uxor Verbannen fraNS Hals REMBRANDT PALACE Hij en zijn Typiste EUGDDROOM VB uch tel ngen Motmot. DE CLOWN DE JOCKEY FÜRCHTEN IN MEISNERLAND Binnen-en Buitenlandsch Nieuws „TOT UW DIENST Zarah Leander Hans Albers 1 FEUILLETON )MAN VAN CHRISTEL BROEHLDELHAES (Nadruk verboden). hanne's wereldje was maar klein. Zij, wier itasie betooverde kasteelen en sinds lang ver enen geslachten weer deed leven en daarmee n nakomelingen in verrukking wist te brengen, öervond des te pijnlijker hoe moeilijk het is om meest bescheiden aardsche wenschen in ver- Hing te doen gaan. Zoo wilde ze eveneens van a deel van het geld een kleinen Ierschen haard open. Moeder vond rood met nikkel zoo mooi. voor zichzelf wilde Johanne niets meer dan nieuwe schrijfmachine. De gedachte aan Noor- jen en Italië was toch maar een phantoom, een taal, waar je wel eens over kon mijmeren en I je afwisselend gelukkig en weemoedig stemde, oveel krijg ik pas, als ik giijze haien heb insde ze. Men moet den dag niet voor den ond prijzen, denkt de kritiek en daarom huldigt geen jonge mensehen. En Johanne is nog te ng, veel te jong met haar negen en twintig ren. Het boek verschijnt en Johanne, hoewel trotsch zelfbewust, siddert voor de eerste bespre- gen. Alles alleen niet lachen om haar ge- lens. Alles alleen niet afmaken die wereld, .irin men zich verdiept heeft en die men heeft .ren liefhebben. Het is zoo wreed, als de men- ïen nuchter en zakelijk datgene critiseeren, t ons heilig is geworden, omdat het uit onszelf voortgekomen. Ach, die beoordeelingen! Maar wat zijn dat voor recensies? Wat wordt ar gezegd? .De wereld zal verbaasd staan! Zooiets is haar zelden of nooit geboden. De geschiedenis van a landstreek, door een talentrijke schrijfster ge- n en beleefd!" En verder: „Het woord „betoove- nd", is een zinrijk woord, mara hoevaak wordt niet misbruikt. Wanneer wij dit woord kiezen verband met het buitengewoon knappe werk n Johanne Gahl, is het echter volkomen op zijn aats. Want als een toovenares weet hier een jonge, dusver vrijwel onbekende schrijfster lang ver- igen tijden zoodanig tot een nieuw rijk leven wekken, dat wij ze als een symbool gaan zien or een nieuwen vrede der menschheid, waar- wij zoo dringend behoefte hebben". Deze en dergelijke, van zulk een oprechte be- mdering getuigende beoordeelingen hebben voor tone iets beklemmends. Ze kan niet begrij- a, dat beroemde critici haar met de groote lordsche schrijvers van dezen tijd vergelijken de oorspronkelijkheid van het behandelde erna, alsmede het indrukwekkende karakter van door haar behandelde tijdperk prijzend ze vergelijking nog in haar voordeel doen [vallen. Van buiten af verbreidt nu plotseling met on- serstaanbare kracht het ongevenaarde succes van hanne Gahl zich over haar woonplaats en over- ildigt daarbij ook hen. die in ongeloovigheid tone's begaafdheid betwijfelen en tot dusver or haar werk niet veel meer dan een mede- dend lachje hadden over gehad. Johanne Gahl, jonge Johanne Gahl ontvangt een brief van den irgemeester van haar woonplaats, waarin deze ar van harte gelukwenscht met het behaalde suc- en haar de verzekering wordt gegeven, dat men gelukkig prijst een zoo op den voorgrond idende schrijfster onder zijn burgers te mogen !en. Tal van vereenigingen bieden haar het relidmaatschap aan. overal wil men persoonlijk •t haar kennis makenEn dat overkomt hanne, die zich tot dusver slechts ongaarne in stad liet zien en zich steeds zooveel mogelijk den achtergrond heeft, gehouden. )e radio dient zich aan. Of Johanne Gahl „uit en werken" wil komen lezen. Groote boekhan- aren organ iseeren in Leipzig, Dresden, München, amburg en Berlijn leesavonden. Nu kan Johanne izen. Reizen! Reizen! Door Duitschland! Mis- Jvien ook door Oostenrijk en door