w VICKS hoestbonbons OPTICIEN-STIENS Help Uw keel infectie voorkomen met de beproefde geneeskracht van i Mussolini spreekt Ifaliaansche vrouwen toe. Huidige oorlog bepaalt het lot van het menschelijk geslacht, aldus de Duce. Stefam meldt uit Rome: Ter gelegenheid van den zesden verjaardag van den dag van het „geloof" (in het Italiaansch fede), toen alle Italiaansche vrouwen hun gouden trouwring aan den staat aanboden ter versterking van den economischen weerstand des lands tegen de sancties, heeft de Duce in het Palazzo Venezia een commissie ontvangen van de centrale der vrouwelijke fasces benevens een delegatie der vrij willige verpleegsters bij het Roode Kruis en fascisti sche bezoeksters die belast zijn met het verleenen van moreelen en materieelen bijstand aan behoeftige ge zinnen. De minister van volkscultuur, de ondersecre tarissen van het minister presidium, van binnenland- sche zaken, van de gewapende strijdkrachten en hooge persoonlijkheden der partij waren bij de plechtigheid aanwezig. Onder de vrijwillige verpleegsters, die ge decoreerd waren wegens militaire verdiensten, bevond zich gravin Ciano, Edda Mussolini. De inspectrice der vrouwelijke fasces richtte een groet tot den Duce en sprak hulde uit voor alle Italiaansche vrouwen, zeg gende dat zij in haar hart de zekerheid dragen der overwinning, waarvoor zij ontberingen 'en moeiten ondergaan en waarvoor zij met trotsch den moed en het bloed van haar kinderen offeren. De Italiaansche vrouwen zijn bereid het hoofd te bieden aan alle be proevingen, opdat het offer tot de overwinning moge leiden. In zijn toespraak herinnerde de Duce aan den dag van het „geloof", zeggende dat dit een unieke dag was dien men zich niet kan herinneren zonder diepe ont roering. Allé vrouwen in Italië van de koningin tot de laatste boerin waren dien dag vereenigd, een dag die in tweevoudig opzicht een dag des geloofs was, in de eerste plaats omdat de, Italiaansche vrouwen haar trouwringen aanboden en in de tweede plaats, omdat zij haar trotsche vastbeslotenheid te kennén gaven om te strijden tegen de dieven der wereld, een strijd dien Italië gisteren evenals vandaag voert. Na zeer levendig lof gesproken te hebben over het werk der vrijwillige verpleegsters van het Roode Kruis, der fascistische vrouwen, der bezoeksters en van alle Italiaansche vrouwen en na er op gewezen te hebben dat de weerstand van het blnnenlandsche front ook bepaald wordt door het werk der vrouwen, door haar hardnekkigheid en gevoeligheid, zeide de Duce dat de huidige oorlog een harde en langdurige is, om dat Ifet geen oorlog is zooals alle andere. Dit is een oorlog die het lot van het menschelijk geslacht bepaalt en waarin direct of indirect twee milliard menschen zijn meegesleept» En zooals het 't laatste bataljon is dat over den veldslag beslist, zoo is het de laatste veldslag die de overwinning geeft. Vervolgens zeide de Duce dat de ontberingen van dén oorlog die zijn opgelegd aan het Italiaansche volk door het volk gedragen worden met een prachtige dis cipline. Het Italiaansche volk voelt .den oorlog, het Italiaansche volk voelt dat hoewel zijn ontberingen en de offers van het binnenlandsche front ernstig zijn, deze steeds oneindig minder zwaar zijn dan de ont beringen en offers die de Italiaansche soldaten ver duren, hetzij in de verlaten steppen van Rusland, hetzij tusschen de zandduinen van Afrika. Een toe speling makende op de geestelijke houding jegens den vijand