GROENTJES JEUGDDROOM LANGS DE STRAAT. FEUILLETON ROMAN VAN CHRISTEL BROEHL—DELHAES. 17) (Nadruk verboden) Duidelijk ontwaart Johanne den matten glans. In het maanlicht glinstert dit gewone, dikke glas als parelmoer, als een sprookje uit de geheimzinnige holen der schatgravers uit de sagen. En de gestalte verdwijnt, zóó als zij voetje voor voetje langs het krakende latwerk weer omlaag gaat, uit het ge zicht. Johanne slaakt een diepen zucht. Het kussen ritselt zachtjes bij deze beweging. Minuten lang heeft ze stlif en roerloos gelegen. Niet van angst voor iets onverklaarbaars, Nu kan ze weer vrij adem halen, nu stroomt het bloed weer naar haar hart, dan slaat ze de dekens terug en sluipt op bloote voeten naar het raam. In het maanlicht heeft de bouquet, zooals hij daar staat, iets be- tooverends. De witte margrieten gelijken groote ster ren en de vele kleine, onbeduidende Niemands- bloemen, welker naam men wel kent, maar toch steeds weer vergeet, vormen bij nacht een konink lijken ruiker. De bloemen zijn nog vochtig van den dauw; ze zijn dus pas geplukt. Johanne neemt den bouquet in haar beide han den. Buiten ziet ze Erich Kyber in de schaduw van het huis wegsluipen. Den volgenden morgen ziet Johanne zich ge noodzaakt naar de Jeugdherberg te gaan, want geen Erich heeft zich bii de Möllers laten zien. Jammer. Ze zou graag met hem hebben ontbeten, het brood voor hem hebben klaar gemaakt en de gloeiende, geurige koffie voor hem hebben ingeschonken. Hij heeft echter tevergeefs op zich laten wachten en derhalve blyft Jo niet veel anders over dan eens te informeeren. In de Jeugdherberg krijgt ze tot haar groote verbazing te hooren, dat hij nog niet eens op is. Als ze op 't punt staat aan haar verontwaar diging lucht te geven, deelt een der andere gasten haar mede, dat hü den geheelen nacht onderweg is geweest. „Den geheelen nacht?", vraagt Johanne, niet be grijpend. „De nacht is er toch om te slapen?!" „Kyber heeft ditmaal toch wat belangrijkers ge daan; hij heeft geschilderd". ,,'s Nacb's?" „De nacht was helder, dank zij de volle maan. Zóó helder, als ik het zelden gezien heb". Daarop weet Johanne niets meer te zeggen. Ze staat er wat besluiteloos, bij en overlegt wat ze intusschen zal gaan doen. Misschien kon ze wel eens naar de weekend-huisjes wandelen om het daar vertoevende volkje bij zijn ochtendtoilet gade te slaan. Nog heeft ze echter de uit steenen ge vormde treden van het pad door de bergweide niet achter zich, als Kyber haar na komt rennen. „Jo!", roept hij. „Jo!" Ze blijft staan, keert zich om en zegt 'lachend: „Ik dacht, dat je den heelen Zondag wou versla- pen". „Jij hebt goed praten", antwoordde hij, hijgend van het harde loopen, „ik ben werkelijk moe. Toen de zon opging, ben ik pas in bed gekropen". „Nadat je eerst mij nog even de stuipen op het ljjf had gejaagd Erich kijkt haar ontsteld aan. „Ben je er wakker van geworden? Ik deed het toch zoo zachtjes. Als ik dat geweten had „Wat dan?" „Wel, dan zou ik je toch even goeien nacht heb ben gezegd!", lacht hij vrijmoedig. „Dat had je bij de Möllers al gedaan. Waarom zou je dat dan nog eens herhalen?" Hij kijkt haar onschuldig en trouwhartig aan. „Ach, toen was het immers nog lang geen nacht. Toen was het pas avond!" Nu lachen ze beiden. Kyber laat zich languit in het gras vallen, onder het excuus, dat de wei hem tot luieren verleidt. Johanne tuurt in de richting van de weekend-huisjes. Er is daar geen mensch te bekennen, maar links in het dal klinkt het geplas van water. Waarachtig, de heele kolonie vermaakt zich in de Roer. Ontelbare armen slaan op de gol ven en daardoor ontstaan kleine springbronnen, waarin het zonlicht fiine parels en diamanten toovert een zeldzaam mooi gezicht. Jo gaat naast Kyber in het gras zitten, legt haar ai-men om haar knie en staart onafgebroken naar het water. In den stillen ochtend is het gelach en gejuich van de badende menschen duidelijk te hooren. In de verte werpt een klok haar zware klanken over be- gen en bosschen tot in het dal. De zon straalt aan een wolkenloozen hemel. Kippen kakelen, alsof zij op den prillen ochtend reeds honderden eieren had den gelegd. Op de boerderij blaft even een hond. Een dorpsjongen laat een schril fluitsignarl hooren. Maar dat alles vermag de stilte en de vredige rust, die over het landschap hangen, niet te verstoren. Johanne keert zich half om en zegt, zonder Erich aan te zien: „Ik dank je nog wel voor die bloemen van van nacht. Een origineel idee, maar je had wel door dat latwerk kunnen zakken en dan zou je een leelijke tuimeling hebben gemaakt". „Heb je een beetje in angst gezeten om me?", vraagt Kyber. Het klinkt dringend en vol hoop. „Angst?" Om jou? Hoogstens om mezelf. Wat zouden de menschen in het dorp wel gezegd hebben wanneer ze ie met een gebroken been onder mijn raam hadden gevonden?", antwoordt ze veront waardigd, maar dan keert ze hem haar gezicht toe, lacht en logenstraft zoodoende haar hartelooze woorden. Nochtans voegt ze er bekrachtigend aan toe: „Ik heb je toch niet gevraagd om zulke on zinnige klimpartijen te ondernemen!" „Tusschen twee schetsen door heb ik die bloe men geplukt. Ze lokten me zoo. Ze zagen er heel anders uit dan bij dag. En als ik bloemen zie, dan moet ik aan jou denken. Wat lag dus meer voor de hand dan dat ik jou die bloemen bracht. „En omdat je me anders niet kon bereiken, koos je eenvoudig den gevaarlijken weg langs het lat werk!" „Ja!" geeft hij openhartig toe. Hij is een flinke kerel, weet wat hij wil en volbrengt, wat hij zich