Uw Radio defect? liaansch weermachtsbericht ifsche acfie tegen de stellingen n Bardia en Solloem versterkt. Tobroek, Derna en Malta gebombardeerd. OME, 23 December. (Stefani). Het 569ste com- van het. Italiaansche hoofdkwartier luidt: den Dzjebel van Cyrenaïea, waar bedrijvigheid patrouilles viel waar te nemen, is de toestand eranderd. De vijandelijke artillerie heeft haar e tegen de stellingen te Bardia en Solloem ver- De luchtoperaties werden beperkt door on- stige weersomstandigheden. Tobroek en Derna op doeltreffende wijze door Duitsche vliegtuigen ombardeerd. Italiaansche en Duitsche vliegtuigen ben Malta herhaaldelijk aangevallen en, in weerwil het levendig afweervuur, militaire doelen ge- ïen" hurchill in persconferentie op het Witte Huis ITOCKHOLM, 24 December. (A.N.P.) Uit shington wordt gemeld dat in de gisteren ge iden persconferentie op het Witte Huis ook aanwezig was die volgens den Engelschen uwsdienst zei de te gelooven dat het zeer moei- zou zijn een oppersten bevelhebber voor de idkrachten der bondgenooten te benoemen. De log omvat thans de geheele wereld. Naar meening kan niet een enkel man de ctie van opperbevelhebber der wereld op zich Op de vraag of hij een Duitsch offensief een nieuw front verwacht, zeide Churchill te dat er iets op komst is. Hij kon echter niet gen wanneer en waar. Op een andere vraag of hij instemmen met een conferentie tussehen hemzelf, >sevelt, Stalin en Tsjang Kai Sjek, antwoordde Britsche minister-president: „In beginsel, ja". ITOCKHOLM. 24 December. (DNB) De Britsclie •uwsdienst meldt uit Washington dat Churchill in persconferentie verklaard heeft, zioh niet over de a^stukken van na dezen oorlog te willen uitspre- i. Bij al zijn besprokingen te Washington neemt crisis van dit oogenblik de eerste plaats in. Hij gde hieraan toe: men zal beter in staat zijn zioh t de toekomst bezig te houden, zoodra de pro- men van dit oogenbllk zullen zijn opgelost. illielmstrasse over de aanwezigheid n Churchill in de Ver. Stalen „Gang naar Canossa" 23 December. Het A.N.P. meldt: De van Churchill in Washington interes- Berlijnsche politische kringen in de eerste ats daarom, omdat daarin een symptoom ge- ti wordt. Men spreekt over Churchill's duidelij- gang naar Canossa. die, daar is men in de Ihelmstrasse van overtuigd, door Roosevelt is irgeschreven. In de Wilhelmstrasse is men ook meening dat de catastrofale toestand der En- sch-Amerikaansché oorlogvoering tot deze ont- eting geleid heeft. De voornaamste mannen in geland en de Ver. Staten, zoo verklaart men der, zijn gedwongen besluiten van verstrek-ken- beteekenis te nemen om aan dezen catastrofa- toestand het hoofd te kunnen bieden. In de Wil- mstrasse gelooft men dat Roosevelt van Chur- 11 voorwaarden zal eïschen die diep in het En- sche leven en in de belangen der volleen van en Amerika zullen ingrijpen en het zeer eilijk, zoo niet onmogelijk zouden maken, die be- gen met elkaar in overeenstemming te brengen. In er geval ziet men in bevoegde kringen der rijks- in de reis van Churchill, die geschiedt een oogenblik van de zwaarste oorlogsinspan- een sein en een signaal voor de noodlottige waarin Amerika zich door het verlies van vloot in den Stillen Oceaan en Engeland door dreigende verlies der voor zijn bestaan be- isende stellingen bevinden. Engeland verloor vier vliegtnigmoederschepen 3ERLIJN. 