verklaarde de Duce dat deze duidelijk en diep een houding van onverdelgbare vijandschap moet zijn. Men kan niet strijden wanneer men den vijand dien men tegenover zich heeft niet haat. In tijden van oor log blijken eenige beginselen van een moraal, die in normale tijden diep geëerbiedigd moet worden, over bodig en soms zelfs schadelijk. De oorlog eischt een zeer hard klimaat en zeer harde menschen, het volk moet een enkel stalen hart hebben. Tenslotte verklaarde de Duce dat alleen een waar lijk sterk en groot volk als het Italiaansche volk, deelnemende aan dit conflict, onmiddellijk rta twee andere oorlogen weerstand kan bieden aan een zoo langdurige, sedert 1935/1936 bijna onond|pbroken in spanning. De Duce besloot met te zeggen dat hij een volstrekt onwrikbaar dogmatisch ver-trouwen had In het weerstandsvermogen van het Italiaansche volk en in zijn zeer sterken wil tot overwinnen. Tenslotte gaf de Duce, er zeker van zijnde, dat hij de gevoelens van het geheele Italiaansche volk uitsprak, uitdruk king aan zijn dankbaarheid voor alles wat de Italiaan sche vrouwen hebben gedaan, doen en zullen doen. Italiaansch weermachtsbericht Vergeefsche Britsche aanvallen op Bardia. ROME, 18 Dec. (Stefani). Het 564e communiqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „Vijandelijke infanterie en pantserwagens hebben vruchtelooze aanvallen gedaan op de vesting Bardia.. Aan het front van Solloem levendige bedrijvigheid der artillerie. Italiaansche en Duïtsche pantserafdee- lingen hebben krachtige vijandelijke pantserafdeelin- gen, die tegen onze stellingen in de zone van Am el Gazala wilden oprukken, tot staan gebracht. Peta_ chementen van de divisie Brescia hebben zich buzonr der onderscheiden bij hevige tegenaanvallen. Pogingen van vijandelijke gemotoriseerde groepen onze stellingen binnen te dringen werden eveneens verijdeld. Gemotoriseerde voertuigen werden buit ge maakt/de bemanning gevangen genomen. Onze lucht strijdkrachten hebben ook gisteren concentraties van troepen en oorlogsmateriaal gebombardeerd. Bij El Agheila is een Hurricane die getroffen was gevallen, en vernield. Bij vijandelijke luchtaanvallen op dorpen In den Dzjebel vielen eenige slachtoffers onder de inheemsche bevolking. In den avond van 16 Decem ber zijn eenige bommen geworpen op Tarente, zonder dat dit gevolgen had. Een onzer duikbooten, die ook 22 gevangen genomen Engelsche officieren aan boord had, is niet op haar basis teruggekeerd." Een artikel van dr. Goebbels Beschouwing over den strijd der Japanners Het D. N. B. meldt: In een hoofdartikel In het Duitsche weekblad „Das Reich" behandelt rijksminister dr. Goeb bels door de oorlogsverklaring van Japan aan Engeland en de Vereenlgde Staten veranderden toestand van het mlllts: re en politieke werelddeel. Men heeft, aldus de minister, in Washington, naar het schijnt, het geduld en de onvermoeibare taaiheid der Japanners bij het onder handelen voor zwakte gehouden en ziet zich thans door den plotseling uitbrekenden aanvalsgeest der Japansche weermacht zoodanig tegen den muur gedrukt, dat men daarvoor tot op dit oogenblik geen plausibele verkla ringen heelt gevonden. Voor Berlijn komt deze ontwik keling geenszins als een verrassing want Dultschland heelt Japan, zijn weermacht, zijn volk en zijn leiding nooit anders gewaardeerd dan zij thans blijken te zijn. Het past echter volkomen ln de wereldbekende, geborneerde arro gantie der Angelsaksische oorlogsopruiers en