onmm l 'ERZISCH VLOER- EN TAFELKLEED AGENDA. Uitvindingen. voor jullie geen „hoestnter' 3 Siicvp VAn HouTCiïs LiMonsecco TOBIAS HAARL. DAGBLAD, Vrijdag 12 Dec. 1941 De ondergang van de „Repulse" en de „Prince of Wales" Relaas van een overlevende STOCKHOLM, 12 December. (D.N.B.) In een be richt uit Singapore geeft Reuter een beschrijving der laatste uren van de „Repulse" en de „Prince of Wales" op grond van het relaas van een overlevende van de „Repulse". De „gevechtstations" meldden tegen elf uur (tijd van Singapore) aldus dit ooggctuigeverslag, dat een formatie van acht Japansche vliegtuigen op een hoog te van ongeveer 5.000 meter gezien waren. Hun bom men regenden neer op de „Repulse" en de „Prince of Wales" en beide schepen werden getroffen. Een bom sloeg door het vliegtuigdek van de „Repulse" en drong door tot het tusschendek, waarbij een brand ontstond, die door de bemanning werd bestreden tot het oogenblik, waarop de „Repulse" zonk. Beide sche pen openden een vreeselijk spervuur uit hun afweer geschut, maar Japansche torpedovliegtuigen wierpen torpedo's neer. Een torpedo trof het achterschip van de „Prince of Wales" en stelde het geschut van het achterschip buiten gevecht. Tegelijkertijd begonnen de Japanners een tweeden bomaanval van groote hoogte, waardoor eenige „juist naast het schip in slaande treffers" geplaatst werden. De slotaanval werd gedaan door vliegtuigen die uit alle richtingen kwamen aansuizen. De „Repulse" werd aan den boeg, vervolgens aan stuurboordzijde en op het achterschip getroffen. Onder felle Schokken begon de „Repulse" snel te zinken. De gezagvoerder beval dat alle man schappen aan dek moesten komen om het schip te verlaten. De „Repulse" richtte zich bijna loodrecht op en de manschappen renden het hellende dek af en sprongen te water, waar een dikke laag olie dreef Het was onmogelijk de booten neer te laten, maar de mannen klampten zich vast aan wrakstukken of lieten zich in veddinggordels ronddrijven. Intusschen sloegen eenige mijlen verder op de „Prince of Wales" dikke rookwolken op. Het slagschip zonk slechts langzaam, maar tenslotte kantelde het geheel om, dreef nog even, waarna het langzaam verdween, terwijl honderden hoofden uit het water opdoken. Engelsche vliegtuigen verschenen toen alles voorbij was en verscheidene uren later kwamen torpedobootjagers die de overlevenden aan boord namen". Wetsontwerp inzake expeditiecorps door het Amerikaansche Huis goedgekeurd Naar het Witte Huis voor onderteekening doorgezonden STOCKHOLM, 12 December. (A.N.P.) Het Ameri kaansche Huis van Afgevaardigden heeft het wets ontwerp waarbij toestemming gegeven wordt tot het uitzenden van Amerikaansche expeditiecorpsen naar welk deel der wereld ook, met handopsteken goedge keurd en het naar het Witte Huis doorgezonden om door den president te worden onderteekend. Het wets ontwerp verlengt den diensttijd van alle opgeroepen mannen en uitgekozen recruten voor den tijd van den oorlog. Japausche verklaring te Berlijn Generaal Osjima over de overeenkomst met Duitschland en Italië Het DNB meldt: De lceizerlijke-Japansche am bassadeur te Berlijn, generaal Osjima, heeft de vol gende verklaring afgelegd: „Duitschland, Italië en Japan hebben heden een overeenkomst van waarlijk wereldhistorische be- teekenis onderteekend dat mij met groote vreugde vervult. Krachtens deze overeenkomst zullen deze drie mogendheden in hechte wapenbroederschap op trekken voor de inrichting van een nieuwe wereld. Met Duitschland en Italië, twee soldatenvolken, welker roemvolle wapentraditie in dezen oorlog volop is bewezen en ongekende successen heeft be haald, sluit Japan zich nauw aaneen. Japan zal zijn wapens in Groot-Azië ter overwinning leiden en zal daarmee de verwachtingen vervullen, welke de met