I Zekerheid RNHEM PREDIKBEURTEN Dopspoeder 1 I 9 RembrandtDer Liebe Augustin Het refreintje van den „lieben Augustin" is ook ten onzent welbekend. Onze overgrootmoeders zon gen het reeds en waarschijnlijk hebben haar over grootmoeders het eveneens gekend, want het liedeke stamt reeds uit de zeventiende eeuw. Zoo ver trouwd een ieder het „Alles ist hin" in de ooren klinkt, zoo weinig bekend is het feit dat de bewuste Augustin een werkelijk bestaande figuur is geweest. Markus Augustin, de vader van het refreintje, was in het Weenen van drie eeuwen geleden een perso nage van gewicht, al kon men hem moeilijk tot de autoriteiten rekenen. Hij was namelijk de meest gevierde volkszanger van zijn land en de Weeners, toch al gevoelig waar het muziek en zang betreft, droegen hem op de handen. Nu nog blijkt die ver eering uit de gedenkteekens in de Donaustad, zoo als de Augustinbrunnen, die de herinnering aan den „Bankelsanger" levendig houden. Augustin plachtte zijn zelfgemaakte liederen te zingen in het café „Süssen Löch'l". dat nog altijd, zij het onder een anderen naam, in de buurt van den Stefansdom te vinden is. Het. waren vooral spot liederen op het keizerlijke hof, waarmede hij popu lariteit verwierf. Augustin lanceerde daarin op ge moedelijke wijze ongezouten critiek op de vreemde invloeden, de intriges en de vrouwen aan het hof en het is met name deze critische zijde van de figuur Augustin, waarmede de film zich bezig houdt, Augustin een prachtige rol van Paul Hörbiger, zooals hij daar ir. zijn schilderachige kleedij en met den doedelzak door het oude Weenen trekt richtte zijn schimpscheuten in de eerste plaats op de markiezin de Valais (Hilde Weissner). gunste linge van den keizer (Michael Bohnen) en deze in vloedrijke Frangaise liet natuurlijk mets onbeproefd om den spotter ten val te brengen, hetgeen haar ten slotte gelukte. Voor Augustin volgden daarop don kere dagen. De man, die den gezonden volksgeest tegenover een verdorven hoflucht stelde, die met open vizier voor een goede zaak vocht, moest het in den ongelijken stryd afleggen. Hij komt in de gevangenis terecht en of dat nog niet voldoende is, verliest hij bovendien zijn geliefde Mariandl, (Maria Andergast) bij de pestepidemie die Weenen teistert. Augustin geelt zich na een geslaagde vlucht uit den kerker aan de alcohol over. Nog vindt hij inspiratie voor het zingen van een lied, een lied dat hem onsterfelijk zal maken. Het is het „Ach du lieber Augustin", dat de zanger op het kerkhof ten beste geeft, nadat hij op een somberen morgen groteske episode uit een grotesk leven in een graftombe ontwaakt, waarin de stadsdienaren hem geworpen hadden, in de meening met een dooden pestleider te doen te debben H. VOSKUIL. MoviacAls de kaarten spreken De directie van het Moviac-Theater heeft deze week een goed verzorgd programma samengesteld. „Stad en Land in de lente" is een fraaie natuur film, waarin ons een voorproefje wordt gegeven van alle geneugten die de lente biedt. Het zijn alle zeer geslaagde opnemingen van ontluikend leven in de natuur zoowel uit het ryk der dieren als ook urt dat der planten. „Geheimen der Mummiën" is een cultuurfilm die ons voert naar het geheimzinnige rijk der Egypti sche Pharao's en naar het Egyptisch Museum te Berlijn, waar de hïèroglyphen die op de grafzerken en papyrusrollen waren aangebracht, worden ont cijferd. De hoofdfilm „Als de kaarten spreken", geregis- DE ARNHEM geeft 't 6.30 2.30, UITGAAN Heden ZATERDAG 11 APRIL: Palace: „Jongens van de koopvaardij", 2, en 8.45 uur. Luxor Theater: „Circusgasten", 2.30, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Boefje", 2.30, 6 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Der liebe Augustin' 6.30 en 8.45 uur. Moviac: Gevarieerd programma, o.a. Stad en land in de lente, van 12 uur af. ZONDAG 12 APRIL. Rembrandt Theater: Olympiadefilm II, half twaalf. Tuinzaal Gemeentelijk Concertgebouw Piano- matinée André Jurres, 2.30 uur. Stadsschouwburg: speciale matinée Martie Ver- denius' cabaret-revue „Luilekkerland", 2.30 uur. Stadsschouwburg: „School voor vrouwen" door het Nederlandsch Tooneel. 