspolitie en een Rijksbelasting, wel een Staats- loger en een Rijksbank, maar er is geen Staatscultuur, door ambtenaren gedragen en geschapen. De cultuur !s vrij in den zin dier vrijheid, die luistert naar de wetten van het eigen wezen, het eigen begrip. Op die vrijheid berust de magische werking van kunst en volksvoorlichting, die haar roem en ook bij wijlen haar noodlot is. De cultuur behoeft echter steun en toezicht van den Staat. De Staat behartigt de belangen der cultuur op velerlei manier. Hij ordent tn controleert. Spreker weidde vervolgens uitvoerig uit over het geen de liberale en de nationaal socialistische Staat jen aanzien van de cultuur doet. De cultuur-politieke laak van het nationaal-socialisme omvat, zoo zeide spreker, tweeërlei: een cultureele en een socialisti sche doelstelling. Ze moet bewaren en vernieuwen. Ze dient ook te zorgen voor den cultureelen werker oor het publiek. De nat. soc. staat voegde hij daaraan toe, wil het geheele volk zooveel mogelijk ir. de schatten der cultuur doen deelen. De beste wijze om dat te doen is deze: dat het leekenpubliek zelf de kunst beoefent om zoodoende beter de pres taties der vakkunstenaars te kunnen waardereen. Socialistisch is het streven van de nationaal-socia- listen om het publiek tot de cultuur te brengen en het bezoek van jeugd en volwassenen aan tentoon stelling, concertgebouw en schouwburg te stimulee- ren. Ook dat deel van het publiek, dat nooit zelf aan eenigen vorm van kunst zal deelnemen, maar zuiver passief zal blijven, moet tot cultuurbewustzijn wor den opgevoed. De nationaal-socialisten zoo eindigde spr. zien cultuur niet als spel, maar als hoogste levens uiting van een volk. REDE Ir. MUSSERT. Tweede spreker was Ir. Mussert. Deze begon met een uitvoerig overzicht te geven van de geschiedenis der Germaansclie volkeren. Hij zeide daarbij onder meer, dat van ongeveer 1500 tot in onze dagen het eigenlijk, slechts één tijdperk is geweest, nl., dat van het losknoopen van den band, die gedurende duizend aren de' geheele cultuur omwikkeld had; de Christe- ijke Katholieke Cultuur. Het is tevens "bet losknoo pen van allerlei vormen van traditie, gewoonte recht, staatsorganisatie, cultuur, enz. Verder betoogde spr., dat in het Noordelijk deel van Europa groeiend is het Germaansch bewustzijn, het besef van de Germaansche lotsverbondenheid, de overtuiging dat het noodzakelijk is, dat de Germaan sche volkeren elkander leeren verstaan en begrijpen dat binnen de Germaansche levensruimte de vol keren slechts in vrijheid kunnen leven en hun toe komst verzekeren wanneer zij militair en economisch samenwerken onder doelbewuste leiding. „In den Nederlandschen staat", zeide hij, „die een Germaansche nat.-socialistische staat zal zijn, zullen gewesten tot nieuwen opbloei komen. De verschei denheid van aard tusschen het Westen (Holland en Zeeland), het Noorden (Friesland, Groningen en Drenthe), het Oosten (Overijsel en Gelderland) en het Zuiden (Brabant en Limburg), deze verscheidenheid zal niet doodgedrukt worden, maar als natuurlijke geaardheid tot haar recht komen en gerespecteerd worden". Over het bewaren van oude cultuurgoederen zeide .