JEUGDDROOM STRAFREGELS Schrijfmachine Geldbelegging GITAAR BLOKJE WONINGEN RADIO Danslessen SCHRIJFMACHINE LEEGE Voor Uw tuin CONFIDANCA STERRENREGEN jOMAN VAN CHRISTEL BROEHL—DELHAES. J (Nadruk verboden). „Jo, Eveline geeft een denderende fuif: allemaal Hoemde menschen „Interesseert me niets. Mijn werk gaat voor!" Hemel, wat is dat toch met dat werk van jDuizenden menschen schrijven immers imans. Als iedereen zoo gewichtig deed...." Vermoeiende telefoongesprekken voor Johanne. Keds weer moet ze zich verweren. Men wil haar £esleepen naar allerlei vervelende, alledaagsche agen, terwijl er voor haar toch zooveel meer het spel staat. In een kleine stad pleegt men I schrijfster nu eenmaal niet au serieux te acen en maakt men haar liever een beetje be lachelijk. Verschrikkelijk! Maar zij zullen nog el zien, hooren en zich verbazen,... Dat heeft Jlie nog nooit iemand over je eigen landstreek erteld! Wat heerlijk, dat die aardige, „onbekende ver- ■rder" weer eens bloemen stuurt. Dat verhoogt levensvreugde en moedigt aan. Het boek telt reeds vierhonderd foliovellen in achineschrift. „Roman van een landstreek". „Ge- hiedenis van een menschdom". Johanne werkt et een intense overgave aan deze bekentenis in een, zoo vaak ten onrechte in een kwaad ge- icht geplaatst land den Eifel. De ..onbekende vereerder" zet zijn naam onder n smeekenden brief, waarin hij vraagt persoon- !c met haar kennis te mogen maken. Nu weet hanne, dat hij Erich heet. Erich! Dat klinkt ond, frisch, groot, lang en ook een beetje oomerig. Een prachtjongen zou zich achter dien iam kunnen verbergen. Heerlijk, zoo enthousiast hij is. - Johanne schrijft hem, dat ze helaas geen tijd •eft hem uit te noodigen haar stille „werk- uner" eens in oogenschouw te komen nemen. Ze aan een groot werk bezig. Als het klaar is, mag komen. Voorloopig echter moet ze rust heb- om zich geheel te kunnen concentreeren. Er volgen wederom bloemen, vergezeld van de ergetelijke woorden: „Het moet goed zijn, wat uw hart komt en door uw hand wordt neer schreven!" Blind bewonderend is die jongen. Mevrouw Gahl én Hermine hebben werkelijk de inden vol om Johanne op krachten te houden. S vergeet te eten. Ze sluit zich op en werkt. ,Als dat boek niet gauw klaar komt, wordt Jo tog ziek!", voorspelt Hermine. Mevrouw Gahl cht maar eens. Er is toch niets tegen te doen. unstenaars zijn bezetenen, als ze iets scheppen Johanne schiep in zeer hooge mate. Maar het >ek kwam klaar. Nu beleefde Johanne nog moeilijker dagen. Ze ss geenszins voldaan over haar werk. Hermine daarentegen is een en al lof. Dat boek schitterend, in één woord schitterend!" „En - een pracht van een jongen heb je daar ingezet' 'olgt ze, terwijl ze Johanne geen secpnde uit oog verliest. „Dat is een jongen oiff verliefd te worden. Waar heb je die mannenkennis in hemelsnaam vandaan? Tot dusver heb je je toch nooit met de heeren der schepping bezig ge iden .JDacht je?", antwoordt Johanne en lacht. En deze ree woorden ontketenen een storm van verbazing Hermine en geve.n haai" zeer veel te denken. Dezen zelfden dag wordt het voltooide manus- ript aan een groote uitgeversmaatschappij toe zonden. Dagen en weken van angst en spanning an voorbij. „Als dit werk terugkomt, is het uit met me", rzekert Johanne. „Dan word ik vast en zeker aderjuffrouw of mannequin". ,Je zou nog wel wat beters kunnen gaan doen, wat je al geleerd hebt!", repliceert Hermine roog. „Geleerd?", vraagt Johanne moedeloos. „Ik heb »it iets behoorlijks geleerd. Wat zou ik dan iter kunnen gaan doen?" „Machineschrijven!", adviseert Hermine sarcas- •ch. „Dat heb je tot dusver ook gedaan". Het werk wordt aangenomen! Gebonden zal het vijf mark moeten kosten. 111e menschen! Wie zal er nu 5 mark voor mijn sk uitgeven?, denkt Johanne angstig en wan- ouwend. Erich Kyber zal het misschien klaar elen, maar die is dan ook niet wijs. Johanne heeft er, wanneer zij luchtkasteelen luwde, al vaak over nagedacht, wat ze met de pbrengst van een boek zou doen. Voor haar óeder zou ze een Persianer bontmantel koopen, m ze zich reeds haar leven lang had gewenscht nder hem ooit te hebben kunnen aanschaffen. (Wordt vervolgd). (De politie te Veenendaal ieeft een aantal opgeschoten jongens die zich niet luilden houden aan het verbod om voor winkels en op hoeken van straten langdurig tê blijven staan op het politie bureau strafregels laten schrijven) De sterke arm van Veenendaal Heeft hier een nieuwen weg gekozen, Hij maakte geen proces-verbaal Voor de bedrijvers van