FRANKEN'S IN ENKELE REGELS ABDIJSIROOP JE Italiaansch weermachtsbericht. Duikboot brengt vier schepen voor de Amerikaansche kust tot zinken ZATERDAG. ROME. 28 Maart. (Slefani). He* 665e weer machtbericht luidt: Bij een nachtelijk gevecht tusschen voorposten in liet gebied ten Zuidwesten van Trnimi vielen eenige tientallen gevangenen in onze handen. De havenwerken van Tooroek werden gebombar deerd door formaties van de Duitsche lucht macht.. die ook een koopvaardij schip troffen en bij luchtgevechten drie -jÉjandelyke vliegtuigen neergeschoten. Twee Hurricanes werden door onze jagers vernietigd. Bij een poging het vliegveld Martoeba te bom bardeeren. werd een vijandelijk toestel door onze jagers, die terstond waren opgestegen, neerge haald. Bij een aanval op Bengazi, als gevolg waar van slechts een persoon gewond werd. is een door het afweergeschut getroffen vijandelijke bommen werper brandend neergestort. Een ander vliegtuig werd vernield aangetroffen in de omgeving van Benina. Dit toestel was bij een vorigen aanval door het afweergeschut van Bengazi getroffen. Sterke formaties der Duitsche luchtmacht hebben opnieuw de havens La Valetta en Marsa Scirocco aangevallen en voltreffers geplaatst op drie sche pen. waarvan er een zonk en een ander van 8000 ton in brand vloog, terwijl een kruiser en twee torpedo jagers talrijke malen werden getrofefn. Luchtaf- weerstellingen werden buiten gevecht gesteld en ernstige schade toegebracht aan militaire gebou wen. Bij luchtgevechten boven het eiland verloren de Engelsche jachtvliegers twee Hurricanes. Vijandelijke vliegtuigen bombardeerden Patras (Griekenland) zonder slachtoffers te maken of scha de aan te richten. Een door het afweergeschut ge troffen vliegtuig werd gedwongen te landen. Vier leden der bemanning werden gevangen genomen. ZONDAG. ROME. 29 Maart. (Stefani). Het Italiaansche weermachtbericht no. 666 luidt als volgt: „Ten Zuidoosten van Mechili werden vijande lijke pantserwagens, die op verkenning waren, door het welgerichte vuur van onze artillerie op de vlucht gedreven. Onze vliegtuigformaties hebben met aan zienlijke uitwerking de militaire installaties en de haven van Tobroek gebombardeerd en met de boordwapens rijdende en stilstaande autocolonnes van den vijand aangevallen en hieraan zware schade toegebracht. Tijdens luchtgevechten werden vier vijandelijke vliegtuigen neergeschoten. Een jacht vliegtuig is niet op zijn basis teruggekeerd. In de nabijheid van de Amerikaansche kust heeft een duikboot onder bevel van korvettenkapitein Carlo Fecia di Cossato nog vier koopvaardijschepen met een gezamenlijken inhoud van 20.000 b.r.t. tot zinken gebracht. Hierdoor is de door deze duikboot op zijn tegenwoordigen tocht naar den vijand tot zinken gebrachte tonnage tot 32.000 b.r.t. geste gen. De beide tankschepen, waarvan melding is maakt in het weermachtbericht van Vrijdag, werden door de op den Atlantischen Oceaan opereerende duikboot onder bevel van korvettenkapitein Athos Fratemale tot zinken gebracht. De totale tonnage, die van einde Januari tot en met vandaag langs de Amerikaansche kust tot zinken is gebracht, is zoo doende gestegen tot 114.000 b.r.t. Finsch weermachtsbericht HELSINKI 29 Maart. In het Finsche legerbericht van vandaag wordt o.m. gemeld, dat gisteren in den loop van den dag boven de Finsche Golf vier hevige luchtgevechten zijn geleverd, waarbij de Finsche luchtmacht in totaal 27 vijandelijke jagers van het tijpe 1—153 en 1—16 heeft neer geschoten. Waarschijnlijk werden nog vijf jagers neer geschoten. Onze luchtmacht heeft zoodoende een nieuwe schitterende prestatie geleverd. De laatste maximumpres tatie werd geleverd op 25 Juni van het vorige jaar. toen 26 vijandelijke vliegtuigen werden neergeschoten. Hierbij moet nog worden vermeld dat in een gisteravond gevoerd luchtgevecht uit een formatie bestaande uit 23 vijandelijke vliegtuigen, 18 