>r., dat van de monumenten niets meer mag ver loren gaan en dat liefde voor onze taal moet worden aangekweekt. Wij staan, aldus zeide spr., aan het einde van zijn betoog, „aan het begin van een nieuw tijdvak in het leven van ons werelddeel. Het Europeesche verant woordelijkheidsgevoel. de Germaansche lotsverbon denheid, de eenheid in verscheidenheid, de liefde tot het vaderland, de eerbied voor den arbeid, al deze maar redelijk geordend, zullen den grondslag vor men voor den nieuwen opbouw in Europa. Het ge schonden recht zal worden hersteld, de band tus schen schepsel en Schepper zal versterkt worden, eeuwige levenswetten zullen hun oude waarden her krijgen. i Het tijdperk van de vrijheid in gebondenheid is aan gebroken. Groote verwachtingen hebben wij er van. Wij gelooven dat het mogelijk zal zijn vrede en wel vaart te brengen. Wij gelooven ook -bat een onge kende opbloei van alle cultuuruitingen in den besten zin van het woord, plaats zal vinden. Wij gelooven, dat Europa zich verjongt en dat de offers, die in deze jaren gebracht moeten worden in bloed en in tranen en waarin het Duitsche volk in ongekende kracht en onvolprezen offervaardigheid voor gaat, de barensweeën zijn van den nieuwen tijd". De heer Van Geelkerken sloot hierna de samen komst. (A.N.P.) DE NIEUWE RADIO-LUISTERVERGUNNINGEN. 's-GRAVENHAGE, 9 December. Bij het staats bedrijf der P.T.T. waren op 1 October jl. 1.164.059 ra dio-ontvangtoestellen aangegeven. De daarvoor uit gereikte luistervergunningen moeten voor het jaar 1942 worden ingewisselG. Met het oog op het groote aantal is daarvoor een lange termijn gesteld, nl. van 10 December 1941 tot 12 Maart 1942. Wie voor 1941 het geheele bedrag heeft betaald via postrekening 400200 van het staatsbedrijf der P.T.T. ontvangt zijn luistervergunning voor 1942 over de post thuis en kan volgend jaar weer over deze post rekening voldoen aan zijn luisterverplichtingen. Wie radiozegels heeft geplakt (ook al stortte hij gedeeltelijk op de postrekening) moet zich tusschen 10 December 1941 en 12 Maart 1942 naar een post- inrichting (geen postagentschap) begeven om zijn oude vergunning met radiozegels (en eventueel de andere betalingsbewijzen) in te leveren en een nieuwe ver gunning in ontvangst te nemen. Om te weten op welken dag men zijn luistervergunning moet inruilen, raadplege men de desbetreffende aankondiging in de wachtkamer van de postkantoren en de advertentie Dinsdag in deze courant verschenen. Dit alles geldt Oiet voor aangeslotenen op een radiodistributie cen trale. Houders van de z.g. groene luistervergunning, dat zijn zij, die vrijgesteld zijn van de verplichting tot het betalen van de luisterbijdrage voor een ontvang toestel moeten niet in December zooals op de groene kaart vermeld staat, maar eerst in Januari op een postinrichting een formulier gaan halen om in te vullen. Wie tot nog toe geen vrijstelling had, maar tneent daarvoor in 1942 in aanmerking te komen, moet beginnen te betalen, maar kan eveneens een formu lier invullen. De inwisseling der luistervergunningen dwingt tot aanvulling van een eventueel en achterstand in de betaling der luisterbijdrage. Bovendien is een spe ciale controledienst luistervergunning in werking ge steld, -die tot nog toe veelal met het geven van een waarschuwing heeft volstaan, maar geleidelijk tot het treffen van krachtiger maatregelen overgaat. (A.N.P.) 488e STAATSLOTERIJ. TWEEDE KLASSE DERDE LIJST Trekking van 10 December. ƒ20.000 No. 11593. 