1 Zwemmen. NETTE MEISJES Dagbladreclame is niet te vervangen Loopjongen LUIDSPREKERS ARL. DAGBLAD, Maandag 12 Jan. 1942 Boksen iaie jeugdlandenwedstrijd itschland—Nederland Nederland verliest met 146 per groote belangstelling werd Zaterdag in de \e Zaal van den Dierentuin te 's Gravenhage de -landen wedstrijd gehouden, tusschen een ploeg is van de Hitier Jugend en van de Nationale Jeugd- i. Deze revanche-wedstrijd is voor onze landgenoo- 1 met een zeer bevredigend resultaat algeloopen. ;er was het zeer zeker, dat reeds bij den aanvang 4 ire punten verloren gingen door hel afvallen landgenooten, Bouvrie (weltergewicht) en Rietveld tngewicht) waardoor de gasten respectievelijk Löbsch imbloch op gemakkelijke wijze de eerepalm bemach- Geheel anders was het gesteld in de acht overige en. Verrassend was ongetwijfeld Ir» de halfzwaar- itsklasse de k.-o. overwinning van v. d. Dood op juitscher Kowatlowsky. die liefst na enkele seconden een zuiver geplaatste en harde linker hoekstoot werd leid. 1 minder fraai en nog overtuigender was de o- Ing van den pas 18-jatigen Rotterdammer Albers op Duitschen zwaargewichtkampioen, Tybor. De Dult- Icampioen moest in onzen landgenoot reeds spoedig neerdere erkennen ondanks zijn buitengewoon incas- igsvermogen. Met mokerslagen bewerkte Albers zijn stander, waartegen zelfs de beste dekking niet afdoen- eek. Het werd een fraaie kamp over 3 ronden van 2 ten, waarin Albers een uitstekende verdiende punten- rtnning behaalde. Rotterdammer was na dit gevecht nog volkomen i en belooft nog veel voor de toekomst. twee partijen verdienen extra vermelding. Op de plaats eindigde het gevecht in de lichtgewidhtklasse hen onze landgenoot Renle en dén Duitscher Sanders Hst. Algemeene voldoening bracht deze uitslag niet. bokste immers een uitstekende partij. Zijn dekking goed verzorgd, terwijl hij steeds dankbaar gebruik te maken van het opgedrongen clinchwerk van den cher. Naar ons oordeel verdiende onze landgenoot ileine puntenoverwinning, ook al wist de Duitscher na de tweede ronde aardig te herstellen. Ook de t partij vlieggewicht van deze landenonlmoetlng ein- I onbeslist. Hoewel onze landgenoot De Bruyn naar wrdeel wel iets meer verdiende. Zijn dekking was uit- nd verzorgd, terwijl hij met tal van goede treffers billende kostbare punten wist te behalen. Alleen in icede ronde wist de Duitscher Hardermann eenigen iet Initiatief over te nemen en daarmede zijn achter- lln te loopen. In de derde ronde kwam De Bruyn wel zoo geweldig opzetten, dat de Duitscher zelfs enkele seconden neerging. de overige paitijen bleek duidelijk dat onze landge- n nog te weinig beschikten over de noodlge wed ervaring en ringroutine. Goede kansen gingen her- eltjk daardoor verloren. van autoriteiten woonden deze landenontmoeting jn. Kommissar General Pr. Schmidt, S.S. Standarten- ir. dr. Harster, Kreisleiter dr. Schön en de K-chef Ajntes filr Leibesübung in de Reichsjugendfuhrung hjnnführer Adelbeck, Stabftihrer dr. Lindenburger, de de leider van de Nationale Jeugd Storm C. van erken en de heer v. d. Werft Jr. voorzitter van den rlandschen Boksbond. Stammführer Hosters, die de ene organisatie in handen had en tüch hiervan uit- J heeft gekweten, kan met genoegen op het resul- un zijn moeizamen arbeid terugzien. Nadat de beide zich hadden opgesteld en door Stammführer waren voorgesteld sprak Oberbannführer Adel- uit Berlijn namens den leider van de Relchsjugend- r een kort openingswoord, daarbij wijzend op de beteeltenis van dit samentreffen, ihet einde werden de prijzen uitgereikt door den heer n Geelkerken, leider van de Nationale Jeugdstorm, laarbij een toepasselijk woord uitsprak, afloop van den wedstrijd vond een gemeenschappe- maaltijd plaats in het Kurhaus te Scheveningen. gedetailleerde uitslagen luiden: Hardermann (Duitsch- -II. de Bruyn (Nederland) 1—1; Burgmüller (D.)— ars (Ned.) 2—0; Strübeck (D.)—Bertus (Ned.) 2—0; ers (D.)—Renie (Ned.) 1—1; Wietelmann (D.)—J. de n (Ned.) 20; Lóbach (D.)Brandenburger (Ned.) Kowalkowski (D.)—Van den Dood (Ned.) 0—2; Tybor Albers (Ned.) 0—2? Tauber (D.)—geen tegenstander Hamloch (D.)