jagers worden neergeschoten. (D. N. B.) Finnen veroveren het eiland Suursaari Bolsjewistische bezetting vernietigd Officieel wordt uit Helsinki meegedeeld: Nadat de Sovjet-troepen in December het eiland Suursaari (in het Zweedsch: Hogland) haddden prijsgegeven had een zwakke Finsche afdeeling het eiland be zet. Bij een lateren aanval der Sovjet-troepen trok de Finsche bezetting zich van het eiland terug. Thans is Suursaari door de Finsche troepen volledig veroverd en is de bolsjewistische bezetting vernietigd. Daar de vijand ondanks zijn hopelooze positie tegenstand bood, verloor hij vele honderden manschappen aan dooden. UITGAAN Heden MAANDAG 30 MAART: Stadsschouwburg: Ballet „TiUy Sylon" (H.O.V.). 7.30 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Rede Ir. Mussert, 7.30 uur. Palace: „Vluchtelingen", 2.6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Alcazar", 2.30 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Verbannen". 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Hij en zijn typiste", 2.30. 6.30 en 8.45 uur. Moviac: Gevarieerd programma van 12 uur af. DINSDAG 31 MAART. Gemeentelijke Concertzaal: Concert H.O.V., 7.30 uur. Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. (De matinée in Palace begint op dezen Dinsdag te half twee). Apotheken De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zon dag) geopend: Apotheek Van Rijn N.V., Kleine Houtweg 15, Tel. 10539. Firma C. G. Loomeyer en Zoon, Zijlweg 34, Tel. 12495. Schoterbosch Apotheek, Rijksstraatweg 19, Tel. 12711. Te Heemstede is geopend: Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, Tel. 28197. Hoofdredacteur: C. J. van Tilburg. Heemstede PIv. Hoofdredacteur: G. X. /eenders. Heemstede Eerste medewerker: F. C- Derks. Haarlem li kunt lang: «locn niet Im rantsoen want U haalt een groot aantal sneedjes uit ons vakkundig bereid brood Eet uitsluitend ,,HALF OM" Alleen Franken bakt het echte! (vooral dun snijden) FABRIEKEN Haarlem - Bloemendaal - Heemstede Berlijn over de actie bij St. Nazaire Gevolg van het „Maisky-offensief" Het D.N.B. meldt d.d. 28 Maart: De almacht van de Duitsche afweerkracht op alle punten van Europa had niet duidelijker gedemon streerd kunnen worden dan in den afgeloopen nacht bij de slagyaarige afweeractie der Duitsche vloot- en landstrijdkrachten bij St.-Nazaire, zoo constateert men in Berlijnsche militaire kringen ten aanzien van het fiasco der Engelsche landings actie. De opzet en de uitvoering van de Engelsche onderneming duiden volgens het oordeel van mili taire deskundigen op de volgende twee bedoe lingen: 1De Britsohe behoefte aan scheepsruimte is zoo groot dat ergens een poging gedaan moest worden om daar een demonstratie tegenover te stellen. Het ligt in de mentaliteit van den militairen dilettant Churchill daartoe een actie te ondernemen tegen de duikboot basis St. Nazaire. De militaire inrichtin gen aldaar moesten verwoest worden. Deze poging is niet alleen mislukt, doch door onderschatting van de Duitsche afweer, reeds in den kiem ge smoord. De vijand kon geen enkel gericht schot lós sen, terwijl de landings vloot met man en muis aan vernietiging werd prijsgegeven. 2) Zonder twijfel moest deze actie ook den kreet der bolsjewieken om een tweede front bevredigen. In Duitsche militaire kringen gelooft men dat dit feit de Britsche Admiraliteit tot een dergelijke on derneming essentieel heeft aangezet. De druk van Moskou, dat zich in het Oosten hopeloos alleen ge plaatst ziet tegenover de macht der Duitsche wa pens, nu de winter zonder resultaat verstreken is, wordt steeds meer tot den stuwenden factor voor militaire daden van wanhoop, die men te Berlijn samenvat onder het begrip „Maisky-offensief" en' die beter dan wat ook de kanslooze positie van den tegenstander op alle oorlogstooneelen kenschetsen. Winterhulp Nederland en Ned. Volksdienst Door Winterhulp Nederland en Ned. Volksdienst zijn in het tijdvak van 16 t.m. 21 Maart j.l. bijdragen ont vangen tot een totaal bedrag van 1 88.021.23. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde houdt Dinsdagavond 31 Maart in hotel „Lion d'Or" een ver gadering. De heer C. Sipkes behandelt het onderwerp: „De cultuur van mais". en de heer A. Meilink: „Ge kleurde lichtbeelden uit de Schoolwerktuinen". ALLE-DAG-KERK. Bij den kerkdienst van de Alle-Dag-Kerk op Dinsdag 31 Maart des middags ten 3 uur in het Koor der Groote Kerk zaï ten gehoore worden gebracht Cantate no. 159 van Bach „Sehet wir ;eh'n hinaup gen Jerusalem". Medewerkenden zijn: 'ien Schut, sopraan, Maria Leenvaart alt, Piet Post tenor, George Spijkstra, bas, Hans Brüggen hobo en orkest Toegang en plaatsen zijn geheel kosteloos. Ingang Klokhuisplem. Bedrijfsappèl Provinciale Bedrijven De directies der Provinciale Eiectriciteits- Waterleidingbedrijven in Noord-Holland hebben Zaterdagmorgen vrijwel alle leden van haar per- soneelen opgeroepen tot ten bedrijfsappèl in he Rembrandtthcater te Haarlem, de eerste bijeen komst van dezen aard voor provinciaal perso neel. Ongeveer 1000 ambtenaren, beambten en werk lieden werden door Mr. W. J. Schönhard, Bestuurs raad der Provincie, verwelkomd namens den Com missaris der Provincie en de beide Directies. De heer Schönhard zette daarbij uiteen dat deze bij eenkomst ten doel had, den bij beide bedrijven be trokken werknemers inzicht te geven in. de ontwik keling van het vakverbondwezen en hun daardoor den weg te wijzen tot de nieuwe socialistische ge meenschap, die voor alle werkers komende is. Als sprekers begroette bij den gewestelijken leider van het N.V.V., den heer Fünckler, alsook den referent voor Sociale Zaken bij den Beauftrag- ten des Reichskommissars voor Noord-Holland, den heer Lüttgen. Na deze opening werd een film vertoond van den Donau van zijn oorsprong tot Weenen. De fraaie film, die o.m. Ulm. Regensburg en Passau laat zien, liet niet na, belangstelling te wekken. Daarna verkreeg de heer Fünckler het woord. Hij wees, onder herinnering aan wat het verleden op dit gebied gebracht heeft, op de veranderingen, die er in en door het N.V.V. hebben plaats gehad en wekte op, al wat de arbeidskameraden gescheiden houdt, terzijde te stellen, opdat voor het gansche Nederlandsche volk de weg naar de socialistische arbeids- en volksgemeenschap gevonden moge worden. Niet het kapitaal schept arbeid, maar de arbeid schept kapitaal. Ook voor den scheppenden Nederlandschen mensch zal een hem waardige plaats in zijn volksgemeenschap moeten worden in geruimd. Na de uiteenzettingen van den heer Fünckler werd een tweede film vertoond, die den aanwezigen een indruk gaf van het Duitsche bedrijfsleven, zooals dit na de machtsoverneming dor het nationaal- socialisme werd opgebouwd ten behoeve van den werkenden mensch. Vooral deze-film werd met groote belangstelling aanschouwd. Hierna gaf de heer Lüttgen een uiteenzetting van de verandering van de toestanden voor den Duitschen arbeider, zoodra hij met Adolf Hitler den nieuwen weg was betreden, waarbij hij een Earallel trok tusschen de ontwikkeling op dit ge- ied in Duitschland en in Nederland. Spr. uitte de hoop, dat wat op dit bedrijfsappèl gezien en ge hoord was, den aanwezigen gelegenheid zou geven, zich op den nieuwen tijd te bezinnen, opdat ook de Nederlandsche arbeidskameraad den weg naar eenheid en daarmede naar een algemeene sociale verbetering vinden moge. Na deze, evenals de vorige met aandacht be luisterde uiteenzetting sloot de heer Schönhard met een woord van dank tot de sprekers en een krachtigen oproep, om den nieuwen tijd in eenheid te beleven, de vergadering. Dat, wat gij niet hebt Die borrels en die sigaren, die gebakjes en die bonbons, kortom dat alles wax gij nu niet meer volop koopen kunt. Het moet u toch een belangrijk be drag per maand besparen dat u daarvoor geen geld meèr kunt