5.000 No. 6619. 2.000 No. 13586. 1.000 No. 7310, 16165. 100 No. 8794, 9452. PRIJZEN VAN ƒ30. 1057 1224 1326 1565' 1653 1687 1718 1732 1899 2345 2499 2538 2851 3346 3538 4082 4683 4835 5243 5453 5516 5705 5909 6044 6068 6147 6282 6418 6492 6658 6663 6910 6981 7037 7437 7707 8033 8120 9170 10230 10599 10683 10768 10815 10887 11475 1173a 11913 12642 12651 12917 12974 .3560 13681 13878 14336 14667 14761 14833 15123 15179 15380 15831 15941 16301 16370 166.54 17995 18231 18310 18347 18778 18876 19401 19530 19558 19586 19676 20338 20459 20546 20644 21176 21182 21190 21208 21227 21290 21499 21695 21743 21872 21981 WIE ZAG DIT ONGELUK? Woensdag 3 December j.l. te 18.05 uur heeft in de Lange Veerstraat tegenover de Korte Veerstraat te Haarlem een botsin» plaats gehad tusschen een voetganger en een wielrijdster, waarbij de voet ganger gewond werd. Aan hen, die dit ongeluk ge zien hebben, wordt verzocht zich te vervoegen aan het Bureau van Politie voor het verstrekken van inlichtingen. WANNEER ZAL EEN KWEEKER RECHT WORDEN GEDAAN? 's GRAVENHAGE 9 December. Het A. N. P. meldt. Het. kan niet ontkend worden, dat dengenen die zich met onderzoekingen bezighouden, ongeacht op welk terrein, niet steeds de moreele waardeering ontvangen die zij ver dienen en nog minder de financieele resultaten, waarop zij krachtens hun prestaties recht hebben. Natuurlijk hebben wij hierbij het oog op serieuze onderzoekers, op menschen die bezield zijn met de gedachte, producten en artikelen te verbeteren of uit te vinden, om daarmee de geheele volksgemeenschap te dienen. Er zijn ettelijke ge vallen aan te wijzen van menschen, wlen zulks gelukt is, terwijl zij maatschappelijk zelf tengevolge hunner expe rimenten bijna of geheel in armoede hun dagen moesten slijten. Onderzoekers zijn dikwijls menschen die zoo op gaan in idealen, dat ze onvoldoende koopman zijn om resultaat van hun ai'betd zoodanig „aanden man' brengen, dat ze er zelf een betere maatschappelijke po sitie door deelachtig worden. Uitzonderingen bevestigen natuurlijk ook hier den regel. Op kweekersggebied, ons bepalende bij dit terrein, is het niet anders. Een sterk voorbeeld daarvan is onge twijfeld de pionier der aardappelkweekers, wijlen de heer G. Veenhuizen te Sappemeer. Meerdere nieuwe rassen met uitnemende kwaliteiten heeft hij aan het Nederland- sche aardappelsorliment toegevoegd. Inzonderheid moge hierbij worden gedacht aan de alombekende „eigenhei mer". In de eerste plaats heeft daarvan de Nederlandsche boer geprofiteerd in den vorm van hoogere opbrengsten per ha. en dus van meer financieel gewin. In de tweede plaats is de verrichte pioniersarbied het Nederlandsche volk ten goede gekomen. Vooral in tijdsomstandigheden als de huidige voelt ons volk wat het zeggen wil dat de Nederlandsche boeren in ruime mate kwaliteitsaardappeis verbouwen. Nu deed zich, om even bij den heer Veenhuizen te blij ven, het feit voor, dat, zoodra deze met den verkoop var een nieuw aardappelras begon, ieder de gelegenheid had dit te vermeerderen