Emser-Pastilles t>agor<ler van den Führer tot ide weermacht Dank voor de betoonde dapperheid HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 31 Dec. (D.N.B.) Do Führer en opperste bevelhebber heeft bij de jaarwisseling den vólgenden dagorder tot de weermacht gericht, die tegelijkertijd den groet van den Führer als opperbevelhebber van et leger bevat: Soldaten. Evenals na den veldtocht in .Polen heb Jk in weerwil van bittere ervaringen ook in Juli 1940 na het glorierijke einde van den oorlog in het Westen besloten den vijanden, die ons .op 5 September 1939 den oorlog verklaard hadden, de vredeshand toe te steken. Zij werd tevuggestooten en mijn aanbod werd uitgelegd als het teeken van onze zwakte. De mannen, die reeds voor 1914 tot den eersten wereldoorlog hebben aangezet, meen den stellig door nieuwe coalities het Duitsahe volk en de verbonden staten in 1941 voor goed te kun nen neerslaan, doen ontbinden en doen verdwijnen. Zoo bleef ons niets anders over dan den helm vaster te binden erf het oog te vestigen op den verderen strijd. De reden voor het besluit dezer internatio nale oorlogsdrijvers, die onder geen omstandighe den vrede wilden sluiten, lag, behalve in hun economisch-kapïtalistisohe belangen, in de overtui ging dat zij het Duitsche rijk definitief zouden kun nen vernietigen door de deelneming van de Sovjet Unie aan den strijd tegen Europa, welke in het geheim was voorbereid voor den zomer van 1941. Nu ligt dat jaar 1941 achter ons. Het was een jaar van de belangrijkste besluiten en van de bloe digste gevechten. Het zal in de geschiedenis worden geboekstaafd als het jaar van de grootste overwin ningen aller tijden. Zonen van alle Duitsche gouwen hebben schouder aan schouder met de soldaten on zer bondgenooten roemrijk gestreden op den Bal kan en Kreta, in Afrika, in de Middellandsohe Zee en op den Atlantischen Oceaan. Sedert 22 Juni hebt gij, mijn soldaten* op de oorlogstooneelen van -het Oosten, van het hooge Noorden tot aan de Zwar te Zee, gevechten geleverd die door hun omvang en hun hevigheid ongehoorde eischen aan u stelden, doch door hun successen de glorierijkste wapenfei ten der geschiedenis zijn. Door u, soldaten, is de Etrijd tót behoud van ons bestaan die ons volle zoo vaak is opgedrongen, bekroond met overwinningen die alles overtreffen, wat de geschiedenis des volken kende. Door uw dapperheid, uw doodsverachting en uw offervaardigheid werd niet alleen ons Duitsche va derland, maar geheel Europa gered en bewaard voor een lot waaraan wij slechts met huivering kun nen denken. Vrouwen en kinderen en alle anderen in het vaderland kunnen u. soldaten van het Oos telijk front, niet genoeg danken voor hetgeen gij voor hen gedaan hebt. Gij zelf ziet sedert 22 Juli met eigen oogen den aard van het „Paradijs", waar in de gemeenschappelijke samenzwering van Jood- sehe kapitalisten en Joodsche bolsjewisten ook- ons Duitschland wilde veranderen. Soldaten, als Führer en woordvoerder van de millloenen van ons volk en els opperste bevelhebber der weermacht, dank ik alle aappere mannen van gansoher harte voor hun Eoo vaak betoonde heldhaftigheid. U, soldaten van het leger en van de Waffen S. S., in het bijzonder aan het Oostelijk front, groet ik met de trotsche blijdschao dat ik thans het onmiddellijke opperbe vel voer over het deel der weermacht, dat, zooals overal en altijd, den zwaarsten last van den strijd heeft te dragen. Het geheele Duitsche vaderland ziet met grenzeloos vertrouwen op zijn weermacht en zou ieaer van u gaarne helpen,-waar dat moge lijk is. Wij allen, front en volk, gedenken ge meenschappelijk en eerbiedig de kameraden, die hun liefde en trouw voor Duitsahland met den dood moesten bezegelen, alsmede de slachtoffers onder de soldaten der bondgenooten die in