uitgeven. Inderdaad, dat wat gij niet hebt, dat mist gij dubbel, maarer is een lichtzijde aan het ge val. Doet u zooals vele landgenooten: stort het bedrag dat u nu bespaart, in het fonds dat zorgt voor de pakketten voor onze dappere vrijwilligers in het Oosten. Nimmer hebt gij uw geld zoo goed besteed: nimmer werd met een dergelijk bedrag zooveel vreugde geschonken aan mannen, die zooveel moe ten missen, omdat zij hun harden plicht vervullen. Landgenoot, stort uw bijdrage nu en iedere maand weer op girorekening 4 3 2 1 0 0 t.n. van het Verzorgingsfonds Vrijwilligerslegioen „Nederland" te 's-Gravenhage. KAP TAAL BEWAREN is moeilijker dan geld ver garen. Belegt uw tijdelijk vrijgekomen gelden in so lide effecten. Wij geven U gaarne advies. VAN HALEM Co. N.V. Schoterweg 3 Haarlem Alle Bank- en Effecten zaken. Volgens berichten uit Canberra zullen vandaag be sprekingen gevoerd worden tusschen den Australischen minister van oorlog, Forde. en den opperbevelhebber, Sir Thomas Blarney om een belangrijke reorganisatie van het Australische leger uit te voeren. Deze zou ook de wij ziging van functies in het opperbevel inhouden. Koning Gustaaf van Zweden heeft Vrijdag na zijn operatie het Roode-Krulsziekenhuis te Stockholm ver laten. Domei meldt: Tijdens een buitengewone plenaire zit ting van den Japansehen staatsraad, die in aanwezigheid van den tenno werd gehouden, heeft deze het protocol goedgekeurd inzake het sluiten van een „modus vivendi" met de Sovjet Unie over de visscherijrechten, nadat een speciale commissie de aanvaarding daarvan had aan bevolen. De Amerikaansche minister van oorlog, Stimson, heeft bekend gemaakt dat Amerikaansche negers in Australië strijden in de gelederen der Amerikaansche strijdkrachten en dat in de komende maanden nog meer negertroepen zullen worden opgesteld. Het Amerikaansche ministerie van marine heeft, naai de Britsche Berichtendienst uit Washington meldt, mede gedeeld dat aan de Atlantische kust twee Amerikaansche vrachtschepen zijn getorpedeerd. De nieuwe Britsche ambassadeur te Moskou. Clark- Kerr, is Zaterdag, naar de Britsche Berichtendienst meldt, door Stalin ontvangen voor een onderhoud dat twee uur heeft geduurd. Bij dit onderhooud was ook de commissaris van buitenlandsche zaken Molotof aanwezig. Het Duitsche Bureau voor de statistiek publiceert een rapport over den stand van de bevolking der aarde. Vol gens de Jongste volkstelling in de verschillende landen telt de aarde een bevolking van 2216 millloen menschen. Naar Reuter uit New-Delhi meldt, heeft Cripps met Gandni een onderhoud gehad van ongeveer een hall uur. In aansluiting hierop heeft Cripps o.a. besprekingen ge voerde met den vroegeren minister-president der Vereenig- de Provincies en met B. G. Kher. Volgens berichten uit Ankara bestaat de mogelijk heid dat het begin van het proces wegens den aanslag op den Duitschen ambasadeur Von Papen 4 a 5 dagen moet worden uitgesteld, omdat het onderzoek toch meer tijd heeft gevorderd dan men had aangenomen. Het schijnt vast te staan dat er op de beklaagdenbank vier personen zullen zitten, en wel twee burgers uit de Sovjet Unie en twee in Joego Slavië geboren Turken. Gedurende de a.s. Paaschvacantie, die in Amsterdam van Donderdag 2 April t/m. Dinsdag 14 April a.s. wordt gehouden, zai de spoorwegspeelkamer in het Centraal Station te Amsterdam wederom op alle werkdagen ge opend zijn en wel van 10 tot 12 en van 13 tot 17 uur, met uitzondering van den Goeden Vrijdag en de beide Paasch- dagen. Blijkens de cijfers, medegedeeld door het bureau van statistiek der gemeente Amsterdam bedroeg de bevolking, die op 1 Januari 1941 nog 803.073 zielen telde, op het einde van het jaar 801.021. De vijfjarige J. H. G. Dekker is in de Maas te Rotter dam gevallen en verdronken. Uit een bontopslagplaats aan het Zeeburgerpad te Amsterdam zijn 62 zilver- en platinavossen ter Waarde van f 28.000 