Zwitserland! andaar is het niet ver naar Italië. Zij proeft ■eds de zoele lucht van het Zuiden. ziet den uren hemel en hoort de zoet smeltende Italiaan- ïe liederenZe ziet Michelangelo, da Vinei, ifaël. In het middelpunt van haar visioenen aatst zich de rookende Vesuvius, het eeuwig auwe eiland Capri. Wat is dan nog een Per- iner mantel? Wat beteekent een roode Iersche ard? De geheele wereld bruist en staat nu wagen- ij d open voor een ontvankelijk gemoed en een iderlijk naleven, naar indrukken hunkerenden est. -en schier onafgebroken roes werkt vermoeiend '2 vermoeiender danarbeid kan zijn. Hermine «rit en als zij de smalle, fijn geteekende handen ;het bleeke, overspannen gezicht van baar vrien- a ziet, zegt ze: ,Nu zul je wel spoedig van ons allen, van ons vone stervelingen, niets meer willen weten )an werpt Johanne zich aan de borst van de ouw, die haar steeds het liefst was, om zich in n stortvloed van tranen te bevrijden van de on- irdragelijke spanningen en opwinding, waaraan de laatste dagen ten prooi is geweest. Erich Kyber schrijft in denzelfden geest. Ook I meent, dat beroemde vrouwen geen tijd heb- n. Zijn beroemde menschen dan geen stervelin- n, die naar gezelschap verlangen en anderen om :n heen moeten hebben? Voor Johanne is er nu neer reden om den jongeman persoonlijk te ■ïen kennen. Het is ook een gevoel van dank- arheid, dat haar daartoe aanleiding geeft. Erich fber heeft herhaaldelijk van zijn, misschien wat agensachtig_, maar in ieder geval onwankelbaar rtjouwen in haar kunnen blijk geven. Daar- or is ze hem veel verschuldigd, dezen onbe- inden, jongen vriendMerkwaardig hoe- el hij haar tot dusver persoonlijk vreemd is ge sven, was het, die het lot van Johanne Gahl ii gunste deed keeren (Wordt vervolgd) (Een bureau voor wetenschappi lijk onderzoek heeft vastgesteld dat motten zich bij gebrek aan zuivere wol tevreden stellen met celwol en kunstzijde) Wat mot dat nou weer met de mot, Nu vreet hij bij gebrek aan wol Ook onze kunstzij al kapot, En celwol, da 's toch al te dol. Ach, is 't zoo vreemd dat. vroeg of laat, Zelfs deze huisgenoot per slot, Zijn heil zoekt in het surrogaat. Hij heeft geen keus, hij mot. de mot. Hij past zich heel eenvoudig aan. Ook als dat ons nu niet zoo past. En zelfs in 't zorgelijk bestaan Alweer met nieuwe zorg verrast. Zijn motto luidt vast: voor de mot Is alle kleeding van den mensch, Wij zijn er ook niet voor Piet Sn. En wol, helaas, heeft ook z'n grens. De mensch is giftig op ons soort. Maar is hij dan soms tevens niet Op alles en nog wat verstoord, Wanneer hij er geen gat in ziet? In kunstzij is de mot gevreesd. Ter zij, dat wenschen wij hem wel, In celwol haten wij het beest, Maar zien hem gaarne in de cel; De vraag: waarom w ij surrogaat En motten niet. gaat ook niet op, Als overweging die niet baat Maar enkel uitdraait op een strop. De huisvrouw krijgt weer zorg erbij In haar toch reeds zoo moeilijk lot. Haar kast wordt nu met motten vrij, Ze krijgt nu nog meer mot met mot. MAX BLOKZIJL VOOR DE RADIO. 's-GRAVENHAGE. 26 Maart. Hedenavond van 19.1519.30 spreekt Max Blokzijl in de serie brandende kwesties voor den zender Hilversum 2 over het onder werp: „De jongen uit Utrecht zal zijn zin krijgén". BEROEPSVERANDERING. 's-GRAVENHAGE, 25 Maart Van bevoegde zijde wordt ons medegedeeld: Vele ouders zien het nut van een juiste beroepsvoorlichting voor hun kinderen terdege ini Vaak echter dwingen de harde levensomstandigheden hen het advies ter zijde te leggen, omdat de jongen zoo gauw mogelijk iets moet verdienen. Het is niet bij benadering te zeg gen, hoeveel jongelui op deze wijze in een beroep zijn terecht gekomen, waar ze niet voor voelen en dat niet in overeenstemming is met hun capacitei ten. Duurzame ontveredenheid en gemis aan levens vreugde kunnen er het gevolg van zijn. Voor flinke jongelui, tusschen 17 en 24 jaar, die den moed heb ben, met de dagelijksche sleur te breken, bestaat er thans echter de gelegenheid, zich op een beter pas send beroep toe te leggen. Inlichtingen verschaft het Langemarckstudium, Waalsdorperweg 12, Den NEDERLANDSCH DÜITSCHE KULTUUR- GEMEENSCHAP. Vrijdag 27 dezer zal in de kleine zaal van het Gem. Concertgebouw te Haarlem, voor leden en belangstellenden der Néd.