eenmaal in het hoofd heeft gezet. ,,'t Was heel lief van je", zegt Jo daarop, terwijl ze hara blik afwendt, „ik was echt blij met die bloe men. Maar vertel me nu eens, wat je geschilderd hebt". „Niet vragen! Ik neem de stukjes straks mee naar de Möllers, tenminste als ik met je mag middag eten „Dat mag je! Is het de „Wilde Jacht?" (Wordt vervolgd). De plichten van ziekenfondsleden AMSTERDAM, 9 April. De persdienst van het N.V.V. schrijft o.m.: Dikwijls komt het voor. dat door ziekenfondsleden kostbare behandelingen worden aangevraagd of dure kunstmiddelen worden aangeschaft, zonder dat men zich tevoren met het fonds, dat de kosten zal moeten dragen, in verbinding heeft gesteld ten einde de ver- eischte machtiging te verkrijgen. Wordt dan later door het fonds terecht bezwaar gemaakt, de gemaakte kos ten te vergoeden, dan - blijkt dikwijls, dat door den verzekerde meer onkosten zijn veroorzaakt, dan het geval ware geweest, indien hij slechts de eenvoudige voorschriften had opgevolgd. In vele gevallen wordt geen overeenstemming bereikt en legt men de kwestie ter beslissing voor aan den commissaris, belast met het toezicht op de ziekenfondsen. Hoewel van die zijde tot nog toe de ruime opvatting werd gehuldigd, dat aan de verzekerden eenige tijd moest worden gelaten, om van hun verplichtingen op de hoogte te geraken, mag nu het ziekenfondsenbesluit reeds vijf maanden van kracht is redelijkerwijs worden verondersteld, dat daartoe thans voldoende gelegenheid heeft bestaan. Mochten zich dan ook in de toekomst nog verdere moeilijkheden voordoen, dan zal bij de beoordeeling daarvan allereerst worden nagegaan, of zij wellicht zijn ontstaan doordat de verzekerde zich aan de op hem rustende verplichtingen heeft onttrokken. Blijkt dit het geval te zijn, dan zal hij voor de nadeelige ge volgen daarvan aansprakelijk worden gesteld. Voor zooveel noodig wordt hier nogmaals de aan dacht gevestigd op de gedragslijn, welke verplicht verzekerden hebben te volgen. De opneming in een ziekenhuis kan alleen plaats hebben op medische aanwijzing en onder toezicht van wege het bestuur van het ziekenfonds of van den con- troleerend-geneesheer. Wanneer dus de huisarts de opname noodig acht, moet het fonds hiervan in kennis worden gesteld. Zooals is bepaald, is de verzekerde vrij in de keuze van zijn arts. Dit heeft aanleiding gegeven tot de ver onderstelling, dat men zich tot iederen willekeurigen arts kan wenden. Uitdrukkelijk wordt hier nogmaals gewezen op het feit, dat de keuze zich alleen bepaalt tot de aan het fonds verbonden artsen. De verstrekking van apparaten en kunstmiddelen (brillen, kunstoogen, breukbanden, enz.) geschiedt uit sluitend na machtiging vanwege het fonds of van den controleerend-geneesheer. Alleen wanneer alle belanghebbenden zich reken schap geven van het feit, dat de sociale wetgeving naast rechten ook plichten kent, kan worden verwacht, dat de beoogde verbeteringen tot hun recht komen. Hoe men kalfsvleesch bij voorkeur bereiden moet s GRAVENHAGE 10 April. Het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad schrijft: De laatste weken wordt er veel kalfsvleesch verkocht. Omdat kalfsvleesch zacht van smaak, niet taai en licht verteerbaar is, geeft men het graag aan kinderen en aan zieken. De gezonde mensch poudt meer van een pittig stukje vleesch. Dit Is een van de redenen, waarom men kalfsvleesch meestentijds at als kalfslapjes of als oesters, die omhuld waren met een pikant korstje van eiwit en paneermeel. Dat korstje voor kwam meteen, dat het vleesch tijdens de bereiding teveel uitdroogde. Paneermeel en eiwit behooren nu tot het verleden en dc kalfslapje^ ook, want zij zijn zonder dit omhulsel moeilijk klaar te maken. Toch kan het kalfs vleesch nog smakelijk bereid worden. Vele gezinnen bra den het als grootvleesch. Er is nog een andere bereiding waardoor het vleesch, vooral datgene, wat van heele jonge kalveren afkomstig is, zeer aan smakelijkheid wint. Het recept is eenvoudig, het vleesch wordt in stukjes gesne den. in boter of vet gesmoord en met de groenten en aardappelen van een stoofschotel meegekookt. In een vo rig bericht werd er reeds op gewezen dat het zeer gezond was, stoofschotels in plaats van stamppotten te gebruiken. Degenen, die dezen raad opvolgden hebben waarschijnlijk al bemerkt, dat alle bestanddeelen van zoo'n schotel el- kaars smaak overnemen. Ook het vleesch krijgt eenigszins den smaak van de groente en aardappelen. Als kalfs vleesch zeer jong is en minder smaak dan anders heeft, is het dus bij voorkeur geschikt om in een stoofschotel klaar gemaakt te worden. Eenige recepten daarvoor vindt u hieronder. Zij zijn bestemd voor 4 personen. STOOFSCHOTEL VAN WORTELTJES. AARDAPPELEN IN DE SCHIL, KALFSVLEESCH. 200 g. kalfsvleesch. l'-j kg. worteltjes, 1'-.. a 2 kg. aardappelen, boter of vet, zout. Het kalfsvleesch in stukjes snijden en in de boter of het vet bruin smoren. De aardappelen schoon boem en in stukjes snijden. De worteltjes schoon boenen i niet schillen. Aardappelen en worteltjes met wat kokend water en zout bij het vleesch voegen. De pan sluiten. De inhoud snel aan de kook brengen en gaar koken. Kooktijd 30 min. Alle bestanddeelen losjes door elkaar mengen en het gerecht zoo opdienen of het overtollige vocht afgie ten, met wat aardappelmeel binden en als saus er bij geven. STOOFSCHOTEL VAN SCHORSENEEREN EN KALFS VLEESCH. 