onze rijen hebben gestreden voor hun lgjiden en voor ge-, heel Europa. Soldaten van het Oostelijk front, in 1941 hebt gy in tallooze slagen den vijand, die voor den aan- valssprong gereed was. niet alleen verwijderd van de grenzen van Finland, Duitschland, Slowakije, Hongarije en Roemenië, maar gij hebt hem meer dan duizend kilometer in zijn eigen land terugge worpen. Zijn poging om in den winter van 1941 op 1942 het lot te doen keeren, om weder tegen ons op te trekken, moet en Eal mislukken. Ja, integendeel, in 1942 willen wij met alle voorbereidingen, die zijn getroffen, dezen vijand der menschheid opnieuw aanpakken. En zoo lang slaan tot de vernïetigingswil der Joodsch-ka- pitalistïsche en bolsjewistische wereld gebroken is. Duitschland wil en kan niet om de 25 jaar door dezelfde misdadigers in een nieuwen oorlog om het zijn of niet zijn worden geworpen. Europa kan en wil zich ook niet eeuwig inspannen alleen daarvoor dat een bende Angelsaksische en Joodsdhe samen zweerders in de twisten der volleen bevrediging voot haar zakenmanoeuvres vindt. Het bloed, dat in dezen oorlog vergoten wordt, moet dat is onze hoop in Europa voor generaties lang het laat ste zijn. Moge God ons daarbij in het komende jaar helpen Oproep van Goering tot het Duitsche volk „Het voorterrein is veroverd" BERLIJN, 31 December (D.N.B.De rijks maarschalk van het Groot Duitsche rijk, Hermann Goering. heeft bij de jaarwisseling een oproep tot het Duitsche volk gericht, waarm hy o.a. zegt dat front en vaderland elkander de hand hebben gereikt, vervuld van striidwil en van vertrouwen op de overwinning. „Trots zien wij op het verle den. Polen, Noorwegen, Nederland, Belgie en Frankrijk heeft de Duitsche weermacht onder de geniale leiding van Adolf Hitler bedwongen. Enge land is van het vasteland verdreven en heeft geen enkelen soldaat in Europa staan. Zuid-Slayie is verslagen en de onzinnige tegenstand van Grieken land is gebroken. Maar boven dat alles staat de triomftocht van den Führer en zijn soldaten tegen de roode stoomwals, die Duitschland en"daarna de rest van Europa wilde verpletteren. In een hel- denstrijd. welken zelfs onze vijanden niet kunnen loochenen, hebben de soldaten overwinningen be vochten, die in de wereldgeschiedenis haar weerga hiet kennen. Ieder soldaat of officier, heeft zyn man gestaan. En ook het vaderland zal zoo handelen, evenals tot dusverre. Wii weten dat wij ons beperkingen moe ten opleggen, doch wij achten dat woord niet, Want de burgerlijke behoefte moet achter staan bij de groeiende eischen van bewapening en verzor ging onzer soldaten. Doch zie naar onze duizend jarige geschiedenis: nooit is ons iets geschonken. Altijd moesten onze vaderen met het zwaard tegen de afgunst van anderen verdedigen wat zij ver worven hadden. Zoo mogen wii ook niet gelooven dat de kostbaarste goederen van ons rijk, vrijheid en eer. zonder offervaardigheid en onbaatzuchtl- gen arbeid, behouden en vermeerderd kunnen wor- Het afgeloopen jaar heeft duidelijke fronten in de wereld geschapen. De haat van democratische en bolsjewistische demagogen tegen de jonge, voor uitstrevende volken die het leidersbeginsel zyn toegedaan, heeft zich overal ontplooid tot een®ver- bitterden strijd tusschen twee wereldbeschouwin gen. Aan alle fronten staan wij succesvol in on verbrekelijke wapenbroederschap met onze dap pere bondgenooten. Het voorterrein is veroverd. De vijandelijke schansen zijn In onze handen. Thans gaat het er om het laatste bolwerk te nemen £aat ons ons voor dezen stormaanval nog nauwer aaneensluiten en ons als een keten van staal staan Om onzen Führer en het geliefde vaderland". BERLIJN, 31 Dec. (D.N.B.). De opperbevelheb ber der luchtmacht, rijksmaarschalk Goering. heeft een dagorder tot de soldaten der luchtmacht