-Duïtsche Kuituurgemeen schap het bekende orkest van de Nederlandsche Kameropera, bestaande uit 24 musici, met mede werking van Emmy van Merrebach, fagot en Jan Bleumers, viool, onder leiding van Jan Koetsier, een concert geven bestaande uit meesleepende en vroolijke melodieën van groote componisten. Het programma omvat o.a. de geestige „Abschieds- symphonie" van Haydn. Haydn schreef deze, toen zijn broodheer het orkest niet betaald had. De eene musicus na de andere houdt op. draait zijn lampje uit en gaat weg tot op het laatst maar één cellist overblijft. De muziek is bijzonder popu lair maar staat op een hoog niveau. Verder omvat het programma een bekoorlijke symphonie van Schubert (jeugdwerk) en den „Kaiserwalzer" van Strauss. COKES VERDUISTERD. De recherche te Haarlem heeft aangehouden twee knechts van een brandstoffenhandelaar. Zij had den ten nadeele van hun patroon cokes verduisterd en die aan derden verkocht. DISTRIBUTIEBONNEN VERVALSCHT. Te Haarlem is aangehouden een 29-jarig chemi- graaf wegens vervalsching van distributiebonnen. Uitspraken Arrond. Rechtbank. Twee jongens uit Beverwijk, oud 17 en 18 jaar, hadden Ingebroken in een woning te Wormerveer en ruim f 300, sieraden en een boterkaart weggenomen. Tegen den jongste eischte het. O. M. 14 dagen geleden ter beschik kingstelling van de regeering, tegen den oudste een jaar gevangenisstraf. De uitspraak luidde conform den elsch, met dien ver stande dat de oudste zijn straf zal moeten doorbrengen in een bijzondere strafgevangenis. Een 18-jartgen Zaandammer, tegen wien twee weken geleden 8 maanden gevangenisstraf werd geèischt wegens diefstal en 4 maanden wegens inbraak, werd heden door de Rechtbank conform den eisch veroordeeld. Tegen zijn 17-jarigen medeplichtige werd 6 maanden ge- requireerd. tegen den 19-jarigen heler 4 maanden. De Rechtbank besliste heden, dat betreffende den heler een rapport zal worden uitgebracht; de 17-jarige werd voor waardelijk ter beschikking van de regeering gesteld een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelllng. Tot f20 boete werden veroordeeld drie medeplichtigen aan een inbraak in een suikerfabriek te Wormerveer, van wie alleen de oudste juridisch meerderjarig was. De eischen waren geweest; tegen den 19-Jarlge 3 maanden gevangenistraf en tegen zijn beide jongere broers f boete. HAART EMSCHE RECHTBANK. SCHAPENDIEFSTALLEN Voor de Haarlemsche Rechtbank hadden zich Donder dag verschillende personen te verantwoorden wegens :ho'.-.ra! van schapen uit de weide en het slachten van schapen Een Oostzaner en een Ilpendnmmer hoorden elk I jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. Hierna stonden terecht drie bewoners van Purmerend, 'lie zich aan eenzelfde feit hadden schuldig gemaakt, zelfs op klaarlichten dag. hetgeen de President een zeer bru taal stukje vond. Zij allen hoorden l jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. ERNSTIG ONGELUK OP EEN KERMIS. Een exploitant van een zweefmolen uit Bergen op Zoom stond terecht omdat hij. als verantwoordelijk eigenaar van dit kermisvermaak, den zweefomlen op de kermis te Zaandam te dicht bij een naburige tent had doen plaat sen, welke gelegenheid den naam droeg van Mickey Mouse. Een dienstbode uit Zaandam die in een schuitje den moler. meezweefde