AKKERTJES Over de verantwoordelijkheid aan den oorlog De krachtsverhouding in den vorigen oorlog en thans 's-GRAVENHAGE, 9 December. De verantwoordelijkheid voor de uitbreiding van den oorlog, die zich thans heeft voltrokken, komt zoo werd van bevoegde zijde gezegd voor reke ning van Roosevelt cn Churchill Roosevelt heeft reeds jaren den oorlog tegen het nationaal-socialistische Duitsehland opgeroepen. De invloed dien hij op den loop der zaken in Europa, voor 1939, heeft uitgeoefend is uit de gaandeweg gepubliceerde documentenverza melingen gebleken, zoo werd gezegd en tot staving daarvan werd het volgende genoemd" Hij is hel geweest die Polen er destijds van heeft weer houden toe te stemmen in een schappelijke en verstandige regeling, waardoor de geheele oor log van 1939 had kunnen worden vermeden en het tegelijkertijd heeft aangezet tot een uitdagende houding jegens Duitsehland. Roosevelt is het ook ge weest die Frankrijk en Engeland, door zijn beloften van hulp. tot den oorlog tegen Duitsehland heeft aan gespoord; hulp, die voor Frankrijk nooit effectief is kunnen worden en die wat Engeland betreft tot op dit oogenblik nog twijfelachtig is gebleven. Wat zijn eigen land betreft heeft Roosevelt zijn verkiezingsbeloften in den wind geslagen door zijn land naar den oorlog te drijven en het onderwijl onder financieele en eco nomische lasten te bedelven Van hem is de zending van Donovan uitgegaan, die in het begin van dit jaar zijn bekende tournee door de Balkanlanden heeft ge maakt, met de opdracht landen als Joego-Slavië en Griekenland te bepraten tot actie tegen Duitsehland, wat op zelfmoord voor die landen is uitgeloopen. In blinde haat tegen het Derde Rijk bevorderde Roose velt uit alle macht de leverantie van oorlogsmateriaal aan Engeland op zijn verschillende fronten en gaf hij zijn vloot bevel tot schieten, waar zij maar een Duitsch schip ontmoet, ook zonder dat er van aan val sprake was. Hoever zijn plannen gingen is dezer dagen nog gebleken door de publicatie van zijn plan voor een inval in Europa. Ook voor den oorlog mei Japan stelde deze zegs man Amerika aansprakelijk. Japan heeft zich de laat ste jaren voortdurend tegen een steeds opdringender inmenging in zijn zaken van den kant der Vereenigde Stalen moeten verweren. Deze hebben zich voortdu rend,- met aangelegenheden bemoeid die hen niets aangingen men denke aan China, Mandsjoekwo, Thai land, Fransch Indo-China, aan de bezetting van steun punten op Hawaii en Guam allemaal ingrepen in de Groot-Aziatische ruimte, provocaties aan het adres van Japan. In laatste instantie is daar ook de inmen ging in de zaken van Nederlandsch Indië bijgekomen. I Nagaande hoe de oorlogvoerende mogendheden er thans in het conflict bijstaan werd, door bovenbedoel den zegsman, een vergelijking gemaakt tusschen de krachtsverhouding in den oorlog 19141918 en in den huidigen oorlog. In den vorigen wereldoorlog had Duitsehland slechts zeer weinig bondgenooten; Oostenrijk-Hongarije. Bul garije en Turkije. Oostenrijk staat ook thans als Duitsch land voor 100 pet. naast Duitsehland en zijn bewoners nemen met vollen inzet deel aan den strijd, Hongarije en Slowakije, die vroeger deel uitmaakten van de Donau-monarchie, zijn Duitschland's bondge nooten, de Kroaten, een andere successiestaat van de Donaumonarchie, vechten weliswaar niet meer, maar staan met hun heele economische potentieel achter het Duitsche rijk. Hetzelfde geldt van Bul garije. Van de bondgenooten utt den vorigen oorlog doet alleen Turkije niet mee aan den kant van Duitseh land. Het heeft zich op het standpunt van een strikte neutraliteit gesteld en handhaaft, die nauwgezet, on danks de vele verlokkingen, waaraan het van den kant van Engeland