ons verbonden vrienden in ons stellen. Deze aaneen sluiting beteekent de eindoverwinning van onze volken in het Westen en het Oosten. De hemel heeft, ons reeds in de eerste dagen van den strijd tegen' de Ver. Staten en Groot-Brittannië groote successen beschoren. Wij zullen met toenemenden moed door strijden en steeds de vermaning van onze vaderen indachtig zijn: „Bindt de helm vaster aan na de overwinning". Alle listen en kuiperijen van onze vijanden zullen mislukken op onzen vasten wil. Schouder aan schouder zal het Japansche volk met zijn bondgenooten strijden tot de eindoverwinning voor een opbouw van den vrede van een nieuwe wereld. Leve Duitschland, leve Italië, leve Japan!" De zitting van den Duitschen Rijksdag Het DNB meldt: De Donderdag gehouden zitting van den Duitschen Rijksdag, de vijfde in dezen oor log, werd met spanning door het publiek van de rijkshoofdstad verwacht. Duizenden inwoners van Berlijn stonden in de toegangsstraten naar de Kroll Opera en verdrongen zich achter de afzetting. In de zaal zelf overheerschte nog meer dan bij vroe gere zittingen het veldgrijze uniform. In de middenloge zat het diplomatieke corps. Op de eerste rij de Japansche ambassadeur, generaal Osjima, en de Italiaansche ambassadeur Alfieri. Toon de Führer de zaal binnenkwam, werd hij met jubelende ovaties begroet. De kernpunten van de rede werden steeds door levendige ovaties van de afgevaardigden onderbroken. Bijzonder hartelijk waren de toejuichingen die tijdens de Rïjksdagzit- ting aan den Japanschen ambassadeur Osjima w den gebracht. Ook na de zitting was de afgezant van den Teuno op zijn terugtocht het middelpunt van geestdriftige toejuichingen. Ben bereid HOOGEN PRDS te betalen voor een I alsmede eenige kleine kleedjes. j ZI3LWEG 111 TELEFOON 17877 I (Adv. Ingez. Med.) Heden: VRIJDAG 12 DECEMBER. Gem. Concertzaal: Orgelconcert. Organist Alex Sehellevis, 7.30 uur. Gem. Concertgebouw: Openb. vergadering N.S.B. Spreker G. F. Vlekke, S uur. *Rembrandt Theater: „Een man geschaakt", 2.30, 6.30 en S.45 uur. Palace: ,,1-Iet vlammende woud". 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Lajla", 2.30, 6.30 en S.45 uur. Frans Hals Theater: „Problemen der jeugd", 2.30 6.30 en 8.45 uur. Moviac: „Vier man en één meisje" en actuali teiten, van 12 uur af. Gebouw St. Bavo, Smedestraat: Tentoonstelling Voeding in dezen tijd, 10.306 uur. Boekenwurm, Kruisweg 38: Expositie van schil derwerken, 106 uur. ZATERDAG 13 DECEMBER. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „De Zondaar' door Het Nederlandsch Tooneel, 7.30 uur. Lange Molenstraat 22: Rede Ds. Honlcoop, 4 uur Gebouw St. Bavo, Smedestraat: Tentoonstelling Voeding in dezen tijd, 10.306 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Boekenwurm, Kruisweg 38: Expositie van schil derwerken, 106 uur. Nachtdienst Apotheken Do volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaartstraat 26, Tel. 13290. II. Remmers en Zoon, Kruisstraat 6, Tel. 10354. Noorder-Apotheek, Jan Gijzenkade 181, Tel, 23S21. Te Heemstede Is geopend: Apotheek Schotsman, Binnenweg 20(5, XeL 28320, (Tn een beschouwing over belangrijk uitvindingen lees ilc, dat deze slechts uiterst zelden door vrouwen gedaan worden) Natuurlijk is het weer een man Die dat heeft uitgekiend, En mooglijk is er veel van an Maar toch, hoe onverdiend. De vindingen waaraan hij dacht Zijn van bepaalde soort, Waarvan men eens tot stand gebracht Uitbundig heeft gehoord. En ik kleineer ze zeker niet, Ik denk met eerbied aan Al wat op bijna elk gebied Door vinders is gedaan. Maar ook aan al wat door de vrouw In haar bescheidenheid Stilzwijgend en in grootsche trouw Vooral inlezen tijd, Misschien dan wel op klein terrein Maar van enorm belang Gewrocht wordt met een vindersbrein Voortdurend maar