en het dan als pootgoed in den handel te brengen. Daardoor was het mogelijk uitbreiding aan den aanplant van het nieuwe ras te geven zonder dat de kweeker eenige vergoeding ontving voor zijn arbeid van meerdere jaren. Het gevolg is dan ook geweest, dat de heer Veenhuizen met moeite zijn kweekerswerk, waaraan hij zijn liefde verpand had, kon voortzetten, laat staan dat hij een be looning ontving in overeenstemming met de waarde van zijn prestaties. Hetzelfde geldt in meerdere of mindere mate van dere kweekers van land- en tuinbouwgewassen. Het is niet de geldelijke belooning doch de liefde voor den ar beid, die hen steeds weer tot nieuwe scheppende werk zaamheid heeft gebracht en nog brengt. Met dat al plukt de buitenstaander voor een belangrijk deel de vruchten van jaren kweekersarbeid. Dat met het kweeken van een nieuw ras jaren gemoeid zijn heeft de bezoeker var jongsten Jaarbeurs in den betreffenden stand in de Bea- trixhal nog eens duidelijk gedemonstreerd gezien. En dan denke men aan de vele teleurstellingen, die zich bij dit werk kunnen voordoen. Niet iedere liefhebber met aanleg en kennis van de ma terie Is echter, afgezien van de onbillijkheid die jegens de kweekers tot nog toe is bestendigd, financieel bij machte zich aan dit mooie werk ten algemeenen nutte te geven. De. situatie is dan ook langzamerhand zoo geworden dat kweekersarbeid voor een groot de l alleen nog wordt ver richt door financieel krachtige li ei lebbers en door perso nen jn dienst van groote maatschappijen waar een directe winst niet op den voorgrond staat. Van kweekerszijde is in den loop der jaren meermalen aangedrongen op overheidsingrijpen, terwijl door de be moeiing van den Nederlandschen Algemeenen Keurings dienst (N. A. K.) te Wagenlngen gedurende den aUerlaai- sten tijd eenige verbetering is gekomen doordat uit een door dit instituut in het leven geroepen fonds kweekers bepaalde vergoedingen kunnen krijgen. Een afdoende oplossing is dit nog geenszins. Noodig is dat de rechtspositie van den kweeker volledig wordt hersteld. Verheugend is het daarom dat er hard gewerkt wordt aan de tot standkoming van een besluit, waarin een en ander ter bescherming van de rechten van den kweeker geregeld wordt, opdat degenen die zich daartoe geroepen gevoelen en de kennis bezitten hun krachten kunnen geven in dienst van den landbouw en daardoor in dienst van hun volk. Do Amsterdammer C. K vervoegde zich bij de politie te Venlo om aangifte te doen van de ver dwijning van zijn portefeuille inhoudende een be drag van 300 gulden aan Nederlandse!) en Duitsch bankpapier, alsmede een identiteitsbewijs ten name van den benadeelde. De Amsterdammer had te Venlo enkele gelegenheden bezocht cn deed den volgenden morgen, toon hij don stand zijner geldmiddelen wilde controleeren, de ontdekking, dat zijn porte feuille met Inhoud was verdwenen. Waar hij deze was kwijt geraakt, kon hij zich niet herinneren. In het Belgische dorpje Louth bij Maastricht is hot lijk opgehaald van H. M. uit Maastricht, die op 12 November bij het vissehen in de Maas aan den rechter Maasoever te Wijk is verdronken. Na een korte ongesteldheid is in het Diacones- senhuis te Leiden op 47-jarigen leeftijd overleden de heer P. A. van Aggelen. directeur van de ge meentelijke hulpbank te Leiden. De heer Van Ag gelen was sedert 1910 in Leidschen gemeentedienst werkzaam. 