—geen tegenstander 2—0. (A. N. P.) Schermen Mosman thans ook kampioen op den degen vrij groote belangstelling vonden Zondag in een en van Tivoli te Utrecht de schermwedstrijden op degen om het kampioenschap van Nederland plaats. Haal namen 18 schermers aan deze wedstrijden deel, n totaal 153 partijen hebben getrokken, het: tweede gedeelte slaagde de Amsterdammer Mos- er in de leiding te nemen, die hij zich niet liet ont- zoodat hij tot kampioen werd.uitgeroepen. W. Drie- n, de kampioen van 1939 moest zich met de tweede s tevreden stellen. ir T. Mosman reeds eerder het kampioenschap op 1 en sabel heeft veroverd kan deze zich na het be- i van het kampioenschap op den degen kampioen le wapens noemen, ct na afloop reikte de heer P. Eenhoorn de prijzen en nieuwen kampioen van Nederland en overige ïinnaars uit. Athletiek èl een sintelbaan te Hilversum burgemeester van Hilversum, jhr. mr. E. J. B. M. Bönnlnghausen heeft, een erediet van f 24.000 toege- voor den aanleg van een sintelbaan op het hoofd- van het sportpark in Hilversum. Ook andere maat- i ten gunste van de athletiek-beoefenlng zullen hier getroffen; zoo zullen ook spring- en werpplaatsen in aangelegd. belangrijke verbeteringen worden aangebracht in het rvan een omvangrijk plan tot reorganisatie van het ïarkwezen in deze gemeente. Wanneer volgt :tm? r\ Wetfmtue&tMïdtketl Als 's winters de barome ter stijgtbeteekent dat kou. Daalt hij, dan icordt het onaangenaam voch tig weer. Vochtig weer echter is de ergste vijand van den mensch. Al te gauw vat hij dan kou of krijgt griep. Daarom: AotntUt fruit/ t 20 UbletUo SS cL Zakjo 2 UblatUn 7 ct. (Adv. Ingez. Med.) UITGAAN MAANDAG 12 JANUARI, embrandt Theater: Piet Köhler in „Hoe ouder gekker", 2.30 en 7.30. tlace: „Gevaarlijke Vrouwen", 2, 6.30 en 8.45 rans Hals Theater: „La Habanera", 2.30, 6.30 en ttor Theater: „Dik Trom", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. oviac: „Kinder-Cabaret" en binnen- en buiten- ttche actualiteiten, van 12 uur af. DINSDAG 13 JANUARI, imeentelijk Concertgebouw: I'aedagoglsch con- H.O.V., 7.30 uur. bscoop theaters: Voorstellingen des middags en avonds. Nachtdienst Apotheken volgende apotheken te Haarlem zijn van des ids acht tot des morgens acht uur (ook op Jag) geopend: Irma C. G. Loomeijer en Zn., Barteljorlsstraat 11, 10175. irk Apotheek, Kleverparkweg 13, Tel. '11793. 'ylor Apotheek, Teylerplein 79, Tel. 17946. Heemstede Is geopend: potheek Schotsman, Binnenweg 2.06, Tel. 28 3 20. ■//e. zoo gaat dat scliip er aan! Wie gaten boort in een schip, moet niet versteld staan, dat de schuit yreemd gaat doen. En wie Ieege jampotten vasthoudt, moet zich niet verwonderen wanneer het met de jamlevering vreemd gaat. Lever Uw leege TEO-potten in. Dan houdt U frissche TEO-jam op Uw brood. N.V. ÏAMINIAU ELST (OVER-BETUWE) (Adv. Ingez. Med.) T eraar debestelling van Graaf de Baillet Latour BRUSSEL, 11 Januari. (A.N.P.) De vorige week erleden voorzitter van het Internationaal Olym pisch Comité, graaf de Baillet Latour, is Zaterdag, in tegenwoordigheid van talrijke Duitsche en Belgi sche persoonlijkheden, naar zijn laatste rustplaats gebracht. De baar was gedekt met de Olympische vlag. Sol daten droegen een groote lauwerkrans met linten in de kleuren van het Duitsche Rijk aan. welke dr. Ritter von Halt in opdracht van den Führer neer legde. Voorts waren er kransen van den leider van Dienststelle Brllssel des Auswëxtlgen Amtes, gezant von Burgen in opdracht van den Rijksminister van Buitenlandsche Zaken Von Rib- bentrop. van den leider van de propaganda-afdee- ling. majoor dr. Gerhardus in opdracht van Rijks minister dr. Goebbels. van dr. Ritter von Halt na ts den Rijkssportleider von Tscharumer und Osten, van den Krlegsverwaltungabteïlungschef Froitzhelm, den vroegeren Duitschen tenniskam pioen. namens den militairen bevelhebber in België enNoord-Frankrijk. generaal Von Falkenhansen, alsmede kransen namens het Internationaal Olym pisch Comité, welke resp. door Ritter Von Halt en dr. Carl Diem werden neergelegd. Achter de verte genwoordigers van de Duitsche sport sloten zich in lange rij de vrienden van den overledene en de ver tegenwoordigers van de Belgische sport aan. Hier onder bevonden zich o.a. de voorzitter van het In ternationaal Sportpersverbond, Victor Boin en de voor zitter van den Internationalen Wielerbond, Alban Collignon. Uit de woning van den overledene begaf de stoet, met de familieleden van Graaf, de Baillet Latour aan het hoofd, zich naar de St.