Oud Delftsch en Oud Tin „de Zateuvailt" PREDIKBEURTEN UJassenlj *v|J6Gp0PnOP VELSEN Cafébezoek door meisjes Nieuwe bepaling geldt ook voor ijssalons cn verlofzaken Zooals reeds is gemeld, Is de politieverordening de zer dagen uitgebreid met de bepaling, dat het aan meisjes beneden 18 jaar verboden is, zich na zes uur in tapperijen op te houden, wanneer ze niet onder geleide zijn van 'ouders, voogd of een meerderjarige die een schriftelijke toestemming van de ouders heeft. Op deze schriftelijke toestemming moet de naam van den meerderjarigen geleider staan. Onder tapperijen worden ten aanzien van deze bepaling ook verstaan ijssalons en andere verlofzaken. Zij is voorloopig op alle dergelijke inrichtingen van toepassing, met uit zondering van met toestemming van de politie gehou den uitvoeringen, vergaderingen e.d. De bepaling geldt niet voor bioscopen en dansscho len. De houder van de betreffende inrichtingen is ver antwoordelijk en strafbaar. Op elke fiets een slot Rijwieldiefstallen zijn den laatsten tijd aan de orde van den dag. Het is te begrijpen, dat deze diefstallen aan de politie heel veel werk bezorgen, daar het op sporen van de daders een zeer moeilijke taak is. Ten einde zoo veel mogelijk het stelen van rijwielen tegen te gaan, heeft de burgemeester de Algemeene Politieverordening uitgebreid met de bepaling, dat het aan den openbaren weg plaatsen van rijwielen, die niet voorzien zijn van een deugdelijk slot, verboden is. De politie zal streng toezicht uitoefenen op de na leving dezer nieuwe bepaling, die vooral is ontstaan door de onachtzaamheid van vele wielrijders, die soms een uur of langer hun rijwiel onbeheerd laten staan. Een razzia op karretjes-aan-den-weg-zonder-slot is i lang niet onwaarschijnlijk. Wagen met stroo in brand Donderdagmiddag half vijf is vermoedelijk door een vlam van den gasgenerator van een op de pont staande auto een lading stroo van een eveneens op de pont staanden vrachtwagen toebehoorende aan den heer J. H. te Beverwijk in brand geraakt. Pontpersoneel trachtte den brand met een snel- blusscher te blusschen, hetgeen mislukte. Toen werd een straal water op het vuur gericht en ook dat gaf niet het gewenschte resultaat. De pont werd toen met volle kracht naar de Noordzijde gestuurd, waar de wagen aan land werd gereden. De.bossen stroo wer den uit elkaar gegooid, hetgeen tot gevolg had, dat de geheele lading stroo verbrandde en ook de wagen schade leed. Omruiling van inlegvellen in verband met den leeftijd Het omruilen van inlegvellen in verband met den leeftijd moet geschieden in de maand, voorafgaande aan de maand, waarin een zoodanige leeftijd wordt bereikt, dat het recht op een inlegvel, bestemd voor een andere leeftijdsgroep, ontstaat. Zoo moet het inlegvel voor personen, die geboren zijn in de maand Mei van een der jaren 1921, 1928 en 1938 vóór 19 April a.s. zijn omgeruild. Bij verzuim zal de betrokkene eerst bij de volgende uitreiking de goede distributiebescheiden ontvangen. De omruiling kan dagelijks geschieden (behalve Zaterdags) tusschen 9 en 12 uur v.m. Voor het omruilen van een K-kaart (houders van boterkaarten) en een L-kaart (houders van yetkaarten) en omgekeerd in verband met een zoodanige veran dering van inkomen, kan bij den distributiedienst een formulier MD 100 worden afgehaald, dat aldaar in gevuld moet worden ingeleverd. Brandstoffen en petroleum voor kookdoeleinden Zij, die een zelfstandige huishouding voeren en noch door middel van gas, noch electrisch koken en die voor het bereiden van warme maaltijden uitslui ten op vaste brandstoffen of petroleum zijn aangewe zen, kunnen voor het stookseizoen Mei 1942 tot en met April 1943 in aanmerking komen voor een kaart voor brandstoffen en petroleum. De belanghebbenden dienen zich onder overlegging van de distributiestamkaart met de aanduiding „Hoofd" te vervoegen ten kantore van den Distributiedienst van Maandag 23 t. e. m. Donderdag 26 Maart a.s. Hinderwet De Burgemeester van Velsen, waarnemende de laak van Burgemeester en Wethouders, heeft bij zijn besluit van 18 Maart 