brandstich- terskllek, dat zij de militaire capaciteiten en mogelijkhe den van Japan volkomen verkeerd hebben opgevat en derhalve deze vergissing terstond bij den aanvang hebben moeten betalen met een leergeld, welks omvang waarlijk schrikwekend is. In lede? geval vertoonen de ofhcieele communiqués zoowel van Roosevelt als van Chu: chili een groote teleurstelling en de crltiek, die hun njateloos ilcht- Sinntg optreden oolc in hun eigen pers ontmoet, zelfs onder de dictatuur van een meedoogenloos schrappende cen suur. toont, dat deze teleurstelling ook gedeeld wordt door de apenbare meening hunner landen. Ten slotte wordt in het hoofdartikel gezegd: de wereld oorlog was voor de onderdrukte naties, aan welken kant zij ook streden, slechts een vaag aanvoelen van de komende dingen. Deze oorlog daarentegen wordt door de betrokken volken bewust gevoerd. Het is niet. alleen een tot ln het reusachtige -uitgebreide strêjd om hun volksche eer of hun nationaal prestige, het is bovendien een strijd om de meest elementarie levensgoederen, om ruimte, arbeid en brood, om een menschwaardlg bestaan, om het doen ophouden der eeuwige crises, om een radicale opheldering der toe nemende problematiek hunner landen, welke zij binnen hun eigen grenzen niet meer meester kunnen worden. De spllmogendheden zijn gedwongen haar leven verdedi gen. ZIJ zullen dat doen op een manier, die geen senti menteel© egards kent. ZIJ werpen alles in het veld. Fransche geïnterneerden in Italië vrijgelaten Eerste resultaat der Fransch-Italiaansche besprekingen PARIJS, 18 December. De A.N.P.-correspondent meldt: Als eerste resultaat der Fransch-Italiaansche besprekingen worden alle in Italië geïnterneerde Franschen vrijgelaten. Reeds 140 krijgsgevangenen zijn gisteren te Grenoble aangekomen. Deze tegemoetkoming der Italiaansche regeering wordt in Frankrijk als een goede basis beschouwd voor de oplossing der andere problemen. Wnd. hoofdredacteur; C. J. v. Tilburg, Heemstede, Plv.-hoofdredacteur G. N. Lecndcrs, Heemstede» Vijand vernietigd - stad bezet - Burgers in nood. Steunt de Nederlandsche ambulance V. h. Oostfront. Koninginnegracht 22 Giro87600 's-Gravenhage ULadio 'Jsïaqxa.mma ZATERDAG 20 DECEMBER 1941. HILVERSUM I, 415,5 M. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45, Ochtendgymnastiek.' 7.55 Gramofoonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Causerie „Brandende kwesties" (opn.). 8.30 Gramofoonmu ziek. 8.35 Ohctendgymnastiek. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 10.00 Ernstige muziek (opn.) 11.00—11.20 Voor de vrouw. 12.00 John Kristel en zijn orkest. 12,40 Almanak. 12.45 B. N. O.. Nieuws- en economische berichten. 13.00 Otto Hendriks en zijn orkest. 13.40 Orgelconcert. 14,00 „Vrijheid". 14.35 Gevarieerd pro gramma. 15.50 Gramofoonmuziek. 16.00 Cyclus „Elia, de Thisbiet". 16.20 Cello, piano en gramofoonmuziek. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Gra mofoonmuziek. 17.34 Duitsche taalcursus. 18.00 Zang en instrumentaal ensemble. 18.15 Het kwartier van den arbeid. 18.30 Orgelconcert. 19,00 Actueel halfuur. 19.30 Bonte avond. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 Zang met pianobegeleiding. 20.40 Gramofoonmuitek. 21.20 Nederland sche Motetvereeniging en solisten. 21.45 B. N. O. Nieuws berichten. 22.00 B. N. O. Engelsche uitzending: „Dutch News Reel" of Gramofoonmuziek. 