-Jacobskerk en vandaar naar het kerkhof Ixelles, waar alleen in aanwezig heid van de familie de bijzetting plaats vond. Dammen 3. OTTER 25 JAAR H. D. C.'ER! Donderdag 15 Januari a.s. hei-denkt de penningmeester der Haarlemsche Damclub, de heer J. Otter, den dag waarop hij zich 25 jaar geleden bij deze vereeniging aan sloot. Gedurende een lange reeks van jaren beheert Otter op voorbeeldige wijze de financiën der H. D. C„ zoodat het den jubilaris Donderdag a.s. zeker niet aan belangstelling zal ontbreken. HULDIGING HAARLEMSCHE KAMPIOENEN. Zondag j.l. vond in het clublokaal der Haarlemsche Damclub, bovenzalen Restaurant Munniks, Groote Markt 10, de huldligng plaats van de Haarlemsche kampioenen 1941, terwijl tevens de prijzen werden uitgereikt, welke gewonnen werden ln de wedstrijden om de persoonlijke kampioenschappen 1941 van Haarlem en Omstreken. Ter gelegenheid hiervan had de commisSfe uit de Haarlemsche vereeniglngen gongwedstrijden georganiseerd voor de le den der Haarlemsche damvereeniglngen. Te ca. 10',4 uur v.m. vingen deze gongwedstrijden onder groote belangstelling aan. waarna te 12 uur deze wedstrij den onderbroken werden om tot de huldiging der Haarlem sche kampioenen te kunnen overgaan. Namens de commissie uit de Haarlemsche vereeniglngen voerde de heer P. H. Meure het woord, die in welgekozen bewoordingen de kampioenen P. J. van Dartelen (Haarlem sche Damclub) hoofdklasse; A. F. van Leuffen (Damclub „Het Noorden") eerste klasse en W. de Goede (Damver- eeniging ,,D. O. S.") tweede klasse huldigde. De wisselbeker der O. H. C., welke thans driemaal ach tereen door meester P. J. v. Dartelen gewonnen was, werd definitief aan dezen spelér overhandigd. Namens den Districtsbond Noord-Holland en de Haarlem sche Damclub voerde de heer J. W. van Dartelen het woord en namens Damclub „Oosterkwartier" de heer J. van Eijk. Beide sprekers brachten hulde aan den heer P. J. .van Dartelen voor de door hem in de Haarlemsche kampioens wedstrijden geleverde prestatie. Hierna werden de gongwedstrijden voortgezet. Winnaars waren J. B. Sluiter Jr. (Haarlemsche Damclub), W. de Jong („Oosterkwartier") ,T. B. Dinkla („D. O. S."). W. de Goede („D. O. S."), Jac. Fr. van Garderen („Kijk Uit'), J. J. Zalm (Haarlemsche Damclub). A. F. van Leuf fen („Het Noorden"), A. Miedema (Haarlemsche Damclub) 1. Moolj („Het Noorden"). COMPETITIE TWEEDE KLASSE 1941/1942 DISTRICTS BOND NOORD-HOLLAND. De competitie tweede klasse 1941/1942 van den Districts- bond Noord-Holland, rayon Haarlem, is thans geheel geëindigd. Wel moeten nog enkele afgebroken partijen arbitair beslist worden, doch deze kunnen op de rang lijst geen Invloed meer uitoefenen. De stand dezer competitie luidt: Clubs: gesp. gew. gel. verl. b.pnt. pnt. Haarlemsche Damclub II 8 8 0 0 113— 45 16 Damclub „Haarlem" II 8 6 1 1 11046 13 Damvereen. „D, O, S," I 8 6 0 2 9862 12 Haarl. Damclub III 8 4 1 3 8573 9 Haarl. Damclub IV 8 3 1 4 83— 77 7 Damcl. „Oósterkwartier" II 8-3 0 5 76— 82 6 Damclub „Kijk Uit" II 8 2 0 6 67— 91 4 Damcl. „Het Noorden" II x) 8 2 1 5 54106 3 Damclub „Kijk Uit" H 8 0 0 8 28—132 0 x) Damclub „Het Noorden" n twee winstpunten in min dering wegens niet-opkomen tegen Damcl. /..Haarlem" II. Het kampioenschap dezer afdeeling werd dus ongeslagen behaald door de Haarlemsche Damclub n, welke nu tegen de tweede klasse clubkampioen der districten Kennemer- land en Zaanstreek zal spelen om het clubkampioenschap der geheele tweede klasse van het district Noord-Holland. Schaken HET SCHAAKTOURNOOÏ TE LEEUWARDEN. De eindstand van een te Leeuwarden gehouden schaak- tournooi is: Na loting: 1. Kortlever, 2. Kramer, 3. Kmoch, ieder 5% punt; 4. v. d. Pol 4 pnt.; 5. Ploegh 3 pnt.; 6. Spin hoven; 7. Hokwerda en 8 Mulder van Leens Dijkstra leder Voetbal. V.U.C. wint van Ajax De eenige eerste klas wedstrijd, die in speeld was die tusschen V. U. C. en Ajax. maakten aan alle Amsterdamsche Illusies met 1—0 te winnen. Het ranglijstje in dit district ls thans: gesp. gew. gel. A. D. O. D. W. S. Xerxes Stormvogels E. D. O. D, O. s, land werd ge- De Hagenaren een