in gang. Wat vindt zij al niet in haar taak Voor 't dagelijksche maal, Gedegen steeds, vernuftig vaak En soms haast geniaal Men zegt: de weg naar 't hart des mans Gaat stèevast door de maag, Slaat dat op mijn betoog van thans, Nou, dat aanvaard ik graag. Als 'k maar erkenning vinden mag Van 't prachtige succes, Gister vandaag en eiken dag Van de uitvinderes. P. GASUS. Nee zusje, jij krijgt niet meer, jij bent al weer beter. Typisch, geen drankje wil ze ooit innemen, maar SIROOP BONNEMA geeft heelemaal geen last. Dat komt natuurlijk omdat het zoo goed helpt. M'n man en ik waren onze hoest ook zóó kwijt en nog is de flesch niet leeg. Als het óp is, zal ik zorgen dat er direct een nieuwe komt. SIROOP BONNEMA in huis is werkelijk een geruststelling. SIROOP BONNEMA helpt snel en zeker bij hardnekkige hoest, bronchitis, griep en kink hoest het mankt het slijm los. doet i iilthoc met narceineaethylester Fa. BONNEMA - APELDOORN FABRIKANTE DER „ZWITSAl" PRAEPARATENV (Adv. Ingez. Med.) Verlaat admiraal Leahy Frankrijk? Uit Vicliy verneemt het DNB: De Amerikaansche ambassadeur te Vichy. Leahy, is Donderdagavond door maarschalk Pétain en door admiraal Darlan ontvangen. Uit Parijs wordt gemeld dat de Ameri kaansche journalisten die tot dusver in het bezette Frans.che gebied werkzaam waren, gistermiddag geïnterneerd zijn. Nader wordt omtrent het bezoek van admiraal Lealiy bij Pétain en Darlan uit gewoonlijk goed ingelichte kringen vernomen dat dit het afscheids bezoek van den Amerikaarisehen ambassadeur ge weest zou zijn. BERLIJN, 11 December. (D.N.B.) Te Singa.- iore is officieel bekend gemaakt dat vice-admiraal >ir Geoffrey Lay ton tijdelijk het opperbevel over de Britsche vloot in het Verre Oosten op zich heeft genomen. Hongarije staat achter de spilmogendheden Gezant te Washington teruggeroepen BOEDAPEST, 11 December. Officieel wordt bekend gemaakt: De rcgecringen van Duitschland en Italië hebben, zooals bekend, heden een verklaring afgelegd, vol gens welke de staat van oorlog tusschen de as- mogendheden eenerzijds en de Ver. Staten Noord-Amerika anderzijds is ingetreden. De I-Ion- gaarsche regcering constateert in den geest van het driemogendhedenpact ook ditmaal de solidariteit van Hongarije met de asmogendheden. Dienoverkomstig heeft de minister-president, die tevens de leiding heeft over de Hongaarsche buitenlandsche politiek, bepaald dat terstond aan den Amerikaanschen ge zant te Boedapest zijn reispapieren verstrekt zullen 'orden. Tevens heeft de Hongaarsche regeering haar gezant in Washington teruggeroepen. (DNB) De ontmoeting Darlan-Ciano Onderhoud in hartelijke atmosfeer VICI-IY, 11December. Het DNB meldt: D plaatsvervangende minister-president en minister /an buitenlandsche zaken admiraal Darlan is Don derdagochtend van zijn reis naar Turijn alhier eruggekeerd. In bevoegde Fransche leringen wijst men ln dit erband erop dat deze ontmoeting te Turijn het eer de officieele Franscli-ïUiliaansche contact is ge weest sedert den wapenstilstand. Men constateert dat het onderhoud tusschen de beide staatslieden in een zeer hartelijke atmosfeer heeft plaats gehad. Men geeft in genoemde kringen toe dat het onder houd een zeer algemeen karakter heeft gedragen en dat het nog te vroeg is een conclusie te trekken uit de gedachtenwisseling te Turijn. Bommen op Duitscli gebied Burgers gewond BERLIJN, 12 December. (D.N.B.) De vijand heeft vannacht op eenige plaatsen in West-Duitsch- land brisant- en brandbommen neergeworpen. Verscheidene burgers werden gewond. In woonwij ken ontstond eenige schade aan huizen. Een aan vallend vliegtuig is volgens de tot dusverre ontvan gen berichten neergeschoten. Churchill over den ondergang der heide Britsche oorlogsbodems Na aanvallen door torpedovliegtuigen gekenterd