7.30 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Groote sterren parade, 7.30 uur. Palace: „Jongens van de koopvaardij", 1.30, 3.45. 6.30 en 8.45 uur. Luxor Theater: „Circusgasten", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Frans Hals Theater: „Boefje", 2.4.15, 6.30 en 8.45 uur. Rembrandt Theater: „Der liebe Augustin", 1.30, 3.45, 6.30 en 8.45 uur. Moviac: Gevarieerd programma, o.a. Stad en land In de lente, van 12 uur af. MAANDAG 13 APRIL: Bioscooptheaters: Voorstellingen des middags en des avonds. Apotheken De volgende apotheken te Haarlem zijn van des avonds acht tot des morgens acht uur (ook op Zon dag) geopend: Fa- Duym en Keur, Keizerstraat 6, Tel. 10378. Firma Begeman en Sneltjes, Kruisweg 30. Tel. 10043. Marnix Apotheek, Marnixstraat 65. Tel. 23525. Te Heemstede is geopend: Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, Tel. 28320. seerd door Walter Ruttmann laat zien aan welke gevaren diegenen blootstaan, die al te veel waarde hechten aan de voorspellingen van een waarzeg ster. De politie slaagt er tenslotte in de beruchte waarzegster Prochowski te ontmaskeren. De binnenlandsche actualiteiten brengen o,a. het „vlöggeln" te Ootmarsum op eersten Paaschdag, de eerste paardenrennen in het nieuwe seizoen op Duindigt en wandelsport in de omgeving van Den Haag. Het Ufa-journaal bevat o.a. de training voor het nieuwe zwemseizoen te Berlijn, het bezoek van koning Boris van Bulgarije aan Hitier, Fransche filmacteurs bezoeken de Duitsche hoofdstad, een kijkje in een Duitsche gloeilampenfabriek en nieuws van het Oostelijk front en van de landingspoging te St. Nazaire. J. E. ANDREAS. Luxor Circusgasten Watt en V2 Watt) Wie in „Circusgasten" een Watt en Half Watt film verwacht te zien, komt bedrogen uit. In Circus gasten spelen deze beide komieken maar een zeer ondergeschikte rol, al treden ze ook nu weer op als beschermers van een jong meisje tegen de vermeen de slechte bedoelingen van een jongen man. zooals men weet één van hun traditioneele rollen. Een belangrijker rol speelt Hans Moser als de clown-circus-directeur-vader. Moser weet zijn fi guren altijd te doen leven, zoo ook in deze film, hij is dan ook verreweg de beste speler in „Circus gasten", al zien we met genoegen Adèle Sandrock op de ons bekende manier de scepter zwaaien. Het is een film, die niet veel indruk maakt en die vrij abrupt eindigt. In het voorprogramma prachtige opnemingen van de twee „IJsarchitecten" Maxie Herber en Ernst Bayer. M. MEIJERINK—LEEMAN. Palace: Jongens van de koopvaardij Er zijn films waarover men niet veel behoeft te zeggen omdat ze nu eenmaal geen enkele andere pretentie hebben dan u, geachte toeschouwer enkele uren prettig te amuseeren zonder meer. Ge behoeft dus maar voor u zelf uit te maken of ge inderdaad een middag of een avond verstrooiing wenscht en wie wil dat eigenlijk niet in dezen tijd? of niet! De laatste mogelijkheid schakel ik eenvoudig uit omdat we tenslotte allemaal behoefte hebben om eens 'n paar uur er uit te zijn. Uit de zorg van alledag, uit de moeilijkheden en ook bevrijd van het vele praten. De film die ik u ditmaal aan beveel is geen kunstproduct. Werkelijk niet. Het is slechts een vroolijke amusementsfilm van een stuurman die aan land gaat eri zijn verschillende vriendinnen met wie hii sinds geruimen tijd corres pondeert bezoekt. Natuurlijk moet hij nog even zoeken voor de „ware" komt opdagen, maar laat het u een geruststelling zijn!, ze komt. En ze heeft onze sympathie nog ook. Zoo komt alles prachtig voor elkaar en kunnen we onzen zeeman een sympathieke rol van den sympathieken Gustav Fröhlich gelukwenschen met zijn keuze. En onszelf met de keuze van deze film. die niets anders be looft, dan ze inderdaad