gestolen. Van de veerpont te Maasbommel is door onbekende oorzaak een kabel losgeraakt. De 20-jarige Weterings uit Macharen. die op de pont stond, kreeg de kabel tegen het lichaam en was op slag dood. De broodvisschers van Vinkeveen en Loosdrecht heb ben een nevenberoep gekozen en wel in den vorm van het zoeken naar kalmoes. Uit de kalmoeswortels worden geneeskrachtige kruiden bereid. De bekende jeugdherberg „Koningsbosch" te Bak- kum zal met Paschen a.s. tien jaar bestaan. De jeugd herberg noteerde in dezen tijd ruim 60.000 bezoekers. De Hilversumsche politie heeft ontdekt, dat de nacht ploeg van een Hilversumsche tapïjtfabriek, bestaande uit zes man, zich aan diefstal van garens heeft schuldig ge maakt. Alle zes mannen zijn ingesloten. Van de zijde der Nederlandsche spoorwegen wordt meegedeeld, dat de veerdienst Enkhulzen—Stavoren heden volledig is hervat. De 15-jarige F. O. uit Steenderen is te water geraakt en verdronken. Het zesjarig zoontje van de familie A. Hofstra te Barnflair (Gr.) Is onder een wagen geraakt en op slag gedood. De Amsterdamsche politie heeft namens de ouders de opsporing verzocht van de minderjarige Chr. El. Baron, oud 15 jaar, die sedert 22 Maart j.l. wordt vermist. Eveneens wordt de opsporing verzocht van Geertruida Leen, 21 jaar oud, die op 23 dezer in overspannen toe stand de woning van haar ouders te Amsterdam heefl verlaten. Bij de zwemwedstrijden, die „De Dolfijn" Zondag in het A. M. V. J.-bad te Amsterdam hield won Jopie Waal- berg de 200 M. schoolslag voor Tonny Bijland, in 3 min. 0.2 sec. J. Merkesteyn zegevierde op de 400 M. borstcrawl. in den tijd van 5 min. 21.2 sec. U B.S. wint van de Roodbroeken Ondanks de 4—2 nederlaag, die de roodbroeken op Hout- rust te slikken kregen zullen de Haarlemmers met genoe gen aan den wedstrijd tegen H.B.S. terug denken. Door beide elflallen werd een aantrekkelijke partij voetbal te zien gegeven, waai in Haarlem technisch de meerdere was. Vooral de kleine spelers van Gooi, Bot en Boeree waren hun tegenstanders steeds te vlug af. maar in laatste sïantie vonden zij den H.B.S.-doelman Boas in ze grootschen vorm tegenover zch, dat er geen doorkomen aan was. De Haarlemsche achterhoede was de zwakke plek in het elftal. Reeds 5 minuten na den aanvang kon Van der Vegt door een misverstand in de Haarlemsche achterhoede de score openen. Van der Hulst maakte echter spoedig met kopbal na een voorzet van Koning gelijk. De H.I middenvoor profiteerde van een kans, toen Kluyt een lange bal voor zijn doel niet tijdig in zijn bezit kon krij gen (2—1). In de tweede helft vooral toonde doelman Boas zijn pariteiten. Herhaaldelijk werd de Haagsche keeper op de proef gesteld, maar tot scoren kwamen de roodbroeken niet. Na een half uur spelen raakte Verhappen even ge blesseerd waardoor Langelaan met een schot van korten afstand den stand op 31 bracht. Voordat Haarlem zich hersteld had, trok Kuneman er tusschen uit om voor de vierde maal- keeper Kluyt te passeeren. Haarlem gaf zich nog even volkomen en zag kans om uit een corner van Koning een tweede doelpunt, gescoord door Bot, te pro- duceeren. Nuttige overwinning van E.D.O. E.D.O. heeft zich practisch in veiligheid gebracht door een klinkende 51 overwinning op het Utrecht- sche D.O.S. Voor rust zag het er niet naar uit, dat de rood zwarten in deze ontmoeting het zoet van de overw ning zouden proeven. Hoewel het spel van de Utrechtenaren en met name van Dumortier tegenviel, kwamen de gasten toch aan een verdiend doelpunt, toen ongeveer vijf minuten voor rust de invaller-linksbuiten Klaasse met een wel gericht schot doelman Verhagen het nakijken gaf. In de tweede helft pakten Zandstra c.s. aanstonds beter aan. De Haarlemmers kregen weer nieuwen moed, toen Hellingman nog geen vijf minuten na de hervatting uit een vrijen schop van Spek den gelijk maker scoorde (11). E.D.O. bleef daarna het meest in den aanval. Eerst