BRANDHOUT Maison Keur Fa. Roetman Zoon Boomenzorg. Kunsthandel „23e J.memaik Gedistingeerde Kerstgeschenken PlRODENT Voor de kinderen Haarlemsche Politierechter. OPLICHTING. r>" directeur van een fabriek van verhchtingsornamen- •i te Haarlem ontving op zekeren dag een bestelling van firma te Tilburg van 2es lampekappen. Hoogst ver anderd schreef hij terug, dat hij juist door bemiddeling i een van zijn vertegenwoordigers een dergelijke be- "ling van dezelfde firma had ontvangen. De zaak werd der onderzocht en toen bleek, dat de betrokken ver- tcnwoordiger de bestelling verzonnen, maar intusschen i -l de provisie opgestoken had. Bedoelde vertegenwoor- ger werkte meer met dergelijke bestellingen, die slechts zijn fantasie bestonden en had zoo zijn patroon in 't ,-cheel voor ongeveer f GO opgelicht. Maandag stond hij voor den Politierechter terecht, De Officier van Justitie maakte hem duidelijk dat patroons dergelijke onbetrouwbare reizigers niet gebruiken kunnen en eischte 2 weken gevangenisstraf tegen hem. De Politierechter wilde er rekening mede houden, dat de vertegenwoordiger de schade inmiddels vergoed heeft, maar verdachte heeft toch een waarschuwing noodig. Hel vonnis luidde conform den eisch. AL TE GOED. Een melkbezorger stond terecht omdat hij ten nadeele van de N.V. Melkinrichting De Sierkan te Haarlem in Juni 1941 een paar melkbussen had weggenomen. Het bleek, dat de melkbezorger meer uit misplaatste goedheid dan uit zucht, tot diefstal had gehandeld. Hij wilde n.l. een paar oud-collega's, die vroeger ook bij de Sierkan werkzaam waren geweest en nu om een melkbus verlegen waren, helpen. Daarom had hij hun elk een melk bus van zijn wagen gegeven. Deze verkeerd toegepaste vriendschappelijkheid gaat hem nu echter geld kosten, want de Officier van Justitie bij den Politierechter, voor ■wien de melkbezorger Maandag terecht stond, eischte tegen hem een geldboete van f 15 of 10 dagen hechtenis. Zijn verdediger, mr. Stomps, had gaarne aan het verzoek van velen uit de wijk van den melkbezorger voldaan, een goed woord voor hem te doen, daar ieder hem daar kende als een hoogst eerlijk man. Pi. gaf toe, dat de verdachte een domheid begaan had, maar het was een domheid uit goedheid geweest en vroeg voor zijn cliënt een geldboete, in ieder geval de uiterste dementie. De Politierechter veroordeelde den al te goedhartigen melkbezorger tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. De beide melkhandelaren, die van de goedheid van de zen verdachte hadden geprofiteerd, door de bussen aan te nemen (één had er zelfs naar gevraagd en zoo het mis drijf uitgelokt) kwamen er met x 15 boete of 10 dagen hechtenis af. IJSVEREENIGING „HAARLEM". Dezer dagen had in Ca te 't Bolwerk de jaarlijksche vergadering voor de IJsvereeniging Haarlem en Omstreken, afdeeling van den Ijsbond Hollands Noorderkwartier, plaats. Het ledenaantal bleek met 23 gestegen te zijn. De heer Baart de la Faille werd als voorzitter herkozen. Als penningmeester werd benoemd de here E. Ver waal. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering die op 20 December a.s. ie Allernaar plaats vïudt, werden benoemd Mr. J. G. Bettink en Drs. R. D. Baart de la Faille. Eén overtuiging, één wil „Thans vereenïgt ons allen Nederlandsche en Duit- sche nationaal-socialisten, een overtuiging en een wil: de overtuiging, dat wij al onze krachten en ons geheele wezen danken aan het volk, bepaald volgens zijn bloed, waarvan wij afstammen, en de wil. alle krachten van ons wezen voor deze bloedgemeenschap te wa gen"'. Zoo sprak de Rijkscommissaris dr. Seyss-Inquart Zondag j.l. te Utrecht, en inderdaad, zoo voelen het ook de Nederlandsche nationaal-socialisten; daarom trokken zij met duizenden naar het Oostfront, ter wille van het volk, ter wille van de bloedgemeenschap en van de toekomst van ons vaderland. Wat zal die toekomst zijn? De leider der N.S.B. ontving van den Führer de verzekering, dat deze toe komst zal zijn: een vrij en zelfstandig Nederland in het nieuwe Europa. Landgenooten, dat is een toekomst die waard is, dat ook u zich daarvoor inzet, want in die toekomst zul len het ook uw kinderen zijn, die de vruchten zullen plukken van uw vastbeslotenheid om nu als Neder lander uw plicht te doen. Het kan zijn, dat het vervullen van uw plicht u nog nimmer voor het feit stelde, uw leven te wagen, maai er heeft ook nog nimmer zooveel op het spel gestaan voor ons geheele volk en voor ons vaderland, als juist ln dezen tijd. Deze tijd behoort aan mannen, die veel risico dur ven nemen, maar die ook alles zullen bereiken. Toont dat u een man bent; neemt het risico; schaart u in de gelederen van onze strijders aan het Oostfront; meldt u aan bij het Vrijwilligerslegioen Nederland, Konin ginnegracht 22, Den Haag. HOOFDKWARTIER VRIJWILLIGERS LEGIOEN NEDERLAND. RADIOPROGRAMMA. DONDERDAG 18 DECEMBER 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Moiger.gesprekken voor den boer. 7.30 Gramofoon- ziek. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.1a 8.00 B. N. O Nieuwsberichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw 9.25 Gramofoonmuziek. 10 00 Weensch Phil- harmonisch orkest en solist (gr.pl-)- 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 12.00 Ensemble Willy Kok. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 13.00 Otto Hendriks en zijn orkest en zang met orgelbegeleiding. 14.00 Het Frie- sche Pianotrio. 14.35 Gramofoonmuziek. 15.00 Musette- orkest en soliste. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Bijbellezing. 16.20 Gramofoonmuziek. 16.30 John Kristel en zijn orkest. 17.00 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Salonorkest en pianospel. 18.30 Sociale zorg ook voor u. 18-45 Gramofoonmuziek. 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Concertgebouworkest. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio- Centrales. die over een lijnverbinding met de Studio be schikken. ?0.15 Gramofoonmuziek. 20.25 Filmpraatje. 20.40 Concertgebouworkest en solist. Ca. 21.30 Gramofoonmii- ziek 21 45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Engel- sche uitzending: „National features of the Netherlands" of Causerie „Over de beteekenis van het midwinterzonne- wendefeesi". 22.15—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 7 15 Gramofoonmuziek. 7,308.45 Zie Hilversum I. 8.4a Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Vlooi met planobegeleiding. 10.40 Voor de vrouw. 11.00 Ensemble Oscar Savov. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Boyd Bachman en zijn orkest. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische be richten. 13.05 Gramofoonmuziek. 13.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 13.45 Voordracht. 