einde door 24—18 45—46 32—28 25—21 34—32 30—29 29—31 18—31 30—50 (De 12-jarige Utrechtsche jongen Jacobus Straatman heeft van den burgemeester een polshorloge ten geschenke gekregen omdat hij Augustus met levensgevaar d: maal in den Leidschen Rijn is gedo ken en daardoor een 3-jarig meisje heeft gered). Ik ga wel graag naar zwemwedstrijden En heb dan eerbied voor de tijden Waarin men honderd meter „trekt"; Hoe zulke jongelui 't hem lappen Is iets dat ik nooit goed kan snappen En d&t ik aanzie met respect. Dan krijgt de jongen of het meisje Dat winnen kon, een aardig prijsje. Zelfs vaak een beker van formaat; Het gaat om tienden van seconden, Maar 'k heb het altijd best gevonden, Dat daarop een belooning staat. 't Kost heel wat saaie oefeningen, Voordat je naar een prijs kunt dingen, En op een zege..hopen kunt; Op overwegingen als deze Heb 'k hun, hoe klein 't verschil mag wezen, Den mooisten prijs steeds graag gegund. Maar als ik dat eerst vast mag leggen, aMag ik toch ook nog wel wat zeggen Over dien jongen van twaalf jaar, Die naar een kleuter dook, drie malen. Om 't uit den Leidschen Rijn te halen, Niet tellend eigen lijfsgevaar. Die aan niets dacht dan 't kleine meisje, Alleen aan haar, niet aan een prijsje, Waarvan hij immers nog niets wist; 'k Ben blij dat deze flinke jongen, Die toch in 't water is gesprongen. Zijn loon naar moed niet heeft gemist. Nederlandsche Voetbalbond AFDEELING HAARLEM. UITSLAGEN ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. AFD. A: S. I. Z. O.Kermemerland 1 uitgesteld Kennemerland 2—Johez 2—3 Telefonla—V. V. IJ V. E. W.—R. C. H. AFDC: Kennemerland 5—Telefonia 2 1—2 Overige wedstrijden: terrein afgekeurd. Luc. van Dam en Jo <le Groot demonstreeren in Haarlem Aantrekkelijke bokswedstrijden in het Gemeentelijk Concertgebouw Op Zaterdag 17 Januari a.s. des avonds half acht organi seert Promotor G. w. Th. Verbeek in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een amateursboksweüstrljd met als hoofdnummer een demonstratie tusschen Luc van Dam en Jo de Groot. Het volledige programma luidt als volgt: J. v. Dijkhuizen (Corbett)—J. Joustra (DOS) P. C. Kletnhout (Corbett)—A- v. d. Busken (Krieger) A. v. Brussel (Krieger)P. Velthuijsen (DOS) W. Kanon (Krieger)—A. Peppels (DOS) J. C. v. d. Lem (Corbett)—M. J. Wledeman (DOS) H. Hessels (De Ring Haarlem)—H. Kneppers (DOS) J. Vrenegoor (De Ring Haarlem)—H. P. Postma (Corbett) F. Deijs (De Ring Haarlem)—P. v. Goch (De Ring A'dam) A. B. v. Straaten (De Ring Haarlem)—C. Piet (DAB) De voorzitter van den Nederlandscheri Boksbond, de heer G. E. v. d. Werff Jr., zal dezen interessanten avond openen. IJMUIDEN Bericht voor houders van post-, sier- en z.g. huisduiven De commissaris van politie te Velsen deelt mede, dat de houders van z.g. huisduiven ook vallen onder de bepalingen van de verordening van 1940'41. van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, voor het houden van duiven. De houders van z.g. huisduiven moeten lid zijn van den Ned. Bond van Sierduivenfokkersvereenigingen, Van Beverningk- laan 36 Gouda, en zijn verplicht zich ten spoedigste, in elk geval vóór 15 Januari 1942, te melden aan het hoofdbureau van politie te Velsen, afdeeling Bijzon dere Wetten, kamer 23. Houders van alle soorten duiven, wier duiven ge storven of gedood zijn, behooren de geringde pooten dezer dieren, zooals reeds gebruikelijk was, aan het hoofdbureau van politie in te leveren, doch boven dien moeten met ingang van heden daarbij tevens worden overgelegd de onder hun berusting zijnde exemplaren der hoklijsten. Marktprijzen en besommingen. VISCHBERICHT IJMUIDEN 10 JAN. Prijzen: Tarbot f 9—f 8.50 per kg. Tong f 6—f 3.90 per kg. Kabeljauw f 28—f 16 per stuk. Kleine schol le soort f 135f 117, kleine schol 2e soort f 98—f 72, pufschol le soort f 70f 51, pufschol 2e soort f 43 f 31, groote bot f 100—f 78, kleine bot f 88—f 63. groote schar f 66f 52, kleine schar f 46f 38, pufschar f 26 f 16, wijting f 56—f 52, alles per 50 kg. Besommingen trawlers: SCH. 65 Onderneming, 100 manden f 5540, ZK. 68, Johannes, 40 manden f 1713, IJM. 21, corrie, 65 manden f 2483, IJM. 22 Ipa, 35 man den f 1393, IJM. 107, Johanna, 85 manden, f 2800, IJM. 27 Zeeleeuw, 20 manden f 680, IJM. 