1942 aan P. Fransen, Gerard Doutstraat no. 31, te IJmuiden, voorwaar delijk vergunning verleend voor het oprichten van een lompenbewaarplaats in/op het perceel 3e Havenstraat no. 2, te IJmuiden, kadastraal bekend gemeente Velsen, afdeeling IJmuiden, sectie L. no. Burgerlijke Stand Geboren: A. de Heer, d., de Rijpstraat 16, IJmuiden; J. W. Kruitbosch d., Tulpenstraat 30, Santpoort; J. Romijen, d., de Ruyterstraat 133, IJmuiden; J. M. Ruiis d., Duinvlietstraat 61 Vel- sen-N.; F. Kippersluis, d., Beekvlietstraat 15 Vel gen-Noord. Overleden: H. Wittenberg 76 echtgen. van P. Schaap, Beverwijk. Ondertrouwden: G. J. Th. Mooii, Ratelstraat 38 IJmuiden en J. A. M. Robben, Kastanjestraat 32, IJmuiden. Toek. adres Willebrordstraat 83 IJmui den. J. S. Krauwer, Petronellaweg 6, Renkum en A. C. W. Tekenbroek. Wiïstelaan 54, Santpoort, Toek. adres J. Walsmit. Eendraehtstraat 24 Vel gen-N. en M. Lenking, Kruidbergerweg 33 Sant poort. Toek. adres: Hagelingerweg 355, Santpoort; A. Haxe, Bloemendaalschestraatweg 36, Santpoort en E. Groot. Dolfijnstraat 27 Haarlem, Toek. adres Bloemendaalschestraatweg36 Santpoort. A. P. Weeda, Meidoornstraat 17 IJmuiden en A. Schuur Bloemendaal, Knillenlaan 25. Toek. adres; Platanen- straat 35 IJmuiden. H. Luijt, Beverwijk, v. Hogen- dorpstraat 15 en T. E. v. d. Sluijs, Smit van Gelderstraat 53 Velsen-N. Toek. adres Ch. den Braber. Rotterdam, Adamshofstraat 145 b en C. Kruiswijk, de Ruyterstraat 134, IJmuiden. Toek. adres L. Aptroot, Huygensstraat 4J IJmuiden en J. G. Martineau, Zeeweg 200, IJmuiden. Toek. adres Zeeweg 200 IJmuiden; J. ten Have, de Ruij terstraat 48, IJmuiden en K. Verban, de Ruyterstraat 48, IJmuiden. Toek. adres? Huwelijken: A. W. Schoone en C. H. v. d. Bronk Lisse: D. Andrea en G. F. Schuitmaker. Amsterdam v. Woustraat 74 II; J. H. Gerber en D. Bakker, De Ruijterdwarsstraat 9, IJmuiden; P. J. v. d. Geest en A. E. Roth, Stationsweg 228, IJmuiden. AVOND STILTE'IX 1)E XED. HF.RV. KERK In de Ned. Hervormde Kerk zal Zondagnam. 5 u. een „Avondstilte" worden gehouden met als voor ganger Ds. Joh. Bronsgeest. Medewerking verleenen Eet koor „Looft den Heer" van IJmuiden en de or ganist Peter van Woerden. Waterwinplaats voor de gemeente waterleiding Ter gemeente-secretarie te Velsen ligt ter inzage het door den burgemeester aan den Commissaris der provincie Noord-Holland gericht verzoek, ingevolge de Hinderwet, om defintieve vergunning voor het oprichten van een waterwinplaats ten behoeve der gemeente-waterleiding van Velsen. op een terrein langs den spoorweg Haarlem-Uitgeest, tusschen de halte Driehuis-Westerveld en den Kruidbergerweg. Op Donderdag 2 April 1942, des voormiddags elf uur, zal ten gemeenthuize gelegenheid bestaan, be zwaren tegen dit verzoek in te brengen en dit mon deling-en schriftelijk toe te lichten. IJMUIDEN KERK Dl EX STEN GOEDE HERDERKERK De middagdiensten in de Goede Herderkerk aan den Velserduinweg zullen van a.s. Zondag af niet meer te 4 uur, maar te 5.30 uur beginnen. ZOXDAGSRIEX ST DER APOTHEKEN De dienst der apotheken wordt Zondag waarge nomen door de IJmuider apotheek op het Konings plein. Deze apotheek is tevens aangewezen voor den nachtdienst in de komende week. ZATERDAG 21 MAART: Rex Theater: „Zeven jaren pech", 8 uur. Bioseooo „De Pont": „Prima Donna" met Zarah Leander, 8 uur. ZONDAG 22 MAART: Rex Theater: „Zeven jaren pech", 8 uur. Matinée 3 uur. Bioscoop „De Pont": „Prima Donna" met Zarah Leander, 8 uur. Matinée 3 uur en 5.15 uur. De Politiedamclub wint met groote cijfers Deze week heeft in het Stationskoffiehuis een damwedstrijd plaats gehad tusschen de Politie- Damclub, Velsen en de Damclub „Staatsvis- schershavenbedrijf". Integensielling met voorgaan de ontmoetingen, waarin de ploegen steeds legen elkaar waren opgewassen, is het nu een sprekende overwinning voor de Politic-damclub geworden. Aan vrijwel alle borden toonden zich de politiemannen sterker en hel spelpeil van deze enthousiaste ver- eeniging is de laatste maanden hard vooruitge gaan. Hieronder volgen de gedetailleerde uitslagen: StaalsvissciiersPolitie. 