ge richt, waarin hij o.m. zegt: „Een jaar van groote wapenfeiten, maar ook Van zware gevechten, ligt achter ons. Gij waart wederom baanbrekers der overwinning, toen de Zuidoostelijke flank der spilmogendheden tegen Engelsche storingspogingen beveiligd moest wor- u. Gij, jonge helden van valscherm- en landm""- epen, hebt de vlag van het Duitsche rijk nt op de heuvels van Kreta. Op den morgen van 22sten Juni was ook voor de luchtmacht het lissende uur gekomen. Kameraden in het oosten, ziit aangetreden om de geheiligde beschaving i het avondland te verdedigen. Met trots en be- ridering druk ik ieder van uw de hand. Mijn onderen dank en waardeering betuig ik ook den aders en batterijen in hel Westen en in het Ierland, die elke offensieve poging der Britsche almacht te schande hebben gemaakt. Wat zou echter alle dapperheid en offervaardigheid baten 'ien achter u niet de arbeiders en ingenieurs wapensmidsen stonden. Dappere kameraden, i lot heeft ons uitverkoren om onder bevel van n geliefden Führer met de wapens in de hand de jrt tot een nieuwen tijd te openen. Wy wensch- i den oorlog niet die ons volk ontbering bracht Verkrijgbaar bij Fa. Harry van Baek, KUverpsrkwef Fa. S. Bouma. Ruitenburgerlaan 49 Fa. Jules Hosman, Wagenweg 76, Fa. Jules Hosmen, Gr. Houtstraat 1 Fa. Jules Hosman, Blnnonwog 132, Heemstede Fa. J. M. Visser, Zandvoortscheloon 16, Heemstede Fa. J. M. Visser, ZanlvoorUchelaan 1 79, Aerdenhout Fe. G. M. van Maas, Kruisweg 41Haarlem ERVEN G. VAN SILLEVOLDT, ROTTERDAM. A°. 1833 (Adv. Ingez. Med.) en vele van zijn beste zonen eischte. Doch wij zul len hem thans tep einde strijden voor eeuwen tot aan de schitterendste van alle overwinningen. De helden, die het slachtoffer van dezen strijd zijn geworden, zullen altijd om ons zijn. Hun geldt de eeuwige dank van het eeuwige Duitschland. In de trouwe en sterke handen van den Duïtschen sol daat is niet alleen het lot van Duitschland, maar de toekomst van een geheel werelddeel gelegd. Evenals tot dusverre zult gij in dapperen storm aanval den vijand verslaan en nieuwe overwinnin gen behalen. Mijn vurige wenschen begeleiden u in de gevechten van het nieuwe jaar. Leve de Führer Dagorders van Rader en Himmler. BERLIJN. 31 December (D. N. B.). Groot admiraal Rader heeft een dagox-der gericht tot de marine, waarin hij zegt: „Soldaten der marine een jaar van groote overwinningen onzer weermacht en trotsche successen onzer marine loopt ten einde. Een nieuw begint. Het zal ons sterker, vastberade ner en met meer vertrouwen op de overwinning dan ooit vinden. In onwrikbaren trouw aan den Führer, in vertrouwen op God en onzen eigen kracht, zullen wii strijden tot de zekere eind overwinning". De rijksleider der SS en chef der Duitsche politie Himmler, heeft een oproep uitgevaardigd, waarin hij zegt: „Mannen van de Waffen SS en de politie, het jaar 1941 heeft veel van u gevergd en gy hebt veel gegeven. Het jaar 1942 zal in den strijd tegen den wereldvijand nog meer van u eischen en nog meer willen en zullen wij presteeren. Leve de Führer en zijn groot rijk". De militaire positie in het afgeloopen jaar Berlijn geeft vier hoofdkenmerken I-Iet DNB meldt: Naar de opvatting van wel ingelichte lcrlngën te Berlijn wordt de militaire ont wikkeling van Ifet afgeloopen jaar getypeerd door vier hoofdkenmerken, en wel: 1. Do beveiliging van de Zuidoostelijke flank van Europa door dep veldtocht op den Balkan en de bezetting van Kreta, alsmede de onmogelijkheid van een belangrijk vijandelijk initiatief in het Oos- ,ten der Middej^andsche Zee. 2. De bescherming van de geheele Oostflank van Europa tegen het dreigende gevaar eener massale bolsjewistische invasie. Daarmede Is voor den vijand iedere hoop dat hij op het vaste land de beslissing nog zou kunnen beïnvloeden ten gunste van Enge land, de bodem ingeslagen. 