417, Derika 7, 50 manden f 1737, IJM. 189, Mary, 250 mnd. f 10.064, IJM. 118, Beatrice, 100 mnd. f 4.520. IJM. 18 Jan Mayenland, 20 mnd. f 892, IJM. 165, Martha, 15 mnd. f 461, IJM. 70, Zeehond, 35 manden, f 1710, IJM. 102, Vios 5, 15 mnd. f 448, IJM. 50, Geziena Catharina, 25 mnd. f 1152, KW 158, Cornelis IJsbrand Willem, 100 mnd.. f 4624. Kotters: IJM. 224 f 177, HDr-125 f 1387, HD 108 f 747. Loggers: KW 82 f 604, KW 22 f 1509, KW 175 f 2509, KW 2 f 407, SCH. 223 f 3002, SCH. 100 f 5540, SCH. 40 f 1713, SCH. 65 f 2483, SCH 35 f 1135. SCH. 85 f 2800. SCH. 20 f 680, SCH. 50 f 1737, SCH 106 f 2958. SCH. 196 f 1243, KW 20 f 3275, KW 26 f 5136, KW 58 f 4573, SCH. 246 f 1815, SCH. 332 f 1925, SCH. 324 f 1846, SCH. 443 f 2857. „Oude en nieuwe verkoopmethoden" In „Kennemerhofhield de Winkeliers- en Han delsvereniging „Groot IJmuiden" een vergadering, waarin de heer L. G. Eggink van het I.M.O uit Den Haag een causerie hield over „Oude en nieuwe ver koopmethoden". De vergadering werd door den voor zitter, den heer Joh. Meijer, met een woord van wel kom geopend. De heer Eggink gaf uiting aan zijn tevredenheid over de opkomst, niet alleen van neringdoenden maar ook van leerlingen der cursussen van vakopleiding tot verkrijging van het middenstandsdiploma. Het is de eerste eisch voor den winkelier, dat hij zaken moet kunnen doen en moet kunnen verkoo- pen, aldus zei spreker. Tusschen klant en verkooper moet een goede verhouding bestaan. De verkooper moet zijn klanten opvoeden tot goede koopers. In de groote warenhuizen heeft men niet steeds tijd, om voldoende aandacht aan den klant te schenken. Dit gaat echter wel in een goede middenstandszaak. Door een goed contact tusschen kooper en verkooper ver krijgt men een goede stemming. Met eenige voorbeel den en eenige voorvallen uit eigen practijk maakte spreker duidelijk, hoe men een klant tegemoet dient te treden. Niet alleen voor de winkeliers, ook. voor de cur sisten was het een leerzame avond. Vervolgens gaf spreker aan de cursisten vijf op drachten op, moeilijke gevallen ln verband met het bedienen van klanten. Voor het antwoord werden vijf minuten gegeven. Nadat de heer Eggink nog gespro ken had over de verhoudingen in groote en kleine plaatsen, werden de oplossingen van de cursisten be handeld. Voor de beste oplossingen waren prijzen be schikbaar gesteld. Prijswinnaar waren: le prijs P. de Feber, 2e prijs W. Winkel, 3e prijs mej. J. Veuger. 4e prijs C. Dooyewaard, 5e prijs E. de Vries, 6e prijs A. de Jager. Aan den heer P. Smit werd een troostprijs uitgereikt. VELSEN Verkoop van gemeentegrond De gemeente heeft verkocht aafi C. Janus te IJmui den, tegen den prijs van f 10 per M2., een perceel bouwterrein aan den Oosterduinweg hoek Rembrandt- laan ter grootte van ongeveer 204 M2, Zielental de 4900 gepasseerd Het aantal inwoners der gemeente Velsen dat op 1 November 1941 48900 bedroeg1, steeg in den loop dier maand met 103, zoodat het op 1 December 49003 be droeg. De bevolking vermeerderde door vestiging met 100 m. en 125 vr. totaal 225, door geboorten met 47 m. en 27 vr., totaal 74. De geheele vermeerdering be droeg dus 147 m. en 152 vr. totaal 299. De bevolking verminderde door vertrek met 79 m. en 94 vr. totaal 173, door overlijden met 19 m. en 4 vr. totaal 23. T>e geheele vermindering bedroeg dus 98 m. en 98 vr. totaal 196. Is liier iets van U bij? Lijst van ln het tijdvak van en met 1 tot en met 8 Januari 1942 gevonden voorwerpen, waaromtrent aan het Hoofd-bureau van Politie. Tiberiusplein 1, inlich tingen te bekomen zijn op eiken werkdag van 11 tot 12 uur v.m en van 4 tot 5 uur n.m met' uitzondering van Zaterdagmiddag. Niet per telefoon. Een brief, waarin een biljet van f 1 en een kwartje en enkele sigarettenpapiertjes, 1 manchetknoop (Zeeuwsche), enkele wanten, een vulpotlood, een muts. een tang, enkele handschoenen, enkele portemonnaies, een boek?