1. De BloisWittebrood 02 2. De PagterWouda 02 3. De BoerGroot 02 4. KorfKamerbeek 02 5. TolBerkhout 02 6. GomesSjouw 02 7. Schaap—Oostenbrugge 20 8. ManvolkDimmermans 02 9. GroenSchoemaker 02 10. Groene veldWouda Sr. 02 Het hoogtepunt van Uw jaardag moet zijn: een artistiek portret van groot tot klein „RICHE FOTO ART' 169 GROOTF HOUTSTRAAT - TFL^FOON 13472 Totaal 4—16 voor de Politiedamclub. Vóór den wedstrijd wees de heer Wittebrood, als captain der Politie-damclub op de goede ver standhouding tusschen de beide clubs en op de spannende wedstrijden welke steeds tot nog toe zijn gespeeld. MIEP DE" GEUS ZINGT. Onze plaatsgenoote, de altzangeres Miep de Geus. zal Zaterdag 28 Maart a.s. 's morgens van 11.20 uur tot 12 uur optreden voor den zender Hilver sum I. SIMULTAANSEANCE DUKEL EN BLINDPARTIJ DUKEL— LAROS. Woensdagavond 25 Maart zal in de kantoren van het Staatsvlsschershavenbedrijf, op uiinoodiging van de Dam club Staatsvisschershavenbedrijf, B. Duke! een simul- taanséance geven, alleen voor genoodigden van genoem de damclub. Verder zulen dien avond Dukel en zijn clubgenoot Laros een bllndpartij spelen cn zullen er theoretische uiteen zettingen van variaties enz. gegeven worden. Voor de winnaars tegen meester Dukel in de séance, zijn eenlge boekwerken beschikbaar gesteld. Marktprijzen en besommingen. IJMUIDEN 20 Maart 1942. Kleine bot le s. f170; 2e s. f154—f 116; Pufschol le s. f 96f 80; Idem 2e s. f72—f47; Groot bot f170—f140; Klei ne bot f 112—f94: Groote schar f 132—f 110; Middel schar f94—f61; Pufschar le.s. 152—f33; Idem 2e s. f23—f21; Wijting 1144—f106, alles per 50 K.G.; Kabeljauw f45—f31 per stuk. Besommingen trawlers: VL 80 Geziena 25 mnd. f 1865; VL 83 Cornells 45 mnd. f 3374; IJM ui Olympia 100 mnd. f5815; IJM 18 Jan Mayenland 100 mnd. f 6874; IJM 70 Zee hond 75 mnd. f4559; SCH 64 Onderneming 150 mnd. f7994; VL 103 Voorbode 15 mnd. f 854; IJM 22 Ita 25 mnd. f 2880; IJM 21 Corrie 80 mnd. f 8870; IJM 86 Rijnstroom 100 mnd. f6710; IJM 323 Walvisch 65 mnd. f 4043; IJM 165 Martha 25 mnd. f 1992. Kotters: IJM 222 f4178; HD 7 f 640; HD 108 f 2022; KW 82 f1132. Loggers: IJM 283 f4775; VL 132 f5983; SCH 245 f1298; SCH 5 f 6937; SCH 9 f 7556. BEVERWIJK Formulieren voor aardappelkaarten afhalen De distributiedienst te Beverwijk maakt bekend dat bij de uireiking voor bonkaarten van levens middelen voor de vijfde periode, welke op 30 Maart a.s. begint, afzonderlijke aardappelkaarten zullen worden verstrekt. Bij deze uitreiking zullen in Be verwijk uitsluitend die gezinnen in aanmerking ko men, die op den dag der uitreking over minder dan 50 K.G. aardappelen per gezinslid beschikken. In wonend personeel wordt in dit verband als gezins lid beschouwd. De gezinshoofden en alleenwonen- den. die over minder dan genoemde hoeveelheid be schikken, kunnen op 25 en 26 Maart a.s. een for mulier bij den plaatselijken distributiedienst afha len. Op dit formulier, hetgeen met inkt moet worden ingevuld, dient een onderteekende verklaring be treffende den voorraad aardappelen te worden ge steld. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat tegen hen. die bedoelde verklaring onvolledig of in strijd met de waarheid afleggen, öp grond van het Economisch Sanctiebesluit van 1941 een strafrech terlijke vervolging kan worden ingesteld. De be doelde formulieren zullen op 25 en 26 Maart wor den uitgereikt in het gebouw „De Harmonie" aan de Groenelaan, telkens van 9 tot 12.30 uur en van 2 tot 5 uur. Te Wijk aan Zee wordt voor de uitreiking van deze formulieren geen zitting gehouden. Aan zelfverzorgers voor aardappelen worden geen formulieren uitgereikt. Zeep voor „vuile arbeid" In het tijdvak van 23 tot en met 27 Maart a.s. kunnen telkens van 9-12 uur aan het kantoor Kees Delfsweg I aanvraagformulieren worden afgehaald voor zeep voor „vuilen arbeid". Deze formulieren moeten voor 1 April volledig ingevuld bij den Dis tributiedienst worden ingeleverd. Gediplomeerde bakers, kraamverzorgsters enz. zullen geen extra-rantsoenen ontvangen, voor zoo ver zij per 1 Februari j.l. voor een