14.00 Amabile-sextet en gra mofoonmuziek. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Pianoyoordrachl. 16.00 Ensemble „De Kwintslag. 16.45 Voor de jeugd. 17.15 B N O Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.3u Gramofoonmuziek. 18.15 Sport en lichamelijke opvoeding. 18.30 Zang mei pianobegeleiding en gramofoonmuziek. 19.00 B N O. .Wat Nederland schrijft". 19.10 B. N, O. Nieuws berichten. 19.20 „Vrij volk op vrijen grond". 19.40 Gramo foonmuziek. 19.45 Causerie „Brandende kwesties 20.00 Concert voor de Duitsche Weermacht. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken). 21.45 B. N .O. Nieuwsberichten, 22.00 B. N. O. Toelichting op het weermachtsbericht. 22.10 —22.15 Avondwijding. GEEF HAAR, OOK HEM niet Kerst 'n Artistiek Portret „RICHE FOTO ART" 169 GKOOTE HOUTSTRAAT TELEF. 13412 (Adv. lngez. Med.) Voor bijvoeding Ze EMMASTR. 36, TEL. 14627. Vraagt inlichting. (Adv. Ingez. Med.) AGENDA. WOENSDAG 1? DECEMBER. Café-Rest. „Liclo": Postzegelveiling, 2.15 uur. Rembrandt Theater: „Een man geschaakt", 2.30, «.30 en 8.45 uur. Palace: „Het vlammende woud". 2, 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Lajla", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater; „Problemen der jeugd". 2.3' uur. Moviac: „Vier man en een meisje" en actuali teiten, van 12 uur af. Boekenwurm, Kruisweg 38: Expositie van schil derwerken, 106 uur. Nachtdienst Apotheken De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zondag) geopend: Fa. Duym en Keur, Keizerstraat 6, Tel. 1037S. Firma Begeman en Sneltjes, Kruisweg 30, Tel. 10043. Marnix Apotheek, Marnixstraat 65, Tel. 23525. Te Heemstede is geopend: ITeemsteedsche Apotheek. Binnenweg 9S. Tel. 28107. >Vnd. hoofdredacteur: C. .1. v. Tilburg, Heemstede jlv.-heol'dredactcur G. N. Leendcrs, Heemstede, voor Centrale Verwarming Haard., Kachel en Industrie F 37.50 per 1000 K.G. Leidschevaart 478, Tel. 20940 (Adv. lngez. Med.) WATERPOLO Eerste gedeelte van de competitie geëindigd Met de Zondagavond j.l. in het Sportfondsenbad ge speelde wedstrijden is het eerste gedeelte van de water- poloeompetitie van den kring Haarlem van den N. Z. B. afgesloten. De polospelers genieten thans een g dwongen rust. tot medio Januari en het is thans dus een geschikt oogenblik om in de verschillende afdeelIngen de balans op te maken. Voor de eerste-klasse werden twee belangrijke wed strijden gespeeld. H.V.G.B. bond in Zaandam met een volledig zevental den strijd aan tegen Nereus, dat met rust reeds een 2—0 voorsprong had. Hoewel Bongertman vrij spoedig in de tweede helft den achterstand verklein de. zagen de Zaankanters toch kans met harde doorslag ballen een 6-1 zege te behalen. De H.P.C.-reserves, die voor het eerst ln het water kwa men, weerden zich geducht tegen Haarlem, doch slaag den er niet in doelman Spaanderman te passeeren. Haar lem, dat vooral in de laatste minuten kwam opzetten, bracht het slechts tot één doelpunt van de hand van A. Spaanderman. Dit doelpunt werd echter gescoord, toen het fluitje van den scheidsrechter het einde aan de spannende ontmoeting maakte. Met een 0-0 gelijk spel werden dus de punten gédeeld, waardoor de stand in eerste afdeeling als volgt werd: Nereus 2 0 1 4 11 Haarlem 3 1113 3—3 V. Z. V2 1—12 8—5 H. P. C. 2 1 1 1 0—0 H. V. G. B3 1 2 2 5- In de tweede afdeeling werkten de Haarlem-reservi zieh met een 3-0 zege op H.V.G.B, 2 op de bovenste plaats, terwijl de V. Z. V.