23 December. In aanvulling op het ërmachtsbericht van heden verneemt het D.N" i militaire zijde: Duitsche marine heeft opnieuw een opmerke- succes behaald door het tot zinken brengen i van een Britsch vliegtuigmoederschip, dat ge werd tot bescherming van een convooi. geland is niet meer in staat nog verliezen aan egtuigmoederschepen te kunnen verdragen. Zijn bevatte bij het uitbreken van den oorlog van deze schepen, waarvan er vijf uit den wereld- afkomstig waren. Van deze vijf werden er namelijk de „Courageous" den 17en Septem- 1939 en de „Glorious" den 8en Juni 1940 door Duitsche marine tot zinken gebracht. Bovendien zat Engeland nog zes moderne vliegkampschepen, larvan er echter twee door vele zware bomtref- s voor zeer langen tijd buiten gevecht zijn ge ld. Een derde, de „Ark Royal", van het jaar 1937, :rd half November op de Middellandsche Zee in n grond geboord. Thans is het vierde schip naar n bodem van de zee gejaagd. Er resteeren Enge- ïd dus nog vijf vliegkampschepen. Twee daarvan „Hermes" van het jaar 1919 en de „Argus" (1917) nnen onder de huidige omstandigheden slechts in perkte mate gebruikt worden, daar zij met hun waterverplaatsing van respectievelijk 10850 14450 t.on niet meer voldoende zijn voor de van den tegenwoordigen oorlog. heeft dus inderdaad nog slechts drie vliegtuigmoederschepen, die op geen enkele kunnen voldoen aan de eischen die de ojir- op den Atlantischen Oceaan, op de Middelland- 1e Zee en in Oost-Azië thans aan de Britsche stelt. De Japanners zijn met hun vlieg- mpschepen ook reeds superieur aan de Britten in zooals het tot zinken brengen van de slagschepen „Prince of Wales" eii ..Repulse" eft bewezen. De gevolgen van het verlies van twee •itsche vliegkampschepen in den korten tijd van if weken zullen zich in de toekomst doen mer- LISSABON, 24 December. (A.N.P.) In Washington gisteren bekend gemaakt., dat de directeur van d< ootacodemie der Vereenigde Staten, Schout-bij- icht Willson, benoemd is tot chef van den generalen van den opperbevelhebber der Amerikaansche admiraal King. MEXICO VET!BREEKT DIPLOMATIEKE BETREKKINGEN MET DRIE LANDEN. STOCKHOLM. 24 Dcc. (DNB) Naar United Press t Mexico meldt, heeft. Mexico de diplomatieke be- met Bulgarije. Roemenië ën Hongarije roken. Dappere mannen Dappere mannen hebben hun leven ingezet om aropa te verlossen van het dreigende Sovjet- iook. Dapperen hebben den strijd aangebonden met het imenschelijk systeem, 'dat ongeloof en terreur in In banier voert. Dappere mannen zullen ginds in het Oosten aan -n nieuw Europa bouwen en Nederland is daar- i niet achter gebleven. Honderden zonen van deze lage landen hebben ch gemeld om deel te nemen aan den strijd Ook een ander leger, dat het Roode Kruis in zijn voert, is er. Hrt brengt hulp aan vriend en vijand. Nederland is ook hierbij niet achtergebleven: het :ndt een ambulance. Deze verdient den steun van ?el het Nederlandsche volk. want als het gaat om ;n nood van anderen te lenigen, dan zal niemand !hter willen blijven. Daarom Nederlanders, steunt Nederlandsche ambulance. Stort -uw bijdrage, ts meer dan ge missen kunt. op giro-rekening 8760—0 NEDERLANDSCHE AMBULANCE. Koninginnegracht 22, te Den Haag. GEBRUIK UW BON VOOR POSTILJON verkrijgbaar bijFa. Harry van Beek, Kleverparkweg 11, Fa. S. Bouma, Rustenburgerlaan 49. Fa. Jules Hosman, Wagenweg 76, Fa. Jules Hosman, Gr. Houtstraat 151, Fa. Jules Hosman, Binnenweg 132. Fa. J. M. Visser, Zantvoorischelaan 1 6, Fa. J. M. Visser, Zantvoorischelaan 1 79, Aerdenhout Fa. G. M. van Maas, Kruisweg 41, Haarlem ERVEN G. VAN SiLLEVOLDT, ROTTERDAM. A°. 