GROENTJES EUGDDROOM Bij-bijdrage. PREDIKBEURTEN FEUILLETON )MAN VAN CHRISTEL BROEHL—DELHAES. (Nadruk verboden). Johanne wijst het aanbod lachend af. O nee, ze heusch nog geen ouwe tante, maar deze heerlijke ngen moet stevig bil den teugel worden gehouden, iders ligt hij op z'n knieën, doet dkaze dingen i begint over liefde te praten; hij is er waarlijk et ver van af. „Eerst wil ik die schilderijen wel eens zien voor er een mag hebben". „Ze zijn goed. Ik was de beste leerling van de unstacademie in Dusseldorp". „U hebt wel een klein beetje verbeelding, vind zegt Johanne lachend, terwijl ze hem vrijmoedig likïjkt. Zóó mag hij haar heelemaal niet. Als ze dien toon inslaat, kan hij haar niet al dat mooie zeggen, dat j haar dezen avond had willen zeggen. En toch iponeert ze hem steeds meer, die verstandige Jo- mne. „Bent u dan niet trotsch op hetgeen u gelukt aldus tracht hij haar verwijt te weerleg- Ji. „Trotsch Een beetje. Maar verbeelden doe me niets. Vóór alles stemt het me gelukkig en inkbaar". Hij kijkt haar overweldigend aan. „En tóch zoudt u zich gerust wat kunnen ver- lelden", houdt hij vol. „Uw boek is werkelijk bui- ngewoon. Ik her er wel eens over gedacht het ou voor de lezers misschien wel aardig zijn, wan- >er ze.... maar, dat is weer al te onbeschei- >n". „Hoezoo?", vraagt ze, niet begrijpend. „Ik dacht, dat het misschien wel aardig zou zijn, s de uitgever, bij wien uw boek verschijnt, ook in map het licht deed zien. bijvoorbeeld onder den tel: „Uit het rijk van Johanne Gahl", of „De grond er vaderen", van Johanne Gahl in beeld. „Met reproducties van schilderijen van Erich yber, nietwaar; zoo stelt u zich dat toch voor?", oltooit ze zijn uiteenzetting. „Ja!", geeft hij toe en op zijn openhartig jongens- zicht weerspiegelt zich duidelijk de trots, welke t antwoord dicteert. Johanne gaat een oogenblik geheel op in dit knap- expressieve gezicht. Haar blik rust in dien van in jongeman tegenover haar. Hoewel zeer geboeid, ijft zij zichzelf volkomen -meester. „Daar steekt toch geen enkele onbescheidenheid i: integendeel, ik vind het een heel verstandig idee. 'e zullen het in ieder geval in gedachten houden". Ericlh Kyber blijft op deze weinig zeggende oorden het antwoord schuldig. Niet voor niets eeft Johanne Gahl haar oogen eenige seconden t lang in de zijne laten rusten. Dat heeft zijn itwerking niet gemist. Tot tweemaal toe opent Hij ri mond, maar hij kan de woorden, die hij zeggen 1, niet vinden. Dan, plotseling, zegt hij iets zeer oms, aarzelend weliswaar, maar nochtans met de iertuiging van de jeugd: „U hebt wonderlijk mooie oogen, juffrouw ahl De levendige uitdrukking van haar gezicht ver- iept zich merkbaar, maar zij gaat er niet op in. Het is voor mij een reden te meer om uw schil- erijen eens te komen bewonderen", zegt ze, den orspronkeüjken draad van het gesprek weer op- attend. „Uw moeder zal er toch niet tegen heb- ;n?" „Mijn moeder zal het heerlijk vinden kennis met te maken!", stottert de groote jongen, rood van erlegenheid, omdat ze zijn woorden, die niet in het tsprek passen, niet schijnt te willen hooren. „En u?", vraagt ze lachend, omdat ze 't toch wel luk vindt hem een beetje in de war te brengen. ,Ik? Nou, dat behoef ik u toch wel niet te zeg- 1!" En zijn blauwe oogen stralen van blijd- :hap. Zij staat op en neemt een boek uit de kast. „Kent u dit?", vraagt ze. Hij werpt een blik op den titel. „Nee, maar ik zou het heel graag willen lezen „Dat is lief van u Zij spreken met hartelijke welgekozen woorden n willen toch beiden niet toegeven, dat zij meer oor elkaar zijn dan vrienden. De een vindt den nder ongelooflijk symDathiek en van louter blijd- ehap over deze sympathie klinken hun woorden op- allend vertrouwelijk. Natuurlijk houd ik niet van 'm, denkt Johanne: -j is zeven ja,ar jonger dan ik. Het is alleen maar mdat hij zoo aardig is, zoo vriendelijk, zoo ridder- ijk. werkelijk een mengsel van nu ja, van een anperen gladiator en een deemoedigen page. De tiid vliegt voorbii. Johanne werpt een heïme- iken blik op de klok. De welopgevoede Erich Kyber rindt, dat hij nu moet gaan. Hij staat op en om- lemt het boek, dat zij hem gegeven heeft. Hij raait het tusschen zijn handen om en om en ver- aadt daardoor, dat hij nog iets op zijn hart eeft. „Juffrouw Gahl begint hij, „hebt u eigenlijk eel werk?" Zij trekt verbaasd haar wenkbrauwen op, niet be- frijpend, waar dat nu weer heen moet. „Natuurlijk heb ik op het oogenblik veel rerk". Hij kan het boek nog steeds niet stil houden, naar nochtans zegt hij vrijmoedig: ,.Ik wilde u al- een maar aanbieden om af en toe 's avonds eens oor u op de machine te tikken". „Nee 't is werkelijk heel vriendelijk van u, ïaar dat kan ik heelaas niet aannemen. O. ik kan heel goed typen!", valt hij haar i de rede. „Dat geloof ik graga", ze is werkelijk geroerd oor zooveel bereidwilligheid „maar ik mag niet an u verlangen, dat u den weinigen vrijen tijd, raarover u bescHikt. voor mij opoffert" „Van opofferen is immers geen sprake! Ik zou 't raag doen. Als ik maar hier mag zijn...." (Wordt vervolgd). (Op de Veluwe is een groot ge deelte van de bijenvolken door d< koude en door voedselgebrek in den afgeloopen winter omge komen) Ach, veel bijen zijn gestorven En dat gaat mij aan het hart, In een heele reeks van korven Heerscht een stille diepe smart. In een wereld reeds vol lijden In het menschelijk bestaan, Wijd ik zonder uit te weiden Daar een bij-gedachte aan. Ja, de bij-omstandigheden Waren dezen winter kwaad, Waardoor ook de bijen leden Met hun raat ten einde raad. 