en Amerika bloot staat. De tegenpartij bestaat uit Engeland, de Vereenigde Staten, Rusland, de Britsche dominions en een aantal kleine Zuid- en Midden-Amerikaansehe staten en hier mee houdt het op, want reeds zijn uitgeschakeld Frankrijk, België, Servië en Griekenland. Behalve de bondgenooten uit den vorigen oorlog, die hierboven zijn genoemd heeft Duitsehland echter nog een tweede groep aan zijn zijde, die in den vorigen oorlog zijn tegenstanders waren, te weten Italië en Roemenië en Finland (dat pas in het laatste gedeelte van den vorigen wereldoorlog tegen Rusland is gaan vechten en voor dien met dit land mee tegen Duitseh land heeft gestreden). In laatste instantie is daar Japan bijgekomen, ook een tegenstander uit den vorigen wereldoorlog. Deze balans doet zoo werd vervolgd zien hoe veel gunstiger Duitsehland er thans voorstaat dan toen. Ook in strategisch en economisch opzicht is Duitsehland thans in een ongelijk veel gunstiger con ditie. Een blokkade-actie als welke den vorigqn oorlog heeft beslist, heeft thans geen kans van slagen meer, daar Duitsehland een schier onmetelijke ruimte be- heerscht, die het mogelijk maakt, datgene wat hier ontbreekt uit den overvloed ginds aan te vullen. Bo vendien had Duitsehland zich in economisch opzicht jaren lang op dezen oorlog voorbereid, zoodat er. an ders dan in den vorigen wereldoorlog, nu nog nie mand honger behoeft te lijden in het Duitsche rijk. In den vorigen oorlog viel het Engeland gemakkelijk Duitsehland te omsingelen. Het stond met zijn leger eigenlijk hoofdzakelijk in Europa, verder vocht het In een gedeelte van Klein-Azië en op beperkte schaal ln Afrika, waar tenslotte echter alleen de groep van generaal Von Lettow-Vorbeck den strijd tot het einde van den oorlog heeft voortgezet. Thans staan de zaken geheel anders. De tegenstan ders van Duitsehland hebben allerwege de handen vol. De Vereenigde Staten hebben met een twee fronten oorlog, op den Atlantischen en op den Stillen Oceaan rekening te houden, zij moeten hun belangen in an dere werelddeelen zien te beschermen. Engeland heeft het nog veel volhandiger, het moet op 10 fronten tegelijk vechten: in de Middellandsche Zee, in Klein- Azië, het moet trachten zijn verbindingslijnen via Gibraltar en het Suezkanaal, die door de Italiaansche activiteit ten zeerste worden bedreigd in stand zien te houden, tegelijk heeft het in den Kaukasus, in Irak en Iran te doen, zoo ook in Egypte, allemaal lan den, die de Britten hebben bezet en die hun zeer veel werk geven. Verder moeten zij ook den oorlog in Noord-Afrika voeren, kortom de Britten waren reeds van Afrika tot het hooge Noorden zeer belast. Daar komt thans de nieuwe zorg om het Verre Oosten bij, zij moeten zien, dat zij in Singapore de Japanners van hun lijf houden. Daarentegen heeft Duitsehland het strategisch veel eenvoudiger. In den vorigen oorlog bestond er in West-Europa een zeer lang landfront, dat sterk bezet gehouden moest worden, dat bestaat nu niet meer. Duitsehland behoeft zich alleen bezig te houden met het Oostelijke front. De heele Atlantische kust van de Fransch-Spaansche grens tot voorbij de Noord kaap, is in Duitsche handen, van alle punten daarvan uit kan Duitsehland Engeland ter zee en in de lucht bedreigen. Het heeft alle gelegenheid de Engelsche blokkade met een tegenblokkade te beantwoorden, 'die Engeland dan ook dag en nacht de grootste zorg geeft. In Oost-Europa staan de Duitsche troepen verder op Russisch gebied dan zij in den vorigen wereldoor log ooit gekomen zijn. De Sovjet-legers zijn reeds vol komen vernietigd en alleen de strenge winter houdt het tempo van de operaties voor het oogenblik op, waarbij men dan bovendien in aanmerking mag ne men, dat de