-reserves zich aardig na de eerste nc derlagen herstelden door H.P.C. 3 met 1-1 in bedwang l houden. Als het competitierad weer gaat draaien is de stand in deze afdeeling aldus: Haarlem 2 2 2 4 D. W. R. 2 3 2 1 4 8—3 H. P. C. 3 13 1 1 1 3 4—3 H. V. G. B. 2 3 1 2 2 4—8 V. Z. V. 2 3 1 2 1 Hoewel in de derde afdeeling alle vier ploegen nog m twee wedstrijden hebben gespeeld, is thans reeds duidelijk geworden dal H.V.G.B. 3 en Haarlem 3 voor den strijd om de bovenste plaats aan elkaar gewaagd zijn. Haarlem 3, dat hel derde zevental van V.Z.V. met een klinkende 8-3 nederlaag naar huis stuurde, heeft momenteel de leiding, zooals blijkt uit onderstaanden stand: Haarlem 3 3 3 6 14—5 H. V. G. B. 3 2 2 4 H. P. C. 4 2 2 0 V. Z. V. 3 3 3 0 4-14 In de vierde afdeeling zijn de eerste zeventallen van Wa tertrappers, H. Z. V,, Halfweg en K.Z, aardig aan elkaar gewaagd. Alle vier ploegen hebben uit twee wedstrijden twee punten veroverd. De Watertrappers bezetten met het beste doelgemiddelde thans de bovenste plaats. H.V.G.B. 4 heeft in de Vijfde afdeeling de leiding. De rood-witten moesten in den laatslén wedstrijd met 4-1 hun meerderen erkennen in H.P.C. 5, dat ook nog wel een har tig woordje mee zal spreken. Met een totaal van zeven punten en veelzeggende doel- cijfers 26—3 gaan de dames van Haarlem aan den kop van de ranglijst, die gesloten wordt door H.V.G.B., dat nog geen enkele overwinning heeft geboekt, ja nog geen doel punt heeft gemaakt. GYMNASTIEK WEDSTRIJDEN V/lN CG-.'CORDIA. Ruim 250 dames, heeren, jongens en meisjes van Concordia namen op verschillende avonden van de afgeloopen dagen deel aan de wedstrijden, die de ver- eeniging elk jaar voor haar leden uitschrijft. Voor alle onderdeelen waren de oefeningen voorge schreven om nadruk op de afwerking te kunnen leg gen. Bij de dames had mej. C. Kwant in tegenstelling met vorige jaren, toen mej. S. Smit haar zeer nabij kwam, niet de minste concurrentie. Mej. Kwant won dan ook nu den wisselbeker, en wel met 41 p. van de 45 p. Mej. Smit kwam tot 37.5 p. en mej. C. de Mon werd met 34 p. goede werde. In het tweede gelid werd mej. G. de Vries no. 1 met 38 p. en in het derde gelid mej. T. Vasbinder met 32 p. Voor het eerst sinds jaren vond ook voor de heeren- afdeeling de wedstrijd plaats. Vóór dien tijd was Con cordia's voorzitter, de heer F. Jansen, jaren lang kam pioen, hoewel hij toen reeds tot de veteranen behoorde. Nu wist één van de jongeren, en wel Th. Kuijk, hem voorbij te streven met 35.5 p. van de 40 p. De eerste plaats in het 2e gelid was voor C. Kok met 32,5 p. en in het 3e gelid voor H. Wernik met 31.5 p. Bij de adspiranten waren de besten: Jongste meisjes (Haarlem). Eerste gelid R. de Laat, tweede gelid T. v. Ek, derde gelid R. v. Straaten, Oudste meisjes (Haarlem). Eerste gelid E. Stuij, De frauduleuze slachtingen Het aantal neemt af 's-GRAVENHAGE, 16 Dec. Het A.N.P. meldt: Herhaaldelijk wordt gewaarschuwd tegen het eten van vleesch, dat van frau duleus geslacht vee afkomstig is met het oog op de ziektekiemen, die dit vleesch dat immers aan geen enkele controle is onderworpen en dus niet gekeurd is kan bevatten. De slachting heeft boven dien in den regel plaats in een omgeving, waar de reinheid ver te zoeken is, zoodat besmetting met allerlei bacillen niet uit gesloten