't Voedsel dat hun bleef onthouden Heeft het bijenras verzwakt. En de wreede winterkoude Heeft hen heftig aangepakt. Heele volken zijn bezweken, Bijstand voor den bijenstand Schoot er, ook bijziend bekeken Bij te kort in Nederland. Het mag dan een bijzaak heeten Voor den imker die 't ervaart, Is 't ook hoofdzaak, zult u weten, Dus ze zijn ook meelij waard. Op de Veluwe zijn menschen Waarlijk niet van zorgen vrij, Ook zij kunnen 't beter wenschen Maar de bij, die is er bij. P. GASUS. Opgaven moeten Woensdagmiddag 12 uur in ons bezit zijn ZONDAG 29 MAART HAARLEM. X. H. Kerk. Gr. Kerk. 10: De. G. J. Waardenburg, H. Av. 3: Ds. Banning. Bev. en Doop nieuwe lidmaten. Nieuwe Kerk. 10.30: Ds. W. J. van Elden, Bev. nwe. Lidmaten. 5: Dr. E. Emmen, dankz. H. Av. Oosterkerk. 10: Dr. E. Emmen. Bev. nwe lidmaten. Noorderkerk. 10.30: Ds. J. M. Visser uit Rotterdam. 5: Ds. P. c. Vermeulen. Bakenesser- kerk. 9.45: Ds. H. E. Beker. Kinderkerk. Broeder gemeente. Vrijdag 2.30: Sterfuur des Heeren. Koor zang. 7.30: H. Av. TTerrnliutterkerk 7: Ds. A. R. de Jong. Stadsevangelisatie. 10 en 5: H. van Doorne. R'dam. Vrijdag 7.30: H. Av. voor geloovïgen. Evang, Samenkomsten Zuiderkapel. 10 en 5: J. A. Verwey, Evang. te Zwolle. S: Lezing- m. lichtb. J. A. Verwey. Opwekkingssamenkomsten Zuidorkapol. Vrijdag 7.30 J. Sevensma, Evang. te A'dam. Vrije Evang. gem. 10 en 5: Ds. D. J. D. du Fossé. 10: Kinderkerk. Vrijdag 7.30: Bijz. Wijdingsdienst met Zang. Deutsche Ev. Gem, Gottesdienst mit Konflrmation urn 10.30 Uhr. Pfarrer Illlng. Evang. Luth. Gem. 10.30: Ds. C IT. Brandt. Bev. nieuwe lidmaten 6.30: Ds. W. Sniiet- hoff. H. Av. Vrijdag 6.30: Ds. C. H. Brandt. H Av. Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. Leendertz. Doopsbed. Vrijdag 7: Ds. Leendertz, Av. Vrljz. Herv. Zie Gr. Kerk. Rem. Geref. Gem. 10.30: Ds. W R. M. Noord- hoff. Bev. van jonge leden. Geref. Kerk. H. Av. in alle diensten. Kloppersingelkerk. 10 en 5: Ds. L. Hoorweg. Oude Gracht 57-59. 10 en 5: Ds. Js. v. d. Linden. Zuid-Oosterkerk. 10 en 5: Ds. A. M. Boeyinga G.er. Gem. 10 en 5: Leesdienst. Vrijdag 7.30: Leesd. Ger. Kerk In H. V. 10 en 5: Ds. D. van der Plas Jz„ v. Oosterend. In de voorzaal: 10: Kinderdienst (ing Jansstr. 59). Baptisten-gein. 10 en 5: Ds. L. de Haan. 8: Jeugddienst. Vrijdag S: Ds. L. de Haan. Geloofs- gem. Leger des Heils. 10: Heiligingsdienst.. 7.30: Op wekkingssamenkomst. Vrijdag 10. 3 en 7.30. Een dag bij het Kruis. Pinkstergemeente. 10 en 5: Openh. sa- menk. Vrije Knth. Kerk. 10.30: Gez. H. Mis. Uitrei king gewijde palmtakjes. Vrijdag 9: Gez. Prime en meditatie. 3: Gezamenlijk meditatie. 7,30; Goede Vrijda.gaivondwijding. Hersteld Apost. Zeiidingsgem. Wllhetminastraat, 10 en 5: Godsdienstoefeningen. Hersteld Apost. Zendingsgeni. Jacobljnestr. 15 10 en 5: Godsdienstoefening.Vrljdag 10 en 7: Godsdienst oefening. NAGEKOMEN' PREDIKBEURTEN. Geref. Kerk. Vrijdag. Oude Graoht 57-59 5: Ds. Js. v. d. Linden. Noord-Schoterkerk 5: Ds. A. M. Boeyinga. Olir. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. W. F Laman. Vrijdag 7.30: Ds. W. F. Laman. HAARLEM-NOORD. N". TI. Kerk. Kloosterstraat. 10: Dr. M. van der Voet. Bev. van lidmaten. 5: Dezelfde TT. Av. Immanuëlkerk. 10: Ds. II. J. Drost. Kon. Em- maschool. Vrijdag 7: K. A. Oskam, bulppred. Vrijz. Prot. 7: Ds. G. Westmijse. van Rotterdam. G. G. het Leger des Hells. 10: Heiligingssamenk. G. Claeys. 3: Gewijde muziek o.l.v. G. Claeys. 7.30: Opwek- kingssanienk. Vrijdag 10 en 3.30: Biiz. samenk. 7.30: Liturg, dienst. Ger. Kerk. Noord-Schoterkerk. 10 en 5: Ds. J. W. Siertsema. heide diensten H. Av. Chr. Geref. Kerk. 10 en 5 Prof. J. J. van der Sohuit. van Apeldoorn. Vrijdag 7.30: Ds. D. Henstra. HEEMSTEDE. X. H. Kerk. 10: Ds. Barger. bev. nwe. lidmaten. Medew. kerkkoor. Vrijdag 10 Ds. Barger. 7.30: Dezelfde H. Av. Vredenhof. 10.30: Ds. Briët. Vrijdag 7.30: Ds. Briët, H. Av. Oeb. Samuel. 7: Ev. samenkomst. Ned. Prot. Bond. Vrijdag 7.15: Ds. N. Padt, ITerv. Pred. te Zutphen. Ger. Kerk. Koediefs- laan. 10: Cand. Richters. 5: Ds. Dondorp. Vrijdag 7: Ds. Dondorp. Camplaan. 10: Ds. Dondorp. 5: Cand. Richters. Vrijdag 7Ds. Hoorweg. AERDENHOUT. Rel. Kring. 10.3 0: Ds, J. C. van Dijk. Ned. Herv. pred. te Bl'daal. X. H. Wijk- en Jeugdgeb. 10.30: W. J. Gunning, cand. Jeugddienst. BLOEMEXDAAL. X. H. Kerk. 10: Prof. Dr. F. W. A. Korf, te Leiden. Vrijdag 70: Ds J. C. v. Dijk. Bev. n.we lidmaten. 7: Dezelfde. H. Av. Xed. Prot. Bond. 10.30: Mej. Da. J. Bethe, Hv. Haarlem. Kinöerk. G.er. Kerk. 10 en 5: Ds. Joh. C. Brussaard. Raaiouïtz. golfl. 245.9 M. Geb. Vijverweg 16. 10.15- Kinder dienst o.l.v. R. Brussaard. OVERYEEX. X. H. Kerk. 10.30: Ds. Ch. de Beus. bev. n.we lidmaten. Vrijdag. 