Sovjctregeering om den Duitschen op- marsch te sluiten de meeste Siberische divisies naar Europa heeft gehaald wat haar noodlottig zal worden Indien Japan actief tegen Siberië ingrijpt. Evenals de Vereenigde Staten staat Sovjet-Rusland dan voor een tweefrontenoorlog, alweer iets, dat ten nadeele van Duitschland's tegenstanders telt zoo besloot deze zegsman. Oostelijk front thans alleen van tactisch belang Het Oostelijk front is nog slechts van tactisch, niet meer van strategisch belang naar het D.N.B. van wel ingelichte zijde verneemt. Van Duitschen kant bestaan voor den winter geen strategische ambities meer. Daarom hebben de frontcorrecties, die thans en mo gelijkerwijs in den loop van den winter nog worden volvoerd, uitsluitend tactische beteekenis. Plaatselijk betrekt men stellingen die de verdediging gedurende den winter gemakkelijker maken. Waar ver vooruit geschoven wiggen een ongunstige positie innemen voor den winter, worden zij op een bepaalde lijn te ruggetrokken. Waar gunstiger terreinomstandigheden het betrekken van een stelling op vijandelijk gebied eischen, trekt men voorwaarts. 25 SOVJET-VLIEGTUIGEN NEERGESCHOTEN. BERLIJN, 10 December. (D.N.B.) Ondanks de strenge vorst heeft de Duitsche luchtmacht gisteren volgens tot dusver ontvangen berichten groote activi teit aan den dag gelegd. In totaal zijn 25 Sovjet vliegtuigen neergeschoten. KAART VAN PELT Op deze kaart zijn de verdedigingszönes van Japan en de Vereenigde Staten in het Oostelijk deel van de Stille Zuidzee aangegeven. Aan de Pacific-kust der Ver. Staten is de staat van beleg afgekondigd. Pearl-Harbour op de Hawaii eilanden is door de Japanners hevig uit de lucht aangevallen eveneens de Midw&y eilanden. De Amerikaansche voorposten in de Stille-Zuidzee Wake en Goeam kunnen voor de Ver. Staten als verloren worden beschouwd, omdat deze tengevolge der be schieting door de Japansche vloot zwaar beschadigd zijn. Italiaansch weermachtsbericht Vele luchtgevechten. Negentien Engelsche toestellen neergeschoten. Britsche druk in sector van Solloem sterker. ROME, 10 Dec. (Stefani). Het 556e communiqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „In den sector van Solloem is de vijandelijke druk op de door onze troepen bezette stellingen krachtiger geworden. Ten Zuiden van Tobroek duurden de ge vechten voort, waarbij vijandelijke pantsergroepen ver nietigd werden. Luchtformaties van de spil hebben met succes nieuwe aanvallen gedaan op aanzienlijke autoconcentraties van den vijand ten Oosten van Bir el Gobi en op rijdende autocolonnes. Verder zijn ook Tobroek en sterke concentraties van pantserafdee- lingen ten Oosten van Tobroek doeltreffend gebom bardeerd. In talrijke luchtgevechten werden negen tien vijandelijke vliegtuigen neergeschoten, waarvan dertien door de nieuwe Italiaansche jagers en zes door Duitsche jagers. Twee vijandelijke vliegtuigen zijn neergeschoten door het afweergeschut van Age Dabia en Solloem. Acht onzer vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. Vijandelijke vliegtuigen hebben bommen geworpen op Derna en Bardia. In Bardia zijn twee veldlazaret ten, die duidelijk met het Roode Kruis gekenmerkt waren, getroffen, waarbij eenige verpleegden werden gewond. In den afgeloopen nacht heeft de vijandelijke luchtmacht Trapani aangevallen. De schade is onbe- teekenend. Onze vliegtuigen hebben met duidelijk re sultaat doelen op Malta gebombardeerd. Een onzer schepen, dat met tweeduizend Britsche gevangenen van Libye was vertrokken, is voor de Grieksche kust door een vijandelijke duikboot getorpedeerd. Het reddingswerk is in vollen gang." TOKIO, 10 Dec. (D.N.B.) Het ministerie van Bui- tenlandsche Zaken deelt mede, dat Argentinië zich belast heeft met de