het booze. Hij liet een aantal jongelui Dat zijn verpoozing placht te zoeken (In luie eer dan jonge bui) Voor winkels en op stratenhoeken; Zitten, met potlood en papier En aldus voelen aan den lijve, Op pedagogische manier, Dat wie niet lezen wil moet schrijven. Daar zaten ze. stel ik me voor, Het zweet des aanschijns op de slapen En schreven moeizaam, moeizaam door Hier.... langzaam opgeschoten knapen. Ik weet niet wat er. eenmaal af, Op de papieren stond te lezen, Maar 'k denk zooiets als: ik krijg straf Als 'k niet gehoorzaam wensch te wezen. Dit denkbeeld waar wel veel in zit Mag voor ons land een nieuwtje heeten, Zij zagen 't nu eens zwart op wit En zullen 't niet zoo gauw vergeten. P. GASUS. 489e STAATSLOTERIJ EERSTE KLASSE DERDE LIJ8T Trekking van 25 Maart ƒ200 No. 1418. PRIJZEN VAN ƒ20 1343 1353 1381 1579 1711 1734 2377 2646 3186 32U6 3536 44J2 4644 4696 4950 5464 5539 5675 5837 5916 5966 6084 6119 6274 7055 7247 7465 7711 8195 8292 8506 8780 8853 8885 9120 9147 10119 10605 10717 10719 10939 11178 11263 11323 11709 11844 12205 12229 1229o 12405 12835 12964 13129 13188 13410 13789 14176 14178 14206 14405 1467?. 15003 15781 16057 16188 16339 17236 17341 17400 17455 17477 .18619 19222 19242 19782 20113 20290 20443 0 20786 20843 20903 21275 21740 21844 4 21875 21908 de vorige lijst staat12975 m. z, 5; 13814 m. z. 13804; 18075 m. z. 1104 1871 4639 5770 6671 8425 9722 11262 12236 13335 14473 16385 £aatste ^Betichten JUBILEUM G. J. HORN. Dinsdag vierde de heer G J Horn, besteller der P.T.T. te Haarlem, zijn zilveren jubileum. Hij werd te zijnen huize aan de Hospeslaan op hartelijke wijze toegesproken door den directeur J C. Smid. Spreker complimenteerde hem namens de administratie en re leveerde de plichtsbetrachting en nauwkeurigheid van den jubilaris. Door den chef afd. telegraaf den heer C. J. Uriot en den heer S. v. d Meij werd de jubilaris op waardeerende wijze toegesproken. Als geschenk werd hem een vulpen overhandigd. Ook de oud-direc teur de heer J. H. F. Pfaff kwam den jubilaris geluk- wenschen en'memoreerde de bijzondere verdienste in deze 25 jaar voor het staatsbedrijf Vervolgens sprak de heer J. J. C. Ophuijsen voorzitter van het jubileum fonds van P-T.T.-Personeel Hij wees op de goede verstandhouding tusschen den jubilaris en zijn col lega's en bood hem namens genoemd fonds een fraaie leeslamp aan. Met een kort woord dankte de jubilaris voor de hem aangeboden hulde Vele collega's kwamen den jubilaris geluk wenschen. Diverse bloemstukken en cadeaux gaven de woning van den jubilaris een feestelijk aanzien en in huïselijken kring werd dit jubileum verder herdacht De slag in de Middellandsclie Zee ROMK. 25 Maart (D.N.B.) Bij den zeeslag in de Golf van de Groote Syrte werd het gèvcchtscon- tact met herhaalde onderbrekingen bijna vijf volle uren gehandhaafd. Dit is lius het langste gevecht ge weest. dat tot dusver iri de Middellandsclie Zee is ge leverd. Het vuur werd door het Italiaansche admi raalsschip om 14.36 uur geopend. Tijdens den slag werden talrijke manoeuvres en Hgenmnnoeuvres uitgevoerd, waarbij de Engelschen steeds weer ge bruik maakten van zeer zwaren kunstmatigen neve.l De Italiaansche eskaders. Hie met groote snelheid den vijand hadden bereikt en tot den strijd dwongen, naderden herhaaldelijk de steeds uitwijkende Engsl- schen tot op 10 000 meter. Tijdens dezen strijd wer den met stelligheid zwaar beschadigd: een kruiser en twee torpedojagers en waarschijnlijk een tweede kruiser. De operaties werden buitengewoon gehin derd door de ongewoon ruwe zee en door de wind richting, waardoor de Italiaansche oorlogsschepen dikwijls voeren in flarden van den kunstmatigen no- v,m de Britsche oorlogsschepen, zoodat deze slechts zelden en nui.ir voor een kort oogenblik dui delijk konden worden waargenomen Onder deze om standigheden konden de Engelsche torpedojagers betrekkelijk gemakkelijk tot storingsmanoeuvres overgaan. Tegen den avond ondernamen acht Engel sche torpedojagers onder de bescherming van een dikken kunstmatigen nevel een gemeenschappelljken torpedo-aanval, waarbij 30 tot 40 torpedo's werden fgesehoten. Geen enkele torpedo echter trof doel. Daarentegen werden twee der aanvallende torpedo jagers zwaar beschadigd. Niettegenstaande de Italiaansche eenheden dlk- ijls binnen hot bereik van de Britsche kanonnen •m middelbaar kaliber opereerden, werd geen enkel Italiaansch oorlogsschip getroffen. Teraardebestelling G. van Tienhoven Hedenmiddag half één had op de Algemeene Be graafplaats aan den Bergweg te Bloemendaal de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer G. van Tienhoven, oud-secretaris van den Voogdijraad. Te voren had in het sterfhuis een rouw dienst plaats, die geleid werd door Prof. Dr. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel uit Utrecht. De belangstelling op de begraafplaats was zeer groot. De Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente te Haarlem werd vertegenwoordigd door den presi dent-kerkvoogd, den heer H, Franken Jr., en de Ker- keraad door Ds. I. P. van der Waal; de Voogdijraad door den voorzitter, Mr. T. v. Löben Seis, en nog eenige bestuursleden. Het Ger. of Burgerweeshuis aar de Öiieslagerslaan was vertegenwoordigd door d< directrice, freule H. van Kretschmar en eenige regen ten, ds. Blauw cn nog eenige bestuursleden van Kin- derzorg; douairière jhr. mr. E. H. Teding van Berk hout, bestuurslid van het Haarlemsche Diaconessen- huis. het bestuur van het Steuncomité Bloemendaal en het bestuur van het Fonds voor Bijzondere Noo- den, van welke beide instellingen de overledene secre taris was. Bovendien waren er van elke afdeeling van het weeshuis eenige kinderen. Toen de kist in de aula was opgebaard, speelde de organist, de heer Hendrik Lasschuit, Gez. 180: 'k Wil U. o God mijn dank betalen. Prof. dr. Berkelbach van der Sprenkel las hierop het 8ste hoofdstuk van den brief aan de Romeinen vs. 34-39. Nadat een broer mr. G. P van Tienhoven uit Utrecht geschetst had wat de overledene voor de familie be- teekend had en welk een ledige plaats hij achterlaat, sprak een vriend, de heer R. A. baron van Harden- broek uit den Haag. De overledene maakt een groot onderscheid tusschen vrienden en kennissen, zei spr. Kennissen had hij een massa, maar vrienden, tot wie men met zijn moeilijkheden kan komen, waren er niet veel. Hij was een voorbeeld van geduldig lijden en volkomen berusting in zijn heengaan. Prof. Berkelbach van der Sprenkel bad het Onze Vader, waarna de kist grafwaarts werd gedragen, ter wijl de organist speelde Gez. 96: Hallelujah, eeuwig dank en eere. Aan de groeve dankte een schoonzoon. Jhr. J P. A. van Lennep uit Aerdenhout. namens de familie voor de belangstelling. Mussert spreekt te Haarlem In de-bewogenheid van het staatkundig leven in Nederland gedurende de laatste tien jaar is de per soon van Mussert in geen enkel opzicht gespaard. Zijn tegenstanders hebben tot op dezen dag niet op gehouden. hem aan te vallen, terwijl aan den an deren kant ziin getrouwen niet moede worden, zijn verdiensten in het licht te stellen. Dit stempelt Mussert tot een gansch bijzondere figuur in de Nederlandsche staatkunde. Tot dusver stond een staatsman in eigen .omgeving bloot aan dikwijls niet geringe bedenkingen, terwijl de tegen partij nog wel eens iets goeds aan hem ontdekken kon. Dit is met Mussert nooit het geval gïweest. Men is hetzij vlak vóór. hetzij sterk tegen hem ge porteerd. Dit moge in verband met onzen volksaard vreemd schijnen, de oplossing ligt dichterbij dan men zou mcenen. De kracht van Mussert's betoog heeft steeds hierin gelegen, dat hij het volle licht deed schijnen op personen en zaken, die voor den Nederlandschen staat en het Nederlandsche volk ten nadeele werk ten. Onbarmhartig heeft hij daarbij aangetoond, hoe dikwijls in verleden en heden het persoonlijk be lang en het groepsbelang voorgingen bij het alge meen belang, met het gevolg, dat de voordeelen niet aan land en volk, maar aan bepaalde personen of groepen van personen ten goede kwamen. Dit heeft tengevolge gehad, dat deze bevoorrechte categorieën een uiterst feilen strijd begonnen zijn tegen den man, die een onmiddellijk gevaar bleek voor hun \aak rijkelijk vloeiende bronnen van in komsten. En nu behoorden tot deze categorieën talrijke lieden met veel invloed: toonaangevende figuren in ,het zakenleven, volksvertegenwoordi gers, vakvereenigingsbestuui'ders e.d., personen in het algemeen, wier persoonlijk voordeel in het ge drang dreigde te komen, zoodra het volk de waar heid van Mussert's woord beamen zou. Zij hebben van stonde aan de hetze ontketend, die jaren lang onrust in Nederland heeft gewekt en die culmineer de in de Meidagen 1940. Tegenover hen staan de talrijke duizenden, die uit aanschouwing of ervaring de waarheid van Mus sert's woorden en waarschuwingen hebber, kunnen beamen. Zij hebben ondervonden, dat letterlijk iedere voorspelling, die Mussert in het verleden deed, is uitgekomen: Dat wij in den oorlog zouden worden betrokken, dat Engeland ons in den steek zou laten, dat Japan Ned.