7: Dezelfde. H. Av. Ger. Kerk. 10 (geb. Irene, Elswoutslaan) cand. D. van Swigchem 5: Hv. Kerk, Ra'mplaan) Dezelfde. Mussert spreekt Haarlem Met een enkel woord moge hier nog eens de aan dacht worden gevestigd op de rede, die de leider van de N.SB. Ir. A. A. Mussert. Maandagavond half acht in het gemeentelijk Concertgebouw te Haarlem zal houden. Dat de actueele gebeurtenissen en de problemen, die in deze dagen oplossing vragen, Mussert aanleiding zullen geven tot zeer interessante beschouwingen spreekt vanzelf. Speciaal het verlies van Nederlandsch- Indië zal een deel van zijn betoog uitmaken, dat zoo wel aan het verleden als aan de klemmende vraag: „Wat nu?" gewijd zal zijn. Niet onwaarschijnlijk zal het geruimen tijd duren, voordat Mussert opnieuw een spreekbeurt te Haarlem zal vervullen. Men make daarom gebruik van de ge legenheid. den man te hooren, die zulk een belangrijke rol heeft gespeeld in de geschiedenis van het Neder- landsche volk gedurende de laatste tien jaren. De toegang tot de vergadering is kosteloos. eieren van kokmeeuwen ex zilvermeeuwen. De secretaris-generaal van het departement van opvoeding, wetenschap en kultuurbescherming. deelt mede. dat krachtens zijn beschikking van 4 Maart 1942 de kokmeeuw, de zilvermeeuw en de mantelmeeuw ge durende het tijdvak van 1 April 1942 tot 1 Augustus 1942 in het geheele land beschermd zullen zijn. Het gevolg hiervan is. dat in tegenstelling met het vorig jaar, toen voor het zoeken, rapen en in het veld vervoeren van de eieren van deze sporten in de kust provinciën slechts een schriftelijke toestemming van den eigenaar of gebruiker van den grond, waarop de kolonie zich bevond, noodig was, gedurende het broed- seizoen 1942 deze eieren slechts geraapt mogen worden door personen, die vanwege genoemden secretaris generaal in het bezit, zijn gesteld van eèn vogelvergun- ning E tot het (gedurende het tijdvak van 1 April tot 15 Juni) zoeken, rapen. etc. van eieren van kok meeuwen en/of zilvermeeuwen. Deze vogelvergunningen kunnen aan te goeder naam en faam bekend staande personen, die de eieren van genoemde meeuwen weten te onderscheiden van die van andere vogels, worden verleend. besluit op de bezettingsschaden. •s-GRAVENHAGE, 25 Maart. In het Verordenin genblad is opgenomen een besluit van de secretaris sen-generaal van financiën, van binnenlandsche za ken, van handel, nijverheid en scheepvaart en van landbouw en visscherij betreffende de afwikkeling van bezettingsschaden. In verband met dit besluit heeft een der redacteu ren van het A.N.P. een onderhoud gehad met den heer F. l. Rambonnet. algemeen gemachtigde voor de oor- logs- en defensieschaden. Vanzelfsprekend was de eerste vraag, wat eigenlijk onder bezettingschade moet worden verstaan. Hierop werd het volgende antwoord handelingen van de Duitsche weermacht tijdens de bezettingsperiode. Zoowel voor haar eigen behoefte, als voor haar werkzaamheden in verband met de oor logsvoering heeft de weermacht van alles noodig. waarvoor door haar een beroep wordt gedaan op par ticulieren. op de bedrijven, alsook op overheidsinstan ties. Voor vele dezer verrichtingen worden vanwege de Duitsche weermacht zelf vergoedingen gegeven Zoo voor de zg. regelmatige verrichtingen, ook wel genaamd R.-verrichtingen. voor het verschaffen van inkwartiering en voor het in gebruik afstaan van gronderven en gebouwen. Deze vergoedingen zijn dik werf echter niet zoodanig, dat zij geacht kunnen wor den' alle schade goed te maken en in vele gevallen wordt ook in het geheel geen vergoeding vanwege de Duitsche weermacht gegeven. Dit laatste behoeft niet te verwonderen, daar nu eenmaal een zich in oorlog bevindend leger er niet aan kan denken om alle moge lijke lastige en individueele onderzoeken in te stellen naar den aard van de geleden schade en de hoegroot heid daarvan. AERDENHOUT BEROEPEN. De heer Th. Swen, candidaat aan de Vrije Universiteit en als hulpprediker momenteel werkzaam te Franeker, ontving een beroep van de Geref. kerk van Wirdum (Fr.). BLOEMENDAAl CREMATIE V. DYSERINCK. De crematie van het stoffelijk overschot van den heer Vincent Dyserinck, vroeger directeur van de N.V. Dyserinck Zn. aan den Schalkwijkerweg te Haarlem, zal plaats hebben a.s. Maandag na aan komst van trein 10.46 te Westerveld. OPROEPING. De Commissaris van Politie te Bloemendaal ver zoekt dengene. die in de maand November of December 1941 bij den opkooper de Ruyter aan den Rijksstraatweg te Haarlem een vloerkleed heeft gekocht, zien aan ziin bureau te Overveen te willen melden. Voorts verzoekt hij dengene. die in de maand November 1941 bij den op kooper Overbeek aan den Jansweg te Haarlem een gevoerd tafelkleed met gestikte figuren heeft gekocht, zich eveneens aan zijn bureau te Over veen te melden. HEEMSTEDE FRAUDULEUS SLACHTEN. Door de politie te Heemstede Is ten huize van den ingezetene N een inval gedaan waarbij werd geconsta teerd, dat N. en een zekere K. bezig waren met het uit- beenen van een koe. Het vleeseh werd In beslag genomen en de beide personen zijn gearresteerd. BURGERLIJKE ST/lND HAARLEM, 28 Maart. Bevallen: 26 Maart: M. M. WabekeKriegsch. z.: 27 Maart: A. M. Houweling—Rauhut. d.: J. M. cie SmitAlsema, z.; 28 Maart: M. G. Koedam—Har- tog, z. Overleden 26 Maart: S.. 27 d.. d. v. G. A. van Gro ningen. Rijksstraatweg; 27 Maart: C. G. Thomas—Tak. Hertzogstraat 75 j.; A. van Viersen, 87 j., Jansstraat; I. A. E. van StegerenWildschut. 