ook geeft: onschuldig en aardig amusement! B. KORSTEN. OPLEIDING TOT FILMTEEKENAAR De teekenwedstrijd uitgeschreven door de afdee- ling Jeugdbemiddeling van het Gewestelijk Arbeids bureau te Haarlem zal niet 13 April doch 23 en 24 April in de Gemeentelijke School voor Nijverheids onderwijs te Haarlem plaats vinden. Jongens van 15 tot 20 jaar en óók meisjes kunnen zich nog tot 18 April met eenige proeven van bekwaamheid bij den portier van het Gewestelijk Arbeidsbureau, Hoof- manstraat 17 te Haarlem aanm&lden. Als prijs be staat er gelegenheid acht maanden gratis teeken- onderricht te ontvangen ter opleiding tot filmtee- kenaar. PERPETUUM MOBILE Onder auspiciën van de Ned. Ver. voor Cultureele films zal de Haarlemsche kunstschilder en cineast Chr. Pointl in enkele steden van ons land filmle zingen houden over eigen werk. Daarbij zal ver toond en toegelicht worden de film „Perpetuum mo bile", waarin de wisseling der jaargetijden in hun steeds wederkeerenden kringloop het onderwerp vormt. DATUM VAN UITSPRAAK In ons nummer van gisteren staat abusievelijk, dat de uitspraak in de zaak tegen den notaris, die verdacht werd een ten onrechte gewaarmerkt af schrift van een notarieele akte ten Hypotheekkan- tore te hebben afgegeven, bepaald werd op 16 April. Dit moet zy"n 23 April. BIJDRAGEN VOOR WINTERHULP NEDERLAND Winterhulp Nederland heeft in de week van 30 Maart tot en met 4 April jl. bijdragen ontvangen tot een totaal bedrag van f 168.200.67. DE HOLLANDSCHE VOORSCHOTBANK. De N.V. De Hóllandsche Voorschotbank heeft Vrij dag te Haarlem haar jaarlijksche aandeelhoudersver gadering gehouden. De balans en de winst- en verlies rekening werden goedgekeurd; de heer H. D. Tjeenk Willink werd als commissaris herkozen. In het jaar verslag werd medegedeeld, dat gedurende het afge- loopen jaar slechts weinig vraag naar crediet bestond; de bank wist er niettemin in te slagen, in dat boek jaar de beschikbare middelen tegen een bevredigende rente uit te zetten. De bedrijfsonkosten bedroegen f 9550.29 over 1941 tegen f 9646.77 over 1940. De winst en verliesrekening sluit met een eindcijfer var f 31.725.37 en de balans met f 804.000.41. Op 1 Januari 1941 was uitgezet in voorschotten f 564.379.16; gedu rende dat boekjaar werd verleend f 135.058.81. totaal f 699.437.97. Britsche pantserwagens in de Libische Sahara vernietigd ROME. 10 April (Stefani). Het Italiaansche weer- maehtbcricht luidt: In Cyrenaïca zijn nieuwe ontmoetingen tusschen vooruitgeschoven afdeelingen in ons voordeel geëin digd. In den loop van de zuiveringsactie in de Libische Sahara werd de vernietiging van nog meer vijandelijke pantserwagens geconstateerd. In een aantal schitterende gevechtsacties bracht de luchtmacht aanzienlijke schade toe aan ravitailleerings- centra in het vijandelijke achterland. Duitsche jagers schoten in een luchtgevecht met sterke formaties vijandelijke jagers 4 Curtiss-toestellen neer. Een ander vliegtuig werd door het luchtdoelgeschut van Dzjalo getroffen en stortte in de nabijheid van de Ook tegen Malta werden opnieuw hevige aanvallen •an de spil gericht. De haven- en dokinstallaties van het eiland werden met goed gevolg getroffen en mili taire inrichtingen grondig vernield. Duitsche jagers vernietigden in luchtgevechten vijf vliegtuigen. Noodhospitaal beschoten Toen brak een waar trommelvuur los en het schoolgebouw, dat wij als noodhospitaal hadden inge richt. ontving verschillende treffers van zware vijan delijke artillerie", zoo lezen wij in het verslag van een oorlogsberichtgever aan het Oostfront. En het verslag gaat voort met het relaas, hoe onder dit moordend artillerievuur de mannen van het Roode Kruis met ware doodsverachting de aan hun zorgen toevertrouw de gewonden in veiligheid brachten. Enkelen lieten daarbij het leven. Deze helden, die met inzet van hun eigen leven trachten dat van anderen, ongeacht of het vriend of vijand betreft, te redden, moeten op uw hulp kunnen rekenen. Korten tijd geleden is een contingent Neder landers naar het Oostfront vertrokken, om zich daar aan zulk een taak te wijden. Zorgt u er voor. dat het hun mogelijk gemaakt wordt, dezen menschlievenden arbeid te verrichten. Steunt daarom de Nederlandsche Ambulance en stort uw bijdrage op girorekening 8 7 6 0 0 NEDERLANDSCHE AMBULANCE, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. ZONDAG 12 APRIL HAARLEM. X. H. Kerk. Groote Kerk. 10: Ds. I. P. van der Waal, 7: Dezelfde. Nieuwe Kerk. 10.30: Ds. W. J. van Elden. Oosterkenk. 