en gezonken STOCKHOLM, 11 Dec. Het D.N.B. meldt: „Dooi den Japanschen aanval heeft de zeemacht van de Vereenigde Staten en Groot-Brittannië zeer ernstige schade geleden", zoo verklaarde Churchill in het Lagerhuis. „Ik kan mij niet een zeeslag herinneren" zoo zeide de Britsche premier verder, „die zoo zwaar is geweest als die waarin de „Prince of Wales" en de „Repulse" tot zinken zijn gebracht. Wij moeten er rekening mede houden dat de om vang van de Amerikaansche transporten welke Engeland bereiken en de mate waarin steun wordt verleend door de Amerikaansche vloot in de eerst komende maanden geringer zal zijn". Ten aanzien van den ondergang der beide slag schepen zeide Churchill nog: „Deze twee grootè machtige schepen zijn werke lijke figuren geweest in de Britsche plannen. Beide oorlogsbodems zijn door talrijke aanvallen van Ja pansche bommenwerpers en torpedovliegtuigen tot zinken gebracht, die hun aanvallen met vastbera denheid en handigheid uitvoerden. Twee van deze aanvallen werden ondernomen van groote hoogte, waarbij telkens treffers werden geplaatst. Er waren drie aanvalsgolven van telkens negen torpedovliëg- tuigen die elk der beide groote schepen met torpe do's raakten. De voortdurende aanvalsgolven be reikten hun doel en de Britsche oorlogsschepen sloegen om en zonken. De torpedojagers die de oor logsbodems escorteerden snelden te hulp om met de geredden naar Singapore terug te varen. De verlie zen aan menschenlevens", zoo beweerde Churchill, „zijn minder ernstig dan eerst werd aangenomen. Ik betreur te moeten meedeelen dat admiraal Phi lips zich onder de vermisten bevindt". Japansche landing op het Zuidelijk deel van Luzon TOKIO, 12 December. (D.N.B.) Het keizerlijke* hoofdkwartier maakt bekend dat eenheden van de Japansche marine en het leger hedenochtend geland zijn op het Zuidelijke deel van het voornaamste eiland der Philippijnen Luzon. TOKIO, 12 April. (Domei). De vlootafdeeling van het keizerlijk hoofdkwartier heeft hedenochtend om elf uur medegedeeld dat 202 Amerikaansche vliegtui gen vernield zijn, waarvan 77 werden neergeschoten sedert het begin van de operaties op de Philippijnen, negen Japansche marinevliegtuigen gingen verloren, doordat de inzittenden met hun toestel het voorgeno men doel hebben geramd. Eeti vliegtuig wordt ver mist. Gemeld wordt dat een lichte kruiser licht be schadigd is, doch nog deel neemt aan de operaties, terwijl een mijnenveger is gezonken, hoewel de meeste opvarenden gered zijn. Een tweede mijnen veger is zwaar beschadigd. Omtrent de landing op het Zuidelijk deel van Lu- zon welke is uitgevoerd heden voor het aanbreken van den dag, hebben de afdeelingen voor leger en vloot van het keizerlijk hoofdkwartier gezamenlijk mede gedeeld dat met deze operatie de Japansche strijd krachten thans in staat zijn een omvattende aanval uit het Noorden en het Zuiden op Luzon tegen den vijand in te zetten. Engelsclie luchtaanvallen op Nederland 's-GRAVENHAGE, 11 December. Nadat vele dagen lang het onderwerp „Engelsche luchtaan vallen" in het geheel niet behandeld behoefde te worden, kan thans volstaan worden met de mede- deeling dat Woensdagavond laat eenige Engelsche vliegtuigen boven Nederland gevlogen hebben en enkele bommen uitwierpen, welke evenwel geener lei noemenswaardige schade aanrichtten. vaeu e><\s!'' maakt Uw gerechten smakelijker Limonsecco kan, als aan de smaak van citroensap de voorkeur gegeven wordt, in elk gerecht waarin azijn noodig is, uitstekend worden gebruikt. Voor elke eetlepel azijn neemt U dan een eetlepel water, met daarin opgelost een 1/2 theelepeltje Limonsecco. Wanneer U Limonsecco in plaats van citroensap gebruikt, komt één theelepeltje opgelost in een eetlepel water, in smaak en geur overeen met het sap vafi een citroen. Uw