22.15—24.00 Gramofoon muziek. HILVERSUM II, 301,5 M. 7.15—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.35— 8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgen wijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Lichte muziek (opn.). 12.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoonmu ziek. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berichten. 13-05 Orkest Matando en solist. 13.40 Voor de jeugd. 14.00 Stedelijk orkest van Maastricht. 14.45 Causerie „U en d© muziek". 15.00 Stedelijk orkest van Maatstricht. 15.30 Rot- terdamsch Mannenkoor „Zanglust". 16.00 De Melodisten, solist en een accordeonduo. 17.00 Voor de binnenschippers. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 Orgelconcert. 18.00 Cyclus „In een nieuw licht be zien" (Voorbereid door de N. S. B.). 18.15 Klaas vhn Beeck en zijn orkest en soliste. 18.45 Voor den boer. 19.00 B. N. O. Groningsch praatje. 19.10 B. N. O. Nieuwsberichten. 19,20 Viool met pianobegeleiding. 19.45 Causerie door Dr. G. Hoekstra, Direoteur-Generaal van de Nederlandsche Cul tuurkamer. 20.05 Viool met pianobegeleiding. (Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de Studio beschikken). 20.25 Gramofoonmuziek. 20.30 Bonte Avond. 21.30 .Causerie „Oud-Amsterdam, groot openluchtmuseum van schoone architectuur". 21.45 B. N, O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Toelichting op het weermachtsbericht. 22.10—22.15 Avondwij ding* SCHEERT BETER EN SNELLER (Adv. lngez. Med.) Korter Kerstreces voor het Engelsche Lagerhuis Bijeenroepiug bij ernstige ontwikkelingen Uit Stockholm vèrneemt het D.N.B.: Het Bfitsche Lagerhuis heeft besloten het Kerstrecès met de helft te bekorten. Voorts heeft het van de regeering de belofte gevraagd te allen tijde te zullen worden bij eengeroepen, wanneer ernstige ontwikkelingen moch ten ontstaan. De stemming van het Lagerhuis werd tot uitdrukking gebracht door den vroegeren minister van oorlog Hore Belisha die in een critiek op de naar hij zeide onvoldoende voorboreidingen in Oost- Azië verklaarde: Het Imperium is door grootere ge varen omringd dan ooit tevoren. Koers Oost De lotsverbondenheid op leven en dood ,met het Duitsche broedervolk, zij eischt: Koers Oost. Inderdaad, dat beteekent voor vele Nederlanders een radicale koerswijziging. Koers West was geen volks belang. Schijnbaar was alles in orde, in werkelijkheid echter zou met deze koers het schip op de klippen zijn geloopen en vergaan. Koerswijziging dus, hetVoer om, niettegenstaande de hooge golven der revolutie het schip telkens weer uit die koers trachten te slaan. Het is geen gemakkelijke taak voor stuurman èn bemanning, maar de Neder landsche nationaal-socialisten zijn gewend aan moei lijkheden en gevaren en zij durven de consequenties van hun politiek te aanvaarden. Koers Oost, dus lotsverbonden op leven en dood. Dat beteekent ook, dat ginds aan het Oostffont plichten te vervullen zijn, en daarom strijden daar nu reeds duizenden Nederlanders schouder aan schouder met de Duitsche soldaten. Landgenoot, ook uw blik dient naar het Oosten ge richt te zijn. Ook uw plicht is het den vijand der Ger- maansche volkeren te bestrijden. Het is een grootsche taak, want het gaat om de toekomst van ons land en volk. Als goed Nederlander en waarachtig Christen zult u begrijpen dat uw plaats is in de gelederen van ons legioen, naast de duizenden landgenooten die de juiste koers houden en u het voorbeeld geven. Volgt dit voorbeeld, meldt u aan bij het Vrijwilligerslegioen „Nederland", Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. HOOFDKWARTIER VRIJWILLIGERS LEGIOEN NEDERLAND. In de winters tellingen Het Duitsche leger in het Oosten heeft zijn winter- stellingen betrokken. Dat wil niet zeggen, dat de strijd ginds een einde genomen heeft. Nog dagelijks probeeren de Sovjet troepen door uitvallen bressen te slaan in den /stalen muur, die hen van het Westen scheidt. Nog steeds vallen gewonden aan beide zijden, ge- woqd^n die thans, nu de vorst ingevallen is, sneller dan ooit geholpen moeten worden. Vergeet daarom de Nederlandsche ambulance niet. Stort uw bijdrage, iets meer dan u kunt missen, op girorekening 8—7—6—0—0 NEDERLANDSCHE AMBULANCE, Koniginnegracht 22, 's-Gravenhage. LUXE LEDER BRIL-ETUI'S GIERSTRAAT 27 - TELEF. 16764 (Adv. Ingez. Med.) De militaire situatie 's-GRAVENHAGE, 18 December. Van bevoegde zijde is een beschouwing over den oorlog gegeven. Daarbij werd verklaard dat de Britsche propaganda een nieuwe leuze verspreidt die er van uitgaat dat de toestand in Oost-Azië wel is waar niet goed is, maar dat de berichten uit Libië goed en aan het Russische front zelfs zeer goed zijn. Dit geschiedt zoo werd op gemerkt om de aandacht'van het eerstgenoemde oorlogsterrein af te leiden naar de later genoemde. In het bijzonder in de Amerikaansche pers worden de berichten uit Oost-Azië op den achtergrond ge drukt. Er zijn berichten van de Móskousche radio zender en van Amerikaansche correspondenten die zich uitputten in het noemen van dozijnen plaatsjes en het vermelden van Duitsche divisies die zich in aftocht zouden bevinden. Hiertegenover werd er op gewezen dat in een del- jongste "Duitsche legerberichten reeds zakelijk is ver meld dat als gevolg van het aanbreken der winter- sche weersgesteldheid nieuwe vorderingen van het Duitsche leger aan het Oostelijke front voorloopig niet te wachten zijn en dat men overgaat tot een stel lingenoorlog. Evenals de oorlog in de woëstijn is ook de oorlog in het Oosten afhankelijk van bijzon dere omstandigheden van het klimaat. Dat de Duit sche opmarsch tot dusverre, dus tot de eerste dagen van December, niet tot staan kwam, is een prestatie die men in militaire vakkringen ter wereld nooit ver wacht had. Het^Duitsche leger in Sovjet-Rusland be trekt thans zijn'winterkwartieren, het doet juist dat gene wat bijvoorbeeld Napoleon verzuimde en wat hem tenslotte noodlottig zou worden. Het Duitsche leger nestelt zich in stellingen die het niet alleen tegen de ongunstige weersgesteldheid, doch ook te gen vijandelijke invloeden moeten beschermen. Het risico dat Napoleon liep met de overijlde bezet ting van Moskou, een stad die slechts onvoldoende van vijandelijke troepen gezuiverd was, wordt door de Duitsche legerleiding welbewust vermeden. Het bezit van deze stad alsook van de stad Leningrad in het Noorden, van de stad Rostof in het Zuiden, is voor het inrichten van de Duitsche winterstelling geen noodzakelijke voorwaarde zooals destijds voor Na poleon. De door het seizoen voorgeschreven frontwijziging maakt het uiteraard noodig dat bepaalde ver in het vijandelijk gebied vooruitgeschoven aanvalswiggen worden teruggetrokkèp. Dergelijke frontwijzigingen zijn er nog in eiken oorlog geweest, zij zijn even goed onderhevig aan de geboden van de strategie als de tevoren vermelde aanvalsoperaties. Niemand, die het nauwkeurige werk van de Duitsche legerleiding kent, die een blik heeft mogen werpen in haar vooruitzien de plan en die tenslotte denkt aan de