-Indië zou bezetten, dat onze goudschat naar Engeland zou verhuizen, het was Mussert, die het met dezelfde woorden vijf, zes jaar geleden reeds aankondigde. Dat de verspil ling van onze voedselgewassen zich wreken zou, dat onze veestapel niet straffeloos zou worden afge slacht, dat de verarming van onzen boerenstand en de bevordeeling van de margarine-industrie ten ver- derve moest leiden, dit alles werd door Mussert ons volk voorgehouden. Dit verklaart het groote vertrouwen, dat Mussert bij de zijpen heeft gevonden. Men weet daar, dat zijn woord waarheid is, recht op den man af en onvervaard, men weet. dat de feiten tot dusver hem in het gelijk hebben gesteld en hoe meer het volk dit inziet, hoe grooter zal zijn aanhang worden. D. Drievoudige moord in Den Haag 'sGRAVENHAGE. 24 Maart. Vanochtend, even na half 9 heeft zich in het perceel Suezkade 89 een afschuwelijk misdrijf afgespeeld, waarbij drie personen om het leven kwamen. Het was omstreeks kwart voor negen toen een inspecteur van politie op de Laan van Meerdervoort bij de Suezkade werd aangeroepen door een meisje, dat mededeelde, dat op de Suezkade iets aan de hand was. De inspec teur spoedde zich naar de Suezkade en zag daar een heer met bebloed hoofd op het trottoir loopen, die in weinig woorden vertelde, dat er op hem gescho ten was. Ook wees hij het huis aan, waar dit ge beurd was. De inspecteur nam de noodige maatregelen en waarschuwde het politiebureau Archimedesstraat, dat ter assistentie eenige agenten zond. Toen de in specteur bij het huis aankwam, ging juist de deur open en kwam de hoofdbewoner, een oude man, naar buiten. Hij bleek geheel van streek doordat hij ln zijn huis had hooren schieten en maakte duidelijk, dat een en ander zich afspeelde in een uitbouw. Op dat oogenblik hoorde de inspecteur nog steed' schieten. Met eenige agenten gmg hü den uitbouw in, kwam in een achterkamer en vpnd daar reeds drie menschen dood liggen, onder wie tot zijn aan vankelijke verbazing de 53-jarige rechercheur van politie J. Cornelissen. De andere lijken waren die van een man en een vrouw. Ook vond hu nog twee Angora-katten dood liggen. Intusschen had de geneeskundige dienst den zwaargewonden man, die op straat door den inspec teur was aangetroffen naar het gemeenteziekenhuis gebracht. Waarom had de rechercheur zich in dat huis opge houden? Bij het onderzoek bleek, dat hij daar vertoef de ter onderzoeking van een oplichtingsaffaire. Hij had zich met den 35-jarigen H. C aan die woning ver voegd. Deze C.. de zwaar gewonde, die op de Suez kade werd aangetroffen, was in October j.l. slachtoffer geworden van een paar oplichters, die hem zijn post zegelverzameling ter waarde van 2 000 gulden afhan dig maakten in een woning te Scheveningen. Nu woonden in onderhuur in het perceel aan de Suezkade de 21-jarige K. C. en diens 34-jarige vrouw. Deze stonden mogelijk in' verband me' de in October ge pleegde postzegeloplichting. Vandaar, dat de recher cheur dit huis was binnengegaan. In de achterkamer te Den Haag ter Rele- i der Haagsche handbal de jaarlijksche Dlstrictswcdstrijden gekomen, moet hij toen onmiddellijk en onverhoeds zijn aangevallen en doodgeschoten door den -l-jarigen K. C. Het slachtoffer van de oplichting heeft toen willen vluchten, maar werd met 4 schoten geraakt. Daarna is hij nog aangevallen en mishandeld door den man zoowel als door de vrouw Hij hield zich een oogen blik bewusteloos en zag later kans, op straat te komen. Zijn toestand is niet van dien aard. dat er levensge vaar voor hem bestaat. K. C.. die in een toestand van razernij schec-n te ver- keeren, schoot, nadat hij den rechercheur gedood had. eerst zijn vrouw en de twee katten dood. waarna hij de hand aan zichzelf sloeg. Hij was in het bezit van een automatisch pistool. De rechercheur, die als slachtoffer van zijn beroep gevallen is. was een huisvader van een groot gezin. Hij was zeer bekwaam in zijn vak en bij de politie algemeen geacht. DISTRICTSWEDSTRIJDEN MET PASCHEN. Op de beide Paaschdagen zullei genheid van het l0-jar1« best--" vereenlging ..Hellas" de Jaar! gespeeld worden. Het dameselrtal van district West A moet verband hiermede op Zondag 29 Maart a s. ie Henne'.o eer. voor- wedsuyd spelen tegen het Oostelijk elftal, ter. einde vqor de eindwedstrljden met Paschen ln aanmerking te k°Het"westelijk elftal ls voor Zondag a.s. als volgt samen- ^DoelV A de Heer (A.D.A.). Achter: H. Dieperink (Nlloc). Koster (Zeeburg). Midden: L. Bakker (Rap. aanvjB. Teyleur (Sport Vereent). K. Wendelgeest (Zeeb oor. L.'Klinkenbijl (Zeeb.), J. StuiJ (Cone.), E. Dammers. N. Timmer, M. Zljlstra (allen Zeeburg).. HEEMSTEDE VEERTIG JAAR IN DIENSTBETREKKING. Dinsdag herdacht de heer H. Weijers den dag waarop hij vóór 40 Jaar in dienst trad bij de firma C Nel-.s en Zn., te Heemstede. Reeds m den loop van den morgen ontving de jubilaris bloemstukke1)). De heer P. Nelis kwam den jubilaris bezoeken en bood hem onder toepasselijke woorden een enveloppe met inhoud aan. Van het personeel ontving de jubilaris een fraaie bloemenmand en van tal van vrienden en collega's bloemen en andere geschenken. HILLEGOM VERGADERING R. K. VROUWENBOND. Dinsdagavond hield de Hillegomsehe afdeeling van dezen bond in hotel Sistermans een druk be zochte vergadering onder leiding van mej. Hooger- vorst. Na afdoening van eenige huishoudelijke za ken was het woord aan Pater van Schalen O.F.M., die een lezing hield over het onderwerp „De vrouw van 1942". BURGEP'HKF «5TAND HAARLEM, 25 Maart 1942. Bevallen: 22 Maart: C. Bootvan der Stel: d., 23 Maart K. J. F. van WeertBijster d.. M. E. Hart manSnoeks z., 25 Maart C. Meier—Oosterveer z. Overleden: 22 Maart P. van de Weetering. 67 j., Coornhertstraat, 23 Maart H. M. van der Meer, 82 j. Linschotenstr.; H. Groeneveld 20 .i. Vredenrijk- straat; P. de BruinKromhout, 29 j., Bilderdijk- straat; 24 Maart II. B. Lucasvan Emmerik, 60 j„ Kampersingel: G. Hulleman. IV j.. Talmastraat; J.. 13 d., z. van D. Koning, Hazepaterslaan; J. van Poecke, 56 j.. Maerten van Heemskerkstraat. Ondertrouwd 25 Maart' A. Geerts en R. A. J. Eland: A. Booms en M. Dijkstra: N. R. A. Vroom en A. E. M. Nieuwenhuijs; R. J, M. Bontz en E. F. E, M. Nieuwenhuijs: J, Podt en M. Bakker: D. G. Verboom en S. I. Franken: J. T. Otte en D. van Wijnen: F. H. Allmendinger en M. C. C. Loerak ker J. A. Dreijer en J. de Jong; W. C. F. Goossens en M. Doing: J. L. Dasia en A. J. M. Ronde: L. Pezon en J. Gobes; W. Fennis en M. P. van der Heiden: P. J. van der Laan en H. S. Greuter; A. S. van Rooden en J. Lijnzaad: H. v. d. Heide en A. T. Zaalberg; J. H. van Puivelde en C. van der Meii: C. Schuiten en J. Goijaerts: L. Ruifrok en M. O. Baars; D. Antonisse en M. Silvis: C. Sola en E. J. van Es: D. Baas en A. Snel; T. P. M. Beitsma on M. Nijman: W, J. van de Laar en P. W. Boesmans: D. de Vogel en C. Timmer: J. G. Jansen Hendriks cn J. Tuijn: C. de Riike en C. J. C. Blom; F. W. Picters en M. G. D. Sleutel; P. van Goor en A. S. van der Laan de Vries. Gehuwd 25 Maart: J. van der Werf en J. J. Boesaard: T. W. G. van Egerschot en C M. Baars; W. S. Zirkzee en H. Jansen: F. Lindeman en H. de Jonge: T. Schuit en M. C. Wagenaar; J. Lin'horst en H. van Dansik; A. van der Werff en P. C. F. Kok; J. P. Zweers en G. Wolters: C. Berkhout cn M. A. L. Ides; J. Schavemaker en J. E. M. Kra mer; W. Stek en A. Houtenbos: J. B. ter Haak en P. J. Jansen; J. Bogaart en W. M. Cornelissen: W. Chrisniin en C. N. Godvliet: J. Veldt en C. W. Rem mé: M. F. Leinoldt en B. M. Vrendenbarc. FFICIEELE MEDEDEEUNGEN PUBL. VAN HET DEPART. VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. 21 Maart. VELLEN VAN BOSS CHEN EN BOOMEN. productiecommissaris voor den Boschbouw en de Houtteelt t? echt brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de geldigheidsduur alle door hem na 31 October 1941 verleende vergunningen tot velling rooiing van bosschen en andere houtopstanden (waaronder ook worden rstaan enkele booinen) met uitzondering van die voor iepen, bij deze irflt verlengd tot 15 Mei f942. Voor zoover in die vergunningen tevens een lastgeving tot velling ls «nomen, wordt de termijn, binnen welken aan die lastgeving moet voldaan, bij deze eveneens tot 15 Mei 1942 verlengd, termijn voor de velling van iepen wordt verlengd tot 1 Mei 1942. aandacht wordt erop gevestigd, dat geen verdere verlenging zal raen verleend. r. PUBL. VAN HET DEP. VAN HANDEL, NIJVERH. EN SCHEEPV. 