was daarbij, zeer waarschijn lijk doordat haar broer, die In een schuitje achter haar zot. haar een duw gaf in aanraking gekomen met den kap van de ..Mickey Mouse", met het gevolg dat zij haar been brak. negen weken ln een ziekenhuis verpleegd moest worden en nog niet in staat is. haar werkzaamhe den te verrichten. Het O. M. meende ln zijn requisitoir, dat de kermis exploitant met èlle omstandigheden, ook met de omstan digheid. dat de menschen die zijn inrichting bezoeken. In een zeer zorgelooze stemming verkeeren behoort reke ning te houden. De Mickey Mouse had beneden zijn aangevraagde 16 M gehad, maar boven stak de kap 50 M. uit. Bij het proefdraaien is hier niet op gelet. De eisch luidde f 500 boete of 3 maanden hechtenis. Uitspraak in ai deze zaken: over 14 dagen des morgens te half 10. BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE. Woensdagavond kwam de B. R. B. in Jaarvergade ring bijeen in hotel ..Roozendaal" te Overveen, onder leiding van Dr. W. D. van Oldenborgh. De voor zitter verheugde zich een groot aantal nieuwe le den te ontmoeten en sprak den wensch uit dat de vergadering een vlot verloop mocht hebben. De heer D. Boeschoten bracht, het jaarverslag uit en de heer J. Kuyl het financieel overzicht. Beide functionarissen ontvingen dank. Den penningmeester werd décharge verleend, op voorstel der kascom- missie. De kas sloot met een klein batig saldo. Bij de ingekomen stukken werd de mededeeling van het gemeentebestuur dat weer f 300 subsidie was toege kend met een hartelijk applaus begroet. Waar dr. Van Oldenborgh het voorzitterschap wenschte neer te leggen, in verband met zijn prac- tijk, werd bij acclamatie de heer G. J. van Abs te Bloemendaal als voorzitter benoemd. De heer Meijerink stelde de vergadering voor aan dr. Van Oldenborgh het eere-lidmaatschap aan te bieden. Dit voorstel werd aangenomen. Dr. Van Oldenborgh be dankte. De aftredende bestuursleden, de heeren: A. Hiemstra en W. G. J. Buddingh werden bij ac clamatie herbenoemd, evenals de aftredende leden der T. C., de heeren: E. de Graaf en A. van Don- kelaar Tot 2e secretaresse wordt benoemd mejuf frouw J. van der Chijs. Tot afgevaardigden naar de Bondsvergadering op 26 April te Utrecht werden benoemd de heeren Van Abs, Boeschoten en Buddingh. Aan de heeren A. van den Anker en W. J. Scheffer werd het diploma A. van den Bond met eenige hartelijke woorden overhandigd. De con tributie werd iets verhoogd. Indien de tijdsomstan digheden oefenen en toezicht houden op het strand dit toelaten zal de Technische Commissie zorg dragen dat alles in orde komt. De voorzitter sloot met een dankwoord voor het in hem gestelde vertrouwen. JAARVERGADERING WITTE KRUIS. De afdeeling Bloemendaal van de Noord-Holl. Ver. Het Witte Kruis, houdt een ledenvergadering op Maandag 30 Masrt in Hotel Roozendaal te Over veen. DOVER GEBOMBARDEERD. BERLIJN, 26 Maart (D.N.B.) De Duitsche lucht macht heeft in den afgeloopen nacht het havengebied van Dover en voor de oorlogvoering belangrijke in stallaties in de'ze stad met bommen van zwaar kaliber bestookt, waardoor groote schade werd aangericht. ENGELSCHE VLIEGTUIG VERLIEZEN. BFRLIJN. 26 Maart (D.N.B.) Bij aanvallen van Britsche vliegtuigen op het rijksgebied in den afge loopen nacht hebben nachtjagers en afweergeschut 8 vijandelijke vliegtuigen neergehaald. D. W. R. 2 EN H. V. G. B. 3 KAMPIOEN. Wederom is in twee afdeelingen van de wintercompeti tie van kring Haarlem de beslissing gevallen. Het reserve zevental van D. W R. boekte tegen Haarlem 2 een twee tal overwinningen van resp 42 en 20. De H. V. G. B reserves kregen twee gevoelige nederlagen te slikken te gen H. P. C 3 met 6—4 en tegen V. Z. V. met 6—2. In - de derde klasse is de spannende strijd tusschen Haarlem 3 en