gerechten worden smake lijker met Van Houten's Limonsecco. Neemt U ook een cartonnetje Limonsecco in gebruik. U zult er genot en plezier van hebben. Maar bewaart U het op een droge plaats. De inhoud van 'n cartonnetje komt in smaak en geur overeen met het sap van 20 citroenen. Vraagt Uw winkelier of ons een gebruiksaanwijzing (Adv. Ingez. Mei De omzetting van een N.V. in een firma Enkele beperkingen? Naar de Telegraaf van gewoonlijk goed ingelich te zijde ter oore komt, zou men ten Departemente van Financiën overwegen, de omzetting van een N.V. in een firma, ingevolge de bepalingen van het zg. Liquidatiebesluit, aan zekere beperking even tueel met terugwerkende kracht te onderwerpen, indien zou komen vast te staan, dat de voormalige aandeelhouders slechts formeel de rol van comman ditair vervullen, doch in wezen „aandeelhouder" blijven. Dit zou b.v. kunnen blijken uit het feit, dat com- manditairen aan de oprichting van de commandi taire vennootschap geen wezenlijk deel hebben, doch hun portie min of meer „thuisgestuurd" krij gen. Bij een aantal van 20 commanditairen of meer zou het Departement, zonder dit getal tot absolute grens te stellen, de zaak althans nader willen be kijken. De verhoogde ijsprijzen Veroordeelingen door den inspecteur der prijsbeheersching De Inspectie voor de Prijsbeheersching te Amster dam schrijft: De Inspecteur voor de Prijsbeheersching te Am sterdam heeft thans een beslissing genomen in de zaak tegen een zestal ijsfabrieken te IJniuiden en Zand- voort, die de prijzen van het gefabriceerde kunstijs hadden verhoogd. Deze beslissing heeft geruimen tijd op zich doen wachten, omdat de mogelijkheid niet uitgesloten was, dat door den Bond van Nedcrlandsche IJsfa- brikanten een collectieve vergunning met terug werkende kracht tot prijsverhooging van den Secre taris-Generaal van het departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart zou worden verkregen. Deze vergunning is echter nog steeds niet ver leend; wat voor den Inspecteur een reden was de genomen verhooging als ongemotiveerd, voorbarig en onrechtmatig te beschouwen. Wegens prijsopdrijving zijn de vijf te IJmuiden gevestigde fabrieken veroordeeld tot boeten van f 600 ieder en de fabriek te Zandvoort tot een boete van f 2 50. Een ijshandelaar te Haarlem, die ijs van een dezer fabrieken betrok en behalve dat hij, als ge volg van zijn te hooge inkoopsprijzen, te hooge ver koopsprijzen berekende, bovendien nog de stijging van de transportkosten in zijn verkoopsprijs verdis conteerde hetgeen den detailhandelaar uitdruk kelijk verboden is werd tot f 200 boete veroor deeld. EXAMENS. (P olygoon-Leemker) ACADEMISCHE OPLEIDING Geslaagd aan de Gem. Universiteit van Amster dam voor het candidaatsexamen klassieke letteren: N. van der Blom, Amsterdam; voor het doctoraal examen rechten: mej. A. de Graaf, Amsterdam en A. J. Lankhuizen, Zoetermeer. Candidaatsexamen rechten: mej. J. v. d. Assum en mej. S. de Groot. Candidaatsexamen economie de heëren H. E. Ep- pens, J. J. van Hees en J. C. Pels Rijcken. Abusievelijk is vermeld, dat voor het candidaats examen rechten is geslaagd de heer G. A. Bruins- ma. Dit moet zijn de heer F. A. Bruinsma. VOOR SCHEEPSWERKTUÏGKUNDIGE Geslaagd voor diploma b, le gedeelte de heer A. Advocaat, IJmuiden Wederzijds.... Onzuiver Bloed - oorzaak van nameloos lijden en leed. Ook Rheumatiek is daar een gevolg van R matiek die sloopende pijn, die ontstaat oi schadelijke zuren zich ophoopen en vastzette spieren en spierweefsels, nu hier dan daar. R matiek uit zich in vele vormen, maar de oor is altijd onzuiver bloed, zooals de gevolgen he pijnen zijn. Die pijnen te verzachten, die oor weg te nemen, U weer krachtig te maken ei dat is de taak van Kruschen Salts. De weid versterkende uitwerking