is. Ook de wijze, waarop de die ren gedood worden, verdient de strengste afkeuring. Onbekendheid met de juiste wijze van slachten, het niet beschikken over het benoodïgde materiaal, de onzorg vuldigheid bij het geheele werk, dat clan destien geschiedt, het zijn allemaal even zoovele factoren, die het slachten op die manier tot een misdaad maken tegenover het Nederlandsche volk, dat door het eten van ongekeurd vleesch zijn gezondheid in gevaar brengt. Hoe primitief men soms te werk gaat bij de frauduleuze slachting, blijkt uit een geval, dat controleurs van den centralen crisis controledienst onlangs op het spoor kwamen in de omgeving van Boxtel, waar iemand bekende een kalf te hebben geslacht met een broodmes! Toch valt naar men van bevoegde zijde mededeelt, te constateeren, dat, dank zij de intensieve controle van den C.C.C.D. en de preventieve werking van de zware straffen, welke aan overtreders zijn opge legd, het aantal frauduleuze slachtingen in de laatste maanden is verminderd. DE VIER COMPAGNONS. De titel „De Vier Compagnons" doet een aanmerkelijk zakelijker en ernstiger spel vermoeden dan het Residentie Too- neel (directeur Dirk Verbeek) Vrijdag 19 December a.s. voor de Haarlemmers gaat opvoeren, maar in deze onschuldige grap worden de vier compagnons gevormd door even zoo veel aan trekkelijke jongedames die. na de Academie voor Beeldende Kunsten te hebben afgeloopen een reclame atelier opzetten en energiek den strijd aanbin den tegen de concurrentie en de.... lief de. Het stuk wordt onder regie van Bets Ranucci Beekman opgevoerd. De vier compagnons worden gespeeld door Enny Meunier, Annie van Duyn, Mieke Flink en Marianne Borg, terwijl verder optreden: Paul Steenbergen, Piet Bron, Bob Oost hoek, Jan Rete> en Stine Lerou. MARIA STUART Gezien de zeer groote belangstelling van het publiek voor de vertooningen van Maria Stuart, zal het Gemeentelijk Thea terbedrijf, Amsterdam. Afdeeling Tooneel, Int. Cor. van der Lugt Melsert. op Zater dagavond 20 en op Zondagavond 21 De cember te Haarlem in den Stadsschouw burg Schillers meesterwerk opvoeren. Ook het zevende tafereel van het werk, dat eerst om technische redenen gecoupeerd werd, wordt gespeeld. DANTE ALIGHIERÏ. Zaterdag 20 December spreekt voor de Vcreeniging „Dante Alighieri" in „De Kerkuil" te Haarlem professor R. Guar- nieri over: „Poesïe en musica nella Fi- renze dei Medici", Er wordt gewaarschuwd voor lieden ie zich ten onrechte uitgeven voor vruchtboom-deskundige en tegen hoo- gen prijs aanbieden vruchtboomen, die volgeiis hen ziek zijnweder gezond te maken) Daar blijkt een soort te zijn van lieden. Die zich bij burgers aan komt bieden, Zichzelf betitlend zonder schroom Als zeer deskundig tot den boom. Vertoont uw vruchtboom rare nukken En wilt u er toch vrucht van plukken. Dan wordt u mogelijk verleid Door zulk een boomdeskundigheid. Het is waarschijnlijk dat hij met een Talent een boom weet op te zetten, Terwijl een boom die lang al staat Zich niet door hem genezen laat. Ik raad u dus wel ln gemoede Wil u voor zulke lieden hoeden, Uw boom wordt minder dan uw geld Door hen op hoogen prijs gesteld, Geef hun, wanneer ze tot u komen, Geen toegang tot uw beurs en boomen De vrucht die hen slechts tegenlacht Is niet de vrucht waarop u wacht, Geen vruchten die aan boomen groeien. Zij willen u slechts laten „bloeien". P. GASUS. 