*(Jikkemien), een rozenkrans, een armbandje, een ring (833), een sjaal, een biljet van f 1, een konijn, een ceintuur, een penning (L, 71, H.S.). SANTPOORT GEEN OVEREENSTEMMING. Het bestuur der Ned. Herv. Evangelisatie heeft de leden op uitvoerige wijze ingelicht over het feit, dat het bestuur het onmogelijk acht om op grond van den inhoud van de op 5 October jl. door Ds Oldeman afgelegde verklaring tot een eenheid te geraken tus schen kerk en evangelisatie. Aan deze mededeeling voegt het bestuur toe, dat vele besprekingen, uitgebreide beschouwingen en moeizame raadplegingen hebben plaats gehad, doch dat het tot de overtuiging is gekomen, dat de opvat ting, als zou bij Ds. Oldeman van een principieel veranderde houding sprake zijn, beslist onjuist is. CULTTJREELE FILM. Na een „pauze" van eenige weken had de commis sie voor cultureele films voor haar donateurs Zater dag jl. wederom een filmavond in het vereenigings- gebouw georganiseerd. Als voorfilm werd de ontwik keling van libellen vertoond, hetgeen zeer interessant was. Hierna volgde de hoofdfilm „Wiener Geschich- ten", welke zeer in den smaak van het talrijk opge komen publiek viel. CONCERT. Onder auspiciën van „Santpoorts Bloei" wordt op 3 Februari in de zaal van 't badhuis „Spaarnberg" een concert gegeven. Hieraan zullen medewerken Bep Schmidt (mezzo-sopraan). Ben Adolfs (bariton), Jac. Stoffer (viool). Joh. Weegenhuise (piano) en het plaat selijke mannenkoor „Orpheus", directeur Henk Arisz. BEVERWIJK Uitvoering Van Leer's Personeelsvereeniging „De Walskoningen" en „Het Voetlicht" De muziek-afdeeling onder leiding van den heer G. J. P. Martlneau en de tooneelclub onder regie van den heer H. Rvjsenbrij, beide behoorende tot het uit gebreide ensemble, dat Van Leer's personeels-verec- niging heet, gaven hun tweede uitvoering, die zich zooals gebruikelijk in een groote belangstelling mocht verheugen. „De walskoningen" hadden terecht een niet te zwaar programma ingestudeerd: een aantal marschen, twee ouvertures van het lichtere genre en twee fan tasieën naar motieven van Flotow (Stradella) en Bizet (l'Arlesienne). Het samenspel was, lettende op den jeugdigen leeftijd der uitvoerenden, zeer te loven; de lage regis ters (trombones, tuba's, hoorn, bas) ontwikkelden een beschaafden klank en vertolkten hun partijen uitste kend. Van de onderdeden van het ensemble vond ik de klarinetten de minst wellluidende: hun klanlc is scherp en vrij opdringerig. Veel nuanceering zit er nog niet in: daar kan studie heel veel aan doen. De stem ming van Saxen en hout kon beter geweest zijn ten opzichte van het koper. In de Stradella hoorde ik een goed geblazen hoorn solo; het hooge koper weerde zich in de tutti-finale heel goed. De uitvoering der Strauss-walsenpotpourri had ik beter verwacht. Maar bij de beoordeeling van de prestaties moet men bedenken dat „De wals koningen" nog slechts een kleine elf maanden bestaan. En dan is er na ijverig repeteeren nog veel goeds te verwachten. Van „Het voetlicht" was het goed gezien, met een paar korte toon eel schetsen te komen. Het koos het kluchtspelletje „De aardschok" en den niet minder luimigen twee-acter „De truc van Tinus", beide heel goed geschikt voor een vroolijken avond. De spelers en speelsters hadden zelf plezier in hun spel en al waren er zwakke momenten (rolkennis) „Het voetlicht" amuseerde het publiek en kwam er hoe langer hoe beter in. De heer Rijsenbrij mag met voldoening op zijn regie terugzien. A. J. VAN DER WEYDEN. CABARETAVOND. Rederijkerskamer „Kennemerland". Voor haar leden geeft de Rederijkerskamer „Ken nemerland" Donderdag a.s. in het Kennemer-Theater een cabaretavond. Het gezelschap van den radio-con ferencier Daan Hooykaas zal het programma verzor gen. Hoogoven Schaakclub De uitslagen van de wedstrijden van de Hoogoven Schaakclub luiden als volgt: Hoofdgroep A: M. v. IkelenIr. W. P. v. d. Blink Vz—Vi\ H. Andrea—Ir. W. P. v. d. Blink 1—0; G. ZandbergenB. Wulms Vz\ G- PaardekooperA. de Bruin Vz—Vz', A. de BruinJ. Beentjes 10; H. v. d. PlasB. Wulms 01. Hoofdgroep B: J. HillecampC v. Krimpen 10. Groep 1: D. H. SoetersA. Schoenmaker afgebr. Groep 2:C. BrouwerF. v. Loon l0; H. Luster J. Sonneveld 01. KINDERVOORSTELLING. In het Kennemer-Theater wordt Woensdagmiddag een kindervoorstelling gegeven. Opgevoerd wordt „Bulletje en Boonenstaak". Voor de tweede uitvoering van de Geheelonthou ders Kinderclub „Kindergeluk", welke Zaterdagmiddag in het Kennemer-Theater is gegeven, bestond weder om groote belangstelling. Opnieuw was de zaal tot de laatste plaats toe bezet toen het doek