10: J. J. van DuJ- lemen. cand. t. d. H. D. Noorderkerk, 10.30: Ds G. B. Wostemburg. em. pred. te Hilversum. 5: Ds. L. Niéuw-poort. Bakenesserkerk. 9.4-5: J. Groot. Kin- derkerk. Broedergemeente. 10.30: Ds. Bielke. Stads- E va ngcl isatlo.. lo en 3: J. F. Snoeks. Evang. Samen komsten Zuidcrkapel. 10: Joh. van Oostveen. Evang. te Alkmaar. 5: J. van Zeyl, Zandvoort. Evang. camenkomst. Vrije Evang. gein. io en Ds. D. J. D. du Fussé. li): Kindérkerk. Christian Science Society. 10: in de Ned. taal. 11.15: in de Eng. taal. Evang. Lutli. Gem. 10.30: Ds \V. Spliethoff. Ver. Doopsgez. Gem. 10.30: Ds. Frerichs. Vrljz. Herv. 10.30: Ds. C. B. Burger. Deventer. Rem. Ger. Gem. 10.30: Ds. J. Nlenhuis, Red. Pred. te Gouda. Ger. Kerk. Klop persingelkerk 10: Ds. A. M. Boeyinga. 5: Ds. L. Hoorweg. Zondag 26. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. J. W. Siertsema. 5: Ds. Js. v. d. Linden. Zondag 26. Zu:d-Oos:erkerk. 10: Ds. Js. v. d. Linden. 5: Ds. A M. Boeyinga. Zondag 27. Ger. Gem. 10 en 5: Lees- dlenet. BAPTISTEN GEM. 10 en 5: Ds. L. de Haan. R: Jeugddienst. Geloofs Gem. Het leger des Heils. 10: Heiligingsdiensl. 7.30: Opwekkingssamenkomst. Lei en Mevr. Lahuis. Pinkstergemeente. 10 en 5: Openbare samenkomst. Vrije Ka tb. Kerk. 10.30: Gezongen H. Mis. Toediening van het H. Doopsel. Hersteld Apost, Zendingsgem. io en 5: Godsdienst oefening. Deutsche,Evang. Gem. Kindergottesdienst urn 11.30 Uhr Pfarror Piling. SANTPOORT. 10.3 0: Ds. R. H. Oldeman. N. H, Kapel. 10.15: D.s. J. C. AALDERS, Amsterdam Ger. Kerk in H. V. 10: J. Blonet, hulpprediker. IJMVJDEN. X. II. Kerk. 10: Ds. A. Lagerwey, H. Doop. Bctlilchcnikcrk. 10: K. J. Noy, Jeugddienst. 5: Ds. L. W. Erdman. nerv. Evang. 10 en 5: Lees- dienst. G,er. Kerk. Wilhelmina-kade. 10: Ds. A. J. v. Dijk, Koudum. 5: Ds. 3. E. Wesbonk. Rambonnetlaan 10: Ds. S. E. tVesbonk. 5: Ds. A. J. v. Dijk. Chr. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. A Zwiep Doopsgez. cn Prot. Bond 10.30: L. Frater Smid, Overveen. Oud-Kath. Kerk 10: II. Dienst. 3: Vesper. Geloofsgemeenschap Leger dés nells. 10.30: Heiligingsdienst. 7.30: Verlossings samen k. IJMITDEX-OOST. N. H. Kerk. Goede Herderkerk. 10: Ds G. F. Callenbach. H. Doop. 5.30: Ds R. J. Wolfensberger, Utrecht, Jeugddienst. Herv. Vereen.- geb. Geen dienst. Luth. G.enootscli. 10.30: Mej. F. A. v. d. Bosch, Amsterdam. Stadsevang. 10: Broodbre- ken. Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. E. G. van Toylineen. Horst. AjKvst. Zcndiiigsgeni. 10: Godsdienstoefening. Vrij/. Hervormden. 10.30: Ds. Bakker. St. Jacoba- ParochleN VEIjSKX. X. H. Kerk. 10- Dr. E. Eramen, Haarlem BEVERWIJK. X. H. Kerk. 10: Ds. J, do Vries Doopsgez. Gein. 10: Ds. X. v. d Zijpp. uit Almelo. Vrijz. Herv. 3: Ds. G. Westmljse. uit Rotterdam. Evang. Luth. Gom. 10.30: Ds. J. Ph. Haumersen Ger. Kerk. 10 en 5: Ds. v. d. Brink, uit Santpoort. Vrije Evang. „Maranatha". 9.30: Bidstond. 10: J. Sevensma, uit Amsterdam. 7' Dezelfde. WIJK AAN ZEE EX DUIN. X. H. Kerk. Wijk aan Zee. 10: Ds. IJ. J. Drost, uit Schoten. Vereenigings- gebouw. 