1833 Haarlem Haarlem Haarlem Heemstede Heemstede (Adv. Ingez.- Med.) „Waarom oorlog met Slalin?" Eenigen tijd geleden is in dit blad besproken het Roodboek der Anti-Komintern „Warum Krieg mit Stalin", bevattende medeaeelingen over de activiteit van het bolsjewisme over de geheele wereld en be schouwing over den binnenlandschen toestand in de Sovjet-Unie. Van deze brochure is thans onder den titel „Waarom oorlog met Stalin" de Nederlandsche vertaling verschenen. Hieronder volgen nog eenige bijzonderheden uit deze publicatie. In het eerste hoofdstuk „De wereldpolitieke plan nen van de Sovjet Unie" wordt geconstateerd dat sedert de stichting van de Sovjet Unie in het oor spronkelijke karakter van deze revolutionnaire cen trale niets veranderd is. Na eenige citaten uit rede voeringen van Stalin en de militaire theoreticus van het bolsjewisme Gussjew, waarin op de wereldrevolu- tien gezinspeeld wordt. Er zijn eenige jaren verloopen sedert deze politieke doéleinden van de bolsjewistische Sovjet Unie door hun toonaangevende woordvoerders zijn vastgelegd. Dat waren die. jaren, gedurende welke de minister van Buitenland- sche Zaken van de U. S. S. R., Litwinof-Fin- kelstein „in Genève en in de hoofdsteden van de wereld de eerste ophitser was voor de omsingelïngs- politiek van het nationaal-socialistische Duitschland, die op geraffineerde wijze geconstrueerde omsingeling die alleen door het politieke en militaire genie van Adolf Hitler niet uitgevoerd kon worden". „De redenen waarom juist Duitschland door het Kremlin als eerste en ook belangrijkste doel van den aanval op den weg naar het bolsjewisme wordt be schouwd, zijn maar al te duidelijk". Verder wordt betoogd, dat behalve de wilde haat der bolsjewiki tegen het nationaal-socialisme het de be geerte is, „het sterkste en rijkst, meest geïndustriali seerde land van Europa in handen te krijgen Moskou hoopt dat met 't land, dat 't hart van Europa vormt, ook 't overige Europa zonder grooten weerstand in handen van de roode tyrannie zal vallen, terwijl dan de industrieele capaciteit en de georganiseerde werkkrach ten van het Rijk de verschrikkelijke misstanden der Sovjets zouden kunnen dekken. Toen de Sovjets be merkten dat het Duitschland van den Führer geen gemakkelijke buit voor zijn tegenstanders zou wor den, verwisselden zij hun tactiek, echter geenszins hun doel. Voor de buitenwereld zonk Litwinof in het niet en Moskou richtte zijn voelhorens naar Berlijn. Het pact werd gesloten. Natuurlijk bleef het Rijk op zijn hoede. Met attentie volgde men alles wat in het Oosten gezegd en gedaan werd. Bij dit alles bleef het Rijk zelf volkomen loyaal in zijn houding. Zelfs werd in het openbaar in Duitschland de strijd van de we reldbeschouwing tegen den staat die als wereldbe schouwing het bolsjewisme huldigt zooveel moge lijk beperkt. „Geheel anders gingen echter de heeren in Moskou te werk. Hun oorlogsplan was duidelijk: De tegen standers in dezen oorlog, beide oorlogvoerende par tijen, moesten door een langen oorlog uitgeput ra ken, verbloeden en verarmen, om zoo een lichte buit voor den bolsjewlstischen veroveringsdrang te wor den. In dit plan was de vernietiging