8-7-6-0-0 Het gironummer van de Nederlandsche ambulance: 8-7-6-0-0. Hebt u het al genoteerd en hebt u er reeds gebruik van gemaakt? Neen? Dan wordt het toch zoo langzamerhand tijd. Niet waar, want u is er toch van overtuigd, dat u uw steun niet kunt onthouden! U is er toch van overtuigd, dat het eigenlijk uw plicht is, deze Nederlandsche hulpexpeditie naar uw vermogen te steunen? Welaan, neem dan uw giroboek en stort uw bijdrage op girorekening 8-7-6-0-0. NEDERLANDSCHE AMBULANCE, Koninginnegracht 22, Den Haag. „NEDERLAND FILM" MAAKT TEEKENFILM. DEN HAAG, 15 December. De studio van „Ne derland film", welke vroeger te Eindhoven gevestigd was en toen reeds vele artistieke reclamefilms maak te. is overgeplaatst naar den Haag. waar op het oogen blik wordt gewerkt aan een eerste korte film. „Neder land film" wil geen poppenfilms vervaardigen, doch gaat zich uitsluitend toeleggen op de productie van teekenfilms in kleuren, waarvoor zoowel hier te lande als in het buitenland groote belangstelling bestaat. Daar voor een korte film van ca. 10 minuten reeds meer dan 25.000 teekeningen gemaakt moeten worden, zal het echter nog wel eenigen tijd duren voor het bioscooppubliek van het eerste product dezer Neder landsche industrie zal kunnen genieten. (A.N.P.) I tt \NTIQUITEITEN SCHILDERIJEN CURIOSITEITEN Wilsonsplein No. 7, bij den Stadsschouwburg (Adv. Ingez. Med.) tweede gelid F. Hanson, derde gelid A. Jonkman. Jongste meisjes (Haarlem-Noord). Eerste gelid T. Femer, tweede gelid L. Sterkman, derde gelid A. Swart, vierde gelid LL. Velthuis. Oudste meisjes (Haarlem-Noord). Eerste gelid C. Leijen, tweede gelid E. Grootenboer, derde gelid H. Buma. Jongens (Haarlem). Eerste gelid R. Verdam, tweede gelid T. Braaksma. Jongens (Haarlem-Noord). Eerste gelid F. Nonnekens, tweede gelid S. Timmerman, derde gelid W. Verheijde en Th. Kamer. W aarschuwing De heer Joh. Dalman, secretaris van de Bloemist- Hovenierspatroons vereeniging voor Haarlem en Omstreken schrijft: „Naar mij ter kennis gekomen is wordt er in de laatste weken, vooral in de omstreken van de Kle verlaan te Haarlem, weer „gewerkt" door personen, die zich uitgeven voor „deskundigen" op het ge bied van vruchtboomen e. d. Zij zijn dan yolgens hun zeggen in een tuin „verderop" aan het werk en hebben gezien dat de vruchtboomen van hem. bij wien zij aanbellen, ziek zijn en zoodoende andere boomen kunnen besmetten. Zij geven voor de boo men te kunnen behandelen, zoodat deze geen ge vaar meer kunnen opleveren voor de omgeving, wat meestal gepaard gaat met het vragen van een zeer hoogen prijs. Daar deze handelwijze meestal bedrog is, wordt het publiek ernstig gewaarschuwd tegen de practijken van deze menschen; het wordt in overweging gegeven slechts aan die tuinlieden werk op te dragen, die zich behoorlijk als goed vakman kunnen legitimeeren". De Japansche operaties tegen Hongkong Britten verloren hier een kanonneerboot, zes torpedobooten en een torpedojager TOKIO, 17 December. (Domei). De vlootafdeeling van het keizerlijke hoofdkwartier maakt het volgende bekend: Tijdens de operaties tegen Hongkong heeft de Ja pansche vloot in samenwerking met de strijdkrachten te land en in de lucht een kanonneerboot en zes tor pedobooten tot zinken gebracht en voorts een torpe dojager, twee kanonneerbooten en een ander vaar tuig zwaar beschadigd. Ook hebben Japansche marine vaartuigen met hun granaten het Fort Mount Davis en andere vestingwerken zwaar beschadigd. De Japan sche vloot zet haar aanvallen in de lucht en ter zee tegen de Britsche kroonkolonie voort. PROF. IR. N. C. KIST OVERLEDEN. 