1-Iij was o.m. mede-oprichter van het Leidsche en Rijnlandsche borgstellingfonds, dat in vele steden van ons land belangstelling heeft gevon den en heeft voorts het initiatief genomen tot de oprichting van de Nederlandsche Vereéniging voor Volkscredietwezen en Woekerbestrijding, waarvan hij secretaris-penningmeester was. Voorts bekleedde hij een groot aantal functies op charitatief en kerke lijk terrein. De begrafenis geschiedt Woensdag a.is. Bijzondere wijnbelasting 's-GRAVENHAGE, 9 December. In de Ned. Staatscourant van heden is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van het departement van Financiën, betreffende heffing van een bijzondere wijnbelasting. Hierbij wordt bepaald, dat zoowel van ingevoerden als van hier te lande vervaardigden mousseerenden druivenwijn en mousseerenden vruch tenwijn, beide so.orten op flesschen een bijzondere wijnbelasting wordt geheven. Onder mousseerenden druivenwijn worden verstaan alle, geheel of gedeel telijk, uit druiven bereide wijnen, welke per liter meer alcohol dan 10 gram bevatten en waaruit kool zuur bij het ontsluiten van de verpakking bruisend ontsnapt. Onder mousseerenden vruchtenwijn wor den verstaan alle uit andere vruchten dan druiven bereide wijnen, welke aan de in den vorigen zin ge noemde voorwaarden voldoen. De belasting bedraagt per: -O 1/4 flesch (inhoudende ongeveer 0.200 L f 0.60 f 0.30 Vs flesch (inhoudende ongev. 0.375 L.) f 1.12Vè f 0.55 Pi flesch (inhoudende ongev. 0.750 L.) f 2.25 f I.12V2 1 literflesch (inhoudende ongev. 1 L.) f 3.f 1.50 Voor grootere flesschen wordt de belasting bere kend in evenredigheid van het voor een literflesch verschuldigde bedrag. Het vitamine C uit groenten en aardappelen 's-GRAVENHAGE 9 December. Het Voorlichtings bureau van den Voedingsraad schrijft: Er wordt zooveel over vitaminen gesproken, dat iedereen er langzamerhand wel van doordrongen is, dat deze stoffen beslist nood zakelijk voor de gezondheid zijn. Allerlei vitamineprepa raten in de meest verschillende vormen zijn in den handel voor menig artikel wordt reclame gemaakt, omdat het zoo „rijk aan vitaminen is". Dit wekt wel eens den Indruk, dat men alleen door gebruik van vitaminetabletten of ge vitamineerde producten, voldoende vitaminen kan krij gen, zoodat velen deze preparaten gebruiken, zonder dat de dokter het voorgeschreven heeft. 'Zij beseften echter niet, dat zij de extra-uitgaven, welke daarvoor noodig zijn, niet behoeven te doen, wanneer zij hun maaltijden, maar juist samenstellen en het voedsel doelmatig be reiden. De hoeveelheid' vitamine C bijvoorbeeld, welke men voor den gezonden mensch noodig acht, wordt zeker in het voedsel, waarover men op het oogenblik beschik ken kan, aangetroffen. Aardappelen en groenten zijn de voedingsmiddelen, welke in groote hoeveelheid vitamine C bevatten. Nu bevat het rantsoen aardappelen, dat men per dag krijgt, vrijwel de hoeveelheid vitamine C, welke men per dag noodig beeft. Om verlies te voorkomen, geeft men steeds den raad de aardappelen in de schil te koken. Al schilt men de aardappelen nog zoo