van den sterksten partner in dezen oorlog, tevens den naasten buur van de Sovjet Unie, d.w.z. Duitschland, reeds daarom het eerste en voornaamste doel van het Kremlin, om dat hier de practische mogelijkheid bestond op het laatste moment de roode armeeën in te zetten als lijkenschender. Uitgaande van "deze perfide bereke ning bleef de U.S.S.R. niet eens „neutraal", hoewel zij zich tot samenwerking verplicht had. neen, zij nam een direct vijandige houding aan. De overwin ning van de plutocratieën paste veel beter bij de Sovjet-doeleinden dan de overwinning van het Rijk". Uitvoerig gaat de brochure in op de activiteit van de Sovjet Unie in de verschillende landen van Europa gedurende de laatste jaren. Overal werd propaganda gevoerd tegen Duitschland. .Behalve de in afzonder lijke landen ingezette Duitsch-vijandige actie van ont binding", zoo lezen wij, „werkten er ook over geheel Europa uitgebreide terreurgroepen die voortdurend daden van sabotage moesten verrichten, in het bij zonder op scheepvaartgebied. Hierdoor hebben 16 Duitsche, 3 Italiaansche en 2 Japansche schepen schade geleden. De hoofdbureaus dezer sabotagegroep be vonden zich te Hamburg, Bremen, Dantzig, Rotter dam, Amsterdam, Kopenhagen, Oslo, Reval en Riga. Voor het overige zullen de duistere hoofdstukken van de bolsjewistische laagheid eerst later beschreven kunnen worden: over de misdaden en afpersingen die aan landverhuizers bedreven zijn. Steeds opnieuw heeft de Gpoe in tallooze gevallen getracht Duitsche landverhuizers tot spionnage en landverraad aan te zetten. Waar het doel niet bereikt werd of hun slachtoffers ook in schijn niet op hun plannen in gingen, daar maakten de bolsjewistische misdadigers het proces kort: Volksduitschers werden vermoord en met behulp van hun papieren werden Sovjet-agenten ïn het Rijk binnengesmokkeld. De gevolgen van deze plannen hadden vreeselijk kunnen zijn, indien niet de Duit sche politie waakzaam ware geweest en steeds tijdig had ingegrepen". „Diplomatiek valsch spel", aldus wordt de politiek der Sovjet Unie sedert het najaar 1939 genoemd. Her innerd wordt o.a. aan het optreden jegens Finland en op den Balkan waarna volgt: „Hand in hand met deze politieke en diplomatieke vijandige handelingen tegenover Duitschland ging de sedert nu bijna twee jaar op touw gezette systematische militaire overval op Duitschland. Niet alleen werden begin Juni 1941 ruim 160 divisies van het roode leger nabij de Duit sche grenzen tezamen getrokken, doch behalve dat hadden ongehoorde handelingen plaats met het doel bespieding door de Sovjets: meer dan 70 grensschen- dingen binnen enkele weken, gedurende welke aan Duitsche zijde zelfs een, doode viel. Practisch moet deze houding reeds als een aanval zonder oorlogsver klaring worden beschouwd". PERSONALIA. Mej. M. B. G. A. Bult uit Hoofddorp heeft met gun stig gevolg het candidaats-examen rechten afgelegd. Wat wilt gij, landgenoot Ruim anderhalf jaar geleden beleefden wij het' resultaat van een regeering die niet voor haar taak was berekend Wij verloren een oorlog en werden bezei gebied. Wij verloren Suriname en men, tracht ons door een blokkade uit te hongeren. Neder- landsch-Indië dreigen wij te verliezen en onze bur gerbevolking wordt door bombardementen ver moord. Wat wilt gij, landgenoot? Nog meer rampspoed over ons land en volk brengen, meehelpen eigen volks- genooten