200 g. kalfsvleesch, 1 kg. schorseneeren, l'-> a 2 kg. aardappelen, ('4 kg. spinazie of andijvie), boter of vet, zout. Het kalfsvleesch in stukjes snijden en in de boter of het vet licht bruin smoren. De aardappelen schoon boenen, in stukjes snijden, met wat kokend water en zout bij het vleesch voegen en meekoken. De schor seneeren schoon boenen; in kokend water, zoodat zi; juist onderstaan, 10 min koken. Ze vervolgens stroopen. in stukjes snijden, bij de aardappelen en het vleesch voe gen en meekoken. Wanneer alle bestanddeelen gaar zijn (na pl.m. 30 min.) ze losjes door elkaar mengen en het vocht naar verkiezing binden en er als saus bij geven- Aardiger van kleur, beter van smaak en gezonder wordt deze soofschotel. wanneer men er wat fijn gesneden rauwe spinazie of andijvie vlak voor het opdienen door heen mengt. Nieuw leven in den konijnenstal De tijd van de jonge Konijnen begint te komen. Vele worpen zijn er reeds. De voeding van de fokvoedster vereischt een groote zorg. Zij mag het dier niet vet maken, daar er dan groote kans is op mislukkingen bij de deking of het werpen. Het dier moet echter in goede conditie zijn, want ook bij magere voedsters zijn mislukkingen te verwachten. Tij dens de dracht is een extra voeding niet noodzakelijk, daar de zich ontwikkelende jongen nog lang niet zooveel van het moederdier eisehen als na de geboorte. Wel moet men er voor zorgen, dat het voer van de beste kwaliteit is. Groenvoer is onontbeerlijk. Eiwitrijk krachtvoer in de plaats van gekookte aardappelschillen is zeer ge- wenscht. Daar dit nu door de tijdsomstandigheden niet beschikbaar is. moeten de fokkers er dit jaar voor zor gen, dat voldoende eiwitrijke kruiden gedroogd worden om het aardappelrantsoen aan te vullen. Het grootbrengen van de jongen is voor de voedsters een geweldige prestatie. De jonge dieren groeien snel. Op een leeftijd van 4 weken weegt een nest van 6 stuks bij een middenzwaar ras ongeveer 75 van het ge wicht van het moederdier. Deze gewichttoeneming heeft het moederdier in den tijd van 2 maanden (gerekend van den dag van dekking af) alleen moeten opbrengen, want tot den leeftijd van 4 weken leven de jonge dieren vrij wel uitsluitend van moedermelk. Nu beginnen de jongen zelf te eten, maar bovendien blijven ze van de melk van de moeder profiteeren. Veertien dagen voor het werpen krijgt de voedster een dubbel hok. De tus3chenwand wordt weggenomen, zoo dat twee hokken één ruimte vormen. In het hok wordt dan meteen een nestkistje geplaatst in den tegenovexgestelden hoek van den mesthoek De voedster kan door op het nestkistje te springen zich aan de achtervolgingen van de steeds op zoogen uit zijnde jongen onttrekken. De voedstTs maken graag van het nestkistje als werp- HET HOEDJE De dame kwam de tram binnen, in gezelschap van een geleider, ongetwijfeld haar echtgenoot. Zij was zeer geagiteerd, haalde snel adem en had een ver hoogde kleur. Zij droeg een tuiltje bloemen in de hand. „Hè, hè!" zei ze, nog hijgend van emotie. „Wat gelukkig dat je 'm nog net kon pakken!" De meneer keek alsof hij zoo juist een helden daad verricht had. De dame beschouwde angstig- onderzoekend het tuiltje bloemen, verschikte er hier en daar wat aan en zette het toen op haar hoofd. Het bleek een hoed te zijn. Maar niet zoo'n ge wone huis-, tuin- of keukenhoed, maar een van die geniale vindingen, die Koning Mode slechts nu en dan schept en die de verkoopsters in den winkel „een apart hoedje" plegen te noemen. „Ik dacht, dat ik 'm kwijt was", ging mevrouw voort, ,,'t Was ook zoo'n rukwind, hè? Maar je hebt 'm handig opgevangen, hoor! Zit-ie nou goed?" Meneer bekeek ernstig het hoedje, dat eerder deed denken aan een miniatuur bloemperkje dat aan een hoofddeksel, een licht en fleurig dingske, dat „zoo'n beetje schuin" moet worden opgezet en dat alleen rnet heel mooi, stil weer kan worden gedra gen. Hoe mevrouw er toe gekomen was, zoo'n droom-van-een-hoedje te probeeren op een kouden voorjaarsdag, waarop een flinke bries woei, zal wel eeuwig een raadsel blijven. Waarschijnlijk had ze haar ongeduld, deze trouvaille van een mode-genie zoo spoedig mogelijk den volke te toonen, niet Kun nen bedwingen. Meneer's onderzoek had een bevredigend resul taat. Hij knikte goedkeurend. En mevrouw genoot van den tramrit, want menige jaloersche blik van haar vrouwelijke medepassagiers werd op het hoedje geworpen. Na eenigen tijd waarschuwde meneer: „Hier moe ten wij er uit!" en hij riep den conducteur toe: „Vol gende halte!" En toen gebeurde het drama. De halte was op een brug en nauwelijks had me vrouw een voet op straat gezet of de speelsche voorjaarswind maakte zich voor de tweede maal meester van het bloemenperkje dat eigenlijk een hoedje was. Het beschreef eenige grillige bochten in de lucht, meneer deed snelle, maar vergeefsche reddingspogingen, toen: een gil van mevrouw en daar lag het hoedje, het fleurige en kleurige nie mendalletje. in het vuile grachtwater, dat het in zijn stroom meedoogenloos meevoerde! De dame keek er naar met iets van wanhoop in haar blik.... Toen stapte zij den dichtstbijzijnden hoedenwinkel binnen. Maar zóó iets als dat hoedje zal het niet weer geworden zijn! J. C. E. plaats gebruik. Het werpen kan hier ongestoord plaats vinden en het dier voelt zich in de donkere ruimte be schut. Eenige dagen voor het werpen moet men beginnen met de voedster alle dagen lauwwarme ondermelk te geven. Is dit niet verkrijgbaar, dan kan men ook met lauwwarm drinkwater volstaan. Na het werpen is het aan te beve len de voedster wat groenvoer of een ander lekker hapje te geven. Meer dan acht jongen mag men nooit bij de voedster laten. Beter nog is