H. V. G B 3 in het voordeel van de H. V G. B. veteranen geèindigd Belde zeventallen behaalden 10 punten, maar de rood-wltten hebben een beter doel- gemlddelde. De eindstand in deze tweede en derde afdee ling is: D.W.R. 2 8 6 0 2 12 H.V.G.B. 3 6 5 0 I 10 H.P.C. 3 6 3 1 2 7 Haarlem 3 6 5 0 1 10 V.Z.V. 2 8 3 1 4 7 H.P.C. 4 6 1 0 5 2 Haarlem 2 6 3 0 3 6 V.Z.V. 3 6 1 0 5 2 H.V.G.B. 2 6 1 0 5 2 De eerste klasse wedstrijden, die Zondag in het Velser- bad gespeeld werden waren bijzonder spannend. Haar lem en V. Z. V. deelden na een snelle en vlotte partij de punten, terwijl de Zaandijkers de Heemsteedsche reserves met 42 de baas bleven. H. V. G. B. kreeg met flinke cijfers (9—3) klop van H. P. C. 2. H. P. C. 2 staat thans nog met l punt voorsprong op Nereus aan den kop. H.P.C. 2 6 4 1 1 9 V.Z.V. 5 113 3 Nereus 6 3 2 1 8 H.V.G.B. 6 114 3 Haarlem 5 13 15 De uitslagen van de overige wedstrijden waren: Haarlem 3—H.P.C. 4 4—1; H.Z.V— K.Z. 1—4. Dames: D.W.R. 2—V.Z.V 0—3. In de komende week zullen de laatste kringwedstrijden gespeeld worden. Donderdagavond worden ln het Sport- fon'dsenbad gespeeld- H.P.C. 3—Haarlem 2 en Haarlem— H.P.C. 2. Vrijdagavond speelt Haarlem 2 In Stoop's bad tegen H.V.G.B. 2. Zondag zal ln het Velserbad de beslis sing vallen omtrent de eerste plaats in de eerste klasse- Het volledig programma voor Zondag is; H.V.G.B.—V.Z.V.. 2 uur; Nereus—H.P.C. 2. 2.25 uur; Wa- tertr.—K.Z., 2,50 uur; D.W.R. 2—H.P.C. 2 dames, 3.10 uur; H.V.G.B. 2—H.P.C. 3, 3.30 uur; V.Z.V.—Nereus. 4.00 uur; Haarlem—H.V.G.B.. 4.30 uur. R. C. H.WEST-FRISIA. De wedstrijd R. C. H.West-Frisla begint Zondag a.s. te drie uur. Robert Gaden cn zijn Dans-Symphonieorkest De benaming Tanz-Sinfonieorchester zal wel licht een raadsel, zelfs een tegenstrijdigheid schij nen voor hen, die het orkestensemble, dat Woens dagavond voor leden der Duitsche weermacht en andere belangstellenden in de groote zaal van het Concertgebouw te Haarlem een uitvoering gaf, niet gehoord en gezien hebben. In werkelijkheid houdt dit uit 26 instrumentalisten bestaande ensemble het midden tusschen een symphonie-orkest wat vol gens zijn samenstelling ook b.v. het orkest van Joh. Strauss is en dat. wat men- tegenwoordig een ..dansorkest" noemt en dat volgens de beginselen der Jazz gevormd is. Robert Gaden's orkest heeft een dubbele of viervoudige bezetting der strijk instrumenten: daartegenover ook 2 vleugels en een uitgebreide slagwerkinstallatie, doch ook harp. pauken en fluit. In den orkestklank overwegen nu de eene dan de andere elementen; over 't algemeen zou men kunnen zeggen dat het blaasensemble rela tief sterker klinkt dan bij een gewoon symphonie- orkest. hoewel in sommige nummers alleen de uiterst fijne klank der strijkinstrumenten aangewend was. De virtuoziteit en de scholing van dit ensemble zijn zeer merkwaardig. Robert Gaden leidt, het zon der dirigeerstok en past de uiterste vrijheid in tempo en rythme toe, maar geen enkele ongelijk heid in het samenspel was waar te nemen; het en semble reageerde als één enkel instrument, ook in de heftigste opvlammingen, in onverwachte te rughoudingen in breede uitspinningen, in teere pianissimo's. Welk een geweldig temperament bezit die dirigent en hoe volkomen weet hij het op zijn orkest over te brengen! Als solisten hoorden we den concertmeester en de harpiste. De eerste speelde, begeleid door een der pianisten, Sarasate's „Zigeunerweisen" vol bruske tegenstellingen en met een verbluffende technische vaardigheid; de harpiste droeg met veel vaardigheid twee solostukken voor. Dat een en ander grooten bijval verwierf, is te begrijpen. Dit concert had plaats in opdracht van het Reichspro- paganda-Ministerium en op persoonlijk initiatief „an den Rijkscommissaris. r de OFFICIEELE PUBLICATIES. WIJZIGING OVERNAMEDAGEN SLACHTVEE. De VoedsclcommissdM." voor Noord-Holland maakt be kend. dat. in verband mc: een goede vlceschvoorzienlng voor de a.s. Paasehdagen, de volgende wijzigingen ln de data der veemarkten zijn aangebracht: Week van 30 MaartI April 1942. Haarlem - Woensdag 1 April, des voormiddag». Uithoorn Woensdag 1 April, des namiddags. Week van 6 April—11 April 1912. Alkmaar Dinsdag 7 April. Amsterdam Dinsdag 7 April. Hilversum Woensdag 8 April. De overige marktdagen blijven onveranderd. Ingeschreven als Persbericht No. 28. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. GROSSIERS- EN DETAILLISTENPRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. Bekendmaking No. 7/1942. De hieronder volgende groenten— en fruitprljzen zljo vastgestelde maximumprijzen. ZIJ geven in de eerste ko lom den hoogsten prijs aan, waartegen de grossiers de pro ducten aan den detailhandel mogen afleveren, terwijl in de tweede kolom de hoogste prijs aangegeven wordt, die den consument in rekening mag worden gebracht. Boven deze prijzen rullen In dit tijdvak ln geen geval groenten cn fruit aan den detaillist, resp consument mo gen worden verkocht, ook niet. wanneer deze van de beste kwaliteit zijn De prijslijst geldt van 25 t.m. 31 Maart. GROENTEN. Grossiersprijzen. DetallprUzen. Wortelen, Jonge bospeen (glas) (0,4 kg. peen p. b»s) 33.— p. 100 bos 0.43 p. bo» (ronde) peen, z. lof. fijn. gewasschen 13.P- kg. 0.17 p. kg. ld. z. lof, mld. grof 8.30 0.11 p. 7.20 p. 0.10 p. 11.50 p. 0.09 p. 0,09 p. 0.15 p. 0.15 p. 0.15 p. 0.15 p. 0.12 p. HEEMSTEDE DISTRIBUTIEDIENST HEEMSTEDE-BENNEBROEK. Medegedeeld wordt, dat wederom aanvraagformu lieren voor textiel zijn ontvangen, welke iederen morgen, behalve des Zaterdags aan het Distributie kantoor beschikbaar zijn voor hen, die textielgoede- ren wenschen aan te vragen. WIE MIST ZIJN RIJWIEL? Aan het Bureau van Politie te Heemstede is een rijwieldief die bekend heeft, bij het Kerkplein 4 en Camplaan 45 resp. een heeren- en een dames rijwiel te hebben meegenomen. Op den bagage drager van het heerenrijwiel bevond zich 2 a 3 pond groene erwten. Den betrokken eigenaar wordt verzocht, zich te melden aan het politiebureau te Heemstede. BLOEMENDAAL LEDENVERGADERING TUINBOUW. Op de ledenvergadering van de afdeeling Bloe mendaal en omstreken der Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde op Dinsdag 31 Maart in Rust hoek zal de heer J. P. Strijbos een voordracht met lichtbeelden houden over „Svalbard", een zwerf tocht met tent en vouwboot door Spitsbergen. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Op verzoek van de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde en den Kring Bloemist-Hoveniers der Ver. „Groep Bloemisten" is door de betrokken orga nisaties voor Bloemendaal opgericht een advies bureau, dat particulieren van advies zal dienen bij de teelt van voedselgewassen. Hiervoor zijn voor- loopig aangewezen de heeren An. Jager, M. Barn- hoorn en G. de Kruyf. JAARVERGADERING „BOSCH EN DUIN". De Woningbouwvereniging „Bosch en Duin" hield Woensdagavond haar jaarvergadering in hotel Rusthoek onder leiding van den heer D. Kuiper. Balans en Verlies- en Winstrekening van den pen ningmeester den heer H. C. Klerk werden goed gekeurd. Het jaarverslag van den wnd. secretaris den heer Klerk, memoreerde de voornaamste gebeurtenissen van het afgeloopen laar. In plaats van wijlen den heer J. Hofland werd 'ot bestuurslid gekozen de heer S. A, Wilson. De afgetreden besturusleden J. de Jong Czn., D. Kuiper en J. A. van Rijswijk werden herkozen, evenals het aftredende lid van het college van commissarissen mr. F. J. D. Theysse. BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN; L. M. A. den Older—van den Born, d.; A. M, van der