nog meer tegen elkaar op te zetten, toe staan dat Europa en dan ook ons land een prooi wordt van de Sovjet-horden of wilt gij de handen uit de mouwen steken en een nieuw Nederland in een nieuw Europa helpeh opbouwen. Wilt gij dat, landgenoot? Staak dan uw fluister campagnes en gebruik uw verstand, draai weg dien „Oranje-zender" en denk na, bedwing die haatge voelens en oordeel eerlijk en oprecht. Het is best mogelijk dat gij misleid "waart. Maar zoo waren er duizenden met u. Het kan zijn dat u groote fouten maakte, maar wie deed dat niet. Het is niet waar, dat u het ongeluk voor ons land en volk wilt. maar.onbewust werkte u er toe mede. Wat gij wilt landgenoot, dat is een gelukkige toe komst voor ons vaderland een eervolle plaats voor Nederland in het nieuwe Europa, maar dat kan niet worden bereikt zonder strijd en daarom be hoort gij in de gelederen van hen die hetzelfde wil len als u en strijden in het Oosten tegen hen die ook uw vijanden zijn. Wat wilt gij landgenoot? Vooruit dan, op de pres voor ons aller toekomst. Meldt u aan bij het Vrij willigerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22, t0 HOOFDKWARTIER VRIJWILLIGERSLEGIOEN NEDERLAND. De sluiting van bedrijven tussehen Kerstmis en Nieuwjaar En de belooning van losse arbeiders 's-GRAVENHAGE, 24 Dec. In verband met de sluiting van bedrijven tussehen Kerstmis en Nieuw jaar heeft de secretaris-generaal van het departe ment van sociale zaken in een rondschrijven aan de burgemeesters nadere aanwijzingen gegeven betref fende de belooning van de hierbij betrokken losse arbeiders. Voor de vaste arbeiders vindt doorbetaling van loon en tijdbasis plaas. Onder vaste arbeiders worden mede verstaan de arbeiders, die op 24 December reeds vier weken of langer bij den werkgever in dienst zijn. De overige losse arbeiders hebben recht op een loon dervingsvergoeding in den vorm van steun ingevol ge de steunregeling. Het ligt in de bedoeling, dat evengenoemde. ver- doeding zoo -spoedig mogelijk ineens aan de belang hebbenden zal worden uitgekeerd. De hiermede ge moeide bedragen worden volledig aan de gemeenten vergoed. Geen gezinsledenbijslag mag worden toegekend voor die gezinsleden, die over de rustdagen verdien sten hebben of zelfs tengevolge van de gedwongen rustperiode voor een vergoeding in aanmerking ko- men. Afgezien van den gezinsledenbijslag mogen bij deze gelegenheid geen verdere bijslagen ingevolge de steunregeling worden uitgekeerd, dus geen brandstof- fenbijslag, geen huur- of overgangstoelage, geen duur- tebijslag enz. Met de gezinsinkomsten behoeft overigens bij' de berekening vai) de toe te kennen vergoeding in geen enkel opzicht rekening te worden gehóuden. Ook de gebruikelijke maxima kunnesn buiten be schouwing worden gelaten. Evenwel mag de vergoe ding het loon. dat de betrokkenen over de desbetref fende dagen bij zijn werkgever zou hebben verdiend, niet overschrijden. (A.N.P.) OPRICHTING NED. TUINARCHITECTENGILDE. 