het, slechts zes Jongen ln het nest te laten en de overige te verwijderen De jonge dieren ont wikkelen zich dan krachtiger, zoodat zij niet alleen later als fokdier geschikt zijn doch ook voor ziekten minder vatbaar worden. Door de aanwezigheid van het nestkistje is het hok ook gemakkelijk te reinigen, zonder dat het nest wordt ge stoord. Het nestkistje moet van hooi en stroo voor zijn. doch men mag er nooit zooveel in doen als voor een volledig nest noodig is. De voedster brengt n.l. zelf het andere er in, daar het in haar natuur ligt, tegen den werptijd met hooi en stroo te gaan dragen. Na de contröle van het nest en het verwijderen var overtollige jongen wordt het nest met rust gelaten.. ?.Ien moet verder met de handen uit het nest blijven, omdat anders het gevaar bestaat, dat de jonge dieren te gauw uit het nest komen. In normale gevallen komen ze eerst op den lSden of I9den dag te voorschijn. Zè beginnen dan langzamerhand mede te eten. HILLEGOM JAARVERGADERING HULP IN NOOD. Vrijdagavond hield „Hulp in Nood" onder leiding van den heer Th. Paase in Hotel Flora een matig bezochte jaarvergadering. Het jaarverslag van den secretaris vermeldde een kleine -achteruitgang van het ledental dat nu nog 300 bedroeg. Er waren 17 donateurs en er werden 430 ziekenattesten afgegeven, meer dan in andere jaren. De penningmeester sloot zijn boeken met een nadeelig saldo van f 488.27; het kapitaal der ver- eeniging bedroeg f 3558.20. Een voorstel om maatregelen te beramen ten einde verdere financieele achteruitgang te voor komen zal door het bestuur verder onder de oogen worden gezien. Wegens zijn zeer hoogen leeftijd (80 jaar) ernstige ziekte, trad de heer Th. van Lierop als penningmeester af. De voorzitter bracht den heer van Lierop den warmen dank der vereeniging voor de schitterende wijze waarop hii gedurende 24 jaren 't penningmeesterschap had waargenomen. Onder applaus der aanwezigen werd hij tot eere-lid der vereeniging benoemd. In zijn plaats werd tot be stuurslid gekozen de heer C. J. Brouwer. Penning meester werd de heer P. v. d. Zande. Voor 1942 werd de duur der uitkeering onver anderd vastgesteld op 13 weken. PERSONALIA. Het diploma der Tuinbouwschool werd behaald door onzen plaatsgenoot D. van Egmond met a teekening voor steno. RIJWIELDIEFSTAL. Wederom zijn alhier in de afgeloopen week twee onbeheerd staande rijwielen gestolen. TARWEDIEVEN GESNAPT. In samenwerking met de politie te Haarlemmer meer zijn alhier door de politie 3 personen aan gehouden, woonachtig aan den Hillegommerdijk, die uit een pakhuis alhier 8 H.L. tarwe hadden ge stolen en in en zwarten handel gebracht. De tarwe kon nog bij een ingezetene in beslag worden ge nomen. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Bij de politie: groene ceintuur, sleuteltje van rij wiel, portemonnaie, verschillende wanten. Terug te bekomen bij: Assendelft, van Tetsstr. 2, groen vulpotlood; Heirman, Hoofdstraat 133 ket tinkje, J. Both, Havenstraat 38, wit boord; van Leeuwen, Molenstraat 44, zwarte hond met ketting: v. d. Hoorn, Meerstraat 56, een paar wantjes: E. Phillip!, Meerstraat 8, kinder armband je: M. v. d. Westen. Havenstraat 39, kinderwantje; N. v. d. Eist Havenstraat 62, wit-groene wanten; Wijnberg en Co., Hoofdstraat 128. een hond. BLOEMENDAAL PERSONALIA De heer E. M. A. Duickmck Dörner, onderwijzer aan de Hartenlustschool, is benoemd tot hoofd der Openbare MULO school te Zaandam. HEEMSTEDE PERSONALIA De heer J. W. Donkersloot, volontair bii de poli tie te Heemstede is te Amsterdam geslaagd voor het inspecteursdiploma voor den Bond van Hoogere Po- litie-ambtenaren in Nederland. ZANDVOORT BURGERLIJKE STAND. GEBOREN Hendrlka Jacobs, dochter van J. de Mulnck en van H J. Zwemmer, Nlc. Bcetslaan 20; Anneliese Hen- drtna, dochter van A Lauwaars en van P. H. Kamer mans. Schiedam: Willem Bart, zoon van G. Schrader en van S. Paap, Kruisweg 11: Cornelia, dochter van O. Driehuizen en van J. Koper. Kruisweg 30; Hans. zoon van H. Holtrust en van C. Klnna. Kerkstraat 5 a. OVERLEDEN: Emma Maria Matla. oud 3 Jaar. wonende Stationsstraat 7; Arte Jan van Duijn, oud 67 jaar. wonen de diaconiehuisstraat 4; Margaretha AUda Maria Elgers wed. van J. J. Vink. oud 79 jaar. wonende Wiliemstr. 5. BEVERWIJK Laat geen honden losloopen Van de zijde van landbouwers en tuinders en ook van bezitters van kleine tuinen zijn geregeld klachten vernomen omtrent de schade, welke door losloopende honden wordt toegebracht aan de te velde staande gewassen en de bezaaide gronden. Daar het belang van de voedselvoorziening mede brengt, dat dergelijke schade voorkomen wordt, moeten de honden zooveel mogelijk worden vast gehouden en dienen de houders en verzorgers van honden zich overigens stipt te houden aan het geen dien aangaande in de plaatselijke politiever ordening is voorgeschreven. De politie heeft opdracht ontvangen onverbid delijk tegen overtredingen op te treden, en, zoo mogelijk, de honden te dooden. Distributie van tabak en van versnaperingen Uitreiking van kaarten In aansluiting op het Vrijdag in dit blad reeds gepubliceerde over de distributie van tabak en versnaperingen kan nog het volgende worden ge meld: Het ruilen van een tabakskaart <#f sigarettenkaart tegen een versnaperingenkaart of omgekeerd, is in geen geval toegestaan. In dit verband wordt er de aandacht op gevestigd, dat de thans uit te reiken ta bakskaart, sigarettenkaart en versnaperingenkaart slechts gedurende acht weken gebruikt zullen wor den en daarna nieuwe kaarten in gebruik worden genomen. Men