periode van 6 maanden extra rantsoenen ontvangen hebben. Na 27 Maart worden geen formulieren meer verstrekt. Na-uitreiking distributiebescheiden Op 23 en 24 Maart zal in het gebouw „De Harmo nie" aan de Groenelaan de na-uitreiking plaats heb ben van inlegvellen voor distributiestamkaarten, dat is dus voor degenen die nog niet in het bezit zijn van de inlegvellen. Het gebouw is van 9 tot 12.30 uur en van 2 tot 5 uur geopend. Tevens kan wor den aangevraagd een formulier MD. 32 voor aard appelen. De bonkaarten voor deze personen wor den uitgereikt op 25 en 26 Maart- a.s. op boven staand adres en gedurende dezelfde uren. Te Wijk aan Zee, Heemskerk en Assendelft wordt hiervoor geen afzonderlijke zitting gehouden. Zeldzame Antieke Klokken in 7 Wilsonsplein bij den Stadsschouwburg De handel aan de bloemenveiling De aanvoeren aan de bloemenveiling ,,'t Cen turm" bewogen zich ook deze week nog in stij gende lijn. Prachtige partijen tulpen, narcissen, blauwe druifjes werden aangeboden. Het sorti ment van de verschillende soorten bloemen is zeer groot. Op de markt van Vrijdag was o.a. een groote partij gele frezia's, waarvoor zeer veel belangstel ling bestond. Ook de kooplust blijft ondanks het ruime aan bod vrijwel hetzelfde, d.\v.z. dat voor goede kwali teit bloemen hooge prijzen worden besteed. Het ziet er dan ook naar uit, dat de omzet over Maart van de bloemenveiling weer hooger zal zijn. dan in dezelfde maand van het vorige jaar. Onteigening perceelen tuingrond De burgemeester van Beverwijk heeft voorloopig goedgekeurd een plan tot onteigening ten name dor gemeente in het belang der volkshuisvesting, van enkele perceelen tuingrond, gelegen aan en nabij den Galgenweg. Dit besluit is genomen uit over weging. dat het noodzakelijk is uitvoering te geven aan de tot standkoming van het partiëele uitbrei dingsplan „Beverwijk I". met het oog op de be hoefte aan arbeiderswoningen en den aanleg van daarmede verband houdende straten en plant soenen. Het voorloopige plan ligt ter gemeente-secretarie ter inzage van 23 Maart tot en met 21 April a.s. Als er zieken zijn Voor spoedgevallen wordt a.s. Zondag de dienst waargenomen door dr. M. H. A. Melchior, Noorder- wijk weg 1, telefoon 3340. ïn de week van 22 tot 29 Maart is de apotheek Sepp, Zeestraat 27, telef. 3820," belast met de waar neming van den Zondags- en nachtdienst. Brandstoffen of petroleum De leider van den distributiedienst te Beverwijk verzoekt ons mede te deelen, dat zij die een zelf standige huishouding voeren en voor het bereiden van warme maaltijden uitsluitend op vaste brand stoffen of petroleum zijn aangewezen, zich op Woensdag 25 en Donderdag 26 Maart a.s. kunnen vervoegen aan het gebouw „De Harmonie" aan de Groenelaan. teneinde een aanvraagformulier voor vaste brandstoffen of petroleum in te vullen. De distributiestamkaart voorzien van de aandui ding „Hoofd" moet worden overgelegd. DE VOETBAL ROLT WEER. De elftallen zijn voor de wedstrijden van Zon dag a.s. als volgt samengesteld: West-FrisiaDe Ken-nemers: v. Urk; v. d. Putten. Rijnders: Six, Steeman, Veenstra; Horeman, v. Luin, J. Albers, C. Albers, P. Bleeker. BeverwijkDe Zand voortmeeuwen: Hoogewerf; G. de Ruiter, J. Vessies: A. de Ruiter, Grapen- daal. C. Vessies; v. Lint. Teeling, Markx. Maen- hout en Holman. V.V.B.Vitesse: Olivier; Lantsink, v. d. Linde; Clots, Bravenboer, v. Vuuren; Bakker, v. d. Veldt, Spruit, de Boer en Nooi. De Kennemers 2H.F.C. 2: Brethouwer; v. Vliet. Hoogestein: Steenbeek, Hoen, Hoeben; Ver beek, Jonker, v. d. Bos, Ooyevaar en Semeins. Koolrapen per K.G. 4.30; Wortelen per K.G. 4.20—10.60; Bieten per K.G. 8; Aardappelen, klei, per K.G. 5.70; Roode kool per K.G. 8.80; Witte kool per K.G. 6.40; Savoije kool per K.G. 9.20; Uien per K.G. 7.20. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: J. Kippersluis, 27 jaren, fabrieks arbeider, alhier, Middenweg 6, en H. Henriet, 29 jaren, zonder ber.. alhier, Middenweg 6; J. van Balen. 