10: Ds. H. J. v. Rooyen uit Heemstede. Hoofdredacteur: C. J. van Tilburg, Heemstede PIv. Hoofdredacteur: G. X. Lcenders. Heemstede Eerste medewerker: F. C. Derks. Haarlem De chef van den Hongaarschen generalen staf, Gene- raloberst Szombathelyi, zal den llen April naar Rome vertrekken voor een bezoek van verscheidene dagen, ter beantwoording van het bezoek dat de chef van den rtallaanschen generalen staf, Cavallero, onlangs aan Hongarije heeft gebracht. In Vaticaanstad zijn enkele dagen geleden de opna men voor de film over paus Pius XII begonnen. De op namen zullen waarschijnlijk eind Juni zijn voltooid. De Engelschen zijn den laatsten tijd, naar uit Tehe ran gemeld wordt, overgegaan tot ontwapening van een heden der Iraansche infanterie. Reeds eerügen tijd gele den zijn soortgelijke maatregelen tegen de Iraansche artillerie genomen. De Egyptische minister-president. Nahas Pasja, heeft een verordening uitgevaardigd, die den Egyptischen arbeiders alle betoogingen cn stakingen verbiedt. Het totale verlies van de bolsjewistische luchtmacht In het tijdvak van 15 Maart tot 6 April van dit jaar be droeg. naar van Duitsche militaire zijde verluidt, 1069 vliegtuigen. De bolsjewisten verloren derhalve gemiddeld 46 machines per dag. Roza de Guchtenaere, een der belangrijkste figuren uit de periode van het Vlaamsche activisme, is in den nacht van Dinsdag op Woensdag te Gent, op 66-jarigen leeftijd overleden Het presidium van het Journalisten congres te Ve netië heeft besloten na den oorlog voor de gevallen jour nalisten een waardig gedenkteeken te stichten. Het con gres eerde de gevallen kameraden door een minuut stilte De 58-jarige kantoorlooper C. v. Wattum is bij een verkeersongeluk op den Bergweg te Rotterdam om het leven gekomen. De Amsterdamsche politie heeft een diefstal van 40 rollen stof en 1200 paar leeren handschoenen weten op te lossen. Acht personen bevinden zich in arrest. In de mijn Juliana te Eygelshoven is de gehuwde houwer Tllmans onder afvallend gesteente bedolven en gedood, De Amsterdamsche politie heeft vijf chauffeurs van een expeditiefirma aangehouden, die zich aan een groot, aantal diefstallen hebben schuldig gemaakt. Ook de heler Is aangehouden. Door een mislukte inbraak heeft de Amsterdamsche politie bij een winkelier in de Jan Hanzenstraat een hoe veelheid meel en anthraciet gevonden, welke voor den zwarten handel bestemd was. Aan de overzijde van het IJ te Amsterdam zijn de laatste dagen dertien jongemannen van 18 tot 20 jaar aan gehouden. die zich aan rijwieldiefstallen hebben schuldig gemaakt. Het bijna 3-jarig dochtertje van de familie P. L. Wiersema te Eenrum is in een waschkuip met kokend wa ter gevallen en aan de gevolgen overleden. De Hilversumsche politie heeft op heeterdaad drie rijwieldieven van vijftien en zestien jaar betrapt. HA VUT.EMMERMEER. X. H. Kerk Hoofddorp, lil en 3: Ds. J. C. Salverda. Aalsineerderweg 10: W. T. J. Koudstaal. Bennebrockerwcs 3 W. T. J. Koud- staal. Vijfhuizen. 10 en 3: A. C. Bröfens, Lijnden. 10: P. v. J. Be'rg. Badhoeve-dorp. 10 en 4.30: Ds. J. H. Boerlijst. Nieuwemeerdijk. iu: J. C. v. Nieukcrken. v. A'dam. DANSMATINEF. ANIKA. De jeugdige 14-jarige Nederl. danseres Anika, die kort geleden met succes in den Stadsschouw burg te Haarlem is opgetreden, zal op Zondag middag 19 dezer te Haarlem een enkele herhaling geven. Nieuwe uitgaven Bij de uitgever J. Philip Kruseman te Den Haag ver scheen de roman: „De vallei der veedieven" door B. M Brcsler. NED. VOETBALBOND Voor V.S.V. wordt het oppassen Beverwijk heeft een goede kans Voor E.D.O. en Haarlem is dan de laatste voetbal- Zondag al weer aangebroken en laten we hopen dat deze beide oude Haarlemsche clubs het seizoen met klinkende overwinningen besluiten. E.D.O. ontvangt Ajax en de roodbroeken gaan op bezoek bij H.D.V.S. Geen gemakkelijke wedstrijden dus. Voor V.S.V. wordt het zoo langzamerhand oppas sen. Indien Blauw Wit Zondag in Velsen wint en daar bestaat veel kans op, dan moeten de Velsena- ren nog naar het Gooi en als ze ook die ontmoeting zouden verliezen dan bengelen ze tezamen met 't Gooi onderaan. Zoover is het echter nog niet. De Vries en zijn mannen zouden er echter goed aan doen tegen alle verwachting