21 Maart. INSCHRIJVING VAN FABRIKANTEN, IMPORTEURS EN HANDELAREN IN INKT. verband met de jongste wijziging van de verf- en verfgrondstoffen- öikking 1940 no. 1. d.d. 2 Februari 1942, waarbij onder de definitie van si" in artikel 1 naast drukinkten zijn opgenomen de woorden „en :ere inkten", waardoor thans alle inkten distributiegoed zijn, maakt de ecteur van de sectie Verf en Verfgrondstoffen van het Rijksbureau Chemische producten, bekend, dat hij aan fabrikanten cn impor- van, en handelaren (niet-detaillisten) in inkt, tot wederopzegging dispensatie verleent van de verplichting schriftelijk opgave te doen de inkt, die zij voorhanden of in voorraad hebben, van iedere ver- ïrdering van hun voorraden en van het verbod zonder schriftelijke cunning inkt te koopen. te verkoopen en af te leveren. dispensatie het verbod ten aanzien van het gebruiken, verbrui ken. bewerken en verwerken van verf, verleend bij publicatie ln de Nederlandsche Staatscourant van 26 Februari 1942. strekt zich eveneens ut tot bovengenoemde inkten. Fabrikanten en importeurs van, en handelaren (niet-detaillisten) in Inkt. :ljn verplicht aan den directeur voornoemd het schriftelijk verzoek te doen hen bt) de sectie Verf en Verfgrondstoffen van het Rijksbureau xo°f Chemische Producten in te schrijven. Hoewel de termijn, waarbinnen aan deze verplichting moet worden voldaan, reeds verstreken is, wordt hiertoe alsnog de gelegenheid open gesteld lot en met 31 Maart a.s. OFF. PUBL. VAN HET DEPART. VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. DISTRIBUTIE VAN BOTER. MARGARINE EN VET. Uitreiking van toewijzingen aan detaillisten en grossiers. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Vïs- scherij maakt bekend, dat de plaatselijke distrbutiediensten gedurende het tijdvak van 23 tot en met 27 Maart a.s. voor alle door de detaillisten in te leveren- bonnen van de boterkaart en van de vetkaart vettoewij- zmgen. waarvan de linkerbovenhoek is verwijderd, zullen uitreiken. Deze toewijzingen geven, zooals bekend, uitsluitend recht op het koopen van margarine of vet. Voor de uitreiking van verzameltoewijzingen aan grossiers gedurende het tijdvak van 23 tot en met 27 Maart a.s. gelden dezelfde bepalingen alï die, welke golden tijdens het tijdvak van 16 tot en met 20 Maart, zoo dat ten aanzien hiervan wordt verwezen naar hetgeen ter zake reeds is bekend gemaakt. OFF. PUBL. VAN HET DEPART. VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. 20 Maart. REGELING VOOR DEN AANKOOP VAN KROONKURKEN. Hat Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd maakt aan de kroonkurkengebruikende industrie bekend, dat een dezer dagen een beschikking zal worden uitgevaardigd, op grond waarvan kroonkurken zoowel nieuwe als geregenereerde, slechts kunnen worden aangekocht. Indien een aankoopvergunning kan worden overgelegd van het Bureau Grondstoffen van bovengenoemd Rijksbureau, waaraan dan voorwaarden kunnen worden verbonden. Een der voorwaarden zal zijn. dat inlevering van gebruikte kroon kurken aan daartoe door het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening aangewezen regeneratiebedrijven heeft plaats gevonden. Aanvragen tot het verkrijgen van dergelijke aankoopvergunningen moeten periodiek worden ingediend bij de centrale, welke het te verpak ken product beheert, op een formulier, uitgegeven door of vanwege het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oorlogstijd, voor den 20sten van de eerste maand van het kwartaal, waarvoor de kroonkurken noo- ciig zijn. Op dit formulier is een ruimte bestemd speciaal ter Invulling door een legeneratie-bedrijf, waarin dit bedrijf verklaart gebruikte kroonkurken Ir. redelijken staat van den aanvrager te hebben ontvangen. Deze aanvraag formulieren zullen verkrijgbaar worden gesteld bij deze regeneratie- bedrijven, alsmede bij de verschillende onder het Rijksbureau resortee- rende centrales. Zooveel mogelijk oude kroonkurken dienen ter regeneratie te worden opgezonden. Van de Ingezonden hoeveelheden zal door het Rijksbureau alsmede door het regeneratie-bedrijf een administratie worden bijge houden. De toewijzing zal eenerzijds worden gebaseerd op de Ingeleverde hoe veelheid. anderzijds op de behoefte van den belanghebbende, welke zal worden beoordeeld door het Bureau Grondstoffen, op advies van de be trokken centrale, die op haai beurt zoonoodig de bedrijfsorganisatie kan raadplegen. Aanvragen voor kroonkurken. waaruit niet blijkt, dat een zekere hoe veelheid oude kroonkurken is ingeleverd komen niet voor een toewijzing ln aanmerking. De ingeleverde kroonkurken moeten droog worden opgeslagen en zoo r.oodig na ontvangst direct worden gereinigd en gedroogd, teneinde roest- vormïng te voorkomen, zoowel regeneratiebedrijf als kroonkurkenver- biuiker dienen een dergelijke handelwijze te volgen. Alleen wanneer door alle belanghebbenden dus ook door het publiek, hieraan de hand wordt gehouden, kan een regelmatige voorziening van kroonkurken verzekerd blijven. Voorloopig