zal derhalve, nadat de distributie acht weken heeft geduurd, opnieuw een keuze kunnen maken tusschen een tabaks- of sigaretten kaart eenerzijds en een versnaperingenkaart ander zijds. Speciaal voor den handel van belang zijnde voor schriften zullen per nfficieele publicatie worden be kend gemaakt. Zoo staat den van avond het met spanning ver beide officieele bericht in de krant, betreffende de distributie van tabaksartikelen, met als tegenhan ger voor de niet-rookers. distributie van lekkernijen. Zooals daaruit blijkt, zullen drie soorten kaarten worden uitgereikt, maar dat gebeurt pas na 26 April. Eerst bestaat er gelegenheid de goederen die men wenscht, te bestellen door het inleveren van een bepaalden bon van de textielkaart, Een dergelijke bestelbon is niets nieuws, want die is voor andere artikelen ook reeds meermalen aangewezen. Het zou natuurlijk eenvoudiger geweest zijn. eerst.tabak- en versnaperingenkaarten uit te reiken en daarna een bon aan te wijzen, waarop de winke liers voorraad hadden kunnen opdoen, maar dan zou het nog aanmerkelijk langer geduurd hebben, voor de door velen zeer gewenschte distributie een aanvang kon nemen. Het oog is gevallen op de textielkaart, omdat hier bij het onderscheid tusschen mannelijke en vrouwe lijke gegadigden tot uiting komt. WIE KRIJGEN EEN TABAKSKAART? Tabakskaarten. waarop naar keuze verkrijgbaar zijn zoowel sigaren, sigaretten of tabak, worden al leen verstrekt aan mannen boven de 18 jaar. Voor vrouwen boven de 25 jaar worden sigarettenkaar- ten beschikbaar gesteld. Vrouwen en meisjes onder de 25 jaar en jongens beneden de 18 jaar komen uitsluitend in aanmerking voor een versnaneringen- kaart. Ieder, die recht heeft op een rookerskaart kan echter desgewenscht in plaats daarvan een versna peringenkaart krijgen. Hoe de uitreiking van deze kaarten zal geschieden wordt binnenkort in een afzonderlijk bericht bekend gemaakt. Ditmaal zullen wij alleen nog vertellen wanneer en bij wie men zijn bestelbon kan inle veren. Het inleveren moet geschieden ln het tijdvak van 11 t.m. 18 April. Wie in aanmerking komt voor een tabaks-of sigarettenkaart levert bon T van den tex tielkaart in bij zijn tabakshandelaar. Deze bon mag ook worden ingeleverd in cafés, restaurants e.d. voor zoover deze een tabaksvergunning hebben. Het Is natuurlijk verstandig hiervoor een ontvangstbewijs te ontvangen. Zij die een versnaperingenkaart wenschen te ont vangen leveren bon P van den textielkaart in bij hun handelaar in chocolade en suikerwerken, bak ker of kruidenier b.v. Voor kinderen beneden de drie jaar zijn, zooals men weet geen bonnen P op de textielkaart aanwe zig. Voor kinderen van 1 en 2 jaar moet daarom bon AA van de textielkaart worden ingeleverd, voor kinderen beneden 1 jaar bon HH van dien kaart. Natuurlijk zullen sommigen op hun manier slim willen zijn en een bon'inleveren, niet alleen bij een sigarenwinkel, maar ook bij hun kruidenier. Ook zullen jongens beneden de 18 en meisjes, die nog geen 25 zijn. probeeren bon T toch bii hun tabaks handelaar te plaatsen. Zii zullen echter bedrogen uitkomen, want bij het afhalen van de werkelijke tabak-, sigaretten- of versnaperingenkaart moet oo'k een bon van de textielkaart worden ingeleverd. Wie het officieele persbericht goed leest zal daaruit zien dat degenen, die zoo listig denken te zijn, dan den juisten bon niet meer hebben, zoodat ze kans loo- nen dat zii nnrh h^t oen nnrh het ander kriiern Men moet dus van te voren goed weten wat men wil hebben en of men daar werkelijk recht op heeft. Is de keus eenmaal gedaan dan kan men daar later niet op terug komen. Gebleken Ts, dat sommige handelaren reeds bon y hebben ingenomen. Wie deze bon heeft ingelevera behoeft geen moeite te doen deze terug te krijgen. Bon Q van de textielkaart zal nergens meer voor worden aangewezen en kan vernietigd worden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. 10 April. Bevallen: 8 April T. van Gennip—Westerman z., 9 April H. A. 'H. Goedemans—de Rooij cl... H. J. FensKoster d., H. van der SteenSchefler d., J. H. Voerman—van Dijk d., 10 April G. Aaldermk— Breemouer d., C. M. HuibertsHogervorst z. Overleden: 8 April: M. E. de Herder—van der Sanden, 80 j.. Jansstraat: J. PanbakkerJacobs 53 j.. Kamperlaan; 9 April A. H. Vermeer—Dietz 85 Sophiastraat; A. M. 10 j„ d. v. H. Korremans Berkheijdestraat; L. B. M. Heijboer, 20 j., Kamper laan. HAARLEM. 11 April 1942. Bevallen: 9 April: G. A. C Kievitde Jong z., 11 April: G. Boerrigtervan 't Vlie d., A. H. M. van den Hurk—Schenk z. Vraag en Aanbod Vooruitbetaald per mm. 5 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 7 ct. Werkzoekenden en aangebo den betrekkingen bij vooruit betaling per mm4 ct. Niet vooruit bet. p. mm. 6 ct. Kleine Zakenannonces Afkomstig van handel en be drijf. Vooruit bet. p. mm. 12 ct. minimum 9 njm. Personeel gevraagd Voor Huishouding 4 NET DAGMEISJE gevraagd, boven 16 jaar. Rijksstraatweg 127 4 DAGMEISJE gevr. voor direct van 9 tot pl.m. 3 uur. Obistraat 73. Haarlem-X. WERKSTER gevr. v. l heele of halve d. p. w. v. RIebeeoklaan no. 32. 4 Gevr. in gez. v. 2 pers:, te Drie huis. HULP i. d. Hl'ISH. P.G., netjes kunn. werken en k. Brie ven G 2345 4 Gez. liefst per 1 Me: beschaafd JOXG* MEISJE ter aas. der huis vrouw in gezin met 2 kl. k. Ab- terlaan 34. Aerd. Hulp werkster aanw. 4 DAGMEISJE gevr. van 9-7 u. v. g. g. v. in kl. gezin Za. en Wo tot 3 u. Zond. vrij. Tramgeld ver goed. Zonnebloenilaan 22. Aer- denhout. Tel. 27652. 