21 jaren, fabrieksarbeider, alhier, J. Ver- meijenstraat 25 en B. G. J. Roovers, 21 jaren, zonder ber., alhier. Hobbesteeg 36; H. M. Molenaar 31 jaren, veehouder, Velsen, Rijksweg 168, en P. Volkering, 33 jaren, zonder ber., alhier, Zeestraat 227; G. P. Deen, 25 jaren, fabrieksarbeider, alhier, Moensplein 7, en J. A. Commandeur, 28 jaren, zon der beroep, alhier, Kanaalweg 46. Getrouwd: W. Waarts en C. Joosten. Geboorten: S. SchramLagrand, Acacialaan 21, alhier, zoon; J. J. DekkerSanberg, Tulpenlaan 11, alhier, d.; C. M. van VlissingenBakker, Munni- kenweg 11, alhier, d.; L. AdrichemHeere, H. Bur gerstraat 46. alhier, z.; A. A. Denee-van Domp- selaar. Populierenlaan 44, alhier, d.; T. Koning Terbraak, Romerkerkweg 61, alhier, d.; A. H. E. Lejeune—de Jong, Lindenlaan 18, alhier, d.; E. M. Binkhorstv. Schagen, Kuikensweg 159, al hier, d.; C. M. SchroderWeltevreden. Alkm.weg 295, alhier, z. Overleden: A. Th. v. d. Geest, 60 jaren, alhier, Breestraat 113. SANTPOORT De voetbal gaat weer rollen Na een lange rustpauze zal dus' morgen de voetbal weer gaan rollen. De spelers zullen wel waf stijf in de beenen zijn, maar zij hebben tenminste voldoende tijd gehad om uit te rusten. Hieronder volgen de programma's van Terrasvogels en R. K. S. V. TERRASVOGELS. Terrasvogels 1—I. E. V. 1 2 uur Terrasvogels 2V. V. B. 2 10 uur V. S. V. 5—Terrasvogels 3 10 uur Terrasvogels Jun. A—Stormvogels B 10 uur Bloemendaal Jun. C—Terrasvogels B 10 uur Zaterdag: Terrasvogels adsp.—Beverwijk A 3 uur Het eerste elftal zal als volgt in het veld verschijnen: Douma, B. v. Gelder, J. Bunschoten, De Ruiter, Dortmunth, De Jonge, v. Vliet, J. v. Gelder, P. Bunschoten, Róbken, G. v. Gelder. R. K. S. V. „SANTPOORT" K. F. C. 1—Santpoort 1 Santpoort 2—Schinkelhaven 2 T. Z. B. 1—Santpoort 3 Onze Gezellen 3—Santpoort 4 Santpoort 5—Hoofd. Boys 2 O. I. V. a—Santpoort a Santpoort c—O. I. V. b HAARLEMMERMEER „BONLOOZE" MAALTIJDEN VOOR SCHOOLGAANDE KINDEREN. De burgemeester heeft besloten over te gaan tot het verstrekken van kostelooze en tevens-„bon- looze" maaltijden voor schoolgaande kinderen, waarvan de ouders geen schoolgeld betalen. De bedoeling is, deze warme maaltijden driemaal per week te verstrekken aan de kinderen van de daarvoor in aanmerking komende scholen. In eon «Ier krijgsscholen i aan het front reeds hun f kifantcric-gcschut. i het Duitsehc loser. Leden a au liet officierencorps, die iren verdiend hebben, bij do lnad-oefeningen van zwaar P.B.Z.-v.Eysden-Pax-Holland-c Het eten zal worden betrokken uit de Centrale Keuken ie Haarlem, waarvoor bereids door den burgemeester van Haarlem de noodige medewer king is verleend. Zoo spoedig mogelijk zal met het verstrekken van deze maaltijden worden begonnen. DIEFSTALLEN KRO NI EK. Ten nadeele van den veehouder A. aan den Nleuwe- meerdijk te Badhoevedorp werden een varken en een pink (jonge koe) ontvreemd. Bij den landbotiwer B. aan den Spieringweg werd een H.L. tarwe uit de schuur gehaald. Door verbreking van het hangslot van de deur werden ten nadeele van den landbouwer K. aan den Llsserweg uit diens landbouwschuur 4 zakken tarwe ontvreemd. Door middel van verbreking van een ruit, waardoor men de landbouwschuur kon binnenkomen, is daaruit van den landbouwer B. aan den Hoofdweg te Nieuw-Vennep twee H.L. tarwe gestolen. GASDISTRIBUTIEBEDRIJF. Men gebruike alleen geldige penningen. Herhaaldelijk wordt door de Incasseerders van het be drijf bij het ledigen van de muntmeters geconstateerd dat dooi- het publiek van andere dan geldige gaspennin- gen gebruik gemaakt wordt om gas te betrekken, Hiervoor worden dan geldige pasmunten gebezigd welke in de meeste gevallen verminkt moeten worden om dooi de muntsleuf van den meter te kunnen gaan. Uitdrukkelijk wordt de aandacht van het publiek er op gevestigd dat het Inwerpen van munten, anders dan gas- penningen, strafbaar is en dat bij het aantreffen hiervan deze in beslag genomen moeten worden, waarbij het te kort aan gaspennlngen direct betaald moet worden. GEVONDEN VOORWERPEN. Een vulpotlood; een dameshorloge; een bril; een wit kinderwantje; een heerenoverschoen; een rijzweep een deksel van melkkruik. EEN RUND FRAUDULEUS GESLACHT. Door twee ambtenaren van den Centralen Crisis Con troledienst werd tegen den Hoofddorper J. H. en J. V. van den Sloterweg proces-verbaal opgemaakt wegens het frauduleus slachten van een rund. Voor deze slachting hadden beide personen een plaats achter de N, H. kerk te Hoofddorp uitgezocht. Het vleesch werd in beslag ge nomen. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. De postbode V. van den Aalsmeerderdljk had des avonds zijn rijwiel bij café „De Uil" aldaar geplaatst, doch bij het verlaten van dit café was dat rijwiel verdwenen. De politie vond aanleiding, om bij P. v. d. V. aan den Aals meerderdljk een huiszoeking te doen. De flets werd er Inderdaad gevonden; de man was reeds bezig het te de- monteeren. Het rijwiel werd in beslag genomen en v. d. W. aan gehouden. Neder!andsche Korfbalbond afdeeling Haarlem Zoo niet alle, dan zullen Zondag a.s. toch wel eenige korfbalterreinen bespeelbaar zijn. Na drie volle maanden zullen de korfballers dan weer in actie komen, cn wij zijn zeer benieuwd of de verhoudingen dezelfde gebleven zullen zijn. De meeste belangstelling gaat ulieraard naar de ver richtingen van de leiders Animo Ready, welke nog steeds op den voet gevolgd worden door- de Hillegomsche Zwa luwen. Allereerst trekt dan de aandacht de derby aan de van Oosten de Bruinslraat tusschen Nieuw Flora 1 en de leiders. Nieuw Flora heeft zelf nog een theoretisch kansje op de eerste plaats en zal er alles op zetten de 4—1 van 9 No vember te revancheeren. Hoewel de lange rustperiode voorspellingen moeilijk maken achten wij Animo Ready toch wel in staat haar ongeslagen record te handhaven. T. H. B. 2 ontvangt Oosterkwartier 4. dat het één wed strijd zonder G. Staring zal moeten doen. Nochtans achten wij de blauw-witten de sterksten en zullen de on verwachte nederlaag, welke zij thuis tegen T. H. B. 2 leden, wel goed maken. Bij Aurora 2—Watervliet 1 geven wij eveneens de beste papieren aan de bezoekers. Waar de thuisclub echter nog niet geheel veilig staat, zal zij er alles opzetten, hetgeen een aardigen wedstrijd tengevolge kan hebben. De stand in de eerste klasse luidt; Animo Ready 1 10 10 0 0 20 8517 2.— Zwaluwen 1 9 8 0 1 16 66—11 1.78 Nieuw Flora 1 9 5 1 3 II 41—25 1.22 Oosterkwartier 4 8 4 0 4 8 33—32 1.— Watervliet 8 3 1 4 7 23—31 0.87 T. H. B. 2 11 3 1 7 7 21—58 0.64 Aurora 2 9 1 0 8 ®2 17—49 0.22 Haarlem 2 x) 8 0 1 7 9—72 x) Haarlem 2 twee pnt. in mindering wegens niet op komen. Het programma voor de tweede klasse luidt- Zwalu wen 2—Aurora 3 en Oosterkwartier 5—Nieuw Flora 2. Voor de derde klasse: Animo Ready 3Oosthoek 2 en Oosthoek 3Haarlem 3. Voor de adspiranten-afdeeling allereerst de eerste klasse wedstrijd Oosterkwartier a—Haarlem a met het kampioen schap als inzet en verder Animo Ready a—T. H. B. a. 2e klasse: Nieuw Flora b—Aurora a. 3e klasse: Sport Vereent e—Oosterkwartier c en Animo Ready d—Oosthoek b. Hockey HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Het programma voor Zondag luidt: Eerste klasse: B.M.H.C.—Gooi; H.D.M.—H.H.Y.C.; Am sterdam—Hilversum. Promotie-klasse A: B.M.H.C. 2H.D.M. 2; Strawberries —Rijswijk; Victoria—S.O.S.; H.O.C.—Lelden. Tweede klasse B: Leiden 2—V.C.L.; H.B.S.—Zandvoort; H.D.M. 4—H.L.C.; H-D.M. 3—T.O.G.O. 2. Derde klasse C: B.M.H.C 3—T.O.G.O. 3; H.B.S. 2— B.M.H.C. 4; Lelden 3—Alliance 2; Alliance—Kieviten 2. Derde klasse D: Alkmaar 3—Strawberries 2; F.A.H.C.— B.M.H.C. 5; Alkmaar 2—F.A.H.C. 2. Vierde klasse F: Strawberries 3—O.K. 3; Zandvoort 2— H.B.S. 3; Alliance 3—Alkmaar 4; B.M.H.C. 7—B.M.H.C. 6. De strijd om het Nederlandsch kampioenschap biljarten 45-2 De Vrijdag voortgezette strijd om den nationalen kam pioenstitel groot biljart kader 45—2 heeft de eerder opge dane indrukken volkomen bevestigd. De vier candidaten voor den titel, de kampioenen Sweering, v. d. Pol, Van Vliet en De Leeuw, zegevierden andermaal en zullen in de onderlinge partijen, welke Zaterdag en Zondag worden gespeeld, moeten uitmaken, wie van hen met de zegepraal zal gaan strijken. De gedetailleerde uitslagen waren: pnt. brt. h.s. gem. Vreeswijk 170 18 44. 