3. De opheffing der bedreiging van de Zuidelijke flank, doordat het Engelsche offensief in Libië is blijven steken, terwijl de zware Engelsche verliezen, meer dan 1200 pantserwagens en ruim 10.000 vanade best-uitgeruste soldaten, reeds catastrofale gevolgen op alle oorlogstooneelen beginnen te krijgen. 4. De doodelljlce bedreiging van het Brltsche Rijk tengevolge van de door Roosevelt en Churchill gewenschte uitbreiding van het conflict en'de ver nietiging der offensieve kracht van Engeland en Amerika in de Zuidzee. Hieruit vloeien voor 1942 drie factoren yan zeer groote betee.kenis voort: 1. Engeland bevindt zich in dezelfde positie als do centralen in 1918. Het moet op vele fronten der aarde militair optreden. Daaruit vloeit een ver snippering zijner krachten voort. Om het déficit in De echte zijn en blijven van ouds het dj°p beste middel bij handels- Hoest en Verkoudheid merk Prijs thans SO cent per kokertje (Adv. Ingez. Med.) Afrika te dekken, moest Engeland in het Verre Oos ten schulden maken. 2. Het gaat den Engelschen generalen staf bij het beginvan dit jaar ais Ludendorff in 1918. Door de vele fronten tegen Engeland en doordat het niet overal even krachtig kan optreden, is voor Enge land iedere offensieve mogelijkheid verdwenen. Het is overal in het defensief en kan nergens een militair zwaartepunt vormen. 3. Doordat Engeland zich in een oorlog heeft gekerkt, welke- zich over de geheele wereld uit strekt, is de strijd steeds meer een transportkwestie geworden. En hier berust de kans op de overwinning uitsluitend bij degenen die het voordeel van de binnenlinie hebben, Duitschland, Italië en. Japan. Het transportprobleem is het doodsprobleem van Engeland geworden. De Vereenigde Staten, die zelf door de Japansche slagen tot de uiterste krachts inspanning ten aanzien van de transportmiddelen worden gedwongen, zijn van de creditzijde naar de debetzijde van Engeland overgegaan. Londen draagt het tekort. Het Oostelijk front, aldus zegt men te Berlijn, is op dezen eersten dag van het nieuwe jaar geen probleem meer voor de Duitsche oorlogsvoering en voor Europa. De Sovjetaanfallen zijn, operatief be schouwd, een moede onderneming, een verdere 'ver nietiging der vijandelijke strijdkrachten in een ge bied. waarover 1942 het laatste woord zal spreken Italiaansch weermachtsbericht Britten bij Solloem en Bardia teruggeworpen. WOENSDAG. ROME, 31 Dec. (Stefani) In zijn weermachtsbe-; richt no. 577 maakt het Italiaansche hoofdkwartier het volgende bekend: „In de zóne van Agedabia raakten verkenningsaf- deelïngen met 'elkaar slaags. Levendige activiteit van de artillerie aari het front van Solloem en Bardia. De luchtmacht van de as ging voort met doeltreffend de operaties te land te steunep. Ten Zuiden van Agedabia bond een van onze verkenningsvliegtuigen den strijd aan met elf vijandelijke jagers en stortte brandend in onze linies neer, na drie vijandelijke ma chines te hebben neergeschoten. Twee leden der be manning wisten zich met het valscherm te redden. Formaties van de Duitsche luchtmacht bombardeer den herhaalde malen het eiland Malta. Een duik boot en een koopvaarder werden getroffen. Een groot motorzeilschïp werd tot zinken gebracht. Eenige mi litaire inrichtingen kregen voltreffers van bommen en vliegtuigen werden op den beganen grond in brand geschoten. Drie Hurricanes werden door jagers ver nield." DONDERDAG. ROME, 1 Jan. (Stefani) Het 578ste communiqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „Het succes, dat in de afgeloopen dagen ten Zuiden van Agedabia is behaald door Italiaansche en Duit sche gemechaniseerde divisies/heeft zich gunstig ont7 wikkeld. Bij nieuwe gevechten zijn weer 48 pantser wagens vernield en talrijke