opging voor de opvoering van het zangspel „Een visite in het Poppen huis". Zoowel aan de opvoering van dit zangspel als aan de kinderoperette „De Woudkoningin" was groote zorg besteed. De ouders en de kinderen hebben weer een prettigen middag gehad. Te water gevallen Tengevolge van de gladheid van de loopplank ge raakte een opvarende van een in de Visschershaven liggende Urker botter te water. Men had den dren keling spoedig op het droge, maar het bleek, dat hij het bewustzijn verloren had. Met behulp van een zuurstofapparaat werd de man werd tot bewustzijn gebracht. Menig Maal sprak harde taal de taal van „brandend maagzuur". Menschen, die af en toe gekweld werden door on- draselijke pijnen van brandend maagzuur bij het minste of geringste dat ze aten, kunnen nu met gerustheid alles eten. - Een Rennie Pastille, ge woon in den mond opgelost, bij de minste aanwij zing van brandend maagzuur en de daaraan ge paard gaande ondragelijke branderige pijnen, geeft onmiddellijk verlichting. Dat komt omdat Rennie het maagzuur neutraliseert en de spijs vertering bevordert. Rennie helpt Uw maag bij het uitoefenen van hare normale functies. Daardoor kan ze zelfs zwaar voedsel dat ze anders kwalijk verdraagt, gemakkelijk verteren. De Heer G. F. te Naarden schrijft: „Vroeger leed ik nu en dan aan brandend maagzuurDoor een toevalligheid maakte ik kennis met de Rennie Pastilleswensch ik U bij deze spontaan te be tuigen, dat ze bij mij een waar wonder teweeg hebben gebrachtIk ben enthousiast over de Rennie Pastilles en in deze stemming, na jaren lang lijden, moeten mij deze regels van het hart." Digestif Rennie is een prettig middel, aangenaam van smaak en zoo gemakkelijk in te nemen, zon der water of wat ook! Gewoon laten smelten in den mond. Viaag Uw apotheker of drogist Rennie. Proef pak je 41 cent. Groot pak 1.27. N.V. Rown- tree, Amsterdam. Mdu. Ingez. Med.) Crematie G. Hannema Onder~zeer grooto belangstelling is Zaterdagmiddag op ..Westerveld" het stoffelijk overschot van den heer G. Hannema. oud-directeur van het Openbaar Slacht huis. gecremeerd. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op (jen gemeente-secretaris van Beverwiik A. A. Post. die den burgemeester vertegenwoordigde. G. K. de Bie, directeur van Openbare Werken, Dr. L. J. Kas uit Velsen. F. R. C. Rijkens, J. H. Naafs. direc teur van het Openbaar Slachthuis, het bestuur van de afd. Velsen-Beverwijk van de Hollandsche Mij voor Landbouw en de heer C. Kuys namens de plaatselijk© Slagersbonden. In de aula voerde Dr. Kas het woord, waarbij hij opmerkte, dat collega Hannema één der oudste prac tici was. Zijn collega's verwonderden zich er steeds over, dat na zoovele jaren practijk uitgeoefend te hebben de lust van dr. Hannema niet verminderde. Het was niet anders dan de groote liefde voor zijn vak. wat hem deed weigeren zijn beroep neer te leg gen. Zeer velen waardeerden hem. niet alleen als be kwaam dierenarts maar ook"als vriend. Nog tal van jaren zal de naam van den heer Hannema genoemd worden. Een lang en werkzaam leven van een kun dig en bekwaam dierenarts is nu beëindigd Aan het slot van de droeve plechtigheid dankte een kleinzoon van den overledene voor de vele warme blijken van belangstelling. In het bijzonder dankte hij dr. Kas, die in deze dagen een groote steun voor de familie is geweest. Diefstal van autobanden De politie te IJmuiden is er in geslaagd de hand te leggen op een bandendief. Het was aan de recherche ter oore gekomen, dat in Velsen autobanden te koop waren aangeboden. Daar dit aan de recherche onder de huidige omstandigheden verdacht voorkwam, werd onmiddellijk een uitgebreid onderzoek ingesteld, dat geleid heeft tot het vinden van den dader Deze bleek te zijn de 17-jarige A. S. te IJmuiden. die zich schul dig had gemaakt aan diefstal van vier autobuilen- en twee autobinnenbanden. De banden waren het eigen dom van den heer B., die ze nog niet gemist had De dader werd in arrest gesteld en de banden zijn in beslag genomen. DE MAXIMUMPRIJZEN. De Ned. Groente- en Fruitcentrale heeft voor de periode van 13 tot en met 19 Januari de bingenland- sche maximumprijzen voor groente en fruit onveran derd gelaten. Neerland's jeugd aan het werk Voor jongens en