67 j., Ternate- straat Luxor: Verbannen Deze film is reeds eenige malen hier ter stede ver toond, zoodat een bespreking van den inhoud achter wege kan blijven 7.arah Leander zingt er haar be kende ..Ich steh' im Regen" in en geeft als gevangene in het verbanningsoord Paramatta voortreffelijk spel te zien. samen met Willy Birgell. die de rol van den officier naar den eisch vervult. Het blijft een uit nemende film. die wel publiek zal blijven trekken. F. C. DERKS. MoviacDe clown Een variatie op het „Lach-dan-Paljazzo"-thema is het filmpje „De Clown" waarin een clown aan het ziekbed van oen jongetje wordt geroepen en door zijn optreden het kind een gerusten slaap en de genezing brengt. Waarmee overigens niet gezegd is. dat ook de filmbezoekers slaapneigïngen zullen krijgen. Fotogra fisch bijzonder fraai zijn de opnemingen van het filmpje ..Burchten in Meissnerland". waarin talrijke oude kasteelen aan den riddertijd herinneren. ..De Jockey" geeft beelden uit het leven van een jockéy weer. waarvan het publiek gemeenlijk alleen maar het laatste tafereel namelijk zijn optreden op de renbaan aanschouwt. Voor liefhebbers van de paar densport een interessant filmpje. Van de binnen- en buitenlandsche actualiteiten zij vermeld, het optreden van de W.A. in Den Haag ter opruiming van sociale mistoestanden en een uitgebreide reportage van het Oostfront. B. KORSTEN. PalaceVluchtelingen In „Vluchtelingen" wordt ons het leed geschilderd van een aantal Wolga-Duitschers, dat uit Sovjet-Rus land is gevlucht. Nog op Chineesch gebied worden zij door de Roode Commissarissen op gejaagd en in de Internationale concessie niet toegelaten omdat ze geen paspoorten hebben. Van alles beroofd en verlaten staan ze daar dan: een schamel stel wanhopige vluch telingen. die slechts het veege lijf hebben kunnen redden Dank zij echter de leiding van een landgenoot (Hans Albers) worden zij met nieuwen moed bezield want hij leest hun een harde maar ook een zeer ware levensles: vertrouw op niets dan op eigen kracht. Met groote inspanning weten ze een rail te herstellen waardoor het mogeliik wordt Charbin per trein te ontvluchten. Hans Albers is in deze film weer zooals wij dat van hem gewend zijn: „draufgangerisch". af en toe wat ruw maar met een goed hart Dit laatste ondervindt ook een der vrouwelijke vluchtelingen (Kathe von Nagy) die weldra in den redder den held van haar droomen herkent- Een sterk gespeelde film, met vele aangrijpende tafereelen B. KORSTEN. Hals: HU en zijn typiste Voor het eerst in heel langen tijd hebben we weer eens lachen gehoord ïh de bioscoop, zooals dat vroeger zoo vaak gebeurde. De situaties in „Hij en zijn Typiste" geven dan ook alle reden om zoo nu en dan in lachen uit te barsten. In deze wel heel oude, maar zeer ver makelijke film is Wolfg. Liebeneiner de man. die het lachsucces er van garandeert In zijn opgeblazen, zelf- oldane kinderlijkheid (hoe vreemd deze combinatie van eigenschappen ook mag schijnen) is hij voor de toeschouwers een voortdurende bron tot vroolijkheid. Dergelijke geschiedenissen moet men niet gaan ver tellen. ze moeten eenvoudig gezien worden, omdat 'oorden dikwijls afbreuk doen aan de gebeurtenissen, wanneer die zijn, zooals deze film ze uitbeeldt. Dat de muziek van Peter Kreuder is, is al een aanbeveling op zichzelf. Daarom volstaan we met leder, die wel graag weer eens lacht aan te raden deze week naar Frans Hals te gaan: wél te verstaan om zich door de hoofdfilm te laten amuseeren. M. MEYERINK—LEEMAN. Gewijde muziek in de Kapel Nieuw VredenlioF' Ongeveer de helft der uitvoering in de Vreden hof kapel heb ik kunnen bijwonen. Het was niet al les „gewijde muziek" in den strikten zin van dit woord viool en orgelwerken van Reger behooren daar niet toe maar wel ernstig en goed. Een wel niet buitengewoon krachtige maar zeer mooi getim- breerde en goed ontwikkelde altstem zong liederen en aria's van Bach: het was de stem van Mevr. Nel Marwitz-De Boer, wier warme voordracht boven dien deze vertolkingen tot meer dan zuiver zintui- gelijke genietingen maakte. Het vioolspel van mej. Ans van Maanen sloot zich bij de aria uit Cantate no. 128 als obligaat aan; het was solistisch zeer ver dienstelijk in een Preludium en in de Aria op de G-snaar van Reger. Eenige beperking in de porta- menti. vooral bij positiewisseling, zouden den goe den indruk nog hebben kunnen vergrooten. De organist der Kapel, de heer Egbert Vos be- beleidde zang en vioolspel bescheiden, smaakvol en correct en woekerde bij de vertolking van Regels imponeerende „Consolation" met de relatief beperkte hulpmiddelen, die het orgel der Kapel den bespe ler biedt. De declamatie van een gedicht door mej. Elise Hoomans was bij mijn komst bijna ten einde; ik kon dus alleen de sonoriteit