zijn al9 regeneratie-bedrijf aangewezen 1. N.V. D A. I. M. te Deventer; 2. Ned Kroonkurkmij N.V. te Rotter dam: 3. N.V. Vereen'.gde Bllkfabiloken te Krommenie. OFF. PUBL. VAN HET DEP. VAN HANDEL, NIJVERH. EN SCHF.EPV LOOISTOFFEN. Verbod tot vervoer enz. van bast van wilgentschilteen en wilgenselillhout. bruarl 1942 ln rekening mogen worden gebracht, door de grossiers aan De Directeur van het Rijksbureau voor Hulden cn Leder, daartoe ge machtigd door den Secretaris-Generaal van het Departement van Handel Nijverheid en Scheepvaart, vestigt er nogmaals nadrukkelijk de aandacht op, dat bast van wllgenschilteen en wllgenschllhout looistof is ln den zin van de loolstoffenbeschikklng 1939 no. 1 Voor deze soorten bast gelden dus. evenals voor andere looistoffen het geval is. de bepalingen van ge noemde beschikking. Het ls derhalve niet geoorloofd dezen bast te vervoeren, te be- of ver werken, alsmede te ge- of verbruiken, dan nadat daartoe door den direc teur van het Rijksbureau voor Hulden en Leder vergunning ls verleend. Voorts wordt er de aandacht op gevestigd, dat het verbranden van wilgen- bast eveneens verboden is. Voorloopig dienen schillers van wilgenhout den bast op te slaan cn na verkregen vergunning te verkoopen cn af te leveren. Deze verkoopen en afleveringen zullen uitsluitend mogen geschieden aan ingeschrevenen bij het Rijksbureau voor Hulden en Leder. OFF. PUBL. VAN HET DEPART. VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. SUIKERPRIJZEN. Het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening In Oorlogstijd maakt bekend, dat de hoogere suikerprijzen, welke door bereideis van suiker Ingevolge het bepaalde ln de prljzenbefchlkking suiker 1912 d.d. 21 Fe at uarl 1942 ln rekening mogen worden gebracht, door de grossiers aan hun afnemers mogen worden doorberekend. Heden behaagde het den Heere na een langdurig doch geduldig gedragen lijden tot zich te nemen onze geliefde Vrouw, en der kinderen geliefde zorgzame Moeder, Be- huwdmoeder, Dochter, Zuster en Tante Pietje de Bruin- Kromhout den ouderdom van 49 jaar. Haar getuigenis was: Een verlorene in zich zelf, doch genade deed haar uitzien naar het bloed en de gerechtigheid van den Heere Jezus Christus. Uit aller naam, G. DE BRUIN Haarlem. 23 Maart 1942 Bilderdijkstraat 36. De teraardebestelling zal plaats hebben D.V. Vrij dag 27 Maart a.s. des n.m. 2.30 op de Algem. Begraafplaats te Heem stede. Vertrek sterfhuis \m. 1.30 uur. Heden overleed in het Diaconessenhuis na een langdurig lijden tot onze diepe droefheid onze ge liefde Zoon, Kleinzoon Broeder en Verloofde Hendrik Groeneveld in den leeftijd van 20 jaar. G. GROENEVELD J. GROENEVELD- VERKADEN J. M. GROENEVELD— HARTEL H. VERRADEN DE NOOIJ ELS KEMPER WIM HAN JAN FONS Haarlem, 23 Maart 1942 Vredenrijkstraat 43 Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 27 Maart a.s. te 1.30 uur op de Algemeene Begraaf plaats. ingang Kleverlaan HUWELIJK tth. besch. meisje, gez. huis zou gaarne kennis m. met sïh. jongem. lang slank post. i-38 j. Alleen besl. ser. Br. m. '•o no. 7858 bur. van dit blad. Gevraagd van particulier Br. m. opg. van merk en prijs onder no. 7377 bur. van dit blad. HUWELIJK tv. jongeman 27 j. zoekt ken- sm. met dito meisje 22-26 j. no. 7856 bureau van dit blad Jrt. vraagt van part. nul- of Trapnaaimachine sn oud model en gasfornuis v met prijs no.- 7861 bureau to dit blad. Te koop eenige blokken huizen, vehuurd. in aanbouw en vrij van huur. Hypotheek beschikbaar. J. E. ROL. Makelaar, Aerden hout, Tel. 27437. Hawaiian Gitaar. Banjo, Ukelele, Mandoline en Orgel. Club- en privaatles. Condities billijk. KRELAGESTRAAT 24 zw. De burgemeester van Zand-' voort maakf het volgende be kend; in de verordening, regelende het verhaal van het aan die ge meente opgelegde zoengeld tot een bedrag van 20.000.