dun, een groot ge deelte van het vitamine C gaat toch verloren, omdat het de eigenschap heeft in het kookwater op te lossen. Dit oplossen wordt voorkomen, wanneer men de aardappelen in de schil kookt. Van de in de schil gekookte aardappelen heeft 1 minder noodig dan van de geschilde (door schillen gaat minstens 1/5 deel van het gewicht verloren). Bovendien heeft men, als men de aardappelen met schil en al eet, langen tijd een verzadigd gevoel. Doch de voornaamste reden, dat da aardappelen in de schil gekookt moeten worden, blijft het vitamine C, waar men zoodoende ten volle van profiteert. Ook de groenten (peterselie, koolsoorten, prei) zijn een belangrijke bron van vitamine C, indien men ze tenminste evenals! de aardappelen goed toebereidt. Vitamine C lost niet alleen in water op, het heeft ook de eigenschap dat het door de aanraking met de lucht, vooral bij gelijktijdige verhitting onwerkzaam wórdt. Met deze eigenschappen moet men rekening houden, want men de aardappelen en groenten toebereidt. Indien men het vitamine C zooveel mogelijk behouden wil, is het noodzakelijk de volgende voorschriften zorg vuldig na te volgen. 1. Bereid de groenten en aardappelen kort voor het gebruik. 2. Wasch de groenten kort, liefst ongesneden. 3. Laat gesneden groenten niet lang staan. 4. Eet lederen dag wat rauwe groente, bij de boterham of bij den warmen maaltijd. 5. Kook de aardappelen in de schil. 6. Kook bladgroente zonder water en aardappelen en harde groenten met een bodempje water. 7. Kook groenten en aardappelen niet langer dan noodig is: aardappelen in de schl zijn in 25 min. gaar; de meeste groenten, ook savoyelcool zijn in 20 min. soms nog eer der gaar. 8. Stoof de groente niet: warm de groente niet op. NEDERLANDSCHE KINDERPOSTZEGELS ALS BELEGGINGSOBJECT. 's-GRAVENHAGE, 9 December. De Centrale Pro paganda Commissie voor de weldadigheidszegels schrijft: He„t .verzamelen van Nederlandsche' postze gels heeft, behalve de mooie ideële zijde, ook nog een anderen kant, namelijk een financieele. Het mag van algemeene bekendheid verondersteld worden, dat vele Nederlandsche frankeerzegels een buitengewoon goed beleggingsobject vormen. Tot deze zegels be- hooren voorzeker de weldadigheidspostzegels voor het kind, welke gemeenlijk spoedig na het verschijnen aanmerkelijk in prijs stijgen. De serie, welke op 1 December jl. verscheen en die 34 cent kost, doet thans, gestempeld, reeds niet minder dan een kwartje. Dit is aanzienlijk meer dan andere jaren na tien da het geval was. Na een overzicht te hebben gegeven van de waarde der sinds 1924 uitgegeven series, vervolgt de Centrale Propaganda Commissie: door het koopen van groote hoeveelheden kinderpostzegels bevordert men niet alleen het werk der vereeniging, die steun aan het misdeelde kind beoogt, doch ook zich zelf. Zooals ons ter oore- is gekomen •venten er velen met haardblok- ken die zeggen dat het van Van Tintelen is. Dit ais onjuist. Mocht dit gebeuren sbuaur mij dan s.Vjp. bericht. Onkosten hiervoor worden vergoed. J. v. Tintelen, Houthandel. Vijfhui- zerdijk 181, Vijfhuizen. van mooi gevormde Kerstboo- men van 1 tot 8 meter, groen voor versiering, diverse bloei ende en groene kamerplanten P. MAKKELIE, Burgwal 36, Haarlem. Telefoon 12584. Ger. Gean. Lange Molenstr. 