Putten—Bender. z. ONDERTROUWD: G. Kok en J. A. M. Barnhoorn: C. Hammelburg en G. F. van der Heyden; ,T. G. van Tonge ren en J. Kriesels; B. J. van Dijk en H. C. van den Berg; K. Vethaak en D H. G. Donckerwolcke. GETROUWD: A. J. J Barendsen en G. L. Braun; J. R C. Gongrijp en D. S Bloem. OVF.RLEDEN; C. Dekker, oud 62 jaar; L. G. Tosseran. oud 21 dagen; P. van der Wijden, oud 2 maanden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 26 Maart. Ondertrouwd: 25 Maart: P. C. van Roon en B. A. Hofmans. Gehuwd: 26 Maart: W. J. Dieben en J. Kuiper; O. Wijkhuizen en W. A. Sterkenburg. Bevallen: 25 Maart: M. J. HeesakkersHogerheijde, z. 26 Mrt: A. G. Schipper—Wenning, z., M. van Konings hovenHoogkamer, d., G. W. van der LitSeders, z., J. H. de JongePeterse, d. Overleden: 20 Mrt: J. P. Peper, 69 j„ Roosveldstraat. 25 Mrt: G. van Klooster, 58 j., Lange Wijngaardstraat. ongew®-40 P- gele peen (zonder loD.. Roode kool Savove kool (geel) Savoye kool (groen) p- Boerenkool H.50 P- Witte kool 8-™ P- KSo°i™U(E".M. it 0.14 P- rt. (Ongeschoond) 57.50 p. kg. 0.48 p. kg. (tot 4 c.m. doorsnee on- gesch M.MP. 0."P. Roode uien ".50 p.0.14 p. Witte uien A 9." P"•}- P- ciaiotten 15,50 p. 0.18 p. Bleten I tot kg. p. st.8,50 0,11 p. II van '-I—1 kg. p. st 7,- p. 0,10 p. ni van 1—1% kg p. st... 6,— p. 0.09 p, Gekookte bleten 3 of meer st p kg 18.— P- °'21 P- minder dar 3 st. per kg. 13.50 0.18 p. Kropsla. I minstens 11 kg. d 100 st15.50 p. St 0.20 p. st. II van 9—11 kg. P- 100 st. is,70 0,18 p. til v. 6—9 kg. p. 100 St. 8.30 p. 0,11 p. Sn IJ sla 80.- P. kg 0.75 p. kg. Veldsla tl,h 0.53 Itallaansche bloemkool 37.-p. st. p sL Andijvie (glas) 47.— p. kg. 0.60 p. kg. Spinazie (glss) - 51.50 0.65 p. pt-el bov. 10 m.m. doorsnee 12.—p. 0.16 p. ben. 10 m.m. doorsnee 9.10 p. 0.12 p. Kaskomkommers I vanaf 35 kg. p. 100 st. 54.30 p. St. 0.68 p. st. II van 30-35 kg. P 100 St. 42,- 0.54 p. lil van 2530 kg. p. 100 st. 28,50 p. 0.37 p. stek 44,— p. kg. 0,57 p. kg. Knolselderij (zonder lof) I boven 10 cm. doorsnee ig,30 p. 0.21 p. II van 8—10 cm. doorsnee 15,10 p. 0.20 p. lil van 6—8 cm. doorsnee 13,— p. 0,17 p. Koolrapen 6,20 p. O.Of Herfst- en Meirapen 6,70 p. WTtlten hoogste 15 st. p. kg. 31.80 p. 0.41 p. II meer dan 15 st. p. kg. 27.50 p. 0.36 p. Schorseneeren: I tot 20 st. per kg23.— 9-50 p. II tot 45 st. per kg15,10 p. 0.20 p. Raapstelen 50.— p. 0 62 p. Rabarber 46,— p. 0.58 p. Radijs 9 P- bos °-12 ,st' Rammenas 14.60 p. kg. 0.19 p. kg. Druiven „125.— p. 1.55 p. Appelen: Cox Oranje Pippin enz. extra kwaliteit 89,— p. 1.12 J?. te kwaliteit 64,— 0 301). 2e kwaliteit 40,50 p. 0.53 p. Goudrelnetten. enz. extra kwaliteit 64,— p. 0,80 p. lc kwaliteit 60,— p. 0,63 p. 2e kwaliteit 31.— p. 0,40 p. Brabnntsche bellefleur, enz. extra kwaliteit 57.— p. 0,71 p. le kwaliteit 47.— 0,60 p. 2e kwaliteit 30.50 0.40 p. Jacques Lebel enz. le kwaliteit 40,50 p. 0.53 p. 2e kwaliteit 30.50 p. 0.10 p. overige soorten le kw... 37,50 p. 0.48 p. 2e kwaliteit 24.50 p0.31 p. Val van goud- en ster- relnetten 18.50 p. 0,21 p. Val van overige appelen 15.10 p. 0.20 p. Stek- en wormstekige appelen (zuur) 12.90 p. 0.17 p. Stek- en wormstekige appelen (zoet) 12.90 p. 0.17 p. Peren, Beurre d' Anjou, 0.09 p. 74,20 p. 57.— p. 31.- p. 53.50 p. h 0.93 p. 0.71 p. 0.40 p. 0.79 p. 0,65 p. 0.32 p. enz. extra kwaliteit le kwaliteit 2e kwaliteit Buerré Hardy, enz. extra kwaliteit le kwaliteit 2e kwaliteit Beurré Mérode, enz. le kwaliteit 47.— p. 0,61 p. 2e kwaliteit 24.60 p. 0,32 p. Overige soorten le kw 31,— p. 0.40 p. 2e kwaliteit 24.60 p.0.32 p. Stek- en wormstekige peren 13.