in Blauw Wit een of meer punten afhandig te maken. Stormvogels gaat een lastigen. laatsten wedstrijd tegemoet tegen Xerxes. Veel vertrouwen in een IJmuider zege hebben wij niet. R. C. H. tegen Alkmaarsche Boys: de leiders te gen de hekkesluiters. Zoo op het eerste gezicht geen lastige opgave voor de R.C.H.'ers die er echter toch voor moeten waken niet in 't gezicht van de kampioenshaven te stranden. H.B.C. kan R.C.H. een goeden dienst bewijzen door in Zaandam van Z.F.C. te winnen. Onmogelijk is het niet doch we rekenen maar op een Zaandamsche zege. De Kennemers kunnen tegen H. R. C. hun wat late zegetocht voort zetten. Beverwijk kan Zondag kampioen zijn maar dan zou Schoten in Den Helder van Helder moeten verliezen. Inderdaad lijkt ons deze ontwikkeling niet onmogelijk door de Wijkers zelf het tegen Rip- perda niet al te lastig zullen krijgen. Wint Scho ten echter dan is nog alles mogelijk. Zandvoort- meeuwen zal haar kleine kans wel behouden door Bloemendaal met een nederlaag naar huis te sturen. Voor D.E.M. geldt het thans: nu of nooit want te gen T.IJ.B.B. dat den laatsten tijd uit vorm is, heb ben de Beverwijkers wel een kansje. H.F.C.Kin- heim is van geen enkel belang meer. Afdeeling 1 A: ETO 14 VSV 3 11 HFC 3 H RCH 4 12 Droste 12 Beverwijk 2 11 EDO 3 11 Hillinen 2 13 Klnheim 3 11 Afdeeling 1 B: NAS 13 DEK 13 TYBB 2 12 OIV 13 De wedstrijden om het biljartkampioenschap 71/2 De tweede dag van het klassieke kampioenstournool 71/2 leverde de volgende resultaten op. d. Pol 300 14 59 21.42 Sweering fi t c d i ■c M e. Geel Wit 12 5 I 6 11 3 22 Concordia 13 5 1 7 11 2 17 O. Gezellen 2 13 3 6 10 3 16 Alliance 2 6 8 4 14 DEM 2 14 3 8 9 6 12 Afdeeling 1 C: 6 8 Kennemers 3 11 6 4 13 7 7 RCH 3 12 6 2 4 14 9 6 Z.v.meeuwen 10 5 4 11 9 4 EDO 4 12 6 1 5 13 Klnheim 2 12 6 1 5 13 4 18 RCH 5 14 5 4 5 14 4 17 Haarlem 3a 11 0 6 10 4 15 Schoten 2 12 4 2 6 10 4 15 Stormv. 3 12 4 0 8 8 Vreeswijk Kobus Sweering De Leeuw Jacobs Van Vliet Gehrels 109 14 28 7.78 118 13 48 9.07 300 13 61 23.07 300 28 38 10.71 212 28 34 7.57 300 32 51 9.37 256 32 46 8.— Vreeswijk Kobus v. d. Pol Gehrels De Leeuw Jacobs Van VUet 186 14 41 13.28 300 14 135 21.42 274 18 48 15.22 300 18 43 16. PERSOONLIJKE DAMKAMPIOENSCHAPPEN 1912 VAN HAARLEM. In het clublokaal van Damclub ..Haarlem", bovenzaal café De Louw. Spekstraat. werden de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap 1942 van Haarlem eerste klasse voortgezet. De uitslagen luiden: J J. Holm wint van J. Harwijr L. Poots—P. Klaasen afgebroken; A. J. Oremus—I. Ris- seeuw afgebroken: A. Vos remise met J. H. Burghout; W. Beider wint van L. P. Huges; A. Fasol remise met C Vrolijk; A. P. Wassenaar—T. B. Dinkla afgebroken; A Smit remise met J. Oosterling. HERVATTING DER HANDBALCOMPETITIE. Het programma voor Zondag a.s. luidt: Districtsklasse. Dames: ZeeburgRapiditas 2 uur Sport Vereent—Concordia 11.10 uur Heeren: Sport VereentConcordia 10 uur Eerste klasse. Dames: Olympia—BGV 1 uur Heeren: AtlasRapidltas 11.30 uur Tweede klasse. Dames: Concordia 2OSS 9.15 uur Rapiditas 2—Vooruit 2 uur DEV—HOC 11 uur SSHBato 2 uur Heeren 2 B: OSSZaanland t 2 uur 2 D: HOC—DEM 2 uur BGV—Bato 2 uur 1940—SSH 2 12 uur Besluit van den Nederlandschen Korfbalbond Geen kampioenswedstrijden, wèl promotie- en degradatie-ontmoetingen Het bestuur van den Nederlandschen Korfbalbond heeft de volgende maatregelen getroffen: 1. Er zullen aan het eind van het seizoen geen wedstrij den om het kampioenschap van Nederland worden vast gesteld. omdat de daarvoor benoodtgde speeldagen niet beschikbaar zijn en er voor het spelen van deze wed strijden groote bezwaren bestaan wat het reizen en de voeding betreft. 