der stem constateeren. Ook deze uitvoering was druk bezocht. K. DE JONG. Het programma voor Zondag vermeldt vier eerste klasse wedstrijden, waarbij dus alle eerste klassers ln touw komen Haarlem 2 ontvangt Nieuw Flora 1, dat nog een theoretisch kansje heeft op het kampioenschap en zeker In staat zal zijn met behoorlijke cijfers van de Haarlem reserves te winnen. Animo Ready 1 ontvangt het Velsen- sche Watervliet, hetgeen nog altijd geen walk-over be- teekent. De leiders zullen goed doen flink aan te pakken en kunnen dan hun ongeslagen record handhaven. Num mer twee van de ranglijst ontvangen T. IL B. 2. dat Vorige week "n heel slechten vorm toonde. Wtj verwachten een overwinning voor de Zwaluwen met sprekende cijfers. Tenslotte krijgt Oosterkwartier 4 bezoek van Aurora 2, waarbij maar weinig meer op het spel staat. De thuisclub moet hier ontegenzeggelijk de sterkste zijn. Voor de tweede klasse ontvangt Zwaluwen 2 Animo Ready 2. dat als het met niet teveel reserves uitkomt wel kan winnen. Nieuw Flora 2. dat vorige week tegen Ooster kwartier 5 behoorlijk spel liet zien kan het Aurom 3 nog danig lastig maken. Oosthoek 1 zal ook nu ongesla gen blijven door gedecideerd van Sport Vereent 3 te win nen. Voor de derde klasse warden gespeeld: Oosterkwar tier 6—Animo Ready 3 en Oosthoek 3—T. H. B. 3- Het programma voor dc adspirantenafdeeling is als volgt: Tweede klasse: Oosterkwarticr b—Nieuw Flora b. Derde klasse A: Sport Vereent c—Aurora b; Sport Ver eent c—Animo Ready c. Derde klasse B: Oosterkwarticr d—Haarlem b. Derde klasse C: T. H. B. b—Animo Ready d (terr. A.RJ HOCKEYpROGRAMMA VOOR ZONDAG A.S. Eerste klasse: T.O.G.O—H.D.M.: B.M.H.C.—Amsterdam; Hilversum—H.H.Y.C. Promotlo-klassc A: H.O.C.—Rijswijk: B.M.H.C. 2—Straw berries; Victoria—H.D.M. 2; s,o.s.—Leiden. Tweede klasse B: H.L.C.—Zandvoort; H.D.M 4—H.D. M. 3; T.O.G.O. 2—Lelden 2: H.B.S.—V.C.L. Derde klasse C: H B S. 2—T.O.G.O, 3; Kieviten 2— Lel den 3. Alliance 2—Alliance 1; B.M.H.C. 4B.M.H.C. 3. Derde klasse D; O.K. 2—Strawberries 2: Alkmaar 2— B.M.H.C. 5: F.AH.C. 2—F.A.H.C. 1; Alkmaar 3—Am sterdam 5. vierde klasse F: O.K. 3—Alliance 3: B.M.H.C 7—H.B. S. 3: Alkmaar 4—B.M.H.C. 6; Strawberries 3—Zandv. 2. COMPETITIE STAND. T.O.G.O. 7 3 2 2 8 H.D M. 8 4 3 1 11 B.M.H.C. 8 3 14 7 Amsterdam 10 5 l 4 11 Hilversum 9 3 0 6 6 Gooi 9 3 3 3 9 H.H.Y.C. 7 3 0 4 8 DISTRIBCTIEDIENST HAARLEM. UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN. Het Hoofd van den Dlstributlcdlcnst maakt bekend, dat van 30 Maart tot en met 18 April de uitreiking zal plaats hebben van de bonkaarten voor voedingsmiddelen voor de volgende periode. De uitreiking zal geschieden tegen overlegging van de distributie-stamkaart en het daarbij behoorende Inlegvel, voor hen, wier familienaam aanvangt met de letters: A. B t.m. Ber, Maandag 30 Maart; Bes t.m. B10. Dinsdag 31 Maart: Restant B, C, E. F, Woensdag 1 April; D, J. Donderdag 2 April; G. Ha t.m, Heer. Dinsdag 7 April; Restant H en O, Woensdag 8 April; Ka t.m. Kro, Donder dag 9 April: Restant K. I en M, Vrijdag 10 April; L. Zater dag 11 April: N en P. Maandag 13 April: R. S. t.m. Sch, Dinsdag 14 April: Restant S. U. X, IJ. Woensdag 15 April; v. Donderdag 16 April; W en Z, Vrijdag 17 April; Q en T. Zaterdag 18 April. Vrijdag 3. Zaterdag 4 en Maandag 6 April heeft dus geen uitreiking plaats. De uitreiking heeft plaats voor: NOORD: In het Gebouw van den Nedcrlandschen Pro testantenbond. Berkenstraat 10 en in het uitreiklokaa! Zocherstraat 2. ZUID: In de teekenschool St. Josephgezellenvereeniglng, Kamperstraat 37. CENTRUM: In het Gebouw St. Bavo, Smedestraat 23 (ingang Morinnesteeg). Kantooruren van 8.45—12.30 en van 2—5.15 uur. Zaterdag van 8.45—1 uur. SPAARNDAM: ln het Dienstgebouw van de gemeentese cretarie aldaar. Voor de hcwoners van het RAMPLAANKWARTIER zal een afzonderlijke gelegenheid bestaan tot liet in ontvangst nemen der kaarten en wel op Zaterdag 11 April voor de letters A t.m. K en op Zaterdag 18 April voor de letters L t.m. Z in het Wijkgebouw Elswoutslaan l van 8.45 tot 12.30 en van 2 tot 5.15 uur. AARDAPI'ELKAARTEN Gelijktijdig zullen worden uitgereikt nieuwe aardappel- kaarten. welke geldig zijn voor een tijdvak van tien weken, n.l.: bij bonkaart K 102 een aardappelkaart EB; bij bonkaart K 202 een aardappelkaart EC; bij bonkaart K 302 een aardappelkaart EB; bij bonkaart R 402 een aardappel kaart ED. Bovendien ontvangen houders van L-lnlegvellen een aard appelkaart EE extra. ZEEP VOOR KINDEREN. Tevens zullen de zeepkaarten voor kinderen voor een periode van drie maanden worden uitgereikt. Kinderen geboren na 1 Mei 1940 ontvangen een EG en een EF zeep- ontvangen een EF-zeepkaart voor gewone zeep. De kaarten worden slechts uitgereikt aan personen, die in het Bevolkingsregister van deze gemeente zijn opge nomen. Dit voorschrift geldt niet ten aanzien van schip pers, woonwagenbewoners, vaste bevolking van kost scholen. gestichten e. d.. gedetacheerde marechausséc en tijdelijk hier vertoevenden wegens oorlogsomstandigheden. Uitreiking van kaarten aan personen beneden den leef tijd V8n achttien jaar is niet toegestaan. VOOR HOUDERS VAN STAMKAARTEN MET INLEG VELLEN, DIE GEBOREN ZIJN IN DE MAAND MEI VAN DE JAREN 1921, 1928 EN 1938, DTENT HET IN HUN BEZIT ZIJNDE INLEGVEL IN HET U1TREIKLOKAAL TF, WOR DEN GERUILD. ALVORENS DE BONKAARTEN IN ONT VANGST WORDEN GENOMEN. AANVRAGEN SCHOENENBONS. Uitsluitend voor hen, die hun distributiebescheiden komen afhalen, zal ln de uitreiklokalen gelijktijdig gelegenheid worden gegeven tot het in ontvangst nemen van een aan vraagformulier voor een sehoenenbon. voor zoover dc strikte noodzaak voor de aanvrage hiervan aanwezig is. In beslist noodzakelijke gevallen kan men zich voor een aanvraagformulier na 13 April nog tot één der kantoren Zijlstraat, Steenbokstraat of Jullanastraat wenden. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Bericht No. 99. MAXIMUM WINKELPRIJZEN VOOR ROZIJNEN. Rozijnen lste kwaliteit 0.21 per 100 gr. Rozijnen 2de kwaliteit 0.17 per 100 gr. Rozijnen Sde kwaliteit 0,16 per 100 gr. Het vragen van hoogero prijzen Is strafbaar. De Provinciale Inkoop Centrale van Akkerbouwproduc ten voor Noord-Holland maakt bekend, dat ook de pro ducten Blaumaanzaad en Gcclmosterdzaad oogst 1941 zullen worden Ingenomen. De inname prijzen voor deze producten werden als volgt vastgesteld: Blauwmaanzaad 34,50 per 100 kg. Geelmostcrdzaad 20.50 per 100 kg. Bovenstaande prijzen gelden voor de gemiddelde kwa liteit of B klasse. Ingeschreven als Persbericht No. 29. SCHEUREN VAN GRASLAND. De Productie-Commissaris voor dc provincie Noord-Hol land maakt bekend, dat zij, die niet vóór 10 April a.s. hun grasland kunnen scheuren wegens gebrek aan paarden kracht, zich onder opgave van naam. adres, organ I satlc- nummer en oppervlakte te scheuren grasland vóór 1 April 1912 kunnen opgeven aan het Bureau van de Lnnd- bouw-Crlsls-Organlsatie. Landbouwhuls te Alkmaar. Getracht zal worden met beschikbaarstelling var. tractor», voorzien van generatoren, zooveel mogelijk belanghebben den van dienst te zijn bij het scheuren van hun grasland. Ingeschreven als Persbericht No. l. Vraag en Aanbod 1-3 regels vooruitbetaald 36 ct elke régel meer 12 ct Niet vooruit bet, p regel 6 ct extra Kleine Zakenannonces Afkomstig van nandel en bedrijf 1—3 regels vooruitbetaald 90 ct. elke regel meer 30 ct. Lessen 4 PRIYcLESSEX. Latijn ""■rieks. Dra. H. Borghstijn, Wes- irhoutstr. 28. Tel. 21925. 4 MANICURE r 25.Pédicure 75.Schoonheidsspecialist (e) 125, incl. diploma's. Niéuwe en avondcursus Wetenschap pelijke opleiding door arts en chemicus, Uitgebreide praktijk, Rla de Korte, (Instituut Frans man) Nic. Wltsenstr. 5 b. h. Fre- ierikspieln, Amsterd Tel. 36132. 4 OPL. SCHOONHEIDSSPECI- VLIST(E), manicure, pedicure, foetkunde. sportmassage. Inl. en Prosp. Haarl. Kweekschool. KI Houtweg 39. tel. 17 377 en Oranje- kade 17, tel. 124SO Aanvang avondcursus 2 April. 4 Voor onze nieuwe cursus opl. COTTON-BREIERS zijn nog en kele plaatsen vacant. Techn. erv in fijn machine-werk str. tot aan beveling Aanm, Kousenfabrieken Hln N.V.. Zijlwog 142. van 9-5 er Zat van 9-12. Personeel gevraagd Voor Huishouding 4 WERKSTER gevraagd, v. c Geer, Kruisweg 31. 4 ln het Diaconessenhuis, Haze- paterslaan 24 is plaats voor een WERKMEISJE niet jonger dar Aanm. van 6-7.30 u. of de< morgens. 4 Gevr. XET MEISJE. 9-5. Hoog loon, goede behandel. Zondags vrij. Vergoeding tramkosten. Van Sllngelandtlaan 11. Heemstede. «I Gevr. ongehuwde jonge WERKSTER vnor halve dagen Aanm. Tempeliersstr. 6 tusschen i-i uur. WERKSTER van buiten gevr v. d. schoonmaak. 6-7 uur. Wag- nerltade 41, Heemstede. Mevr. v. Beek, v. Hogendorp- straat .13 bij Wagenweg vraagt DAGMEISJE of hulp (desnoods jongen) voor de morgenuren. Be hoeft niet zelfst. te kunn. werken. r. per 1 April of eerder MEISJE van S.30-3.30 als hulp groote dienstbode, loon na der overeen te k, Aanm. 7-9 Wag- nerkade 41, I-Ieemstede. Nette jonge WERKSTER ge vraagd. v.g.g.v.. meerdere malen per "week. kl. gez. Wilhelmina- park 11. Haarlem. Zoo spoedig mogelijk gevr. in klein Chr. gezin ZELFST. METS- JE voor d. en n.. leeft. 25 a 30 j. Br. G 86. Gevr. flinke HULP IX DE HUISH.. ongev. 18 j. S.30-5 uur Flink loon. v.g.g.v. Kleverpark weg 12, hoek Tetterodestraat. FLINK MEISJE v d. en n gevr. en dagmeisje Voor prima kracht goed loon. Wagenweg vr. Van Veen. Kleverlaa.n 161 vraagt FUNK MEISJE van S.30-4.30. Niet ben. 16 j. Gevr. in kl. gez. NET MEISJE of jonge werkster v. 8.30-12.30 Narelssenlaan 8, Heemstede. Gevr. HULP I. d. HUISH. van S.30-5. Zondags vrij. Heemstede, Xarcissenl. 10 b. d. Zandv. Allée Gevr. XET MEISJE v. d. en zelfst. k. werken, v.g.g.v. Kostverl oren str. 105. Zandvoort Gevr. een DAGMEISJE van 9 tot 4 uur. Zondags vrij. Thom- sonlaan 53. DAGMEISJE voor direct gevr. Boven 18 j. Volle kost. Mevr. Rummenie. Vredcnhofstr. 7. Gez. FL. WERKSTER. Vrij dags van 9-2 en nog 1 ocht. p. w Prof. van VlQtenweg 6. Gevr. voor direct XET MEISJE boven IS j.. v. d. en n. in kl. gez. O. Nassaulaan 117, O'veen Gevr. MEISJE 9-1 of werkster 3 ochtend, per week. Zandv. laan 1S8. Heemst. Beschaaf! MEISJE gev gez. Regentesselaan 6 Zijlwog. v. S.30-4.30 u. Bij gebl. geschiktheid hoog loon. NET DAGMEISJE gevr. niet ben. 18 j. Mevr. Boeser. Duin en Kruidbereerweg 29. Driehuis. FL. WERKSTER gevr 1 Driehuls v. Vrljd. of Doi%3. Mev Van 't Ha#, Drieh. kerltyes S H'stede-Z. Gevr. net DAG MEISJE in gez. m. 4 kind. v. 8-3 m.