4 Gevr. te Bloemendaal p. 1 Mei, NET MEISJE v. d. en n. g. g. v. zelfst. w. en koken. Niet pro-Engelscb. Br. G 22 22 4 Gevr MEISJE v. d. morgen uren of j. werkster v. 3 och:, •ohouten. Vondel!. 41, Driehuis. 4 In rustig gezin van 2 pers. VET MEISJE gevraagd voor d. of d. en n. goed kunn. werken en koken. Aanm. Zandv. Allee 7. Heemstede. 4 BESCH. FLINK MEISJE voor den heelen dag gevr. Goede bel. Kweektuinstraat 54. Haarlem-X. 4 Mevr. Joustra, Julianalaan 132 Overveen. vraagt tegen 15 April of 1 Mei een FLINK MEISJE v. Werkster aanwezig. 4 Gevr. NET MEISJE van 9-7 m. volle kost. Hoog I-oon. Ev. verg. tram. Zond. vrij en 1 midd. p. w. Zandv.laan 173 H'stede. 4 Gevr. flinke WERKSTER voor schoonmaak en 1 x p, w. vast. Crayenesterslngel 27. H'stede. 4 Voor direct of per 15 April ge vraagd HULP i. d. ITUISH. goed kunn. koken van 9-5 uur. met middagmaal. Hulp voor ruw werk aanwezig. Zondag vrij. Heeren- eg ISO, H'stede. 1 NET MEISJE gevr. voor de morgenuren 8-1 te Bl'da&l. Brie. en G 2215 1 Gevr.: FLINK NET MEISJE oor d. en n. In kl. gezin beslist eifst. k, w. Aanm. 's av. na 7.30 u. ook 's Zondags tusschen 2-3 u. Meer en Boschlaan 12. H'stede. 4 Gevr. flinke WERKSTER Md, Donderd. van 9-2. ook voor de schoonmaak. Goed loon. Hya cintenlaan 49 b. d, Zljlweg. 4 Gevraagd: flinke NAAISTER voor veranderwerk. Platanenlaan S3. Bloemendaal. 4 Gevr. nette jonge WERKSTER P.G., voor Dinsd. Dond. en Zat. van 2 tot 6 Uur, Tetterodeweg 31 Overveen. 4 NET MEISJE gevr. met 15 April v. 8.30-5 uur Spaarne 54 4 NETTE WERKSTER gevr. 2 middagen p. w Aanm. Sant- poorterstr. 1 h. Hrl. 4 FLINK E WERKSTER g oor Vrijdags den geheelen dag. Voor vast, cierqatraat J.0Q, Hrl, OFFICIEELE MEDEDEEUNGEN. DISTRIBUTIE VAN TABAKSPRODUCTEN. De secretaris-generaal van het departement van handel, nijverheid en scheepvaart maakt bekend, dat tabakshan delaren de van hun afnemers ontvangen bonnen T van de textielkaarten DA of DB dienen te plakken op opplak- vellcn MD 18. De bonnen T van de kaart DB moeten op afzonderlijke opplakvellen MD 13 worden Ingeleverd. Op ieder opplakvel moeten honderd bonnen worden geplakt. Een eventueel restant moet op een afzonderlijk opplak vel worden ingeleverd. Het minimum aantal ln te leveren bonnen T van de textielkaart DA (voor mannen en Jon gens) bedraagt 20 stuks. Voor het aantal ln te leveren bonnen T van do textielkaart DB (voor vrouwen en meis jes) is geen minimum gesteld. Bij de Inlevering moet te vens een ontvangstbewijs MD 201 worden ingediend; ter wij! de tabaksvergunning moet worden overgelegd. Op plakvellen en ontvangsbewijzen zijn bij de plaatselijke distributiediensten verkrijgbaar. De tabakshandelaren zullen tevens bij het centraal dis tributiekantoor als detaillist worden ingeschreven Zij. die het minimum van twintig bonnen T van de textielkaart DA niet kunnen inleveren, zullen ook niet als handelaar worden ingeschreven. De detaillisten zullen voor elke tien Ingeleverde bonnen T van de textielkaart DA (voor mannen) voorschottoe- wijzingen voor 100 rantsoenen tabak ontvangen. Voor elke 10 Ingeleverde bonnen T van de textielkaart DB (voor vrouwen) zullen zij voorschottoewijzingen voor 20 rant soenen sigaretten ontvangen. Een rantsoen tabak Is 20 sigaretten of 5 sigaren of 10 clgarlltos of 25 gram tabak. Een rantsoen sigaretten is 20 sigaretten. Met ingang van 17 Mei 1942 zullen wekelijks twee bon nen van de tabakskaart worden aangewezen, elk voor een rantsoen tabak en per 4 weken twee bonnen van de siga rettenkaart. elk voor een rantsoen sigaretten. Tot het in leveren van de opplakvellen met de bonnen T zullen de distributiediensten op Maandag 20. Dinsdag 21 en Woens dag 22 April 1942 gelegenheid geven Door Inzending van hun toewijzingen aan de impor teurs. fabrikanten of grossiers van wie zij gewoonlijk be trekken. kunnen de detaillisten ln het bezit komen van een beginvoorraad. welke voldoende Is om aan de vraag van hun afnemers na 17 Mei a s. tc voldoen. Vanzelfsprekend mogen de detaillisten de hun verstrek te voorschotten op bon T slechts na 17 Mei 1942 tegen inontvangstnemlng van de geldige bonnen van de tabaks- of sigarettenkaart verkoopen en afleveren. Voorts ls het den detaillisten verboden de Ninnen T aan hun leverancier door te zenden. De detlllisten moe ten alle door hen ontvangen bonnen T bij den plaatse ken distributtedlenst inleveren. De grossiers dienen de van detaillisten ontvangen toe wijzingen vanaf 20 April 1942 bij den plnatsclnker. distrl- butiedienst tegen verzameltoewijzlnger. ln te wisselen. De grossiers zullen hierbij als grossiers bij 't centraad distri butiekantoor worden ingeschreven. Op de aan hen ver strekte verzameltoewiizingen kunnen de grossiers bij de fabrikanten de af te leveren hoeveelheid tabaksproducten Betrekken Voor Iedere ingeleverde honderd rantsoenen tabak of sigaretten zullen aan de grossiers vcrz.amelloe- wijzingen vóór 120 rantsoenen tabak of sigaretten worden verstrekt Deze overslag wordt gegeven ten einde de gros siers ln staat te stellen, om gedurende de distributie over een voorraad te beschikken, die toereikend is om aan do vraag van de detaillisten te voldoen. Indien de bij een fabrikant bestelde hoeveelheid hóoger ls. dan de fabrikanten tot dusverre aan grossiers en detaillisten hebben afgeleverd, kan gebruik worden ge maakt van detusschenkomst van de vakgroepen. De vak groepen zullen er voor zorg dragen, dat de bestellingen, die bij een fabrikant zijn binnengekomen en die deze ntet kan uitvoeren, daar hij anders zijn quotum zou over schrijden. bij een anderen fabrikant worden