meisjes Wij weten, dat er onder jullie duizenden zijn. die reeds altijd aan huisvlijt of handenarbeid of slöid of hoe je 't ook noemen wilt. hebben gedaan, die op school les in handenarbeid krijgen of die in clubs of in vereeniglngen de huisvlijt beoefenen. Zij weten reeds welk een genot het is om zelf allerlei nuttige en fraaie voorwerpen te kunnen vervaardigen, voorwerpen, die ze of zelf of thuis heel goed kunnen gebruiken, of die dienen kunnen tot verfraaiing van de huiskamer of van eigen slaapkamertje. Van hen zijn we zeker, dat ze aan 't werk zullen gaan om één of meer werkstukken te vervaardigen, waarvan ze nu reeds hopen, dat het straks „pronkstukken" zullen zijn van de tentoonstelling. Zij zullen hun uiterste best doen om iets te maken, dat in het voorjaar een bekroning waardig gekeurd zal worden. Wanneer zij maar goed heb ben gelezen wat er gedaan moet worden om aan de huis- vlijtactie deel te nemen, dan is de zaak reeds klaar en kunnen we van hun medewerking verzekerd zijn. En even zeker als we zijn van de deelneming van deze groep, even zeker zijn we er van, dat er onder het werk. dat door deze jongens en meisjes zal worden vervaardigd, bijzonder fraaie, orlgineele en ingenieuze voorwerpen zullen zijn. Er is evenwel een groote groep van Jongens en meisjes, die nog nooit tets deden aan handenarbeid of huisvlijt en juist tot hen willen we ons wenden. Als ze maar eens een paar lessen hadden meegemaakt op een huisvlijtclub. als ze maar eens goed hadden leeren zien hoe prettig het daar is en als ze maar eens konden begrijpen hoe fijn ze dan thuis de lange, donkere winter avonden konden doorbrengen, tn plaats van zich te ver velen of wat nog erger is op straat te slenteren, dan zouden ze zeker, als zooveel anderen, met ijver aan het werk gaan. Komt, jongens! Weten Jullie wel, hoeveel genoegen, hoe veel genot de arbeid Jullie kan schenken; weten jullie wel, hoeveel Je kunt leeren op geheel andere wijze als op school als je aan huisvlijt doet? Onze tijd stelt aan de Jeugd geheel andere en veel hoo- gere elschen dan vroeger. In de toekomst zijn noodig menschen, die wat kennen en wat kunnen, menschen met een helder begrip, men schen, wier handen niet verkeerd staan, mensehen van de daad. Zoo wordt je ntet alleen door het studeeren of lezen in boeken, óók niet alleen door sport, maar daar kan arbeid vooral zoo ontzaggelijk veel toe bijdragen. Thans wordt aan jullie een bijzondere gelegenheid ge boden om in dit opzicht wat te leeren. In verschillende plaatsen van ons land worden in het voorjaar tentoonstellingen ingericht om jullie te laten zien. tot welke bijzondere resultaten goed geleide huis vlijt kan voeren; ln de meeste plaatsen zijn ook wel huis vlijt cursussen, waar Je onder bekwame leiding zult kun nen leeren. hoe zulke voorwerpen moete.-i worden vervaar digd en daar zou Je. al werkende, pas goed begrijpen, hoe heerlijk je je ledige uren kan vullen. Jongens, zoowel als meisjes kunnen daar een schat van kennis en vaardigheid opdoen, die hun in het latere leven van veel nut kan zijn. Zet alle bezwaren en vooroordeelen zoo die er al mochten zijn— opzij en begintï Laat het zóó worden, dat door de organisatoren van de huisvlijtactte over enkele weken met trots en voldoening kan worden gezegd: „Neerland's jeugd ls aan het werk"! (A. N. P.) Burgerlijke Stand HAARLEM, 10 Januari Bevallen: 7 Jan.: A. J. Valk-de Boer. d.: 8 Jan.; J". F. Zwager-Groenevetd, d.: C. M. van Egmond- Buijs, z.; 9 Jan.: E. M. H. A. Fekken-Maaten, d.; 10 Jan.: H. J. van der Werff-Hofsté, d. Overleden: 8 Jan.: M. C. van Aken, 51 Twijn- derslaan. DANSINSTITUUT H. VAN DOKKUM KALVERSTRAAT 75 IJMUIDEN-OOST Nog plaats voor enkele Heerenleclen voor de cursus voor beginners, Donderdags avonds van 8.1510 uur. gevraagd IJMUIDER WASSCHERÜ, Snelliusstr. 39, □muiden. Telefoon 4371 Gevr.: NET MEISJE voor de huishouding. Zelfstan dig kunn. werken, koken en naaien, van 87 uur. Zondags vrij. J. B. SCHOOS, Breestraat 16, Beverwijk, Tel. 3406 K 2510. Dr. BOOSMAN, Stationsweg 7, Velsen, vraagt per 19 Jan. een Aanm. 's av. 7.30 uur. RADIOTOESTEL met U. k. g. te k. gev. Adr. Aikmaarschë straat weg 103, Beverwijk, tel. 3258.

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 5