van Kruschen regelmatig gebruikt, is een gevolg van de hoogde actie van lever, nieren en ingewande Naarmate die worden aangespoord zuivere] •filteren ze alle schadelijke zuren uit Uw bloe Volg toch het voorbeeld van die duizenden d bare gebruikers van Kruschen Salts. Begin ei mee! Kruschen zal U goed doen, sterker ms krachtig, flink, vrij van pijn en vrij in Uwé wegingen. Kruschen het oude beproefdfe r( sinds 1889. Bij alle Apoth. en Drog. 1.47, 0.76', N.V. Rowntree, Amsterdam. (Adv. Ingez. Me Haarlem ten Noorden van den Sehotersingel 60 jaar geleden werd het e uitbreidingsplan vastgesteld Het is thans 60 jaar geleden dat Haarlem-Noor gon te groeien. Eind 1881 werd begonnen met bouw van de eerste huizencomplexen ten Noi van den Schotersingel. Het waren o.a de Jan S straat (het oude gedeelte), de Osladestraat, de wermanstraat, de Jan de Braystraat en de Ma van Heemskerkstraat, die in het midden van 188 reed kwamen. Reeds toen werd voorzien dat Haarlem ten Noi van den Sehotersingel de volksmond duidde stadsgedeelte aan met „buiten dc Nieuwpoort" dat wilde zeggen het terrein dat vroeger afge: werd door de Kennemcr- of Nieuwpoort groeien. Er stonden voor dien tijd nog slechts h aan den Schoterweg, maar bijna alle overige gr< waren in exploitatie van boeren en tuinbou Haarlem's bevolking breidde zich evenwel ln die: sterk uit, zoodat grond gezocht moest worden nieuwe stadskwartieren. Het gemeentebestuur ga ook een opdracht aan Openbare Werken om eer breidingsplan te ontwerpen voor de gronden ten 1 den van den Schotersingel. Haarlem's grenzen re toen tot aan het begin van de tegenwoordige Cr straat. Dit uitbreidingsplan werd op 5 April 1882 den gemeenteraad vastgesteld. In 1900 was de grond die Haarlem, ten Noordei den Schotersingel beschikbaar had vrijwel volgebc Intusschen waren ook reeds straten aangelegc Schotenschen grond, zoodat de Haarlemsche en tensche bebouwing aaneensloot Dat gaf meermali moeilijkheden aanleiding. De bewoners van het terkwartier leefden onder geheel verschillende standigheden. Niet alleen waren de belasting* Haarlem en Schoten verschillend, maar het be rijkste was. dat in het Schotensche deel plattel toestanden heerschten. Vuilnisophalen werd nie daan, het politietoezicht liet te wenschen over Schotensche Schoterkwartierders sloten zich aai en gingen hun belangen op het raadhuis boven d Gijzenvaart bepleiten. Bij de raadsverkiezingen men zij met eigen candidaten uit Daardoor kw in de Schotensche raadsvergaderingen de sterk genstellingen in elke zitting naar voren, Het g was tenslotte dat de stedelingen die aldoor in tal groeiden de volledige overwinning beha: Schoten paste zich aan bij de stadsbegrippen. Er zelfs een eigen gasfabriek gesticht, terwijl halvei Haarlem-Schoten het nieuwe raadhuis werd geb< Toch bleef de toestand op den duur onhouc Toen Schoten bij de- annexatie van 1 Mei 1927 g bij Haarlem werd ingelijfd, had het een inw aantal van 20.000. Daarna is Haariem-Noord nog 5 gegroeid. Een groot deel van den beschikbaren i tot aan de Jan Gijzenvaart is bebouwd, terwijl e ten Noorden van die vaart reeds groote huizer plexen zijn ontstaan. Omstreeks 1900 werd ook begonnen met de b wing van het Kleverpark. Als men thans een schatting zou maken vai aantal bewoners van Haarlem-Noord gerekènc Noorden van den Schotersingel is aan te neme bijna een derde althans meer dan oén kwart der lemmers in dat stadsgedeelte woont UIT DE STAATSCOURANT. Bij beschikking van den secretaris-generaa het departement van opvoeding, wetenschap cultuurbescherming is Jhr. Dr. D. G. Rengers Siccama. hoogleeraar aan de Rijks-universile: Uerecht, benoemd tot raadsadviseur bij het dep ment van opvoeding, wetenschap en cultuurbes ming.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 5