2. Promotie- en degradatiewedstrijden zullen wel ge speeld worden met dien verstande, dat wanneer in een of meer districten die promotie, degradatiecompetities niet voor de aanvang van het gesloten seizoen 15 Juni Zijn geëindigd, zij zullen worden voortgezet op 16 Augus tus en volgende speeldagen, vallende voor het begin van de competitie 194243. Voor 2en Pinksterdag zullen pro- Jp'f Veelvuldige klacht van vrou wen en meisjes en met reden. Doch een vraag: Waaróm die fnare hoofdpijn verduren als er AKKERTJES zjjn die U daar direct van afhelpen AKKER TJES zyn vrienden in den nood. JVeetnn AKKERTJE De Nederlandsche Pijnstiller moUe- en degradatiewedstrijden worden vastgesteld. 3. Van vereenigingen. aan wie toestemming voor het organiseeren van seriewedstrijden is of zal worden ver leend. zal worden geëischt. dat haar programma's zoo worden ingericht, dat geen der spelers(sters) in totaal langer dan 120 minuten aan de wedstrijden deel neemt; met dien verstande, dat tusschen twee wedstrijden van eenzelfde twaalftal tenminste een pauze van 60 minuten moet zijn. 4. De districtswedstrijd Noord—Zuid (ontmoeting tus schen de vertegenwoordigende twaalftallen van Noord- en Zuid-Holland) bepaald op Hemelvaartsdag e.k. op het tererin van Z.F.C. te Zaandam, blijft gehandhaafd. HOCKEYPROORAMMA 12 APRIL. Eerste klasse: Gooi—TOGO; HDM— Amsterdam. Promotie-klasse A: Strawberries—HOC; HDM 2—SOS, Tweede klasse B: TOGO 2—VCL; HDM 4—Lelden 2. Derde klasse C' HBS 2—BMHC 3; BMHC 4—Leiden J, Alliance—TOGO 3; Kieviten 2—Alliance 2. Derde klasse D: Amsterdam 5—OK 2; FAHC 2—Straw berries 2; BMHC 5—Alkmaar 2; Alkmaar 3—FAHC. Vierde klasse F: BMHC 6—Alkmaar 4; Alliance 3- Strawberries 3; Zandvoort 2—HBS 3. J. D. Treslingboker, derde ronde: BMHC 2OK; Zand voortVictoria. MAAGZUUR In OPRISPINGEN -»"j gassen r van Dr.Ö-PUBOI5, :<Oriq. verpakApoJh-enOrog RADIO PROGRAMMA ZONDAG 12 APRIL 1942. HILVERSUM I. 415.5 M. 8.00 Gramofoonmuziek 8.15 De zin van het boer zijn. 8.30 Gramofoonmuziek. 9.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 9.11 Studiodienst. 10.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 11.3» De stem der S.S. U.45 Neerlands stem van het Oostfront,1 12.00 B. N .O. Nieuwsberichten en populair actueel praatje» 12.15 Gevraagde platen. 12 40 Uit Berlijn: Het Duitsche Volksconcert, li.00 Het Stafmuziekcorps van de Haagsche, Politie en gramofoonmuzlek. 15,00 Radiotooneel. 15.45 Amu sementsorkest solist c-n gramofoonmuziek. 16.45 Gramo foonmuziek 17.00 Zondagmiddagcabaret. 17 45 B. N. O. Sportuitslagen en Oostlandpraatje. 18.00 Melodisten en solist. 18.15 Sport van den dag. 18 45 GramofoonmuziekJ 18.50 B. N. O. Nieuwsberichten. 19.10 GramofoonmuziekJ 19.30 Roemenië, muzikaal programma. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met; de studio beschikken. 20.15 Gevarieerd avondprogramma) 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O.: Militair overzicht. 22.10—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 8.00 Nederlandsche Orgelcomposities (opn.). 8.30 Gramo-I foonmuziek 9.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 9.15 Voor de jeugd. 9.45 Gevraagde platen. 10 00 Toespraak door den heer H. J. Woudenberg. 10.15 Geviaagde platen. 10.3» Gooisch Strijkorkest. 11.30 OmroeprMeisjeskoor. 12.00 B; N. O. Nieuwsberichten, en populair actueel praatje. 12.15' Omroep-Kamerkoor. 12.45 Vier levensvragen: ..Waarom bezorgd'' causerie (opn.). 13.00 Gramofoonmuziek. 13.0! Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde: Wie en wal waren onze voorouders. 13.20 Millerkwintet en zang. 13.40 Weesper Accordeon-Vereeniging „Crescendo". 14.00 Ne derlandsche schrijvers spreken over eigen werk. 14.21. Opera „Don Carlos". 16.20 De bijen in de volkskunde. 16.3i| Pianovoordracht. 17.00 Duitsche Taalcursus. 17.25 Histo rische klankbeelden uit het grijs verleden. I. 17.50 Gerardj van Krevelen en zijn orkest en soliste. 18.30 Luisterspel] 19.00 De Melodisten en solist. 19.30 B. N. O. Nieuwsbe richten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B. N. O. Militair wcekozerzicht. 