— p. 0.17 p. voor het snijden van kool mag 3 cent per kg. berekend worden, met dien verstande, dat de kool na het snijden gewogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 cent per kg. per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wor telen vóór het schrappen gewogen worden. Voor speciale bezorging van bestelde groenten cn fruit mag door de detaillisten 1 cent per kg. ln rekening ge bracht worden boven den werkelijken verkoopprijs al winkel. Voor de afwijkende qualiteit van bovengenoemde pro ducten moeten prijzen berekend worden, welke ln een redelijke verhouding staan tot de hierboven gepubli ceerde maximumprijzen. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. LOURENS COSTER Maatschappij voor Courant- uitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. gevestigd te Haarlem. Ijemeene vergadering van aan- elhouders op Vrijdag 10 April n.m. 2 u. ten kantore der Vennootschap, aten van behandeling: Vaststelling Balans en Winst- Verliesrekening. De stukken gen voor aandeelhouders ter lage ten kantore der Vennoot- iiap. Benoeming commissaris in rband met periodieke aftreding altijd voorraad HUWELIJK Eenv. Juffr. 52 j zoekt kennism. met net Burgerpersoon of Wedri. met vast ink. tuss. 50 en 60 jaar. Br. no. 7863 bur. v. d. bl. TE KOOP Perceel Kamperstraat. Koopsom f 6500, huuropbrengst f 416. Te bevr. Makelaar HENK TH. FIBBE, Nassaustr. 14. Tel. 13781 MEESTER- CYCLUS PIANO-AVOND te geven door Gem. Concertzaal Woensdag 1 April - 7.30 uur Belastingzaken Adviezen en Administratiebureau DOEKSEN, Zijlwcg 75 Tel. 17185 Gesloten 28 t/m. 31 Maart a.s. DISTRIBUTIEDIENST HAARLEM Vaste brandstoffen en petroleum voor kook- doeleinden. Het Hoofd van den Distribu- tiedienst maakt bekend, dat zij, die een zelfstandige huishouding voeren en die noch door middel van gas (stads-, butaan- of bron- gas) noch electrisch koken en voor het bereiden van warme maaltijden uitslui tend op vaste brandstoffen of petroleum zijn aangewe zen, voor een bonkaart voor brandstoffen of petroleum in aanmerking kunnen komen. Belanghebbenden dienen zich onder overlegging van de Distributiestamkaart voorzien van het stempel „Hoofd", op het kantoor Zijlstraat 70, het agentschap Noord (Steenbokstraat 191 en Zuid (Julianastraat 11) of op het Dienstgebouw der Gem. Secretarie te Spaarn- dam te vervoegen van Vrij dag 27 Maart t.m. Zaterdag 4 April, ter invulling van het hiervoor beschikbare aan vraagformulier MD 106. GEORGE VAN RENESSE Kaarten 90 cent p. r. bij W. ALPHENAAR, KRUISWEG 49 "haaclem. TELD939I Het tragisch-komische leven de De kunst van 't paardrijden. Kunst- en bouwwerken in Saksen. o.a.: Strijd op alle fronten. Opening Nederlandsch Kunsthuis te A'dam. TOT UW DIENST' -.MEISJES komen graag naar Haarlem om U tijdelijk te helpen in Uw huishouding. Zij brengen een uitstekende opvoeding en opleiding, en een maandenlange ervaring mede, die zij opdeden bij de beste -Taagsche families. ff ALEXANDERSTRAAT 4 DEN HAAG ;eeft U gaarne alle inlichtingen. GR. HOU rs TB139 TEL. f349f Een grandioos filmwerk met pracht creaties van muziek en tekst van Ralph Benatzky DAGELIJKS: I ToeKanB I 's ZONDAGS: I.30. (1.30 en S.l;i uur 18 Jaar 1.30.3.43.6.30 en 8.-15 1 MET PASCHEN IETS VROOLIJKS! WAT LVXOR BRENGT IS ALTUD GOED CQ.HOUTSTQ. tlf'TEL.7/937 VAN VRIJDAG A.S. AF EEN REPRISE VAN DE GROOTE SUCCESFILM MET Een grootsche film van oproer, verwarring en wan- hopigen strijd in het Verre Oosten. Dagelijks 2, 6.30, 8.45 u. Zond. 1.30, 3.45, 6.30, 8.45 u. Deze week: DINSDAG MATINEE, aanvang HALF twee. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. 1 FRANS HALSPLEIN-TEL.774561 Van Vrijdag 27 Maart af Een vermakelijk programma: CHARLOTTE ANDER - WOLFG. LIEBENEINER Muziek: PETER KREUDER In ons voorprogramma: aflevering 2 van LACHEN IS CEZOND (vitamine H) Metior film Toegang boven 14 jaar Verwacht Vrijdag as. FRIEDEMANN BACH

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 11