~ontb. en middagmaal, niet ben. 18 j. Zondags vrij. Br. G 196 Mevr. Joustra, Julianalaan 132, O'veen vr. tegen 1 April of later v. d. en n. FL. MEISJE. .g.g.v., werkster aanw. DAGMEISJE v. heele d. gevr. 1 middag en Zond. vrij. zelfst. k. erken. Goed loon en kost. Nep- tunugstraat 34. Gevr. XET MEISJE, ocht. of middaguren of werkster lr/2 a r w. Deckerstraat 40. Kl. park XET >rEISJE gevr. van half Xiet ben. 17 j. Heussens- straat 84. Heer R.K.. zoekt dito HUIS HOUDSTER. pl m. 50 J. werk. itand. Br. G 226. Voor Bedrijf N.V. ICerko - Haarlem vraagt AANKOMEN DE STRIJK STERS Gegarandeerd vast werk. Gunstige loon- en arbeidsvoorwaarden Meisjes, die gaarne op een net. ■delijk atelier werken, vinden een prettigen workking. Aanmel- n tot 6 uur. 's Zaterdags tot 2 ir aan het kantoor Stephenson- straat 50 HOOFDMAN G ELSTF.R en meisjes gevr. v. alle afdeellngen. Aanm. Stoomwasscherij Femina. Regentesselaan 42. b. d. Zijlweg. Haarlem. SORTEER STER en meisjes gevr. Fijnwnsscherij Key- ser. Lorentzplein 25. NAAISTER gevr. Rolvegerfa- briek. Leidsehevaart 50. Gevr. NETTE MAXGEL6TER en meisje voor de pers. I.Tmuider Wasscherij. Snelllusstraat IJmuiden. NAAISTER gevr., ook verstel- en kindergoed, bij Duit sche familie. Pers nan te meldah Heussensstraat 32. Gevr. AANK. NAAISTER vergev. leerling Het Modeatelier Binnenweg 51. T-T'sfede. Tel. 29955 Gevr. AAXK. TUINKNECHT en flinke spltt^r voor terst. P. J Tervoert Jr.. Jac. v. Campen- str. 14. Heemstede NETTE JONGEN gevr. Leef tijd 14 j. Zuiderstraat 23 JUFFROUW GEVR. om raa- |chinaal ladders en kousen op te halen. Br. G 304. Gevr. AMBULANT KELLNER lin zaak in omg. Hrl. Br. Gevr MACHINE-LIXXEN- STOPSTER. gen. thuis te stop pen. Café-rest. Muluru, Zand- oort. Bekwame en aank. MEIS JES gevr. Wasscherij „Hoek en Vaart". Bloemend, straatweg 17. Santp. St, JONGEN GEVR. voor loop en winkelwerk, 14 a 15 j. M Douwma en Zoon. Gen. Cronjéstr. 42-44. LEERLINGEN gevraagd. Dama- Paul Krugerstraat 16. Weg. uitbr. gevr. KAPPERS LEERLING. gevord. of 2e bediende Marnixstraat 53 Personeel aangeboden Voor Huishouding Besch. juffr. 30 j.. aig. ontvv. zoekt in BI. of O'veen plaatsing als DAME-HUISH. bij dame of heer alleen of kl. gez. Br. G 105. Voor Bedrijf Net persoon biedt zich aan voor HUIS EN TUINWERK Br G ACTIEF PERSOON b.z.a. voor alle voork werkzaamh., goede ver koopkracht. Goede getuigschr Br. G 210 Huizen gevraagd Jongelui, di'* wenschen te trou wen. zoeken WONING tegen 15 Aoril of 1 Mm Huurprijs tot f 38 Omtr Leidsehevaart Kwakel of sta» Hst-Aerd. Br. G 209 of tel 27455 Dame met dochter vraagt vrije BENEDEN of BOVEN ETAGE te huur. omgeving Haarlem Br met oriisong G 107. ^RUILING. Haarlem met L'tr. of te huur gevr. Huis of bovenhuis Huur f 5 droog Br G 108. Ned gezin zoekt v 1 iaar of ^nfer vrij eemeub HUIS of étage, billiike nriis. omgev stat. Br G 109" Kl. MODERN HUIS met ruime kamers te koop of te huur gevr Aanb G 110. Te kooo gevr goed onderhouden tzttts f finnn Br O 1?6 Huizen aangeboden Te koop centrum stad, 2 PER- "CEELEN. Koopsom f 41.500. Huur f 3800 p j Br. G 177. Kamers gevraagd Echtp met 2 kind- zoekt ZIT- SLAAPKAMER met klein kamer- Voor 1 Mei door dame met schoolg. kind gez omg. Dreef, Lo rentzplein 2 of 3 gemeub. (ev. ge- stoff kamers met keuken. Br G 112. Jongelui zoeken half of eind April 2 gest. KAMERS m. vr. keu ken of kookgel. Omtrek stat. Br G 231. Gem. ZIT en SL.K. met of ge- br. van keuken gevr. door jong echtpaar. Br. G 232. Gevr. eenv. ongemeub KAMER f 2.50 a f 3 p. w. Omg. Soendaplein. G 235. Dame b.b.h.h. zoekt gem ZIT- SLAAPK., m. of z. pens. in Hrl-N. Br. G 234. Te huur gevr. gem. ZIT-SL.K. of zit en slp.k. m. of z. pens omtr. Zaanenl. Br. met prijsopg G 233. Kamers aangeboden ZIT-SLAAPK. te huur m. pens en verw. Kleverparkweg 127 Te huur ónmidd. bij den Hout tegen 1 April gem, ZIT- 1 a 2 SL.K. met gebr. keuken. Tel. aanw Br. G 113. Agb. gr. ongem VOORKAMER v. bej. echtp. bij verpleegster. Raamsingel 12. Te huur ongemeub. KAMER met v.w en stookgel. Br. G 236 Huisraad gevraagd TF KOOP GEVR AAGD oenigi gebruikte, doch in goeden staa zijnde schrijfbureau* of -tafels, geschikt voor één persoon meerdere personen. alsmede eenige stoelen Aanbieding» inschrijving, maten en prijsop gave G 212. WIE HEEFT VOOR MIJ mat ting vast kleed, traploopers en overgordijnen. Br. G 211. Te koop gevr. klein leeren FAU TEUILTJE. Br. m. prijsopg G 213. Te koop gevr. pr GASFOR NUIS. Br. met opg. v. prijs en merk F de Boer. v d. F.ndelaan 76. Hillegom. Te koop gevr. 16 M. BALA TUM. vloerbedekking of matting en Iraplooper met roeden, 17 tre den. 65-70 breed. Voorzorgstr. 5 rd ■44TER OVERN. GEVR. eet-, ont bijt-. theeservies. 12 delig, keuken- uitzet. Br. met prijs G 115. Te koop gevr. BOEKENKAST en degelijk huiskamerameublement of 2 faut Garenkokerskade 18. 