buitgemaakt. Na hevige artillerievoorbereiding heeft de vijand met steun van gepantserde middelen en afdeelingen der luchtmacht ons front bij Solloem en Bardia aan gevallen. Hij werd teruggeslagen. De gevechten duren voort. Aan de actie tegen-Bardia werd deelgenomen door twee oorlogsschepen, die zich snel terugtrokken, toen zij bestookt werden door het welgerichte vuur van de batterijen der vesting. Aari boord van een torpedojager kon men brand waarnemen. Luchtformaties van de spilmogendheden 'hebben krachtige aanvallen gedaan op marcheerencfe colon nes en belangrijke centra achter de linie van den vijand, waarbij vele auto's vernield werden. Het bom bardeeren .der oorlogsinstallaties op Malta werd energiek voortgezet. Een aanval van Engelsche vliegtuigen op Athene en-vandere Grieksche plaatsen eischte geen slacht offers. De schade is onbeteekenend." Radiorede van Pélain Beroep op eenheid der natie VICHY, 1 Januari. Het D.N.B. meldt: Het staats hoofd, maarschalk Pétain, heeft vanavond een radiorede voor het Fransche volk gehouden. Hij wees op de uitbreiding van den oorlog tot de vijf werelddeelen en verklaarde dat Frankrijk buiten het conflict blijft. Pélain gaf uiting aan de hoop dat de toenadering tusschen de Duitsche en de Fransche natie verdere vorderingen zal maken. Vervolgens wekte de maarschalk de Franschen tot eenheid op. Vele ambtenaren verleenen den staat niet den vollen steun, dien zij hem verschuldigd zijn. Deserteurs zijn allen die in pers en radio, in het buitenland en i—--1- --1-i,--i afschuwelijke buitenland en in Frankrijk zich inlaten met het afschuwelijke bedrijf van het tweedracht zaaien, benevens degenen die binnenslands lasteren en ver klikken. Ik beschouw, aldus Pétain, de sluikhandelaars en nieuwe rijken der nederlaag als tegenstanders der Fransche eenheid en de stelselmatige dwarsdi'ii- vers bij het vernieuwingswerk der regeering als de vijanden der nationale revolutie. Voorts roerde het staatshoofd de sociale vraag stukken aan en zei daaromtrent: Onze revolutie moet om nationaal te zijn eerst socialistisch wezen. Ik wil voor mijn land noch marxisme, noch het liberale kapitalisme, De regeering die oprecht wil zijn, kan slechts een strenge orde wezen, die van allen dezelf de discipline eisoht, gebaseerd op het voorrecht van den arbeid, de hiërarchie der waarden, den zin voor verantwoordelijkheid, de achting voor de gerechtig heid en het wederzijdsch vertrouwen binnen de be- roepen. Uitsluitend en alleen de volle steun voor mijnactie door de massa's der arbeiders en boeren, die Chans hun statuut resp. hun corporaties be zitten, zal de overwinning van deze nieuwe orde waarborgen. Tenslotte betoogd Pétain dat het Fransche im perium in eclatanten vorm zijn trouw aan den dag heeft gelegd en deed hij een beroep op de Fran schen om hem te helpen bij zijn werk van weder opbouw. Van het Finsche front. Door een gat in het ijsdek van een der bijna toegevroren Oost-KareUsche meren schepnen de soldaten frisch water. (Atlantic-Holland-Norjavirta) Inspectie in de sneeuw. Naar aanleiding van den Finschen zelfstandigheidsdag had te Kakisalini een groote troepenparade plaats. De commandant inspecteert zijn manschappen. (Atlantic-Holland-Pietinen) '.-Irct'leur: C. -T. v. Tilburg, Heemstede. lv.-Hoofdredacteur G. N. Leenricrs, Heemstede, Het elftal van de Haarlemsche „Sterren" dat met 43 van H.F.C. op Nieuwjaars dag won. Het zijn v. 1. n. r.: knielend: v. d. Griend, v. d. Horst, Smit, Krom; staand: Ferukel, v. d. Tógt, Prevost, v. Beekum, Dinkla, Haak, Brceuwcr. .(Foto-De Haas) Trad'tiegelrouw trekt de straatjeugd er na de Kers' 1 "ex: m uit, om de afgedankte kerstboomen te r: ..vhtigen en ex' rei vuurtje yan tc stoken. .