resultaten van haar geniale strategie op alle oorlogsterreinen, zal haar besluiten van dit oogenblik verwisselen voor een herleving van Russisch initiatief. De overwegingen van de Duitsche legerleiding zijn niet, zooals die van het Britsche opperbevel of van de leiding van het Bolsjewistische leger, voorgeschreven door eischen van prestige. De Duitsche weermacht zoo vervolg de deze beschouwing heeft daar geen aanleiding toe. De beweegredenen van haar leiding worden al leen beïnvloed door haar streven de overwinning te behalen met een zoo .gering mogelijk aantal offers. Tenslotte is het dan volkomen onverschillig of de Duitsche soldaat nu eens in deze en dan weer in die richting marcheert. Tenslotte werd de aandacht gevestigd op het artikel van luitenant-kolonel ^oldan in de Völkischer Beobachter over den strijd in het Oosten (reeds ge deeltelijk opgenomen in het. nummer van Donderdag j.l.) In deze beschouwing stelt deze militaire deskun dige dat de Duitsche weermacht in het Oosten drie doeleinden nastreeft: 1. De vernietiging van de Bolsjewistische strijdmacht 2. De vernietiging van de voornaamste bewape* ningcentra. 3. De verovering en bescherming van die gebieden, die het Europeesche continent noodig heeft orp be stand te zijn tegen de blokkade. Thans is zoo verklaart kolonel Soldan het grootste deel van die doelstellingen al bereikt en het overige zal al is het op dit oogenblik iets vertraagd, niet uitgesteld worden. De strijd ter zee. Een Duitsche duikboot staat op het punt, om naar het vijandelijk Het schiereiland Hangö is door de Sovjets ont- gebied te vertrekken. De commandant van de vlootbasis neemt afscheid van de ruimd. De eerste Finsche troepenafdeeling is zoo mannen. (Atlantic-Holland) juist aan land gezet. (Suomen-Holland) OPWEKKINGSSAMENKOMSTEN. Ter gelegenheid van het Kerstfeest en de jaarwisseling worden bijzondere diensten gehouden in de Zuiderkapel aan de Zuiderstraat No. 15 te Haarlem. Eersten Kerstdag onder leiding van den Evangelist J. Sevensma uit Amster dam des morgens om half 11 en des avonds om half 8, met medewerking van het zangkoor. Op oudejarasavond om 7 uur spreekt de heer J. Kits, Evangelist te Zeist. SLUITING VAN DE JACHT. 's-GRAVENHAGE, 18 Dec. In de Ned. Staatscou rant van heden is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van het departement van Land bouw en Visscherij, waarbij wordt bepaald, dat met ingang van 1 Januari 1942 de jacht met geweer op alle wildsoorten zal zijn gesloten. l^oor de kinderen De Avonturen van Barrabas de Rode Bosmier. (Teekeningen van F. Wagner) 87. De Redding Van Livia Een van de hoofd;- officieren kwam de sleutel brengen van de zware d«ur, die toegang gaf lot de donkere gevangenis Bevend wachtte Barrabas beneden aan de trap ter wijl de officier naar boven ging met de grote sleutel in zijn poot. De kerkerdeur zwaaide open en de ko ninklijke cipier verdween naar binnen. Barrabas' hart klopte als een razen de- in zijn keel; nu kwam het ogenblik van zijn leven, het ogenblik, dat hij nooit vergeten zou. In de donkere deuropening verscheen de stralende schoonheid van het kleine vlindertje. Haar vleu gels trilden in het zonlicht, dat ze zo lang had moeten ont beren en de voelspritjes op haar kopje bewogen zich zachtjes. En toen zag ze Barrabas beneden aan de voet van de trap staan. Hij keek ademloos naar haai op, zijn belofte had hij vervuld! Het vlindertje daalde de hoge trap af en Barrabas nam zijn helm van de kop en