tien minuten voor het einde kon Bax zijn ploeg met een hard schot de leiding geven (21). Toen waren de Haarlemmers niet meer te houden. Bax vergrootte met twee fraaie doelpunten den voor sprong tot 41 en Hellingman kreeg een minuut voor het einde de gelegenheid den stand op 51 te brengen! De tweede- en derde klassers Scholen en R.C.H. wonnen De Kennemers hebben ondanks een groote veld- meerderheïd geen kans gezien van K.F.C. te win nen. Talrijke aanvallen werden door de "Wijkers on dernomen, vooral in de eerste helft, doch de be ruchte „muur" was weer ondoordringbaar. K.F.C. trachtte met sporadische uitvallen het eene doel-, punt te scoren, dat zij als regel noodig hebben om te winnen, doch ook dit lukte niet. zoodat de stand 0-0 bleef. Bij Santpoort was men productiever. De club van Nijssen is nog niet geheel veilig en daar de strijd tegen een adspirant-hekkenslulter, Alkmaar- sche Boys. ging. werd met zeer vee! élan gespeeld. Voor de rust was de oogst schraal (een goal van v. Bakkum), doch daarna was de meerderheid zóó groot, dat het voor de Alkmaarders op een débaele uitliep (6-0). Vooral Bakkum was weer productief met 4 goals, terwijl voorts Wijker en Kaldenbacn su'cces haidd'en. De strijd tusschen nummer één en nummer laatst RCH-West Frisia) werd in Heem stede gespeeld. Het was een matige partij voetbal, waarbij RCH niet over pech had te klagen. Er zijn op de tribune, toen de stand kort voor het einde 4-3 was. angsten uitgestaan Tenslotte werd het echter toch nog 6-3. In dezen strijd was Wette met drie goals op dreef, daarna scoorden Biesbrouck, Hanse en Meyer. Rust 2-0 Het spel van West Frisia was zwak, doch de Enkhuizers zwoegden van het begin tot het einde. H.F.C. had gemakkelijk van Ripper de kunnen winnen als de voorhoede niet zoo hopeloos uit vorm was geweest. Kans op kans werd verknoeid voor het Rip per da-do el; het gelijke spel (1-1), dat Ripperda bevocht mag dan ook niet onverdiend heeten. Kees de Nijs scoorde voor de rust voor H.F.C., G. M. Leys daarna voor Ripperda. T.Y.B.B. kon het niet bol werken tegen Beverwijk. De thuisclubwas -door in vallers gehandicapt. Toch was ln de tweede helft nog veel mogelijk, want de stand was met de pauze 2-2. Beverwijk kwam echter op volle toeren en scoorde door Maenhout, Teeling en Holman, daarmede den stand op 2-5 .brengend. Schoten, de naaste concur rent der Wijkers, won ook, zij het met bescheiden cijfers (2-1) van Bloemendaal. De witten hebben vooral in de tweede helft goed gevoetbald. In de laatste minuut gelukte het hun, dank zij Noordhoff, den 2-0 achterstand, waarvoor van Wilpen en Tjeer- tjes hadden gezorgd, tot 2-1 terug te brengen. D.E.M. speelde zoowaar gelijk in den Helder tegen de club van dien naam (2-2) en is nu weer met Bloemenriaal gelijk gekomen. In den strijdZandvoortmeeuwen- Kinlieim, dien de thuisclub met 6-2 won, was vooral de jeugdige middenvoor van der Werf met vier goals productief. De thuisclub was veel sterker, omdat Kïnheim slecht overwinterd had. Ruststand 4-2. H.B.C. heeft het geheel aan zichzelf te wijten dat met 4-2 van Alcmaria Victrix werd verloren. De Heemstedenaren beheerschten het spel, doch goals bleven voorloopig uit. Smit c.s. werden echter onge duldig en de veranderwoede maakte zich weer van hen meester. De ploeg, die het zonder Vinke en Die- pendaal moest stellen, werd tallooze malen gewijzigd, de spelers liepen elkaar in den weg. -Alcmaria had het juiste tactische inzicht en zoo verloor de ploeg, die de beste kansen had. met 4-2. Smit scoorde vóór rust en Onland daarna: de stand was toen 2-2. Daar na buitte Venema de misverstanden uit (4-2). Ver- ndering was hier geen verbetering, integendeel! RANGLIJSTJES d i X U A X S M oe C. C£ w a District I. Tweede klasse A. ADO 16 10 2 4 22 JtCH 14 11 2 1 24 Feijenoord 16 9 2 5 20 ZFC 14 7 5 2 19 DFC 16 7 4 5 18 WFC 13 7 3 17 Ajax 16 6 6 4 18 HBC 14 6 3 5 15 VUC 16 7 4 5 