(Pax-Hoiiciiil-Ue Paan-m), Mijnontploffing in Engeland 53 mijnwerkers bedolven STOCKHOLM, 1 Jan. Naar Reuter uit Londen- meldt, zijn bij een ontploffing in een kolenmijn te Burslem in Staffordshire vandaag 53 mijnwerkers bedolven. De eerste zes slachtoffers die tevoorschijn werden gebracht, waren dood en van vijf gewonden zijn er inmiddels tweq in het ziekenhuis bezweken. Reddingsploegen werkèn koortsachtig om de overige bedolvenen in veiligheid te stellen. De oorzaak der ontploffing is onbekend. DE INZAMELING VAN WOL EN BONT IN DUITSCHLAND. Het D.N.B. meldt: Omtrent ,het voorloapig resul taat der vrijwillige inzameling van wol en bont voor de soldaten aan het Oostelijk front verneemt het D.N.B. dat reeds 16 millioen stuks ten geschenke zijn gegeven. Daaronder bevinden zich vele honderddui zenden bontartikelen. In politieke kringen te Berlijn wordt dienaangaande opgemerkt dat reeds dit gedeeltelijke resultaat een bewijs vormt van den fanatieken wil om te overwin nen en de offervaardigheid van het Duitsche volk. Moordaanslag te Barneveld Pluimveehandelaar door messteek in het hart gedood De dader gearresteerd Op Oudejaarsavond is de pluimveehandelaar J. Westeneng uit Barneveld nabij het station aldaar door zekeren Kok aldaar met een mes in de hartstreek gestoken. De man is enkele oogen- blikken daarna overleden. Het drama heeft zich om ongeveer acht uür 's avonds afgespeeld. Het slachtoffer en de dader waren den geheelen middag op stap geweest en waren tenslotte in een café bij het station aan geland. Over een kleinigheid ontstond tusschen de beide mannen twist, waai-na de een de ander uit daagde naar buiten te komen en het daar uit te vechten. Wat zich daarop buiten heeft afgespeeld is nog niet gereconstrueerd, omdat er geen ge tuigen bij aanwezig, zijn geweest. Enkele minu ten later kwam de pluimveehandelaar het café weer binnen, terwijl hij uitriep: „Ik ben gestoken, maar het is niets". Hij bestelde nog een glas bier en toen hy dit half had leeggedronken zonk hij plotseling ineen. Een onmiddellijk ontboden geneesheer constateerde, dat hij was overleden. Hij bleek door een messteek recht in het hart te zijn getroffen. De dader K. kon spoedig worden gepakt, doch hij kon voorloopig niet worden verhoord, omdat hij sterk onder den invloed van sterken drank ver keerde. Het slachtoffer W. was gehuwd en laat een vrouw en een kind achter. Benoeming directeur landsdrukkerij DEN HAAG, (V.P.B.) Naar de V. P. B. verne men heeft de secretax-is-generaal van het departe ment van Binnenlandsche Zaken met ingang van 1 Januari 1942 benoemd tot directeur der Landsdruk kerij den heer B. L. Poelstra te Zeist. De heer Poelstra. die momenteel 37 jaar oud. is, heeft zijn grafische opleiding in Chemnitz 1 in Duitschland genoten. Na deze opleiding te hebben voltooid, werd hij in 1926 benoemd tot assistent be drijfsleider bij de N.V. Drukkerij v.h. L. E. Bosch en Zn., te Utrecht. In 1935 volgde zijn aanstelling tot algemeen bedrijfsleider en procuratiehouder van deze drukkerij. Op 1 September 1941 werd de heer Poelstra belast met de leiding van het Bureau voor Persreorganisatie te Den Haag. De nieuw be noemde directeur is sinds 1933 lid van de N.S.B. Hij is hoofdredacteur van het districtsblad „De Werker" te Utrecht .en secretaris van het Technisch Gilde, afd. Zeist. ,i N.V.V. WERKGEMEENSCHAP VREUGDE EN ARBEID. Voor de op te richten cursussen Duitsch (be ginners) 3e groep, cursus in Jiu-Jitsu en een cursus voor het maken van figen kleeding enz. bestaat nog gelegenheid om zich als deelnemer voor de cursussen op te geven aan het Districts huis, Kruisweg te Haarlem. Een goed begin Het nieuwe jaar heeft zijn Intrede gedaan en de Nederlandsche ambulance kan met trots vaststellen, dat in het oude jaar het Nederlandsche volk zijn plicht gekend heeft. Duizenden hebben hun bijdrage gele