- is onder meer* bepaald dat het zoengeld wordt verhaald van de natuurlijke personen die op 5 Januari 1942 hoofdverblijf bin nen deze gemeente hadden. De vraag, of iemand hoofdverblijf in deze gemeente had, wor^t naar de omstandigheden beoor deeld. Van het verhaal zijn vrijge steld de personen, die op 5 Januari 1942: a. in het bezit waren van de Duitsche nationaliteit; b. lid waren van de Nationaal Socialistische Beweging Nederland;- c. in het bezit waren van de Nederlandsche nationaliteit en in Duitschland werkten of dienst deden in net N.S.K.K of bij het wapen-S.S. Op deze vrijstelling bestaat alleen dan aanspraak, indien vóór 15 April 1942, door of voor den belanghebbende aan den burgemeester gegevens zijn ver strekt, waaruit ten genoegen van den burgemeester van het aanwezig zijn van een of meer der onder a tot en met c ge noemde omstandigheden blijkt. Degenen die geen gebruik ma ken van deze gelegenheid, wor den in het verhaal van het zoen geld betrokken cn zullen zich bij het indienen van bezwaar schriften niet op een der boven omschreven vrijstellingen kun nen beroepen. Zandvoort, 24 Maart 1942. De burgemeester voornoemd, VAN ALPHEN. De Secretaris, W. BOSMAN. Het plan van uitdeeling be doeld in artikel 56 a Wetboek van Koophandel, betreffende de naamlooze vennootschap „N.V. Schildersbedrijf Gijsbrecht van Aemstel" in liquidatie, geves tigd geweest te Haarlem, is ten kantore van het Handelsregister aldaar en ten kantore der naam looze vennootschap in liquidatie gedeponeerd. Part. vraagt van part. 2 Crapauds en 4 Stoelen en vloerkleed. Brieven en prijs no. 7860 bureau van dit blad. Te koop gevraagd vrij huis of onder- en bovenw. voor zelfbew. tot 8000.-. Br. onder no. 7857- bur. van dit blad. MANNBORG- of HOFFBERG ORGEL te koop gevraagd. Brieven met opgaaf van prijs enz. onder no. 7868 bureau van dit blad. TË KOOP voor belegging in aanbouw in nieuwe, frissche woonwijk te Beverwijk. Solide belegging. Billijke koopprijs Br. no. 7852 bureau van dit blad. H. O. V. Stadsschouwburg Maandag 30 Maart - 7.30 uur: Ba'Uè „ÏUtif. Siflw" Dirigent: MARINUS ADAM Prijzen van 0.72 - ƒ1.68. Plaatsbespreking vanaf Zater dag 28 Maart van 10-3 uur aan de Schouwburg. H.O.V. Part. vraagt van parj. in den prijs van 150.- tot 200.-. Brieven m. merk en prijs. no. 7859 bur. van dit blad. De gezamenlijke Dansleeraren uit Haarlem, Velsen, Beverwijk, en Zandvoort maken hiermede bekend: In verband met de bepaling be treffende het Dansvermaak, be kend gemaakt op 9 Maart 1.1., Dat personen welke den Leef tijd van 20 jaar hebben bereikt en waren ingeschreven voor een Danscursus, voorloopig deze cursussen niet meer mogen be zoeken. In verband hiermede zijn de danslessen voor deze personen uitgesteld. Voor de leerlingen beneden 20 jaar gaan de danslessen gewoon door. Privaatlessen blijven toegan kelijk voor personen ongeacht van welken leeftijd. Vakgroep van Gezelschapsdansleeraren Rayon Haarlem. Gemeente Concertzaal Vrijdag 27 Maart - 7.30 uur: LAATSTE LEDEN-CONCERT Dirigent: MARINUS ADAM PROGRAMMA 1Brandenburgsch Concert No. 2 in F. gr. terts J. S. Bach 2. Vioolconcert No. 4 in D gr. terts K.V. 218 W. A. Mozart Solist: JAN BRESSER 3. Symphonie No. 3 iji c. kl. terts (met orgel) C. Saint-Saëns Solist: ALBERT DE KLERK Entrée: 0.77, incl. bel. Onderwijsinstelling vraagt van part. voor haar lessen een Brieven met opg \an merk en prijs onder no. 7734 bur. v. d. bl. BRILLANTINE POTJES EN FLESCHJES Crème potjes, met deksel Wrij geven 5 cent DE OUWE GAPER L. VELRSTR. 20. TEL. 1 6 625 Vruchtbomen hoog en half stam, struik- en leivorm, appels, peren, pruimen, kersen, morel len, wal- en hazelnoten, rode en witte en zwarte aalbessen, kruis bessen, frambozen- en aard- beienplanten. Verder alle soor ten bloemheesters, laan- en sierbomen, stam-, struik- en leirozen. Rots- en vaste planten enz. enz. P. MAKKELIE BURGWAL 36 Haarlem-Oost, Telefoon 12584. MOLESTVERZEKERING Huizen - Inboedels Evacuatie H. W. VROLIJK Makelaar Taxateur Heussensstr. 16, Tel. 23693 HAARLEM ZATERDAG 28 MAART, HET NEDERLANDSCH TOONEEL" TEUCXB9 „LIEFDESBRIEVEN" Blijspel van FELIX LuTZKENDORF. Regie: LOUIS DE BREE. m.m.V. CAROLINE VAN DOMMELEN, CARLA DE RAET, VERA BONDAM, LOUIS DE BREE, GUUS HERMUS e. a. Normale prijzen. Coupons geldig. Voorverkoop vanaf Donderdag v. 10-3 u. ZW. BACCERCROND Te koop gevr. ongeveer 200 M3. aan vaarwater te leveren. Adres J. B. KOK, Schalkwijkerweg 111 Haarlem, Telf. 14741. brengt op verzoek haar 2e OP ZONDAG 29 MAART A.S. IN CONCERTZAAL M.M.V. DE GRASHAPPERS het fenomenale Amsterdamsche Dansorkest in 12-mans bezetting o.l.v. COR PEREZ DE ADLERS JACQUES GERLAGH De bekende mondorgel Europa's beste Virtuoozen Accordeonist De BAMBOEZLERS Ned. rivalen der Hot Club de France en DE HONOLULU KONINGINNEN bekend van radio en gramophoon AANVANG 7.30. ENTREE 1.— pi. r. Voorverkoop en plaatsbespr. vanaf Donderdag 26 Maart a.s. dagelijks van 10 tot 3 uur aan de zaal. VOORZIET U TIJDIG VAN PLAATSEN, 'T LOOPT STORM SPECIALIST IN BELASTINGZAKEN J. F. G. BODE, oud-adj .-Inspecteur d$r Dir. Belastingen. Accountant. RAAMSINGEL 34 TELEFOON 13615, 1

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 7