's-GRAVENHAGE, 22 December. De persdienst van de N.S.B. meldt, dat als onderdeel van het ar- chitectengilde thans is opgericht het Nederlandsch Tuinarchitectengilde. Tot organisator van dit gilde is benoemd: de heer P. J. van Bommel te 's-Graven- hage. Bel op 14609 RADIO-MOORS N.V. KRUISSTRAAT 38 VAN OUDS BEKEND (Adv. Ingez. Med.) Tanken voor den start. Jonge Japansche piloten tijdens hun opleiding voor de verantwoordelijke taak in oorlogstijd. (Orbis-Holland) Van huis tot huis ging de strijd om Karhumaki, dat na hardnekkige gevechten door de Finsche troepen op de bolsjewisten veroverd werd. Infanteristen tijdens den aanval. (Suomen-Holland) /nd. hoofdredacteur: C. J. v. Tilburg, Heemstede, iv. -. ofdrcdacteur G. N. Lcenders, Heemstede, De Rijkscommissaris, dr. Seyss-Inquart heeft op het Rijkscommissariaat te 's-Gravenhage de bemanning ontvangen van de reddingboot „Dorus Rijkers" in- verband met de redding van 48 mannen van een Duitsch schip, dat op 5 Decem ber 1940 bij den Helder strandde. De redders ontvingen uit handen van den Rijkscommissaris een horloge; kapitein Bot een gouden, zijn zoon en de machi nist Eeleman ieder een zilveren horloge. Deze geschenken werden uitgereikt wegens bijzondere verdiensten. (Polygoon-Zcylemr kor) Ten behoeve van hardhoorenden is in den Stads schouwburg te Amsterdam een telefooninstallatie aangebracht met dertig aansluitingen, verdeeld ov-r de verschillende rangen. (Pax-Holland-De Haan-e) ANOVApresenteert haar derde groote STERRENPARADE op NIEUWJAARSDAG 1 JANUARI 1942, in het CONCERTGEBOUW om 7.15 uur. DE MOOCHERS, 12-man winnaars Intern. Jazzconc: ANN XHOFLEER De Indian Melody Makers. Een Argentijnsch TANGO-ORKEST. Een groot CUBAANSCH RUMBA- en SHOWORKEST. JACQUES GERLACH, de populaire radio-aceordeonist. De ADLERS, radio-mondacc. trio - De Schavuiten. Kaarten in voorverkoop a 1.00 pl. bel. bij Alphenaar, Kruisweg 49, ANOVA, Roozenstr. 1, L. Costerstr. 23, het Con certgebouw, Gierstr. 47, Rijksstraatweg 453, J. v. d. Bergstr. 47, Heemstede, Bloe- mend.str.weg 70, Santpoort, Oosterduin weg 19, IJmuiden. De beide vorige „Sterrenparaden" waren tot DE LAATSTE PLAATS uitverkocht!! Nu: BETER PROGRAMMA DAN OOIT!! (Adv. Ingez. Med.) HOOG AAN DEN KERSTBOOM moet schitteren Uw artistiek portret „RICHE FOTO AR 169 GROOTE HOUTSTRAAT TELEF. 134 (Adv. Ingez. Med.) DIRECTEUR DIENST STADONTWIKKELING 1 VOLKSHUISVESTING TE 's GRAVENHAGE: 's GRAVENHAGE, 23 December Op zijn vi zoek is met ingang van 1 Maart 1942 eervol oi slagen als directeur van den dienst der stadontw. keling en volkshuisvesting te 's Gravenhage ir. Bakker Schut, onder dankbetuiging voor de v en belangrijke diensten, aan de gemeente bewez Als zoodanig is met ingang van denzelfden dati benoemd ir. H. E. Suijver, thans adjuet-direct* van dien dienst. De heer Bakker Schut werd 28 Januari 1877 Alkmaar geboren. Hij studeerde aan de Polyte* nische school te Delft, alwaar hij in 1899 het diplo van civiel ingenieur behaalde. In 1918 werd de heer Bakker Schut tot direct* van den dienst der stadsontwikkeling en volksht vesting te 's Gravenhage benoemd. Rokse WEDSTRIJDEN TE HAARLEM. Maandagavond 5 Januari a.s. organiseert de Ha lemsche Boksvereeniging „de Ring" bokswedstrijc voor amateurs in de Gemeentelijke Concertzaal Haarlem. De hoofdpartij is de revanchewedsti tussehen den Haarlemmer Hessels (kampioen .i Nederland) en den Amsterdammer Poppes (D.O. De wedstrijd te Amsterdam is door Hessels óp pi ten gewonnen. Domme Simultaanseance J. B. Sluiter Jr. Zondag 28 December a.s. zal in het clublokaal der H« lemsche Damclub, bovepzalen Restaurant Munniks. Grc Markt 10. de huldiging plaats vinden van de clübk; pioenen 1940/1941 dezer vereeniging. Tevens zullen de de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1940/1 