's-GRAVENHAGE, 17 December. Alhier is op 74- jarigen leeftijd overleden prof. ir. N. C. Kist, oud- hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft. De overledene werd op 24 Juli 1867 te Tiel geboren. In 1917 werd hij benoemd tot hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool, belast met het geven van on derwijs in den brugbouw en de leer van belangrijke ijzerconstructies. In het studiejaar 1927/1928 was prof. Kist belast met het rectoraat van de Technische Hoo geschool. De teraardebestelling is vastgesteld op Zater dag 20 December om twee uur op de begraafplaats Oud-Eik en Duinen te 's-Gravenhage. PERSCHEF VAN DE VOORMALIGE NEDERLANDSCHE UNIE VEROORDEELD. •s-GRAVENHAGE 17 December. De Haagsche vrederechter mr. Sluyters heeft heden vonnis gewezen in de zaak tegen H. J. K., perschef van de voormalige Nederlandsche Unie, wien ten laste was gelegd, dat hij zich beleedigend tegenover een groep der bevol king had uitgelaten in een artikel van het weekblad der Unie. Hij eritiseerde daarin de wijze, waarop het agrarisch front léden wierf en verbond daaraan een beschouwing over de N.S.B. De eisch tegen K. luidde: een week gevangenisstraf. Mr. Sluyters veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van drie weken. (A.N.P.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM 17 December. Ondertrouwd: 17 December 1941: C. Overbeek en M. Brussel. D. Lutke Schipholt en G. P. Heitlager. J. de Boer en J. W. Groene- woud. H. J. W. Groeneveld en C. J. H. Severijnse. J. J.'Ligtvoet en A. A. van Maas. P. A. Bos en C. van de Stadt. E. Vinke en A. E M. Dijkstra. G. C. Croese en J. G. Koning. K. C. Willemse en A. H. Lamoree. L. D. van den Berg en E. Kreijger. Gehuwd: 17 December: J. de Kat en H. H. van Herwaarde. F. A. G. Krijnen en S. Voorvelt. F. Kreuger en D. J. Alles. P. C. Rompelman en J. M. de Vries. G. Zandstra en J. H. van Oudenniel. H. Nijman en J. van Eis. A, M, van der Pas en E. de Keizer. A. van Osen- bruggen en P. M. M. Elïam. J. BI Kaijser en G. J. Hangjas. N. J. Zijlstra en E. K. Schleyer. J. H. Steenkist en S. C. Kroon. W. v. Lienden en R. Brinkhuis. J. A. Kuijkhoven en H. Kaatman. Bevallen: 14 December: W. M. J. Dik-Koers z. 16 Dec.: A. Karelse-Duister z. H. Hessels-Spinder. z. M. C. Smit-Kors d. 17 Dec.: J. Tauber-van der Groef, z. J. G. H. van Bakel-van der Pulten, d. A. P. IJ1- stra-Tulen, d. Overleden: 14 December: D. Janse, 79 j„ Kamperlaan. 15 Dec.: G. Koning, 70 j., Sophiastraat. C. A. Br'uns- Welman, 63 j., Koninginneweg. H. W. Blase, 71 j., Zïjlweg. J. P. van Leeuwen, 74 j„ Teylerplein. 16 Dec.: C. J. A. Akkermans, 48 j., Kamperlaan. FAMILIEBERICHTEN UIT ANDERE BLADEN. Getrouwd: C. F. Brenkman en M. H. Masink, Vars- seveld-Alkmaar; H. Th- Vreede en L. E. C. J. Emants, Den Haag; I-I. W. M. Weebers en C. M. F. de Vreede, Zurich; H. Ruseier en J. ten Hooben, Schiedam. Bevallen: Schimpf-Meyeringh, d„ Amsterdam; I-Iey- dendael-v. Dijk, z., Maastricht; Overzier-Randoe, z., Leeuwarden; Ten Zijthoff-v. Douwe d., Culemborg; v. d. Willigen-Reddingius, d., Lekkerkerk; A. Ozinga- Kikkert, d., Nieuwer-Amstel; v. d. Laarschot-Buys, d., Alkmaar; C. J. Kloosterboer-Hendrikse. d„ Florida (Bs. Aires); A. H. Biesheuvel-Kranenburg, d., Leiden; Hindriks-Woldijk, z., Groningen; J. E. Wolff-Brink man, d., Groningen. Overleden: K. bar.esse van Hemert tot Dingshof- Urata, v., 45 j., Den Haag; M. Derksen, m., 76 j., Does burg: J. v. Breevoort Jr., m., 56 j„ Weesp; B. Romers- v. Wier, v., 74 j., Amstelveen; A. C. A. M. Kreiken- Ilcken, v., 83 j„ Groningen; F. Paans, m., 76 j., Am sterdam: G. Brummelkamp, m., Amsterdam; J. A. Kroese, m., 66 j., Amsterdam; J, Burger, m., 65 j., Wassenaar; J. B. Bot, m., 60 j„ Sliedrecht; G. Th, Pronk, m„ 81 j., Baarn; J. F. v, d. Meer, m., 83 j., Hil versum. Wees zuinig op Uw tanden. Dus met DISPERGON tegen tandsteen. De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier. (Teekeningen van F. Wagner) 85- De Strijd WOfdt gestaakt 85. Dadelijk liet de een- dengeneiaal de drie vrien den bij zich komen en hoorde toen uit de mond van Barrabas het verhaal van den gevangen geno men prins, en hoe die reeds onderweg was om de vre desvoorwaarden over te brengen. Zodra de vijand bericht zond, dat de voor waarden aangenomen wa ren, moest ook het insee- tenleger de strijd onmid dellijk staken.Eerlijk gezegd voelde de eendengeneraal zich geweldig opgelucht. In zijn hart voelde hij ook niets voor al dat bloedvergie ten en de vrede was hem veel liever dan de oorlog. On derwijl was de wespenprins zo vlug hij kon in de richting gevlogen,van het hoofdkwartier, waar hij zijn vader hoop te aan té treffen. Hij' had zijn erewoord gegeven en dat wilde hij ook zo goed mogelijk houden. Zijn komst wekte de grootste vreugde, men had hem reeds als verloren be schouwd. De officieren ontvingen hem in stramme hou ding mgt de poot -aan de grote berenmuts en brachten hem ogenblikkelijk voor den koning. Die was natuurlijk erg blij, toen hij zijn dapperen zoon terug zag. Maar hoe verbaasd was hij, toen hij uit de mond van den prins ver nam, dat deze niet als vrij man. maar als gevangene van den vijand terug ekomen was en op zijn erewoord had beloofd terug te keeren als de koning hem niet wilde uit wisselen tegen de gevangen genomen jonge vlinder Livia. Maar als wel in deze voorwaarde werd toegestemd, wilde de vijand de wapens neerleggen. De wespenkoning keek ernstig., 't Was waar, de overwinning was nog lang niet zeker en zijn zoon was hem nog wel meer waard dan een kleine vlinder, al ts die ook nog zoo mooi.' En even later gaven de officieren bevel door van hun vorst, dat de strijd moest eindigen! 1. De strijd om Tobroek. Duitsche pioniers bestijgen een pantser wagen om den aanval op het vijandelijk Britsche doel in Noord-Afrika te ondernemen. (Orbis-Holland) 2. De Rijkscommissaris geeft geschenken aan Duitsche gewonde en zieke soldaten in de ziekenhuizen. Duitsche vrouwen als helpsters van het Sonderreferat Truppenbetreuung bij het Rijkscommissariaat, tijdens het inpakken van de geschenken. (Polygoon-Meijer) De Nederlandsche Arbeidsdienst heeft een nieuwe affiche laten maken, die op alle voor publiciteit in aanmerking komende zuilen en aanplakborden zal worden aangeplakt. (Matrijs-N.A.DJJ I Gooi geen oude tuben weg! Slechts tegen inlevering van een willekeurige oude tube met dop kunt U voortaan een in tube vSrpakt product koopen I NEDERLANDSCH FABRIKAAT. (Adv. lngez. Med.)

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2