22 13 Dec, n.m. 4 uur Ds. HONKOOP van Den Haag. Meoiwe of gebruikte te koop gevraagd. Brieven met opgave van type, merle en prijs onder R.G. 722 N.V. Alta's Ad vertentie Bur. Amsterdam-C. VERLOREN zwarte bon-twant. Tegen 'bel. ter- te bez. Boerendans, Delistraat 94, Haarlem-Noord. Janswég 42, tel. 11828 Philips' scheerapparaten een welkom cadeau ORGEL te koop gevraagd. Br. no. 5540 Adv. bur. Verheul Co., Am sterdam-C. Muziekschool Modern Smedestraat 23. Geb. St. Bavo Fil.: Lisse, Heemstede, Hülegom Les op alle instr-umenten. Les geld f 2.50 p. m. Spec. Kinder clubs f 0.30 p. w. Studiegelegenheid. Ink: Dinsdags, Woensdags, Donderd. en Vrijdags van 7-10 uur; Zaterdags 2-4 uur. Gratis prospectus. N.V. Keiler Macdonald Jansweg 42, tel. 11828 Reparatie Philips' scheerappara ten, ombouw enz. Ook voor den handel. 150 gr. per rantsoen. Zoolang de voorraad strekt bij BARENDSESTRAAT 32, Tel. 14930 Haarlem. Hawaiian Gitaar, Mandoline Ukelele, Gitaar en Orgel. Club- en privaatles. Condities billijk. KRELAG.ESTRAAT 24 zw. Verkooping versch Rundvleesch. Donderdag 11m, 2 uur: voor hou ders van vetkaarten, die hun stamkaart moeten toonen, 700 gram is 10 bons 47 is 75 cent. voor niet vetkaarthouders 700 gram is 20 bons 47 is 75 cent Courant en gepast geld mee brengen. Op klein bureau wordt Jongedame gevraagd 17 a 18 jaar, vlot kunnende typen, op de hoogte met stenografie en algem. kantoorwerkzaamh. In- diensttr. zoo mogelijk onmiddel lijk. Br. met verm, van schoolop leiding en opgave van verl. salaris no. 6807 bur. van dit blad. TE KOOP Zuivere Veenblokken per 1000 KG fr. thuis f 30, per 100 KG f 3.50. Voor hande'l en industrie speciale prijzen. G. L, PIJNAKE R'S VEBNHANDEL Treslongdw-str. 11, HMegom. N.V. Keiler Macdonald Jansweg 42, tel. 11828 Alle soorten lampjes voor fiets en zaklantaarns, blauw en wit. Ook voor handdynamo's. Jansweg 42, tel. 11828 Aanleg, reparatie en onderhoud centrale verwarming. De Heer en Mevrouw VAN DER NOORD AA—TEN HOEVE geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter JACOBA. O verveen. 9 Dec. 194 f. BloemendaaLscheweg 227. Inplaats van kaarten. Ondertrouwd AB BERG SM A en BEP ACKERMANN. Zaanenstraat 50. Reyer Anslostraat 39 Toek. adres: Ruychaverstr. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze beste zwager en Oom Johan N. Preyer in dien ouderdom van 64 jaar. Haarlem: J. C. KRUYT. N. KRUYT. PH. KRUYT—WYN. Indië: D. E. L. KRUYT. Heemstede J. J. KRUYT— v. DINTER. neven en nichten. Zeist. 9 December 1941. Net meisje gevr. van 9-3 uur. Vrijdag- en Zat. tot 5 uur met kost, omtr. Houtplein. Br. onder no. 6810 bur. v. d. blad Tandarts-assistente Ruim 1 jaar in pr. gew. zijnde, v.g.g.v. voor direct of later. Br. onder no. 6813 bur. v. d. blad. BESCH. JONGED. 