bekerwedstrijden 1941 en zomerwedstrijden 1040 behat prijzen worden uitgereikt .terwijl voorts de topscoi 1940/1941 de hiervoor beschikbaar gestelde medailles in c vangst zullen nemen. Ter gelegenheid hiervan zal door hoofdklasse clubkampioen, den heer J. B. Sluiter Jr., simultaanséance worden gegeven, waaraan speciaal n leden van clubs kunpen deelnemen. Dames-Hoekt B.M.H.C. verliest van H.H.IJ.C. (0-1) B, M. H. C. verscheen weer met A. de Roos in de v< hoede, maar zelfs deze versterking heeft B. M.H. C. de zege kunnen brengen. In hoofd; aak kwam dit door weinige samenhang in de voorhoede. Van eenig syste mets te bespeuren. De haif-linie en de verdedig en behoorlijk en vooral Bosschart als midhalf - goed. Toch leed het geheele elftal aan gebrekkige l controle, een eigenschap welke de gasten juist in ho mate bezaten Daardoor is ook H. H. Y. C. meestenl gevaarlijker geweest. Reeds in de eerste helft, toen na langdurig overwicht, waarin meerdere lange en k< corners op het Haarlemsche doel genomen waren u de Haagsche meerderheid zeer verdiend in een goed d punt uitgedrukt (0—1). In de tweede helft heeft B. M. H. C. zelcer met ir geestdrift gespeeld, maar de capaciteiten schoten ten ee male te kort. DAMES-HOCKEY-WEDSTRIJD. B. D. II. C.—HILVERSUM (2—0). Met mevr. van Baasbank als invalster in de gelede speelde B. D. H. C. als herboren. Vooral in de eerste t! waren tempo en samenspel schitterend. Dit werd belo door twee prachtige doelpunten vanlpiej. van der Hij* In de tweede helft deed de vermoeidheid zich gelder kwam Hilversum meer In de aanval. De middenlinie achterhoede van B. D. H. C. hielden echter stand en einde kwam ongewijzigd. Door deze overwinning heeft B. D. H. C. zich uit de bi der laatste plaats gewerkt. Biljarte Schmidt kampioen van Nederlani lste klasse klein biljart Zondag werd het tournooi om het Nederlandsch k pioenschap klein biljart cadre 35/2 met een viertal i tijen gesloten. De partijen brachten het volgende resultaat: De Cock 400 18 138 1 Haberer 190 18 37 Beekhof 400 222 52 Schmidt 83 6 69 Geestman 400 15 106 Gruythuyzen 224 15 63 De eindstand werd: eerste en kampioen: Schmidt met gewonnen partijen, remise geen. 10 punten, caramfc 2322, 97 beurten alg. gem. van 23.93, hoogste serie 175, 2. Hoogland 4 1 9 2596 120 21.63 3. Gruythuyzen 4 0 8 2400 116 20.68 4. De Cock 4 0 8 2352 123 19.12 5. Beekhof 4 0 8 2407 134 17.06 6. Geestman 3 1 7 2371 119 19.92 7. Brandts 2 0 4 1996 135 14.78 8. Haberer 1 0 2 1875 140 13.39 NED. KORFBALBOND Swift wint van Oosterkwartier Oosterkwartier komt uit met twee invallers P. Stam en mej. Th. I-landgraaf. Swift is volle De strijd gaat het eerste kwartier gelijk op. doelen komen om de beurt in gevaar. O.K. heeft eerst succes door H. Hommers (01). Tien minuten later echter weet Swift gelijk maken (11). Spoedig wordt dit doelpunt gevi door een tweede (21). Dan echter weet W. v Linden door een goed schot den stand op i te brengen. Nog voor rust maakt Swift een drietal doelp ten, zoodat de Amsterdammers een 52 voorspi krijgen. Na rust vergrooten zij haar voorsprong zelfs 92 dank zij beter schieten. O.K. is in het veld niet de mindere. Zij weet z de laatste 10 minuten nog 2 goede doelpuntej maken door D. Starink en H. Hommers (94) Verdere doelpunten worden er niet gemaakt, dat Swift een geflatteerde overwinning heeft haald.

Haarlem's Dagblad | 1941 | | pagina 2