18 KFC 14 5 4 5 14 Xerxes 16 6 5 5 17 Alc. Victrix 14 6 2 6 14 DWS 16 6 5 5 17 Santpoort 15 6 2 7 14 Stormvogels 16 5 3 8 13 Kennemers 12 4 3 5 11 EDO 16 2 6 8 10 HRC 14 4 2 8 10 DOS 16 2 2 12 6 West Frisia 14 2 3 9 7 Alkm. Boys 14 2 3 9 7 District II. Derde klasse B. Blauw Wit 15 10 1 4 21 Schoten 16 10 2 4 22 HBS 16 8 3 5 19 Beverwijk 15 9 3 3 21 RFC 15 7 3 5 17 Z.v.meeuwen 16 9 2 S 20 16 7 3 6 17 HFC 16 9 1 6 19 DHC 15 7 2 6 16 TYBB 16 8 2 6 18 Sparta 16' 5 6 5 16 Helder 14 7 2 5 16 Hermes-DVS 6 3 6 15 Kinhelm 15 4 4 7 12 Haarlem 16 1 9 13 Ripperda 16 3 4 9 10 VSV 16 5 3 8 13 Bl'daal 16 4 11 9 't Gooi 16 3 3 10 9 DEM 16 3 3 10 9 lége" ASTHMA. BÓRST- BENAUWDHEID. waarbij slym op dc Dorst vast zit, zal Abdijsiroop de slijm doen loskomen en borst en keel verzachten, Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S NED. KORFBALBOND. De Uitslagen. EERSTE KLASSE. Noord-Holland: Koog ZaandijkDVD 4.-4: Westerki tier—SVK 4—4; Blauw Wit—Swift 6—9; ArchipelOos kwartier 63. ARCHIPEL-OOSTERKW.VRTIKIt 6 Na 15 minuten geeft mevr. Nagelkerker-Pal Archipel op eenigszins gelukkige wijze de leid (10). Het snelle tempo blijft aan beide zijden handhaafd, de Archipel-aanval is echter gevaa: ker dan de O.K.-aanval en na 25 minuten weel Schoondcrwoerd den stand op 2-0 te brengei gelkerker vergroot den voorsprong met een afsla schot (30). Na de rust mist O.K. eenige gem kelijke kansen, succes komt echter wederom Archipel. C. Nagelkerker brengt den stand op Enkele minuten later scoort D. Starink echter verdiend tegenpunt (41). Ritburg van Archi brengt onmiddellijk hierop met een afstandsc den stand op 51. Mej. D. Segerius maakt op le rige wijze O.K.'s tweelo doelpunt (52). Kort li na heeft Archipel wederom succes door kerker (62). Oosterkwartier speelt niet ontm digd werder. Kort voor het einde gelukt het G. Starink den eindstand op 6-3 te brengen. Mussert spreekt te Haarlem Ter voorbereiding van de openbare vergader in het Gem. Concertgebouw te Haarlem, waar M sert hedenavond het woord zal voeren is Zaterd middag door de N.S.B. een omvangrijke pro; ganda gemaakt. Zoo maakte de W.A. een wandel door de stad en vormde spreek- en zangkoren, auto met geluidsinstallatie was eveneens in die gesteld en aan de colportage was een belangri. uitbreiding gegeven. Een en ander trok veel langstelling. P.T.T. De heer J. P. van Duivenboden. schrijver op bureau van den telefoondienst te Haarlem is benoe tot bureelambtenaar derde klasse. De bureelambtenaar derde klasse M. H. J. Dog naar, werkzaam op het bureau van den telefoondie te Hengelo is verplaatst naar vorengenoemd bureau Haarlem. EENPANSMAALTIJD. Ten behoeve van het Duitsche Wïnterhi werk heeft Zondag een eenpansmaaltijd in Haar) en omliggende gemeenten plaats gehad. Een 21 groot aantal belangstellenden was aanwezig heeft zich de erwtensoep uitstekend laten smaker. Te Haarlem heerschte in de kazerne aan den K denhorn een bijzonder opgewekte stemming, ti gevolge waarvan eenige Amerikaansche verlot gen na"ar wensch slaagden en ook op andere w> het een en ander kon worden ingezameld, zoo het financieele succes eveneens verzekerd was. Muziek vroolijkte de bijeenkomsten op, waars werd deelgenomen door diverse Nederlandsche Duitsche autoriteiten. MILITAIR CONCERT VOOR DE DUITSCHE WINTERHULP. 's-GRAVENHAGE, 28 Maart. Hedenavond het muziekkorps van den staf van den Weermach bevelhebber in Nederland een concert ten bate de Duitsche Winterhulp voor dezen derden oorloj winter. DAG DER WEERMACHT. 's-GRAVENHAGE, 29 Maart. Zondagmidc is, in aansluiting op den dag der weermacht 1 bate van het derde winterhulpvverk van het Duitse volk, in de zalen van den Haagschen dierentuin eenpansmaaltijd gehouden, waarvoor buitengewo veel belangstelling bestond, zoowel van Duitse als van Nederlandsche zijde. Tot de deelnemf behoorde de Beauftragte van den Rijkscommissa: Zuid-Holland, dr. Schwebel. Het muziekkorps van het luchtwapen begeleid den maaltijd met opwekkende nummers. RADIO PROGRAMMA DINSDAG 31 MAART 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 7.15 Gramofoomuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. Gramofoonmuziek. 