bescherming van de Britsche be langen en dat Zwitserland de behartiging van de Ame rikaansche belangen in Japan op zich genomen heeft. Duitsche meening over den strijd in het Verre Oosten De Britsche positie ter zee Het D.N.B. meldt: Door de vernietiging van vier slagschepen en een groot aantal andere eenheden van de vijanden van Japan, in het bijzonder door het tot zinken brengen van de „Prince of Wales" en de „Repulse" vlak voor Singapore, is, naar men in Ber lijn mededeelt, niet alleen de verhouding der strijd krachten ter zee in het Verre Oosten geheel anders geworden, doch behoort ook de legende van de onaan tastbaarheid van de Britsche positie ter zee in dit gebied, in zekeren zin onder de oogen van de Britsch Indiërs, tot het verleden. In deskundige kringen te Berlijn hebben de acties der Japanners tijdens de eerste drie dagen van den oorlog in den Stillen Oceaan een blijvenden indruk gemaakt, want bij het tot zinken brengen van de beide grootste Britsche slagschepen voor de kust van Malakka kan niet ge sproken worden van een verrassings-tactiek, doch uitsluitend van het resultaat van superieure leiding en wapens. Hier wordt het feit bewezen dat Japan van het begin af aan zijn marine heeft ontwikkeld in de richting van een eenmaal toch noodzakelijk wor dend conflict met de Engelsche respectievelijk Ame rikaansche vlootmacht en vooral ook zijn luchtmacht van den aanvang af gericht heeft op een maritieme laak. Door de landingsmanoeuvres op het schiereiland Malakka. de Philippijnen, Goeam en Wake en het verschijnen voor Pearl Harbour en Singapore zijn de schrijvers over marine-aangelegenheden van alle lan den weerlegd die dergelijke operaties op grooten af stand tot nu toe voor onmogelijk hielden. Japan heeft in elk geval de eerste ronde in zijn strijd om het bestaar. tegen de beide grootste zeemachten gewon nen. Het heeft posities betrokken die als pistolen gericht waren op het leven van het keizerrijk en zijn streven naar een vreedzame herordening in het ge bied van het Verre Oosten. Deze posities zullen voor de tweede ronde van den strijd van niet te onder schatten beteekenis zijn. BERLIJN, 10 Dee. (A.N.P.) Bij het begin van persconferentie van vandaag in het ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft de leider van de afdeeling de aanwezige Amerikaansche correspondenten ver zocht de zaal te verlaten en zich naar hun woningen te begeven. Deze maatregel werd gemotiveerd met de intusschen ontvangen officieele mededeeling, dat in tegenstelling met het internationale gebruik de Duitsche corres pondenten in de Vereenigde Staten zijn gearresteerd. BERLIJN, 11 December (D.N.B.) Als represaille voor de volkomen willekeurige, tegen alle interna tionale usances in uitgevoerde arrestaties van ver tegenwoordigers der Duitsche Nieuwsagentschappen en dagbladen in de Ver. Staten op bevel van presi dent Roosevelt en voor de gelijktijdige arrestatie van Duitsche en Italiaansche onderdanen in de Ver. Sta ten zijn de Amerikaansche persvertegenwoordigers, en een aantal Amerikaansche burgers in Duitsehland Donderdag gearresteerd De wereldhandelstonnage Ruim een vierde deel vernietigd BERLIJN, 11 December. Het A.N.P. meldt: Meer dan een vierde der gezamenlijke koopvaardijton- nage ter wereld is sinds September 1939 tot zinken gebracht, zoo wordt van betrouwbare Duitsche zijde vernomen. In September 1939 bedroeg de koop vaardij tonnage der geheele wereld 68,5 millioen b.r.t., waarvan voor de overzeesche scheepvaart 58 millioen b.r.t. koopvaardij scheepsruimte ter be schikking was. De Duitsche luchtmacht en marine heeft nu sinds September 1939 meer dan 14,5 mil lioen b.r.t. Britsche en in Britschen dienst staande koopvaardij scheepsruimte