9.44 Sweering 400 18 108 22.22 Sweering 400 19 97 21.05 Gehrels 142 19 24 7.47 v. d. Pol 400 13 92 30.76 Kobus 64 13 19 3.36 Van Vliet 400 18 99 22.22 Vreeswijk 350 18 83 19.44 De Leeuw 400 15 82 26.68 Jacobs 80 15 23 5.33 De gedetailleerde uitslag der volledig uitgespeelde par tijen was: pnt. brt. h.s. gem. Sweering 400 13 138 30.76 Kobus 136 13 41 10.04 Van der Pol 400 9 152 44.44 Gehrels 131 9 65 14.55 Opgaven moeten Vrijdagmiddag 12 uur in ons bezit zijn. ZONDAG 22 MAART SANTPOORT N. H. KERK. 10.30: Ds. R. H. Oldeman, 4: Ds. J. G. van Dijk, te Bloemendaal. N. H. KAPEL. 10.15: Ds. G. Grootjans, Water graafsmeer. GER. KERK in H. V. Wustelaan. 10: K. van den Berg, van Santpoort. IJMUIDEN N. H. KERK, Kanaalstraat. Geen dienst (Zie Beth- lehemkerk.) BETHLEHEM KERK James Wattstraat 10.30 Ds. L. Lagerwey. 5: Ds. L. W. Erdman. V.m. 9.15: H. v. d. Veen, Jeugddienst. HBRV. EVANG., Oranjestr, 8. 10 en 5: Leesdlenst GER. KERK. Wllhelimlnakade. 10 en 5: Ds. Jonker Hillegersberg-Sahiebroek. GER. KERK. Rambonnetlaan. Geen dienst. Zie kerk Wilhelminakade. CI-IR. GER. KERK. 10 en 5: Ds. A. Zwiep. DOOPSGEZ. en PROT. BOND. Helmstraat 9 10.30: Ds. Milatz. OUD-KATH. KERK. 10: H. Dienst. 3: Vesper. GELOOFSGEMEENSCHAP LEGER DES HEILS 10: HeilLgingsd'ienst. 7: Verlossingssamenkomst. IJMUIDEN-OOST N. H. KERK. Goede Herderkerk Velserduinwes 10: Ds. G. F. Callenibach. 5.30: P. Allard. hutppred, HERV. VEREEN.GEB., Kalverstraat Geen dienst. LUTH. GENOOTSCH. Herv. Vereen, geb. Kalver straat. Geen dienst. STADSEVANG.. Willemsbeekweg 10: Broodbreken Maandag 8: Bijbelbespreking en bidstond. BAPTISTEN-GEM., Willemsbeekweg 22 Woens dag 8: Voorloopig geen dienst. GER. KERK. Velserduinweg 10.15: Ds. E. G. van Teylingen. 5: Dezelfde. HERST. APOST. ZENDINGSGEM. Willebrordstr. 10. 10: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst. VRIJZ. HERVORMDEN. Tolsduinerweg. 10.30: Geen dienst VRIJE EVANGELISATIE, Willebrordstr. 10. Geen opgaaf ontvangen. ook voor Uw costuum CHEMISCH REINIGEN Heeren costuum 2.04 Korting: 10% bij bezorging aan het kantoor 5% bij andere opdrachten 'bleekeihvaadtweg 39 tel 26890 heemstede VELSEN N. H. KERK. 10: Dr. M. v. d. Voet. Scholec. Avondstilte. Ds. Johs. Bronsgeest. Medew, J den Heer". Orgel Peter v. Woerden. BEVERWIJK N. H. KERK, Kerkstraat. 10: Ds. Job. IJzcn uit Heemskerk. DOOPSGEZ. GEM., Meerstraat, Geen dienst. VRIJZ. HERV. Parklaan 10: Ds. F. W. Boer:; Hoorn. EVANG. LUTH. GEM.. Koningstr. 10.30: Ds. J, Haumersen. GEREF. KERK. C. H. Moensplein. 10 Jongbloed, van Marken. VRIJE EVANG. „MARANATHA" Koningstr, Geen o<pgave ontvangen. WIJK AAN ZEE EN DUIN N. H. KERK. Wijk aan Zee. 10: W. A. Ver?: hulppred. te Schoten. VEREEN1G1NGSGEBOUW, Populierenlaan, P. Allard, hulppred. te IJm.-Oost. 7: J. Hadden, Utrecht. Commissie van advies van den Landstand geïnstalleerd 's GRAVENHAGE, 20 Maart. De berichtend van den Nederlandschen Landstand meldt: Gis middag is in het Agrarisch Huis in den Hay commissie van advies van den Nederlands Landstand geinstalleerd. Voor dit historisch get ren was het gebouw Zeestraat 69 in een fees! kleed gestoken. Het hoofd van den Nederlandschen Lands boerenleider E. J. Roskam, installeerde de missie en droeg aan den generaal-adviseur va: landstand, dr. F. E. Posthuma, de leiding op, Dr. Posthuma sprak op kernachtige, hem ei; wijze en zette duidelijk de taak van de comrai van advies uiteen. In de commissie namen de volgende leden ting: Joh. M. Stevenson, den Helder. Mej. Tir. Smitt, Exloo (Dr.), ir. J. H. C. Schroder. Utn Prof. C. F. van Oyen, Utrecht, E. J Lankwar Hengelo (0.)