22 j. z. z. g. gepl. in dito milieu, waar -hulp v. dienstb. is, voor de verz. v. d. kinderen. Belc. m. mod. Icinderopv., g. k. naaien en strij ken. Br. no. 6812 bur. v. d. blad. Flink meisje gevraagd voor kl. huishouding en lichte kantoorwerkzaamhedenWerkster voor ruw werk. Van 9-12.30 en van 2-5.30 uur. Brieven no. 6806 bur. van dit blad. Wegens teleurstelling gevraagd zoo spoedig mogelijk Net 2e meisje of werikster. Mevr. HULTZER, Schulpweg 3, Aerdenhout. Flink jong meisje gevraagd tegen 1 Jan. van 8.30 tot 18 uur voor huish. werk en bij 2 kinderen v. 6 en 9 j. Goed 'kunnende naaien, dienstb. aan wezig. Br. no. 6809 bur. v. d. ba. Flink dagmeisje gevr. v.g.g.v. van 9-4 u. in rustig gezin. Zondags vrij. Aanm. na 6 uur. Prinsessekade 18. Gevraagd: nette huisnaaister bekend met costuumnaaien en verstellen, eenmaal in de 6 weken. Brieven no. 6804 bur. van dit blad Gevr. voor direct en tijdelijk v. d. en n. gewend met kinderen om te gaan. Hulp aanw. Bleeken- bergplein 7, H.-N. gevraagd v. g. g. v. van 8.305 u. Mevr. HUBER, Lorentzlaan 23, Heemstede, Tel. 29888. Jansweg 42, tel. 11828 Radio reparatie, ook voor den handel. Te koop gevr. Zaak in Verlichtings- en Luxe Artikelen op goeden stand event, winkel huis te 'huur gevr. Br. 5485 Adv- Bur. Verheul Co. A'dom-C. Gevr. te Bennebroelc. Willink laan 5, per 1 Jan. a.s. NET MEISJE v. d. en n. zelfst. k. k. en werken. heeft nog eenigen tijd beschik baar voor het inrichten en bij houden van administraties en het in orde brengen van be lastingzaken. Br. onder no 6811 bureau v. d. blad. Gehuwd, inwonend. Brieven onder no. 6808 bur. v. d. blad. DROSTE'S CACAO- EN CHO COLADEFABRIEKEN N. V. Haarlem. op Dinsdag 16 December 1941 des namiddags te 4 uur ten kantore der N.V. te Haarlem, Punten van behandeling liggen ten kantore ter inzage. Trapnaaimach. f 25; 2 crap. en 4 st. veerend f 38; gasfornuis prima f 25; costuum als nieuw f 26; Vulkachel f 15; Pathéfoon salonkast 30 nummers f 22. Wanneer TJ zich met da „PhiliSliave" 6 droog» scheert, dan wentelen ze^ scheerbeitels iedere mi» nuut totaal 60.000 maal rond. Dat is pas snel en grondig scherenProbeer het Philips „PhiliShave" 6 electrisch droo^scheerap* paraat en U zegt mes, zeep, kwast, enz. voorgoed vaar* wel. Prijs van 1 tot 4 M. Kooplieden rabat, KENNEMERPLEIN (voormalige Automarkt) GR. HOUTSTRAAT 109, naast Cin. Palace Nog altijd ruime sortering in Gouden en Zilveren voorwerpen. Herstelinrichting voor luxe voorwerpen en horloges. Tel. 13700. Concertbureau Alphenaar 2e Orgel-Concert op VRIJDAG 12 DECEMBER des avonds half acht in de Gemeentelijke Concertzaal Organist: (Organist Bethl. kerk den Haag) Kaarten a 10 ets. verkrijgbaar bij de Algem. Muziekhandel W. Alphenaar, Kruisweg 49 en 's avonds aan de zaal. DROSTE BONBONS Uitsluitend verpakt verkrijgbaar Groote Bout Strijkster en Strijkster gevraagd STRIJKINRICHTING „DE ONDERNEMING" Groot Heiligland 24 voor den mangel. STOOMWASSCHERU W. H. KLOES, Scheepmakersdijlc 32, Haarlem TE KOOP GEVRAAGD: complete Heerenkamer bij voorkeur, zwaar van uitvoering, gebeeldhouwd. Brieven m. volledige inlichtingen onder no. 3529 WENSING's ADV. BUREAU, Haarlem. ff ZATERDAG 13 DECEMBER, 7.30 UUR: Gem. Theaterbedrijf van Amsterdam TOONEELSPEL van Mr. J. H. PENNING Regie: COR v. d. LUGT MELSERT m.m.v. COR v. d. LUGT MELSERT, ELISE HOOMANS, FONS RADEMAKERS, TILLY PéRIN-BOUW MEESTER, LUDZER ERINGA e.a. Normale prijzen. Coupons geldig. Voorverkoop vanaf Donderdag 103 uur. Zondag 14 Dec., 7.30 uur: Tooneelgr. „HET MASKER" Norm. pr. Coupons geldig. Zondag 21 December Gem. Concertgebouw

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 3