tot zinken gebracht. Al leen dit vernietigingscijfer maakt reeds bijna ean vierde deel van de wereld tonnage uit. Bij deze 14,5 millioen b.r.t. komen nog de verscheidene millioe- nen b.r.t. omvattende vernietigingen welke Italiaan sche luchtmacht en marine veroorzaakten en ver der de verhezen die de overige oorlogvoerende landen leden, met name Frankrijk, de Sovjet-Unie, Griekenland, Servië enz. Zelfs wanneer men hierbij de tonnage rekent welke er sinds September bij gekomen is, bedraagt de vernietiging minstens een vierde van de wereldscheepvaarttonnage. In het bijzonder moet worden opgemerkt dat de 14,5 mil lioen b.r.t. welke Duitsehland tot zinken heeft ge bracht vooral op de Britten en hun hulpvolken be trekking heeft. Deze bezaten in September 1939 hoogstens 25 millioen b.r.t. koopvaardij scheeps ruimte, zoodat zij reeds meer dan de helft verloren hebben. SAMENKOMST TUSSCHEN CIANO EN DARLAN TE TURIJN. TURIJN, 10 December (Stefani). Graaf Ciano heeft hier heden een onderhoud gehad met den Fran- schen plaatsvervangenden premier en minister van Buitenlandsche Zaken, admiraal Darlan. Het onder houd vond plaats in het Palazzo Madama, waar te tien uur de leden van de Italiaansche en de Fransche wapenstilstandscommissie aankwamen. Graaf Ciano arriveerde te 10.45 uur. Hij werd verwelkomd door den burgemeester, andere autoriteiten en de beide delegaties. Wat later kwam admiraal Darlan met zijn medewerkers aan. De beide ministers kwamen bijeen in de ontvangstzaal van het paleis. Het onderhoud werd onmiddellijk aangevangen. MUSSOLINI ONTVANGT KONING MICHAEL. ROME, 10 December. Mussolini heeft in het Pa lazzo Venezia koning Michael en de koningin-moeder van Roemenië ontvangen en een lang en hartelijk onderhoud met hen gehad. (Stefani). Iets dat niet wachten kan Gewonde soldaten, die thans op het slagveld in het Oosten liggen, mogen geen moment langer blij ven liggen clan strikt noodzakelijk is. Want er heerscht reeds een felle koude daarginds en daarom moet nu meer dan ooit snel ingegrepen worden als het gaat om het redden van menschcnlevens. De Nederlandsche ambulance zal daarom een welkome hulpexpeditie zijn. Aan ons de taak, Ne derlanders, te zorgen dat het die Nederlandsche ambulance aan niets ontbreekt. Onze eigen Nederlandsche ambulance moet de beste zijn. die ooit werd uitgezonden. Stort daarom uw bijdragen, iets meer dan u kunt missen, op girorekening 8-7-6-0-0 NEDERLANDSCHE AMBULANCE, KONINGINNEWEG 22, 's-GRAVENHAGE. De soldaat in Holland Tentoonstelling in het Frans Hals-Museum te Haarlem Binnen enkele dagen wordt in het Frans Hals Mu seum te Haarlem een groote tentoonstelling geopend van teekeningen, schilderijen en foto's, die door Duit sche soldaten in hun vrijen tijd gemaakt zijn. De ex positie bevat ruim 230 werken, portretten, figuren, landschappen en caricaturen. Zooals men weet reist men met de tentoonstelling geheel het land door. Zij werd reeds onder veel be langstelling in den Haag gehouden en thans is Haar lem aan de beurt. Na Haarlem staan nog tal van an dere groote en kleine steden op het program, zooals De beste behandeling is: onder de wol, eens flink transpireeren en drie maal daags 'n "AKKERTJE"nemen. "AKKERTJES"bevorderenten zeerste het zweeten, gaan de koorls tegen, verdrijven het ellendige pijnlijke gevoel en bestrijden de infectie. "AKKERTJES" zijn beroemd v om hun snelle, uitstekende Awerking. Vaak nagemaakt, 7maar nog nooit geëvenaard. Op elk "AKKERTJE" staat AKKER-merk: Uw garantie! tegen pijnen, hoofdpijn, "nare dagen'' Doos: 13 stuks - 12 stuivers; 2stuks - 2stuivers. (Adv. Ingez. Med.) Amsterdam, Rotterdam, Groningen, Middelburg en Enschedé. Zondagochtend om 11 uur zal de tentoonstelling offl- cieeel geopend worden. De werken zijn tot 28 Decem ber iederen dag van 's morgens 9 tot 's middags 5 uur te bezichtigen. De toegang is vrij. Korte bevelen - oprukkende troepen - zware gevechten. Steunt de Nederlandsche ambulance v. h. Oostfront. Koninginnegracht 22 Giro: 87600 's-Gravenhage Jladio 3 vxoqxamma VRIJDAG 12 DECEMBER 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.58 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gra- mofoonmuziek. 