boog zich diep en eerbiedig. Toen stond ze nog een trede van hem af en haar kleine tere pootjes streken liefkozend over zijn kop; Nog nooit had Barrabas zo iets zachts ge voeld! Haar grote dank voor zijn reddende komst lag vol komen besloten in die streling, woorden waren hier over bodig. Toen moest hij plaatsmaken voor Hein, want die had toch ook een groot aandeel in de redding. Maar Hein was meer een man van de wereld en kuste met een elegante buiging het kleine pootje van Livia. Oebas, die ondertussen ook tgekomen was, stond met grote ogen het vlindertje aan te staren. Ja, I-Ieln had wel gelijk ge had: zoiets moois had hij van zijn leven nog nooit gezien. En toen hij ook door Hein werd voorgesteld, was hij zo vreselijk verlegen, dat hij niet wist, wat hij moest doen of zeggen. Maar uit die grote verlegenheid van den dap peren zwarten mier bleek juist zijn bewondering en dat begreep de kleine Livia best! In de Enkhuizer buitenhaven heerscht den .ijd een <m0.:.i«uue drukte. Nu de visscherij op het IJsselmeer zoo algemeen beoefend wordt, komen dagelijks tientallen sohuiten binnenvallen» (Pax-Holland-De Haan-c) (Adv. Ingez. Med.) Veilingen te Haarlem Het resultaat van de Donderdag in het Verkoop- lokaal- „Het Notarishuis" te Haarlem gehouden vei lingen was als volgt: Huis en erf Westerhoutpark 22, R. C. A. van Cranenburgh f 12.750; woonhuis en erf Garenkokerskade 7, P. J. Voorneveld f 5025; woon- en winkelhuis met erf Smedestraat 6, S. de Jong q.q. f 5050; woonhuis en erf Duvenvoordestraat 14, A. C. S. M. Breugelmans q.q. f 8600; pakhuis met bovenwo ning, erf en tuin Biliitonstraat 14, opgehouden voor f 7500; huizen met erven en tuin Biliitonstraat 16, 18, 20 en 22 te Heemstede, J. Mrasek, gecombineerd voor f 18.970: huis met erf en tuin Biliitonstraat 24, C. H. Speel f 4825; huis met erf en tuin Biliitonstraat 26, W. Kok f 4850; huis met erf en tuin Billitbnstraat 28, K. Jongert f 4775; huis en erf Ripperdapark 14. P. A. M. Hoogeveen Azn. f 8805; huis en erf Oranjeboom straat 124, N.N. f 1975; huis met afzonderlijke boven woning en erf Oranjeboomstraat 169 zwart en rood, F. J. Hagen f 5925; huis met afzonderlijke bovenwo ning en erf Oranjeboomstraat 171 zwart en rood, J. H. C. Schopman c.s. f 5925; huis met afzonderlijke bovenwoning en erf Oranjeboomstraat 173 zwart en rood, J- Witkamp q.q. f 6075: huis met afzonderlijke bovenwoning en erf Jan Nieuwenhuizenstraat 11 zwart en rood, K. Koedooder q.q. f 4850; huis en erf Leidschestraat 19, J. D. Philippo q.q. f 5115; huis en erf Wouwermanstraat 60, H. C. A. Joosten q.q. f 3350; woon- en winkelhuis met afzonderlijke bovenwoning en erf Westergracht 79 zwart-en rood, D. J. Glasz f 10.850; woonhuis- met schuurtje, erf en--tuin Sant poorterstraat 1 B, J. J. van Santé q.q. f 8450; woon huizen met erf, voor- en achtertuin Iepenstraat 14, 16 en 18 gecombineerd, D. J. Glasz f 21.750; winkel- en woonhuis met erf Ursulastraat 13 en huis met erf Ursulastraat 15, opgehouden voor f 5000; de percee- len Timorstraat 1, 3, 5, 7 en 9 werden niet geveild; huizen met erf en tuin Biliitonstraat 2, 2a, 4, 6, 8, 10 en 12, gecombineerd, G. J. Smit q.q. f 33.630; huis met erf en tuin Raadhuisplein 11 te Haarlem Noord, G. Hartog f 7355. Haarlemsche Politierechter. AL TE GOED. LA CUBANA Amstelstraat 43, Amsterdam, Telef. 