2 pitr. TERRAS-STOELEN (club tje en/of gebr. v. keuken. Br. G 111.'model) gevr. Br. met prijs G 119. Huisraad aangeboden TE KOOP: prima karpet, z. g. n. gestr. broek, zwarte Jas en vest. Groote Houtstr. 155R. TE KOOP: divan met kleed, n.; heeren cost. m. 50. 1 paar w. li. sohoenen m. 42. Olycanstr. 44. SCHEMERLAMP, eiken poot m. zijden kap en eiken spiegel. Jansweg 49 A rood. Aangeb. COMPL. rs'BOEDEL event, m. huur overn. Heerenhuls len st. of gem. te huur (geen opk.) Te'.. 21737. TE KOOP: div.h. f 22 eiken k. f 3. br. sp. sch. 3S f 10. eiken omb. f 20. kapok kuss. of Sn ruil voor vloerk'.. of th.m. Adr. bur. v. d. bl. TE lïOOP: eiken was oh kast, spiegel, divan, kapstok m. kl. keukentafels. 3 W. stoelen enz. Rustenburgerlaan 44. Alleen t. б.30-S.30. AANGEB.: orig. Eng. gas haard en Grltzener handn.mach. Brieven O 126 of tel. 21737. TE KOOP; oplriapbed m. om bouw matr. 2 v. kuss. onderl. 0 kw. Brieven G 241. Tc koop mooi wit emaillo GAS FORNUIS. Adres bur. v. d. blad Orig. Scnking GASFORNUIS met bakoven. Acaciastraat 44. TE KOOP: divan bed 3 groote schilderijen en ander hulsr. Na 5 uur. Lindenstraat 32. TE KOOP: rookfaut. 1 p led ik. 2 pakjes 3 j. 1 japon z. 14. 1 P. gym-sch. m. 39, 1 p. voet- halschoenen m. 37. H. Mullerstr. 78. H.X. Muziekinstrumenten Te koop aangeb. KOFFER GRAM OfOOX His Master's Voice z. g. a. n. :n. collectie mooie pla ten. (Voor muziekliefhebber) Aanbod onder G 214. TE KOOP; 22 gram, plater, (dans en amua. muz.) en zeil- wrljver. z. g. a. n. f 5. Br. G 131 Te koop mooi ORGEL met harp. Roul. Favauge 4, Zandvoort PHILIPS RADIO m. 1. te koop Van Loostraat 3. H.-W. RADIOTOESTEL gevraagd Brieven G 127. RADIO GEVR. Wil hoogen prijs bëtalen. Nauwkeurige op gaaf prijs en type nummer Wei- marstr. 1S9. te! 395060 den Haag TUNGSRAM RADIOTOESTEL tc koop met ingeb. e'.ectr. klok. 's Av. v. 7-9.30. Gr. Houtstr. 2 rd. OUDE GR. PLATEN f 1 per llo. Muz. instr, de hoogste waar- •e. Hazevoet. Koningstraat 48. Tel. 1730S. PHILIPS RADIO SUPER pracht geluld L. spreker 8 pollg, iets aparts. Javastraat 31. Rijwielen - Auto's II. en D. FIETS m. g. b. on licht te koop. zeer billijk. Ridder straat 3. Gevr. pr. H. FIETS m. beste b. event, t. inr. v. z. g. a. n. kook kachel. Br. m. merk en pr. G 138 MERKFÏETS zonder banden te k. gevr. Philips Radio te koop. Santpoortenstr 50. TE KOOP: h. rijwiel E. N. R veerende voorv. beste banden 26 x 2 ook gesch v. transp. Vinken, straat 3S H.-N. Diversen VOOR UW VERHUIZINGEN Houtgraaf en Bolsenbroek, Dr. D. Bakkerlaan 8-10, Bloemendaal. Tel. 222 99 Bergplaats voor inboe. dols. DROGE GARAGE, PAKHUIS of ZOLDER, voor bewaring van Inboedels gevr. Br. m. gegevens O 135. Te huur gevraagd BOUW LAND 150 M2. Brieven G 135. Net meisje zoekt SPORTIEVE VRIENDIN. P.G. leeft. 16 j. Brle- en G 137. Wie trekt kap van beige KTX DERWAGEN over met bljlev. goed? Tevens gevr. dekzelltjc -. kinderw. Br. G 136 VERHUIZINGEN, bergplaat v. Inboedels. P. de Boer. Pljislaa 119. Tel. 27073 MASSAGE, PEDICURE. MA NICURE. E. Jansen Krt. Rozen- str. 8. Telef. 14585. Elke Woens dag spreekuur van 2-4 uur en 7-9 uur 's avonds. IETS TE VERVOEREN? II. B.C. doet het voor U. L. Laken: 24 rd. Tel. 21923. Meubelberging KLINIEK v. VOETVERZOR GING, morgentar. f 1 midd. f 0.60 av. f 0.30. Pljnlooze boh. Pijn. boomstraat 6. Tel. 24402. Welke verhuizer n. plano van SANTPOORT NAAR BUSSUM mee? Hoofdstraat S. Santpoort. OOK VOOR ZADEN IS UW ADRES: bloemisterij „Do Mor genstond". Soendaplein 31. Tolef. 19903. KUNSTGEBITTEN, overzet tingen. Reparaties, Tandtechni sche Inrichting Tetterodestr, 8. TE HUUR GEVRAAGD voor werk omgeving Haarlem kippers en platte wagens met generator. Hoog uurloon, langdurig werk. Aanbieding spoedig. Tel. 20652. Na 6 uur. Diversen te koop gevr. Z. g. a. n. B VBYUITZET gov#. Ik bet. oen goeden prijs. Br. G 219 Wilt u tegen goeden prijs NAAIMACHINE over doen? Schrijf dar. eens aan G 218. TE KOOP GEVR. in goeden st. zijndo Kinderwagen f 25 tot f 35. Tevens bruin heeren sport j3sje m. 46-4S. IJlstra. Langehee- renstrnat 40. 2 x bellen. Modern WANDELWAGENTJE te k. gevr. Br. met prijs G 2 51. Ter overn. gevr. nw. of in g. st. verk. dubbele SCHOOI/TASCH Lyeetst. Movr. Went, Zomor- zorgerlnan 9. Blemendaal. Govr. AUTOPED-BINNEN BAND 12 1/2x2 1/4. Const. Huy- genslaan 11, Hst. Tel. 26110. Te koop gevr. TCTNAMEU BLEMENT. Br. G 148. Tc koop gevr. ZOMERMAN TEL m. 42 en 46 of 48. Br. G 147 Particulier vraagt OUDE SCHILDERSTUKKEN, groot en klein, al of niet beschadigd. Brte- G 146. Te koop gevr. een WANDEL WAGENTJE. Br. m. omschr. on prijsopg. G 145. Te koop gevr. MARKTES leng te 2.43 M. Brieven G 144. Gevr. 1 p. hoogo KINDER SCHOENEN. Leef tijd ongev. 2 J. Zuidorstraat 33. Te koop gevr. goed onderb. KINDERWAGEN. Brieven met uiterste prijs cn kleur G 142. WERKBROEKEN' of daar voor geschikt zijndo pakken, gr. en kl. m.. gevr. Br. G 141. Ter overname gevr. 1 naar FIETS-REGENPIJPEN. Br met prijsopgavo G 154 Te koop govr. WANDELWA GENTJE. Vredenhofstr. 16. WANDKLW. te k. gevr. BE. m. pr. en kl. G 152. Net onderh. WAXDELW. te koop gevr. Br. met pr. en kleur G 151. Te koop gevr. goed onderb. KINDERWAGEN. Br. met nrija G 149. 1

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 11