„ prof. J. Jeswiet, Wageningen, ii Heemstra, Groningen, dr. H. de Haan, Wagenini mr. J. Feitsma, Amsterdam, dr. ir. W. Fea Kampen, dr. ir. M. D. Dijt, Haarlem, Jac. Broifi Maastricht, prof. A. R. F. Boudet, Utrecht. Er is weer versche visch Het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad sch' Na langen tijd is er weer versche visch te koop. ting, bot en schol liggen in de vischwinkels uiige Bepaald goedkoop zijn deze visschen niet. Het is k zoo'n gezond voedsel dat het geld dat men er as: steedt, goed gesteed is. Wie de boter of het vet ei heeft, zal over de bereiding niet lang aarzelen en den les mooi goudbruin bakken. Wie geen of weinig b) heeft, zal de visch met water gaar moeten maken, Vroeger gaf men den raad: „Kook de visch in kokend water en flink wat zout". Een smakelijke kwam dan op tafel en een geurige maar zoute ri bouillon verdween in den gootsteen. De vischbouillon is niet alleen geurig, maar heeft eenige voedingswaarde. Tijdens het koken van de: gaan de oplosbare voedingsstoffen in bet water over kan men er wel aan zien, het is eenigszins troebel, vo wanneer de visch wat te gaar geworden is. Het aa kook brengen van een groote hoeveelheid water kos: vendien veel brandstof. Daarom luidt de raad, dieri tegenwoordig geeft: „Stoof de visch of kook haar i: nig water gaar. Gebruik het kookwater in de saus". Gestoofde visch wordt gaar gemaakt met een kl: boter, wat water en wat zout. Het stoven is een \x smakelijkste wijzen, waarop visch beried kan won' Men krijgt daarbij maar weinig saus. Voor hen. (Se aardappelen gebruiken en dat doet tegenwoordig ledereen, is dat een bezwaar. Men kan daarom bei:: visch in zooveel water en weinig zout (1 lepel zoute?: water) gaar koken, als er noodig is om een saus vi maken. Hoe die saus gemaakt kan worden, zult u :r.i derstaande recepten, welke voor vier personen best! zijn, zien. SCHOL MET TOMATENSA! Eén kg. schol, Vj 1. water, wat taptemelk, 35 g. boter, kg. versche tomaten of een half blikje tomi' purée, ui, peterselie, zout. De schol schoonmaken, schen, opzetten met kokend water met zout en vlug koken. Kooktijd 6 8 minuten. Voor de saus de toröï met de kruiden in 15 minuten gaar koken (of in wai ve! boter gaar smoren) en het vischwater met wat taplea toevoegen. Het geheel zeven en het vocht binden m« aangemengde bloem. Vlak voor het opdienen gehakte peterselie en zoo mogelijk een stukje bote: de saus roeren. BOT MET UIEN'S.A! Eén kg. bot, bi 1. water, wat taptemelk, 35 g. W boter, 3 groote uien, zout (peper). De bot schoon mr wasschen, opzetten met kokend water met zout en gaar koken. Kooktijd 6 8 minuten. Voor de saus fijn snipperen en in wat boter gaar en lichtbruin fri; Het vischwater met wat taptemelk toevoegen en a'-' kook brengen. De bloem met koude taptemelk aanmK en de vischbouillon er mee binden. Vlak voor het opdK een klontje boter door de saus roeren. GESTOOFDE WIJT" Eén kg. wijting, boter, zout. De wijting schoonmaken wasschen. Oe visch inkerven en zouten en in een M slee of stoofpan leggen. WRt boter en water toevoeger het geheel met wat azijn besprenkelen. De visch E nu en dan bedruipen gaar stoven, in de goed geslote:; of braadslede. Stooftljd pl.ni. 20 minuten. Na 10 mis de visch keeren. Voor het opdoen het vocht in aardappelmeel binden. Ais de visch in den oven W wordt, kan men haar in een vuurvasten schotel leggen met wat paneelmeel bestrooien. De visch behoeft dar.' gekeerd te worden; den stooftijd mag men wel wat Iri rekenen, n.l. pl.m. een half uur. EEN OUD MISDRIJF ONTDEKT. 's-GRAVENHAGE, 20 Maart. De justitieele die A, hier ter stede heeft een 35-jarige gehuwde vros genaamd C. G. A. aangehouden, die ervan verdi wordt, in het begin van het vorige jaar het kind' een kennis direct na de geboorte in een teil watc hebben doen stikken. Om de sporen van haar misj uit te wisschen, heeft zij het lijkje later in den któ verbrand. Omtrent de motieven, die tot deze daad leid hebben, is niets bekend, evenmin 111 hoeverre ouders hierbij betrokken zijn. De vrouw is in bewar. gesteld en de politie zet het onderzoek met fc* voort. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 20 Maaft Bevallen: 18 Maart: C. LucasPoell, z.. W. P- 8 ter—van Campen, d. 19 Maart: H. Roosen- Moolen, d., A. Wesselius—de Bonte, d. 20 Maar!' G. M. MoviatLesger, z. D. van Dijk—Vos, d. Overleden: 19 Maart: H. Lanfermeijer, 80 j.. terweg. L. Hubert—van Veen, 65 j.. MentawisW H. A. M. A. TrautweinFischer, 46 j., Jan LuycW straat.

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 6