39506 Voor direct gezocht GEROUTINEERDE PIANIST ter vervanging van FREDDY JOHNSON Modern Populair-genre Kopwerk (Adv. Ingez. Med.) EXAMENS ACADEMISCHE OPLEIDING. Geslaagd aan de Gem. Universiteit van Amsterdam voor het doet. ex. pharmaci'e: mej. M. C. E. Scheffener en de heer C, Buzink; voor het doet. ex. scheikunde de heer A. F. Willebrands en voor het cand.ex. wis- en natuurkunde mej. A. J. N. P. Edel en de heeren L. Kok, F. van Waateringe, J. C. de Gee en R. J. Lunbeck (cum laude). Bevorderd tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld: „Motorrijtuigen en aansprakelijk heid naar Nederlandsch burgerlijk recht mr. J. H. Ekering, geb. te Woubrugge. POSTVERKEER MET AMERIKA. 's-GRAVENHAGE, 17 December. Het gezamen lijk postverkeer met de Vereenlgde Staten van Noord- Amerika en hun bezittingen, daarbij inbegrepen de Philippijnen, is gestaakt. Bij gebrek van verkeersmo- gelijkheden kan voorts ook het postverkeer met Zuid en Midden-Amerika, de Far-Oereilanden, Groenland en IJsland niet meer' gehandhaafd worden. Lucht postzendingen naar Zuid- en Midden-Amerika voor zoover niet tot de Vereenigde Staten behoorend zijn echter voor verdere expeditie toegelaten. BIJEENKOMST MIDDENSTANDS JONGEREN. De Algemeene Middenstands Jongeren-organisatie te_ Haarlem houdt Zaterdagavond 20 December een bijeenkomst in het Middenstandshuis aan de Wilhel- minastraat. De heer J. P. C. van Gurtzgen uit Zeist zal spreken over het onderwerp: „Zakentypen". Za terdagavond 3 Januari wordt de eerste sociëteits avond in het nieuwe jaar gehouden. HOUD POES 12. HUIS! Een dierenvriend verzoekt ons allen, die hun poes een goed hart toedragen, er op te wijzen, dat het in deze dagen, nu( er tegen Kerstmis extra vraag naa-r konijn zal komen, van belang is, een wakend oog op de kat te houden. Veel ter toelichting is niet noodig. In tijden van schaarschte zoekt men naar vervan gingsmiddelen en het gevaar bestaat, dat verdorven lieden poesen bout als konijn-surrogaat zullen trachten aan te wenden. Wie zijn vierbeenige huisvriendin daarvoor wil bewaren houde haar in huis. In het duister loert de kattenmepper Hoogstaand werk. De schilders, die den gevel van de Bijenkorf-expeditie te Amsterdam een verfje geven, moeten geen last hebben van duizeligheid. .(Pax-Holland-De Haan-m). In ons verslag vermeldden wij, dat een melkbezor ger ten 'nadeele van zijn patroon een paar melkbus* ■sen had weggenomen om hiermede een paar oud collega's te helpen. Dit is echter niet geheel juist. Hel ging om één melkbus en één oud-collega, die gehol pen Werd. HET ONDERWIJZERS SINT-NICOLAASFEEST TE HAARLEM. Men schrijft ons: j De Sint-Nicolaas Commissie te Haarlem betuigt haar hatrtelijken dank aan allen, die bijdroegen tot het welslagen van haar feesten. Lettende op de groö- 'te sympathie, die voor Sit feest bestaat, zal de com missie niet aarzelen, een volgend jaar weer een beroep op de ingezetenen van Haarlem te doen KERSTUITVOERING IN „BETHESDA-SAREPTA". Het Lyceum-dameskoor „Z.i.g.e.a*", dirigente me juffrouw Rie Schouten, zal Zondag 21 December een Kerstprogramma uitvoeren voor de verpleegden van „Bethesda-Sarepta" te Haarlem. Medewerking verlee nen mevrouw H. Hommes, declamatie, en de heer Onne v. d. Klashorst, cello, (aan den vleugel mevrouw Sophie Leendertz).— Parelwitte tanden door PRODENT met DISPERGON tegen tandsteen heerlijk schuimend NEDERLANDSCH FABRIKAAT. (Adv. Ingez. Med.) geen oude tuben wegSlechts tegen inle vering van een willekeurige oude tube met dop kun! U voortaan een in tube verpakt product koopen1

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2