8.35 Ochtendgymnastiek. 9.45 Gramofoon muziek. 9.15 Voor de huisvrouw 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.00 Molto Cantabile. 12,40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en econo mische berichten. 13.00 Mclodisten en solisten en gramo foonmuziek. 14.00 Haarlemsche Orkestvereeniglng en so liste, en gramofoonmuziek. 18.00 Bijbellezing. 16.20 Zang met pianobegeleiding. 16.45 Gramofoonmuziek. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Voor de jeugd. 17.45 Viool en piano. 18.10 Sportwetenswaardigheden. 18.30 Orgelconcert en zang. 19.00, Actueel halfuur. 19.30 Radiotooneel. (Vanaf 20.15 alleen voor de radio-centrales die beschikken over een lijnverbinding met de studio). 20.15 Gramofoonmuziek. 20.45 Causerie Kerstviering zooals wij die niet kennen. 21.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 21.30 Gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Engelsche uitzending: Economie news from Holland, of gramofoonmuziek. 22.1524.00 Gramofoonmuz. HILVERSUM II, 301.5 M. 7.158.45 Zie Hilversum T. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.no Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.40 Causerie: Franeker. 11.00 Cello met pianobegeleiding. 11.25 Gramo foonmuziek. 12.00 Ensemble Lajos Veres. 12,45 B. N. O. Nieuws-, en economische belichten. 13.05 Gevarieerd mid dagprogramma. 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Otto Hendriks en zijn orkest. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Omroeporkest, zang met orgelbegelei ding. 18.30 Causerie: Utrecht s taak in verleden en heden. 18.45 Gramofoonmuziek. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Ro mancers en soliste. 10,45 Reportage. 20.00 Romancers en soliste. (Vanaf 20,15 alleen voor de Radio-Centrales die beschikken over een lijnverbinding met de studio). 20.15 Zang en plano. 21.00 Causerie over het werk van Dr. Jac. P. Thijsse. 21.15 Zang en piano. 21.45 B. N. O. Nieuws berichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22,10—22,15 Avond wijding. a - Een typische buit. Een Mongoolschc drommedaris, door de Sovjets op hun vlucht in den steek gelaten, werd door de Duitsche soldaten bij hun opmarsch naar Sebastopol opgevangen. (Hoffmann-Stapf) De begrafenis van generaal Huntziger heeft te Vichy in tegenwoordigheid van maarschalk Pétain met groote plechtigheid plaats gehad. De rouw stoet op weg door de straten der stad. (Associated-Press-Recla) 15000 K.M. spoorlijn in het Sovjet-gebied moet op normale breedte gebracht worden, een opgave, welke met voortvarendheid is aangepakt, omdat het hier den levensader van de Duitsche troepen betreft (Atlantic-Holland) Wnd. hoofdredacteur: C. J. v. Tilburg, Heemstede, plv.-hoofdredacteur G. N. Lecnders, Heemstede. Tijdens de restauratie van het z.g. „mandaatshuis" te Amersfoort zijn fragmenten van een accoladeboog zichtbaar geworden. Door deze ontdekking kan het oor spronkelijke herstellingsplan niet worden gehandhaafd en is het werk voorloopig gestaakt in afwachting van een nieuw ontwerp. (Pax-Holland-De Haan-m) Ook nieuwe winkels is Rlienen thans weer rijk. Zij voldoen aan alle eischen des tijds en voorzien in een belangrijke behoefte. (Pax-Holland-De Haan-m)

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2