8.00 Politiek weekpraatje (opn.). Ochtendgymnastiek. 8.25 Gramofoonmuziek. 8.30 B. i._ Nieuwsberichten. 8.45 Gramofoonmuziek. 9.15 Voor de hu vrouw. 9.20 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. Amabile-sextet. 12.00 Otto Hendriks en zijn orkest. Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische beric! ten. 13.00 We trekken de velden in. 13.15 Het Omroe Harmonie-Orkest. 14.00 Concertgebouworkest (opn.). gramofoonmuziek. 16.00 Ziekentroost. 16.20 Gramofoonro ziek. 16.45 Voor de jeugd. 17.00 Gramofoonmuziek. 17.15 N. O. Nieuws-, economische- en beursberichten. 17.30 G rard van Krevelen en zijn orkest. 18.00 Radiotooneel. II Gramofoonmuziek 18.35 Neerlands stem van het O front. 18.50 B. N. O. Nieuwsberichten, 19.00 B. N. O. sproken binnenlandsch overzicht. 19.10 Gramofoonmuzifi 19.30 Bonte avond. Vanaf 20.15 alleen voor de RadioCe trales die over een lijnverbinding met de studio besctó ken. 20.15 Ensemble „De Kwintslag". 21.00 Bonte avo: 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. 22.10 Orlee Malando en solist (opn.). 22.55 Gramofoonmuziek. 23.3 24.00 Ernst van 't Hoff en zijn orkest en soliste (opn.). HILVERSUM II, 301.5 M. 7.15—8.00 Zie Hilversum I. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 8.45 Zie Hilversum i. 8.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgei wijding 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Pianovoordrad en gramofoonmuziek. 11.40 Gramofoonmuziek. 12.00 B semble Jaon Lancé. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economise! berichten. 13.00 Zang met pianobegeleiding en gramofoce muziek. 14.00 Gramofoonmuziek. 14.30 De Lichte Tok 15.30 Voor de zieken. 16.00 Het Bachfeest van de Unive siteit te Keulen I. (opn. met inleiding). 16.40 Ovgelconeei'. 17.15 B. N. O. Nieuws-, .economische en beursberichte 17.30 Melodisten en soliste. 18.00 en Uw naasten U zelve. Van geven en ontvangen" klankbeelden uit leven van een volk. 18.45 Cello en piano, en gramoioa muziek. 19.30 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.40 Spiegel ve den dag. 19.50 B. N. O. Praatje in Zeeuwsch dialect. 201 B. N. O. Engelsche uitzending: „Holland and the ecoK mie reorganisation". (Voor de Radio-Centrales: Grarw foonmuziek). Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrai: die over een lijnverbinding met de studio beschikke 20.15 Het groote Omroep-Orkest en soliste. 21.00 Mevrou van Straten wil het naadje van de kous weten. 21.45 Salop orkest. 21.45 B. N. O. Nieuws-berichten. 22.00 Gramofow muziek. 22.10—22.15 Avondwijding. ROMAJ 8) „Nou zoo eir hem V' hoed h „En „Ik „Ach nakom Bij vond 1 u te m uw be: Hij ,.Lat mighei Hij 1 in de en vee Johi uur o) Het is kastan eerste jroots ;uin v wonin men s Mev doet I haar nog zi weren in tw haar j Hoeze Johan Kybei haar die el kaar De krijgt raam men j toe h „Hi laten zelf t op ee woon onges ze, te plaat: Jol en k zich melij ande Kybe blik nu n Mi en h gen frou' of gi zeer Zr heef dat ,JV wete „1 WOO! alles maa Ei waa gaat en v hieli stre! zorg geer moe verl late han verl ded Z jnm late dat om< Robert Gilden en zijn orkest spelen op ultnoodiglng van liet Sonderrefcrat Truppcn- tietrcmmg van liet Rijkscommissariaat XS9* do weeiTnaohtMn J~ke9t Zaterdag: werd op de Groote Markt te Haarlem door de W.A. in spreekkoor liet leidend Bij dc Nederlandsche vrijwilligers Uer Wallen SS. Tijdens het morgentoilet, tijdens dc uitvoering ln het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Den Haag. T, ioto Stapf-Mol-Pax Holland-c beginsel der N.S.B. uitgesproken. foto Peperkamp SS-P.K.Frltz-Stapf-Pax-HollaAdtf

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 2