onderge bracht, die minder bestellingen heeft ontvangen dan zijn quotum bedraagt. Indien de detaillist zijn toewijzingen reeds aan een fabrikant. Importeur of grossier heeft ge zonden. die deze niet of slechts ten deele kan uitvoeren, zullen de fabrikanten deze toewijzingen aan de vakgroep toezenden. Het is dus niet uitgesloten, dat hij zlfh tabaks producten van een anderen fabrikant ontvangt, dan bij wie hij ze oorspronkelijk heeft besteld Omtrent de voor handelaren getroffen regeling zijn nadere aanwijzingen vervat In een circulaire van het rijksbureau voor tabak en tabaksproducten, welke de dls- tributiedlenslon aan de handelaren vanaf Maandag 20 April 1942 zullen uitreiken op vertoon van de tabaks- vergunning. DISTRIBUTIE VAN VERSNAPERINGEN. De secretaris-generaal van het departement van land bouw en vlsscherij maakt bekend, dat detaillisten, die in chocolade of suikerwerk handelen, de van hun afne mers ontvangen bonnen P van de textielkaarten DA. DB, DC of DD en de bonnen AA of HH van de textielkaarten DE of DF dienen te plakken op oplakvellen MD 18. Op leder opplakvel moeten honderd bonnen worden geplakt, terwijl een eventueel restant op een afzonderlijk opplak vel moet worden geplakt. De detaillisten dienen de op plakvellen tezamen met een ontvangstbewijs MD 201 op Maandag 20. Dinsdag 2! of Woensdag 22 April 1942 bij den plaatselijken dlstributiertienst in te leveren Voor de In geleverde bonnen van de textielkaart zullen zij per bon voorschottoewijzingen ontvangen voor vijf rantsoenen chocolade of suikerwerk, waarvan ten hoogste voor twee rantsoenen chocolade, zulks naar keuze van den winke lier. Een rantsoen suikerwerk of chocolade bedraagt 100 gram. De detaillisten dienen de ontvangen toewijzingen aan hun fabrikant of grossier op te zenden en kunnen op deze wijze de hoeveelheid suikerwerk of chocolade ontvangen, die voldoende is om aan de vraag van hun afnemers te voldoen. Zij mogen den hun als voorschot verstrekten voorraad na 17 Mei a.s. uitsluitend tegen geldige bonnen van de versnaperingenkaart afleveren Voorts Is het hun verboden de bonnen P. AA of HH aan hun leverancier door te /enden. Dc detaillisten moeten alle door hen ont vangen bonnen bij den distributiedienst Inleveren. Grossiers kunnen de van hun afnemers ontvangen toe wijzingen vanaf 20 April 1942 bij de distributiediensten tegen verznmeltoewljzingen Inwisselen met een ont vangstbewijs MD 201 Voor iedere Ingeleverde 100 rant soenen chocolade of suikerwerk zullen aan de grossiers verzameltoewijz-ingcn voor 125 rantsoenen worden uitge reikt. Deze overslag wordt gegeven ten einde hen ln staat te stellen om gedurende de distributie over een voorraad te beschikken om aan de vraag van de detaillisten te kunnen voldoen. De grossiers dienen de ohtvangen verzameltoewijzingen aan hun leveranciers op te zenden Ge\raaffd. in kl. gezin besch. JONGEDAME van 2.30-7.30 uur Liefst dipl. h.h^choo! of K. en O. Meer hulp aanw. Tel. 11023. DAGMEISJE gevraagd van 8-5 uur. Hoog loon. Valkenb.plein 21, Heemstede. 4 Hl'ISH. HULP gevr. van 8.30 tot 3 uur. Hoog loon. Laan van Rozenburg 15. H'stede. 4 Wie wil dage'., de OMAVASCH DOEN? P. de Hoogh6traat 13 4 Gevraagd van 9-4 flinke HULP IN T)K HUISH. niet hene den 20 jaar. Goed loon. Brieven G 2 0 r 4 Gevr. FLINKE HULP van 8.30-1.30 uur, zelfst. kunn. wer ken. Kleverlaan 149. Hrl, 4 NET T> VGMEISJE gevraagd v. 9-3.30. niet ben, 16 j. Iordensstr. 41 rood. 4 NET MEISJE gevr. v. heele dagen, volle kost. Goed loon. Crayenesterslngel 20, Hst. Voor Bedrijf 4 LOOPJONGEN gevr. Boek handel II. de Vries. Jacobljne- s tra a t 3, H.H. KAPPERS. Gevr. nette leerling of gevord Kapper MÜ1- Rijnstraat 65. H.-X. 4 Voor direot gevr. nette LOOP JONGEN of LOOPKNECHT. Aanm. Boekh. J. M. de Wit. Bloe mend.weg 123. Bl'deuü. JONG HEERENKAPPER en leerling of gevorderd leerling ge vraagd. Th. Eggendorf. Koning straat 27. 4 KAPSTER gevr. geheel zelfst. kunnende werken. Filiaal Dafnes Kapsalon B. Prijs, Tempellersatr. 6 0-62, Haarlem. Personeel aangeboden Voor Huishouding 4 B. z. a. jonge WERKSTER, 2 7 jaar. voor 4 d. in de week. Brie ven G 2229 4 Nette eenv. wed. 49 j b. z. a. v. HUISHOUDSTER g. k. koken en naaien. Brieven G 2 390 bur. v. blad. 4 B. z. a. FL. HULP als huLsh. of iets derg. m. alle voork. werkz.h. bek kunn. koken, naaien en stop pen. Brieven G 2371 4 2 NETTE WERKSTERS b. z. a. voor het schoonhouden van kantoren of derg. gebouwen. Bei den v. g. g. v. Brieven G 2231 BESCH. HUISHOUDSTER 1. h. z. a. teg. 1 Mei met alle voork. werkzaamh. bekend. In kleine omgeving. Br. G 2230 Huizen gevraagd 4 Jongelui wenschen een BENE DENHUIS of vrij bovenhuis. Di rect te aanvaarden, f 5 a f 6 per eek. Brieven G 2233 4 Jongelui die wenschen te trou wen vr. te huur HUIS of ged. bov. of ben. met vrije keuken. Brieven G 2232 Huizen aangeboden g Voor f 5100 WOONHUIS te koop aan de Leidschestraat te Hiliegom. Adres C. Schuitemaker Zijl weg 109 rd Haarlem. Telef. 18460. Kamers gevraagd 4 Gevr. door wed. 2 KAMERS met keuken. Brieven G 2389 4 Gevr. GESTOFF. SUITE met keuken op goeden stand te O'veen of Bl'daa.1. Brieven G 2373 4 Juffr. all. vraagt ZIT- EN SL.AAPK. vrije keuken of gr. ka mer en W.C. Brieven G 2370 4 Gewoon burgerman op leeftijd, zoekt ZIT-SLAAPK, met pension bij. eenv. menschen, eigen bed. Br. G 2368 4 Gevr. door dame op leeftijd: een zonn. ZIT-SLP.KAMER -et, of ged. gemeub. met v. w.. st. en kookgel. of gebr. v. k. z. pens. Br. met prijsopg. G 2237 4 Gevr. ongem. of gestoff. KA MER met stookgel. door dame b. b. h. h. netten stand. Brieven G 2363. 