verd; het bekende gironummer 8-7-6-O-O heeft daarbij een belangrijke rol gespeeld. Maar ook in 1942 zal het Nederlandsche volk zijn steun aan de hulpexpeditie niet mogen onthouden. Maak daarom voor 1942 een goed begin. Stort uw bijdrage voor de Nederlandsche ambulance op girorekening 8-7-6-0-0 NEDERLANDSCHE AMBULANCE, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. Nu en straks 'sGRAVENHAGE, 2 Jan. De centrale propa ganda commissie voor de Weldadigheidszegels schrijft: Bestaat er voor 'n .oprechten Nederlander wel een grootere deugd, Dan een öterke en gezonde Nederlandsche jeugd? Immers, iedTe kerngezonde Nederlander Is toch een gemeenschaps-vreugd'? De toekomst van ons mooie land Heeft onze jeugd toch in de hand!-' Laten wij dus met elkander zorgen, Dat zij gezond blijft niet door ziekten aangetast. Want waarvoor wij n u samen borgen, Staat straks in 't nieuwe Europa als 'n rots zoo vast! Door nu allen gul k in derzegels te koopen Zal dat alles naar wensch verloopen. Men geneest en helpt den T.B.C.-patiënt En ook dien ondervoeden, futloozen venti Want wat heeft ons vaderland Aan een Jan Saliekwant? Als gevolg van 'n frissche en gezonde gemeenschap Staat straks Holland bovenaan op de welvaarts-trapf RADIOPROGRAMMA. ».LWBS™Zt,TSt,G 3 "U' 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.85 Gramofoonmuziek. $.00 B.N.O. Nieuwsberichten. 8.15 Gra mofoonmuziek. 8.35 Ochtendgymnastiek. 8.45 Gramofoon- "Wfck. 8.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gramofoonmuziek. 18,00 Ernstige muziek (opn.). ll.oo Voor de vrouw. 11.20 Gra mofoonmuziek. 12,00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 12.48 B-N.O. Nieuws- en economische berichten. 13.00 De organisatorische opbouw van dan Landstand. 13.15 Gramofoonmuziek, 14.00 Causerie „Het teeltplan van de kienen tuin". 14.20 Na gedanen arbeidmuziek en vroo- lijkheid. 15.50 Gramofoonmuziek. 16.00 Cyclus „God en de mensch". 16.20 Zang met pianobegeleiding en gramofoon muziek. 17.15 B.N.O. Nieuws-, economische- en beursbe richten. 17.30 Gramofoonmuziek. 17.35 Duitsche taalcursus. 18.00 Gramofoonmuziek. 18.15 Het kwartier van den arbeid. 18,30 „Pro Müsica" en gramofoonmuziek. 19,00 Actueel halfuur. 19.30 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en soliste. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 (1e!, 0-.e,n,f^l0.'3t?. VervoIe van 19.30 21.30 Gramofoonmu ziek. 21.45 B.N.O. Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O. Engelsche uitzending: „Dutch News Reel" of Gramofoonmuziek. 22.15 De Ramblers (opn.). 22.45 Gramofoonmuizek. 23.00—24.08 Frans Wouters en zijn orkest (opn HILVERSUM II, 301.5 M. 7.15—8.45 Zie Programma Hilversum I. 8.45 Gramofoon muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Lichte muziek (opn.). 12.00 Planovoordracht. 12.45 B.N.O. Nieuws- en economische berichten. 13.05 Roemeensch orkest Gregor Serban. 13.40 Voor de rijpere jeugd. 14.00 Zang, plano en gramofoonmuziek. 14.30 Gramofoonmu ziek. 14.45 Causerie „U en de muziek". 15.00 Gooisch Strijk orkest en gramofoonmuziek. 15.45 Hier W.A. 16.00 Orkest Malando en gramofoonmuziek. 17.00 Voor de binnenschip pers. 17.15 B.N.O. Nieuws-, economische- en beursberich ten. 17.30 Orgelconcert. 18.00 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de N. S. B.). 18.15 „Camelia's", muzikaal programma. 18,45 Een nieuw jaar voor den ploeg 19.00 Actueel halfuur. 19.30 Gramofoonmuziek. 19.45 We tenswaardigheden van de week. 20.00 Gramofoonmuziek Vana( 20,15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken. 20.15 uitverkoop 1941 21.30 Muziek en muzen bij de Grieken. 21.45 B.N.O. Nieuwsberichten. 22.00 B.N.O. Toelichting op het wear* machtsbericht. 22.10—22.1- -rvondwijding.

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 14