20.00 B. N O, Engelsche uitzending: „Dutch News Reel". (Voor de Radio-Centrales Gramofoonmuziek).; Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Onuoefs Symphonie-Orkest. solist en gramofoonmuziek. 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00—22.15 Gramofoonmuziek. MAANDAG 13 APRIL 1942. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Giamofoonmuziek. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.01 Gramofoonmuziek. 7.45 Ochtendgymnastiek. 7.55 Gramo-| foonmuziek. 8.00 B. N. O. Nieuwsberichten. 8.15 Gramo-1 foonmuziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gramofoonmu ziek. 10.15 Ensemble Joan Lancè en soliste (opn.). 11.01 Voor de kleuters 11.20 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.01 Pianovoordracht. 12.40 Almanak. 12.45 B. N. O. Nieuws-! en economische berichten. 13.00 Practische wenken aan boer en tuinder. 13.15 Klarinet en piano. 13.45 Gramofoon muziek. 14.00 De Melodisten. soliste en gramofoonmuziefcj 15.00 Voor de vrouw. 15.45 Orgelconcert en zang. 16.0» Godsdienstige lezing. 16.20 Orgelconcert en zang. 16.4! Voor de jeugd. 17.15 B. N. O. Nieuws-, economische en beursberichten. 17.30 Het groote Omroeporkest en solist.' (18.00—18.30 Landmans Lust). 18.50 B. N. O. Nieuwsbe richten. 19.00 B. N. O. Internationaal economisch praat je. 19.10 Cello en piano. 19.45 Gramofoonmuziek. Vanal 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnver binding met de sludio beschikken. 20.15 Concertgebouw-; Orkest (opn.). 21.00 Gramofoonmuziek. 21.15 Concertge bouw-Orkest (opn.). 21.45 B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 B. N. O. Politiek praatje. 22.10 U raadt wat wij draaien/ 23.10—24.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gramofoonmuziek. 10.0) Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.40 Aan de bron, 10.50 Hobo. plano en gramofoonmuziek. 10.40 Aan de bron| muziek. 11.30 Reportage. 11.40 Zang met pianobegeleiding, 12.00 Gramofoonmuzlek. 12.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest. 12.45 B. N. O. Nieuws- en economische berich-; ten. 13.00 Gerard van Krevelen en zijn orkest, solist en gramofoonmuzlek. 14.00 Citaarvoordracht en gramofoon muziek. 14.30 Viool en piano. 15.00 Roemeensch orkest Gre- gor Serban. en gramofoonmuziek. 15.45 Luisterflits. 16.00. Otto Hendriks en zijn orkest, en orgelspel. 17.15 B. N. 0. Nieuws-, economische- en Beursberichten. 17.30 Zang. piano en gramofoonmuziek. 18.00 Amusementsorkest en soliste. 13.30 Werk en winst. 18 50 Amusementsorkest en soliste. 19.15 Politiek weekpraatje. 19.30 B. N. O. Nieuws-; berichten. 19.40 Spiegel van den dag. 19.50 B. N. O.; Friesch praatje over actueele vragen. 20.00 Gramofoonmu-j ziek. Vanaf 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Gerard van Krevelen cn zijn orkest. 20.45 Muzikale actualiteiten van de week. 21.00 Klaas van Beeck en zijn oi sest. 21.4! B. N. O. Nieuwsberichten. 22.00 Gramofoonmuziek. 22.10- 22.15 Avondwijding. V '3 i A V i 1 V B m Ti iTUiiï Ks&JL - Dc Fülirer tijdens een bespreking bij de stafkaart In gezelschap van Rijksmaarschalk Hermann Goering en geueraal-veldmaarsdialk Keitel. Hoffmann-Stapf-Pax Holland-c Lente in de kinderboerderij van den Amsterdamsehen dierentuin, waar de levende have het speelgoed der jeugd vormt. Pax Holland-De Haan-m In het gebouw van den Haagschen Kunstkring te Den Haag werd een wed strijd in welsprekendheid gehouden. Foto: Jeiske dc Boer, die den eersten prijs van de groep Jongeren won. en .Tan Brouwer, die een eervolle vermelding verkreeg: belden leerlingen van het Gymnasium te Haarlem (Foto Stevens), Uit de imlatenschap van wijlen den heer Droog, voormalig wethouder der gem. Heem stede en stichter van het Gezondhcidshuls aldaar, ls een beeld bekostigd voor den gevel van dit huls. Foto: De bekende beeldhonkvcr Theo van Reyn legt de laatste hand aan het beeld, voorstellende moeder met kind, dot in den gevel van het buis is aangebracht, tfoto Stevens)

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 2