4 Gevr. 2 gestoff. of ongemoub. ineenl. KAMERS met keukenge bruik. netten stand. Br. G 2240 4 Heer zoekt geheel vrije ZIT- SL.KAMER met pension of idem met kookgel. Centrum of West. Brieven met prijsopg. G 2239 4 A.s. eohtpaar. vast werk. zoekt nette ongem. KAMERS of vrij huig omg. Hillegom-Haarlem. Br G 2238 4 TE HUUR GEVR. slaap- of zit-slaapkamertje, liefst centrum Brieven G 2236 4 Jongm. zoekt p. 1 Mol gestoff. ZIT-SLAAPK. met of zonder pen sion in beschaafd milieu. Br. m. prijso'pgave G 2235 Kamers aangeboden 4 ONGEM. SLAAPKAMER met aste wascht. en stookgel. te huur Dieven G 23S4 4 SL.KAMERTJE te huur a. d. str. a f 1.75.0vertonweg 19. 4 Gestoff. rustige zonn. KAMER a. d. of Juffr. op leeft. d. eenige h. noodig heeft. Brieven G 2243. 4 SUITE TE nUUR voor 1 Mei v. echtp. met pension, en vorw. Julianaiaar. Overveen. Br. G 2242 4 TE HUUR A ANGEB. op netten stand 1 gr. gestoff. kamer op het zuiden ni. etookge! en gestoff. kabinet. Brieven G 2241 Kost- en Inwoning 4 Eenv. bel. man zoekt KOST HUIS bij wed. of kl. g-ezln. Brie ven G 2398 4 Net werkman zoekt OKR. KOSTHUIS centr Geen her. Eigen bed. m. toeheh. Br. G ?3?7 4 Wed. zoekt KOST EN INWO NING met vrije zlt-elaapkamer. Brieven G 2244. Huisraad gevraagd 4 VLOERKLEED te koop gevr. Prins Maurltslaan 97. Na 7 uur. Overveen. 4 TE KOOP GEVR. opklapbed met ombouw 1 of 2 pers. of 1 paar stroomatrassen met bed of spiraal met matras. Brieven G 2355 4 SCHERM te koop gevr. en nieuwe haard te k. agb. Brieven G 2250. 4 Te k. gevr VLOERKLEED In z. g. st. afm. ongev. 2.40 x 3.40. Br. m. prijs G 2249 4 BAD-G.EYSER te koop gevr Leidschevaartweg 161, H'stede, Tel. 27640. 4 KOLEN FORNUIS te koop ge vraagd. Br. met opg. van prijs G 2247. 4 Te koop gevr. goed onderh KIND ER LEDIKANT JE met bed je. Br. met voll. pr. opg. G 2 4 Te koop gevr. 2 pers. OPKLAP BED met of zonder omb. Brieven met prijsopg. G 2245 Huisraad aangeboden 4 TE KOOP AGB. 2 stel overgord., 1 stofz. Electrolux. Jaarsmahaard, divan, dressoir, electr. pendule enz. Alles in goeder, staat. Geen opkoo- pers. Dagel. 3-6 uur. Meerweg 16, Heemstede. 4 Te koop z.g.a.n. KEUKENGAS- GEYSER. Bromostraat 35, Hrl. N. 4 Te koop weg. overcompl eenïg KLEIN HUISRAAD. Geen opk Aelbertsbergstraat 50. 4 TE KOOP eiken dressoir, accor deon, 12 bassen en 6 d. en 6 pl. blauwe borden. Na 6 uur. Colenso- straat 46 zw. Hrl. N. 4 Wollen AXMINSTER TAPIJT, 3.25 x 2.25 ter overname. Br G 2358. 4 Te koop z.g.a.n. beige geschil derd SLAAPK. AMEUBLEMENT. Canmefatenstraat 32. 4 Te koop BAD MET GEYSER, z.g.a.n. Junker. Adres bur. y. d. bl. 4 PERZISCH TAPIJT te koop. Tabriz 4.50 x 3.50 M in pr. st. Adres te vern. bur. v. d. blad of br. G 2262 4 Ter overn. aangeb. massief ei ken WASCHTAFELKAST met ge slepen spiegel, marmer blad en marm. opzet 40 en groote zinken waschketel f 7.50 Amarylllslaan 12. Heemst 10-12 uur 4 OPKLAPBED ter overn. eikenh ombouw met spiraal en kapok ma tras. z.g.a n 2de Emmastraat 24. 4 TE KOOP br. gr. hondenmand. huiskamertafel, eiken salontafel, ronde eiken salontafel. Hofstraat 29. Hiliegom. 4 TF. KOOP dressoir, uitschulf- tafel, divanbed, mah. buffet, 2 huis kamerlampen, fietszitjes, keuken tafeltjes. waschstellen. Coornhert- straat 11 '4 TER OVERNAME 2 veeren bed den. 2 beddenspreien, leeren been kappen, prima fototoestel, fiets- regenpljpen. Adres bur. van dit blad. 4 Te koop Cub. Mah. EETTAFEL 1 40-1 00 M. 1 dam gr tafcll 2 w d. Jassen m. 46, eehoor apparaten, er wasehmand. Br G 2255 4 Te koop HUISK. AM., best. uit buff.. 4 st2 crap.. tafel, theek. en salontafel. Zijlwcg 261. Geen opk. 4 Te koop WIEG, pitriet. geheel bekl., met bedje, kussentje en 2 dekentjes, f 20 Velo mangel, z. g. a. n. f 15 Kedoestraat 43 4 Te koop eiken CYLINDER SCHRIJFBUREAU. Olyconstr 22 "4 TF KOOP 2 pers spiraal, iets beschadigd f 5. 1 Huisknmerlamn f 5, 2 eiken bloemtafels f 5; 1 p zwart zijden schoentjes m. 37 f 2.50 Zaanenstraat 86. 4 TE KOOP eiken huisk. omeubl.. best uit 4 st en 2 faut, z.g.a.n pa lissander kast rn ingeb schriff- bur.. zeldzaam: 6 st. met rieten zit ting: handnaaimachine; teakhouten dressoir. Brederodestr. 100, Zand- voort, Tel. 2288, Te koop van part solide 3- DEURS LINNENKAST (eikenhout) pr. f 65 Br G 2257. 4 TE KOOP spiegel, keukentafel, kinderarmstoeltje e a. st. en ta feltjes. Kennemerlaan 56. IJm. Muziekinstrumenten 4 Te koop prima Philips LUID SPREKER in kast Te bevr. Pega- su.sstraat 28. 4 Door part. te koop agb. Philips RADIOTOESTEL. Kedoestraat 22. Hrl. N. 4 Te koop AVROFOON luidspr. m. bekrachtiging f 5. Oosterstraat 3, Hrl. N. 4 Te koop PICK-UP met ver sterker in kast, prima Tevens Phi lips radio. Donkere Spaarne 8, na 6 uur 4 DRUMSTEL te koop agb. Na 7 uur 's avonds. Olmenstr. 12 zw. '4 Te koop ACC. HOHNER, tango IV. pianoklavier, 120 bassen. Br. G 2270. 4 PIANO te koop gevr.. Kamer- lingh Onnesstraat 34. 4 ACCORDEON te koop gevraagd. Br. G 2268. 4 HAND WERK-VIOOL met stok en vormkist te k. agb. aan partlc. Adres te vern. bur. v. d. blad. 4 RADIO TELEFUNKEN, z.g.a.n. spoed. Javastrnnt 31. Hrl. N. 4 Te koop ELEC. GRAM. „Pail- lard" met pick up, compl. in mo derne kast f 70 Archipelstr 61. 4 Pracht PHILIPS RADIO met mooie klank als nw Pijlslaan 121. 4 NIEUWE GRAMOFOONPLA- TEN op elk gebied van part te koop a 90 ct. Schouwbroekerstraat 7 (boven), Heemstede, ook Zondag. 4 MANDOLINE en GITAAR te koop gevr Br. G 2263. 4 RADIO te koop. Sperwerstrnat 50. Hrl. N 4 Te koop Duitsche PIANO, (zwart). Te bevr. Zaanenstraat 23. Hrl. N, 1

Haarlem's Dagblad | 1942 | | pagina 7